Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Zwolennik społeczeństwa obywatelskiego i demokracji oddolnej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Członek Rady Nieruchomości Noskowskiego I-X. Od urodzenia mieszkaniec Zabobrza.

Podziel się z innymi

| |

Udawany Wrocław i wyborcza ściema.

2010-10-14 20:18
Przechadzając się ostatnio po jeleniogórskim Rynku zobaczyłem piękne, kolorowe tablice. Reklamują wrocławski Port Lotniczy im. Kopernika - miejsce znane wszystkim. Zabrakło jedynie twarzy prezydenta Rafała Dutkiewicza - nowego patrona Jeleniej Góry. Rafał Dutkiewicz nie zdecyduje się chyba jednak, mimo poparcia Miłosza Sajnoga, na start w wyborach Prezydenta Jeleniej Góry. Póki co, kolorowe reklamy mogą przejrzeć bezrobotni (którzy zawsze mają masę czasu) i przedsiębiorcy, których niebawem wykończy kolejna galeria. Zawsze łatwiej będzie im wybrać kraj do emigracji.

Jelenia Góra nie ma szczęścia do Władz. Zmieniają się partyjne chorągiewki: ten nie jest już w Unii Wolności, a jest w PO, tamten wyleciał z PO i jest już gdzie indziej. Czerwony jest liberałem, liberał moherem. Wczoraj był przyjacielem, dziś jest zdrajcą. Słowem rewia przebierańców lepsza niż w Paryżu. Żeby utrzymać władzę, na czołówkach list wyborczych wciąż widzimy te same wesołe buźki. Każdy pilnuje, by nie wpuszczać nowej krwi. Na listy wpisuje jedynie osoby mogące zrobić "wynik", lecz tak, by nie wygrały. Młodzi dostają ochłapy, żeby przypadkiem nie przegnali całego tego pudrowanego towarzystwa na cztery wiatry. Klimaty - jak za monarchii. Pamiętajmy jednak, że paru królów w peruczkach marnie skończyło.

Czy chłopcy i dziewczęta z plakatu to "elity polityczne", czy może raczej grupka złotoustych czarusiów opowiadających nam bajdy, czego to dla nas nie zrobią. Kochają nas zawsze najmocniej tuż przed wyborami. Potem jakoś zapominają, robią co innego niż obiecywali albo częściej - nic nie robią. Liczy się jedynie władza i cztery lata brania diet finansowanych z naszych podatków. Ciekaw jestem, czy gdyby radni nie mieli diet, a Prezydent Miasta pracował społecznie, dalej byłoby tylu chętnych do startu w wyborach?

Powiecie Państwo, kto będzie tyrał za darmo? Ja działałem w harcerstwie, kilka lat prowadziłem audycje w Radiu Jelenia Góra (było kiedyś takie radio), pisałem do gazet, prawie pięć lat byłem członkiem Rady Społecznej Szpitala w Jeleniej Górze. Wszystko bez wynagrodzenia. I nie byłem tam sam. Byli tam i ludzie z SLD, i z PO, i z LPR. Bo porządni ludzie są w każdej partii. Społecznicy, którzy pragną działać, a nie jedynie kasować diety i udzielać mądrych wywiadów. Takich radnych i takiego Prezydenta, życzę Państwu w tych wyborach.

Komentarze

Jarek @ 78.8.46.*

wysłany: 2010-10-15 09:15

Kiedy w Jeleniej postawicie krzyż na ratuszu przed wyborami czy po wyborach ?

[Rafał: Wiara to prywatna sprawa każdego człowieka. Nie jestem zwolennikiem państwa wyznaniowego.]

gosc @ 83.16.150.*

wysłany: 2010-10-15 10:08

ladnie ujęte.przez chwilę pozwoliłem sobie uwierzyć w Pańskie krystalicznie czyste zamiary i bezinteresowną milośc do nas,wyborcow.

??? @ 79.162.174.*

wysłany: 2010-10-15 14:53

"kolorowe reklamy mogą przejrzeć bezrobotni " bezrobotny też człowiek, nie tylko ogląda reklamy, również przegląda Pana blog i się dziwi.

[Rafał: Bezrobotnym potrzeba pracy, a nie kolorowych obrazków z egzotycznymi krajami. Wkurza mnie cynizm takich kampanii...]

pytanie @ 78.8.61.*

wysłany: 2010-10-16 18:04

Panie Rafale pan jest bliski Gowinowej PO. Nie zechciałby się pan przepisać do partii Tuska i wspólnie z innymi zmieniać Polskę? Do tego PISu to pan pasuje jak pięść do oka:)

[Rafał: Bardzo dziękuję za propozycję, ale wolę być liberalnym moherem, niż moherowym liberałem :) Ale istotnie, tej pierwotnej, odłączonej od Unii Wolności Platformie było blisko do PiS, a nam do nich. Stąd idea PO-PiS-u. Dotąd utrzymuję dobre relacje z niektórymi członkami PO (pisałem o nich na tym blogu). Niestety, wiele się zmieniło w "warszawskich" partyjnych strategiach i stylu uprawiania polityki. Po obu stronach... ]

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: