Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Zwolennik społeczeństwa obywatelskiego i demokracji oddolnej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Członek Rady Nieruchomości Noskowskiego I-X. Od urodzenia mieszkaniec Zabobrza.

Podziel się z innymi

| |

Fałszywy Internet.

2018-05-13 19:23
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory dzięki dwóm rzeczom: dzięki zwycięstwu Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich oraz dzięki armii sympatyków, którzy na Twitterze, Facebooku, Instagramie oraz tysiącach blogów i forów latami promowali wizję Polski, którą dziś realizuje rząd Dobrej Zmiany. Mając przeciwko sobie największe mainstreamowe media, międzynarodowe grupy kapitałowe, najlepszych dziennikarzy, PR-owców i speców od politycznej narracji odnieśliśmy zwycięstwo przekonując, wskazując błędy i wykpiwając potknięcia. Nauczyliśmy się, jak zawrzeć myśl w 140 znakach, nauczyliśmy się zwięzłości i umiejętności przebijania przez informacyjny szum. Dzisiaj oddolnie tworzymy profile i strony pokazujące innym nacjom prawdę o Holokauście, opowiadamy o Karskim i Pileckim, dementujemy fałszywe informacje, jakie rozsiewa się na temat Polski.

Totalna opozycja nieudolnie próbuje odbić Internet. Nieprzychylny tekst w Gazecie Wyborczej natychmiast powiela naTemat, a po nich Wirtualna Polska, o2, Fakt, Polsat, Radio ZET i inne media, którym bliżej do liberalnej i lewicowej wizji świata. Następnie w ruch puszczane są generowane automatycznie strony, które wykorzystując słowa klucze przekazują dalej treść, która uderza w ludzi związanych z Dobrą Zmianą. Kolejnym etapem są tzw. "farmy fanów" czyli zarządzane przez wyspecjalizowanych operatorów grupy fałszywych, fejkowych kont podszywających się pod realne osoby. Poznamy je łatwo po zaledwie kilku zdjęciach, braku osobistych informacji o posiadaczu i zazwyczaj krótkim czasie funkcjonowania. Ilu z nas jednak to sprawdza? Ilu panów cieszy się, gdy piękna pani major Armii USA chce trafić do ich znajomych, ile pań automatycznie zatwierdza każde zaproszenie, które trafia na jej profil? Ich działalność świetnie widać, gdy nagle pojawiają się setki komentarzy wysyłanych z Rosji, Nigerii albo innych egzotycznych miejsc.

Wałki w Sieci robi się jeszcze w inny sposób. Zakłada się na przykład fan page związany z wydarzeniami, które aktualnie poruszają wszystkich np. "Ratujmy życie Alfiego" lub "Modlitwa o zasypanych górników". Którz z nas nie polubiłby takiej inicjatywy? Za kilka miesięcy może okazać się jednak, że widniejemy jako followersi strony popierającej Grzegorza Schetynę czy propagującej eutanazję. Wystarczy bowiem tylko zmienić jej nazwę, wykasować niewygodne posty i udostępnić temu, kto zapłaci najwięcej. Tak stało się podczas ostatnich wyborów, gdy grupa zwolenników Prawa i Sprawiedliwości nagle odnalazła swoje nazwiska na stronie popierającej kandydata PSL na prezydenta - Adama Jarubasa. Podobnie handluje się indywidualnymi kontami użytkowników posiadających odpowiednio dużą liczbę obserwujących lub znajomych.

Wiele można by jeszcze pisać o sztuczkach jakie stosują przeciwnicy. O zdjęciach "wielotysięcznych" demonstracji, na których znajdujemy powielone te same twarze, o identycznym komentarzu pojawiającym się w setkach miejsc pod innymi nickami, o trollach próbujących maskować swoją tożsamość przy pomocy Dark Internetu. Totalna Opozycja nie jest w stanie odbić Sieci. Zbyt wielu jest świetne piszących, zaangażowanych ludzi, którzy - cytując posła Dominika Tarczyńskiego - "pilnują Polski" i tworzą "drugą zmianę". Nie za posady i zaszczyty, ale z wiary w to, że tak właśnie trzeba, zarywają noce, by kreować narrację i tworzyć potężne wsparcie, którego tak zazdrości druga strona. Wspiera ich masa błyskotliwych dziennikarzy, księży, pisarzy, naukowców, którzy "po godzinach" komentują wydarzenia w Polsce. Nigdy nie uda się tego skopiować, bo u podstaw leży nie kasa i sen o utraconym korycie, ale głębokie przekonanie, patriotyzm i chęć wsparcia dzieła, które buduje Dobra Zmiana.

Uważajcie więc, kogo dodajecie do znajomych, uważajcie na fałszywe konta, które podając się za przyjaciół wyciągają jedynie informacje. Nie przyjmujcie zaproszeń do każdej grupy i sprawdzajcie dokładnie czym naprawdę jest fajna strona, którą właśnie polubiliście.

Komentarze

Ela @ 188.146.132.*

wysłany: 2018-05-13 20:56

W Jeleniej Górze też ostatnio namnożyło się takich kont. Szczególnie na Facebooku. Przymilają się, dopytują, a potem nagle zaczynają opluwać. Chyba nadchodzące wybory tak będą wyglądały. Związani z Ratuszem boją się przegranej...

Staszek @ 176.114.233.*

wysłany: 2018-05-13 22:00

Tak oczywiście bo pis tak nie robi. Rafał weź chłopie czasem wyluzuj i zjedz snikersa!

anonimous @ 83.26.247.*

wysłany: 2018-05-13 22:53

Raczej armii spamerów i trolli....

Marian @ 109.241.118.*

wysłany: 2018-05-13 23:03

Panie Rafale, PIS wygrał ostatnie wybory bo m.in zatrudnił tysiące troli we wszystkich portalach i to był fakt, pewnie konkurencja też tak robi więc nie ma sensu zaklinać rzeczywistości. W nabliższych wyborach pewnie będzie podobnie. A propos jak tam jest już jakiś kandydat z PISu na prezydenta Jeleniej Góry?

Tomasz Miroszkin @ 83.30.107.*

wysłany: 2018-05-13 23:58

Chcecie wiedzieć więcej, zainstalujcie sobie dodatek do Opery: F.B. Purity pozwala zautomatyzować wiele rzeczy, dobrze sortować informacje, widać też różne inne ciekawe rzeczy które dzieją się wokół Was... bądźcie zawsze o krok do przodu :)

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-05-14 00:36

Panie Rafale ależ pan pojechał! Ciekawe ile osób w to wierzy? PIS wygrał bo doskonale potrafiło skonstruować kilka kłamstw wyborczych: Polska w ruinie, Polska na kolanach i agenci w rządzie w postaci kłamstwa smoleńskiego, a my cudowna i wspaniała ekipa to zmienimy, a przede wszystkim damy 500+, a dzieci się będą rodzić. Do tego jeszcze medialna nagonka firmy opartej o katolicyzm, która wg. biskupa Pieronka była sfinansowane z Rosji. Jak wiadomo nie ma takich ludzi, których się nie da oszukać! Wątpię jednak czy po raz kolejny się to uda. Teraz boję się, że PIS przy władzy chce się utrzymać inaczej niż poprzez uczciwe wybory. Z historii wiemy, że wystarczy do więzień zamknąć prawdziwą opozycję by władzę mieć. Jako, że jakaś opozycja musi być to wytwarza się pseudo-opozycję, a jak wiadomo to nawet w czasie wojny udało się wytworzyć pseudo-partyzantkę. By nowi się nie pojawili stosuje się zastraszanie. Bicie kobiet, jako że to one są najbardziej przeciw PISowi (Czarny Marsz i Opiekunki Osób Niepełnosprawnych) staje się chyba standardem, bo u nas pani Agnieszka oberwała od policjanta, a w Katowicach policjant złamał rękę w łokciu innej protestującej za to, że siedziała na jezdni. Ciekawe, że nie złamał jej tej ręki gdy interweniował? Jakoś tak dziwnie jakość nowych policjantów spadła i przypadków bestialstwa z ich strony wzrosła. Trup się ścieli gęsto i obywatel ma się bać!
Kłamstwo smoleńskie już błyszczy tak, że nie sposób tego pod dywan zamieść. 500+ przenosi się na ceny bo przecież tego się nie da utrzymać. Wyszło prawie po 700 zł na osobę rocznie, a dzieci się wcale nie rodzą! Jednocześnie afera goni aferę tylko, że prokuratura tego nie widzi i już. Dla mnie PIS-PO jedno zło, ale PO słusznie pokazuje rozpasanie, bo za ich czasów to jednak w tym zakresie mieli umiar. Misiewicze-Pisiewicze i nagrody, a samoloty wojskowe mimo, że drogie jak samoloty wojskowe, to służą do przewozu władz, a nie wojska i zaopatrzenia. Jeden minister to już nawet trzy limuzyny rozbił. Inny znamienity Gość bywając w naszych okolicach zwiedzał takie miejsca, że kapeć pewny i faktycznie był i autko uszkodził, ale umorzono. Pani premier też dzwona z drzewkiem po ciemku w terenie zabudowanym zaliczyła i autko złomkiem się stało. Takich autek władza ma więcej niż obywatele mają dostępnych karetek pogotowia, chociaż te pojazdy są kupowane z budżetu. Itd.
Niestety, ten rząd świadomie tworzy bąble informacyjne i rodacy żyją w innych rzeczywistościach. Doświadczenie historyczne uczy nas, że to jest naprawdę groźne. Dlatego doceniam pański blog, bo mogę przeczytać bełkot pańskich zwolenników, a oni mogą przeczytać moje "światłe myśli". Dzięki temu możemy zgodnie twierdzić to samo i w tym właśnie się zgadzać.
Partyjna finansowana za pieniądze podatników Telewizyjna Vizualna Propaganda ogłupia i jej program przypomina zarówno treścią jak i składem osobowym redaktorów wspomnianego już źródło sukcesu, ale przecież jest Internet. Pańskie wpisy na tym blogu nie powalają siłą argumentów i a pan Leszczyk też zamilkł. Zatem czekam na nowe kłamstwa wyborcze tworzone " Nie za posady i zaszczyty, ale z wiary w to, że tak właśnie trzeba, zarywając noce, by budować narrację i tworzyć potężne wsparcie, którego tak zazdrości druga strona."
No i oczywiście na lokalną ekipę, która swoimi osobami stanie za tą narracją. Od razu informuję, że mnie pan nie przekona i na pewno nie zagłosuję na PIS.

Aris @ 83.30.150.*

wysłany: 2018-05-14 07:48

Dawno niczego nie napisałem na pana stronie, a to ze względu na "dobrą zmianę" która to zalewa nasz kraj. Odnosząc się do przedstawionych urojeń, to jak ulał pasują do ostatniej kampanii wyborczej wygranej przez pis też coś polubiłem i nagle stałem się "sympatykiem" pisu, to jest czy też była wasza broń, a dziś już nie jest fajnie? Zupełnie jak popieranie protestu osób niepełnosprawnych. Przypisywanie narracji mediom, że mają inne wizje świata? A cóż to jest cenzura? Nie wystarczą już panu te bzdury i kłamstwa które wylewają się z dzienników- programów tzw TVP? Jeden naród, jedna narracja, jednomyślność? O co to to nie!!!!

skorupka @ 83.30.128.*

wysłany: 2018-05-14 14:15

Na litość boską dlaczego ,pan przesiągł propagandaą swego ugrupowania.PIS wygrało bo obiecało ,a też realizuje .A wodz innej rewolucji ,twierdził ,nie sztuka zdobyć władze ale sztuka ja utrzymać.Otóż prowincja jest zdominowana przez szujnie rezimową i tu nie trz eba internetów do wygrania .Szlag trafił trójpodzial władzy ,i mamy Białoruś,z Turcją razem.nie mówiąć o Putinie.Mnie to towarzycho nie odpowiada.A jak panu?

Marian @ 79.187.102.*

wysłany: 2018-05-14 16:04

Wystarczy poczytać komentarze pod tekstami w Jelonce czy Nowinach, żeby zorientować się, że robi to ta sama grupa kilku troli. Byle dokopać Wrotniewskiemu, Szymańskiemu i Kubickiemu.

Ewa @ 79.219.12.*

wysłany: 2018-05-14 18:16

Mily panie ,Pis wygral wybory dlatego ze obiecywal ,,dla kazdego cos milego,,na klamstwie i oplowaniu przeciwnikow ,tera co wyprawia pana partia to ludzkie pojecie przechodzi ,nepotyzm ,rozdawnictwo ,sklocenie nas ,lekcewarzenie opozycji ,a przeciez na opozycje glosowali obywatele ,i to lekcewarzenie dotyczy wyborcow opozycji,sklocenie Polski z UE!zeby pan nie wiem jak zaklinal zeczywistosc tego trodno zapomniec ,co pan odpowie napytanie ,skoro tak kupujecie glosy wyborcow ,i jest tak duzo pieniedzy dlaczego nie dacie tym biednym ludziom skrzywdzonym przez los,glupich 500zl?co za malo ich jest ,ich glosy zamalo znacza?jestem rodowita Jeleniogorzanka idiabli mnie biora na takich jak pan,sami zatrudniacie hejterow i to masowo,co pan zrobil dla Jeleniej Gory ?

[Rafał: Czemu Pani/Panie "Jeleniogórzanko" nadaje Pani z niemieckiego IP: 79.219.12.28, host: p4FDB0C1C.dip0.t-ipconnect.de??? Tu macie Państwo piękny dowód tego, o czym piszę.]

Stefan112 @ 94.254.245.*

wysłany: 2018-05-15 09:02

Widzę, że mamy Radnego specjalistę od 'internetów' Cieszę się że kolejnym Pana wpisem nie zainteresowały się media ogólnopolskie... Takiej promocji Jelenia Góra nie potrzebuje.

Co w tym złego, że ktoś ma niemiecki IP ? Może ta Pani tam pracuje, po co szukać sPISków na siłę ??
Pisze Pan o 'wałkach w sieci' jestem ciekaw jak Pan skomentuje działalność TVPis zwanej również żartobliwie 'publiczną'

anonimous @ 78.8.149.*

wysłany: 2018-05-15 10:53

[Rafał: Czemu Pani/Panie "Jeleniogórzanko" nadaje Pani z niemieckiego IP: 79.219.12.28, host: p4FDB0C1C.dip0.t-ipconnect.de??? Tu macie Państwo piękny dowód tego, o czym piszę.]

Jaki czujny Pan Radny ! Psychoza anty polska w pełnej krasie !

bumcyk @ 83.5.216.*

wysłany: 2018-05-15 11:46

Przecież po coś zatrudniało się w ratuszu doradców od internetu.

PK @ 78.9.4.*

wysłany: 2018-05-15 12:33

Odpowiedzią "Ewie" potwierdził Pan, Panie Rafale, tylko, że z trzeźwym myśleniem ma Pan kłopot. Dlaczego "Ewa" nie może komentować z niemieckiego konta? Dlaczego każdy z milionów Polaków mieszkających i pracujących w Niemczech jest dla Pan automatycznie wysłannikiem obcych sił? Ilu Jeleniogórzan mieszka i pracuje w Niemczech? Czy wszyscy oni są automatycznie finansowani przez obce siły? Dlaczego wszyscy, którzy nie są w stanie zakochać się w PiS-ie są dla Pana przeciwnikami Polski?
Proponuję, przed napisaniem kolejnego głupiego komentarza, łyk zimnej wody.

Aris @ 83.30.129.*

wysłany: 2018-05-15 13:57

Przepraszam, czy to jest jakieś szaleństwo u pana radnego? odkrył pan spisek niemieckich elit? czy po prostu tak trudno zrozumieć, że ludzie przebywają w różnych miejscach? Aż trudno odnieść się do pana hm "odpowiedzi" pani/u Ewa. Przychodzą na myśl czasy dawno zapomniane, oblężona twierdza i jedność narodu, tfu na psa urok ...

Kevin Mitnick @ 37.47.154.*

wysłany: 2018-05-15 16:04

Ktoś próbował komentować u radnego ukrywając swoje IP a tu d**a i wpadka! :) A było sprawdzić, że radny wiele lat pracował w branży IT i na takie lamusiarskie numery go nie przewalicie, cieniasy.

maj @ 188.125.59.*

wysłany: 2018-05-15 17:12

"[Rafał: Czemu Pani/Panie "Jeleniogórzanko" nadaje Pani z niemieckiego IP: 79.219.12.28, host: p4FDB0C1C.dip0.t-ipconnect.de??? Tu macie Państwo piękny dowód tego, o czym piszę.]"

To jest adres nalezacy do Deutsche Telekom. ktore jest po prostu dostarczycielem internetu.
Jest wiele mozliwosci, autorka moze tam mieszkac, moze byc w delegacji itp.
Moze tez pracowac w firmie w Polsce a firma ma wyjscie do internetu poprzez oddzial w Niemczech (wzgledy bezpieczenstwa itp).
Cytowana odpowiedz jest jeszcze bardziej zenujaca niz wpis radnego. Tu macie Państwo piękny dowód tego, ze radny wyznaje maksyme Hegla "Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów"

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-05-15 19:18

Panie Rafale, rozumiem, że PIS płaci takim trollom jak lumbago @ 78.88.138.* Leyzorek @ 78.88.138.* ot co @ 78.88.138.* Ambro @ 78.88.138.* Dzidek @ 78.88.138.* Aris @ 78.88.138.* i pewnie jeszcze kilka Nicków ale tolerowanie na swoim blogu wpisu "To kolejny przykład, że z szantażystami nie ma co rozmawiać. Szantażem należy nazwać działania obleśnego wieprza Timmermansa, któremu wcale nie chodzi o praworządność, a tylko o to byśmy pozostali kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem powierniczym." nazywam wprost głupotą. Pan Timmermans to osoba urzędowa, a pan jest radnym! Słowa "obleśnego wieprza Timmermansa" są wyzwiskiem w stosunku do prywatnej osoby i urzędnika! W obu tych przypadkach nie powinien pan tego publikować!

[Rafał: Za komentarz ponosi odpowiedzialność jego autor, nie autor bloga. Jeżeli pan Timmermans poczuje się urażony może pozwać komentatora - tu jest adres bloga z tym wpisem http://naszeblogi.pl/50445-nie-rozmawiac-z-szantazystami. PS Proszę poczytać komentarze pod politycznymi tekstami w GW, WP czy dużych portalach. Większość nadaje się do usunięcia z powodu naruszenia dóbr osobistych, ale nikt tego nie robi.]

https://m.youtube.com/watch?v=7Zx5dM-ONKU @ 2.98.217.*

wysłany: 2018-05-15 19:50

Nie wypowiadam się na temat internetu :-( generalnie IP ) jest mało istotne , przestałem zwracać na nie uwagę , wystarczy pudło ustawić na , Proxy , by było zmienne, hakowanie to takie uzależnienie , ja naprzyklad pobrałem sobie focie od Pana Radnego , z tym internautom , mam nadzieje , że Pan radny się nie gniewa ;-) Reasumując , Tomek , M , na jednej ze stron gdzie jesteś Adminem , GPS , wskazuje błędną lokalizacje :-(

[Rafał: Jestem zwolennikiem dzielenia się zasobami w Sieci. Proszę sobie pobierać, co się Panu podoba. Pozdrawiam :) ]

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: