Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Zwolennik społeczeństwa obywatelskiego i demokracji oddolnej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Członek Rady Nieruchomości Noskowskiego I-X. Od urodzenia mieszkaniec Zabobrza.

Podziel się z innymi

| |

Prezydent Mróz nadchodzi.

2018-07-06 09:44
Z Krzysztofem Mrozem znamy się od początków jeleniogórskiego PiS-u. Jako garstka zapaleńców z Andrzejem Pawluszkiem - późniejszym Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, Ireneuszem Łojkiem i Wojciechem Leszczykiem tworzyliśmy podstawy struktur partii, która w przyszłości miała rządzić Polską. Póki co siedzieliśmy w kilka osób w malutkim biurze na ul. Krótkiej. Naszym jedynym posłem był Adam Lipiński. Nie przeszkadzało to rekrutować nowych członków, promować idee prawicy czy z pompą, w sombrerach powitać prezydenta Kusiaka wracającego z roboczej wizyty w meksykańskim mieście Tequila. Dziś Prawo i Sprawiedliwość jest czołowym ugrupowaniem polskiej sceny politycznej, a Krzysztof Mróz senatorem i świetnym, merytorycznie przygotowanym kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry.

Cieszę się, że to właśnie Krzysztof Mróz otrzymał nominację Komitetu Politycznego PiS do ubiegania się o fotel prezydenta Jeleniej Góry. Zawsze stałem na stanowisku, że nasz reprezentant powinien być wyrazisty, rozpoznawalny i nie bojący się konfrontacji. Taką kandydatką była minister Marzena Machałek, takim kandydatem jest również senator Krzysztof Mróz. Istotne dla miasta jest, że ta nominacja gwarantuje Jeleniej Górze dostęp do środków na inwestycje. Nie grozi nam więcej żałosne tłumaczenie "Znów nie dostałem pieniędzy na Zameczek, bo PiS niewystarczająco walczył bym je dostał", jakie usłyszeliśmy od Prezydenta Zawiły. Krzysztof Mróz jako radny i wieloletni przewodniczący Komisji Rozwoju zdobył wystarczające doświadczenie, by być w stanie określić, które inwestycje mają szanse uzyskać dofinansowanie. Jako dociekliwy radny, który nie raz doprowadzał do szału urzędników swoimi pytaniami, gwarantuje również rzeczowy nadzór nad ich wykonaniem. Nie grożą nam więc powtórki z wielokrotnie przekładanych terminów oddania inwestycji (Termy Cieplickie), stadionów przypominających stawy hodowlane (Stadion Miejski), czy niedoszacowanych kosztorysów (Teatr Norwida).

Gdy w 2006 roku zdawaliśmy w Ministerstwie Skarbu egzamin uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych, Krzysztof Mróz był osobą, która uzyskała najwięcej punktów. 3/4 zdających oblało. Egzamin taki to test wielokrotnego wyboru (od 0 do 5 poprawnych odpowiedzi) składający się ze 150 pytań. 100 poprawnych odpowiedzi dopuszczało do części ustnej. Za czasów SLD i PO, by uzyskać uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa wystarczyło mieć 75 poprawnych odpowiedzi, a test był testem jednokrotnego wyboru. Jak się Państwo domyślacie większości przystępujących do egzaminu udawało się go zdać...

Krzysztof Mróz jest wiceprzewodniczącym senackiej Komisji Finansów i Budżetu. Umie więc liczyć pieniądze. Z wykształcenia jest ekonomistą, a nie historykiem, zootechnikem czy politologiem. Po jego prezydenturze możemy spodziewać się konkretów: intensywnego aplikowania o środki zewnętrzne, inwestycji i racjonalnego gospodarowania mieniem. Prezydent Jerzy Łużniak zyskał więc godnego siebie przeciwnika i jesienią czeka nas emocjonująca walka. Jestem przekonany, że Krzysztof Mróz wyjdzie z niej zwycięsko jako Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Komentarze

Tomasz Żukiewcz @ 94.254.245.*

wysłany: 2018-07-06 15:19

Rafał. Nie podzielam Twojego optymizmu co do K.Mroza. A co egzaminów. W mojej edycji zdało mniej niz 10 %. Czy to rzeczywiście jest kryterium wiedzy wątpię. Zwłaszcza, gdy porównamy Twój pean z rzeczywistym odbiorem. Ja na K.Mroza nie zagłosuję, bo uważam, że byłby to wybór najgorszy z możliwych. I nie pomoże mu nawet wsparcie takich ludzi jak Ty. Koń jaki jest niestety wszycy już widzą ;)

kazimierzp @ 83.4.6.*

wysłany: 2018-07-06 17:20

Dziwne! Ale wielu sympatyków PiS ma o panu Mrozie zupełnie inne zdanie i podkreślają, że jest sympatyczny ale że nie jest zupełnie decyzyjnym... Mieli nadzieję że kto inny zostanie wystawiony, o tobie jako ewentualnym kandydacie nie mówili. Cóż kampania wyborcza ma swoje prawa.

pis prl bis @ 37.47.165.*

wysłany: 2018-07-06 18:20

Towarzysz Mróz nadchodzi dobre hehe Przecież ten senator od 7 boleści poza wazeliną wobec swoich towarzyszy z nowogrodzkiej to nic nie reprezentuje! Znam człowieka z podstawówki nr 8 to wiem co pisze:-D

Litości @ 109.241.187.*

wysłany: 2018-07-06 21:22

A po coście sobie te egzaminy tak stadnie robili jak tylko wasza partia dorwała się do władzy? Takie asy zarządzania to pokażcie to w końcu na rynku, bo póki co to wy wszyscy tacy świetni jesteście tylko jak koledzy z partii dadzą coś na podatnikach pożerować. I tyczy się to oczywiście wszystkich partii - prawdziwe działanie ponad podziałami.

[Rafał: Proszę sobie otworzyć jakąkolwiek stronę z danymi makroekonomicznymi z ostatniego okresu i porównać bezrobocie, wskaźniki koniunktury czy wzrost gospodarczy z okresem, kiedy rządziła Platforma Obywatelska.]

tubylec @ 94.254.254.*

wysłany: 2018-07-07 07:30

Mróz nadejdzie ale w lutym.

Hmmm @ 188.146.35.*

wysłany: 2018-07-08 10:59

No i po wyborach i do rady miejskiej. Panowie jesteście we władzach spółek skarbu państwa,a WUC zakazał wam w nich startować. No i co teraz "wykręcicie"?

bumcyk @ 83.26.10.*

wysłany: 2018-07-10 15:42

Powodzenia, oby udało sie odsunąć wreszcie obecny układ rządzący, bo szkoda tego ładnego miasta.

wojtek @ 94.254.241.*

wysłany: 2018-07-11 18:28

Panie Rafale - Pan Krzysztof nigdy nie pracował na normalnej nie "politycznej" posadzie, życiorys tragiczny, kompletnie bez doświadczenia w zarządzaniu...kandydat tragiczny a Pan musi go lansować, przykre ale konieczne:)

Wieńczysław @ 176.114.235.*

wysłany: 2018-07-13 14:00

Platforma O., wzorem swoich pryncypałów z tzw. "góry", powinna stworzyć sobie swoją własną, osobną Radę Miasta i powołać własnego, alternatywnego Prezydenta. Najlepiej z siedzibą w Western City. Polska obchodzi 550-lecie parlamentaryzmu, a te pajace bojkotują oficjalne uroczystości i zamiast tego organizują zlot antypisowskich nienawistników, gdyż wydaje im się, że to najbardziej godny rangi tej rocznicy sposób jej obchodzenia.

Ileż to razy w latach ich nierządów słyszeliśmy ich gromkie utyskiwania, że "PiS tworzy alternatywne, podziemne państwo", "PiS bojkotuje uroczystości", lekceważy oficjalne organa państwowe, itd. mimo że nie robili dosłownie nic sprzecznego z prawem ani dobrym obyczajem obowiązującym w naszej kulturze politycznej.

Dobrą ilustracją tego zjawiska jest choćby ten artykuł z 2008 roku: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/274586,1,panstwo-bis.read

Dowodami na budowanie przez PiS rzekomo "alteranatywnego państwa" miałoby być to, że po prostu powołują na różne stanowiska swoich zaufanych ludzi. Rezygnacja ze wspaniałych, bezpartyjnych, apolitycznych, fachowców z PO jest już dla tygodnika "Polityka" obrazą majestatu, zupełnie nie do zniesienia. Prezydent Kaczyński po prostu korzystał ze swoich prerogatyw i odmawiał nominacji sędziowskich - to też jest niewybaczalne, bo przecież to nie on rządzi państwem, tylko sędziowie mają rządzić się i wybierać sami, tak żeby im było wygodnie. Podobnie dla autorki artykułu, przykładem budowania "Polski bis" jest wyznaczanie swoich ludzi do Biura Bezpieczeństwa Narodowego. A jakich ludzi mieliby tam wsadzić? Dukaczewskiego?

Gdy dziś to opozycja jawnie występuje przeciwko wcale nie tylko PiS-owi, ale polskiemu państwu, choćby poprzez organizowanie własnych obchodów, te same media pieją z zachwytu. Oprócz darcia ryja przez megafony, donoszenia na Polskę, plucia na nią i rozpowszechniania kłamstw nasza tzw. opozycja nie ma nic do zaproponowania.

Nie to, że jestem zachwycony polityką rządu PiS, bo w kilku zasadniczych kwestiach wolałbym, żeby była ona prowadzona inaczej, jednakowoż jeśli ta banda aferzystów, ulicznych krzykaczy, ordynarnych demagogów i nieuków ma zamiar powrócić do władzy, to będzie to najgorsze, co może nasz kraj spotkać.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2018-07-17 15:15

Panie Wieńczysław z pewnością teraz jest pan na pierwszym miejscu na tym blogu w ilości stosowanych wyzwisk. Mnie to nie rusza. Szkoda liter. Niemniej jednak, gospodarz powinien reagować. Treści w pańskim tekście jest niewiele. Jako, że pan nie zrozumiał poprzedniego wpisu, to wyjaśniam ponownie. Grecja, kraj UE miała i ma problem z dużą ilością uchodźców i migrantów, która pojawiła się w tym kraju w wyniku wojny w Syrii. Grecja poprosiła o pomoc i ją otrzymała, ale nie od wszystkich krajów UE. Rząd Polski tej pomocy odmówił, a rząd Węgier postanowił wybudować płot na swojej granicy z Serbią. (To oczywiście w ramach radosnego przyjmowania prawosławnej Serbii do UE.) Pan napisał, ze jest to rzecz honoru i jest z tego dumny. Ja zaś nie jestem z tego dumny i też jest to dla mnie sprawa honoru.
W sprawie reformy sądów ja swoje stanowisko jasno określiłem, a pan jak zwykle zwyzywał mnie. Niech pan napisze, o co się panu rozchodzi!!!
Korzystając z okazji, to ostatnio ukazało się stanowisko pewnej instytucji obecnego naszego państwa akceptujące fabrykowanie dowodów przestępstw przeciwko przeciwnikom politycznym. W związku z powyższym informuję, pana i naszego gospodarza, że w toczącej kampanii wyborczej do samorządów wielu ludzi podobnie do mnie myślących, będzie z czystym sumieniem jakiekolwiek fakty obciążające kontrkandydatów PISu traktować jako właśnie takie sfabrykowane. Jednocześnie kampania bilbordowa, że w sądzie nie można szukać sprawiedliwości przy jednoczesnym bezpośrednim wyznaczaniu prokuratorów i sędziów przez czynniki rządzącej partii tym bardziej spowoduje niechęć do głosowania na kandydatów tzw. "dobrej zmiany".

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: