Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Radny miejski z ramienia PiS. Przewodniczący Komisji Kultury, wiceprzewodniczący Komisji Statutowo-Organizacyjnej. Związkowiec NSZZ "Solidarność".

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Człowiek gór i zapalony spinningista.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Zwolennik społeczeństwa obywatelskiego i demokracji oddolnej.

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Członek Rady Nieruchomości Noskowskiego I-X. Od urodzenia mieszkaniec Zabobrza.

Podziel się z innymi

| |

Na Zachodzie bez zmian...

2010-09-13 15:16
Trwają przepychanki na politycznej scenie. Jest duża szansa, że PO wystawi dwóch kandydatów na Prezydenta Jeleniej Góry: Marcina Zawiłę i zdetronizowanego Marka Obrębalskiego. Ten ostatni zapewne do tego czasu zmieni barwy klubowe. W PO Prezydentów, jak widać, nie brakuje...

Ja patrząc na rządy Platformy mam nieodparte wrażenie zmarnowanych lat. Zarówno dla Polski, jak i dla Jeleniej Góry. Gdyby zapytać przeciętnego Kowalskiego o trzy pozytywne działania Platformy, które zapamiętał, zapewne nie będzie pamiętał żadnego. Jelenia Góra jest odbiciem Polski. Miasto po 20:00 stanowi wymarłe widmo, nie ma pracy, widoków na przyszłość i nadziei. W Urzędzie Pracy po marny zasiłek nadal trzeba stać godzinami. Ludzie masowo wyjeżdżają za granicę. Na Facebook'u przeglądając profile jeleniogórzan, znalazłem tylko jedną osobę mieszkającą tu nadal. Reszta - to młodzi emigranci. Może słabo szukałem, a może dzieje się coś niedobrego, o czym nikt dotąd nie odważył się mówić...

Nie żalę się jako wredny PiS-owiec. Żalę się jako jeleniogórzanin, za którego podatki organizuje się nudne imprezy. Żalę się jako ekonomista - bo jedynym pomysłem PO na rozwój gospodarczy jest budowa kolejnego centrum handlowego wysysającego pieniądze z naszych kieszeni. Żalę się jako 40-latek, bo na politycznej scenie Miasta widzę wciąż te same twarze, zmieniające jedynie kolor partyjnych legitymacji.

Dopóki Polacy nie zaczną rozliczać swoich reprezentantów: Prezydenta, Premiera, posłów, senatorów, radnych nie z pustych obietnic, ale z czynów, dalej polska demokracja będzie domeną demagogów, karierowiczów i gadających głów. Demokracja - pamiętajmy - to władza ludu. Nie traktujmy jej jak darmowego losu na odpustowej loterii: " A może tym razem się uda? "...

Komentarze

Student @ 78.8.226.*

wysłany: 2010-09-13 17:04

Panie Rafale niech pan wybaczy ,ale po tym jak pana partia rządziła państwem ,nie da się patrzeć na pana niż przez pryzmat wrednego pisowca....Niech pan patrzy ,co wyczynia wasz guru....Słabo pan szukał na facebooku...

Face Book'u @ 78.8.46.*

wysłany: 2010-09-13 17:38

Błąd Facebook'u :)

R.P.S. @ 188.33.96.*

wysłany: 2010-09-13 18:07

Dzięki! Już poprawione :)

:) @ 78.8.46.*

wysłany: 2010-09-13 18:10

Powodzenia w dalszym tworzeniu bloga.

Lokalny patriota @ 78.88.145.*

wysłany: 2010-09-13 18:53

No dobrze Panie Rafale, ja także to widzę, wiem i także mam żal do władz Naszej ukochanej Jelonki, ale niech Pan napisze co zrobić żeby było lepiej. Jeżeli ma Pan pomysł na lepsze i ciekawsze jutro dla Jeleniej Góry, to niech Pan to nam, mieszkańcom przedstawi.
Mnie osobiście interesuje dobro sportu w mieście, jak Pan zapatruje się na ten temat i w jakim kierunku ma pójść miasto w tej kwestii ?

Andrzej @ 71.250.47.*

wysłany: 2010-09-13 20:18

Nareszcie bedzie co czytac :) pozdrowienia

Polak @ 78.9.131.*

wysłany: 2010-09-13 20:51

PO jeszcze bardziej ukrywa swinstwa swoich notabli niz SLD.Pytam czy kiedys dowiemy sie prawdy o aferze hazardowej. Co z P.Sawicka co z Karnowskim.Znow czeka nas odgrzewany kotlet.Jelenia nie ma szczescia .Zawsze na drodze staja im ludzie ktorym nie zalezy dobro miasta tylko interes partii sie liczy i stanowiska dla sflustrowanych kacykow partyjnych no i rodzina np.Muzeum.

Lokalny patriota @ 78.88.145.*

wysłany: 2010-09-14 11:38

A czy kiedykolwiek dowiemy się dlaczego J. Kaczyński pozwolił na powiązania jego partii "Porozumienie Centrum" z FOZZ-em, który naraził Państwo w latach 90, na blisko 40mld straty?
Dla niewtajemniczonych, przypomnę, że Porozumienie Centrum, stworzone przez Jarosława Kaczyńskiego i Ludwika Dorna, otrzymało od FOZZ-u blisko 12 mln zł na kampanię wyborczą, w zamian za stanowisko prezesa NBA dla Grzegorza Żemka, dyrektora FOZZ, oraz przychylność w kluczowych uchwałach dotyczących finansowania tego tworu w razie wygranych wyborów.
Później PC zmienia się w PiS, a ich głównych hasłem wyborczym w 2005 roku jest: "Polska prawa Polska sprawiedliwa", w 2007: "Dbamy o Polskę. Dbamy o Polaków" ... hasła piękne, ale po zagłębieniu się w/w afery z J. Kaczyńskim w roli głównej, nabierają jakby innego, wręcz śmiesznego znaczenia.
I jeszcze jedna ciekawostka ...
Prawy i sprawiedliwy Jarosław Kaczyński został w roku 1993 wraz z dwoma kolegami z Porozumienia Centrum - panami Czabańskim i Siwkiem oskarżony o rażącą niegospodarność na niekorzyść Fundacji Prasowej Solidarności. Wyrok zapadł, jednak na skutek zmiany uchwały, w tym samym czasie, o karaniu za niegospodarność, JK i jego koledzy uniknęli odbycia kary pozbawienia wolności ... dziwny zbieg okoliczności.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: