Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji. Od 2017 roku abstynent.

Podziel się z innymi

| |

"Dziecko z in vitro jest zwierzęciem."

2023-10-12 10:28
Niedawno Rada Miejska Jeleniej Góry uchwaliła program dofinansowania zapłodnienia metodą in vitro. Temat jest niezwykle ważny, bo przyrost naturalny mamy ujemny, a rząd nie dofinansowuje tej metody. Na niepłodność cierpi blisko 1,5 miliona par, co stanowi ok 15-20 % par w wieku rozrodczym. Koszt in vitro sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych, co dla wielu małżeństw jest barierą nie do przeskoczenia. O ile nie zamierzamy wypełnić luki demograficznej imigrantami z Afryki, możliwość pomocy parom chcącym mieć dzieci w posiadaniu potomstwa wydaje się być kluczowa. Tymczasem zarówno rząd Prawa i Sprawiedliwości, jak i Kościół robią wszystko, by to się nie udało. Nazywają procedurę in vitro niegodziwością, a dzieci poczęte w ten sposób są stygmatyzowane: odmawia się im chrztu, nazywa zwierzętami, produktami, wmawia, że nie mają duszy. Pomimo, że w świetle polskiego prawa nie ma możliwości zabijania embrionów, a te nadprogramowe są zamrażane i oczekują na transfer.

"Ciebie zabić, to jak splunąć."

2023-10-09 09:14
12 października 2007 roku w studiu TVP spotkali się Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. Donald Tusk opowiedział wtedy historię, która mną wstrząsnęła, historię, która - jeżeli jest prawdziwa - pokazuje przerażający obraz prezesa PiS. I przerażający obraz państwa, jakim może stać się Polska, jeżeli tylko znajdzie się poza parasolem Unii Europejskiej, Zachodu i NATO.

Ukraina obali rząd?

2023-09-26 11:40
Na blokach gadają, że nie będziemy wysyłać już broni Ukrainie, bo Niemcy i Francja kazali Wołodymyrowi Zełenskiemu obalić polski rząd. Mają ich za to przyjąć do Unii. Kapitalna teoria spiskowa! Równie fajna jak ta, wedle której PiS dogadał się z Putinem i dlatego Zacharowa nagle zaczęła chwalić Dudę :)

Polska to szlak przerzutu imigrantów.

2023-09-25 09:46
Portal Wirtualna Polska informuje dziś o tysiącach imigrantów próbujących przekroczyć niemiecką granicę. Turyści z Bliskiego Wschodu i Afryki przybywają na terytorium Niemiec z Polski dokąd dostają się skacząc przez nasz Płot-Nie-Do-Przebycia. Taka wycieczka kosztuje 10 tys. dolarów. Okazuje się, że polska granica jest ani taka szczelna, ani rząd taki szczery w tym, co mówi o naszym bezpieczeństwie, polityce antymigracyjnej i ochronie Polaków.

Wizy do Polski wciąż są oferowane.

2023-09-19 10:27
Okazuje się, że pomimo zatrzymań i dymisji wizy do Polski wciąż są oferowanie przez handlarzy na całym świecie... Zobaczcie co w kilka minut znalazłem dziś w Internecie.