Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji.

Podziel się z innymi

| |

"Cnoty niewieście" zamiast antykoncepcji.

2021-07-13 08:40
Minister edukacji Przemysław Czarnek zatwierdził w piątek nowe kierunki polityki oświatowej na rok szkolny 2021/2022. Koncentrują się one na wspomaganiu roli rodziny oraz na kształtowaniu właściwych postaw. Doradca ministra, dr Paweł Skrzydlewski, objaśniając dokument mówi o "właściwym wychowaniu kobiet, a mianowicie ugruntowaniu dziewcząt do cnót niewieścich". Edukacja seksualna ma zostać zamieniona na "ucnotowienie człowieka". "Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie" - powiedział doradca ministra Naszemu Dziennikowi.

Nie zdziwiłbym się, gdyby te słowa padły z ust muzułmańskiego mułły lub pochodziły ze średniowiecznego kodeksu. Cnota (łac. virtus, gr. ἀρετή - areté) to ugruntowana, stała etyczna dyspozycja człowieka gotowego posługiwać się swoimi władzami moralnymi - rozumem, wolą i zmysłami - do postaw i konkretnych czynów zgodnych z dobrem etycznym. Cnota - jako przymiot ducha - to piękna rzecz, świadcząca o sile charakteru i prawości. Dziś jednak w dobie seksu 12-latków, dopalaczy i rozpadu rodziny na rzecz związków patchworkowych i nieformalnych, pomysły ministra Czarnka to bełkot taliba.

https://wiadomosci.wp.pl/minister-czarnek-przygotowal-priorytety-na-nowy-rok-szkolny-jego-doradca-mowi-o-cnotach-niewiescich-6660524126505504a

Czy oznacza to, że należy pójść proponowaną przez lewicę drogą gender, redefinicji płci i negacji rodziny? - ależ skąd! 85% Polaków uważa, że rodzina jest niezbędnym warunkiem szczęścia. Uczmy więc młodych Polaków szacunku dla partnera, uczciwości i świadomego macierzyństwa. Antykoncepcja to mniej niechcianych ciąż i aborcji. Pokażmy młodym ludziom, że miłość to nie tylko motylki w brzuchu, ale akceptacja wad partnera, szacunek i dbanie o drugą stronę bardziej niż o siebie. Że małżeństwo nie chińska zupka do zjedzenia na szybko i próbowanie co chwilę nowych smaków. To szlachetne wino, które charakteru nabiera dopiero z czasem.

https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/cnoty-niewiescie-doradca-czarnka-wyjasnia-co-mial-na-mysli/61vthpk

Nie wiem czy da się odwrócić trend upadku naszej cywilizacji. Cywilizacji, która utonęła w konsupcjonizmie, która nie chce mieć dzieci, która nie widzi sensu w trwaniu przy boku jednego partnera. Trzeba jednak próbować. Dawać pozytywny wzorzec. Szkoła powinna wychowywać - tu minister Czarnek ma rację - ale powinna wychowywać mądrze i stosownie do czasów, w których żyjemy. Odwołanie się do kodeksów rodem ze średniowiecza zamiast uczyć budować długoterminowe relacje - ośmieszy rodzinę.

Posłuchajcie dominikanina - ojca Adama Szustaka, który mówi o tym, jak budować trwały związek.


Komentarze

doto @ 176.114.238.*

wysłany: 2021-07-13 09:25

W punkt!

Widz @ 37.30.101.*

wysłany: 2021-07-13 10:29

RPS : " Czy oznacza to, że należy pójść proponowaną przez lewicę drogą gender, redefinicji płci i negacji rodziny? - ależ skąd! 85% Polaków uważa, że rodzina jest niezbędnym warunkiem szczęścia. Uczmy więc młodych Polaków szacunku dla partnera, uczciwości i świadomego macierzyństwa. Antykoncepcja to mniej niechcianych ciąż i aborcji. Pokażmy młodym ludziom, że miłość to nie tylko motylki w brzuchu, ale akceptacja wad partnera, szacunek i dbanie o drugą stronę bardziej niż o siebie. Że małżeństwo nie chińska zupka do zjedzenia na szybko i próbowania za chwilę nowych smaków. To szlachetne wino, które charakteru nabiera dopiero z czasem.

Nie wiem czy da się odwrócić trend upadku naszej cywilizacji. Cywilizacji, która utonęła w konsupcjonizmie, która nie chce mieć dzieci, która nie widzi sensu w trwaniu przy boku jednego partnera. Trzeba jednak próbować. Dawać pozytywny wzorzec. Szkoła powinna wychowywać - tu minister Czarnek ma rację - ale powinna wychowywać mądrze i stosownie do czasów, w których żyjemy. Odwołanie się do kodeksów rodem ze średniowiecza zamiast uczyć budować długoterminowe relacje - ośmieszy rodzinę."

A co Pan proponuje, żeby ...było skutecznie i nie ... ośmieszyło ?

Jak ???

Konkretnie !!!

Bo, tak, jak " na razie", to są stwierdzenia z kategorii: " Lepiej jest być bogatym i zdrowym, niż chorym i biednym".

Pustosłowie !!!

Thompson @ 31.60.93.*

wysłany: 2021-07-13 10:47

Dla Widza felietony Pana Rafała są chyba za trudne, choć stara się pisać prostym językiem. Czego nie rozumiesz człowieku? Nie umiesz czytać ze zrozumieniem czy umiesz tylko jak papuga powtarzać papkę z TVP? Bez odbioru - nie będę się z tobą wykłócał spamerze.

Widz @ 37.30.118.*

wysłany: 2021-07-13 11:24

Thompson @ 31.60.93.*, lemingu, " o co się tobie rozchodzi?

Nie rozumiem tylko takich jak ty, fanatyków opozycji!

Ale pewnie jesteś za pluralizmem i tolerancją ???

No to " pojadę " tobą :

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem czy umiesz tylko jak papugoleming powtarzać papkę medialną zadawaną przez GW i TVN 24?

Bez odbioru, szkoda mi czasu na takich troglodytów , jak ty!

soclib @ 77.113.39.*

wysłany: 2021-07-13 11:40

Dziś zatwardziały wyznawca katolik i członek PIS zwierzył mi się że nie przypuszczał że będzie tęsknił bezpieczeństwem PRRu.
Dodam że się znacie z dawnych czasów Panie Rafale.
Do reszty podniosę się wieczorem po pracy.

[Rafał: Ja nie przypuszczałem, że większość sensownych, konserwatywnych pisowców wyląduje w Platformie, z którą walczyli: Paweł Zalewski, Paweł Poncyliusz, Paweł Kowal, Radek Sikorski, Kazimierz Ujazdowski, Misiek Kamiński (dziś na wygnaniu w PSL). Jeżeli Tusk zacznie iść w kierunku prawicy i centrum zapewne będzie ich więcej.]

pytanko @ 5.172.237.*

wysłany: 2021-07-13 13:47

A kto zadba o cnotę pedofili sukienkowych ,wasali Watykanu.?Tak, o to katolib ,zamiast pomagąć czarnym , dołuje.

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2021-07-13 19:32

Edukacja seksualna ma zostać zamieniona na "ucnotowienie człowieka".
Cnota zamiast antykoncepcji.
Antykoncepcja zamiast cnoty.
Jak tylko zbyt szybko rozbudzona dziewoja poczuje "Wolę Bożą".
Jest antykoncepcja?
Jest!
Niech więc się ryćka z kim chce.
Wszystko OK!
Tylko pytanie co służy do czego
i w jakich okolicznościach powinno być użyte.
To, że w kimś rozbudziła się nieopanowana żądza kleptomańskich kradzieży...
Itd.
Chcemy coś wiedzieć na temat popędu seksualnego
i jego roli w życiu człowieka, czy nie?

"Dziś jednak w dobie seksu 12-latków, dopalaczy i rozpadu rodziny na rzecz związków patchworkowych i nieformalnych, pomysły ministra Czarnka to bełkot taliba."

Ponieważ nie może być normalnie więc nie dążmy do normalności!

"Szkoła powinna wychowywać "
Tu pan RPS ma rację.
Tylko trzeba coś jeszcze na ten temat wiedzieć.

"Posłuchajcie dominikanina - ojca Adama Szustaka"
o tym jak opowiada co przeżył w temacie "grzech nieczystości"
Jak tam te wszystkie panienki dziś się mają.
(może się nie mylę, może nie o chłopców chodzi)

J23 @ 77.111.247.*

wysłany: 2021-07-13 22:22

Baby do garów, dzieciory rodzić, a chłopy na procesję, a potem z piwem pod sklep. Inteligjentów się rozgoni, urzędasów zwolni, a zamiast sędziów będą sami prokuratorzy - tak ma wyglądać nasz kraj wg PiS. A wały i nepotyzm? - tamci też kradli.

anonimous @ 81.219.5.*

wysłany: 2021-07-14 09:33

Tym pachnie.... https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwo_w_III_Rzeszy

ewa @ 5.173.251.*

wysłany: 2021-07-14 10:26

Chłapy do garów, dzieci rodzić (może są ludźmi z macicami) ....

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2021-07-14 12:14

Uzupełniając:
"„cnoty niewieście”, podobnie jak „cnoty męskie” i w konsekwencji „cnoty człowiecze”, pozostają jedyną drogą do zachowania odwiecznego naturalnego ładu, który rozmaici fanatycy usiłują postawić na głowie. Współczesny świat ma wiele cech charakterystycznych, jednak naczelną jest płytkość zmierzająca do wtórnego analfabetyzm. Ideologie wypierają słowa i całe frazy, nadają im zupełnie inne znaczenia i to się dzieje u podstaw języka. Mężczyzna i kobieta to w tej chwili słowa niemal zakazane, a budowanie idiotycznych „synonimów”, to nie tylko zbrodnia na języku, ale na człowieku. Zdecydowanie mniej się boje archaicznego języka, niż „postępowych” reformatorów „niebinarnych”."

I jeszcze:
W encyklopedii PWN istnieje definicja cnoty i brzmi tak:
ZBIÓR ZALET CHARAKTERU, POSTAWA LUB SIŁA MORALNA WYRAŻAJĄCA SIĘ W DĄŻENIU DO DOSKONAŁOŚCI I W PRZESTRZEGANIU ZASAD BUDZĄCYCH SZACUNEK

Brakuje mądrych ludzi.
A w oświacie?
"Takie będą Rzeczypospolite,
jakie ich młodzieży chowanie."

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2021-07-14 12:17

Może jeszcze i to z Internetu,
bo chłop ma łeb:
"klamar 14 lipca 2021 At 12:01
Czarnek jest niestety kolejnym głębokim rozczarowaniem. Miałem(-śmy?) nadzieję (słabą. ale jednak), że Czarnek będzie miał “cojones” i przynajmniej spróbuje przywrócić w szkołach tak zwana normalność (mnie nie trzeba objaśniać na czym ma ona polegać). Niestety Czarnek okazał się kolejnym kiepskim funkcjonariuszem PiS, ślepo wykonującym polecenia Morawieckiego i Kaczyńskiego. Zero własnej inwencji, zero pragmatyzmu, zero poszanowania naturalnych potrzeb dzieci i młodzieży. Co gorzej – zero skuteczności. Dlatego – lasciate ogni speranza. Czarnek niczego pozytywnego nie dokona. A ja się cieszę, że moje Dzieci już dawno pokończyły szkoły, więc mnie to nie dotyczy (taka mała osobista schadenfreude)."

Widz @ 37.30.118.*

wysłany: 2021-07-14 20:15

Może jeszcze i to z internetu ... ten to miał łeb!

W 1995 roku pod Wrocławiem doszło do wypadku samochodowego. Sprawcą incydentu był całkiem pijany Tadeusz S. Mężczyzna miał we krwi aż 14,8 promila. Badanie jego upojenia daje tak wysoki wynik, że badanie było przeprowadzane pięciokrotnie. Mężczyzna umiera kilkanaście dni później w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń. Jego “wynik” można uznać za oficjalny rekord Polski (przeżył).

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-14 20:21

Bardzo sobie cenię wpisy Wielce Szanownego Pana AS za to, że zaistniały i Gospodarza nie obraża. Niestety w dziedzinie szkół najczęściej decydują niekompetentni decydenci. Kompetentny to ten co „wie i chce”. Jak wiadomo rodzice dla swoich dzieci chcą dobrze. Jak wiadomo nauczyciele, jako twórcy, można powiedzieć artyści w tworzeniu właśnie opisanych encyklopedycznie cnót swoich wychowanków, też chcą dla dzieci dobrze. Władze lokalne też chcą dobrze. Ba, nawet dzieci chodzące do szkoły chcą być dobrymi uczniami w dobrych szkołach. Pedagogiką zajmują się też naukowcy. Na ten temat napisano wiele opasłych dzieł. Zatem, tu na dole, czyli w szkołach, wsiach i miastach ludzie wiedzą jak dzieci uczyć i wychowywać!!!
Niestety, tym się też zajmują politycy. Jak wiadomo: „politycy to największe g… no w mieście". Otóż politycy nie dbają o dobro dzieci. Politycy dbają tylko o to, by, albo dorwać się do koryta, albo utrzymać przy korycie.
Pewnie ktoś napisze: „Ależ się pan wymądrza. To co robić?”. Zabrać politykom z Warszawy władzę nad naszymi dziećmi w szkołach! Złodzieje mają podatki i niech sobie „Współbiesiadują” ale wara im od naszych dzieci. Jak to zrobić? Dać więcej władzy rodzicom! Pieniądze idą za dzieckiem, a JST tworzy i organizuje. Takie miasto jak JG ma potężne możliwości organizacyjne by konflikty światopoglądowe rozwiązać.
Ale tak się nie dzieje, bo politycy na górze tworzą konflikt. Zaczyna się od przedszkola. Religia w przedszkolu! Dla mnie to absurd. Dzieciaki rodziców niereligijnych są poniewierane. Już są mniejszością siedzącą w kącie gdy resztą grupy ktoś się zajmuje. Walczą i w kolejnych latach edukacji na ich stronę przechodzi większość dzieci. Ludzie naturalnie przechodzą na stronę krzywdzonych.
A teraz przychodzi Czarnek. Jeżeli chce rzeczywiście wprowadzić wartości fundamentalistyczne katotalibanu to musi mieć poparcie nauczycieli. Tu się zdziwi. Nauczyciele chcą albo kasy za robotę, której nienawidzą (no może kilku oszołomów) albo uznania ich wolności artysty w dziedzinie kształtowania osobowości dzieci. On ani tego ani tego drugiego im nie da. Przecież standardy katotaliba ma ,tworzyć minister!
Jednostki samorządowe czyli radni, wójtowie, burmistrzowie, itd. są różni. Czarnek chce jednolitości. Na dole są wojny i wojenki koterii i obca nawet Czarnkowa dłoń ich nie przekreśli. Konflikty, kosztem dzieci, jeżeli są, to się zaognią.
Władze oświatowe, które za kasę mają niby stać się Czarnkowe mają przechlapane. Wielu z nich ma wiedzę pedagogiczną i głupa umie palić, by dzieci przed reformatorami chronić. Zatem piach w tryby.
Rodzice, jedni za, drudzy przeciw ale większość zdecydowanie przeciw, bo kochają swoje dzieci i rozumieją bunt młodzieńczy. W końcu lepiej być w jednej drużynie ze swoimi dziećmi i ich klasowymi przyjaciółmi niż z jakimś ministrem.
Kiedyś był taki minister co go młodzież do wora za mundurki pakowała. „Giertych do wora, wór do jeziora”. Mundurki rzecz słuszna i większość rodziców była za, ale było za dużo polityki, a za mało PEDAGOGIKI. Tak samo jest teraz.
Niemniej jednak, jest różnica. Giertych to patriota i chciał dobrze dla Polski. Obecne władze dbają o interes Putina. Czyli im gorzej dla nas obywateli i naszych dzieci tym lepiej dla władz na górze i Putina.
I, zasmażka….

Wieńczysław @ 5.173.250.*

wysłany: 2021-07-14 21:15

Zawsze przy takich okazjach zastanawiam się, co by Leszek Kołakowski powiedział na ten temat? I tak się składa, że natrafiłem na ten tekst:

https://dorzeczy.pl/opinie/191418/robaczewski-zdekonstruowane-cnoty-niewiescie.html

w którym wypowiedź prof. Kołakowskiego jest zacytowana:

"Słowo "cnota", przyznajmy, nieco zostało ośmieszone w polskim języku, tak często i tak natarczywie było używane w jednym kontekście, mianowicie dla określenia seksualnej niewinności, głównie młodych kobiet; mówiło się "cnota dziewicza", "ona cnotę straciła", "on na jej cnoty dybał", "ta panienka nie jest sławna ze swej cnoty" itp. Tak już chyba na serio nie mówimy, ale nasz cyniczny wiek jakąś aurę śmieszności wokół słowa zbudował. Nie wiem, skąd się wzięło to ograniczenie, którego bodaj nie ma w innych językach. Nie mamy jednak chyba innego słowa na łączne oznaczenie wszystkich sprawności, które są moralnie wartościowane i które lepszymi czynią zarówno człowieka pojedynczego, jak i wszystkie związki między ludźmi. Nie ma przecież niczego ośmieszającego w wyrażeniach takich, jak "cnoty obywatelskie", "cnoty militarne", "cnoty intelektualne", "cnoty kupieckie". Wolno nam starać się o to, by słowu "cnota" cnotę przywrócić"

No i cóż można więcej dodać?

Widz @ 37.30.112.*

wysłany: 2021-07-14 22:06

No to może coś nie z internetu, ale też trzeba mieć łeb, żeby coś takiego wymyślić .

I się tego nie wstydzić.

Kafar …. 14 lipca

Nowy kierownik wydziału w naszej fabryce jest kolejnym głębokim rozczarowaniem. Miałem(-śmy?) nadzieję (słabą. ale jednak), że ten nowy

kierownik będzie miał “cojones” i przynajmniej spróbuje zwolnić dyrektora i przywrócić dotychczasowe układy na wydziale. ). Niestety okazał

się kolejnym kiepskim funkcjonariuszem dyrekcji fabryki, ślepo wykonującym polecenia dyrektora. Zero własnej inwencji, zero pragmatyzmu,

zero poszanowania naturalnych potrzeb pracowników do nieprzestrzegania regulaminu pracy.

Nie można np. , wzorem Rady Miasta w JG, nie przyjść do roboty bez zwolnienia i jeszcze dostać za tą nieobecność wypłatę dniówki.

Ten nowy kierownik już niczego nie dokona, nie zmieni ani dyrekcji, ani Rady Nadzorczej, bo nie ma " cojones".

ja się cieszę, bo moje dzieci dawno skończyły szkoły, wyprowadziły się do siebie i tylko ja zostałem sam z takimi dziecinnymi, infantylnymi

wyobrażeniami o funkcjonowaniu świata.

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2021-07-15 11:06

Pan Buniek:
"Niestety w dziedzinie szkół najczęściej decydują niekompetentni decydenci"
Odkąd pamiętam.

"Jak wiadomo: „politycy to największe g… no w mieście" Otóż politycy nie dbają o dobro dzieci. Politycy dbają tylko o to, by, albo dorwać się do koryta, albo utrzymać przy korycie."

Bardzo chciałbym zaprzeczyć! Co do koryta - pełna zgoda.
Ale może są wyjątki?

"Giertych to patriota i chciał dobrze dla Polski."
Były patriota?
Ale chyba nawet to nie.

Liczyłem na Pana Wieńczysława i się nie przeliczyłem!

Jeszcze cnota jako niewieści "wianek".
A to już nawet anatomia jest.
Po co? natura wie. jeśli Boga nie ma.
Gdyby tak chłopak i dziewczyna dobrze się spotkali,
i się pobrali i się kochali i mieli tylko siebie i dzieci...
Było by normalnie.

A Widz?
Widz to Widz!
Jak mawiał Roch Kowalski.

Widz @ 37.30.102.*

wysłany: 2021-07-15 14:50

A Widz?
" Widz to Widz!
Jak mawiał Roch Kowalski".

BUHAHAHAHAHA

Ja myślałem, że tak mawia AS.

Do rzeczy nie potrafi.

Znowu niepotrzebny nikomu ornament na firmamencie pseudopoetyckiego pustosłowia.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-15 18:56

Wielce Szanowny Pan AS napisał Widz to Widz. Niczego nie wyjaśniając. Moim zdaniem WIDZ to inaczej Wyzwiska Insynuacje Dezinformacja Zdrada. O setkach wyzwisk tu użytych i obrzydliwych insynuacjach względem wielu osób nie pisząc, przypomnę o obrzydliwej dezinformacji jakiej się ostatnio dopuścił. Otóż napisał, że pomoc Grecji w ramach UE to jest coś złego. Według Współbiesiadnika Szwecja to teraz, po udzieleniu innemu krajowi unijnemu pomocy, stała się krajem upadłym. Wg jego tekstów hordy islamistów zajęły miasta i wsie. Kobiety są gwałcone na ulicach, a terror i bieda tam straszna. To jest to co spotkało ten kraj unijny za bycie w UE. Oczywisty zamiar Współbiesiadnika to wesprzeć obecne władze krajowe w powszechnej akcji obrzydzania naszej obecności w UE. To dezinformacja!!! Moim zdaniem Współbiesiadnik „w d... był i g…. widział”(jak powszechnie tu wiadomo d.. to jego obsesja).
Korzystając z okazji informuję, że jesienią spotkałem kolegę, który dorabia na budowach w Szwecji. Otóż on nic takiego nie zauważył. Wg niego jest spokojnie jak zwykle. Ja mu wierzę. Pewnie jakieś tam zadymy mają ale u nas też takich nie brakuje. Sprawdziłem na stronie rządowej Szwecji o przestępstwach. Faktycznie uznają, że emigranci powoduję wzrost przestępczości ale w skali kraju nie stanowi to dla nich problemów. Ilość gwałtów u nich jest liczona inaczej i dlatego wskaźniki są wyższe. Rząd Szwecji jest tego świadom i o tym informuje. Wg naszych kobiecych portali gdyby przyjąć szwedzkie prawo to liczba gwałtów wynosiłaby ponad 30 000 ofiar rocznie, a wiadomo, że tylko przyjmowanych jest 1000-2000 zgłoszeń. Co ciekawe, na Współbiesiadniku 400 POLSKICH dzieci zgwałconych rzez panów w sukienkach robi mniejsze wrażenie niż jedno Szwedzkie dziecko. Te 2000 Polskich kobiet to też nic w porównaniu ze jakimiś gwałconymi Szwedkami. To, że o tym prasa tam pisze wynika z trwającej kampanii wyborczej.
Pani Karolina Lewicka napisała tak: „ PiS opanował do perfekcji dzielenie Polaków podług przebiegających w narodzie linii. W 2005 roku Polsce solidarnej (wspólnotowość) przeciwstawiano Polskę liberalną (indywidualizm). Tą drugą straszono jak złym wilkiem, Lech Kaczyński, kandydat PiS-u na prezydenta przekonywał, że liberałowie „chcą przeprowadzić w Polsce pewnego rodzaju eksperymenty, których efektem będzie poprawa sytuacji życiowej najbogatszych”. Tę strategię kontynuowano u władzy.

Kiedy PiS przegrał wybory w 2007 roku, Tusk zastosował wobec przegranych tzw. „politykę miłości”.
Tak czy owak Tusk chciał wyhamować z procesem polaryzacji, a PiS wracał do niego z całą mocą, upatrując w nim jednej jedynej szansy na mobilizację swojego elektoratu i ponowne zwycięstwo. Maksymalnie w tym celu została wykorzystana katastrofa smoleńska, od tego momentu PiS grał już wyłącznie na delegitymizację rządzących. Tusk miał „krew na rękach”, pospołu z Władimirem Putinem zamordował Lecha Kaczyńskiego - taka była narracja.

Nowa polaryzacyjna jakość zapukała do naszych drzwi po wyborach w 2015 roku, bo PiS zaczął atakować nie tylko przeciwników politycznych, ale także ich wyborców, co wcześniej się w Polsce nie zdarzało. Ci, którzy głosowali na PiS, zostali uznani za sól naszej ziemi i prawdziwych patriotów, cała zaś reszta - tu rozwiązał się worek z inwektywami - została sklasyfikowana jako zdrajcy, postkomuniści, potomkowie Gestapo. Całe sześcioletnie rządy Kaczyńskiego to podsycanie walki dwóch wrogich plemion i systemowa mowa nienawiści: wykluczająca, stygmatyzująca, etykietująca.
Niektórzy z polityków oburzyli się, że wraz z powrotem Tuska wojna przybierze na sile - ale to nie wina byłego premiera, że TVP aktualnie nie zajmuje się niczym innym, jak tylko szczuciem, podobnież politycy Zjednoczonej Prawicy: sami już nie wiedzą, czym by tu Tuska obrazić, jak go sponiewierać.
To PiS odmawia połowie narodu prawa do bycia szanowanym, to też PiS połowę narodu obraża i się z nią nie liczy. To PiS przejął kraj na swoją własność, a murów, które między nami pobudował, ani już obejść, ani przeskoczyć. Naprawdę, używając wyświechtanej już frazy, to nie jest wina Tuska. Podobnie jak pandemia, brak deszczu na pustyni i ostatnie gradobicie w Krakowie.”
Zatem, ostatnie słowo czyli „Zdrada” oznacza współpracę z Putinem w dziele dzielenia Polaków i narodów UE dla osiągnięcia celów imperialnej Rosji.
Taki poziom chamstwa i kłamstwa jaki nam wyborcom serwuje obecna władza krajowa nie może być nazywany inaczej. Proszę wskazać choćby minimalny poziom szukania kompromisów i uznawania obiektywnej rzeczywistości.

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2021-07-16 08:54

"Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-15 18:56

Wielce Szanowny Pan AS napisał Widz to Widz. Niczego nie wyjaśniając. Moim zdaniem WIDZ to inaczej Wyzwiska Insynuacje Dezinformacja Zdrada."

Ten cyrk z jednym Widzem trwał bardzo długo
na blogu u Pana Jacka Jakubca,
aż Pan Jacek...
Ale co tam.
Ile przeciętny widz może milczeć.
Jak śpiewał Jonasz Kofta:
"Bo gdy się milczy, milczy, milczy,
to apetyt rośnie wilczy na poezję,
co być może drzemie w nas"
Być może. Miejmy nadzieję.

Widz to Widz!
Patrzy.
A czy coś widzi?

Ja patrzę na codzienne teksty Piotra Wielguckiego, czytam uważnie
i słucham cotygodniowych vlogów Witolda Gadowskiego.
Co jeszcze warto?
"B jedno co warto, to upić się warto..."
No.

Widz @ 37.30.101.*

wysłany: 2021-07-16 09:17

Ponieważ BARDZO UNIKALNY NIESPOTYKANY IDIOTA EWIDENTNY KRETYN, w skrócie Buniek dalen nic nie rozumie, to ja tym razem

dosadnie, tak żeby ten Idiota miał szansę zrozumieć.

Czy nie zauważyłeś Idioto, Kretynie, że nie reaguję na twoje ( celowo z małej, jako oznaka szacunku dla ciebie - Idioto), że nie komentuję i

" Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

O ile nie popisujesz się prymitywie, równie co ty prymitywnymi " dowcipasami " o PiS i Wspóbiesiadnikach.

Kiedy Idioto zrozumiesz to, co już kilkudziesięciokrotnie ci ( celowo z małej ....)tłumaczyłem, że ja ciebie Idioto nie zaczepiam i tą prawdę, że

jesteś Bardzo Unikalnym Niespotykania Idiotą Ewidentnym Kretynem, przypominam wyłącznie w odpowiedzi na twoje ( celowo z małej...)

debilne, jak to u debila,zaczepki.

Jesteś Idiotą i to w dodatku upierdliwym Idiotą!

Widz @ 37.30.101.*

wysłany: 2021-07-16 09:38

Żeby dla wszystkich było jasne, dlaczego z B...U...N...IDOTĄ E...Kretynem nie wdaję się w dyskusję, przytoczę fragment jego debilnego wpisu:

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-15 18:56

Wielce Szanowny Pan AS napisał Widz to Widz. Niczego nie wyjaśniając. Moim zdaniem WIDZ to inaczej Wyzwiska Insynuacje Dezinformacja Zdrada. O setkach wyzwisk tu użytych i obrzydliwych insynuacjach względem wielu osób nie pisząc, przypomnę o obrzydliwej dezinformacji jakiej się ostatnio dopuścił. Otóż napisał, że pomoc Grecji w ramach UE to jest coś złego. Według Współbiesiadnika Szwecja ...

Ja się według tego Idioty dopuściłem " obrzydliwej dezinformacji ", bo .... zacytowałem, wkleiłem info o tym , jak sami Szwedzi postrzegają

swoją sytuację , w kontekście napływu imigrantów do Szwecji.

Ten B ... U...N...Idiota E...Kretyn pisze natomiast taki debilizm:

" To dezinformacja!!! Moim zdaniem Współbiesiadnik „w d... był i g…. widział”(jak powszechnie tu wiadomo d.. to jego obsesja).
Korzystając z okazji informuję, że jesienią spotkałem kolegę, który dorabia na budowach w Szwecji.Otóż on nic takiego nie zauważył."

Jesienią spotkał kolegę, KTÓRY DORABIA na budowach w Szwecji i NIC NIE ZAUWAŻYŁ!!!

A ja spotkałem Antka szwagra z pracy siostry syna, który zna takiego jednego, który dorabia ...

I on twierdzi, że zauważył, że taki jeden Buniek, jest tak " inteligentny inaczej", że nie można tego wytłumaczyć samą nienawiścią do PiS-u.

Że oprócz psychiatry, stanowi problem dla skuteczności oświaty.

PS. Możesz już tego papierosa z d...wyciągnąć.

Śmierdzi już za bardzo tobą.

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2021-07-16 11:25

O! To mi się podoba:


Widz:
"Że oprócz psychiatry, stanowi problem dla skuteczności oświaty.

PS. Możesz już tego papierosa z d...wyciągnąć.

Śmierdzi już za bardzo tobą."

A!
Czy ja mam tu bana?
Bo jeśli tak, to w kontekście wpisów Widza - słusznie.

Widz @ 37.30.121.*

wysłany: 2021-07-16 12:58

" Ten cyrk z jednym Widzem trwał bardzo długo
na blogu u Pana Jacka Jakubca,
aż Pan Jacek...
Ale co tam.
Ile przeciętny widz może milczeć.".

A następnie, zupełnie od czapy, znęcanie się w postaci cytatu, nad śp. Jonaszem Koftą.

Kolejny niepotrzebny ornament na firmamencie nikomu niepotrzebnych pseudointeligenckich ...

To mi się szczególnie podoba:

" Brakuje mądrych ludzi.
A w oświacie?
"Takie będą Rzeczypospolite,
jakie ich młodzieży chowanie."

Napisał to, przynajmniej tak się zadeklarował, były pracownik oświaty, podobno nawet były nauczyciel.


AS, daj już sobie spokój.

Zajmij się oświatą i nauką.

Zacznij od siebie.

AS @ 109.241.118.*, wysłany: 2021-07-15 11:06

To jest jednak wyczyn, w jednym wpisie dwa błędy.

1. „Było by normalnie.”

A poprawnie : „ byłoby”.

- byłby, byłaby, byłoby

Wielki słownik ortograficzny PWN

2. Zdanie „Liczyłem na Pana Wieńczysława i się nie przeliczyłem!”.

Byłoby ( RAZEM !) to zdanie poprawne, gdyby brzmiało tak:

a. „ Liczyłem na Pana , Panie Wieńczysławie i się nie przeliczyłem”

Użycie dużej litery w zwrocie Pan , jest uzasadnione bezpośrednim zwróceniem się do …. pana Wieńczysława.

b. Dlatego zwrot , który nie jest kierowany personalnie do kogoś, nie wymaga użycia dużej litery i dlatego zdanie to poprawnie wygląda

tak:

„Liczyłem na pana Wieńczysława i się nie przeliczyłem!”.

Nie ma za co.

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2021-07-16 18:52

Zawiadamiam, że nie komentuję tego:
Widz @ 37.30.121.*
wysłany: 2021-07-16 12:58

Następnych "widzeń" też nie będę komentował.
A nawet czytał.
To tak dla porządku.

pinky @ 37.7.185.*

wysłany: 2021-07-19 17:30

"Dziś jednak w dobie seksu 12-latków, dopalaczy i rozpadu rodziny na rzecz związków patchworkowych i nieformalnych" - tak można pisać, gdyby było to przeważające zachowanie społeczeństwa, na szczęście to na razie nieliczne wyjątki. I należy walczyć o to, by te patologie były właśnie wyjątkami a nie normą, nie bardzo tylko rozumiem, dlaczego Panu Rafałowi tak to nie w smak?

[Rafał: Myślę, że internetowa influencerka Marta Rentel, która właśnie sprzedała swą "cyfrową miłość" wraz z DNA za milion złotych może nie zrozumieć narracji ministra Czarnka o "cnotach niewieścich". On chyba też nie rozumie świata, w którym żyje... https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-co-trzeba-zrobic-zeby-zostac-milionerem-kompletnie-nic,nId,5367940#iwa_source=worthsee]

B+ @ 83.23.250.*

wysłany: 2021-07-19 19:23

Jak tam panie radny pański stosunek do szczepień przeciwko SARS CoV-2? Dalej sceptyczny czy już entuzjastyczny po tym jak postępowa, jaśnie oświecona, wolna i nieomylna "Europa zachodnia" wielkimi krokami zmierza do nakazu szczepień i wciela w życie pomysły takie jak paszporty covidowe. Również pomysły postępowego i jaśnie oświeconego prezydenta Francj Macrona wcielane w życie takie jak, wstęp do restauracji i centrów handlowych tylko dla zaszczepionych czy pomysły premiera Grecji( na razie teoretyczne), żeby niezaszczepionym wstrzymywać wypłatę pensji.

[Rafał: Jestem przeciwny wszelkiej dyskryminacji. Kto chce - niech się szczepi. Nawet 10 razy.]

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-20 18:28

W związku z tym, że teraz na blogu pana Radnego wymieniamy się spostrzeżeniami dotyczącymi bieżącej sytuacji, proszę Wielce Szanownego Pana AS o komentarz do takiego tekstu:
D.Tusk: „Nikt tak bardzo nie doprowadził do upadku kościoła jak PiS, komuniści przez 40 lat nie dali radę, PiS zrobił to w 6 lat. Ukradli wierzącym prawdziwy kościół, upodlili instytucję broniącą niegdyś demokrację”
Może Wspólbiesiadnik - Szwedolog parę wyzwisk rzuci, bo dawno nie wyzywał?

Widz @ 37.30.119.*

wysłany: 2021-07-20 20:46

Buniek @ 176.111.153.*, wysłany: 2021-07-20 18:28

" Może Wspólbiesiadnik - Szwedolog parę wyzwisk rzuci, bo dawno nie wyzywał?"

Nie rzucę, szkoda mi czasu na IDIOTĘ!

Widz @ 37.30.119.*

wysłany: 2021-07-20 21:01

AS @ 109.241.118.*, wysłany: 2021-07-16 18:52

"Zawiadamiam, że nie komentuję tego:
Widz @ 37.30.121.*
wysłany: 2021-07-16 12:58

Następnych "widzeń" też nie będę komentował.
A nawet czytał."
To tak dla porządku.

BUHAHAHAHAHA

" Co jeszcze warto?
"B jedno co warto, to upić się warto..."
No."

BUHAHAHAHAHA.

No, idę się napić, bo na trzeźwo nie da się tego czytać, jak się ma " zajady".

No.

Wieńczysław @ 5.173.250.*

wysłany: 2021-07-20 22:01

To jeszcze raz, wyjaśnijmy, czym są właściwie te "cnoty niewieście"? Otóż są to pewne cechy kobiet, polegające na tym, że kobieta uprawia seks tylko wtedy, gdy jest to właściwe, tzn. np. w małżeństwie albo wtedy tylko, gdy chce tego mężczyzna. Ugruntowywanie w kobietach tych cnót często było elementem podporządkowania kobiet mężczyznom, które określa się nieraz jako "patriarchat".

Dzisiaj tego typu cnoty istnieją tylko teoretycznie, tzn. w książkach sprzed 100 lat, a w praktyce nie istnieją. Już od dość dawna traktujemy kobiety jako jednostki na tyle autonomiczne, że nie mamy zamiaru na siłę niczego w nich ugruntowywać, co zanadto ingerowałby w ich własne wyobrażenia o tym, jak chciałyby realizować się w tej prywatnej sferze.

Nigdy nie uważałem, że konserwatyzm polegać powinien na reanimowaniu zjawisk, które wyginęły. Prof. Jacek Bartyzel stwierdził kiedyś, że przywrócenie stanu sprzed rewolucji jest tak samo sensowne, jak próba przelania Jeziora Genewskiego do butelek. Równie zresztą niemądre jest uważać konserwatyzm za dążenie do konserwacji tego stanu, który jest obecnie, bo oznaczałoby to pogodzenie się z bylejakością i marnością naszych czasów. Konserwatyzm powinien polegać na dwóch rzeczach: na próbie ocalenia pewnych odwiecznych wartości, zasad, które wg naszej oceny zawsze się sprawdzały, choć w różny sposób mogą się przejawiać, oraz na roztropności. Konserwatysta nie jest z założenia przeciwny zmianom, ale chce tylko, by nie były one wprowadzane nagle i w sposób radykalny. Każda zmiana społeczna wymaga przemyślenia i ostrożności. Czasami jest to trudne, kiedy chodzi np. o zapobieżenie katastrofie klimatycznej, ale nawet taki konserwatysta jak prof. Roger Scruton w swojej "Zielonej filozofii" zawarł alternatywną, czyli nielewicową wizję podejścia do kwestii ekologicznych.

A wracając do cnót niewieścich: wbrew temu co mówi lewica, a w zasadzie krzyczy, bo lewica zwykle krzyczy, nie było to "złe wtedy i teraz", bo zarówno wtedy, i jak i dzisiaj, pewne normy kulturowe miały i mają swoje wady i zalety, pozytywne i negatywne skutki.

Nie będę tego wątku rozwijał, ale zwrócę tylko uwagę na to, że o ile chyba każdy zgodzi się co do generalnego równouprawnienia kobiet i mężczyzn oraz co do tego, że słusznie uznajemy wolność i autonomię każdej osoby, to z drugiej strony spójrzmy też, jak świetnie rozwijają się dzisiaj zjawiska takie jak np. sponsoring czy prostytucja, które - tak mnie się przynajmniej wydaje - są pewną kolejną odsłoną, nie wiem czy nie gorszą, tej samej tendencji, jaką było owe patriarchalne podporządkowanie.

Albo takie przykłady, jakie podrzucił Pan Szymański - internetowy handel swoją intymnością czy emocjami - czy to jest przejaw postępu? Śmiem wątpić. Dlatego uważam, że sama idea "cnót" w jakimś obszarze nadal pozostaje aktualna, ale należałoby się zastanowić, jakiego języka tutaj użyć i czemu miałoby to służyć, tak by nie wylać po raz kolejny dziecka z kąpielą, jak to zwykły czynić ruchy lewicowe, które w imię zbawiania świata od zła idą po trupach do celu.

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2021-07-21 06:38

Buniek:
"...proszę Wielce Szanownego Pana AS o komentarz..."

D. Tusk? Nie znam człowieka. Nie słyszałem.

soclib @ 77.112.125.*

wysłany: 2021-07-21 09:56

Co szczepień to się Pan myli ma być obowiązek,mogą być wyłączeni szczególnie chorzy .Nie szczepieniu są zagrożeniem dla reszty.

Czy lot PAD do Tokio jest etyczny po wycofaniu zawodników?

Onet dziś opisuje aferę że Stalową Wolą, ja to czułem od początku.

[Rafał: Elektorat PiS tylko w 60% popiera szczepienia. W pisowskich okręgach wyborczych na Wschodzie jeszcze mniej. Nie zaryzykują utraty głosów.]

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-22 08:26

Panie Soclib towarzystwo tutaj jest odporne na takie informacje. To, że znajomy Morawieckiego jest przyczyną przekrętu na DWIEŚCIE MILIONÓW z BUDŻETU do nich nie dotrze. To się odbije jak piłeczka pingpongowa. To nazwisko to zarówno klucz do pieniędzy budżetowych jak i serc tych, którzy wdychali „haluny smoleńskie” oraz gwarancja bezkarności w obliczu "zero-prawa". Gdyby pan napisał, że znajomy Tuska był zamieszany w aferę za PIĘĆ złotych to to byłaby dla nich afera. Pluli i Szczuli by tekstami po 1000 słów.
Choroba źdźbłobelkowa jest znana od zawsze. Problem u nas w tym, że z relacji JA-TY przeniesiono ją na MY – ONI. Te pokłady nienawiści spowodowały zgłupienie. O ile współbiesiadników, mających z tego kasę można zrozumieć, bo kasa dla swoich płynie strumieniem, to zupełnie nie rozumiem innych zwolenników systemu selektywnej sprawiedliwości. Wiedzą, że takich afer jest sporo. Wiedzą, że wielki „umorzyciel” umorzy. Wiedzą, że to bezpośrednio wpłynie na ich życie, bo przecież gdzieś zabraknie. Wiedzą to wszystko ale szczerze nienawidzą i dlatego na złość tym znienawidzonym dadzą się okradać w szczytnym w ich mniemaniu celu. Paranoja i Schizofrenia.

Widz @ 37.30.101.*

wysłany: 2021-07-22 15:18

https://niezalezna.pl/humor/6289-klasyka-obietnic-tuska

https://niezalezna.pl/humor/6277-kredens

https://niezalezna.pl/humor/6274-tusk-kontra-prezes

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2021-07-22 19:44

U Pana Wieńczysława przeczytałem o roztropności.

Przypomniało mi to cnoty kardynalne (w kościele katolickim) którymi są:
roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie, męstwo.

W Wikipedii można przeczytać:

Roztropność – cnota moralna, która wyraża się umiejętnością dobierania właściwych środków prowadzących do celu. Jest zasadą doskonalenia postępowania człowieka.

Sprawiedliwość – "uczciwe, prawe postępowanie". Jedno z podstawowych pojęć etycznych i prawnych, oznaczające cechę przypisywaną jednostkom, działaniom czy instytucjom społecznym, wiązaną najczęściej z odpowiednim rozdziałem dóbr lub bezstronnością.

Umiarkowanie – cnota moralna, która polega na używaniu rozumu dla panowania nad własnymi instynktami i potrzebami. Oznacza umiejętność korzystania z dóbr materialnych zgodnie z ich celem. Zapewnia panowanie woli nad popędami. Stawia pragnieniom pewne granice.

Męstwo – cnota moralna, która polega na umiejętności podjęcia dobrej decyzji mimo niesprzyjających uwarunkowań, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Cnota męstwa czyni zdolnym do stawienia czoła próbom i narażenia się na nieprzyjemne konsekwencje, w imię wyższych wartości.
Można wyróżnić męstwo fizyczne, uzdalniające do stawienia czoła cierpieniu czy niebezpieczeństwa śmierci, a także męstwo moralne, którym można wykazać się wobec możliwości hańby, zgorszenia czy zniewag.

Czy dziś młode pokolenia uczą się tego typu definicji na pamięć?

Z Księgi Mądrości (Biblia, ST) rozdział 8, wers 5-7:

"5. Jeśli w życiu bogactwo jest dobrem pożądanym - cóż cenniejszego niż Mądrość, która wszystko sprawia? 6. Jeśli rozwaga jest twórcza - któreż ze stworzeń bardziej twórcze niż Mądrość? 7. I jeśli kto miłuje sprawiedliwość - jej to dziełem są cnoty: uczy bowiem umiarkowania i roztropności, sprawiedliwości i męstwa, od których nie ma dla ludzi nic lepszego w życiu"

No ba.

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-07-23 14:20

"Czy lot PAD do Tokio jest etyczny po wycofaniu zawodników?"
Zadalem takie sobie pytanie nie przewidziałem że na starość się dowiem że Polska była w sojuszu z państwami osi w czasie II Wojny Światowej.
Z pewnością nowy prezes IPN i tzw. minister Czarnek to wyjaśnią .Chyba zacznę pić.Bez pół litra nie rozbieriosz.
Pozdrawiam opozycję.

Widz @ 37.30.120.*

wysłany: 2021-07-23 21:35

Tak, tak soclibie, na starość można się różnych ciekawych rzeczy dowiedzieć.

Ja dowiedziałem się na przykład, że Rosjanie mają swojego człowieka w Warszawie.

Domyślałem się, że mają ich wielu, tylko nie wiedziałem, kogo tak sobie cenią.

I zdziwiłem się, że nie był to ani Jaruzelski, ani Urban czy Miller, nawet nie Czarzasty, ani Kaczyński lub Piotrowicz czy Ziobro.

Nie, zdekonspirowali Donalda Tuska.

Zrobili to na trzeźwo!

Nie wiem tylko, kto to teraz wyjaśni, czy tzw. uczeni np. Grabowski, Engelking czy tzw. sędziowie z Iustiti?

Może sam Tusk?

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-23 23:33

Panie Rafale w „teleszczujni” słyszałem, że dług publiczny to już 59,1%. KONSTYTUCJA!!! Poza tym NIK stwierdził, że to co władza głosi o sukcesach w budżecie to tak naprawdę bujda, bo nawet NIK nie wie jak naprawdę jest, ale w papierach się zgadza. Jak wiadomo żadna „reguła wydatkowa” już nie istnieje i wyborcy, a przynajmniej ci co władzę popierają, ślą do władzy komunikat „róbta co chceta”.
Z powodu wpisu Wielce Szanownego Pana Wieńczysława z seksem się to kojarzy i wtedy warto zapytać: Jak się czuje ta część wyborców która tego komunikatu nie wysyła, a wręcz przeciwnie i chętnie by „pancerne majtki” (to od modnej ostatnio pancernej brzozy i pancernego Mariana) nosiła?
Ostatnio też widać wzmożenie kampanijne jakby wybory miały być tuż tuż. Władza ma opcję albo teraz albo zgodnie z terminem. Teraz, dzięki procesowi zadłużania i skutecznym kłamstwom jeszcze się kula, a przynajmniej w papierach, zaś za dwa lata to wielka niewiadoma bo:
- aby wygrać "trza" obiecać;
- aby obiecać "trza" mieć;
- aby mieć trzeba albo ukraść, albo oszukać, albo napaść na kogoś i zabrać albo zarobić lub pożyczyć (dodrukowanie to też pożyczanie).
Zatem, z tej gamy opcji rządzący, przyznając się do 59,1%, pożyczanie i drukowanie usunęli. No chyba, że teraz w jakiś sposób Konstytucję zmienią lub już oficjalnie uznają, za niebyłą i dług akceptowalny do poziomu Grecji będzie dążył!
Czy mogą napaść? Mogą! Pan Giertych opisał motywy i hipotetyczny plan ataku na obywateli. Wciąż jest jeszcze Raport M. w zanadrzu, a tam teksty o tym jak to Putin razem z byłym, a może i przyszłym premierem, na legalną władzę, się helem zamachnęli, a zatem w obronie Ojczyzny trzeba, ludzi, w szczególności tych co nie wierzą w brednie władzy, praw pozbawić, a tym samym koryto utrzymać.
Opcja „zarobić” za dwa lata, też upadnie, bo bez inwestycji nie będzie zysków, a więc agencje ratingowe pokazują wzrost PKB na poziomie wskazującym przegranie uczciwych wyborów.
Opcja „ ukraść lub oszukać” jest w grze. Okraść lub oszukać obywateli i oszukać wspólników z UE.
Jak widać z tym oszukiwaniem krajów unijnych rządzącym będzie ciężko.
Ale w kraju festiwal kłamstw trwa. Mamy program „Nowy Wał”, który jednak po klęsce Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju nie zrobił furory nawet wśród swoich, i mamy sprawy ideologiczne od życia gospodarczego odległe, jednak dla wyznawców i "wdychaczy halunów smoleńskich" ważne. Tajemnicze LGBT rozpalało umysły. Był wysyp parad, ale kraje UE zrobiły taki raban, że nic władze na tym nie ugrały. Ludzie sobie pochodzili i świat się nie skończył. Z kolei „wściekłe macice” zmieniły tylko programy partii opozycyjnych.
„Cnoty” teoretycznie też do tego poletka należą. Z analizy tekstów, tej kategorii wpisywaczy, na tego bloga, wynika jednak, że i oni nie wiedzą jeszcze o co chodzi. Na razie nie wyzywają i nie grożą torturami ale nie wiadomo jakie Pomyje i Szambo im się do głowy wleje dzięki działalności „szczujni”.

Z braku tzw. "przekazów dnia" Wielce Szanowny Pan Wieńczysław wprost napisał, że wg niego w szkołach dziewczyny w wieku dorastania będzie się uczyć jak, z kim i kiedy można seks uprawiać. Cyt.: „kobieta uprawia seks tylko wtedy, gdy jest to właściwe, tzn. np. w małżeństwie albo wtedy tylko, gdy chce tego mężczyzna”. Czekamy na twórcze rozwinięcie tematu?
Ubaw miałem gdy czytałem, że prostytucja i sponsoring to wynalazek chyba przedostatnich rządów? Pozwolę się nie zgodzić z tezą tej lekcji historii. Przecież pojęcie „córy Koryntu” jest zdecydowanie starsze!!! Wiele świątyni się dzięki takiej pracy pań utrzymywało zaś nawet Papież swego czasu sponsorował jedną słynną panią ( Vannozza Cattanei, metresa kardynała Rodriga Borgii, czyli papieża Aleksandra VI, z którym miała aż pięcioro potomstwa.)
Najbardziej jednak ubawiłem się z informacji, że wg niego obecny minister jest lewicowy. Cyt: „jakiego języka tutaj użyć i czemu miałoby to służyć, tak by nie wylać po raz kolejny dziecka z kąpielą, jak to zwykły czynić ruchy lewicowe, które w imię zbawiania świata od zła idą po trupach do celu.”

Bardzo mi się podobał wpis Wielce Szanownego Pana AS. Napisał bardzo konkretnie i nikogo nie zwyzywał. Niemniej jednak cele jakie ministerstwu wytyczył nie są proste do osiągnięcia. Otóż Wielce Szanowny Pan AS pewnie po takim wpisie oczekuje, że gdzieś przeczyta jak te cele ministerstwo chce osiągnąć i jak nauczycieli oraz cały system do ich osiągania przygotować. Niestety, pomimo że pewnie częściowo młodzież takie „cnoty” ma w procesie edukacyjnym kształcone to jednak te władze polityczne wcale nie chcą cnót wg Wielce Szanownego Pana AS i tego się nie doczyta.
Problem w tym, iż obaj panowie, opisujący co minister powiedział, ominęli sedno problemu "pana od cnót". Otóż ten pan publicznie i medialnie ogłosił, że każdego nauczyciela/ nauczycielkę ateistę/ateistkę on z roboty będzie się starał wywalić i pozbawić środków do życia.

AS @ 109.241.118.*

wysłany: 2021-07-24 17:38

Buniek:
"Bardzo mi się podobał wpis Wielce Szanownego Pana AS. Napisał bardzo konkretnie i nikogo nie zwyzywał."

A!
No tak!
Ja przecież nic, tylko wyzywam.
A tym razem nie.
No patrzajcie!

"Niemniej jednak cele jakie ministerstwu wytyczył..."
A!
To ja nie wiedział, że coś ministerstwu wytyczył.

"...Pan AS pewnie po takim wpisie oczekuje..."
No.
Oczekuję. Bardzo. Nie wiem co, ale bardzo. Oczekuję.

"te władze polityczne wcale nie chcą cnót wg Wielce Szanownego Pana AS"
A może i racja!

"obaj panowie, opisujący co minister powiedział, ominęli sedno problemu "pana od cnót"."

Oj tak! Oj tak!
Ja to nic, tylko opłotkami panie i na odwyrtkie...

A na poważnie.
Dobrze się od kogoś mądrego dowiedzieć,
Co ja myślałem
i co chciałem napisać.

Nie zaskoczył mnie pan Buniek.
Tak już było wiele razy.
U Pana Jacka Ofkors.
No i tera sie tu przeniosło.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-27 23:53

Taka tu cisza, że zadam pytanie: Kto to napisał?
"Minister Czarnek - jak wiemy - wygaduje przeróżne brednie. Jego pogląd na świat i edukację jest przestrogą: nigdy, przenigdy nie możemy uznać, że znaleźliśmy się na dnie. Bo zawsze usłyszymy pukanie od spodu. Giertych? Zalewska? Można spaść jeszcze niżej!
Jak rozumiecie jego wypowiedź? Dlaczego tyle razy podkreśla polskość?
Dzięki PiS-owi każdy z nas może sobie wybrać wroga według własnego gustu: Niemcy, Rosjanie, Czesi, Geje, Lesbijki, Uchodźcy, Gender, Unia Europejska, Tusk, TVN, Niepolskie Media, Feministki… Wróg jest bardzo pożytecznym tworem, bo jednoczy. „Gdybyśmy mieli wroga z kosmosu, to czy byłby jakiś problem na świecie? Wszyscy bylibyśmy braćmi" - uważa prof. Lazari - szef Katedry Europy Środkowej i Wschodniej na UŁ.
Trudno oprzeć się wrażeniu, że w Polsce życie bez wroga jest życiem drugiej kategorii. Życiem niepełnowartościowym. Wróg sprawia, że czujemy się ważniejsi. Kiedy nie mam nic lub jestem nikim, zawsze mogę mieć wroga. Wróg jako przedostatnie pocieszenie! (Ostatnie - to narządy płciowe).
123 lata zaborów i 45 lat komunizmu wgrało w nasz mentalny genom lęk bez którego dziś niektórym żyłoby się podle.
Niestety, problem jest taki, że Polska nie ma wroga doskonałego. Czesi mają dobre piwo, Rosjanie są zbyt podobni do nas, TVN ma „Taniec z gwiazdami”, Lesbijki panowie chętnie by zobaczyli na filmie porno, dzięki feministkom prof. Pawłowicz mogła skończyć studia, a pani Ogórek może malować usta, do Niemiec jednak warto pojechać, żeby opiekować się tam staruszkami… No, każdy wróg ma jakąś wadę.
Uważam, że istnienie PiS-u zawiera w sobie romantyczny paradygmat: dążymy do znalezienia lub stworzenia wroga bez wad. Doskonałość jest w naszym zasięgu! Dlatego panu ministrowi podpowiadam zajęcia szkolne: lepienie wroga (prace ręczne), poetyzowanie wroga (j. polski), język wroga (niemiecki, angielski, rosyjski), potęgowanie wroga (matematyka), zmatwychwstanie wroga (religia), anatomia wroga (biologia), utlenianie wroga (chemia)…
Skoro szkoła jest polska, nauka polska, studenci polscy, pieniądze polskie (co tam jeszcze wymieniał?), to wróg też powinien być nasz, narodowy, polski.
„Polski wróg w polskiej szkole!”.
(Mogę popracować nad podręcznikiem)."

Wieńczysław @ 5.173.243.*

wysłany: 2021-07-29 21:06

Wiater nie wieje, deszcz pada - i całe OZE w Niemczech leży i kwiczy. Największy udział w miksie ma węgiel kamienny i brunatny.

A w najbliższych latach Niemcy mają zamknąć wszystkie swoje elektrownie jądrowe. Oczywiście w sukurs przyjdzie im gaz z Nord Stream, ale przypominam, że spalanie gazu to też emisje CO2.

Jak Niemcy, którzy w tym roku boleśnie doświadczyli skutków zmian klimatu i którzy pouczają nas i całą Europę w kwestii ekologii, chcą dokonać transformacji energetycznej w celu zapobiegania dalszym skutkom katastrofy klimatycznej?

Jak na razie ich jedynym pomysłem jest antykoncepcja i aborcja:

https://theoblog.de/wp-content/uploads/2020/09/f5f2b5d5-4703-4966-86e2-a7f59fed1121.jpeg

Bo podobno to wszystko przez dzieci, które wydychają CO2.

A tymczasem w 2020r. jeszcze funkcjonujące elektrownie atomowe wygenerowały o wiele więcej energii w porównaniu do tak reklamowanej i promowanej wszędzie fotowoltaiki:

https://www.energetyka24.com/niemcy-atom-dal-wiecej-energii-niz-siedmiokrotnie-wieksze-moce-w-fotowoltaice

Można byłoby policzyć jeszcze koszty jednego i drugiego źródła energii, wtedy przewaga elektrowni jądrowych okaże się jeszcze bardziej wyraźna.

Ale u nas niestety króluje ciemnota. Antyatomowa szuria, podobnie jak antyszczepionkowcy, ma za nic badania naukowe i raporty IPCC, które zalecają budowę "atomówek".

Tak jak antyszczepionkowcy podają przykłady, że ktoś zmarł po przyjęciu szczepionki, albo we Włoszech kobieta dostała 6 dawek, tak antyatomowcy podają zwykle 2 przykłady na "niebezpieczeństwo" związane z elektrowniami: Czarnobyl i Fukushima.

Powoływanie się na przykład Czarnobyla jest absurdalne, dlatego że to nie była normalna elektrownia jądrowa - nikt już dzisiaj takich nie stawia. Warunki polityczne, w których funkcjonowała i specyficzna "kultura techniczna", która im towarzyszyła, również należą do przeszłości.

Fukushima to z kolei katastrofa naturalna - tsunami, która po prostu nie świadczy o jakości elektrowni. Równie dobrze można by oskarżać architektów o zniszczenie budynku w wyniku wybuchu gazu. W Fukushimie nie doszło do awarii elektrowni, ani nie doszło do wybuchu paliwa jądrowego. Większość ludzi zmarła w wyniku tsunami bądź niepotrzebnej paniki i ewakuacji. To strach przed energetyką jądrową pochłonął tam więcej ofiar.

Na świecie pracują setki elektrowni jądrowych i jakoś nie słyszymy, by ktoś umierał z powodu ich działania albo z powodu źle składowanych odpadów. To wszystko są bzdury.

Nie przeszkadza to jednak naszym szurom walczyć z tym najczystszym i najbezpieczniejszym źródłem energii. Wśród nich bryluje "trzci" godny Buniek, ruski troll, który nie ma wiedzy na żaden temat, ale chętnie się wypowiada na każdy możliwy.

Jak długo będziemy tolerować ludzi, którzy wbrew żywotnym interesom Polski, wbrew wszelkim ustaleniom naukowym, raportom i zaleceniom organizacji międzynarodowych, za to w interesie Rosji, na podstawie kilku wyssanych z palca bzdur głoszą sprzeciw wobec budowy elektrowni jądrowych, które dla nas mogą stać się wybawieniem? To tania energia, która uniezależnia nas zarówno od innych dostawców, jak i zdejmuje z nas ekonomiczne ograniczenia związane z unijną polityką klimatyczną.

O ile jeszcze antyszczepionkowców można do pewnego stopnia zrozumieć, bo wg mnie to indywidualna sprawa, czy ktoś chce się zaszczepić, czy nie, o tyle moim zdaniem NIE WOLNO nam tolerować antyatomowców, bo to po prostu zagraża fundamentom polskiej gospodarki, a więc także polskiej niepodległości. Należy podawać fakty i walczyć z rozpowszechnianymi przez nich kłamstwami, suflowanymi często przez nieprzyjazne nam państwa i ośrodki dywersyjne, nieraz kryjące się pod szyldem "organizacji ekologicznych".

Należy postawić sprawę jasno: każdy, kto sprzeciwia się budowie elektrowni jądrowych w Polsce, popełnia zbrodnię klimatyczną i sprzyja ogromnym stratom finansowym, które będzie ponosić nasz kraj.

Powinniśmy wybudować w Polsce tyle elektrowni jądrowych, żeby pokryć co najmniej 80% zapotrzebowania na energię elektryczną. Najlepiej dywersyfikować dostawców technologii, mogą nimi być zarówno Amerykanie, jak i Koreańczycy, Japończycy albo Francuzi. Najważniejsze, by zostały w końcu wybudowane i żeby zaczęły pracować. Postawa części polskich obywateli jednak w tym nie pomaga. Należy zwiększać świadomość w tej dziedzinie i walczyć z tymi antypolskimi, antynaukowymi, szkodliwymi poglądami.

Widz @ 37.30.101.*

wysłany: 2021-07-29 21:12

Kiedy korzystanie z cudzej twórczości będzie stanowiło realizację prawa cytatu?

Ustawa o prawie autorskim stawia tu kilka warunków.

Po pierwsze utwór cytowany musi być wcześniej rozpowszechniony. Chodzi tu zatem tylko o taki utwór, który za zezwoleniem twórcy został w jakikolwiek sposób udostępniony publicznie.

Po drugie cytować wolno nam tylko w ramach innego utworu. Utwór cytujący musi stanowić samoistną całość. Rodzi to konieczność zachowania odpowiedniej proporcji pomiędzy dziełem cytującym a utworem lub utworami cytowanymi. Proporcja ta nie jest odgórnie określona i będzie inna dla każdego z gatunków twórczości. W ogromnym uproszczeniu chodzi jednak o to aby utwór cytowany nie zdominował wkładu twórczego dzieła cytującego.

Po trzecie cytatem można posługiwać się tylko w określonym celu. Ustawa wymienia tu wyjaśnienie, polemikę, analizę krytyczną lub naukową oraz prawa gatunku twórczości. Cel cytatu wyznacza zatem zakres w jakim dozwolone jest korzystanie z cudzej twórczości bez uzyskania wcześniejszej zgody autora dzieła cytowanego. Nie jest dozwolone przytaczanie w ramach cytatu cudzych utworów w zakresie większym niż ten jaki jest niezbędny dla osiągnięcia celu cytatu, np. dla wyjaśnienia zastosowanej techniki malarskiej.

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że sporych problemów interpretacyjnych dostarcza powoływanie się na przesłankę „praw gatunku twórczości”. Kiedy cytat mieści się w tych granicach a kiedy poza nie wykracza? W ogromnym uproszczeniu można stwierdzić, że granice praw gatunku twórczości w odniesieniu do prawa cytatu wyznaczane są z jednej strony przez zwyczaje przyjęte w danej dziedzinie twórczości a z drugiej przez potrzebę osiągnięcia zamierzonego celu artystycznego przez twórcę dzieła cytującego.

Na koniec należy pamiętać, że korzystanie z prawa cytatu jako instytucji dozwolonego użytku wymaga wymienienia imienia i nazwiska twórcy oraz źródła.

Widz @ 37.30.101.*

wysłany: 2021-07-29 21:16

Na wszelki wypadek, bo nie jestem pewien, czy zaznaczyłem do wklejenia źródło:

http://kancelariaklekotko.pl/2020/01/14/prawo-autorskie-czym-prawo-cytatu/

Najwyżej będzie podwójnie.

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-07-30 10:41

Ilu czytających a ile ludzi nie czytających TU a jak by Pan opublikował na Jelonce zrozumie i zaakceptuje tą wypowiedź?
Zapomniał Pan dodać do całej listy Żydów,żydków ,rudych,ateistów, lutrów,prawosławnych a i Ukraińców i wiele ,wiele innych obelg.

"Ciemny lud " napawa się wiadomościami z Pudelka która pokazała więcej "cycka" ,ile razy już się rozwiodła i na tym zarobiła.Ponoć pornografia jest zabroniona a kolorowe brukowce aż kipią .
Tak samo dzieje się na weselach ,seksistowskie zabawy,przyśpiewki i te bardzo stare,taka tradycja ,
zakamuflowana lekcja wychowania seksualnego.

Nie lepiej jest z kościołem ,ostatni popis Kurskiego ,żadnego oburzenia.

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-07-30 15:15

Jeszcze dodam ,to obcy którzy mówią w obcych językach czy uchodźcy którzy przyniosą choroby jak krzyczał Kaczyński ,gwałciciele jak siał złe ziarno ks. Oko,tylko wykończy Polskę ALKOHOLIZM!!
Już przekroczyliśmy czerwoną linię 12litrów na główkę .Naukowcy twierdzą że przekroczenie tej wielkości oznacza wymieranie populacji kraju.
Wykończą nas małpki i piwko. Reklama piwa jest wszechobecna wszędzie 24 na dobę. I już uzależnia się dzieci i młodzież najpierw do wizerunku zielonej butelki i napoju piwopodobnego 0% . Ale pozostaje smak podobnie jak zupa pomidorowa Babci np Kasi. Pozdrowienia dla Babci Kasi...

Wieńczysław @ 5.173.243.*

wysłany: 2021-07-30 20:10

Szanowny Panie Szymański,

zbliża się kolejna rocznica Powstania Warszawskiego. Czy z tej okazji napisze Pan jakiś tekst? Podaję gotowy konspekt:
Powstańcy walczyli z nazistami. Kim byli naziści? To ludzie, którzy łamali praworządność i szerzyli nietolerancję. Dzisiaj PiS też łamie praworządność i szerzy nietolerancję. A więc uczmy się od powstańców i walczmy z PiS-em!

[Rafał: Moja rodzina walczyła w Powstaniu. Dziadka poszukiwało Gestapo. Cudem uniknął śmierci. Pan sobie daruje te uszczypliwości.]

Widz @ 37.30.118.*

wysłany: 2021-08-02 08:25

Jak często spotkaliście się z obiegową opinią o „pijących Polakach”? Przyczepiono nam łatkę rozpitej nacji. Czy jednak słusznie? Nie do końca. Jeżdżąc sporo po świecie, widzę że to nie jest tylko nasz problem. W samej Europie jest co najmniej kilka krajów, których przedstawiciele mają większą słabość do alkoholu niż nasi rodacy.

Opierając się na danych Światowej Organizacji Zdrowia z lat 2010 – 2015, firma vouchercloud.com stworzyła bardzo interesującą infografikę-ranking, pokazującą stan faktyczny. Kraje są uszeregowane według ilości wypijanego przez obywateli czystego alkoholu (na osobę, w litrach). Im większe spożycie – tym wyższa pozycja w rankingu. Zatem: co z tą Polską?
Na 191 krajów, ujętych w tym rankingu, Polska zajmuje… 21 pozycję. Jaka jest średnia konsumpcja alkoholu w naszym kraju? Średnio 11,5 litrów czystego alkoholu na osobę.

A jak wygląda pierwsza dziesiątka?

Miejsce 10: Australia (średnie spożycie 12,6 litrów)
Miejsce 9: Serbia (średnie spożycie 12,6 litrów)
Miejsce 8: Rumunia (średnie spożycie 12,9 litrów)
Miejsce 7: Andora (średnie spożycie 13,8 litrów)
Miejsce 6: Ukraina (średnie spożycie 13,9 litrów)
Miejsce 5: Czechy (średnie spożycie 14,1 litrów)
Miejsce 4: Rosja (średnie spożycie 14,5 litrów)

Podium tego niechlubnego rankingu zajmują trzy dawne związkowe republiki radzieckie – dwie z nich to nasi… sąsiedzi. 3 miejsce zajmuje Litwa, ze średnim rocznym spożyciem czystego alkoholu na poziomie 16,2 litrów. Oczko wyżej jest Białoruś, gdzie to spożycie wynosi 17,1 litrów. A kto jest liderem zestawienia? Mołdawia.

Panie soclib, czy posiłki ma Pan gratis?

Widz @ 37.30.118.*

wysłany: 2021-08-02 09:20

Chyba znowu strona ze źródłem znalazła się na początku następnej strony i nie została zaznaczona i wklejona:

https://www.fly4free.pl/ile-pijemy-ranking-narodow-polska-daleko/

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-08-02 14:16

Proszę nie manipulować .Dane które przytoczyłem to ostatnie 6 lat a najgorszy 2020r.

Co innego jest picie wina do posiłku czy rekreacyjnie a co innego schlewanie się do nieprzytomności . Picie tzw .udarowe.

O jak to fajnie jak władza zaczyna dostawać łomot od tych których sobie wyhodowała.
Gnojki w Warszawie manifestowali zwyczaje z 1933r. inni zaczynają podpalać i siać terror.Kaczyński będzie potrzebował czwartej strefy ochrony.

Opieram się na danych które w TV przytoczył prezes PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH.

Nie interesuje mnie gdzie Pan przebywa za granicą tylko co się dzieje "pod nosem" wczasy ,plaże, wesela ,sanatoria .A pijacy za kółkiem ? Nawet księża zalulani powodują śmiertelne wypadki. Nawet w tutce lecąc na tak ważną uroczystość konsumowali że im się języki plątały.
A przysłowie " jedz pij i popuszczaj pasa" .Tak,tak wy jesteście święci .

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-08-02 23:00

Powstanie Warszawskie 3,5 dni euforii,a następne gehenna ludnosci cywilnej . Dlaczego napiszecie o głodzie ,że dochodziło do strasznych czynow jak kanibalizm. To że zjedzono zwierzęta domowe czy szczury ale i zwierzęta z ZOO.eniu eniu
Mam13 14 lat i wieczorami słucham opowieści wspomnień przekleństw i złożyczeniu na tych co wywołali powstanie .2 sąsiadki ktore przeżyły powstanie cudem , przeszły obóz w Pruszkowie następnie marsz do obozu KZ Płaszów. Do czasów pójścia do wojska miałem w nocy koszmary
A gdzie byl BÓG? bóg był zajęty byl na klamrach oprawców .
To dlaczego nie pojawiła się Rycerka Matka Boska ? ONA pojawia się wybiorczo ,jak wojna z bolszewikami, jak zatargi katolików z Luteranami ;św. Lipka .

Paru ludzi z pychy omamiło setki ludzi aby się utrzymać przy dalszej burżuazyjnej władzy.

Tak samo jest dziś ,jest epidemia a władza aby się utrzymać przy korycie zezwala różnym idiotom ,bojówkom faszyzującym na zadymy i terror.Wystarczy na kamizelce wymalować coś na kształt Pkotwicy ii już jest się nietykalny.
LOSdal nam szanse na taką sprośną DEMOKRACJĘ ale nie na zawsze,nie będziesz przestrzegal to stracisz .
I POlska traci i straci nikt nam nie pomorze ,Putin powie ja się nie wtrącam ,poaczki chcieli to mają bo na to zasłużyli zasłużyli.

Niektórzy Historycy nie piszą całej prawdy ,zaś historycy kłamią i naciągają na potrzeby rządzącej partii.
Powstanie do niczego się przyczyniło ,do klęski ludzi i miasta.
Do zakończenia Wojny zginęło kilkaset tysięcy żołnierzy oraz cywili po obu stronach .
Walczono z wrogiem z faszyzmem a dziś w centrum Europy odradza sie neofaszyzm .Drwią 5 piw.

A policja bezsilna bo nie nada bo idom wybory .

Widz @ 37.30.117.*

wysłany: 2021-08-03 07:46

Nieprzypadkowo zadałem pytanie, czy dostaje Pan posiłki gratis, bo to zdanie: " Nawet w tutce lecąc na tak ważną uroczystość konsumowali że

im się języki plątały: świadczy, żeś Pan тролль из петербурга.

Posiłki dostajecie nadal w pakiecie z rublami?


Od 2013 r. w Sankt Petersburgu działa Agencja Badań Internetowych (tzw. fabryka trolli[5]), której właścicielem jest bliski współpracownik Władimira Putina, Jewgienij Prigożin. Jej zadaniem jest m.in. powielanie rosyjskiej narracji, rozprzestrzenianie fałszywych informacji, wywoływanie skrajnych postaw społecznych i politycznych oraz dezinformowanie zagranicznej opinii publicznej. Dysponuje ona miesięcznym budżetem w wysokości 1 mln EUR i zatrudnia ok. 80 osób.

Od osoby zatrudnionej w siedzibie w wiosce Ołgino (przedmieścia Petersburga) wymagane jest dokonanie przynajmniej 100 wpisów w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy. Dniówka wynosiła 1180 rubli (ok. 98 zł), pracownikom przysługuje dodatkowo darmowy posiłek. W ogłoszeniu przejściowo poszukiwano „bloggerów” oraz „komentatora artykułów, copywritera”.

Widz @ 37.30.117.*

wysłany: 2021-08-03 08:06

U nich, czyli Niemców, nie ma ruskiego trolla, który wieszczy koniec narodu przez alkohol.

Też mogę się , tak jak Wy, towarzyszu soclib z tymi weselami, wymądrzać, że Niemcy drugie tyle wypijają w czasie licznych podróży

zagranicznych i tego nie wliczają w spożycie wewnętrzne.

A wesela w Niemczech są wyłącznie bezalkoholowe.

W Polsce urosło do 12,5 i to jest niepokojące, ale nie oznacza, że tylko u nas.

Z badania przeprowadzonego przez Centralny Instytut Zdrowia Psychicznego (ZI) w Mannheim i klinikę w Norymberdze wynika, że spożycie alkoholu w Niemczech wzrosło w ostatnich miesiącach o 37 proc. Uczestnicy anonimowej ankiety wypowiedzieli się na temat swoich zwyczajów podczas epidemii koronawirusa. Z badania wynika, że Niemcy palą również znacznie więcej papierosów.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-07-07/niemcy-pija-na-potege-spozycie-alkoholu-w-czasie-epidemii-wzroslo-o-37-proc/


" W raporcie Niemieckiego Urzędu ds. Nałogów (DHS) czytamy, że najbardziej rozpowszechnionym napojem alkoholowym jest piwo (101 l rocznie), w następnej kolejności zaś wino (20,9 l) i wódka (5,4 l). W sumie przeciętny Niemiec wypija rocznie 131 litrów napojów alkoholowych, co mogłoby wypełnić całą wannę. To 11 litrów czystego alkoholu rocznie – nieco więcej niż to ma miejsce w Polsce, gdzie statystyczny mieszkaniec wypija 10,5 l. W Europie króluje w tej dziedzinie Litwa (15,2 l). Mniej niż w Polsce i w Niemczech pije się w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (9,5, l).

https://www.dw.com/pl/niemcy-kochaj%C4%85-ruletk%C4%99-i-pij%C4%85-wi%C4%99cej-ni%C5%BC-polacy/a-48377258

widz @ 37.30.117.*

wysłany: 2021-08-03 13:36

Panie soclib., co to za bełkot?

wysłany: 2021-08-02 23:00

Powstanie Warszawskie 3,5 dni euforii,a następne gehenna ludnosci cywilnej . Dlaczego napiszecie o głodzie ,że dochodziło do strasznych czynow jak kanibalizm. To że zjedzono zwierzęta domowe czy szczury ale i zwierzęta z ZOO.eniu eniu
Mam13 14 lat i wieczorami słucham opowieści wspomnień przekleństw i złożyczeniu na tych co wywołali powstanie .2 sąsiadki ktore przeżyły powstanie cudem , przeszły obóz w Pruszkowie następnie marsz do obozu KZ Płaszów. Do czasów pójścia do wojska miałem w nocy koszmary
A gdzie byl BÓG? bóg był zajęty byl na klamrach oprawców .
To dlaczego nie pojawiła się Rycerka Matka Boska ? ONA pojawia się wybiorczo ,jak wojna z bolszewikami, jak zatargi katolików z Luteranami ;św. Lipka .

Jeżeli nie podaje Pan innego autora, to są to Pana wspomnienia???

A może tylko pijacki bełkot???

Czyżby to Pan zawyżał spożycie alkoholu per capita w Polsce???

Piłeś, nie pisz w internecie!!!

PS. Czyżby w Petersburgu, oprócz pensji 1180 rubli i darmowego posiłku, zaczęli wam dodawać ćwiartkę " spirtu" na ryja ?

spclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-08-05 13:28

Czy gnida ma osobowość prawną ? Wsza ma. " Widz" jako pasożyt żerujący za PRLu z pewnością lawirował aż dotrwał do wspaniałych czasów PISu. Nadal trudni się pasożytniczą profesją.
Twierdzisz ze piję ? tak bo Polak od Tart do kanału "lamansza pije i zakansza".
Śmiem twierdzić że w życiu za darmo nigdy nikomu nie pomogłeś.
Co miesiąc jak fundusze pozwolą zasilam kilka organizacji charytatywnych w kraju jak i za granicą od WWF,UNICEF czy ORLA STRAŻ.
W sumie to około 150 zł. Ale nie tylko bo i fizycznie wspomagam osoby niepełnosprawne .

Określenie "Towarzysz " jest pozytywne ,towarzyska dusza ,uczestnik wycieczek itp.
Rdzę CI poczytać Giedroycia!!!

Przyjdzie czas ze zostaniesz ujawniony społeczeństwu .
No tak ,cóż można się spodziewać po typowym katolu? Mazurzy powiadali ;chcesz wiedzieć gdzie mieszka na wsi katolik? Przejdź się przez wieś ,czym krótszy łańcuch ma pies tym większy katolik.

Tak się złozyło że zawsze kimś z sąsiedztwa się opiekowałem no powiedzmy pomagałem ,to Panie z Postania Warszawskiego Pani Zofia która przeszła piekło Oświęcimia,Dachau,Buchenwaldu.Nic nie wiesz o życiu. A może kilka lat opieki nad Panią Katarzyną z III Rzeszy ktora w wieku 18 lat przyjechała z mężem Polakiem z lagru do Łomży. Tak PIS dochodzi do władzy jak narodowi socjaliści w 33.

Czy ty wiesz jak wygląda ulica Drezna po nalocie RAFu? Ludzkie szczątki wlane w asfalt a dziewczyna kilofem odcina to co pozostało na zewnątrz.
I ty śmiesz nazywać mnie "rosyjskim trollem? Nie wolno używać DDT ale watro jako skuteczny środek na gnidy.

M przyszywany kuzyn wrócił w 1956 z Kamczatki z obozu ,5 lat po zakończeniu wojny dopiero się dowiedzieli że wojny niet ,mam znajomych którzy przetrwali rzeź na Ukrainie,tak jeszcze żyje w okolicach Malczyc a moze coś o gehennie Polakow zesłanych na stepy Kazachstanu? Nie z książek z opowieści osobistych.
Gnida żeruje na skórze a "Widz" na zdrowej tkance społeczeństwa. Widzę takich "widzów "codziennie .
Przepraszam Gospodarza za wykorzystanie Jego podwórka na taką wymianę zdań .

Wieńczysław @ 5.173.249.*

wysłany: 2021-08-06 14:52

"Moja rodzina walczyła w Powstaniu. Dziadka poszukiwało Gestapo."

A czy wie Pan, Panie Rafale, że w Powstaniu Warszawskim brały udział także osoby LGBT+?

Na przykład 32-letni Aleksander Szymielewicz, partner znanego kompozytora, Karola Szymanowskiego.

https://www.facebook.com/magazynreplika/posts/10159817973684994

Wśród powstańców możemy znaleźć ludzi różnych ras, różnych wyznań, różnych kultur i różnych orientacji. Łączyła ich wspólna walka z faszyzmem. To znakomita lekcja tolerancji i otwartości dla nas, współczesnych. Warto przypominać takie historie, by wzbogacać naszą wiedzę o Powstaniu.

[Rafał: Karol Szymanowski to moja dalsza rodzina. O partnerze - powstańcu nie wiedziałem.]

Widz @ 37.30.121.*

wysłany: 2021-08-09 07:54

Soclib, rzeczona gnida, to przy tobie śmieciu, całkiem miłe stworzenie.

Posiadające inteligencję, w przeciwieństwie do śmieci.

I ty śmieciu niesegregowany, nie znając mnie, rościsz sobie pretensje do patrioty, człowieka, że tak ciebie tu uprzejmie raz nazwę, który

pomaga.

Bo ty tak twierdzisz???

No UNICEF Cały w JG, kuźwa.

Kłamliwy śmieć !!!

Widz @ 37.30.118.*

wysłany: 2021-08-09 12:38

BUHAHAHAHAHAHAHAHA

Piszesz? grozisz?, śmieciu:

Przyjdzie czas ze zostaniesz ujawniony społeczeństwu .
No tak ,cóż można się spodziewać po typowym katolu? Mazurzy powiadali ;chcesz wiedzieć gdzie mieszka na wsi katolik? Przejdź się przez wieś ,czym krótszy łańcuch ma pies tym większy katolik.

Przecież ty jesteś już ujawniony, widziano ciebie na wysypisku w Kostrzycy oraz w osadniku odpadów " grubszych " na Lwóweckiej.

I nie mówię tu o papierze toaletowym.

Skąd, ty " inteligentny inaczej " wiesz, że jestem katolikiem?

I co to idioto ma do rzeczy?

Śmieciu, mój teść i cała jego rodzina byli do 1956 od 1940 w Kazachstanie.

Nie byłem śmieciu podczas nalotów dywanowych w Dreźnie ani podczas wybuchu bomby atomowej w Hiroszimie.

A ty byłeś paranoiku?

Zmień leki lub dilera, bo ci straszne guano serwuje.

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-08-09 20:36

Śmieć nadaje się do recyklingu,reinkarnacji a gnida tylko trzask pomiędzy paznokciami.

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-08-09 21:27

Czy to "tfoja " półka ?Twórca "Barki" był oskarżany o pedofilię. Mimo tego został osobistym prałatem Jana Pawła II

A może smakosz kleju butapren? Znany szlifier chodników krakowskich "tfuj" guru?

Wielcy patrioci którzy skazali na śmierć dzieci i młodzież w powstaniu warszawskim , albo klechy co przed mszą jeszcze zdążyli gwałcić ministrantów a w paluszkach umytych wodą z ampułki rozdawali "ciało chrystusa" ,specjalnie z małej litery bom ja ateista.

Co robi z płatami mózgu domowa droga krzyżowa serwowana przez kochającego tatę?
Na moich prochach przynajmniej wyrośnie jakieś piękne drzewo .

Dobrou noc.

Widz @ 37.30.117.*

wysłany: 2021-08-10 08:39

soclib @ 78.10.209.*

Zmień leki lub dilera, bo ci straszne guano serwuje.

I nie chlej tyle śmieciu z Petersburga.

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-08-10 17:26

Wg.Sasina : teść nie rodzina!
Dostaniesz zawału lub wylewu.

Widz @ 37.30.117.*

wysłany: 2021-08-10 22:20

soclib @ 78.10.209.*

Kończę już z tobą, bo nie mam przyjemności dłużej ...z ruskim śmieciem.

Zajmą się tobą MPGK lub Wodnik.

Oni są od śmieci i ścieków.

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-08-11 22:21

Dziś doszlusowal do ciebie Kukiz .

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: