Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji.

Podziel się z innymi

| |

Pamięci Krzysztofa Krawczyka.

2021-04-06 14:14
Nie przepadam za wczesnym Krawczykiem. "Jak minął dzień" czy "Parostatek" kojarzą mi się z mocno zakrapianym wódką weselem lub komunistycznym festiwalem Interwizji - ale tak się wtedy grało. Z uśmiechem patrzę na Trubadurów odzianych w zabawne stroje rodem z Trzech Muszkieterów Dumasa. Podoba mi się za to późny Krawczyk - dojrzały mężczyzna, który żył tak, jak chciał, skasował kilka bryk i nie żałuje niczego. Kilkanaście lat temu w Rewalu przypadkiem trafiłem na Krzysztofa Krawczyka wygłupiającego się na scenie przed wieczornym koncertem. Dopiero wtedy w pełni poznałem skalę jego głosu i zrozumiałem dlaczego nazywano go polskim Elvisem Presleyem. Dobre geny musiały dać znać o sobie. Wszak jego ojcem był baryton Teatru Muzycznego w Łodzi, a matką - śpiewaczka operowa.

Podoba mi się świetny album ze starymi standardami nagrany z Rodem Stewartem. Podoba mi się efekt współpracy z Goranem Bregovićem - twórcą słynnego "Kałasznikowa". Podoba mi się Krzysztof Krawczyk nawrócony grzesznik i były ateista - śpiewający kolędy w kościołach. Odszedł człowiek-legenda dla wielu pokoleń. Przykro, że jego śmierć stała się pożywką dla antyszczepionkowców przedstawiających Krzysztofa Krawczyka - zaszczepionego wcześniej dwoma dawkami szczepionki firmy Pfizer - jako dowód na "plandemię" i nieskuteczność szczepień.

Krzychu, mam nadzieję, że śpiewasz teraz w niebie fanom, którzy trafili tam wcześniej, by zająć miejsca bliżej sceny. Będzie Cię tu brakowało.Komentarze

Krystyna @ 37.47.147.*

wysłany: 2021-04-06 17:16

Pięknie epitafium.

dodo @ 31.60.104.*

wysłany: 2021-04-06 20:37

RIP

Paweł @ 193.56.254.*

wysłany: 2021-04-06 20:40

+ + +

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-04-10 07:59

Dziś odbędą się 2 festiwale jeden bufonady i próżności drugi zagłuszenia swoich win za tragedię i to oba w nurcie katolickim.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: