Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji.

Podziel się z innymi

| |

Sprzedadzą nas Putinowi?

2021-04-02 10:22
Budowa nowej koalicji z prokremlowskimi politykami w Parlamencie Europejskim stała się faktem. Wysłannik Jarosława Kaczyńskiego - Mateusz Morawiecki - zaakceptował ideę budowy państw Osi (to autentyczny zwrot Matteo Salviniego jawnie nawiązujący do faszyzmu) jako przeciwwagi dla Unii Europejskiej. Mają tworzyć ją politycy węgierskiego Fideszu, PIS, włoskiej Ligi Północnej, a niebawem zapewne francuskiego Frontu Narodowego. Liderów wszystkich tych ugrupowań łączy przyjaźń z rosyjskim prezydentem - Władimirem Putinem i dążenie do zacieśnienia współpracy z Rosją. Podobne poglądy wygłaszał ojciec Mateusza Morawieckiego - Kornel Morawiecki.

https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/rosja-ma-w-polsce-silnych-zwolennikow-jednym-z-nich-jest-kornel-morawiecki,168,2892

To oczywista oczywistość, że kto nie gra z Unią Europejską musi grać z Rosją. Zrozumiał to Viktor Orbán nawiązując bliższe kontakty z Rosją i wprowadzając szczepionkę Sputnik na swój rynek. Rozumie Matteo Salvini paradujący po Placu Czerwonym w koszulce z wizerunkiem Władimira Putina. Rozumie Marine Le Pen widząc w Rosji strategicznego partnera Francji. Dziewicę zgrywa jedynie Prawo i Sprawiedliwość, które zdaje sobie sprawę, że wyprowadzenie nas z Unii Europejskiej lub jej zniszczenie oznacza wejście w orbitę wpływów Rosji. Niestety na przeszkodzie stoi rozwijana przez lata smoleńska narracja, że to Tusk z Putinem stoją za Katastrofą Smoleńską. Jak widać jednak ani pamięć śp. Lecha Kaczyńskiego, ani mogiły "zdradzonych o świcie" 96 pasażerów Tu-154M nie przeszkodziły Jarosławowi Kaczyńskiemu na wyrażenie zgody na sojusz jawnie nawiązujący koalicji III Rzeszy, Włoch i Japonii. Na ostatnim spotkaniu Klubów Gazety Polskiej nazwał on nową koalicję "frontem", co niestety tylko potwierdza faszystowskie konotacje.

https://polskatimes.pl/kornel-morawiecki-zblizenie-z-rosja-nas-wzmocni-pis-komentuje-slowa-marszalka-seniora/ar/13341995

Europa jest gejowska, genderowa, laicka i liberalna. To prawda. Ale nie morduje się w niej przeciwników politycznych, nie zamyka ich w łagrach. Jest w niej miejsce i na konserwatyzm, i na lewactwo. Polacy muszą wybrać w jakim świecie chcą żyć - czy takim podobnym do Irlandii, Belgii czy Holandii czy przypominającym putinowską Rosję. Ja pamiętam PRL, jedynie słuszną ideologię i zamykanie za poglądy. Dzisiejsza Polska bardzo mi przypomina tamte czasy. Zwrot "ludowy" zamieniono jedynie na "narodowy", lecz pozostała w niej ta sama pogarda dla elit i peany nad państwem robotników i chłopów. Dobrobyt i postęp budują jednak inżynierowie, naukowcy, intelektualiści, nauczyciele, sędziowie, przedsiębiorcy i uczciwi ludzie dobrze wykonujący swoją pracę. Wyborca spod budki z piwem nie stworzy szczepionki na COVID, nie zaprojektuje mostu, ani nie napisze aplikacji na smartfona. Sekowanie zdolnych i wykształconych to droga do katastrofy podobnej do tej, którą zgotował Pol Pot Kambodży - zabijając nawet ludzi w okularach, bo oczy popsuli pewnie czytając książki. Ten kraj cudownych, łagodnych ludzi wiele lat podnosił się po krwawej łaźni zgotowanej przez oszalałego absolwenta Sorbony.

https://www.newsweek.pl/swiat/kaczynski-salvini-i-kreml-miedzynarodowka-putina-w-europie/g4cl063

Dziś Polska staje u progu cywilizacyjnego wyboru. Czas pokaże czy wybierze Rosję czy niedoskonałą, ale wciąż chroniącą wolność jednostki Unię Europejską.

https://forsal.pl/artykuly/1391168,czy-kaczynski-wejdzie-w-uklad-z-prorosyjskim-salvinim-wloch-tworzy-nowa-miedzynarodowke.html

Galeria


Komentarze

Lena @ 51.15.250.*

wysłany: 2021-04-02 11:05

To dlatego radny Gierus tak nienawidzi Ukrainy? Polecenie z Nowogrodzkiej?

do rozpuku @ 78.88.139.*

wysłany: 2021-04-02 11:50

Ot i napisał prorok powiatowego za*upia !!!

żart @ 5.172.235.*

wysłany: 2021-04-02 12:41

Spotkali się 1 kwietnia ,dla jaj ,i odwrócenia uwagi od problemów w swoich krajach.Dramatem jest to ,że 10 milionów przekupionych i oszukanych to kupi.A jeden taki , kraju kolebki faszyzmu ,a drugi taki ,z państwa walczącego przeciwko Ruskim razem m z Adolfem ,i nasz ,któremu współczuję ,że godzi się wykonywać rozkazy szaleńca.

pinky @ 37.249.89.*

wysłany: 2021-04-02 20:40

Wbrew temu co pan pisze, w Europie nie ma już miejsca na konserwatyzm, jest tylko nowa religia: polityczna poprawność. Nowa Tolerancja mówi - jak nie jesteś z nami, to przeciwko nam. Taki to odwrócony faszyzm, ubrany w tęczowe piórka.

A swoją drogą, co tam słychać w jeleniogórskim grajdołku? Jak zwykle sza, ani słowa?

[Rafał: Klasyczny konserwatyzm oparty na wartościach i prywatnej własności istotnie jest w odwrocie. Zastąpił go etatystyczny nacjonalizm - socjalizm w wersji narodowej. Ale w UE przynajmniej nie zamykają za sympatię do Reagana czy Thatcher do łagru... Europę pogrzebie jednak nie lewactwo, lecz demografia. Za kilka lat będziemy, jak pisze Piotr Ibrahim Kalwas, krainą starców na wózkach pchanych przez opiekunki w nikabach.]

soclibk @ 5.60.80.*

wysłany: 2021-04-02 21:19

Trafna analiza. Dodać jeszcze trzeba książkę Tomasza Piątka "Rydzyk i przyjaciele".

Co się stało z wienczyslawem?

Zrowych refleksyjnych świąt.
Wytrzymamy do czasu padnięcia pislactwa.

[Rafał: Bardzo dziękuję za życzenia i również pozdrawiam świątecznie.]

xy @ 37.30.25.*

wysłany: 2021-04-03 13:37

Ponieważ nie jestem tak do końca pewien, czy objawił się Pan teraz jako znawca „ globalpolitik” a nawet „ galaktikos politikos”, czy zwykły „ przekazior”

obowiązujących wytycznych, „ przekazów dnia” PO, to ja mam takie pytania.

Pewnie Pan odpowie, bo przecież wie Pan WSZYSTKO!?

1. Kogo nazwana rosyjska prasa per „ nasz człowiek w Warszawie”?
Czy był to Kaczyński?

2. Czego dotyczyła rozmowa Tusk – Putin na molo w Sopocie?

3. Do jakiego ugrupowania należał do baaardzo niedawna „ faszystowski „ Fidesz i kto jest jego szefem EPL obecnie?
Czy przypadkiem do EPL nie należała i nie należy PO ?

4. Czy Wielka Brytania, która wystąpiła z UE wstąpiła do ZBiR , bo przecież powinna?

Z góry dziękuję za szczegółową odpowiedź, bo nie chcę błądzić.

Niech Pan będzie moim przewodnikiem!!!

[Rafał: Czym innym jest współpraca z Rosją z Unią Europejską za placami, a czym innym wyjście z Unii i wejście na orbitę Sowietów.]

xy @ 37.30.25.*

wysłany: 2021-04-03 14:32

Aha, " wcięło" w poprzednim poście:

Życzenia Zdrowych i Spokojnych Świąt Panu, Pana rodzinie, zwolennikom rządzących i opozycji .

Wszystkim!

[Rafał: Ja również życzę zdrowia i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!]

xy @ 37.30.25.*

wysłany: 2021-04-03 15:32

[Rafał: Czym innym jest współpraca z Rosją z Unią Europejską za placami, a czym innym wyjście z Unii i wejście na orbitę Sowietów.]

Nie rozumiem tego tekstu.

Na przykład Wielka Brytania , Norwegia jest w orbicie Sowietów, czy raczej bardziej Niemcy ( Nord Stream II ), Francja, Holandia ?

Czyżby Polska ,Węgry i Włochy już opuściły Unię?

Coś mi umknęło, czegoś nie wiem?

To za Polską, Węgrami i Włochami nie stoi już Unia , tak jak stała za Niemcami i Tuskiem wtedy?

Dlaczego ?

Dlaczego różni " złośliwcy " nazywają obecną KE, pod przewodnictwem " psiapsiółki " A. Merkel, " zamiejscowym oddziałem Urzędu Kanclerskiego"?

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: