Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji.

Podziel się z innymi

| |

Premier zapowiada Trzecią Wojnę.

2021-10-25 09:55
Trzecią Wojnę Światową zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Wojnę ma wywołać Komisja Europejska, a "jakikolwiek ruch w kierunku redukcji funduszy spójności spotka się z mocnym odwetem". Premier straszy Unię, że jeśli UE odetnie nam dotacje, "będziemy bronić naszych praw wszelką bronią, która jest w naszej dyspozycji". Z tego co pamiętam nasza broń to jeden okręt podwodny, którym marynarze boją się zanurzać, czołgi przerzucone do pilnowania uchodźców w lesie i najnowocześniejsze myśliwce bez zaplecza pozwalającego wykorzystać ich możliwości. Wcześniej o konflikcie zbrojnym mówił Romuald Szeremietiew twierdząc, że jesteśmy w stanie wojny, i że Białoruś jest agresorem. PiS, jak wcześniej czy później każdy nacjonalizm, zaczyna więc bić w wojenne bębny.

https://www.tysol.pl/a72580-Romuald-Szeremietiew-Trzeba-stwierdzic-ze-jestesmy-w-stanie-wojny-ze-Bialorus-jest-agresorem

Nie wiem, co chciał osiągnąć premier swoim wywiadem w "Financial Times". Gadał, że "zmierza do swojego końca" i straszył trzecią wojną. Nie chcę być niegrzeczny i robić uwag co do stanu umysłu premiera. Jednak takie tezy, z wzniesionym w górę paluszkiem, mógłby wygłaszać w jaskini w górach przywódca Talibów, ale nie premier jednego z większych krajów Europy. Szokujące zachowanie premiera to pochodna prowadzonej przez PiS polityki. Prawo i Sprawiedliwość stoi w rozkroku pomiędzy udawaniem ugrupowania demokratycznego, a chęcią przejęcia antyunijnego elektoratu Solidarnej Polski i Konfederacji. Jak dotąd strategia pożerania wszystkiego na prawo od PiS okazała się skuteczna, jednak w polityce międzynarodowej oznacza budowanie wizerunku Polski jako niestabilnego politycznie kraju dryfującego ku faszystowskiemu autorytaryzmowi. Dobitnie świadczy o tym poparcie, jakie PiS otrzymało ostatnio od skrajnie prawicowej Alternative für Deutschland - partii dumnej z działalności Wehrmachtu i obwiniającej Polskę o wybuch II Wojny Światowej.

https://www.ft.com/content/ac57409d-20c9-4d65-9a5d-6661277cd9af

Mateusz Morawiecki, były doradca Tuska, został przygarnięty do PiS, by ocieplić jego wizerunek i wprowadzić go na europejskie salony. Dobrze wykształcony, znający języki młody bankier, był idealnym figurantem potrzebnym Jarosławowi Kaczyńskiemu. Bez zaplecza politycznego nie stanowił zagrożenia wisząc bezpiecznie na pasku Prezesa. Przygoda z byciem twarzą coraz bardziej skrajnego ugrupowania będzie jednak końcem marzeń premiera o paleniu cygar w towarzystwie światowych przywódców. Trafi na jedną ławkę z Erdoganem, Łukaszenką, Kim Dzong Unem i innymi politykami, którym rękę podaje się z konieczności, a nie z sympatii. Zważywszy na miliony na koncie i błyskotliwą karierę finansową decyzja Mateusza Morawieckiego o zostaniu twarzą rodzącej się dyktatury jest dla mnie niezrozumiała. Nawet, jeżeli rzeczywiście zmienił sympatie z liberalnych na nacjonalistyczne, mógł świetnie realizować się jako szef NBP czy minister finansów. Wtedy zawsze miałby wytłumaczenie, że był tylko pistoletem do wynajęcia. Teraz nikt nie da temu wiary.

https://www.ft.com/content/510ce423-22a6-43cc-a044-7e27f833357a

Wystąpienie Mateusza Morawieckiego w Europarlamencie okazało się totalną klapą. Nikt nie uwierzył w demokratyczne i prounijne deklaracje premiera. Jedyna szansa na kompromis - czyli zapewnienie o prounijnym kursie i niezwłocznym wykonaniu zaleceń Brukseli nie nastąpiły. Tym samym konflikt będzie eskalował. Nie będziemy płacić nałożonych na Polskę kar, nie będziemy respektować unijnego prawodawstwa, ani reagować na rezolucje. Tym samym skazujemy się w najlepszym przypadku na marginalizację i zepchnięcie do kąta europejskiej polityki, a w najgorszym na zawieszenie w prawach członka Wspólnoty i Polexit za kilka lat. To, że Polska twierdzi, iż nie rozumie, dlaczego otrzymywanie unijnych pieniędzy ma być powiązane z praworządnością wypycha ją z cywilizacyjnego kręgu Zachodu i stawia w jednym szeregu z wojskowymi juntami i bananowymi republikami typu pisowski San Escobar. Tam władza ma zawsze rację, a sądy jedynie przyklepują zalecenia władz. Tak, jak to było w PRL, do którego politycznie i mentalnie coraz bardziej się upodabniamy.


Komentarze

B+ @ 83.23.250.*

wysłany: 2021-10-25 10:41

gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8278434,polska-kolonia-ue.html

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-10-25 11:41

Ciekawe, co by Pan pisał, gdyby pod koniec 2018r. Pana losy potoczyły się inaczej i pozostałby Pan w PiS?

Po raz kolejny pisze Pan propagandowy tekst, którego celem jest uderzenie w PiS. Jest to tak bezsensowne co do treści, ale za to metodyczne i konsekwentne co do formy, że można podejrzewać, iż jedyną Pańską motywacją jest zemsta na byłych kolegach z partii. Na zasadzie: nie chcieliście mnie, to ja wam teraz pokażę! Już ja was tak obsmaruję, że wam w pięty pójdzie i zobaczycie, co to znaczy nie mieć mnie na pokładzie. Czy tak to jest?

Niestety znowu posługuje się Pan kłamstwami i manipulacjami, licząc (może słusznie) że nikt nie zna faktów i nikt ich nie zweryfikuje.

Premier nie wywołuje żadnej wojny. Premier stoi na gruncie traktatów unijnych i naszej Konstytucji. Unia Europejska nie może uzurpować sobie prawa do wpływania na organizację polskiego systemu sądownictwa. Prawo unijne stoi ponad ustawami, ale nie ponad konstytucją. Potwierdzają to też wcześniejsze wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Wiele krajów ma tak zorganizowany system, że to politycy wybierają sędziów, wiele krajów też uznało wyższość swojej Konstytucji nad prawem unijnym. Tylko tyle chciał powiedzieć Premier i dobrze to uargumentował, przytaczając cytaty z sentencji wyroków w tych krajach. Premier wystąpił w obronie równości traktowania wszystkich krajów Unii.

Słyszałem tę "polemikę" europosłów i miałem wrażenie, że mamy do czynienia z wariatami. Oni nic z tego nie rozumieją. Oni myślą nadal, że Polska jest dzieckiem, które należy pochwalić i pogłaskać za Solidarność, a następnie skarcić i przywrócić do porządku. Oni dalej liczą, że Polska "przestrzegając wartości europejskich", czyli zgadzając się na każdy pomysł Brukseli, zostanie zaproszona do stołu i potem w obiektywnej "odzyskanej" TVP będzie można ogłosić: "zobaczcie, płyniemy w głównym europejskim nurcie, zaprosili nas do stołu!" Nikt już nie sprawdzi, że przy tym stole służylibyśmy tylko jako dekoracja.

Pamiętamy słynną "prezydencję", podczas której wmawiano nam, jaką to jesteśmy europejską potęgą i przecież każdy europejski przywódca to potwierdzał: "tak, tak, Polska pełni kluczową rolę.." i tak dalej. Ale pełni "kluczową rolę" dopóty, dopóki o niczym nie decyduje, zgadza się na wszystko i udostępnia swój rynek jako żerowisko dla zachodnich korporacji. W ten sposób my, obywatele płacimy za to, że by PO mogła ogłaszać sukcesy i utrzymywała dobre sondaże. Złoty interes dla wszystkich, tylko nie dla nas.

"Z tego co pamiętam nasza broń to jeden okręt podwodny, którym marynarze boją się zanurzać, czołgi przerzucone do pilnowania uchodźców w lesie i najnowocześniejsze myśliwce bez zaplecza pozwalającego wykorzystać ich możliwości."

Bezczelne kpiny z polskiego wojska, obniżanie wartości bojowej w oczach społeczeństwa. Nie przypuszczałem, że jest Pan w stanie się do tego zniżyć, ale czego się nie robi z nienawiści, sam już nie wiem czy tylko do PiS, czy już do Polski?

Czas powiedzieć to głośno: w Polsce mamy podział na patriotów polskich oraz patriotów europejskich.

Patrioci europejscy twierdzą, że Polska nie musi być niepodległa, ważne, żeby istniała i miała się dobrze Unia Europejska, bo to ona zapewnia nam dobrobyt, daje pieniądze i możliwość podróżowania. Polska, jej tradycja, a także zwykli Polacy, są tylko obciążeniem. Polacy według nich to taki prymitywny naród, którego Bruksela musi jeszcze nauczyć kultury, by mogli stać się prawdziwymi Europejczykami.

Zaś patrioci polscy uważają, że Polska musi istnieć jako niepodległe, podmiotowe państwo, niezależnie od tego czy Unia będzie istniała, czy nie. Z Unią mogą się dziać różne rzeczy, może postępować w niej rewolucja komunistyczna pod tęczową flagą, może pogłębiać swoje zapóźnienie ekonomiczne względem USA i Chin, mogą narastać w niej rozmaite problemy: imigracyjne, korupcja, uzależnienie od Rosji, kryzys energetyczny. Unia zaczyna pod wieloma względami gnić, a rozwój ma charakter wyspowy. W związku z tym warto, aby Polska ubezpieczyła się na wypadek takiego scenariusza, że Unia się rozpada. A rozpadnie się wtedy, gdy Niemcy uznają, że nie warto na nią płacić. Przecież już teraz z idei europejskiej niewiele zostało, skoro np. taki Radek Sikorski uważa, że w Unii rządzi jakiś "dyrektoriat" złożony z najsilniejszych państw i według niego Polska jako duży kraj może do niego dołączyć. Oczywiście tylko pod warunkiem, że z góry na wszystko będzie się zgadzać. Przecież to jest nonsens! W Unii nie może być równych i równiejszych. A jeśli już zgadzamy się na taki model, to na pewno nie możemy w sposób fikcyjny dołączać do takiego "dyrektoriatu" tylko po to, by propagandowo ubijać punkty przed własnym społeczeństwem, kosztem polskich interesów. To jest właśnie zdrada polskiego interesu narodowego. Zamiast tego lepiej "grozić paluszkiem", bo tylko to działa na zachodnich polityków. Dlatego tak uwielbiają Putina i chcą z nim ubijać interesy, nie bacząc na to, że nie przestrzega wartości europejskich. Nie jest prawdą, że nie mamy tu żadnych atutów. Mamy silną armię, możemy zapewnić sobie niezależność energetyczną dzięki elektrowniom jądrowym, wbrew temu co głoszą rosyjscy agenci wpływu, mamy dobre stosunki z USA, zwłaszcza z republikańską administracją. Mamy na tyle kart w ręku, że przynajmniej możemy wymusić na Unii, by odczepiła się od naszego systemu sądownictwa. Ostatnio Macron ogłosił plan reform sądownictwa i nikt w Europie nie protestuje. Zapomnijmy o tym, że są tam jakiekolwiek standardy. Tam odbywa się brutalna gra interesów podlana sosem retoryki o "europejskich wartościach". To jest chore, że tylu ludzi w Polsce daje się na to nabierać - pytanie tylko, czy robią to za darmo?

Polska jest ważniejsza od Unii. Polska istnieje od ponad 1000 lat, a takich idei zjednoczeniowych było wiele i żadna jeszcze nie doprowadziła do uwspólnotowienia interesów narodowych społeczeństw europejskich. Nie ma jednolitego demosu europejskiego, nie ma wspólnoty politycznej i wspólnego interesu europejskiego we wszystkich aspektach politycznych i gospodarczych. Może być on jedynie w niektórych kwestiach i dlatego Unia powinna być platformą uzgadniania tychże, a nie próbą forsowania jakichś chorych przepisów wymyślonych w Brukseli wszystkim państwom członkowskim.

Polska domaga się tylko równego traktowania, i twierdzenie, że przez to staje w jednym szeregu z wojskowymi juntami, jest zwykłym chamstwem. Ale czego się spodziewać po ignorancie, który uważa, że budowa elektrowni jądrowych w Polsce zagraża powtórką z Czarnobyla i Fukushimy? Równie dobrze można stwierdzić, że powinniśmy zamknąć stocznie w Polsce, ponieważ przykład Titanica pokazuje, że statki są niebezpieczne.

Na koniec mam tylko jeden apel: nie słuchajmy tych pseudoeuropejskich nieudaczników, róbmy swoje, budujmy polską siłę i wtedy sami zobaczymy za jakiś czas, że to do nas będą się zwracać z pytaniem "co robić?", to w Warszawie będą ustalane kierunki polityki europejskiej. Mamy do tego potencjał, tylko trzeba ciężko pracować i nie dawać się oszwabić!

[Rafał: Jedyny polski okręt podwodny może zanurzać się wyłącznie w obecności okrętu ratowniczego. Chciałby Pan, by Pana syn na nim służył? https://tech.wp.pl/polska-flota-podwodna-zanurzenie-tylko-w-obecnosc-okretu-ratunkowego-6658847303973440a]

kot Prezesa @ 176.114.238.*

wysłany: 2021-10-25 12:08

Nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne!

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-10-25 12:18

" Jedyny polski okręt podwodny może zanurzać się jedynie w obecności okrętu ratowniczego."

No to jak Pan ocenia, w jakim stopniu zwycięstwo Polski w przyszłej wojnie będzie zależało od domeny podwodnej czy w ogóle od przebiegu wojny na Bałtyku? Może spróbuje Pan to określić procentowo. Czekam na Pana opinię.

Kaftan i Tworki @ 78.88.139.*

wysłany: 2021-10-25 14:29

Uspokój się pajacu !!!!!!

zabardast @ 83.23.239.*

wysłany: 2021-10-25 15:51

Czy to prawda, że przyjął Pan już z namaszczenia Donalda Tuska legitymację jedynej słusznej partii wolności i demokracji?

Widz @ 37.30.100.*

wysłany: 2021-10-25 16:21

Panie Wieńczysławie, 10/10.

Ze swej strony dodam , że to nie jest tylko zemsta na byłych kolegach.

To jest walka o wdrapanie się na Platformę, wyborcza, bo niedługo wybory a człowiek , nawet człowiek wykształcony jako ekonomista, tyle, że bez praktyki, bo

dotychczas wykonywany, czyli polityka miejsko-gminnego, to najczęściej było młócenie słomy.

Co do tematu łodzi podwodnych, jako narzędzia polityki, to mała uwaga- pytanie:

Jeżeli Polska skorzysta z PRAWORZĄDNYCH możliwości blokowania Unii w sprawach, w których jest

PRAWORZĄDNIE wymagana, jednomyślność i trochę tym, symetrycznie, zakłóci interesy innych

krajów, to co będzie?

Znowu jedna pani z Hiszpanii sobie wyda wyrok na zamówienie, bez przeprowadzania procedury

sądowej?

A jeżeli jednak Polska się nie podporządkuje takiemu bezprawiu , to co?

Niemcy wyślą na nas swoje łodzie podwodne i samoloty?

Na jaki punkt skupu złomu?

https://www.isp.org.pl/pl/aktualnosci/zardzewiale-lodzie-podwodne-i-uziemione-samoloty-tak-teraz-wyglada-niemiecka-armia-ale-zbrojenia-budza-opor

Na zakończenie.

W dobie dostępu do sieci i mnogości poglądów i informacji, każdy, nie tylko Pan , Panie Rafale,

znajdzie podpórkę do swoich tez.

Ja też mogę i tylko krótkie, pierwsze z brzegu, bo mi się nie chce.

Szkoda tracić czas na przekonywanie kogoś, kto tak jak Pannie da się przekonać, ale nawet, to w

każdym razie z przyczyn „ egzystencjalnie komercyjnych „ się nie przyzna.

A oto próbki, takie na chybcika, „ jak leci”:

https://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/8205848,niemieccy-prawnicy-krytykuja-ke-to-ingerencja-w-suwerennosc-panstw-ue.html

https://filarybiznesu.pl/w-niemczech-brakuje-12-mln-pracownikow/a12283

https://wpolityce.pl/polityka/571330-zakowski-w-gw-wzywa-po-by-przestala-mowic-o-polexicie

https://niezalezna.pl/415997-niemiecka-praworzadnosc-z-mema

https://niezalezna.pl/416084-dezinformacja

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/571340-szeremietiew-na-granicy-trzeba-uzyc-adekwatnych-srodkow

https://wpolityce.pl/polityka/571315-dwoch-zolnierzy-trafilo-do-szpitala-po-szturmie-imigrantow

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-10-25 17:43

"Jedyny polski okręt podwodny może zanurzać się wyłącznie w obecności okrętu ratowniczego. Chciałby Pan, by Pana syn na nim służył?"

1. Czy uważa Pan, że ten okręt jest jedyną bronią, która jest na wyposażeniu polskiej armii?
2. Czy uważa Pan, że premier Morawiecki na poważnie straszył swoich rozmówców wojną, czy może była to jednak tylko pewna metafora czy też hiperbola?
3. Czy chciałby Pan, aby Pana syn służąc w Straży Granicznej był wyzywany od morderców?

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-10-25 23:06

https://opinie.wp.pl/tajemnice-morawieckiego-tomasz-piatek-dla-wp-polski-premier-ma-powiazania-z-rosyjskimi-sluzbami
"Premier Morawiecki zdradził ideały i wartości polskiej niepodległości – uważa Bronisław Komorowski, były prezydent RP."
"Morawiecki o trzeciej wojnie światowej, którą Komisja Europejska ma wypowiedzieć Polsce. Przykro to mówić, ale premier Polski postradał całkowicie zmysły. Rządzi nami zgraja oszołomów, którzy całkowicie stracili z oczu interes narodowy" - stwierdził politolog Adam Traczyk.
"Premier prowadzi grę o swoje polityczne życie kosztem państwa. Mówiąc o przelicytowuje i liczy, że KE dogada się z rządem, do Polski i tak popłyną pieniądze, a wizerunkowo zyska w PiS jako twardszy niż Zbigniew Ziobro oraz Beata Szydło i zachowa stanowisko premiera" - ocenił Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".
„Świat zdębiał po wywiadzie polskiego premiera, w którym zapowiada on III wojnę światową wywołaną konfliktem między Polską a Unia Europejską. W polityce głupota jest przyczyną większości poważnych nieszczęść.” Tak orzekł pan Tusk.
„To wszystko wygląda na sabotaż. Niestety to wcale nie jest tak, że Mateuszowi Morawieckiemu coś się wymsknęło. Dowód, że prowadzi przemyślaną taktykę zmierzającą do całkowitej destrukcji naszych interesów, mieliśmy przecież w piątek.”
"Ściana wydaje się silna i odporna na ataki ze strony polskiego premiera. Ale jak kiedyś mówił Bronisław Geremek, „integracja europejska jest jak jazda na rowerze”, trzeba jechać do przodu, bo inaczej się przewróci. Parafrazując tamto powiedzenie, ważne czy jedzie się w ogóle i czy jedzie się do przodu, czy na wstecznym. Jeśli Polsce „się upiecze”, to system jest zagrożony. Dlatego Polsce nie można darować i choć nie chodzi tutaj o karanie, chodzi o utrzymanie własnych standardów.
To jest gra o przetrwanie Unii - słyszę od Lopeza Aguilara i wielu innych posłów się z nim zgadza. - To jest wyzwanie o charakterze egzystencjalnym. Jeśli się z nim nie zmierzymy, po prostu przestaniemy istnieć.”
„Spór przecięła dopiero wypowiedź przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która kategorycznie stwierdziła, że Unia nie będzie finansować "żadnych drutów kolczastych ani murów".
„Przywódcy usłyszeli też sugestię, ze strony Morawieckiego, że Polska może zatrzymać wspólne decyzje w sprawie finansowania i regulowania ulubionego projektu Brukseli, czyli rewolucji klimatycznej, która ma doprowadzić do eliminacji paliw kopalnych z wytwarzania energii. To jeszcze nie otwarty szantaż, ale Warszawa przypomniała w ten sposób, że jest w stanie kontratakować, jeśli Bruksela zechce wstrzymywać wypłaty unijnych funduszy dla Polski.”
„Odcięcie od funduszy unijnych może się skończyć dla Polski dużym spadkiem inwestycji, osłabieniem złotego i wyhamowaniem tempa wzrostu gospodarczego - wynika z analizy przeprowadzonej przez brytyjską firmę analityczną Oxford Economics. Opisuje ją portal 300gospodarka.pl.”
Powyżej przedstawiłem kilka cytatów by wesprzeć tekst Gospodarza. Ubaw mam czytając "bardzo fajnie długi" komentarz Wielce Szanownego Pana Wieńczysława. Mnóstwo kłamstw i manipulacji, a ja nie mam czasu pisać!
W sprawie " forsowania jakichś chorych przepisów wymyślonych w Brukseli wszystkim państwom członkowskim" informuję, że nikt niczego w Brukseli nie wymyśla bez zgody rządów krajów członkowskich. Problem pojawia się gdy przychodzi jakiś rząd i wtedy dowiaduje się, że jest uzgodnione jakieś PRAWO i trzeba umów dotrzymywać.
Informuję, że jednym z członków Komisji Europejskiej jest przedstawiciel PIS, który faktycznie wymyśla chore przepisy. (Tam też inni przedstawiciele tej partii wymyślają chore ..."
Podoba mi się określenie Wielce Szanownego "To jest właśnie zdrada polskiego interesu narodowego."
O tym, że obecne władze to robią informuję już od kilku lat.
Podoba mi się też: "To jest chore, że tylu ludzi w Polsce daje się ... nabierać". Kto kłamie w sprawie Smoleńska?
Dlatego też, Panie Rafale, na apel Wielce Szanownego Pana Wieńczysława: nie słuchajmy nieudaczników, róbmy swoje!" trzeba odpowiedzieć pozytywnie.
W sprawie energetyki to coraz bardziej widać jak te ostatnie sześć lat zostało zmarnowanych. W mediach propagandowych tylko kłamstwa i kłamstwa. No i złodziejstwo na ogromną skalę.
Jak już wcześniej pisałem Polska rękami obecnego premiera nie jest w stanie wymówić Porozumienie Paryskie. Nawet Trampowi się to nie udało. "Fit for 55" daje możliwość wypełnienia tej umowy międzynarodowej mniejszym kosztem.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-10-26 10:39

U Buńka:
"Unia nie będzie finansować "żadnych drutów kolczastych ani murów"."

W Wiadomościach podali, że dwóch pograniczników odniosło rany.
Jeden dostał kamieniem, a drugi kijem od próbujących przekroczyć
granicę polską, granicę UE, granicę NATO w jednym.
W Podlaskiem (w województwie Podlaskim).
Nasi mają tam drewniane karabiny?

Nie mogłoby NATO wysłać jakiegoś lotniskowca do Supraśla?
Tam rzeka o takiej samej nazwie płynie, blisko granicy...
Byłem tam przez miesiąc, pływałem kajakiem po Supraśli...

Znów u Buńka:
"W sprawie energetyki..."

W telewizorze straszą że zamarzniemy,
jak nie przejdziemy na wiatraki i fotowoltaikę.
Niech straszą.

Widza proszę jakieś nowe wyzwiska
bo stare mi się znudziły.

Widz @ 37.30.97.*

wysłany: 2021-10-26 13:05

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-10-26 10:39

Widza proszę jakieś nowe wyzwiska
bo stare mi się znudziły.

Nie zaczepiaj, boś za g... UPSS, za cieńki.

To nie są wyzwiska.

To diagnoza!

Chyba się nie różni zbytnio od diagnozy dra Wojtyły z " obok Garbatego Mostka" ?

" Nie mogłoby NATO wysłać jakiegoś lotniskowca do Supraśla?
Tam rzeka o takiej samej nazwie płynie, blisko granicy...
Byłem tam przez miesiąc, pływałem kajakiem po Supraśli..."

I po co ten bełkot???

Kto ciebie tam wysłał i kogo to obchodzi, że tam byłeś?

Sławojka zbudowana?

PS. Ludzie mali, nie znają słów takich, jak " myliłem się " i " przepraszam".

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-10-26 18:27

Panu ErPeeSu do sztanbuha:

Widz:
"Nie zaczepiaj, boś za g... "

Śmiało Widzu! bez krempacji!

Widz:
"To nie są wyzwiska. To diagnoza!"

Aaaaa!
To upszejnię pszepraszam pana dochtora psychiatora!

Widz:
"Chyba się nie różni zbytnio od diagnozy dra Wojtyły z " obok Garbatego Mostka" ?"

Widzu!
AS niegodzien,
abyś wciąż czytał i pamiętał i cytował jego chore wybroczyny!
Ale!
Jeśli to miałoby mi pochlebiać...
To z doktorem Wojtyłą pan psychiater diagnosta
chyba nie koledzy są.

Widz:
"I po co ten bełkot???"

Nic ci do tego. Widzu.
Chyba, że i tu, u RPS-a, chcesz uzyskać taki sam efekt jak u pana Jacka Jakubca.
Aaaaa!
To upszejnię pszepraszam.

Widz:
"Kto ciebie tam wysłał i kogo to obchodzi, że tam byłeś?"
A co ci do tego? U siebie jesteś?

A! Tam jest psychiatryk. Zapomniałem.
Ale ty? Psychiter diagnosta i nie wiesz? Świat się kończy!

Widz:
"Sławojka zbudowana?"

Zbudowana.

Widz:
"Ludzie mali, nie znają słów takich, jak " myliłem się " i " przepraszam"."

AS:
Mapoleony nie znajom takich sóf.

Panie Rafale.
Można by tak bez końca.
Tak zresztą było u pana Jacka Jakubca.
Jak się skończyło?
Można zerknąć.

Mnie to już tylko nudzi.
Ale jest jeszcze Buniek i Wieńczysław.

Co tu diagnozować.
Diagnosta widzi.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-10-27 07:48

Zaglądnąłem tu do komentarzy
pod wcześniejszym wpisem pana Rafała i zostawiłem tam taki tekst:

"Do
Wieńczysław @ 5.173.248.* wysłany: 2021-10-25 10:40

"Ja tutaj troszeczkę bym wziął w obronę Pana AS..."

Bezinteresowna nienawiść Widza mnie zdumiewa.

"nie sztuką jest czytać książki, sztuką jest je kupować"

W latach osiemdziesiątych codziennie byłem w księgarni
i niemal codziennie kupowałem jakąś książkę.
Coś trzeba było robić pieniędzmi. I jakiś głód kupienia czegokolwiek.
Pomijając głód szukania wartościowych treści w tekstach.

Po latach wszystkie te książki wyrzuciłem bo kiepskiej jakości papier zaatakowały roztocza."

Książkę księdza Janusza Królikowskiego
"Nie mamy prawa milczeć"
przeczytałem już do połowy. jestem na 196 stronie.
Podtytuł tej książki to "Apologia Kościoła"
Cytat z 186 strony:
"Bez Kościoła człowiek stanie się bogiem, a to wywróci porządek społeczny."

Po raz pierwszy czytam książkę o sprawach społecznie i politycznie aktualnych,
która mnie zachwyca.
Wcześniej nie słyszałem Królikowskim.

W przeciwieństwie do Ojca Jacka Salija.
Właśnie wyszła jego książka
"Dzieła wybrane T.2 Święty Tomasz z Akwinu"
Pierwszy tom traktuje o świętym Augustynie,
ale ja jakoś nie jestem zainteresowany Augustynem.
O Tomaszu kupiłem.

O Ojcu Jacku Saliju taka notka:
"Jacek Salij (ur. 1942) - urodzony w Budach na Wołyniu, jest teologiem, duszpasterzem oraz autorem wielu publikacji naukowych, popularyzatorskich i tłumaczeń. Przez kilka dziesięcioleci był związany z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Niemal przez całe swoje życie kapłańskie w Zakonie Dominikańskim jest związany z kościołem św. Jacka w Warszawie, gdzie swoim kaznodziejstwem i posługą duszpasterską służy już kilku pokoleniom mieszkańców stolicy. Jest członkiem polskiego PEN Clubu. W grudniu 2018 został wyróżniony przez Prezydenta RP Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości."

W latach siedemdziesiątych o Ojcu Jacku Saliju krążyła taka anegdotka:
Podczas Rezurekcji wszedł na ambonę i powiedział najkrótsze kazanie:
"Chrystus Zmartwychwstał Alleluja!
Ale wy i tak w to nie wierzycie!
Amen."
I zszedł z ambony.

Czas na wyzwiska
Panie Widz.

Widz @ 37.30.97.*

wysłany: 2021-10-27 10:06

No to ...

Panie Rafale, jak widzę, z Pana blog też , zrobił nam nieszczęsny AS taki sam magiel, jaki zrobił z bloga pana Jacka.

Dostosuję się poziomu jego infantylizmu i też ... wszystkich zainteresuję.

Dlaczego NATO nie wysłało jeszcze żadnego lotniskowca do Supraśla? ( przepraszam, że debilnie, ale tak jest w oryginale!!!).
Tam rzeka o takiej samej nazwie płynie, blisko granicy...
Nigdy tam nie byłem, nawet przez miesiąc, nie pływałem kajakiem po Supraśli..."

A na marginesie, wiadomość, że pływałeś kajakiem po rzece, to, z punktu medialnej wartości i naszej ciekawości - to jest żadna wiadomość!

Gdybyś pływał w osadniku sławojki, to co innego, to już jest wiadomość.

Nawet, gdybyś pływał na kajaku.

PS. Wszystkich żywotnie zainteresowanych tym, co robiłem i czego nie robiłem, z rana, w południe i wieczorem, zapraszam na kolejne odcinki na bloga pana RPS.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-10-27 15:09

Jak wiadomo do każdego problemu można podejść na wiele sposobów. Bardzo popularnym sposobem, gdy rzecz dotyczy decyzji politycznej, jest oszukać obywateli. Sposób znany i skuteczny. Są co najmniej dwie metody oszustw. Jedna to najpierw się prowadzi kłamliwą kampanię, a później twierdzi, że to obywatele czegoś tam chcą, a obywateli nikt nie oszukiwał i decydenci-politycy idąc za "głosem ludu" decyzję podejmują.
Innym sposobem jest tzw. TINA. Wiedząc, że w którymś momencie nie będzie już innego wyjścia niż "z góry znany sposób, gdy nie ma innego wyjścia" mimo, że jest się świadomym lepszego dla obywateli rozwiązania problemu, ale nie koniecznie dla decydentów, rozwiązanie ukrywa się przed obywatelami.
Obie te metody wymagają kampanii ogłupiających obywateli. Jedna kampania polega na promowaniu jakiegoś rozwiązania problemu zaś druga na ukrywaniu jakichś rozwiązań problemu.
W sprawie EJ na pewno jest stosowana ta pierwsza metoda ale widać też walkę z informowaniem o innych sposobach poradzenia sobie z problemem zaopatrzenia w energię i jednoczesnej redukcji CO2.
"Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic" – ~ Józef Piłsudski.
EJ jest szansą dla polityków - nieudaczników i darmozjadów. Koncerny zapłacą ogromne pieniądze -łapówki takim politykom, by obywateli oszukiwali.
Tak samo jak w kontraktach dla armii (Cyt. pan Jurasz): "Niepokojące jest to, że kluczowe decyzje dotyczące zakupów dla polskiej armii zapadają bez żadnej debaty publicznej, co jest marzeniem lobbystów."
Pozwolę sobie przypomnieć, że po przejęciu prokuratury, bezkarne Przekręty i Szwindle, to znak obecnych władz!
Ponieważ tutaj lubię dbać o informowanie, bardzo często ścieram się z Wielce Szanownym Panem Wieńczysławem. Różnica między nami jest zasadnicza. Ja przekazuję informacje dotyczące faktów, zaś on dba o emocje.
Teraz przedstawię informację z DW na którą Wielce Szanowny zareaguje tzw. "karpikiem": "Jest wiele argumentów przeciwko energetyce jądrowej. Najważniejszy to obawy o bezpieczeństwo i problem ze składowaniem radioaktywnych odpadów. „Oba te problemy są też powodem, dla których energia atomowa w ogóle nie byłaby opłacalna, gdyby nie pomoc publiczna (…) Pozbycie się atomowych śmieci jest zadaniem państwa, gdyby koncerny energetyczne same musiały za to płacić i przerzucałyby koszty na odbiorców, prąd z atomu miałby horrendalną cenę”.
Do tego dochodzi też sprawa niezależności energetycznej. Unia Europejska chce uwolnić się od dostaw z Rosji, ale do produkcji energii atomowej potrzebny jest uran, którego jednym z głównych dostawców jest właśnie Rosja. Poza tym, przy wydobyciu uranu, powstaje CO2.”

Jest oczywiście inny argument za EJ. O tym przypomniał wspomniany pan Jurasz: „Tajna armia Kaczyńskiego. Retoryka używana przez prezesa PiS napawa niepokojem [ANALIZA]”
"Jarosław Kaczyński, mówiąc o Rosji, wydaje się też zapominać o tym, że jednymi z kluczowych elementów, które przyczyniły się do wzrostu potencjału rosyjskich sił zbrojnych, były: zasadniczy wzrost wydatków na zbrojenia, ciągłe manewry i bolesne reformy, których istotą było likwidowanie licznych, słabo wyposażonych i słabo wyszkolonych jednostek.
Polska rozbudowując armię bez – póki co - skokowego wzrostu wydatków i ćwicząc mało, a co gorsza nigdy w sposób niezapowiedziany (czyli taki, który pokazuje realny potencjał), idzie w przeciwnym kierunku. ….
W sytuacji, w której polskie siły zbrojne liczyć mają nie jak obecnie 150 tys. ludzi, ale 250 tys., a żołnierze mają zarabiać więcej, to wzrost wydatków zostanie skonsumowany przez wydatki osobowe i nie przełoży się na zakupy sprzętu. O ile oczywiście nie zamierzamy się potężnie zadłużyć. ...
UE nas zdradziła, zdradzi więc i NATO?
Co ciekawe, przeświadczeniu, że Zachód nas "zdradzi", towarzyszy świadczące o całkowitej już aberracji przekonanie, że nie musimy się tym w gruncie rzeczy przejmować, gdyż Polska może samodzielnie (o ile oczywiście Kreml nie użyłby broni jądrowej) wygrać konwencjonalną wojnę z Rosją. …..
Co ciekawe, nawet kwestia broni jądrowej znajduje jednak rozwiązanie. Co prawda nie jest to mówione wprost, ale w środowisku, pod wpływem którego jest Jarosław Kaczyński, zaczyna się debata o tym, czy Polska nie powinna wejść w jej posiadanie.”
Zatem Wielce Szanowny Panie Wieńczysławie, czy pan też tak naprawdę chce „bombki A”, a nie bardzo drogiej EJ?
Pan Jurasz zaapelował i mi się ten apel podoba i podobnie myślę też w sprawie EJ: „Rzecz w tym, że jeśli Polska w istocie ma zadłużyć się na zapewne setki miliardów złotych, to nie może dziać się to bez żadnej debaty publicznej, szczególnie że już historia całkowicie bezsensownych remontów czołgów T-72, które straciły sens w chwili decyzji o zakupie abramsów, pokazuje, jak łatwo jest wyrzucić pieniądze w błoto.” Podobnie jak w energetyce, np. Ostrołęka!
Czas na wyzwiska Gnidy Putina...

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-10-28 06:36

Red. nacz. NCZ w najnowszym numerze przypomniał:
"Papier niesie prawdę"
To tytuł wstępniaka.
A tam czytamy:
"...w sieci nic nie jest trwałe.
Co napiszesz w Internecie, wykasujesz jednym klawiszem."

Przypomina mi się tu kilka moich wpisów
u pana Jacka Jakubca, które zablokował
i słuszna była jego racja bo czasem trzeba było.
I nie mówię tylko o moich wpisach.
Ale w końcu mogło się znudzić to jazgotanie nie na temat
i chyba znudziło się panu Jackowi bo ile można.

Wracając do wstępniaka
dalej czytamy:
"Co napiszesz piórem, toporem nie wyrąbiesz.
Nagle więc okazało się, że tylko na papierze można pisać prawdę."

Cenzura na fb i w ogóle w Internecie to temat znany i coraz bardziej gorący.

Papier nie płonie?

Od miesięcy czytam tzw. vlepki na słupkach różnego rodzaju,
jeżdżąc po mieście rowerem.
Treść dotyczy najczęściej
ewidentnego szaleństwa tzw pandemii.
I co?
Są tacy, którzy te vlepki
z uporem godnym lepszej sprawy
zrywają, a z reguły jest to bardzo trudne.

Walka o prawdę trwa.
Nihil novi sub sole.

Jak mawiał znany właściciel żup solnych w Kłodawie.
Czy jakoś tak.

A u księdza Królikowskiego (dz. cyt.) na str. 199 czytam:
"... Kościół został ukonstytuowany dla komunii życia, miłości i prawdy."
(cytat z Lumen Gentium WII) kto wie, ten wie.

Kościół i prawda?
Prawda?
Po mojemu tak.


No to pora na...
A może już nie?

anonimous @ 159.205.0.*

wysłany: 2021-10-28 10:34

Cztery świry na każdym forum - Widz, As, Buniek i Wieńczysław...

Widz @ 37.30.117.*

wysłany: 2021-10-28 10:55

Buniek @ 176.111.153.*, wysłany: 2021-10-27 15:09
/ ... / ale nie koniecznie dla decydentów, rozwiązanie ukrywa się przed obywatelami.


nie koniecznie czy niekoniecznie - razem czy osobno - Ortograf
https://www.ortograf.pl › watpliwosci-jezykowe › nie-k...
Przysłówek niekoniecznie zapisywany jest łącznie. Niekoniecznie – nie całkiem, bez koniecznej potrzeby lub niezupełnie. Zasadę łącznej pisowni wyjaśnia ...

NIEKONIECZNIE - RAZEM " inżynierze " :)

" Czas na wyzwiska Gnidy Putina...

Śmieć Buniek napisał, , ponownie nieprowokowany ...

Poprzednio, też nieprowokowany:

uniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-10-23 22:54

Oczywiście przoduje "Gnida Putina" i by zakłócić uczciwy przepływ informacji między zatroskanymi obywatelami nie cofa się przed podłością. Można śmiało napisać, że Podłość i Skundlenie to jego chyba po dziadkach "szmalcownikach" cecha wrodzona?

I tak mu tutaj odpuściłem tych dziadków " szmalcowników" i sam nie wnikałem czy on sam, na podobnej zasadzie, jaką zastosował wobec mnie, wie czy jego

ojcem jest jakiś Niemiec z Wehrmachtu czy też russkij sałdat.

Bo jego matka nie dyskryminowała żadnych, byle tylko usługa się była opłacona.

I raz jeszcze wkleję to, co już było, ale dla śmiecie Buńka szkoda mi czasu na nowe:

Widz @ 37.30.113.*, wysłany: 2021-09-20 22:03

spróbuję jeszcze raz:

Posłuchaj śmieciu, ja już nawet nie wpisuję się na twój temat, bo z ze śmieciami i używanymi czopkami oraz tamponami sygnowanymi Buniek nie chce ...mi się.

Uczono mnie, żeby g... omijać z daleka i tak czynię.

Proszę więc w krótkich, żołnierskich słowach: ODSTOSUNKUJ SIĘ ODE MNIE !

Widz @ 37.30.117.*

wysłany: 2021-10-28 11:32

https://wpolityce.pl/swiat/571635-z-ameryki-slyszymy-twarde-ostrzezenia-dla-europejczykow

Widz @ 37.30.101.*

wysłany: 2021-10-28 13:38

anonimous @ 159.205.0.* Cztery świry na każdym forum - Widz, As, Buniek i Wieńczysław...

Ja, na przykład, tylko staram się dogonić takiego świra razy n, przy n dążącym do nieskończoności.

Ale on, anonimous, znika mi za horyzontem.

B+ @ 83.23.252.*

wysłany: 2021-10-28 13:45

youtube.com/watch?v=QYfn1To3S0g

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-10-28 15:01

"anonimous @ 159.205.0.* wysłany: 2021-10-28 10:34
Cztery świry na każdym forum - Widz, As, Buniek i Wieńczysław..."

Gdziem mnie tam do pana Wieńczysława, ze już o pozostałych nie wspomnę...

Ale, ale!
Napisz coś Waść tu!
Sensownego!
Bo jakoś nic nie piszesz...


"Widz @ 37.30.97.* wysłany: 2021-10-27 10:
Panie Rafale, jak widzę, z Pana blog też , zrobił nam nieszczęsny AS taki sam magiel,
jaki zrobił z bloga pana Jacka."

Oj tak! Oj Tak! Gerwazeńku!
Oj tak! Oj tak! Protazeńku!

Widz do Buńka:
"Posłuchaj śmieciu, ja już nawet nie wpisuję się na twój temat,
bo z ze śmieciami i używanymi czopkami
oraz tamponami sygnowanymi Buniek nie chce ...mi się."

Chciałbym być mrówką...

Co ja gadam!
Chciałbym być śmieciem, używanym czopkiem,
oraz tamponem sygnowanym AS.

A wtedy, kto wie...

Buniek to ma klawe życie!
Jak rozumiem ma z głowy Widza...
Zobaczymy.

Widz @ 37.30.116.*

wysłany: 2021-10-28 17:40

Wstępniak:

/ ... / czołgi przerzucone do pilnowania uchodźców w lesie / ... /

" Aleksandr Łukaszenka oświadczył w czwartek, że Polska umieszcza przy granicy czołgi Leopard w „celu walki z nielegalną migracją”, nazywając te działania „kolejnym pretekstem, by przybliżyć wojska do granic Białorusi”.

Rafał Piotr Łukaszenka ???

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-10-28 20:54

Bardzo fajnie, że wpis popełnił tu pan anonimous. Dołączył do grupy, którą sam nazywa „świrami”. Skoro jednak skłamał w stosunku do mojej osoby to napiszę polemicznie: „ a guzik prawda!”, ja pisuje tylko na blogach JG24. Ponadto reaguję, o ile jestem w stanie, na ewidentne kłamstwa z którymi, tak uważam, obywatele powinni walczyć. Kiedyś napisałem w odpowiedzi na ewidentne kłamstwa i zostałem zwyzywany. Ba! Straszono mnie nożem, a ostatnio to nawet szpetnymi torturami. Postanowiłem się tym nie przejmować i na wyzwiska reaguję adekwatnie przy okazji demaskując WROGÓW POLSKI i POLAKÓW, którym zależy by Polacy byli podzieleni.
W związku z powyższym, witamy i prośba z mojej strony aby pan anonimous jeżeli już coś tu zamieszcza to oprócz tezy napisał kilka słów dowodzących jej słuszności. Taka forma wypowiedzi pozwala też na przemyślenia. Poza tym, jest szansa, że się pan czegoś nauczy (ja otrzymuję tu lekcję ortografii i gramatyki gratis) albo i czegoś nie zapomni. To taki pamiętnik czasów Podziału i Skłócenia. Oczywiście wywołany przez kundle, mendy i gnidy Putina. Jedna Gnida to ostatnio się nawet chwali, że została już żołnierzem. Moim zdaniem to słowo padło, bo władza ogłosiła wojnę albo i dwie. Jak wojna to i żołnierze. Prawda? Gnidy się do słownictwa dostosowują.
Kiedyś lubiłem pisać „komuna trzyma mocno”. Ktoś tu na blogach JG24 o końcowych czasach tamtej komuny napisał „endo komuna”, a mnie coś tknęło by teraz napisać o obecnych czasach „mendo komuna”. Prawda, że ładnie brzmi? Skoro my mamy tu Gnidę to gdzieś są mendy?
Komuna to znane i uznane określenie ustroju opartego na kłamstwie rządzących!
Jak wiadomo, mamy co najmniej dwie wojny teraz ogłoszone. Jedna z nich to nawet światowa. No i stan wojenny jest tam gdzieś na wschodzie i ludzie naprawdę umierają. Chyba w związku z tym, odbyła się konferencja nazwana w skrócie "bajka o pieprzu i drzemie" czyli jeden pieprzy, a drugi drzemie. Byłoby wesoło, gdyby nie było tak smutno!
Pan Jurasz to opisał i już urywki wklejałem.
Odezwała się też siła związkowa: "Kara jest bezprzedmiotowa, albowiem zawiesiłem w zeszłym tygodniu prace tego trybunału niesprawiedliwości." - pan Piotr Duda o karze TSUE.
Dlaczego ? No, bo faktycznie zaistniały działania szkodzące obywatelom: "Polska zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie zawiesiła stosowania przepisów odnoszących się do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W związku z tym zapadło postanowienie o zapłacie kary w wysokości 1 mln euro dziennie."
Tu przypomnę, że istnieje inne o 500 000 euro dziennie!
Pani od wyzwisk, nieformalnego informowania i orzekania bezapelacyjnie czegokolwiek co zechce Prezes czyli pani prof. Pawłowicz napisała w mediach społecznościowych, że "tolerancja i wolność słowa to pojęcia niebezpieczne". Z historii wiemy, że wojny już tak mają, że "tolerancję i wolność zawieszają".
Inne jej wpisy były znamienne i były napisane zanim pan Premier ogłosił, że trwa kolejna wojna: "Godne, nie na kolanach przemówienie Premiera Morawieckiego! A teraz sfora atakuje Polskę i po NIEMIECKU poucza! Ten niemiecki krzyk na Polskę brzmi okropnie! Nie do przyjęcia! Tym do Polaków nie traficie, Niemcy..."
"W imieniu wrogów Polski Ursula von der Layen kłamliwie atakuje Polskę, TK i obraża nas, sędziów i wszystkich Polaków! Kłamie, grozi, szantażuje. Skandaliczne wystąpienie! I jeszcze po polsku-niemiecku woła, że 'jeszcze Polska nie zginęła'... No, bezczelność, ale próżno, proszę pani!" -
„No, dobra… TSUE,UE Parlament, Komisjo i podobne moce… Działacie nielegalnie…. Wszystkich was tam ZAWIESZAM…Do odwołania. Co potem - zobaczy się.. Można się rozejść…”
Zatem ta pani profesor, która nota bene z naszych okolic pochodzi, pisząc: "Co potem - zobaczy się.." chyba wiedziała, że będzie ta konferencja?
Jako, że Wielce Szanowni jak i Gnida z tych samych stron-okolic medialnego ogłupienia to korzystając z okazji zapytam: Co nam zostanie jeszcze objawione?
Biorąc dosłownie słowa tej pani, która jak widać lepiej wieszczy od Wielce Szanownego Pana AS skoro "tolerancja i wolność słowa to pojęcia niebezpieczne" to planowana jest walka z tym i docelowo nie będzie już tolerancji i nie będzie wolności słowa. Już wiadomo, że na początek TVN24 zostanie jak to się mówi "zawieszone", ale co jeszcze?
Wielce Szanowny Panie AS, pisz pan dużo, bo zaraz się to skończy..... Poza tym, jest okazja by napisać, jak to było z tym "Kłamstwem Smoleńskim"?

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-10-28 22:56

Buniek:

"Wielce Szanowny Panie AS, pisz pan dużo, bo zaraz się to skończy..... Poza tym, jest okazja by napisać, jak to było z tym "Kłamstwem Smoleńskim"?"

Nie rozumiem
i proszę mi nic nie wyjaśniać.

Próżny trud.

Także tego nie rozumiem:
Widz:
"Rafał Piotr Łukaszenka ???"

I nie chcę rozumieć!

Tak, jak nie rozumiem Anonimousa.
No, ale co tu rozumieć, skoro on
nie ma nic do powiedzenia?

Poza tym, że ja jestem świrem.

Ale czemu miałbym nie być?
Co to?
Zakazane jest?

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-10-29 07:34

Śmieć Buniek, tradycyjnie, bredzi, bełkoce i prowokuje ...

Jak to śmieć, pamiątka po stacjonowaniu pułków niemieckich i sowieckich, biologiczny " syn pułków" ...

Dlatego, ja też tradycyjnie, tak, bo tylko na to ten śmieć zasługuje:

I raz jeszcze wkleję to, co już było, ale dla śmiecie Buńka szkoda mi czasu na nowe:

Widz @ 37.30.113.*, wysłany: 2021-09-20 22:03

spróbuję jeszcze raz:

Posłuchaj śmieciu, ja już nawet nie wpisuję się na twój temat, bo z ze śmieciami i używanymi czopkami oraz tamponami sygnowanymi Buniek nie chce ...mi się.

Uczono mnie, żeby g... omijać z daleka i tak czynię.

Proszę więc w krótkich, żołnierskich słowach: ODSTOSUNKUJ SIĘ ODE MN

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-10-29 07:54

Wiem od tzw. zawsze, że AS nie napisze nigdy nic mądrego ani interesującego.

Ale jednak mnie zaskakuje.

"anonimous @ 159.205.0.* wysłany: 2021-10-28 10:34
Cztery świry na każdym forum - Widz, As, Buniek i Wieńczysław..."

Gdziem mnie tam do pana Wieńczysława, ze już o pozostałych nie wspomnę...

Na tym przykładzie doskonale widać, że czytanie i pisanie ze zrozumieniem, to rzecz mu zupełnie obca.

Poproś kogoś mądrzejszego, np. z IV klasy SP, żeby ci przeczytał i zinterpretował to zdanie.

Że ja i Buniek - rozumiem, ale dlaczego napisałeś, że pan Wieńczysław jest większym świrem od ciebie?

Co on ci ofiaro zrobił?

"Widz @ 37.30.97.* wysłany: 2021-10-27 10:
Panie Rafale, jak widzę, z Pana blog też , zrobił nam nieszczęsny AS taki sam magiel,
jaki zrobił z bloga pana Jacka."

Oj tak! Oj Tak! Gerwazeńku!
Oj tak! Oj tak! Protazeńku!

Oj tak, oj tak, " Było cymbalistów wielu, ale ....".

Ale żaden aż taki ....

" Co ja gadam!
Chciałbym być śmieciem, używanym czopkiem,
oraz tamponem sygnowanym AS."

Chcesz - masz!

Tak pisze czopek MK:

Do Pana Romana Wielguckiego:
Piotr Stanisław Wielgucki z Biskupina
(niedaleko Legnicy)
To Pana rodzina?
Pytam bo Matka Kurka (jego ksywa)
To mój autentyczny Idol.
Bez dwuznaczności.

PIOTR STANISŁAW !!!

A tak dowcipny tampon:

Panu ErPeeSu do sztanbuha: ..
Śmiało Widzu! bez krempacji!
To upszejnię pszepraszam pana dochtora psychiatora!
To z doktorem Wojtyłą pan psychiater diagnosta
To upszejnię pszepraszam.
Ale ty? Psychiter diagnosta i nie wiesz?
Mapoleony nie znajom takich sóf.
Gdziem mnie tam do ...

BUHAHAHAAHAHAHAHA

Co za dowcip, co za polot, co za finezja!

Z Kolbergiem po kraju?

Lud nie jest taki prymitywny, jak autor tych dowcipasów, lud jest mądry.

Świadczą o tym przysłowia, np. " Poznać głupiego po śmiechu ( dowcipie, pisaninie , odzywkach ) jego !!!"

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-10-29 16:35

https://strefainwestorow.pl/artykuly/oze/20211029/kryzys-energetyczny-a-zielona-transformacja

Zła wiadomość dla wszystkich antypolskich i antyeuropejskich Buńków i innych rosyjskich trolli, którzy głoszą sprzeciw wobec budowy elektrowni jądrowych, "bo Czarnobyl i Fukushima". Przypominam, że Polsce nie grozi tsunami, a energetyka jądrowa to najbardziej stabilne, bezpieczne, wydajne i tanie źródło energii.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-10-29 18:01

Dawno temu pracowałem na kontrakcie za granicą. Wszyscy słowo "Poland" kojarzyli z Wałęsą. Nagroda Nobla, koniec zimnej wojny, "demoludy" w NATO. Rosję jednak to zabolało. Nie wiem czy wszystkich Rosjan ale tych co popierają Putina na pewno. Ewidentnie prowadzona jest akcja by te wydarzenia zohydzić. Informuję, ja się nie wstydzę, że jesteśmy w NATO i UE. Ba, ja jestem z tego dumny. Wiem, że Gnidom się to nie podoba i faktycznie działają.
Przy okazji, w nawiązaniu do ambicji Wielce Szanownego Pana AS by szukać zgody, zamieszczę tekst pewnego autora (można wyguglać) o człowieku, który z sukcesem zgodę budował:
"Dziś mija ósma rocznica śmierci Pana Premiera Tadeusza Mazowieckiego.
– Dzień dobry, Panie Premierze, mogę panu zająć chwilkę…
– Może Pan, ale czy warto?
Krótko rozmawialiśmy. Krótko wyjaśnił mi Pan, dlaczego nie chce brać udziału w moim szaleństwie. Krótko wyjaśnił mi Pan, dlaczego ja też nie powinienem.
Miał Pan wielki talent do wyczuwania niebezpieczeństw i wiedział Pan, że z tamtego pokoju były same złe wyjścia. Tak naprawdę, dopiero teraz zrozumiałem, dlaczego miał Pan rację. A potem spokojnie opowiedział mi Pan o wielkich czasach, jakby to było coś nadzwyczajnie zwykłego.
Pamiętam, że drażniła mnie ta rozwleczona płynność rozmazanych słów, a jednocześnie wbijała gwoździem ich bezsprzeczna racja i niepodważalna mądrość. Każde zdanie ważyło tonę i dopiero gdy wybrzmiewało, zdawałem sobie z tego sprawę. Choć wcale Pan tak nie chciał.
Pan po prostu mówił.
Tak, jak zawsze.
Gdy potem w Brukseli rozmawialiśmy z profesorem Kułakowskim o Waszych wspólnych wakacjach tamtego roku, ujrzałem cień na jego twarzy, gdy wypsnęła mi się troska o Pana zdrowie. I już wiedziałem, że nici z naszej rozmowy, bo tylko niecierpliwie spoglądał profesor na telefon, żeby sprawdzić, czy wszystko u Pana w porządku.
Bo Pan był ważny.
Trochę się boję to powiedzieć, ale Pan był najważniejszy.
Bo Pan był. I wszyscy wiedzieli, że Pan zawsze będzie.
I tak się nie robi, Panie Premierze, że się tak po prostu idzie precz!
Bo do kogo teraz…?
Lekcje przyzwoitości, mądrości, szacunku – od kogo brać?
Siedzicie teraz pewnie z Kułakowskim, z Jackiem, Jankiem, Heńkiem, Geremkiem, Kozłowskim, z Turowiczem na kładce nad potokiem i majtacie nogami nad wodą. Podwinięte nogawki, rozsupłane sznurówki, rozchełstane koszule.
Jak dzieci.
Jak Włóczykije.
A tu nieszczęśliwi ludzie robią rzeczy, których nie lubią robić. Których nienawidzą. Robią te rzeczy, bo jest im to potrzebne, tak jak potrzebna im jest nienawiść. I epatują tym swoim nieszczęściem. I nienawiścią.
Bo nienawidzą tych, którzy wiedzą i pamiętają.
Tych, którzy trwali kiedyś w milczeniu i byliby szczęśliwi, gdyby im to szczęście w spokoju zostawić.
I uśmiech. I płacz. I życie.
A nie tylko niszczyć.
I to jest porażające.
Bo nie zdążył ich Pan nauczyć – przyzwoitości, mądrości, szacunku…
A nikt inny nie umie.
Pan pewnie chciałby, żeby się sami nauczyli.
Jak zawsze.
Panie premierze.
„Zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?”
Panie premierze kochany.
Larum grają…
A Pan siedzi z Jackiem nad potokiem….”

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-10-30 12:04

Unia Europejska powinna stworzyć własną, europejską armię. Armia ta będzie nowoczesna, świetnie uzbrojona w kolorowe kredki i flagi. Będzie rekrutowana spośród wszystkich krajów Unii, zgodnie z parytetem narodowościowym, rasowym, płciowym, orientacyjnym itd. Armia ta wreszcie nie będzie zbieraniną złoczyńców, którzy wystawiają czołgi przeciwko kobietom i zmarzniętym dzieciom na granicy, lecz będzie niosła pomoc skrzywdzonym ludziom, w tym właśnie uchodźcom, uchodźczyniom, osobom niebinarnym i dzieciakom LGBT. Będzie odpowiadała na prawdziwe zagrożenia, a nie wydumane, jak Rosja czy Łukaszenka. Tymi prawdziwymi zagrożeniami dla Europy są wszelkiej maści radykalni populiści, faszyści, skrajni prawicowcy, nacjonaliści, ekstremiści katoliccy, księża, fani piłki nożnej, homofobi, mięsożercy, denialiści klimatyczni, myśliwi, kierowcy, amatorzy strzelectwa i rusznikarze. To z nimi należy walczyć, oczywiście bronią miłości i tolerancji, a nie z ruskimi.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-10-31 06:31

Wstaję dziś, patrzę, godzina siódma. A nie zmiana czasu! Jest szósta dopiero!

Wciąż dręczą ludzi zmianą czasu.
Jak długo jeszcze?
Po co?

Do udręk dołączyli "epidemie":
AIDS - gdzie ona?
Ebola - kto pamięta?
Ptasia grypa i co tam jeszcze.

Teraz covid.
Co następne?
B to, że covid zdycha to chyba widać??
Gdzie są dziś zamknięte cmentarze i lasy?

Mamy "Dzień zmarłych"!
Komusze kłamstwo.
Dziś Wszystkich Świętych - katolickich!
Kto automatycznie rozumie to słowo? Katolicki.
Jutro Dzień zaduszny.
Kto wie o co chodzi?

W co brniemy?
Dokąd?
Z powrotem do jaskiń?

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-10-31 07:29

https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/8282457,zawody-prawnicze-holandia-rzad-wzmocnienie-nadzoru.html

Holandia (partner handlowy Afganistanu) czyni kolejny krok na drodze do wyjścia z Unii Europejskiej. Skandaliczny zamach na autonomię samorządu prawniczego winien spotkać się ze stanowczą reakcją Komisji Europejskiej i TSUE.

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-11-01 08:23

TYLKO U NAS. Prof. Musiał: Myślałem, że Tusk osiągnął dno płaszcząc się przed CDU. Myliłem się - Bodnar go przeskoczył
„Od wieków było tak, że część naszych rodaków podlizywała się obcym mocarstwom. W wieku XX Polska była tylko przez 20 lat niepodległa, a od 1989 r.- nieco ponad 30 lat. To naprawdę nie jest dużo i pozostaje cieszyć się, że takich „panów Bodnarów” jest jednak mało” - powiedział portalowi wPolityce.pl polsko-niemiecki historyk, prof. Bogdan Musiał.
Jak Niemcy Polaków „oswajali”

Wypowiedź byłego Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara wywołała ogromne oburzenie. Podczas uroczystości w Getyndze Bodnar - nawiązując do powieści „Mały Książę” porównał Polskę do zwierzątka „oswojonego” przez Niemcy. W ocenie byłego RPO, Niemcy - jako nasz „mentor” - mają prawo, a nawet obowiązek krytykować Polskę.

O wypowiedź Bodnara zapytaliśmy prof. Bogdana Musiała. Historyk zwrócił uwagę, że fatalna była zarówno jej forma (były RPO, co sam przyznał, niezbyt dobrze włada językiem niemieckim), jak i treść.

To jeszcze gorzej niż wypowiedź Donalda Tuska, kiedy płaszczył się przed CDU. Jako Polak wstydzę się za tego typu wypowiedzi. To żenujące, że polski rzekomy inteligent podejmuje się w ten sposób nawet nie tyle mówić, co czytać po niemiecku. Żenująca jest forma, ale treść jeszcze bardziej

— ocenił Musiał.

Jedynym plusem całej sytuacji jest to, że Niemcy będą się tego wstydzić i nie będą chcieli rozpowszechniać tej wypowiedzi. Tak samo fatalna była ta wypowiedź Donalda Tuska skierowana do CDU - w Niemczech jej nie rozpowszechniano ani nie dyskutowano na ten temat. Zresztą sądziłem wówczas, że Donald Tusk osiągnął dno. Pomyliłem się, ponieważ Adam Bodnar go przeskoczył - o ile oczywiście można kogoś „przeskoczyć” w dół

— ironizował nasz rozmówca.

Zdaniem profesora, fakt, że Adam Bodnar był Rzecznikiem Praw Obywatelskich świadczy o tym, kto nami rządził przez ostatnie lata i kto w ten czy inny sposób wpływał na losy Polaków.

Miejmy nadzieję, że pan Bodnar odejdzie do lamusa historii. Oczywiście Niemcy zapewne chętnie będą go wykorzystywać do jakichś swoich celów, ale w Polsce, mam nadzieję, nie będzie już odgrywał żadnej roli. To, co robi, to jest poniżej wszelkiej krytyki

— stwierdził historyk.
Niemieckie „poczucie wyższości”

Na ile mamy do czynienia z „niemieckim poczuciem wyższości”, a na ile z „polskim poczuciem niższości” prezentowanym przez takie osoby jak były RPO, dla znacznej części Polaków - pewien autorytet?
Jak Niemcy Polaków „oswajali”

Wypowiedź byłego Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara wywołała ogromne oburzenie. Podczas uroczystości w Getyndze Bodnar - nawiązując do powieści „Mały Książę” porównał Polskę do zwierzątka „oswojonego” przez Niemcy. W ocenie byłego RPO, Niemcy - jako nasz „mentor” - mają prawo, a nawet obowiązek krytykować Polskę.

O wypowiedź Bodnara zapytaliśmy prof. Bogdana Musiała. Historyk zwrócił uwagę, że fatalna była zarówno jej forma (były RPO, co sam przyznał, niezbyt dobrze włada językiem niemieckim), jak i treść.

To jeszcze gorzej niż wypowiedź Donalda Tuska, kiedy płaszczył się przed CDU. Jako Polak wstydzę się za tego typu wypowiedzi. To żenujące, że polski rzekomy inteligent podejmuje się w ten sposób nawet nie tyle mówić, co czytać po niemiecku. Żenująca jest forma, ale treść jeszcze bardziej

— ocenił Musiał.

Jedynym plusem całej sytuacji jest to, że Niemcy będą się tego wstydzić i nie będą chcieli rozpowszechniać tej wypowiedzi. Tak samo fatalna była ta wypowiedź Donalda Tuska skierowana do CDU - w Niemczech jej nie rozpowszechniano ani nie dyskutowano na ten temat. Zresztą sądziłem wówczas, że Donald Tusk osiągnął dno. Pomyliłem się, ponieważ Adam Bodnar go przeskoczył - o ile oczywiście można kogoś „przeskoczyć” w dół

— ironizował nasz rozmówca.

Zdaniem profesora, fakt, że Adam Bodnar był Rzecznikiem Praw Obywatelskich świadczy o tym, kto nami rządził przez ostatnie lata i kto w ten czy inny sposób wpływał na losy Polaków.

Miejmy nadzieję, że pan Bodnar odejdzie do lamusa historii. Oczywiście Niemcy zapewne chętnie będą go wykorzystywać do jakichś swoich celów, ale w Polsce, mam nadzieję, nie będzie już odgrywał żadnej roli. To, co robi, to jest poniżej wszelkiej krytyki

— stwierdził historyk.
Niemieckie „poczucie wyższości”

Na ile mamy do czynienia z „niemieckim poczuciem wyższości”, a na ile z „polskim poczuciem niższości” prezentowanym przez takie osoby jak były RPO, dla znacznej części Polaków - pewien autorytet?


U Donalda Tuska widać bardzo mocno, a u Adama Bodnara jeszcze bardziej, pewną kolonialną mentalność. Oczywiście, mamy tę mocną tradycję, bo Polska była krajem podbitym. Od wieków było tak, że część naszych rodaków podlizywała się obcym mocarstwom, kolaborowała z nimi. Niestety, tak było, ale w wieku XX Polska była tylko przez 20 lat niepodległa, a od 1989 r. nieco ponad 30 lat. To naprawdę nie jest dużo i pozostaje cieszyć się, że takich „panów Bodnarów” jest jednak mało. Cieszmy się, że Polska poradziła sobie z okupacją

— wskazał historyk.

Profesor Musiał podkreślił jednocześnie, że musimy także zdawać sobie sprawę z istnienia ludzi prezentujących podobną postawę do Adama Bodnara i z tego, że ich postawa i wypowiedzi są niebezpieczne dla Polski.

To daje okazję do takich pouczających zachowań lub nawet do tego, aby w Polsce interweniować. Tego typu postawy należy napiętnować, ale z drugiej strony są one po prostu żenujące

— stwierdził Musiał.

Polska opozycja jest taka a nie inna, są tam ludzie, którzy mają tam wiele do powiedzenia, ale całej opozycji w Polsce nie sprowadzałbym jednak do takich „panów Bodnarów”. Czego możemy się jednak spodziewać po Millerze, Kwaśniewskim, czy wreszcie - Donaldzie Tusku, który jest teraz czołową postacią. Tusk ma taką specyficzną mentalność, sam udowadniał przed laty, że polskość to nienormalność i do dziś tym żyje?

— zauważył historyk.
Ciekawe jest również to, że dla części polskiej opinii publicznej ten, kto krytykuje politykę Niemiec czy postawę Donalda Tuska, Adama Bodnara czy innych przedstawicieli polskiej opozycji, niemal automatycznie staje się „sojusznikiem Putina” (nawet jeżeli nie ma na to żadnych dowodów). Niemcy, a także opozycja spod znaku PO, jawią się części Polaków jako „europejscy”, „zachodni”, a ci krytyczni wobec nich - jako „sojusznicy Putina”, podczas gdy to Niemcy budują z Rosją Nord Stream 2.


Niemcy i Putin to pewien sojusz gospodarczo-geopolityczny. Niemcy są głównym sprzymierzeńcem Putina nie tylko w Polsce, ale i na świecie. nie znam drugiego państwa, które tak mocno sprzyjałoby Putinowi. Niestety, jest to sojusz fatalny dla Polski, czego wyraźnym przykładem jest gazociąg Nord Stream 2

— wskazał prof. Musiał.

Niemcy należy krytykować za błędy, które popełniają w polityce europejskiej i globalnej. Ich arogancja jest porażająca, a decyzje są fatalne dla Polski, ale również innych krajów, takich jak Ukraina, Białoruś czy państwa bałtyckie

— ocenił.

Ta arogancja może jednak kiedyś wrócić do Niemców

— przestrzegł nasz rozmówca.

W Polsce pokutuje błędne przekonanie, że Niemcy zarówno w polityce, jak i wszelkich działaniach, kierują się racjonalizmem. Ale jeśli spojrzymy na ich historię, to nie zobaczymy żadnej racjonalności, ani w XX wieku, ani dziś. Nie znajdziemy drugiego kraju, który tak silnie kierowałby się emocjami, a konkretnie - poczuciem wyższości czy niższości. W XX wieku przegrali wojnę, napadając na Związek Radziecki i jednocześnie - zbrojąc go. Czy to racjonalna postawa?

— zastanawiał się historyk.
Skąd postawa Niemiec wobec Polski?

Jak wskazał nasz rozmówca, Polska została przez Niemców skolonizowana gospodarczo.

Rządy PO nic z tym nie robiły, Donald Tusk rządził jak namiestnik Niemiec w Polsce. I nagle przychodzi do władzy partia, która nie zgadza się z taką postawą, stawia jakieś żądania, chce jakichś reparacji. Po rządach Donalda Tuska, postawa obecnych władz jest dla Niemców „nie do zaakceptowania”, jawi im się jako „koniec świata”

— stwierdził historyk.

Jeżeli Niemcy mają w Polsce pewną grupę ludzi, którą chcą wspierać, aby odwrócić sytuację polityczną, to korzystają z tej okazji. Z ich punktu widzenia racjonalne jest wspieranie Bodnarów, Tusków i innych sprzymierzeńców. Długoterminowo ta strategia się nie sprawdzi, ale z ich punktu widzenia jest najlepsza. Nie tylko politycznie, ale i gospodarczo, bo Polska jawi się wielu Niemcom jako rynek zbytu i źródło taniej siły roboczej. To jest ich celem, marzeniem. Jeżeli Polska zbyt mocno rozwinie się gospodarczo, to będzie dla nich konkurencyjna. To nieprawda, bo mocne gospodarki wzajemnie się uzupełniają

— ocenił profesor.

Niemcy kierują się poczuciem wyższości, czują się bardziej wartościowi cywilizacyjnie. Zapewne Adam Bodnar jest przekonany, że osiągnął już „poziom niemiecki”, a reszta Polaków nie. Ale to kwestia części polskiej inteligencji - tej jej części, której wydaje się, że są wyżej niż „prymitywne masy” Polski

— podkreślił Bogdan Musiał.

Ta tendencja utrzymuje się w Niemczech co najmniej od XIX w. Wszystko co na wschód, jest dla nich „kolonią”, źródłem taniej siły roboczej i rynkiem zbytu. Taka sytuacja byłaby dla nich idealna

— podsumował nasz rozmówca.

https://wpolityce.pl/polityka/572204-prof-musial-bodnar-przeskoczyl-tuska-i-jego-hold-dla-cdu

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-11-01 09:51

Rusko- niemiecki śmieć Buniek, znowu zaczepia.

Bo śmieć zawsze będzie tylko śmieciem.

SŁUCHAJ ŚMIECIU:

I raz jeszcze wkleję to, co już było, ale dla śmiecie Buńka szkoda mi czasu na nowe:

Widz @ 37.30.113.*, wysłany: 2021-09-20 22:03

spróbuję jeszcze raz:

Posłuchaj śmieciu, ja już nawet nie wpisuję się na twój temat, bo z ze śmieciami i używanymi czopkami oraz tamponami sygnowanymi Buniek nie chce ...mi się.

Uczono mnie, żeby g... omijać z daleka i tak czynię.

Proszę więc w krótkich, żołnierskich słowach: ODSTOSUNKUJ SIĘ ODE MN

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-01 10:01

W nawiązaniu do wątków wojennych proponuję wiersz "Idą nazi" Autor: Adam Czejgis

Piękni, młodzi, szczęśliwi w ordynku brunatnym.
Gdzieś tam dzieciak zaszczuty pisze list ostatni.
Spójrzcie, tu w Warszawie w światłach centrum miasta
Faszystowskiej hydrze tysiąc głów odrasta.
Pięknych, młodych, szczęśliwych, dostatnich.
Gdzieś tam dzieciak zaszczuty pisze list ostatni.
Oni suwerenni, oni biali, oni polscy, oni niepodlegli,
Z ogniem w oczach i w dłoniach na miasto wylegli.
Niosą krzyże proste i krzywe wpisane w purpurę.
Wrogów będą wieszali, obiecują chórem.
Nawet bydlak skończony ma się bohaterem
Na pogrzebie - co miał być świętem, co miał być weselem.
Krzyczą: że BÓG da im siły niepojęte,
Że HONOR, jeden wódz, jeden naród i nienawiść jedna,
Że OJCZYZNA, że wielka, że silna...!
Wielkość, siła – rozdęte. Samotna i biedna...
Ale o tym sza! Cieszcie się Polacy Niepodległej Świętem.
Idą młodzi, piękni, szczęśliwi – duma ich rozpiera.
Gdzieś w lesie kolejne już dziecko umiera.
Spójrzcie, tu w Warszawie - miast polskich koronie -
Flaga biało-czerwona, pod flagą kamienie skrwawione.
Młodzi, piękni, szczęśliwi – duma ich rozpiera.
Gdzieś w lesie kolejne już dziecko umiera.
Czy Bóg nas opuścił? Czy go nigdy nie było -
Gdy naród żarcie wybierał, poświęcając miłość;
Gdy większość obojętna na krzywdy bliźniego
Powierzyła los kraju w ręce Kaczyńskiego?
Czyście oślepli? Czyście ogłuchli? Czyście oszaleli?
Żeście jadąc bez hamulców, pasów nie zapięli.
I gnacie na wstecznym na Pekin, na Moskwę
I znad Wisły za Wołgę wywozicie Polskę.
A w ławce kościelnej w adwencie niedzieli,
Modląc się za Dzieciątko i za Matkę Czystą,
Powierzacie ojczyznę Piłatom faszystom.
Idą nazi: młodzi i starzy, idą pięknie, idą prężnie.
Na granicy umierają brzydko, umierają nędznie.
I ty pójdziesz: zdaje ci się, że cię Polska woła.
Nie chcesz widzieć. że za rogiem już płonie stodoła.
W czerwieni, w bieli, w złocie długie czerni przędze.
Na granicy umierają brzydko, umierają nędznie.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-01 13:56

Buniek:
"Przy okazji, w nawiązaniu do ambicji Wielce Szanownego Pana AS..."

Ach!
Ileż to człek może się o sobie dowiedzieć!

Buniek:
"by szukać zgody,"

Zgoda?
Między nami zgoda?
To Bóg wtedy rękę poda!
Nie inaczej!

"Lekcje przyzwoitości, mądrości, szacunku – od kogo brać?"

Nie wiem.
Sam szukam.

Co do zmarłych:
O nich dobrze, albo wcale.
Ale czy tak zawsze da się?

Panie Wieńczysławie!
Pisać mądrze, inteligentnie, satyrycznie i kąśliwie
zawsze warto.
Choćby i na Berdyczów miało to iść.

"Widz @ 37.30.96.* wysłany: 2021-10-29 07:54
Wiem od tzw. zawsze, że AS nie napisze nigdy nic mądrego ani interesującego."

Prorok.
Szapo bas.
No, pół basa ewentualnie.

Widz do AS-a:
"Co on ci ofiaro zrobił?"

Panie RPS!
Я уже привык к этому. Все хорошо.

Co by nie mówić, nikt, ale to NIKT na świecie,
nie ma w Widzu tak pilnego czytelnika jak sam
Jego Ekscelencja AS!

O!
A tam gdzie Widz nie pisze o mnie,
to ja go nie czytam.
Bo i po co.

A teraz koncik poezji czasów zarazy covidiańskiej:

Żeś niewolnik?
Włóż namordnik!
A kto chory?
To w respiratory!

A na poważnie:
Kiedy to było,
gdy "eksperci" piali z zachwytu nad skutecznością
plastikowych półprzyłbic?

Jacek @ 31.60.69.*

wysłany: 2021-11-01 20:46

Przeczytajcie chłopaki świetne studium wychodzenia Polski z Unii.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/mamy-zakochac-sie-w-polexicie-wyjscie-z-ue-staje-sie-naturalnym-kierunkiem-polityki/gjexb31,79cfc278

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-01 21:19

"W nawiązaniu do wątków wojennych proponuję wiersz "Idą nazi""

Stalinowski szmaciarzu, nie uda ci się po raz kolejny utożsamić Polaków z nazistami. Wsadź sobie w ****ę ten grafomański wierszyk. Większość Polaków zna fakty:
1. Na granicy nie ma uchodźców, lecz nielegalni imigranci. Obowiązkiem państwa jest zapobiegać nielegalnemu przekraczaniu granicy.
2. Większość tych imigrantów to młodzi, zdrowi, dobrze odżywieni mężczyźni, całkiem dobrze ubrani i wyposażeni w smartfony. Stać ich było, by zapłacić kilka czy kilkanaście tysięcy euro za podróż. To, że na granicy zderzają się z rzeczywistością, jest efektem wyłącznie ich głupoty i cynizmu władz Białorusi.
3. W tym szmaciarskim "wierszu" jest mowa o Kaczyńskim nieprzypadkowo, gdyż wam nie chodzi o pomoc imigrantom, tylko o przejęcie władzy. Gdyby rządziła PO czy nawet Lewica, to najprawdopodobniej i tak podjęłaby decyzje podobne do PiSu i uszczelniłaby granicę, choćby dlatego, że Unia każe. Ale nie byłoby wtedy tych durnych akcji "gdzie są dzieci z Michałowa", bo Durczoki otrzymałyby wyraźny sygnał, żeby o żadnych tego typu problemach nie mówić, bo władzuchna wie, co robi.
4. Tym imigrantom, którzy znaleźli się po polskiej stronie, a którzy potrzebują pomocy, Polacy pomagają. Są przyjmowani do szpitali, Polacy dostarczaja im pożywienie, Straż Graniczna rozpatruje ich wnioski.
5. Choćby nie wiem jak Buniek z Putinem się napluli, to nie możemy zacząć wpuszczać masowo tych ludzi, ponieważ wtedy będzie to oznaczało kryzys humanitarny na masową skalę i śmierć tysięcy ludzi. I do tego takie sk****ny jak m.in. autor tego szmaciarskiego wiersza najwyraźniej chcą doprowadzić, bo tak nienawidzą Polski, że marzy im się całkowity rozkład państwa wskutek przegranej wojny hybrydowej z Rosją.
6. Szmaciarzu Buniek, zapamiętaj sobie, że jeśli nie masz szacunku dla polskiej dewizy "Bóg, Honor, Ojczyzna", to nie ma dla ciebie miejsca w demokratycznym kraju. Jedź sobie do Niemiec żreć węgiel brunatny, ale od Polski się od****dol.

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-01 21:38

https://youtu.be/PqrNF_axhtQ

Serdecznie polecam film dokumentalny na temat działalności ludzi o mentalności Buńka.

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-11-01 22:00

BUHAHAHAHAHAHAHA

A teraz " koncik" , cokolwiek to znaczy, wiadomości prosto z magla.

Dla tych, którzy mnie читают.

Wstałem wczoraj rano o godzinie 8 - mej. zero, zero.

Patrzę na zegarek a tu - godzina 8 - ma , zero, zero.

Dlaczego przestali się już znęcać?

A nie, zmiana czasu była wcześniej, już się " wynaznęcali ".

Poszedłem do łazienki, umyć się ... też.

Potem było śniadanie, kawa, kromka chleba z masłem i serem.

/ ... /

Po kolacji, która się składała z .... poszedłem spać.

Wiem, że czekacie na dalszy ciąg ...

Dalsza część tej fascynującej relacji z dnia dzisiejszego, jutro, na blogu pana Rafała.

PS I Szykuję teraz artykuł, na temat tego, że nie ma żadnej pandemii.

Niestety prace mi się przeciągają, bo w naszej jaskini nie ma prądu do laptopa oraz zasięgu sieci internetowej.

PS II. Mali ludzie nie znają słów: " przepraszam" oraz " myliłem się".

Nawet wobec pana Wieńczysława, bo o Polsce i Polakach to szkoda z takimi ludzikami gadać.

Mali ludzie tylko się skarżą na swój los, że są ... prześladowani.

Swojego udziału w tym swoim " losie" nie widzą.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-02 05:54

"Widz @ 37.30.96.* wysłany: 2021-11-01 09:51
Rusko- niemiecki śmieć Buniek, znowu zaczepia."

No coś takiego!
A mnie nikt nie zaczepia!
Zacznij może Widzu pisać tu tak jak AS, to przestanie cię zaczepiać?
Na pewno przestanie!
Wiem coś o tym.

Widz:
"Posłuchaj śmieciu, ja już nawet nie wpisuję się na twój temat, bo z ze śmieciami i używanymi czopkami oraz tamponami sygnowanymi Buniek nie chce ...mi się."

No właśnie!
A ja napisałem, że chcę być czopkiem sygnowanym AS i mam spokój!
Można? Można!
Widzu.

"Jacek @ 31.60.69.* wysłany: 2021-11-01 20:46
Przeczytajcie chłopaki świetne studium wychodzenia Polski z Unii."

Po co myśmy w tą unię wdepli?
Bo nie było wyjścia?
A teraz co? Jest?
Fort Trump poszedł się czochrać do lasu,
Puto trzyma nas gazem za gardło,
a Hitlerland rozwija się według założonego planu.
Czego chcieć więcej?
Jak to czego?
Więcej Tusków i Kaczorów nam trzeba.

"Wieńczysław @ 5.173.248.* wysłany: 2021-11-01 21:19
"W nawiązaniu do wątków wojennych proponuję wiersz "Idą nazi""
Stalinowski szmaciarzu,"

Przypadkowo znam Buńka.
Trochę.
Wzrokiem go czasami tylko omiatam
bo zdrowia mi szkoda.
Na dogłębną analizę.

Wieńczysław:
"1. Na granicy nie ma uchodźców, lecz nielegalni imigranci." Itd

Pełna zgoda do punktu 6. włącznie.
Co tu gadać.
Płaskoziemiec to płaskoziemiec.

"Widz @ 37.30.96.* wysłany: 2021-11-01 22:00
BUHAHAHAHAHAHAHA"

Jak już wcześniej nadmieniałem,
Widza czytam tylko wtedy gdy pisze o AS-ie.
Fascynująca lektura.
Wszystkim polecam!

Widz:
"PS II. Mali ludzie nie znają słów: " przepraszam" oraz " myliłem się"."

Chyba PS XV.
Tyle razy już to czytałem, żem się pogubił.

Widz oczekuje od AS-a tych sóf?

Przypomina mi się wierszyk Leszka Millera, tego byłego premiera:
Szło to jakoś tak:

Próżnoś przeprosin się spodziewał,
nie dam lizaka, ani sznapsa,
nie powiem nawet
pies генерал,
bo to by było przykre
dla psa.

Czy jakoś tak.

No.
Lekturę dla Widza załatwiłem.

Panie Gospodarzu!
Nie bój nic!
Zabawa trwa!

Widz @ 37.30.98.*

wysłany: 2021-11-02 09:09

No , no ...

" Przypomina mi się wierszyk Leszka Millera, tego byłego premiera:
Szło to jakoś tak:
/ ... /

No,no, mamy następny " koncik" " poezji " wyedukowanego wyraźnie ponad posiadaną inteligencję AS-a.

Po Makuszyńskim, w którego " Koziołku ( nomen omen AS-ie ) Matołku" widać ślady ponurych lat stalinizmu w Polsce tzn. w latach 1930-1934.

Kto ciebie w tym " koncie" " poezji" " zarespirował "?

A po kim była epopeja o Sławojce?


Ja dam ci prostszy, adekwatny tekst, taki na miarę ... nie nie, nie twoją, ale dla twojego wnuka, on ci wytłumaczy.

„Myśli niektórych ludzi są tak płytkie, że nie sięgają nawet ich głowy”.

A terasz, w twoim efekciarskim, paździerzowym stylu:

Napisał to Lec, albo Lem ...

... albo jakoś tak.

Oj dana oj dana, oj dana oj dana ...

" Głupota nie polega nawet na tym, że się mówi głupstwa, lecz na przekonaniu, że inni uważają je za mądrość ".

Autor Anonim, ale z całą pewnością nie Simplex, chyba, że o sobie ...

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-02 13:25

Widz @ 37.30.98.* wysłany: 2021-11-02 09:09
"...w którego " Koziołku ( nomen omen AS-ie ) Matołku"..."

O AS-ie cały wpis.
Jak prawie wszystkie.

Ale cóż.
"nadejszła wiekopomna chwila..."

Jaka?
Ano taka, że nie będzie komentarza.
Szlus.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-02 19:48

Na świecie i w Polsce jest jedna choroba.
Nie ma na nią lekarstwa, tylko szczepionka.
Pora na jej trzecią dawkę. Przypominającą.
Potem następne dawki co pół roku, aż do śmierci.
Poza tym wszyscy zdrowi.
Innych chorób nie ma.
Dziś mówili o tym w wiadomościach.

[Rafał: Do neurologa czas oczekiwania na wizytę 12 miesięcy, przypadki nagłe, np. wylew - 6 miesięcy. W TVP minister mówił, że mamy najlepszą służbę zdrowia w Europie. Ale z Europy niebawem wychodzimy więc już chyba najlepszą na świecie.]

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-02 21:37

„Mały Książę” (powiastka filozoficzna autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego) to trzecia najpoczytniejsza powieść na świecie. Do dnia dzisiejszego sprzedało się ponad 145 milionów egzemplarzy książki. Mimo że od premiery „Małego Księcia” minęło już 70 lat, każdego roku czytelnicy kupują w księgarniach kolejny milion kopii. „Małego Księcia” przetłumaczono na 270 języków i dialektów, co czyni ją najczęściej tłumaczonym dziełem literatury światowej zaraz za Biblią.

Po to są rządowe rozrzutniki propagandowego gnoju by odwracać kota ogonem. Tekst Gnidy Putina który zaprezentował nam tu jest ohydną manipulacją pełną kłamstw. Tekst prezentuje poziom Kłamstwa Smoleńskiego, kłamstw TVPIS (materiał z planu filmu fabularnego jako reportaż dokumentalny) i fotomontaży prezentowanych z mównicy Sejmu przez posłów ZP, czyli inaczej tak powszechne obecnie Pomyje i Szambo.
Pan Bodnar był RPO. W trakcie jego kadencji powstał zbiór dokumentów będący Aktem Oskarżenia przeciwko obecnym władzom przygotowanym w celu prezentacji przed Trybunałem Stanu dowodów łamania konstytucji przez konkretne osoby. Jak wiadomo pan Tusk już ogłosił, że chce by w programie wyborczym (o ile jeszcze wybory w Polsce będą organizowane) jego ugrupowania znalazło się wykorzystanie tych materiałów w tym konkretnym celu.
W związku z powyższym, osoby wymienione w tych dokumentach, za pieniądze budżetowe w mediach i z ambon (to też media) prowadzą oszczerczą kampanię nienawiści, wykorzystując przemysł pogardy rozwijany przez kundli, mendy i gnidy Putina w celu zohydzania europejskiej kultury prawnej i demokracji oraz pogłębiania podziałów w narodzie i UE. Pan Bodnar jest przedmiotem ataku już od wielu miesięcy, a ostatnie poczynania to w zasadzie nic nowego. Celem jest niszczenie jego wiarygodności.
Słowa pana Bodnara dotyczyły bardzo ważnej postaci, tej uznanej w kulturze światowej powieści.
Lis - zwykle w bajkach lis jest alegorią cech negatywnych: przebiegłości, sprytu, chytrości. W utworze Saint-Exupéry'ego lis jest upersonifikowany, uczy Księcia, czym jest przyjaźń i jak ją pielęgnować.
Zatem wpis Współbiesiadnika można podsumować tak: „My Gnidy Putina nie dopuścimy do utrwalania przyjaźni między niegdyś zwaśnionymi narodami. Obywatele Polski mają się ciągle bać, w szczególności wszystkich krajów UE. Mają się tak bać i tak być przerażonym, że gdy ich obrońca czyli partia matka i jej prezes - ukochany przywódca, zadecyduje, że najbezpieczniej będzie gdy zmienimy sojusze, wyjdziemy z NATO, przystąpimy do ZBIR i skończymy z demokracją, to z radością przyjmą tą nową-starą rzeczywistość.”

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-03 06:16

Byłem wczoraj w jednym z jeleniogórskich
ponadpodstawowych zespołów szkół.
Dzieciaki w wieku od 15 do 20 lat.
Dzieciaki.
Ojciec Fryderyka Chopina, Francuz,
po maturze, w wieku lat szesnastu,
wyjechał do Polski i zatrudnił się jako księgowy
w podwarszawskiej fabryce tabaki.
(Patrz: Kazimierz Wierzyński - Życie Chopina)

Trafiłem akurat na przerwę.
Pierwsze co otrzymałem, to namordnik na ryj.
Bo byłem bez.
Na korytarzach wszystkie dzieciaki w maseczkach,
łącznie z nauczycielami dyżurującymi.
Covidiański trup ścielił się gęsto,
niczym rok temu w lasach i na cmentarzach.
No nic.

"Piszę bom smutny i sam pełen winy"?
No nie.

Tu w gościnnych progach Pana Rafała.
mam jedynych kolegów, jacy mi zostali.
Są to jak wiadomo:
Widz, Buniek i pan Wieńczysław.
Co łączy naszą wesołą gromadkę widać w tekstach.

Czemu o tym piszę,
pomijając,
że mam wybitne pióro, które przede wszystkim jednego kolegę,
co wciąż o mnie pisze, zachwyca?

Otóż na poważnie:
Straciłem wszystkich kolegów w kilka miesięcy po tym, jak rozpoczęto
ogólnoświatowe szaleństwo pandemiczne.

Jak straciłem?
Zamilkli na amen.
Dlaczego?
Z powodu różnicy poglądów na temat
jedynej choroby, jaka istnieje na świecie już od dwóch lat bez mała.

Oni wszyscy (chłopaki w wieku powyżej pięćdziesiątki),
wraz ze swoimi rodzinami i rodzicami,
zaszczepili się przeciw covidowi.
Miała być to słynna "ostatnia prosta.

W perspektywie mają trzecią dawkę przypominającą
i następne szpryce co pół roku
aż do śmierci.

Taka sytuacja.

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-11-03 08:53

Buniek, jeszcze raz, śmieciu rusko - niemiecki:

I raz jeszcze wkleję to, co już było, ale dla śmiecie Buńka szkoda mi czasu na nowe:

Widz @ 37.30.113.*, wysłany: 2021-09-20 22:03

spróbuję jeszcze raz:

Posłuchaj śmieciu, ja już nawet nie wpisuję się na twój temat, bo z ze śmieciami i używanymi czopkami oraz tamponami sygnowanymi Buniek nie chce ...mi się.

Uczono mnie, żeby g... omijać z daleka i tak czynię.

Proszę więc w krótkich, żołnierskich słowach: ODSTOSUNKUJ SIĘ ODE MNIE !!!

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-03 10:09

"[Rafał: Do neurologa czas oczekiwania na wizytę 12 miesięcy, przypadki nagłe, np. wylew - 6 miesięcy. W TVP minister mówił, że mamy najlepszą służbę zdrowia w Europie. Ale z Europy niebawem wychodzimy więc już chyba najlepszą na świecie.]"

Mojego skierowania do neurologa nie wykorzystam,
(to ponad 12 m-cy,) więc pewnie do tego czasu sam wyzdrowieję,
W cukrzycę zaproponowaną mi przez lekarza pierwszego kontaktu
postanowiłem nie uwierzyć,
a infekcje górnych dróg oddechowych zaliczyłem już trzy,
o żadnej nic nie wiem mój lekarz pierwszego kontaktu
bo do niego nie poszedłem.
Sam się wyleczyłem.

Gadali "medice cura te ipsum"
to wziełem kure, zjadłem i sie wyleczyłem.

Rafał:
"z Europy niebawem wychodzimy"

Czy my w tej UE jesteśmy?
Poważnie traktowani?
Wyjdziemy, nie wyjdziemy...
Miller i Kwaśniewski nas zaprowadzili,
kto nas wyprowadzi i dokąd?

Na mój rozum to HGW co to będzie.
Taka polityka.

Widz @ 37.30.118.*

wysłany: 2021-11-03 12:09

OK’, ostatni raz potraktuję ciebie , śmieciu Buniek, jak śmiecia z resztkami myślenia.

Dlatego – wysil się i próbuj myśleć.

To nie ja zacząłem te debilne rozwinięcia skrótu PiS w każdym poście, nie ja, tylko twój " Wielce Szanowny Pan AS" wprowadził do obiegu bloga pojęcie „ gnidy”,

które ty i soclib podchwyciliście i wykorzystujecie.

Sq…syn soclib, w szale atakowania odmiennych poglądów, zaczął od prowokowania mnie „ szmalcownikiem” a ty, drugi sq..synu to powielasz, przenosząc to na

moich dziadków.

Nie jest moją winą, że nie potrafisz myśleć, zwłaszcza samodzielnie, że jesteś niedoróbką komunistycznego modelu nauczania, że ortografia języka polskiego jest

dla ciebie … wiedza tajemna, zaś ortografia … nie istnieje.

Umyśliłeś sobie śmieciu, jak to prostak, wklejać do każdego swojego tekstu, aż do zwymiotowania , coś o Współbiesiadnikach, gnidach Putina, mendach itd.

Śmieciu, ja wklejam teksty, które są opiniami np. prof. Musiała, wykładowcy na niemieckiej uczelni i nie piszę, że za chwilę odezwie się śmieć Buniek, który jest

wysłannikiem Putina oraz rzecznikiem Merkel.

Nieświadomym, boś na świadomego za głupi.

Na takich debili, jak ty , nie poświęciliby ani kopiejki, ani eurocenta.

A mają ciebie i dymają ciebie za friko, frajerze.

Dlatego trudno ciebie nazywać nawet trollem, nie ten poziom, śmieciu.

Ponieważ nie trafiają do ciebie śmieciu, moje prośby, wyrażone w żołnierskich słowach, to ostrzegam: każda twoja następna, debilna zaczepka będzie kwitowana

wezwaniem a’la Lempart, żebyś się „ oddalił”, zaś twoje ****ie pochodzenie i prowadzenie twojej matki będzie ciągle przypominane.

Przemyśl to, co napisałem, złamasie kutany.

Widz @ 37.30.118.*

wysłany: 2021-11-03 12:57

AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-03 06:16

Tu w gościnnych progach Pana Rafała.
mam jedynych kolegów, jacy mi zostali.
Są to jak wiadomo:
Widz, Buniek i pan Wieńczysław.
Co łączy naszą wesołą gromadkę widać w tekstach.

Czemu o tym piszę,
pomijając,
że mam wybitne pióro, które przede wszystkim jednego kolegę,
co wciąż o mnie pisze, zachwyca?

Prosiłem, nie zaczepiaj, boś ...?

Przede wszystkim , to nie jestem twoim kolegą.

To ja wybieram sobie kolegów i znajomych.

Kilku znajomych,takich, jak ty, staram się omijać a jeżeli mnie już dopadną i zaczynają na siłę opowiadać,upierdliwie po raz n-ty, co dzisiaj robili, co jedli itd., to ja

każdorazowo przypominam sobie, " że muszę lecieć", " bo zostawiłem zupę na gazie".

Ale nawet to do nich, podobnie jak do ciebie nie dociera i znowu próbują zamęczyć człowieka swoimi " problemami".

Ale skoro twój lekarz , zalecił ci terapię na blogach JG24, to zgodnie z zasadą terapii grupowej, gdzie podobno można pytać ostro i mówić rzeczy niekoniecznie

miłe, to ja zapytam, czy jesteś wyjątkiem, że tylko ciebie dotykają w życiu same niepowodzenia i zawody?

Czy nigdy się nie zastanawiałeś, skąd się wzięło, że już w dzieciństwie, nazywała ciebie, chyba rodzina i bliscy znajomi rodziny, " głupio mądrym"?

Dlaczego później, na studenta , ktoś wyciągnął nóż?

Dlaczego przez całe życie, owe " gnidy" torpedowały twoje " genialne pomysły"?

A dlaczego to, przez 20 chyba lat nazywali ciebie ' urządzeniem do napędzania roweru"?

Dlaczego teraz straciłeś wszystkich kolegów?

Oprócz mnie, bo nim nigdy nie byłem i nie będę!

Czy nigdy nie zadałeś sobie pytania, czy inni też mają tak samo w życiu?

Ilu jeszcze miało tak samo, jak ty, niewinna" lelijo'?

Ja, na przykład, nie doznałem żadnych z tych twoich " krzywd".

A może coś jednak z tobą jest " nie halo" ?

Może jesteś dalej infantylny i "głupio mądry" i irytujesz, i prowokujesz ludzi swoimi natarczywymi i upierdliwymi " mądrotami" ?

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-03 13:04

"Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2021-11-02 21:37

„Mały Książę”..."

Tekst cały panaBuńkowy przeczytałem uważnie dwa razy
i nic.

Dalej pan Buniek:
"Zatem wpis Współbiesiadnika można podsumować tak:..."

Od jednego z moich... no mniejsza z tym,
który itd....
zaliczył pan Buniek taką fangę zresztą nie po raz pierwszy:

"...śmieciu rusko - niemiecki...ze śmieciami
i używanymi czopkami oraz tamponami sygnowanymi Buniek...
ODSTOSUNKUJ SIĘ ODE MNIE !!!"

Co do mnie to jak najbardziej.

Lubię ten zapach napalmu o świcie.

Wieńczysław Hartman-Środa @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-03 20:40

Podobno białoruscy żołnierze weszli na terytorium Polski i zaczęli przeładowywać broń. Jestem przerażony tym, jak Polacy zareagowali na to zdarzenie. Potraktowali je jako wrogą prowokację. A przecież musimy dostrzec też w białoruskich funkcjonariuszach ludzi, naszych bliźnich, którzy mają rodziny, którzy też cierpią tak jak my wskutek tej sytuacji, w którą wpędzili ich Kaczyński z Łukaszenką. To był z ich strony akt desperacji i rozpaczy. Niestety nasza reakcja pokazuje tylko, jak podłym jesteśmy narodem, nietolerancyjnym, który wszędzie szuka wrogów. Niestety nauki Kościoła potrafimy używać tylko jako pałki do uderzania w uchodźców, Białorusinów, osoby LGBT. To jest zadziwiające, że to właśnie ci, którzy tyle mówią o polskim przywiązaniu do katolicyzmu, nic nie rozumieją z nauczania Jana Pawła II i papieża Franciszka. Czas się przebudzić i naprawić wyrządzone krzywdy!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-03 21:16

Kiedyś bardzo uprzejmie rozmawiałem z W. ale z niezrozumiałych przyczyn stałem się obiektem wyjątkowo szpetnych wyzwisk, a nawet byłem straszony użyciem przemocy fizycznej też szpetnego rodzaju. Uświadomiłem sobie, że to nie ja byłem tego przyczyną. Nawet nie W. i jego charakter, ale to znak czasów. To skutek „pedagogiki bezwstydu” i ataku kundli Putina na nasz kraj. Pedagogika bezwstydu pochodzi od hierarchów KRK i jest narzędziem znanym od wieków. Teraz już widać, że obecne władze korzystają skutecznie z tego narzędzia. Pytanie: W czyim interesie? Jako przeciętny obywatel powinienem pytać: Co mi przyniesie przyszłość budowana takimi metodami?
Moim zdaniem będzie gorzej niż było.
Już kiedyś pisałem o „etyce przekonań” i „etyce odpowiedzialności”. Rządzący i KRK wmawiają ludziom co jest dobre i co złe nie biorąc pod uwagę rzeczywistości i robią to jak na razie bardzo skutecznie. Jednak rzeczywistość się dzieje i odpowiedzialność za to co się dzieje na kogoś powinna spaść. Tłumaczenie, że "chce dobrze, bo ja wierzę w to, że to dobrze" to czasem za mało! W. pisząc o mnie „śmieć” robi to dumnie z okrzykiem: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Totalna Paranoja i Schizofrenia. Gdzie się podziała kultura? Gdzie się podział szacunek do innego człowieka? O tolerancji i szacunku do Praw Człowieka i Obywatela całkowicie rządzący i ich zwolennicy zapomnieli. „Ludzkie karykatury i moralne miniatury, patrzą na innych z góry!”. Podobne odczucia mam w dyskusji z Wielce Szanownymi. Jednak pojawia się problem. Jaki? Ja nie unikam prezentacji rzeczywistości i czytelnicy tego bloga oraz coraz więcej ludzi w kraju widzi z każdym miesiącem bardziej w czyim interesie tacy jak W. i KRK działają. KRK sobie pewnie poradzi, ale W. i jego przestępcza klika może skończyć w pierdlu i dlatego by dalej być przy władzy chcą doprowadzić do rozbioru Polski. Machina niszczenia związku Polski z krajami UE ruszyła. Turów to była śmiesznie prosta sprawa. Wszystkie zakłady pracy, które zanieczyszczają i powodują szkody płacą za zniszczenia. Zwykle z tego powodu gminy z bogatą kopalnią mają dużo pieniędzy i rekompensują mieszkańcom niedogodności. Tu w pełni świadomie doprowadzono do kuriozalnej sytuacji, by zohydzić sądownictwo UE. Po co? By wyprowadzić Polskę z UE!
Teraz poproszono Moskwę o negocjacje. (Przecież sądzenie się z kopalnią to normalna rzecz. W Karpnikach była kopalnia w pierwszej instancji wygrała sprawę ale w drugiej nie i kopalni nie ma. Ciekawe jak teraz się potoczy sprawa potencjalnej kopalni dla powstania której obwodnicę w tym kształcie budowano? Panie Rafale czy Pan coś skrobnie nam w tym temacie?)
Pan poseł Kowalski publicznie ogłosił, że planowane jest opuszczenie UE (co oznacza wstąpienie naszego kraju do ZBIR) przez Polskę w 2027 roku. Zaś prasa obecnego rządu prezentuje takie tytuły: „Oferta Putina dla zachodniej prawicy: „rozsądny konserwatyzm” zamiast ideologii neomarksistowskiej” i „Jak zostałem zwolennikiem Władimira Putina”.
W związku z powyższym, czy wspomniany W. jako gorliwy kaznodzieja treści tego „szmatławca”, mógłby nam tu dumnie skrobnąć bardziej osobistą wersję, jak on został tak gorliwym wyznawcą kaczyzmo-putinizmu i co nas czeka?
W rozbiór nie wierzy pani Eliza Michalik: „Ludzie PIS-u robią w tej chwili interesy, majątki życia i - tego jestem pewna - po zakończeniu swoich rządów uciekną za granicę, a ich dzieci będą studiować, pracować i mieszkać za granicą, w normalnych, tolerancyjnych krajach. Nie doświadczą na własnej skórze piekła, które po sobie zostawią".

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-03 23:05

Ponadto:
Streszczenie wystąpienia naszego (?) premiera w Glasgow: „Bla, Bla, Bla. Bla bla bla bla ...

Pan poseł Brejza: „Luty 2021 pytanie do PiSowskiego kandydata na RPO: Czy zmuszanie kobiety do donoszenia śmiertelnie chorego dziecka i narażanie jej na sepsę spełnia znamiona nieludzkiego traktowania? Poseł PiS: Nie mogę odpowiedzieć, bo jest to związane ze sprawą poufną.”

„Obecnie współczynnik dzietności w Polsce 1,39. Aby była zastępowalność pokoleń powinien być 2,1. Widać, że władza wzięła sobie za honor, aby ten współczynnik był niższy niż jeden oraz wygaszenie ginekologii w Polsce.”„Śmierć kobiety z martwym płodem w macicy, pod kontrolą lekarzy, skutecznie odwiedzie je od zachodzenia w ciążę."

Sprawa aborcji Polki w Strasburgu: “Może się okazać, że rząd będzie musiał zapłacić tysiącom kobiet. Europejski Trybunał Praw Człowieka przyjął skargę Polki, która pozwała państwo za nieludzkie traktowanie. Musiała przerwać uszkodzoną ciążę w Holandii, bo polski szpital z dnia na dzień odwołał wyznaczony zabieg ze względu na wyrok TK Julii Przyłębskiej. Teraz kobieta dochodzi swoich praw w Strasburgu, a reprezentuje ją mec. Kamila Ferenc z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.”

Jest reakcja rządzących. Do „Krwawej Julki” zwrócono się z prośbą o orzeknięcie. „24 listopada br. Trybunał Konstytucyjny będzie rozstrzygał wniosek czy Europejska Konwencja Praw Człowieka – najważniejsza umowa międzynarodowa dotycząca ochrony praw człowieka – jest zgodna z Konstytucją (K 6/21).”
Czy wiemy co orzeknie? Należy się spodziewać, że Europejski Trybunał Praw Człowieka (z siedzibą w Strasbourgu) podzieli los Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (z siedzibą w Luksemburgu) i zostanie „orzeknięte”, że nie istnieją i w związku z tym, sprawy torturowanych kobiet i ludzi błąkających się po lasach, przeganianych przez mundurowych, i orzekane ewentualnie kary też.
Ciekawa metoda rozwiązywania problemów?
Wielce Szanowny Pan AS od dawna stosuje tą metodę. Twierdzi, że treści i pytania, które tu zamieszczam nie istnieją. Ostatnio zaapelował bym i ja zniknął z kraju. Pewnie jako katotalib (z nożem i laską) i „człowiek wolności” (ten któremu wszystko wolno) w duchu „pedagogiki bezwstydu” (ten który nie wstydzi się zapominania o człowieczeństwie) uważa za naturalne wypędzać ludzi z ojczyzny i domu, bo mu jego i Wielce Szanownego Pana Wieńczysława religia tak nakazuje.
Moim zdaniem jest to przejaw schizmy. Wydaje się, że od czasów gdy głosił, że Papież to "towarzysz" wyznaje religię stworzoną symbiotycznie przez pewnego Grzyba i "Łupieża" co to się sypie, buty nie do pary nosi, dochodzi do prawdy oraz głosi, że nie wolno dać się przekonać do rzeczy oczywistych takich jak to, że białe jest białe, itd..

Jakiś internauta napisał fajnie: „Po trzydziestu dwóch latach od odzyskania przez Polskę niepodległości, nie „ktoś”, a Polak, grozi śmiercią weterance Powstania Warszawskiego - to rzecz niebywała!
Czy zatłucze ją kijem bejsbolowym z napisem „44 pamiętamy”?
Rządzą nami kanalie, które dla sondażowego poparcia, wysmarowały się społecznym **** dla lepszej identyfikacji z szambem. Stworzono nowy model patriotyzmu, będący przerażającą hybrydą endecji i NSDAP, która w porę nieusunięta, zatruwa nasze społeczeństwo sepsą międzysąsiedzkiej nienawiści, nietolerancji, ksenofobii i antysemityzmu.
Czy naprawdę uliczny cham i prostak, ma być wyrazicielem naszych narodowych ambicji? Na to wygląda. Płoną książki dawnych mistrzów, dawnych autorytetów, a to co nowe, już na starcie zepsute, pokraczne i potworne.
Plac zabaw w ogniu! Zostaną tylko - popiół i łańcuchy.”

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-04 10:36

Taki Wic:

"śmieciu Buniek
To nie ja zacząłem
AS" wprowadził do obiegu bloga pojęcie „ gnidy”
Sq…syn soclib
a ty, drugi sq..synu jesteś niedoróbką
Umyśliłeś sobie śmieciu, jak to prostak
dymają ciebie za friko, frajerze
prowadzenie twojej matki będzie ciągle przypominane.
złamasie kutany"

Na poważnie:
W latach sześćdziesiątych
były konkursy dla młodych poetów.
Kumpel student polonistyki
skompilował wersy z różnych znanych poetów
i dostał nagrodę.

Widz @ 37.30.118.* wysłany: 2021-11-03 12:57

Widza wcześniejszy list był do Buńka,
A ten, następny, tradycyjnie do mnie.
Już tradycyjnie - bez komentarza.

"Wieńczysław Hartman-Środa @ 5.173.248.*wysłany: 2021-11-03 20:40"

Cóż tu dodać, Panie Wieńczysławie.
Sama prawda!
Nazwisko też ma pan ładne.

Pan Buniek pyta:
"Gdzie się podziała kultura?"

I ja pytam.

Buniek:
"planowane jest opuszczenie UE (co oznacza wstąpienie naszego kraju do ZBIR)"

Definitywnie?

współczynnik dzietności w Polsce 1,39

Niestety.

"sprawy torturowanych kobiet i ludzi błąkających się po lasach,
przeganianych przez mundurowych"

A to ci historia! Ha!

Buniek:
"Wielce Szanowny Pan AS od dawna stosuje tą metodę."

Próbowałem, ale nie mogę zgadnąć, o jaka metodę chodzi...

Buniek na temat AS-a (tak zrozumiałem!):
"Ostatnio zaapelował bym i ja zniknął z kraju"

Znaczy się, że AS zaapelował, aby Buniek zniknął z kraju.
Nie no!
Widz zna na pamięć wszystkie moje tu i u Jacka Jakubca wpisy,
ale pan Buniek to chyba nie.
Ale może się mylę... Sam nie wiem...

"jako katotalib (z nożem i laską)"
To o AS-ie.
No. To jeszcze laska doszła.

AS także:
"uważa za naturalne wypędzać ludzi z ojczyzny i domu,
bo mu jego i Wielce Szanownego Pana Wieńczysława religia tak nakazuje"

No coments.
Czy cóś.

AS także:
"wyznaje religię stworzoną symbiotycznie przez pewnego Grzyba i "Łupieża""

Nie.
AS zapisał się do Wielkiego Potwora Spagetti.
Nosi nad nim durszlak.

Buniek:
"Rządzą nami kanalie"

Nie zaprzeczę, choć widzę to zupełnie inaczej.
Zaczęło się od wymiany Beaty na "miskę ryżu".
Potem doszła światowa pandemia
i piątka dla zwierząt.
O reszcie nie wspomnę bo na wołowej skórze...
No.

Buniek podsumowując:
"Czy naprawdę uliczny cham i prostak, ma być wyrazicielem naszych narodowych ambicji? Na to wygląda. Płoną książki dawnych mistrzów, dawnych autorytetów, a to co nowe, już na starcie zepsute, pokraczne i potworne.
Plac zabaw w ogniu! Zostaną tylko - popiół i łańcuchy.”

Cham i prostak.
O kim mowa?
Płoną książki? Proszę o tytuły.
Poza tym na to wygląda.

Uff...
Cała przyjemność po mojej stronie!
Z nikim się nie podzielę!
Chociaż...
Dobry żart - tynfa wart!

Jest cudownie.

Tito @ 176.114.238.*

wysłany: 2021-11-04 10:59

Janusz Kowalski powiedział właśnie, że 2027 rok to dobry czas na referendum w sprawie opuszczenia Unii:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/polexit-tusk-krytykuje-wypowiedz-kowalskiego/m87hbwt,79cfc278

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-11-04 11:52

A głupio - mądry dalej młóci słomę. Z zapałem hunwejbina.

Tito @ 176.114.238.*

wysłany: 2021-11-04 12:49

Polska nie ma już żadnego okrętu podwodnego. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/orp-orzel-do-naprawy-polska-bez-okretow-podwodnych/v2g09p7,79cfc278

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-04 13:03

Kim dziś jesteśmy
dla Białorusi, Rosji, Ukrainy, USA, Niemiec, Czech...
A kim byliśmy?
Dlaczego jeszcze istniejemy?
My - Polska.

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-04 13:19

"Polska nie ma już żadnego okrętu podwodnego."

No i bardzo dobrze, bo wojna z ruskimi nie rozstrzygnie się na morzu, tylko na lądzie, w powietrzu i w cyberprzestrzeni. Powinniśmy inwestować w zdolności rozpoznawcze i uderzeniowe: sensory, usieciowiony system dowodzenia, mobilność jednostek, drony, rakiety, a nie w drogi, ciężki i niepotrzebny sprzęt taki jak okręty podwodne.

[Rafał: Potencjalna wojna z Rosją rozstrzygnie się równie szybko jak z Niemcami w 39 r. Wtedy też sanacyjni oficerowie pokpiwali, że rozbiją Hitlera w 2 tygodnie.]

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-04 16:00

Subtelna drwina wystarczy, Panie Wieńczysławie?
Jeśli szydera nie dociera...

Z Internetu:
"Ufol
4 listopada 2021 At 15:39
Sojusznik, który żąda od nas trzystu miliardów dolarów w ramach tzw. odszkodowań za mienie bezdziedziczne. Naprawdę opłacalna współpraca. Do tego, w pakiecie, otrzymamy etykietę nazistów, którzy wywołali drugą wojnę światową. Pokojowy i tolerancyjny naród niemiecki próbował ratować korzennych, ale niestety przegrał z jaskiniowym antysemityzmem Polaków. Dlatego trzeba założyć tu polin, aby zdziczali tubylcy nie powtórzyli znów tego, czego dokonali ich przodkowie. Kongres już tam odpowiednie sankcje dla nadwiślańskich faszystów obmyśli. Naprawdę, patrząc na tchórzostwo i zdradliwość naszych warstw przywódczych, tylko szydera nam pozostała."

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-04 17:47

"Widz @ 37.30.96.* wysłany: 2021-11-04 11:52
A głupio - mądry dalej młóci słomę. Z zapałem hunwejbina."

Czyta - tylko AS-a,
pisze - tylko o AS-ie.
Taka konstatacja.

Tradycyjnie:
Bez komentarza.

Widz @ 37.30.99.*

wysłany: 2021-11-05 11:56

" No coments"
Czy cóś "

" Czy cóś " to ma być" no comment "?

Tylko ilość liter się zgadza.

Miało być błyskotliwie. i dowcipnie... wyszlo jak

... zawsze..

Wieńczysław Celebryta @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-05 18:32

Po internecie krąży teraz taki filmik spod granicy: ponoć Straż Graniczna (dokładnie nie widać co to za służby ale nagrywający zza płotu mówi po bisurmańsku, więc można domniemywać, że to polska SG) nieudolnie próbuje obezwładnić i pochwycić jakiegoś człowieka, dziwnie okrytego w jakąś czarną pelerynę. Wokół niego drą się i płaczą żona i dzieci. Wygląda to tak, jakby SG chciała go gdzieś zabrać i rozdzielić rodzinę. Ale nic się właściwie nie dzieje, funkcjonariusze go nie biją i nie strzelają, a tym bardziej nie robią tego w stosunku do tej kobiety i dzieci. Dużo hałasu o nic.

Wniosek? Straż Graniczna wykonuje zbrodnicze rozkazy, to mordercy, naziści! Mnie się ręcę trzęsą, płaczę, panikuję, przeklinam! Jak to możliwe w XXI wieku?! Myślałem, że w XXI wieku dzieci nie płaczą.

No chyba że mowa o innym filmiku, z Australii, gdzie policja na oczach dzieci zabiera matkę do radiowozu, bo nie miała maseczki. W gruncie rzeczy chodzi o to samo, bo żadne dziecko nie jest w stanie tolerować sytuacji, gdy coś niedobrego dzieje się z rodzicami, ale to już jest OK, bo chodzi o nowoczesne przepisy sanitarne, a nie nazizm przygraniczny powodowany jakimiś średniowiecznymi zasadami, że państwo ma mieć granice. Jakie tam granice? Granice to mają być tylko po to, by wirusa nie wpuszczać.

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-05 23:48

"Granice to mają być tylko po to, by wirusa nie wpuszczać."

Dodam, że ostatnio na Onecie stwierdzili, że zapadając na covid, można zostać "inwalidą". O proszę, jak to stare pojęcie szybko wróciło do użycia, gdy tylko okazało się wygodne. Wychodzi na to, że skacząc na główkę do pustego basenu mogę zostać "osobą z niepełnosprawnościami", ale chorując na covid - inwalidą. Ciekawe w jakich okolicznościach zostaną reanimowane inne niepoprawne pojęcia?

"Potencjalna wojna z Rosją rozstrzygnie się równie szybko jak z Niemcami w 39 r."

Jak to, to NATO nas nie obroni? No w sumie racja, jak NATO mogłoby bronić kraju, który nie przestrzega zasad praworządności?

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-06 05:16

Widz @ 37.30.99.* wysłany: 2021-11-05 11:56:

"AS-ie!
Jesteś moim światem!
Tylko Ciebie czytam i komentuję!
Taki los!"

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-06 05:51

Wieńczysław:
"wojna z ruskimi"

trwa na podlaskiej granicy!
Chodzi o to,
żeby przeniknąć do Polski
i zrobić rozpierduchę.
Tak jak na Ukrainę, do Gruzji,
na Litwę, Łotwę i Estonię,
w Mołdawii i gdzie się da.
Metodami hybrydowymi.
Po co?
A po co wampir wypija krew?
Rosja walczy z UE o przeżycie przy pomocy swojej ropy i swojego gazu.
Coś przecież trzeba żreć.
A co Rosja produkuje?
Komputery? Auta? Lotniskowce?

Rosja ma pomocników:
Sterczewsko- i spurkopodobni u nas,
w UE, w USA i w Australii.

Po raz kolejny światowy komunizm rusza z posad bryłę świata.
Co ma robić nowotwór, jak nie pożerać swego żywiciela?
Nic innego nie potrafi!
Co się robi z nowotworem?
Wycina jak najszybciej.

Ile to lat temu zaczęła się inwazja pontonów z Afryki na Europę?
Uchodźcy Wilkommen! Powiedziała Merkel.
Co wtedy mówił profesor Bogusław Wolniewicz?
"Zatapiać!"
Zakrzyczeli go.

Pamięta ktoś jeszcze:
"My chcemy, żeby nam pozwolono trzymać się za ręce, jak idziemy ulicą!"
Gdzie dziś jest tzw. gender i inna podobna patologia?

Pozostaje walka.
Jak zawsze.

Widz @ 37.30.98.*

wysłany: 2021-11-07 15:30

Jesteś moim Wszechświatem!

AS-ie, jesteś także nawet Alfons i Omega.

Czytam nie tylko ciebie ( celowo z małej, jak malutkiego ludzika przystało, który nie zna takich słów, jak myliłem się i przepraszam ), ale twoja tępota jest tak

obezwładniająca, że trudno jej nie zauważyć i nie zareagować.

Na przykład: AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-04 13:03

Kim dziś jesteśmy
dla Białorusi, Rosji, Ukrainy, USA, Niemiec, Czech...
A kim byliśmy?
Dlaczego jeszcze istniejemy?
My - Polska.

Tak pyta infantylny, pretensjonalny, jak pensjonarka, grafoman " Staś Pytalski".

No to kim jesteśmy " wieszczu" - miszczu" ?

Odpowiedz!

Aha, nie da rady, bo żeby odpowiedzieć, to trzeba myśleć?

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-08 08:23

Wybaczy Pan Gospodarz?
Nie mogę się powstrzymać, aby nie zaintonować pieśni na cześć AS-a.
Ostatni raz!
Obiecuję!

Do! Pieśni!

AS! AS!
Rano i wieczorem!
AS! AS!
W piątek i we wtorek!
AS! AS!
Po nocach mi się śni!
AS! AS!
Śpiewam ja i ty!
I wszyscy razem:
AS!!!

Ostatni to jusz ras.

Tak mniemam...

A na poważnie:
U Pana Jacka Jakubca
wpisałem:
"Wysłuchałem.
Notariat taty i harcerstwo we Wrocławiu.
Na Dwór Czarne czasu nie starczyło. Skonstatowała pani redaktor.
Ale zdjęcia są na stronie radia."

To w związku z propozycją Pana Jacka,
aby
wysłuchać audycji radiowej o jednej z kamienic wrocławskich w której:

"Tato Jacka Jakubca pojawił się we Wrocławiu już latem 1945 roku. Razem z kolegą założył pierwszy w powojennym mieście notariat, w kamienicy w rynku. Rodzina dojechała rok później, do domu przy Kochanowskiego. I z tego miejsca Jacek Jakubiec ma najwięcej wspomnień. Sporo z nich dotyczyć będzie harcerstwa, w którym działał przez wiele lat.
Zapraszam
Joanna Mielewczyk"

Czemu ja to piszę.
Ponieważ zaraz po moim wpisie ukazał się tam wpis Pana Wieńczysława,
zaczynający się od słów:
"Od zawsze wiedziałem, że ze współczesną szkołą jest coś nie tak..."

Temat "oświata i wychowanie oraz kształcenie młodego pokolenia"

Jako AS wiem o tym wszystko,
ale Pan Jacek wcześniej napisał tak:
"A ja o zabytkach.
Że proszą o empatię i zrozumienie ze strony lokalnych włodarzy, że warto je poznawać, badać i podziwiać dzieła dawnych mistrzów, że wreszcie (to rekomendacja dla chłodno myślących pragmatyków) to także cenny atut prorozwojowy. Ot, taka "łopatologia publicistica". A w finale powrót do tematu, który ma tu być wątkiem flagowym, czyli do Dworu Czarne.
Nie pasuje? Nie jest ciekawe? Nie budzi refleksji?..."

No właśnie.
Nie zachwyca? Powinno zachwycać!
(patrz: Gombrowicz - Ferdydurke)

Widać, że istnieje u komentatorów chęć wypowiadania się
na tematy ważne dla Polski i świata (sic!).

Miło będzie, jak Pan Rafał i Pan Jacek to uwzględnią,
żeby nie przeciążać jednego bloga.

Dam znać też Panu Jackowi.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-08 10:06

"Zaszczep się i zatrzymaj pandemię!"
Zobaczyłem dziś napis w TVP Info.
Nic nowego.

Ja proponuję takie hasło:
"Nie szczep się, pandemii nie ma!"

Godzinę temu na TT:

"Stanisław Żaryn @StZaryn. 1 g.
Bardzo niepokojące informacje z granicy.
Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów.
Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski.

Stanisław Żaryn @StZaryn. 48 min
Kolejne informacje pokazują, że grupa jest pod ścisłą kontrolą uzbrojonych Białorusinów. To oni decydują, którędy przemieszcza się grupa.
To kolejna wroga białoruska akcja wymierzona w Polskę."

W TVP Info była dyskusja co zrobić.
NIKT nie miał Żadnego pomysłu.

Ja mam:
1. Szereg żołnierzy z tarczami (żeby się bronić przed kijami)
2. Za nimi: szereg aut z KM-ami.
3.Trzeci rząd: Szereg aut pancernych, dużych, uzbrojonych.
Może iraccy migranci Łukaszenki się przestraszą.

Jak będzie? Zobaczymy.


Jedno z drugim nie ma związku?
Inwazja pandemii, inwazja migrantów;
co za różnica?
Potrzebne lekarstwo, a nie szczepionka.

[Rafał: Za czołgami można postawić nasz jedyny okręt podwodny. I tak się nie zanurza, ale przybyszów z pustyni może przestraszy ;) ]

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-08 10:08

Widz @ 37.30.98.*. wysłany: 2021-11-07 15:30:

Nihil novi sub sole.
I ja p*******!

A na poważnie:
Bez komentarza.

Widz @ 37.30.98.*

wysłany: 2021-11-08 10:17

Żeby nie było, że czytam tylko AS-a.

Czytam wszystkich, niestety, ale na pana Wieńczysława to szkoda czasu, bo on b.dużo wie i niewiele mogę dodawać do jego wpisów.

Ponadto bardzo często zgadzam się nim niemal tak samo, jak sam ze sobą.

Dwaj panowie , aktywni na tym blogu i poprzednio na blogu pana JJ, to … , pozwolę sobie, jak mawia „ klasyk „: „ no coments „ „ czy cóś”.

Pan, ogarnięty jakiś amokiem zemsty za zawiedzione nadzieje zrobienia kariery politycznej ( zresztą na własne życzenie!) oraz chęci zabrania się, za wszelką cenę,

z innym nurtem, nawet jeżeli myśli inaczej, niż „ przekazy dnia PO” to się nie przyzna, bo … żyć trzeba.

Patrzy Pan w lustro goląc się ?

Wkleiłem w wyszukiwarkę Google’a, na wszelki wypadek, bo chciałem sprawdzić tą frazę:

RPS:

/ … / Wtedy też sanacyjni oficerowie pokpiwali, że rozbiją Hitlera w 2 tygodnie.]

Wyszło:

Wygląda na to, że jest niewiele wyników szczególnie zgodnych z Twoim wyszukiwaniem.

No, tak wygląda!

Co następny poeta tego bloga miał na myśli pisząc- „ pokpiwali”?

Jakieś przykłady na tą „ rewolucyjną tezę”?

Ja tylko pamiętam z nauki historii wg. komunistycznego przekazu, że mamili, oszukiwali biednych, prostych żołnierzy takimi hurraoptymistycznymi zapewnieniami.

Żeby się nie rozpisywać, to krótko.

Czy np. oficerowie francuscy „ pokpiwali” z Linii Maginota, bo przecież Francja też ostatecznie przegrała kampanię błyskawicznie, nieco ponad tydzień dłużej się

broniąc, niż Polska?

I to mając , nie tylko zbliżone, ale nawet, równorzędne co do potencjału siły zbrojne i nie tylko nie zaatakowana z dwóch stron, ale jeszcze wspomagana

zbrojnie przez Anglików!

Dalej, czy zna Pan z historii lub doświadczeń własnych taką armię, która jest „ motywowana do walki” przekazami typu: „ porównanie sił wskazuje na 2-3 krotną

przewagę wroga oraz z gier sztabowych wynika, że przegramy w kilka dni „, więc od dzisiaj przestajemy ćwiczyć strzelanie … i inne du …rele!

Teraz do domu i … spać.

A od jutra:

- ćwiczymy podnoszenie rąk,

- przygotowywanie i wywieszanie białych flag,

- zdawanie wrogom broni!!!

Aaaa, po co nam armia, jak w Niemczech mają?


A z tzw. cywila, to czy zna Pan przypadki „ motywowania’ sportowców, pracowników, artystów itd. itp. zapewnieniami: „ I tak nie dasz rady”, „ przegrasz bo jesteś

słaby a on silniejszy” …

Jeżeli tak, to wygrali i co?

[Rafał: Potencjalna wojna z Rosją rozstrzygnie się równie szybko jak z Niemcami w 39 r. Wtedy też sanacyjni oficerowie pokpiwali, że rozbiją Hitlera w 2 tygodnie.]

I na zakończenie, czy mógłby Pan łaskawie w tym drugim zdaniu rozwinąć lub uzasadnić, choćby krótko:

" Wtedy TEŻ ( podkreślenie moje) sanacyjni ...

Kto teraz TEŻ mówi o wygraniu wojny z Rosją a nie budowie potencjału istotnego odstraszania i ewentualnej, samodzielnej obronie do czasu działań NATO?

Znajdzie Pan przykłady poważnych wypowiedzi.

Tylko nie Jachira i Sterczewski.

Franek.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-08 11:58

"[Rafał: Za czołgami można postawić nasz jedyny okręt podwodny.
I tak się nie zanurza, ale przybyszów z pustyni może przestraszy ;) ]

Rusłanem można by go dostarczyć.
Dobry żart tynfa wart.

Ale co z tym tynf... Tfu! fantem zrobić?

Nad granicą od strony Białorusi widać z drona,
że to spora grupka chłopców
w wieku poborowym.
Tacy to i we trzech przerzucą babę w ciąży i kilkoro niemowląt
przez ten okręt na polską stronę.
Co wtedy?

I to już nie jest śmieszne
bo jak długo i co jeszcze?

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-08 12:01

"Za czołgami można postawić nasz jedyny okręt podwodny. "

Po co Pan ciągle wspomina o tym okręcie, skoro jest nam i tak niepotrzebny? Nie chce Pan przyjąć tego do wiadomości? Czy może chce Pan obniżyć wartość polskiego wojska w oczach czytelników tak, aby zwątpli w sens obrony granic i poparli ustępstwa względem Łukaszenki? Przecież wystarczy znieść sankcje, nie wspierać białoruskiej opozycji i płacić drogo za gaz z Nord Stream. Tego chcą Putin i Łukaszenka. Pan też tego chce?

Nie ma wątpliwości, że tak by właśnie było, gdyby nadal rządziła Ewa Kopacz. Podpisalibyśmy jakąś fajną umowe do 2035r., nie wtrącalibyśmy się do "wewnętrznych spraw Białorusi", tylko płacilibyśmy drogo za gaz, no ale jeśli kogoś by nie było stać, to przecież może jechać do Niemiec zbierać szparagi. No i tylko Hołdys w TVP móglby zorganizować jakieś "światełko dla wolnej Białorusi".

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-08 12:28

Łukaszenka organizuje kolejną falę imigrantów. W tej sytuacji niezbędne jest ujawnienie tożsamości funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej, by ułatwić służbom białoruskim rozpoznanie: będzie wiadomo, kto kim jest, jak wygląda i w razie czego będzie można odszukać, gdzie mieszka, kim jest jego żona itd. To ułatwi osobistą zemstę na konkretnych funkcjonariuszach. Tego chce Łukaszenka i tego też chce opozycja i sprzyjające jej media. Czy Pan Szymański też tego chce?

Widz @ 37.30.98.*

wysłany: 2021-11-08 12:37

Ja mam:
1. Szereg żołnierzy z tarczami (żeby się bronić przed kijami)
2. Za nimi: szereg aut z KM-ami.
3.Trzeci rząd: Szereg aut pancernych, dużych, uzbrojonych.
Może iraccy migranci Łukaszenki się przestraszą.

Jak będzie? Zobaczymy.

Czuję tu fachowca, Clausewitz czy cóś???

[Rafał: Za czołgami można postawić nasz jedyny okręt podwodny. I tak się nie zanurza, ale przybyszów z pustyni może przestraszy ;) ]

No to jeszcze, zamiast armatek wodnych, gazów łzawiących i broni gładkolufowej, może taktyczna broń jądrowa?

A może do naszego okrętu dołączyć niemieckie zardzewiałe łodzie podwodne i nieloty- samoloty?

A za nimi Wy, Pan i AS, jako rezerwa strategiczna?

Może się i nie wystraszą, ale mogą umrzeć ze śmiechu.

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-08 13:42

"przybyszów z pustyni"

Ksenofobiczna, pogardliwa sugestia, jakoby Irakijczycy mieszkali "na pustyni" i byli tak prymitywni, że przestraszyć ich jest w stanie kawalek złomu. Panie Szymański, Irakijczycy mieszkają w miastach, maja smartfony, znają języki obce i w przeciwieństwie do Pana wielokrotnie widzieli na własne oczy sprzęt wojskowy.

Szturmowanie przez nich granic nie wynika ani z tego, że są niedoinformowani, ani z tego że są zdesperowani. Oni wiedzą, co ich czeka i nie uciekają też przed wojną. Oni są tylko zmobilizowani, są gotowi zaryzykować, by tylko przedostać się do Europy, bo w Europie są większe możliwości do robienia różnych rzeczy: jedni liczą na zarobek, drudzy na zasiłek, inni może dokonają jakiegoś zamachu albo gwałtu, to już się zobaczy na miejscu. Ale z pewnością w przeciwieństwie do Europejczyków są odważni, pewni wyższości swojej kultury i gotowi na poświęcenia. Dlatego mają nad nami przewagę, mimo że nie dysponują okrętami podwodnymi.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-08 14:19

Reporterzy niemieckiego "Focusa" dotarli do wiceburmistrza jednej z przygranicznych gmin - Michałowa. Relacja polityka mrozi krew w żyłach. Nie wierzy w oficjalne doniesienia rządu o 9 ofiarach konfliktu Polski z Białorusią. Utrzymuje, że śmierć poniosło co najmniej kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset osób. „Z tego, co słyszałem, do tej pory musiało zginąć co najmniej 70 osób. Ale są też głosy, że może być ich nawet 200”. Polityk poinformował też o podlaskim cmentarzysku, które powstało w wyniku konfliktu. Mowa o niewielkiej rzece Świłocz. - Podobno w wodzie pływają trupy. A trupy też są przepychane z jednego brzegu rzeki na drugi. Tam i z powrotem, między Białorusią a Polską. Żadna ze stron nie chce ich wydostać - mówi wiceburmistrz Michałowa. Polityk informuje także, że Straż Graniczna celowo ukrywa prawdziwy bilans konfliktu. Na granicy co chwila pojawiają się nieoznakowane samochody-chłodnie. - W wagonach wywożono ciała uchodźców - twierdzi polityk.
Jest i reakcja władz! Jeżeli ktoś myśli, że dopuszczono niezależnych dziennikarzy, by te informacje sprawdzić, to się myli.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku oskarżyła Marka Nazarko, obecnie burmistrza Michałowa, o to, że jako wójt gminy Michałowo "przekroczył uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz nie udostępnił informacji publicznej". Akt oskarżenia został przekazany do sądu teraz, zarzuty samorządowcowi postawiono w kwietniu tego roku. Co najciekawsze, sprawa miała miejsce w 2006 roku.
Przypomnijmy, że Marek Nazarko zasłynął niedawno ze swojej postawy i pomocy uchodźcom, którzy koczują w lasach na granicy polsko-białoruskiej. Nie raz wypowiadał się na ich temat w mediach oraz na zabierał głos podczas sesji rady miasta. Podkreślał, że ludziom tym trzeba pomóc, bo wyziębienie i hipotermia mogą prowadzić u nich do tragicznych skutków.

Wielce Szanowny Panie AS! Jeżeli pańska religia nakazuje zabijanie, to niech pan zacznie od siebie. Wielu ludzi w Polsce będzie się mniej bało, że jakiś idiota zrobi coś idiotycznego.

Widz @ 37.30.98.*

wysłany: 2021-11-08 14:28

Co prawda nie jestem ani takim strategiem, ani specjalistą od metod odpierania ataków na granice państw, jak AS, który dodatkowo, oprócz bycia wybitnym

poetą, śpiewakiem, tancerzem, politykiem itd.itp.

z uderzającą skromnością, o SOBIE !!!:

Ponieważ zaraz po moim wpisie ukazał się tam wpis Pana Wieńczysława,
zaczynający się od słów:
"Od zawsze wiedziałem, że ze współczesną szkołą jest coś nie tak..."

Temat "oświata i wychowanie oraz kształcenie młodego pokolenia"

Jako AS wiem o tym wszystko, / ... /, ...

to ja, mimo, iż wszystko to co ja wiem, to wiem wyłącznie o AS-ie ( on tak twierdzi i czuję, że jest to jedyna sytuacja, gdy nie błądzi!), mam pytania.

Co Pan , Panie Rafale, tak upierdliwie eksploatujący temat łodzi podwodnej oraz fejki o ' pokpiwaniu", sądzi o takich informacjach:

Trochę prawdy o niemieckim potencjale militarnym. "'Odsiecz' może przyjść dopiero w 3 miesiące od rozpoczęcia wojny"

https://wpolityce.pl/swiat/572905-troche-prawdy-o-niemieckim-potencjale-militarnym


A może to przeczyta Pan, Panie Rafale i przestanie wreszcie tych żenujących złośliwości ?

https://wspieramrozwoj.pl/artykul/169/

Czy polska armia ma szanse w starciu z Rosją?

Oczywiście, nie mamy co się porównywać z Rosją, która już 14 proc. swojego PKB przeznacza na zbrojenia (44,6 mld dolarów), ma 806 myśliwców czy ponad 20 tys. czołgów. Należy jednak podkreślić, że zakładamy, iż w razie konfliktu nie musielibyśmy walczyć sami. W związku z tym nasz potencjał ma nam po prostu umożliwić jak najdłuższą samodzielną obronę.

Jesteśmy także państwem, którego znaczenie rośnie, ponieważ ma zdecydowanie największy potencjał militarny w regionie. W całej Europie, według rankingu Global Fire Power, są tylko cztery państwa z większym potencjałem militarnym od nas – to Francja, Niemcy, Wielka Brytania oraz Włochy. Z tego powodu faktycznie państwa Europy Śrokowo-Wschodniej poza opieraniem swojego bezpieczeństwa na NATO, powinny także zabiegać o dobre stosunki z silnym militarnie państwem w regionie, którego percepcja zagrożeń jest podobna – a zatem Polską.

I ... co?

Zapozna się i uczciwie oceni, w jakim kierunku zmierzamy?

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-08 16:47

"Można piec kiełbaski na ognisku, popijać Ducha Puszczy, a pisać, że w nocy odparto szturm miliona uchodźców. Przecież i tak nikt tego nie sprawdzi"

Nikt nie piecze kiełbasek na ognisku, nikt nie popija Ducha Puszczy i nikt nie pisze, ze w nocy odparto szturm miliona uchodźców. Straż Graniczna zachowuje profesjonalizm i zimną krew. Już teraz udało się odeprzeć szturm dokładnie nie wiadomo ilu, ale ok. kilkunastu tysięcy nie uchodźców, lecz imigrantow. Każdy może to sprawdzić - są filmiki, nagrania z helikoptera.

Wobec skali ordynarnych i obraźliwych głupot, które Pan pisze, zachęcam Pana do tego, by poszedł Pan w ślady tow. PK i zaprzestał Pan prowadzenia tego bloga.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-08 22:34

Wielce Szanowny Panie Wieńczysławie protestuję! PK wykończyły Gnidy. JJ wykończyły Gnidy. Jak nie u pana RPS, to gdzie pan będzie mógł swoje bardzo fajnie napisane kłamstewka i mistyfikacje wypisywać? A ja i Wielce Szanowny Pan AS swoje grafomaństwo gdzie mamy prezentować? No, gdzie? Nawet Gnida swoimi gnidowskimi tekstami nie będzie miał się gdzie ośmieszać!
Panie Gospodarzu, niech się Pan nie daje zastraszyć! Blog trwa i "trwa mać". Śmiechem i opisem możliwości okrętu podwodnego w chwalebnej obronie granic- nawet lądowych oraz godnością obywatelską należy dawać odpór milczącej akceptacji dla „zła w czystej postaci”.
Czekając na kontrorzeknięcie na zasadzie „rzygniem, pierdniem, bekniem i orzekniem”, które nastąpi, być może już w dniu 24-tego bm. nie zapomnijmy o Izie!
Jest Apel! Obywatelu! Zapal świeczkę dla Izy na rynku w swojej miejscowości, pod lokalnym biurem PiS lub Konfederacji, pod biurami posłów i senatorów, którzy przyczynili się do tej śmierci. Wypełnijmy wspólne zobowiązanie - Ani jednej więcej! .
„Dziecko waży 485 gramów. Na razie dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. I nic nie mogą zrobić. Zaczekają aż umrze lub coś się zacznie, a jeśli nie, to mogę spodziewać się sepsy. Przyspieszyć nie mogą. Musi albo przestać bić serce, albo coś się musi zacząć”.
Takiego smsa do swojej mamy wysłała Iza, leżąc w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie. Miała 30 lat. Mieszkała w Pszczynie. Prowadziła tam zakład fryzjerski. Miała męża i córeczkę, brata i bliskie przyjaciółki. Była w 22 tygodniu drugiej ciąży, w której stwierdzono ryzyko wad wrodzonych płodu. Została przyjęta do szpitala po nagłym odejściu wód płodowych. Stwierdzono bezwodzie. Już ze szpitala przesyłała informacje do rodziny, w których zgłaszała, że lekarze obawiają się przeprowadzenia aborcji. Czekano, aż serce płodu przestanie bić. Był czas, by ją uratować. Jej serce też ciągle biło. Iza zmarła 22 września w wyniku wstrząsu septycznego, zaraz po obumarciu płodu. Zmarła, bo ze strachu przed okrutnym, antyaborcyjnym prawem nie udzielono jej pomocy w ciąży zagrażającej jej życiu.

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-08 23:27

Ma ktoś jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, że Buniek to ruski troll, który rozpowszechnia fake newsy?

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-09 06:02

Panie Wieńczysławie:
U Kuczyńskiego na TT przeczytałem:
"Można być bardzo ostro przeciw władzy, można jej nienawidzić, jak ja, za to co robi z krajem od 6 lat, ale słowa wsparcia nie powiedzieć wobec żołnierzy, policjantów i straży granicznej stających przeciw tej napaści to doprawdy nieładnie szanowna opozycjo."

Dalej komentarze takie, że szybko uciekłem.

Maskirowka i duraczenie Putina to mały pikuś przy wizjach,
jakie snują na temat Kaczora i jego kamaryli
różne komentatory.
W związku z sytuacja na granicy Białorusi oczywiście.
Nasz okręt podwodny to też mały pikuś wobec tego.

Gdzie trzech Polaków, tam pięć zdań.
Co i wśród naszej wesołej gromadki znów widać.
Szkoda.
Bo to już nie tylko różnica zdań.
Gdzie nam tam do pięknego różnienia się.
Daleko.
Nam niepotrzebna żadna broń!
Jak przyjdzie co do czego,
to jeden drugiemu poprzegryza tętnicę szyjną i po sprawie.

Oglądałem wczoraj cały dzień w TVP Info obrazki z agresji na granicy.
Ale są tacy którzy mówią, że to fikcja.
Jak tu spać spokojnie?

Buniek:
"Wielce Szanowny Panie AS!
Jeżeli pańska religia nakazuje zabijanie,
to niech pan zacznie od siebie."

Podobno sprzedają dwa wróble za AS-a.
A jak są dwa AS-y?
Ten buńkowy i ten AS-owy?

A na poważnie:

"Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą.
Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.
Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa?
A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię.
U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone.
Dlatego nie bójcie się:
jesteście ważniejsi niż wiele wróbli."
Patrz: (Mt 10,24-33)

To komunizm zabija duszę i ciało.
Ileż to lat był u nas komunizm?
PZPR-owski oczywiście, ale to wystarczy.
Jak widać.

No ale ja jeszcze żywy,
więc nadziei nie tracę.

A zauważył ktoś,
że u AS-a brak komentarza o...
no, mniejsza z tym.

Widz @ 37.30.117.*

wysłany: 2021-11-09 09:33

A jednak śmieć Buniek, sq ..syn, z nieznanego ruskiego lub niemieckiego żołnierza i matki, która nigdy za pieniądze " kroku żołnierzom nie żałowała " ...

Śmieć dalej zaczepia, chociaż wydawałoby się, że oprzytomniał, ale...

ŚMIEĆ TO ŚMIEĆ.

Śmieć Buniek.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/burmistrz-micha%C5%82owa-z-zarzutami-or%C4%99downik-medi%C3%B3w-kt%C3%B3ry-mia%C5%82-szanta%C5%BCowa%C4%87-lokalnego-naczelnego/ar-AAQkCfJ?li=BBr5KbO

Prokuratorskie zarzuty

Nazarko ma jednak poważniejsze problemy, I to teraz. Chodzi o śledztwo Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Pierwotnie dotyczyło zakupu nieruchomości, dziś rozbudowane jest o kolejne wątki.

Polskie Radio Białystok poinformowało w kwietniu br.:

„w 2006 roku ówczesny wójt gminy Michałowo, a obecnie jej burmistrz, był prywatnie zainteresowany kupnem jednej z nieruchomości. Samorządowi przysługiwało jednak prawo pierwokupu. Prokuratura twierdzi, że włodarz polecił jednej z urzędniczek stosownego przygotowanie pisma w sprawie zakupu. Marek Nazarko miał nabyć nieruchomość”.

Niedługo po tym burmistrz wydał obszerne oświadczenie. „Zarzuty postawione w tym postępowaniu stanowią wyłącznie subiektywną, nieuzasadnioną ocenę prokuratora prowadzącego to postępowanie” - czytamy.

W kwietniu br. !!!

Skąd już wtedy prokuratura wiedziała, że zacznie się nasz bohater " pochylać się" " nad imigrantami " i postawiła mu zarzuty w ramach zemsty za działania z

z późniejszej o kilka miesięcy, jesieni?

Lewackie cuda?

A może jednak sobie " spryciul" wymyślił obronę w sprawie kryminalnej na " ofiarę reżimu" ?

Widz @ 37.30.117.*

wysłany: 2021-11-09 09:37

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-08 23:27

Ma ktoś jeszcze jakieś wątpliwości co do tego, że Buniek to ruski troll, który rozpowszechnia fake newsy?

Ja mam, to nie troll, za głupi!

To śmieć, czopek Putina i podpaska Merkel.

Obydwa używane i zużyte.

Widz @ 37.30.117.*

wysłany: 2021-11-09 09:45

Jak nie u pana RPS, to gdzie pan będzie mógł swoje bardzo fajnie napisane kłamstewka i mistyfikacje wypisywać?

Śmieciu Buniek, " inżynierze - analfabeto":

W tym zdaniu, analfabeto, powinno być , zgodnie z regułą języka polskiego :

" Jak nie u pana RPS, to gdzie Pan będzie mógł swoje bardzo fajnie napisane kłamstewka i mistyfikacje wypisywać?

Nie dziękuj śmieciu, bo i tak nie zrozumiesz i nie zapamiętasz, matole!

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-09 12:26

Buniek:
"A ja i Wielce Szanowny Pan AS..."

JA!
Największy grafoman wśród AS-ów i
największy AS wśród grafomanów!

Noooo!
Takich dwóch,
jak nas trzech,
to nie ma ani jednego!
Wiedziałem!

A na poważnie:

Miałem popełnić kolejny poetycki plagiat z fragmentów typu:

"sq ..syn
nigdy za pieniądze
kroku żołnierzom nie żałował"

czy jakoś tak,

ale przecież:
"larum grają!
Ojczyzna w potrzebie!

No to:
"Ja z synowcem na koń wsiędziem,
szable w dłoń i...
jakoś to będzie!

Jak będzie?
HGW.

Trzeba trzymać rękę na pulsie.
Póki co.

[Rafał: Cytat z Mickiewicza z ostatnich akapitów to smutny obraz polskiej polityki. Od wieków...]

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-10 05:13

Panie Rafale!

W ramach sprzątania śmieci,
proszę o umieszczenie tu mojego wpisu,
który napisałem do pana Jacka Jakubca na jego blogu,
bo na pewno to, co napisałem zostanie tam zablokowane.

A oto mój tekst:

"Panie Jacku.

Pewnie się Panu nie chciało porównać
co AS, a co Widz wypisują u Rafała Szymańskiego,
to na koniec mała próbka
co Widz pisał o Buńku, Soclibie i AS-ie
W mojej oryginalnej formie literackiej:

"AS @ 82.139.16.* wysłany: 2021-11-04 10:36

Taki Wic:

"śmieciu Buniek
To nie ja zacząłem
AS" wprowadził do obiegu bloga pojęcie „ gnidy”
Sq…syn soclib
a ty, drugi sq..synu jesteś niedoróbką
Umyśliłeś sobie śmieciu, jak to prostak
dymają ciebie za friko, frajerze
prowadzenie twojej matki będzie ciągle przypominane.
złamasie kutany"


Na poważnie:
W latach sześćdziesiątych
były konkursy dla młodych poetów.
Kumpel student polonistyki
skompilował wersy z różnych znanych poetów
i dostał nagrodę."

Panie Jacku.
"Wierszyk" z pomyj Widza, to tylko próbka
z JEDNEGO jego wpisu u Rafała.

Są tam jeszcze i takie "kwiatki" Widza:

"To śmieć, czopek Putina i podpaska Merkel.
Obydwa używane i zużyte."

To o Buńku.

Następne "kwiatki":

"A jednak śmieć Buniek, sq ..syn, z nieznanego ruskiego lub niemieckiego żołnierza i matki, która nigdy za pieniądze " kroku żołnierzom nie żałowała "

...śmieciu rusko - niemiecki...ze śmieciami
i używanymi czopkami oraz tamponami sygnowanymi Buniek

ostatni raz potraktuję ciebie , śmieciu Buniek, jak śmiecia z resztkami myślenia.

za chwilę odezwie się śmieć Buniek, który jest
wysłannikiem Putina oraz rzecznikiem Merkel.
Nieświadomym, boś na świadomego za głupi.
Na takich debili, jak ty , nie poświęciliby ani kopiejki, ani eurocenta.
A mają ciebie i dymają ciebie za friko, frajerze.
Dlatego trudno ciebie nazywać nawet trollem, nie ten poziom, śmieciu.
Ponieważ nie trafiają do ciebie śmieciu, moje prośby, wyrażone w żołnierskich słowach, to ostrzegam: każda twoja następna, debilna zaczepka będzie kwitowana
wezwaniem a’la Lempart, żebyś się „ oddalił”, zaś twoje ****ie pochodzenie i prowadzenie twojej matki będzie ciągle przypominane.
Przemyśl to, co napisałem, złamasie kutany.

Wystarczy.

Buniek jaki jest, każdy widzi. Soclib także.
AS jest chory psychicznie, głupio -mądry, pedał i co tam jeszcze.

Kim jest Widz?

Wobec Widza zastosowałem swoistą terapię u Rafała Szymańskiego.

Polegała ona na spisywaniu pomyj, jakie Widz wylewa na komentatorów,
z prośbą, żeby może jednak tego nie tolerować,
potem na sygnalizowaniu, że wpisów Widza nie czytam,
następnie na sygnalizowaniu, że "bez komentarza",
a w końcu na zupełnym braku moich reakcji na wpisy Widza.

No, ale u Pana Jacka znowu się zaczęło.
Tu:
Widz @ 37.30.117.* wysłany: 2021-11-09 09:07

Po co Pan Jacek umieścił u siebie ten bełkot Widza?
Nie wiem.
Ale już moją prześmiewczą ripostę skasował Pan Jacek.
Czemu?
Nie wiem.


Szkoda mi tylko Wierszyka z refrenem:
"AS-a tada rasa"
na podstawie piosenki
"Wyleciał ptaszek z Łobzowa"

Czuwaj!"

Panie Rafale.
Pan decyduje, co Pan kasuje.
Ale są jakieś granice.

Patrz: Białoruś.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-10 07:25

Panie Rafale!

Wrócę raz jeszcze do AS-a,
bo jestem jego zagorzałym idolem.
:-)

Czy JA jestem AS-em? Nie!
Czy AS jest mną? Oczywiście że nie.

AS jest ksywą, która podpisuje tekst.

Gdybym JA pisał jako JA
MÓJ tekst byłby inny!

Kiedyś napisałem do pana Jacka tekst jako JA,
podpisując się oczywiście ksywą.
Napisałem, że to tylko do jego wiadomości.
Gdy zobaczyłem ten tekst na blogu, widoczny dla wszystkich,
uświadomiłem sobie,
że jako AS, pisząc tekst do wszystkich,
napisałbym ten tekst zupełnie inaczej.

Po co jest ksywa?
Bo niektórych, którzy mnie tu namiętnie czytają,
NIGDY nie chciałbym spotkać w realu.
Proste?
Proste!

Ksywa pomaga.

Też ujawnia, jak widać, procent cukru w cukrze.
Nasze człowieczeństwo.
Albo jego deficyty.

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-10 10:07

https://www.energetyka24.com/francja-chce-jeszcze-wiecej-atomu-mocne-wystapienie-macrona-komentarz

Czekamy na polskiego Macrona!

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-10 10:45

"Cytat z Mickiewicza z ostatnich akapitów to smutny obraz polskiej polityki. Od wieków"

W ogóle Polska jest do bani. Może gdybyśmy przyjęli tych inżynierów spod granicy, to by nam naprawili ten okręt podwodny. A tak - nie mamy nawet co marzyć o nowoczesnym państwie.

Dobrze, że chociaż samorządy mamy sprawne, przynajmniej te na zachodzie. Słyszałem, że prezydent Jeleniej Góry radzi sobie tak znakomicie, że radni nie muszą nic robić, tylko podonoszą rekę za rozwiązaniami prezydenckimi. Jaka to wielka radość dla nas, mieszkańców. To oznacza ogromne oszczędności, bo dzięki temu radni, którzy normalnie musieliby pracować nad jakimiś uchwałami, mogą zająć się czymś innym, np. publikowaniem światłych myśli na blogu, które przyczyniają się do naprawy świata.

Widz @ 37.30.117.*

wysłany: 2021-11-10 16:40

Panie Rafale/

Piszę to w trosce o Pana I wszystkich czytelników Pana bloga.

Piszę to świadom tego, że Pan, oraz wszyscy czytelnicy tego bloga, są

pełni napięcia i oczekują na ten mój wpis.

Piszę już teraz, żeby nie odkładać na ostatnią chwilę, bo mogłoby się

to Wasze oczekiwanie skończyć jakimś załamaniem nerwowym i

bezsennością.

Nie chcę Was zostawiać stanie niepewności tego świata i dlatego …

JA piszę jako JA, dlatego nie martwcie się, że Was oszukuję i piszę

jako ON.

Ci , którzy tak twierdzą, okłamują Was, bo JA jestem naprawdę JA, nie zaś ON.


Już niewiele po urodzeniu zorientowałem się, że JA to jestem JA, bo

mój młodszy brat okazał się nie być MNĄ, tylko ON był sobą!!!

Czyli, nie mógł być i ... taka ciekawostka, nie był mną !!!

Absolutnie nie był!!!

/ … / itd. itp.

Dlatego czujcie się bezpieczni w tym skomplikowanym świecie,

zapewniam Was , JA jestem, cały czas, JA.

Śpijcie spokojnie, JA czuwam .

Ze sobą czyli ze mną!!!


PS I. AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-10 05:13

No, ale u Pana Jacka znowu się zaczęło.
Tu:
Widz @ 37.30.117.* wysłany: 2021-11-09 09:07

Po co Pan Jacek umieścił u siebie ten bełkot Widza?
Nie wiem.
Ale już moją prześmiewczą ripostę skasował Pan Jacek.
Czemu?
Nie wiem.

Ja wiem.

Bo pan Jacek, trzykrotnie pisany błędnie, ( bo nie jest to zwrot do

pana Jacka ) z dużej litery „ Pan”, pewnie jest duży, wysoki, dobrze

zbudowany i …pewnie tylko dlatego jest „ Pan Jacek”( z dużej !!!).

A duży ( Pan Jacek) może więcej.

Może też skasować :) „ ripostę” :) !!!

PS II :) Opisany wyżej bełkot Widza na blogu JJ składa się w 95 % ze skopiowanego bełkotu AS -a .

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Widz @ 37.30.114.*

wysłany: 2021-11-10 17:51

Żeby Polska

Jan Pietrzak

Z głębi dziejów, z krain mrocznych
Puszcz odwiecznych, pól i stepów
Nasz rodowód, nasz początek
Hen, od Piasta, Kraka, Lecha
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączonych myślą prostą

Żeby Polska, żeby Polska
Żeby Polska była Polską!
Żeby Polska, żeby Polska
Żeby Polska była Polską!

Wtedy kiedy los nieznany
Rozsypywał nas po kątach
Kiedy obce wiatry gnały
Obce orły na proporcach
Przy ogniskach wybuchała
Niezmożona nuta swojska

Żeby Polska, żeby Polska
Żeby Polska była Polską!
Żeby Polska, żeby Polska
Żeby Polska była Polską!

Zrzucał uczeń portret cara
Ksiądz Ściegienny wznosił modły
Opatrywał wóz Drzymała
Dumne wiersze pisał Norwid
I kto szablę mógł utrzymać
Ten formował legion, wojsko

Żeby Polska, żeby Polska
Żeby Polska była Polską!
Żeby Polska, żeby Polska
Żeby Polska była Polską!

Matki, żony w mrocznych izbach
Wyszywały na sztandarach
Hasło: "Honor i Ojczyzna"
I ruszała w pole wiara
I ruszała wiara w pole
Od Chicago do Tobolska

Żeby Polska, żeby Polska
Żeby Polska była Polską!
Żeby Polska, żeby Polska
Żeby Polska była Polską!
Żeby Polska, żeby Polska
Żeby Polska była Polską!
Żeby Polska, żeby Polska
Żeby Polska była Polską!

https://www.youtube.com/watch?v=HO46vMAUALc

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-10 22:58

Z radością spostrzegłem, że Wielce Szanowny Pan AS, mimo ohydnych wyzwisk i apeli „PZPRu” o to by zamilkł, i przestał oczekiwać przejawów człowieczeństwa względem „gorszego sortu” ze strony obecnych władz i tych którzy te władze wybrali i dalej popierają oraz wskazywania gdzie człowieczeństwa „panom” brakuje („Nasze człowieczeństwo. Albo jego deficyty”) dokonał kilku wpisów by „godnością obywatelską (..) dawać odpór milczącej akceptacji dla „zła w czystej postaci”.
Wielce Szanowny Panie AS, gnidy Putina to inaczej PZPR czyli Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji. Taka metoda jak wyzwiska jest skuteczna i przykładowy lokalny Współbiesiadnik Indywidualny Dobrze Zaopatrzony jeżeli chce zarobić to musi wyzywać. Nie warto się oburzać, bo to nic nie zmieni. On robi to dla pieniędzy. Podli i Sprzedajni zawsze tak robili. Jak wiadomo zdrajcy byli są i będą. Fakt, że musi przy okazji zapomnieć o kulturze osobistej czy nawet o człowieczeństwie pewnie powoduje, że mu mocodawcy lepiej płacą. (Patrz troska Himmlera o załogi obozów śmierci.) Zatem nasza tutaj grafomańska pisanina i nie uleganie presji powoduje, że on ma więcej pieniędzy i z pewnością nie ma nic przeciw temu. To, że i u nas taki może pisywać i wyzywać świadczy o niskiej kulturze politycznej naszego społeczeństwa, które takim gnidom, mendom i kundlom Putina daje posłuch zapominając o własnych żywotnych interesach.
Zatem jeszcze raz podkreślę wdzięczność, że Pan pisze i się nie poddaje. Ponadto, jako skromny zwolennik tej formy walki z kłamstwem i chamstwem proszę o szczerą ocenę w jaki sposób rządy tej władzy zwiększyły bezpieczeństwo Pańskich żywotnych interesów? Czy głoszone publicznie treści pokrywają się z obrazem rzeczywistości jaki Pan obserwuje? Jaka Pańskim zdaniem czeka nas przyszłość? No i po raz setny: Kto kłamie w sprawie Smoleńska?

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-10 23:27

Wielce Szanownemu Panu Wieńczysławowi polecam tekst: https://www.wnp.pl/energetyka/polska-nie-zbuduje-elektrowni-atomowych-za-5-lat-zabraknie-nam-energii
Otóż dowie się pan (W. proszony o porcję jadu), że: „Niedawno prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Emannuelem Macronem a premier Mateusz Morawiecki - z prezesem EDF. A zatem coś chyba jest na rzeczy?

- Prowadzimy grę ekonomiczno-polityczną z Francją - na zasadzie, że może od was kupimy elektrownie jądrowe, a wy nas poprzecie w głosowaniach w instytucjach UE. Francuzi szukają rynków zbytu dla swoich technologii jądrowych; mają u siebie duży przemysł jądrowy, a na świecie jest niewielu chętnych na ich technologię. Budowane bloki Olkiluoto 3 i Flamanville 3 mają kilkuletnie opóźnienia i duże przekroczenia kosztów...

To może amerykanie z Westinghouse?

- Właścicielem Westinghouse pozostaje fundusz inwestycyjny z Kanady; oni nie mają wystarczających środków. Westinghouse kończy budowę dwóch bloków w Stanach Zjednoczonych - i tam także są duże opóźnienia i przekroczenia kosztów.

Ostatnio wiele się mówi o małych, modułowych reaktorach. Może to jest wyjście dla Polski?

- Małe reaktory jądrowe to odległa perspektywa. W Polsce mogą one powstać znacznie później niż duże reaktory, może gdzieś ok. roku 2050-60.

Warto pamiętać, że małe reaktory jądrowe to nie jest nowy pomysł - nad tym pracuje się od wielu lat. Podejmowano wiele prób - np. wojsko USA próbowało budować takie reaktory, aby mieć dostęp do energii w miejscach dalekich od sieci, jak Alaska czy Grenlandia. I takie próby zawsze źle się kończyły.
Udało się wykorzystać małe reaktory jedynie w przypadku okrętów podwodnych, lodołamaczy i lotniskowców. Niemcy w latach 60. wybudowali jeden statek handlowy z napędem jądrowym, ale potem dali sobie z tym spokój...

Na świecie jest prowadzonych wiele projektów małych modułowych reaktorów, ale jeszcze żaden z nich nie ma zatwierdzenia ze strony Komisji Dozoru Jądrowego w Stanach Zjednoczonych. Jedynie projekt Nu Scale dostał od amerykańskiego dozoru ogólną zgodę na zastosowanie technologii.

Warto zdawać sobie sprawę, że koszty tej technologii będą olbrzymie. To nie tak, że jeśli blok 1000 MW kosztuje 10 mld dolarów, to mały blok 200 MW będzie kosztował 2 mld dolarów... Blok 200 MW wymaga ok. 1/3. kosztów dużego bloku, co oznacza, że energia w nim wyprodukowana będzie o ok. 30 proc. droższa niż w przypadku dużych jednostek!

Skoro małe reaktory działają na okrętach podwodnych i lotniskowcach, to dlaczego mają nie działać na lądzie...

- Proszę nie żartować... W przypadku zastosowań wojskowych można zapomnieć o kwestiach ekonomicznych, które nie są brane pod uwagę. To nie są zastosowania cywilne.

Gdyby budowa cywilnych małych reaktorów jądrowych była tania i prosta, no to na całym świecie wszyscy już by te reaktory mieli. „

Widz @ 37.30.97.*

wysłany: 2021-11-12 09:56

Tak wczoraj uczczono w JG24 Obchody Dnia Niepodległości.

To wybrane fragmenty " tfurczości taaakich " dwóch" ( reszta na blogu JJ ):

Z Tej Okazji:

Pan Prezes był chory
I leżał w łóżeczku
Na drugi dzień wstaje,
Nakłada maseczku,

I idzie na mszyczkę:
Brata wspomnieć trzeba!
Taż w końcu my wszyscy
Trafimy do nieba!

Ukłon przed pomnikiem
Uczynić wypada
On jeden w maseczce?
Taka maskarada!

Co za przepiękna grafomania chorego ...

A to wpis jego " wydawcy " i propagatora:

JJ:
Zamieszczam.
Dla równowagi.
Zresztą dobre to, nie powiem...


A ja nie powiem, tylko zapytam:

Co jest dobre dla uczczenia 11Listopada?

Upolitycznione problemy psychiatryczne autora?

A może " poezja " , typu " mszyczka "???

Idziecie w niedzielę na " mszyczkę " ?

A może na " mszyce"???

Do jakiego " kopściółka" pójdziecie " dowcipnisie"???

Co za dowcip, co za polot, co za finezja ... u was ( celowo z małej ...)

Czytał to jakiś lekarz psychiatra?

Co Pan na to, Panie doktorze?

Jest też to drugie zdanie: Dla równowagi.

Równowaga ma polegać na publikacji steku chorych, upolitycznionych wynurzeń AS-a w stosunku do czystego, bez ŻADNYCH ODNIESIEŃ POLITYCZNYCH CZY

OSOBISTYCH pieśni Żeby polska była Polską?

Ciekawa równowaga.

REASUMUJĄC:

Ja osobiście wolałbym z mądrym zgubić niż z nimi znaleźć !!!

Widz @ 37.30.97.*

wysłany: 2021-11-12 10:05

Buniek @ 176.111.153.*, wysłany: 2021-11-10 22:58

Wielce Szanowny Panie AS, gnidy Putina to inaczej PZPR czyli Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji. Taka metoda jak wyzwiska jest skuteczna i przykładowy lokalny Współbiesiadnik Indywidualny Dobrze Zaopatrzony jeżeli chce zarobić to musi wyzywać. Nie warto się oburzać, bo to nic nie zmieni. On robi to dla pieniędzy. Podli i Sprzedajni zawsze tak robili.


OK’, ostatni raz potraktuję ciebie , śmieciu Buniek, jak śmiecia z resztkami myślenia.

Dlatego – wysil się i próbuj myśleć.

To nie ja zacząłem te debilne rozwinięcia skrótu PiS w każdym poście, nie ja, tylko twój " Wielce Szanowny Pan AS" wprowadził do obiegu bloga pojęcie „ gnidy”,

które ty i soclib podchwyciliście i wykorzystujecie.

Sq…syn soclib, w szale atakowania odmiennych poglądów, zaczął od prowokowania mnie „ szmalcownikiem” a ty, drugi sq..synu to powielasz, przenosząc to na

moich dziadków.

Nie jest moją winą, że nie potrafisz myśleć, zwłaszcza samodzielnie, że jesteś niedoróbką komunistycznego modelu nauczania, że ortografia języka polskiego jest

dla ciebie … wiedza tajemna, zaś ortografia … nie istnieje.

Umyśliłeś sobie śmieciu, jak to prostak, wklejać do każdego swojego tekstu, aż do zwymiotowania , coś o Współbiesiadnikach, gnidach Putina, mendach itd.

Śmieciu, ja wklejam teksty, które są opiniami np. prof. Musiała, wykładowcy na niemieckiej uczelni i nie piszę, że za chwilę odezwie się śmieć Buniek, który jest

wysłannikiem Putina oraz rzecznikiem Merkel.

Nieświadomym, boś na świadomego za głupi.

Na takich debili, jak ty , nie poświęciliby ani kopiejki, ani eurocenta.

A mają ciebie i dymają ciebie za friko, frajerze.

Dlatego trudno ciebie nazywać nawet trollem, nie ten poziom, śmieciu.

Ponieważ nie trafiają do ciebie śmieciu, moje prośby, wyrażone w żołnierskich słowach, to ostrzegam: każda twoja następna, debilna zaczepka będzie kwitowana

wezwaniem a’la Lempart, żebyś się „ oddalił”, zaś twoje ****ie pochodzenie i prowadzenie twojej matki będzie ciągle przypominane.

Przemyśl to, co napisałem, złamasie kutany.

Widz @ 37.30.97.*

wysłany: 2021-11-12 10:14

Buniek @ 176.111.153.*, wysłany: 2021-11-10 22:58

Jak wiadomo zdrajcy byli są i będą. Fakt, że musi przy okazji zapomnieć o kulturze osobistej czy nawet o człowieczeństwie pewnie powoduje, że mu mocodawcy lepiej płacą. (Patrz troska Himmlera o załogi obozów śmierci).

Co jeszcze obok " szmalcowników" żałosny sq ..synu wymyślisz?

S ... syn czy pomocnik Himmlera jesteś?

Razem wyrywaliście trupom złote żeby???

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-12 10:28

Buniek:
"przykładowy lokalny
Współbiesiadnik Indywidualny Dobrze Zaopatrzony
jeżeli chce zarobić to musi wyzywać.
Nie warto się oburzać, bo to nic nie zmieni."

Słusznie Panie Buniek.
Niech wyzywa.

Zapewne wiele zjawisk
"świadczy o niskiej kulturze politycznej naszego społeczeństwa"

A co do kultury par ekselans?
Tekst, który otrzymałem w Kauflandzie
dwa dni temu od starszej pani:
"Nie wqurviaj mnie, tylko załóż maskę!"

Buniek:
"Zatem jeszcze raz podkreślę wdzięczność, że Pan pisze i się nie poddaje."

W procesie autopsychoterapii
u pana Jacka i Pana Rafała
jestem już na etapie
spokojnego czytania i niekomentowania
wielbiciela moich tekstów.
Na oddziale psychiatrycznym w Tworkach, gdzie obecnie przebywam,
pozwalają mi pisać to co chcę.

Pyta pan Buniek AS-a:

"1. w jaki sposób rządy tej władzy zwiększyły bezpieczeństwo Pańskich żywotnych interesów? 2. Czy głoszone publicznie treści pokrywają się z obrazem rzeczywistości jaki Pan obserwuje? 3. Jaka Pańskim zdaniem czeka nas przyszłość?
4. Kto kłamie w sprawie Smoleńska?"

Odp (?):
1.Żona mi załatwiła dwa razy większą emeryturę. Pisałem o tym u pana Jacka.
2. TVN24, czy TVP Info?
3. Marna. Wszyscy pomrzemy.
4. Nie wiem. Ale ja nie kłamię w tej sprawie.

Niech żyje Pan Wieńczysław i Jego teksty!
Panie Wieńczysławie!
Proszę o więcej!

Widz @ 37.30.98.*

wysłany: 2021-11-12 14:17

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-12 10:28

" Niech żyje Pan Wieńczysław i Jego teksty!'.

Powinno być, zgodnie z regułą języka polskiego : " Niech żyje pan Wieńczysław i jego teksty!'.

Dobra rada, idź do " kopściólka" , na " mszyczkę"i pomódl się dla siebie o rozumek.

twoja ( celowo z małej, stosownie do ...) wyjątkowa odporność na wiedzę i możliwości uczenia się, demonstrowane grafomańskie popisy literackie oraz IQ,

skłaniają mnie do twórczego rozwinięcia twojego ( celowo z małej ...) nicka.

Nasz AS , który cały czas dramatycznie wzywa do zaprzestania dehumanizacji kogoś poprzez nazywanie " śmieciem", sam nie ma żadnych oporów , gdy tamten,

nieprowokowany nazywa kogoś Współbiesadnikiem, gnidą, mend ą itd.

Sam również nie stroni od gnid oraz " dohumanizowania" człowieka o nazwisku Kaczyński - " Kaczorerm.

Taki odważny, dowciapny i " Kaczora nie lubi!

Na zasadzie określenia kogoś o inteligencji rośliny, " paprotką", jak też rozszyfruję jego nicka:

Asparagus Simpleks.

c. b.d.o

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-12 14:37

Panie Rafale!

Lektura zaliczona,
dzisiaj nic się nie wydarzyło.
Od rana siedziałem i pisałem dziennik
z datą 12.11.2021 rok.

A w Tworkach jest zimno,
poza tym w porządku,
muzyka za oknem mi
gra na okrągło...

I tylko mi ciebie brak!
W tym więźniu!
I tylko mi ciebie brak!
Ciebie tu!

Wieńczysław @ 5.173.248.*

wysłany: 2021-11-12 20:45

Na przykładzie tego co pisze Buniek-Sruniek można stwierdzić, że Rosja już nie próbuje walczyć z elektrowniami jądrowymi przy pomocy argumentów, bo tych nie ma. Teraz idzie taka oto narracja: budujcie, ale zobaczycie, jakie to jest drogie i czasochłonne.

To, że jest to drogie, to nie znaczy, że nieopłacalne w perspektywie tak wielu lat działania.
To, że coś jest czasochłonne w budowie, to oznacza tylko, że powinniśmy zacząć już wczoraj. Jeśli powstanie "run" na energetyką jądrową, jeśli będziemy kształcić kadry we wszystkich zaangażowanych dziedzinach, jeśli będziemy budować poparcie społeczne i podpisywać umowy z dostawcami, to będzie szybciej.

A ten buńkowy profesor jest też zwolennikiem utrzymania węgla do 2040r., czyli jest ni mniej, ni więcej, jak tylko zbrodniarzem klimatycznym.

Także Buniek-Sruniek, jeśli masz zamiar dalej lobbować w "Polszy" na rzecz niebudowania EJ i blackoutów, to daruj sobie, bo my już zdecydowaliśmy.

Wieńczysław @ 5.173.251.*

wysłany: 2021-11-12 20:56

Westinghouse wg ruskich agentów nie ma kasy na nowe inwestycje. Wiadomo - bo nie ma czegoś takiego jak banki, które przyznają kredyty inwestycyjne. Ale za to magazyny są, które albo raczej "katore" mówiąc językiem Buńka, dostarczą nam energię w bezwietrzne noce.

Podobnież Solorz z Sołowowem tacy głupi, że budują SMR-y, skoro efekty inwestycji zobaczą dopiero ich praprapraprawnukowie.

Dobrze, że z tsunami już sobie poradziliśmy.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-12 22:28

W nastrój poetyczny nas wprowadził Gnida Putina, i trzeba uszanować. Proponuję wiersz jakiejś Pani ale chyba nie z tych, którym dzięki nepotyzmowi, załatwia się dwa razy większą emeryturę:
Jaka Ty jesteś, Polsko?
Co z Ciebie nam zostało?
Z tej mojej, naszej, wspólnej, tak wiele i tak mało...
Gdzie się uczciwość skryła?
Gdzie duch Twój, serce, wiara?
Gdzie rozum i dojrzałość?
Gdzie wina i gdzie kara?
Gdzie są podłości tamy?
Gdzie chamstwa, hejtu, buty?
Że ten, co czyni dobro, tak łatwo jest opluty...
Gdzie są granice prawa, którego strzegł nasz orzeł?
Że nić ludzkiego życia przecina się jak nożem...
Gdzie spokój, szczęście, miłość, o których kiedyś śniłam?
Nie takiej Polski chciałam, nie taką wymarzyłam.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-13 06:53

Panie Rafale!
Panie Wieńczysławie!
Panie Buńku nawet też!

Wracając do admeritumu,
bo wszyscy wiedzą, jaki jest mój punkt widzenia,
a nawet siedzenia,
bo wspominałem przecież i Tworki i bodajże Bolesławiec,
to tak myślę sobie o sytuacji na granicy:

Kilkanaście tysięcy żołnierzy,
póki co płotek z drutu umocowany na kijach od szczotki
i co?
Po drugiej stronie coraz więcej dzieci i kobiet w ciąży
bez mała wszyscy płci męskiej, w wieku poborowym,
wszyscy oni pogubili dokumenty tożsamości,
ale żaden z nich nie zgubił swojego smartfona
i co?
I napierają!
Co robią nasi?
Się nie dają!
Jak długo jeszcze?

Jakieś 40 lat temu wyszła powieść "Obóz świętych" Jeana Raspaila.
Cała miliardowa hinduska (sic! bo autor bał się pisać o murzynach i arabach)
nędza wyruszyła na wszystkim co pływa,
na podbój Europy.
Słyszeli, że w Europie KAŻDY uchodźca
dostanie willę z basenem i samochód nie musząc w ogóle pracować!
Pieniądze co miesiąc da urząd od zasiłków socjalnych. Na gromadkę dzieci starczy.
W telewizji mówili!
No a jak nie wierzyć telewizji?
Wszyscy wierzą!
Przecież to sama prawda całą dobę!
Co było dalej?
Hindusi przypłynęli na beleczym i wkroczyli do Europy.
Na czele szły gromady wygłodzonych starców, kobiet i dzieci.
Wojsko uzbrojone po zęby na ten widok zmiękło, porzuciło wszelką broń,
i ze szlochem uciekło do domu.
W tej sytuacji Europa za kilka lat przestała istnieć.
Zabrakło pieniędzy na zasiłki,
a cała europejska cywilizacja runęła jak domek z kart.
Że tak banalnie zakończę.

Co z tego wynika?
"Ani kroku w tył!"
Jak słychać.

Da się?
Chyba nie.
I co wtedy?
Kto wie?

Widz @ 37.30.115.*

wysłany: 2021-11-13 08:44

https://niezalezna.pl/418503-hybrydowa-orkiestra-putina-agentura-wplywu-i-pozyteczni-idioci-to-wazny-orez-w-wojnie-nowej-generacji

Hybrydowa orkiestra Putina. Agentura wpływu i pożyteczni idioci to ważny oręż w wojnie nowej generacji

Walerij Gierasimow, szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, jest powszechnie uważany za autora lub jednego z głównych autorów doktryny swojego imienia, tzw. doktryny Gierasimowa, zwanej czasami „wojną nowej generacji” lub po prostu „wojną hybrydową”, jak nazywa się ją w nomenklaturze NATO. W serii kilku tekstów, jakie już blisko 10 lat temu pojawiły się w rosyjskich branżowych czasopismach wojskowych, doktryna ta została szczegółowo opisana, a sam jej autor określił tę wojnę jako działania o charakterze politycznym, ekonomicznym, informacyjnym i humanitarnym, które prowadzone są z wykorzystaniem „potencjału protestu” w państwach atakowanych za pomocą tej metody. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na ten ostatni element. Potencjał protestu. Szczegółowo odnosi się do niego w swoim tekście historyk dr Michał Wojnowski, który w 2015 roku na łamach „Przeglądu Bezpieczeństwa Wewnętrznego”, czyli oficjalnego periodyku ABW, przedstawia punkt widzenia rosyjskich strategów Sztabu Generalnego na zagadnienie „wojny nowej generacji”. Tekst pisany był na gorąco w pierwszych miesiącach trwającej do dzisiaj wojny na Ukrainie, ale pozwala spojrzeć z pewnej perspektywy na narzędzia, które są dzisiaj używane w pewnym stopniu względem Polski w związku z uznanym przez NATO za hybrydowy atak na Polskę, Litwę i Łotwę kryzysem migracyjnym wzdłuż naszej wschodniej granicy.
Potencjał protestu

Zdaniem Gierasimowa w skład tzw. działań asymetrycznych, które są elementem wojny nowej generacji, zaliczyć należy dążenie do „wykorzystania tzw. potencjału protestu, czyli opozycji wewnętrznej w danym kraju”. Metoda ta polega na stosowaniu w atakowanym kraju „walki informacyjnej”, która odbywa się na wielu poziomach, lecz sprowadza się do tego, aby zaatakowane państwo w pewien sposób samo przyjęło sposób postępowania zgodny z zamiarami agresora, tak aby ten nie musiał prowadzić ryzykownych i kosztownych bezpośrednich działań zbrojnych dla osiągnięcia swych celów. Wojnowski w swoim tekście przytacza opinie kolejnych rosyjskich ekspertów, którzy widzą sprawę w następujący sposób: „Proces ten dokonuje się przez niejawne przejęcie całkowitej kontroli nad mechanizmami formułowania i prowadzenia polityki zagranicznej i wewnętrznej danego państwa, jego gospodarki i kultury za pomocą działań o charakterze manipulacyjnym i wywrotowym. W tym kontekście obiektem tak rozumianej agresji stają się przede wszystkim elity polityczne nieprzyjacielskiego kraju oraz jego struktury siłowe”.

Jak należy przeprowadzać takie działania w praktyce? Tu warto przytoczyć cytowane również w materiale „Przeglądu...” słowa Siergieja Rastorgujewa z Instytutu Problemów Bezpieczeństwa Informacyjnego Uniwersytetu im. Łomonosowa, który w 2013 roku powiedział: „Elita to instrument, rodzaj klucza, który pozwoli uzyskać dostęp do tych zasobów. Najważniejszym czynnikiem jest posiadanie w tej elicie niezbędnej masy agentów wpływu, których agresor rekrutuje spośród osób mających egoistyczny i niewolniczy światopogląd. Tych ludzi należy umieścić na kluczowych stanowiskach, które umożliwiają osiągnięcie maksymalnego efektu oddziaływania informacyjnego. Takie stanowiska istnieją w sferze władzy i środków masowego przekazu”.
Sprowokować wojnę domową

Inni rosyjscy stratedzy wskazują, w jaki sposób należy wykorzystywać takie aktywa. Wojnowski cytuje ich, pisząc: „Walka taka ma przede wszystkim na celu zdemoralizowanie społeczeństwa oraz stworzenie warunków sprzyjających odrzuceniu religii i wartości duchowych charakterystycznych dla tożsamości narodowej i kultury danego kraju. Konieczne jest także wytworzenie wśród ludności atakowanego państwa negatywnego stosunku do własnego dziedzictwa kulturowego i tradycji historycznych”. Zdaniem ekspertów Centralnego Instytutu Naukowo-Badawczego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej tak przygotowany społeczny grunt ma pozwolić na podsycanie wewnętrznych sporów, aż do osiągnięcia progu wojny domowej: „Manipulacja świadomością społeczną, umożliwiająca wykreowanie atmosfery podejrzliwości, politycznych napięć i towarzyszącego im chaosu. Działanie to ma doprowadzić do destabilizacji politycznych relacji pomiędzy partiami, organizacjami oraz ruchami społecznymi. To z kolei powinno sprzyjać inicjowaniu nowych konfliktów i pogłębianiu już istniejących oraz spowodować zaostrzenie walki politycznej i represji wobec opozycji, co w konsekwencji powinno doprowadzić do wojny domowej”. Szczegółowe analizy strategów z Kremla wskazują dokładnie cele, jakie należy za pomocą tych metod realizować. Chodzi nie tylko o obniżanie morale służb zaatakowanego, chodzi również o obniżanie zaufania do instytucji państwa. Dystrybucja za pomocą agentury wpływu strategicznej dezinformacji, wszczepianie do systemu informacyjnego państwa przeciwnika treści powodujących dezorientację społeczną, niepokój.

W analizie opublikowanej w 2015 roku przez ABW czytamy również o stosowaniu w ramach strategii wojny nowej generacji i „potencjału protestu” tzw. bomb informacyjnych oraz min informacyjnych. Pierwsze mają za zadanie detonować wywoływane za pomocą wcześniej opisywanych działań niezadowolenie społeczne, drugie to „wycieki lub publikacje informacji mających kompromitować najważniejszych polityków”. Kompleks tych działań prowadzić ma do ugruntowania „argumentacji, uzasadniającej konieczność zmiany władzy”, która jest wspierana „lobbingiem agentury wpływu pracującej na rzecz agresora, ulokowanej w bliskim otoczeniu lub bezpośrednich kręgach władzy, niezależnych ekspertów, dziennikarzy, autorytetów społecznych itp.”.
Teoria a praktyka

Analizy polskich badaczy, śledzących dyskusję rosyjskich wojskowych wyciągających wnioski z agresji na Gruzję i późniejszej aneksji Krymu przez Rosję, oraz rozpoczęcie wojny na Ukrainie do niedawna mogły mieć charakter czysto teoretyczny. Jednak z polskiej perspektywy dzisiaj te teoretyczne rozważania warto zestawić z polityczną rzeczywistością. Kompleks działań podobnych do opisywanych przez rosyjskich strategów w ramach wykorzystywania „potencjału protestu” w wojnie nowej generacji możemy obserwować jak na dłoni w polskiej przestrzeni publicznej wokół agresji na polskie granice, jaką prowadzi ZBiR – Związek Białorusi i Rosji. Jednym z pierwszych i najbardziej jaskrawych akordów w tym koncercie pudeł rezonansowych była wypowiedź Władysława Frasyniuka na antenie telewizji TVN. W rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem stwierdził: „Patrzę z niepokojem na tę arogancję, chamstwo, prostactwo. Szczerze mówiąc słowo »żołnierze« jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami, bo ja mam wrażenie, że to jest wataha. Wataha psów, która osaczyła biednych, słabych ludzi”. To również w tym wywiadzie z ust Grzegorza Kajdanowicza padły żądania, aby polscy żołnierze ujawnili swoje nazwiska i dane osobowe, co w sposób oczywisty byłoby później wykorzystane w kolejnych działaniach psychologicznego wpływu na służby chroniące państwo przed agresją. Dokładnie ten sam wątek pojawia się w wypowiedziach innych osób. Ten ton piętnujący działania polskiego państwa i polskich służb przyjęła również jako własny Agnieszka Holland, która w wielu swoich wypowiedziach próbowała wywołać fałszywe poczucie winy i wstydu za działania państwa polskiego, odwołując się do totalitarnych kalek pojęciowych. Zrobiła to m.in., przemawiając w czasie Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni: „Nie godzę się na to, żeby obsadzać żołnierzy polskiej Straży Granicznej w rolach strażników Muru Berlińskiego z byłego NRD. Nie godzę się na to, by okoliczna ludność grała rolę donosicieli i żeby zanim podadzą chleb głodnemu, dzwonili na policję. To obciąża nas wszystkich strasznie jako wspólnotę”. W tej wypowiedzi, podobnie jak w wielu innych, znajdują się echa starej strategii dezinformacyjnej polityki historycznej prowadzonej przez Federację Rosyjską. Zgodnie z nią zarówno za wybuch II wojny światowej, jak i za Holocaust odpowiadać ma Polska i Polacy, a nie agresorzy: Niemcy i Rosja, które w porozumieniu Polskę zniewoliły. To również element wywoływania wstydu i negatywnego stosunku obywateli zaatakowanego informacyjnie państwa do własnej historii i tradycji.
Humanitarna dezinformacja

Treści dezinformacyjne zbieżne z metodami opisanymi przez strategów wojny informacyjnej z Kremla znajdują się również w komunikatach, które przesyłają opinii publicznej działacze organizacji humanitarnych. Jerzy Owsiak w opublikowanym niedawno liście otwartym wskazuje, że w zasadzie Polska ponosi większą odpowiedzialność za kryzys migracyjny niż Białoruś. Ta prowadzi jedynie „polityczne gry”, a Polska rzekomo łamie międzynarodowe traktaty humanitarne. W liście Owsiak pisze: „Wobec migrantów, którzy próbują przekroczyć polską granicę, zastosowano nadzwyczajne środki, które niemal wykluczają możliwość jakiejkolwiek pomocy ze strony Polski, nawet jeśli taka osoba już znajdzie się na terenie naszego kraju. Łamane są w ten sposób międzynarodowe przepisy dotyczące możliwości starania się o azyl w Polsce. Dodając do tego polityczne zagrywki Białorusi połączone z totalnym łamaniem prawa – migranci znaleźli się w absolutnym potrzasku i spotykają się z nieludzkim traktowaniem przez służby obu krajów”.

Również inna działaczka organizacji humanitarnej, dzisiaj poseł do Parlamentu Europejskiego, Janina Ochojska, wybrana z list opozycyjnej Platformy Obywatelskiej, przyłącza się do tego chóru. W swoim liście otwartym zaapelowała do polskich polityków, aby ci zrezygnowali z budowy zapory na granicy, która chronić ma Polskę przed hybrydowym atakiem za pomocą fali migracyjnej, z jakim mamy do czynienia: „Apeluję do Państwa o odrzucenie projektu ustawy o budowie zabezpieczenia granicy polsko-białoruskiej, czyli muru oddzielającego te dwa kraje”. W swoim liście pisze również o rzekomej odpowiedzialności Polski za powstanie fali migracyjnej: „W globalnym świecie mamy swój udział w przyczynach tych procesów”. A także o humanitarnym aspekcie sprawy. Otwarte wezwanie do rezygnacji z budowy elementów infrastruktury obronnej Rzeczypospolitej z powodów humanitarnych doskonale współbrzmi z założeniami prowadzenia informacyjnej agresji na państwo, o jakim w swoich wystąpieniach mówi i pisze Walerij Gierasimow i jego podwładni.

W podobny sposób o budowie bariery, która ma uniemożliwić prowadzenie bezpośrednich operacji przez granicę polsko-białoruską, mówią i piszą polscy celebryci i aktorzy.
Bariera dezinformacji

W strategii wojny nowej generacji nadrzędne miejsce zajmuje przeciwdziałanie i niszczenie kluczowych elementów infrastruktury obronnej przeciwnika. W tym sensie warto również spojrzeć, jakie działania w przestrzeni informacyjnej podejmowane są względem budowanej właśnie zapory na polsko-białoruskiej granicy. Portal Onet 21 września napisał: „Mateusz Morawiecki poinformował, że w rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć polską granicę, zaś białoruskie służby podały, że po ich stronie odkryto zwłoki kobiety. To właśnie ta informacja wywołała reakcję Matyldy Damięckiej”. I Matylda Damięcka narysowała drut kolczasty, w który zaplątana jest wołająca do nieba o pomoc naga kobieta. Damięcka opatruje rysunek komentarzem „Nieżywopłot”. Sugestia jest jasna: Polska, odgradzając się drutem kolczastym, skazuje na śmierć potrzebujących. Rysunki pani Damięckiej publikowane w mediach społecznościowych nie osiągają wystarczających zasięgów, żeby same w sobie stanowiły o istotnym wpływie na sposób myślenia odbiorców. Jednak cytowanie ich przez największe działające w Polsce portale już taki wpływ zapewnia.

Podobnie jest z happeningami, jakie podejmują inni celebryci. Małżeństwo aktorów Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski w czasie publicznych wystąpień wskazują, że na polskiej granicy mamy do czynienia z „ludobójstwem”, a działania polskiego rządu powodują, że nie można pomóc „dzieciom, które najprawdopodobniej giną” na polskiej ziemi. O ile występy celebrytów czy aktorów można uznać za działania, które Włodzimierz Iljicz Lenin nazywał postępowaniem „pożytecznych idiotów”, o tyle dużo trudniej jest tak zakwalifikować publiczne wypowiedzi polskich generałów, chociażby ze względu na ich wykształcenie zdobywane przez lata na moskiewskich uczelniach wojskowych. W opublikowanym w sieci nagraniu kierowanym do żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej występują m.in. z Janiną Ochojską i aktorką Mają Ostaszewską. Ta sugeruje broniącym Polski żołnierzom, że z rozkazami, które otrzymują, „jest coś nie tak”, że „historia zna rozkazy, które były wbrew człowieczeństwu”.

Generał Skrzypczak twierdzi, że „każda osoba zmarła na granicy, kobieta, mężczyzna czy dziecko, będzie zapisana na nasze konto, na konto Polaków”. Jeszcze dalej idzie generał Różański, który tak zwraca się do żołnierzy: „Ludzie będą pytać, czy wykonałeś swoje zadanie właściwie, ale wtedy już nie będzie polityków, wtedy będziesz sam”, co jest jawną groźbą i sugestią, że żołnierze w przyszłości będą musieli ponosić odpowiedzialność za to, że dzisiaj bronią polskich granic przed rosyjsko-białoruską agresją.

Michał Rachoń | Niezalezna.PL

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-13 11:14

Gnida Putina, ostatnio obruszył się gdy przedstawiłem informację o ewidentnym wykorzystywaniu metody PIS, czyli Prokuratorem i Sędzią w walce politycznej i samorządowcowi postawiono zarzuty po sześciu (!!!) latach rządzenia w sprawie sprzed lat 15-tu. (Podobna sprawa jak znęcanie się nad panem marszałkiem Grodzkim. No i oczywiście wypędzenie Pani Agnieszki z JG!) Dla mnie ta sprawa, z tego powodu jest czysto polityczna, ale gdyby nawet nią nie była, to zrobienie z prokuratorów siepaczy partyjnych, zasługuje na potępienie i w zasadzie tak się dzieje i to nie tylko na forum krajowym. Jak wiadomo gdy dziennikarze zrobili raban, że jakieś „szumowiny” przekręty robią to umorzono. Oj, cieszy się Putin i Stalin by się cieszył, że w Polsce taki upadek zaufania do organów Państwa. A teraz : „Szybka ta nasza prokuratura... Oj szybka. Za Barbarę Kurdej-Szatan wzięła się bezzwłocznie. Szatan-Kurdej Barbara to prawdziwy szatan. Brzydko powiedziała o kilku osobach ze służb mundurowych i ma kłopoty. Powiedziała mocno. Z pewnością za mocno. Przeprosiła. A mimo to prokuratura postanowiła działać. I to szybko. Bardzo szybko.
Gdyby Kudej-Szatan Barbara ukrywała księży pedofilów, albo przenosiła ich z parafii na parafię miałaby Barbara święty spokój.
Gdyby Kudej-Szatan Barbara wydała 76 milionów złotych na wybory, które się nie odbyły miałaby Barbara święty spokój.
Gdyby Kurdej-Szatan Barbara wydała 2,5 mld złotych na budowę elektrowni w Ostrołęce, którą aktualnie się wyburza miałaby Barbara święty spokój.
Gdyby Kurdej-Szatan Barbara powiedziała, ze LGBT to nie ludzie, tylko ideologia i gdyby dodała, że geje chcą adoptować dzieci po to, żeby je gwałcić, to też miałaby Barbara święty spokój.
Ale nie ma Barbara świętego spokoju, bo ujęła się za muzułmańskimi dziećmi śpiącymi w lesie na granicy polsko-białoruskiej. Bo życie jest ważne, ale tylko do momentu narodzin! I tego będą bronić niektórzy do ostatniej kropli krwi! A potem niech się z życiem dzieje co chce. I dotyczy to zarówno żyć małych, jak i trochę większych. Np. kobiet w ciąży, które umierają w szpitalach. Ale życie poczęte jest przecież najważniejsze. A kobiety? No kobiety umierają przecież przy porodach. To po prostu biologia.
Gdyby nawet Kurdej-Szatan Barbara - na oczach kamer - pobiła kobiety próbujące zablokować marsz narodowców przez Warszawę, to nawet wtedy miałaby Barbara święty spokój, bo pani prokurator uznałaby, że lżąca i bijąca kobiety Barbara - dokładnie jak narodowcy w 2018 roku - wyłącznie "wyrażała niezadowolenie"!
A tak nie ma Szatan-Kurdej Barbara świętego spokoju, tylko kłopoty i prokuratora na głowie.”

B+ @ 83.23.250.*

wysłany: 2021-11-13 14:20

youtube.com/watch?v=sZn_r67tDf8

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-13 19:52

Wielce Szanowny Pan AS twierdzi, że o nim to już w Piśmie pisano. No, no! Skoro tak biblijnie dyskutujemy, to czemu nie. Internet jest więc czytam, bo zapodał odpowiedni cytat: (Mt 10,24-33).
„Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? ….. nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli."
Poczytałem na ten temat i informuję, że ten AS to nie wiem skąd w tym tekście jest, mimo tego, że faktycznie jest. Takie tłumaczenie, ale w oryginale, po grecku, to podobno było słowo „assarion” czyli tłumaczone na inne języki jako moneta o najniższym nominale i nie AS powinno być napisane ale „grosik”. Do tego cytatu znalazłem wiele wyjaśnień co ten tekst oznacza i wychodzi na to, że chodzi o: „rób to co ci sumienie/wiara nakazuje i się nie przejmuj”. Badając ten tekst. Wszak mam czytać do 33. Znalazłem taki zapis:
32 Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.
33 Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

Oczywiście jest i dalszy ciąg, czyli co się stanie z tymi którzy zaprą się Jezusa przed ludźmi. Otóż napisane jest: (Mt, 25, 31-46)
32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.
33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 
34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić?
38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię?
39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?"
40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 Byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?"
45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili".
46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

Wielce Szanowny Panie AS jak pan obstawia? Czy pańskie teksty, które nam tu pan pisuje w rzeczonej sprawie spowodują, że Pan tam będzie w drużynie owiec czy może kozłów?

Widz @ 37.30.116.*

wysłany: 2021-11-15 10:08

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-12 22:28

W nastrój poetyczny nas wprowadził Gnida Putina ...

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-13 11:14

Gnida Putina, ostatnio obruszył się ...


Co za śmieć, żałosny śmieć ...

Widz @ 37.30.116.*

wysłany: 2021-11-15 10:20

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-13 06:53

Panie Rafale!
Panie Wieńczysławie!
Panie Buńku nawet też!

Wracając do admeritumu,
bo wszyscy wiedzą, jaki jest mój punkt widzenia,
a nawet siedzenia,
bo wspominałem przecież i Tworki i bodajże Bolesławiec,
to tak myślę sobie o sytuacji na granicy:

Kilkanaście tysięcy żołnierzy,
póki co płotek z drutu umocowany na kijach od szczotki
i co?

I sławojka, twój drugi punkt siedzenia, zbudowana ze śmieci zbieranych po śmietnikach Zabobrza, jest ogrodzona.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-15 10:24

Panie Rafale!

Brakuje mi tu częstszych wpisów komentatorów,
które byłyby warte czytania i komentowania,
dlatego wpisuję:

Precyzyjna definicja bolszewizmu:
Robić coś, co kompletnie nie ma sensu,
ponieważ taki był prikaz.

A teraz WSZYSCY!
Na melodię weselną:

A teraz idziemy się szprycować!
dawki następne trzeba brać!
I możesz w piasek głowę chować!
Szepcąc cichutko: qurva mać!

A tymczasem!
Niespodzianka!
Jest co czytać!

Na ten przykład
Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2021-11-12 22:28:
"Gdzie spokój, szczęście, miłość, o których kiedyś śniłam?
Nie takiej Polski chciałam, nie taką wymarzyłam."

A Tadeusz Ross napisał ...śniłem, ...wymarzyłem.
Cuś s pciom?
Ale żeby Ross? Nie wierzę... chociaż...

Albo to:
"Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2021-11-13 19:52
Wielce Szanowny Pan AS twierdzi, że o nim to już w Piśmie pisano."

No nadziwić się nie mogę, co to za FIGURA, ten AS.
Eh, AS, jeszczo ras,
Jeszczo mnogo, mnogo ras!
( to od Młynarskiego Wojciecha)


A dalej pan Buniek:
"No, no! Skoro tak biblijnie dyskutujemy, to czemu nie. Internet jest więc czytam, bo zapodał odpowiedni cytat: (Mt 10,24-33).
„Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? ….. nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli."
Poczytałem na ten temat i informuję, że ten AS to nie wiem skąd w tym tekście jest, mimo tego, że faktycznie jest. Takie tłumaczenie, ale w oryginale, po grecku, to podobno było słowo „assarion” czyli tłumaczone na inne języki jako moneta o najniższym nominale i nie AS powinno być napisane ale „grosik”.
itd.

Nie no! Czemu nie!
AS jako grosik?
Ależ tak!

Nie mylić z jednym takim "piłkarzem" bo zasłabnę.

Panu Buńkowi
wielki dank dawam!
Za całokształt tego cytatu z Pisma Świętego.

Pan Buniek pyta:
"Panie AS jak pan obstawia? Czy pańskie teksty, które nam tu pan pisuje
w rzeczonej sprawie spowodują, że Pan tam będzie w drużynie owiec czy może kozłów?"

I cóż ja na to?
Ja, "poeta" i łachmyta?

Łachmyta? Na pewno!

" Słownik języka polskiego:
łachmyta:
1. pogard. «nędzarz, biedak»
2. pogard. «mężczyzna niewiele wart»"

Oj tak! Oj tak!

A więc odpowiadam plagiatem stuprocentowym:

"Ja poeta i łachmyta
Milczę kiedy syn mnie pyta
Drogi ojcze ile trzeba
Wydać na bochenek chleba
I czy można proszę taty
Taki chleb kupić na raty
Ja poeta i łachmyta
Milczę kiedy syn mnie pyta
Czy to prawda mój ty stary
Że na przykład taki Paryż
Ma na każdym większym płocie
Rozlepione bezrobocie
Ja poeta i łachmyta
Milczę kiedy syn mnie pyta
Czy sportowa ostra miłość
Wpływa zgubnie na otyłość
Czy love story diabła warte
Musi skończyć się bękartem
Ja poeta i łachmyta
Milczę kiedy syn mnie pyta
Co jest lepsze w życiu tato
Skończyć studia czy łopatą
Wrzucać węgiel do kopalni
Lub wyżymać mózgi w pralni
Przestań pytać bo już nocka
Zamknij oczy possij smoczka
Chcesz
To zmienię ci pieluszkę
I pomodlę się nad łóżkiem
Za obrońców naszych granic
Za Reytana i kochanie
Za najwyższą ludzką rację
Za umiłowaną Patrię"

Ojczyznę chyba.

No co, ja?
Skąd ja mam to wszystko wiedzieć?

Vivat mądre wpisy!
Vivant Profesores!

Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy!

Widz @ 37.30.116.*

wysłany: 2021-11-15 10:32

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-13 19:52

Wielce Szanowny Panie AS jak pan obstawia? Czy pańskie teksty, które nam tu pan pisuje w rzeczonej sprawie spowodują, że Pan tam będzie w drużynie owiec czy może kozłów?

BUHAHAHAHAHAHAHAHA

Wielce Szanowny Panie AS jak pan obstawia? Czy pańskie teksty, które nam tu pan ... ? >>>>WOW, 3 x rtografia + interpunkcja, w 14 - tu słowach tylko !

BRAWO !!!

BUHAHAHAHAHAHAHAHA

On nie wie, dowie się dopiero na " mszyczce" !!!

Widz @ 37.30.112.*

wysłany: 2021-11-15 11:20

Buniek @ 176.111.153.*, wysłany: 2021-11-12 22:28

" Proponuję wiersz jakiejś Pani ale chyba nie z tych, którym dzięki nepotyzmowi, załatwia się dwa razy większą emeryturę:"


Pominę już milczeniem fakt, że śmieć Buniek nie pamięta , kto i komu " załatwił " lub nie potrafi czytać ze zrozumieniem, bo:

AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-12 10:28

Odp (?):
1.Żona mi załatwiła dwa razy większą emeryturę. Pisałem o tym u pana Jacka.,

ale ciekawi mnie, jak, ewentualnie na jaki rodzaj niepełnosprawności, można " załatwić " dwa razy większą emeryturę?

Widz @ 37.30.112.*

wysłany: 2021-11-15 12:14

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-15 10:24

Panie Rafale!

Brakuje mi tu częstszych wpisów komentatorów,
które byłyby warte czytania i komentowania,
dlatego wpisuję:

Precyzyjna definicja bolszewizmu:
Robić coś, co kompletnie nie ma sensu,
ponieważ taki był prikaz.

A teraz WSZYSCY!
Na melodię weselną:

A teraz idziemy się szprycować!
dawki następne trzeba brać!
I możesz w piasek głowę chować!
Szepcąc cichutko: qurva mać


A kto ci qurva mać każe się szczepić?

Pokaz jeden tylko polski przepis prawny , nakazujący się szczepić ?

Znowu puste i głośne pudło rezonansowe, płaskoziemców - antyszczepionkowców!!!

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-15 15:29

Widz:

"śmieć Buniek"

A o AS-ie tylko:
"puste i głośne pudło rezonansowe"

To niesprawiedliwe!
Żądam qróvno uprawnienia!
Niech na każdego przypadnie takie samo wiadro
wydalniczych zawartości
tego, no... jak mu tam...
A *** * ***!

Kto zgadnie, ten wygra!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-15 19:33

Wielce Szanowny Panie Wieńczysławie – Wielebny Geju Dobrodzieju, na pewno nie zniżę się do poziomu Pomyj i Szamba by w dyskusji "jeden do jeden" używać wyzwisk. Jeżeli pan lubi w szambie moralnym się nurzać, to pańska sprawa, ale tu chodzi o swobodną, dopóki jest to możliwe, wymianę poglądów w środowisku zapewnionym przez lokalnego polityka (RPS) lub też działacza (JJ) i trzeba dbać o kulturę wypowiedzi.
Zatem informuję, że zdanie „Na przykładzie tego co pisze Buniek-Sruniek można stwierdzić, że Rosja już nie próbuje walczyć z elektrowniami jądrowymi przy pomocy argumentów, bo tych nie ma.” Zawiera chamskie wyzwisko i jest kłamstwem. Rosjanie, a właściwie rosyjskie firmy i rząd nigdy nie walczyły przeciwko rozwojowi przemysłu jądrowego. Wręcz przeciwnie, oni są promotorami i producentami w całej gamie usług i produkcji jądrowej. To oni opłacają lobbystów na całym globie. Zawsze znajdują niszę gdzie ich produkty są lokowane i to nawet, gdy publicznie nie jest to ujawniane. W dziedzinie SMR to oni są pionierami i oferują. Nasi sąsiedzi Słowacja i Czechy są od nich uzależnieni. Słowackie reaktory na innym paliwie nie ruszą. Węgierskie czyli zarządzane przez wielkiego przyjaciela Putina, Łukaszenki i Kaczyńskiego też. Dobrodzieju niech się Pan nie ośmiesza pisząc takie bzdury!
Inne zdanie: „buńkowy profesor jest ... zbrodniarzem klimatycznym”, to kolejne bzdurne zdanie. Informuję: emeryci nie mają profesorów. Emeryci mają poglądy! Zwykle zbliżone do jakichś profesorów lub tzw. influencerów. Zbrodniarz klimatyczny jako wyzwisko profesora czy też emeryta to też głupio brzmi. Pomyje i Szambo! Co to za maniera by wyzywać? Chamstwo i tyle!
EJ to temat rzeka, ale przypomnę rzeczy oczywiste:
- emeryt zwykle jest konsumentem energii elektrycznej i Jego interesuje cena za 1kWh;
- emeryt jako wyborca chciałby poznać inne niż preferowane przez polityków opcje, bo politycy to „największe gooowno w mieście” i kłamią, zaś ci obecnie rządzący to kłamią strasznie;
- energetyka związana jest z polityką i EJ to uzależnienie kraju przez ten rząd (znany z kłamstw i oszczerstw oraz propagandy) od dostawcy paliwa jądrowego na 60 lat czyli kolejnych kilkadziesiąt rządów. Zatem, to decyzja wpływająca na życie naszych wnuków ,a może i prawnuków. Z tego powodu, NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA jest RACJĄ STANU tak jak uzależnienie POLSKI od dostaw paliwa, potencjalnie z ROSJI, jest racją stanu ROSJI, a więc kundle, mendy i gnidy Putina lobbują za EJ;
- skoro decyzja jest tak ważna dla wszystkich obywateli to „pany” zdaniem „gorszego sortu” nie mają moralnego prawa ograbiać „gorszego sortu” z głosu ich przedstawicieli i dlatego kundle, mendy i gnidy Putina mając zadanie siania zamętu forsują, nawet siłowo konfliktogenne rozwiązania, bezczelnie kłamiąc i oszukując by rachunek krzywd w narodzie wzrastał;
- w tej Putinowskiej ofensywie kłamstw szczególną rolę mają do odegrania osoby o wykształceniu tzw. humanistycznym. Nie mając zielonego pojęcia o ekonomii oraz technice są łatwym łupem manipulantów i lobbystów Kremlowskich. Pięknym słowem rozsiewają kłamstwa i są, w swojej naiwności szczerze przekonani, że czynią dobro i działają w interesie Ojczyzny, a tymczasem są tzw. pożytecznymi …. .

Rudi Steiner @ 77.111.247.*

wysłany: 2021-11-15 21:25

***** ***
Prosta dla dziadka
AS'a zagadka...

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-15 21:58

Tak tylko odnotuję.

A u RPS-a
nasz Widz nadal nic,
tylko czyta AS-a
I to jeszcze wstecz
i wciąż nadal nic,
tylko wciąż cytuje.

Po wielekroć pic,
jakby sam nie wierzył,
że ktoś tu czytuje
AS-a


A z nowości?

Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2021-11-15 19:33"

"Wielce Szanowny Panie Wieńczysławie – Wielebny Geju Dobrodzieju, na pewno nie zniżę się do poziomu Pomyj i Szamba by w dyskusji "jeden do jeden" używać wyzwisk."

No, tu jest jakaś nadzieja.
Nie zniżać się,
bo mydło leży i czeka.
Na prostego człowieka.

Buniek:
"trzeba dbać o kulturę wypowiedzi."

Jak najbardziej jestem ZA!
Obiema ręcyma i dwoma nogoma!

Oczywiście wszystko, co "Zawiera chamskie wyzwisko i jest kłamstwem",
na pewno zawiera chamskie wyzwisko i jest kłamstwem.

Nie ma bata we WSI!

Buniek:
"Informuję: emeryci nie mają profesorów. Emeryci mają poglądy!"

Otóż w temacie AS-a,
AS też jest emerytem.
Młodziutkim - taki piętnastoletni kapitan.
Ale co do AS-a poglądów,
to tu odsyłam do światowej klasy eksperta - Widza, ofkors,
który na temat AS-a...
no mniejsza.
kto czyta, ten wie.

"Co to za maniera by wyzywać? Chamstwo i tyle!"

No zgoda! Parekselans.

"politycy to „największe gooowno [...]”
i kłamią, zaś ci obecnie rządzący to kłamią strasznie"

No niech to nie będzie prawda! Błagam!

"kundle, mendy i gnidy Putina"
niech skończą, jak na to zasługują kundle, mendy i gnidy Putina.

O jejku!
tu mogłoby być rozwiązanie zagadki!
O to:

"***** ***
Prosta dla dziadka
AS'a zagadka..."

Ale nieeee!

Toż napisałem:
*** * ***

Na zwycięzcę nadal czeka
talon na balon!
Oraz dyplom, kredki i biustonosz!

A teraz specjalista przygotowuje wiaderko tego,
co z psa wylata na końcu świata,
pióro w garść i DO - RO!
Niech leje się gooooowno,
tylko po równo!

Sprawiedliwie ma być!
Tu zwracam się do Pana Gospodarza.

A ty, Rudy Stiglitz
trzecią dawkę już se wraził?
Niedługo cza bedzi co tydzień!

Niech was wszystkich...
Dulski pozdrowi.
Tych wyszprycowanych.
Parekselans.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-15 22:33

Gnida Putina zamieściła tu na form bloga listę zadań i metod jakie otrzymują i stosują kundle, mendy i gnidy Putina. Cel: „niejawne przejęcie całkowitej kontroli nad mechanizmami formułowania i prowadzenia polityki zagranicznej i wewnętrznej danego państwa, jego gospodarki i kultury za pomocą działań o charakterze manipulacyjnym i wywrotowym. W tym kontekście obiektem tak rozumianej agresji stają się przede wszystkim elity polityczne nieprzyjacielskiego kraju oraz jego struktury siłowe…. Najważniejszym czynnikiem jest posiadanie ... niezbędnej masy agentów wpływu, których... należy umieścić na kluczowych stanowiskach, które umożliwiają osiągnięcie maksymalnego efektu oddziaływania informacyjnego. Takie stanowiska istnieją w sferze władzy i środków masowego przekazu”.

Informuję: STANOWISKA w sferze władzy i środków masowego przekazu zajmują ludzie OBECNEJ władzy!

„Walka taka ma przede wszystkim na celu:
- zdemoralizowanie społeczeństwa oraz stworzenie warunków sprzyjających odrzuceniu religii i wartości duchowych charakterystycznych dla tożsamości narodowej i kultury danego kraju.

Informuję: Putin i jego kundle już osiągnęli sukces. Nawet w małej prowincjonalnej JG zdemoralizowane jednostki publicznie lżą i obrażają innych obywateli niszcząc tożsamość i kulturę pozwalającą na pokojowe współżycie.

- dystrybucję za pomocą agentury wpływu strategicznej dezinformacji, wszczepianie do systemu informacyjnego państwa przeciwnika treści powodujących dezorientację społeczną, niepokój.

Informuję: przykładów rozsiewania niepokojów jest tysiące. Teraz np. hodowcy krów boją się, że wszystkie zostaną zgwałcone i jako, że gwałcicielami będą faceci w turbanach to biedne krowy będą musiały donosić. Rolnicy się martwią, bo przecież mleka nie będą dawać.

Czy polski rząd niszcząc szacunek do Polski i Polaków, na który pracowały pokolenia, łamie międzynarodowe traktaty humanitarne jest łatwo sprawdzić. Teraz jest Internet i wiadomo, że tak.

Nie mam czasu opisywać wszystkich podłych słów jakie Gnida Putina tu zamieścił, ale zdanie: „wypowiedzi polskich generałów, chociażby ze względu na ich wykształcenie zdobywane przez lata na moskiewskich uczelniach wojskowych.” oraz umieszczenie w tym kontekście nazwisk generałów, którzy nie kończyli żadnej szkoły na wschodzie, po to by ich obrażać, jest przykładem chamstwa najwyższego rzędu. Padło tam nazwisko generała, który wprost zarzucił publicznie prezydentowi, że niszczy i rozbraja armię i to temu prezydentowi, którego pomników już teraz musi pilnować tysiące policjantów. Wywalili Tego generała z roboty za to, ale żołnierze, jego podwładni i ci ŻOŁNIERZE, których odwiedzał w kazamatach pisowskich prokuratorów z pewnością mają za te słowa ochotę przy…ć w ten wpatrzony w Putina kłamliwy świński ryj, który śmiał tak napisać. Niejeden zakrzyknął w duchu: Ty Sk..lu. Ty Gnido Putina!!!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-15 22:38

W sprawie wpływu na media i dzięki temu, że sądy jeszcze się bronią informuję, że:
"Stołeczny sąd karny podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i uznał, że prof. Wojciech Sadurski nie zniesławił Telewizji Polskiej, kierowanej przez Jacka Kurskiego. Sadurski nazwał ją "goebbelsowkimi mediami".
W styczniu 2019 r., po ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prof. Sadurski stwierdził w mediach społecznościowych: "Po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu goebbelsowskich mediów". Za te sformułowanie w styczniu 2019 r. TVP wniosła oskarżenie prywatne przeciwko Sadurskiemu."

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-15 22:49

Jako, że wierszyki ostatnio w modzie, to pozwolę sobie na zamieszczenie wierszyka (podobno pana Jagiełło), który też oddaje nastrój czasów ogłupiania jednych Polaków przez władzę w celu niby chwalebnego znęcania się nad innymi Polakami.

Zażądała wiewiórka, by zabronić jeżom
Chodzić, gdzie jeże chodzą, i leżeć, gdzie leżą:
„Wbrew naturze – krzyczała – kolce mają jeże,
A nie futro mięciutkie, jak normalne zwierzę!”
Wniosek przepadł: sąd uznał, że sama wiewiórka
Zamiast rudego futra powinna mieć piórka,
Bo, choć ssak, gatunkowo jest chyba zboczona
I na drzewie się gnieździ jak szpak albo wrona,
Morał z tej bajki płynie banalny i prosty:
Czy masz miękkie futerko, czy grzbiet w kolcach ostrych,
Kiedy innym namolnie chcesz się w życie wpieprzyć,
Pamiętaj, żeś sam inny.
Inny, a nie lepszy!

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-16 12:20

Buniek:

"...zdemoralizowanie społeczeństwa
oraz stworzenie warunków sprzyjających odrzuceniu religii i wartości duchowych charakterystycznych dla tożsamości narodowej i kultury danego kraju."

Tragedia jest!
Czy znajdą się lekarstwa?
AS, w ramach leczenia zaczął czytać
Paweł Lisicki - DOGMAT I TIARA.
Kto nie czytał, ten światowego spisku ofiara.

"...w małej prowincjonalnej JG
zdemoralizowane jednostki
publicznie lżą i obrażają innych obywateli"

Eeee tam!
To tylko międzynarodowi obserwatorzy
oględnie wyrażają swoje opinie!
Na temat AS'a przede wszystkiem!

"np. hodowcy krów boją się, że wszystkie zostaną zgwałcone"

Ech!
Gdzie te piękne czasy PRL-owskie,
gdy "każdy rolnik postępowy sam zapładniał swoje krowy"?

Na poważnie:
Straszą na każdy temat po sqrvy msynie.
Ja się zacznę bać, jak mi prąd wyłączą. Czy coś w podobie.
Gadaniny nie słucham.

Wierszyk ładny, trza by na pamięć.

Resztę też przeczytałem.

Widz @ 37.30.113.*

wysłany: 2021-11-16 12:32

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Odezwali się: Głupi i Głupszy.

I dla równowagi: Głupszy i Głupi.

teskowy Aś nabrał wigoru i chce mnie wystraszyć, zupełnie, jakby siedział co najmniej w Matizie, z KM – ami lub CKM-em.

Czy ty naprawdę myślisz , że ja zacznę tak jak ty spazmować ?

„ Ł o matko „ i „ córko”, on mnie wyzwał: „ *** * ***!”.

Tak na marginesie, to uważaj z tymi gwiazdkami, bo nie trzeba nawet być tak , jak ty i śmieć Buniek grafomanami – wierszokletami, żeby znaleźć „ anatomiczny”

rym do S, ASa itd., wystarczy Q i …

Ponadto, czy ty jesteś pewien, że w tym, podanym przez Rudi Steiner

@ 77.111.247. „ ***** ***” te ostatnie trzy gwiazdki oznaczają coś innego niż „ ASa”???

Ja bym na twoim miejscu nie ryzykował i go nie pytał!


Dwaj groteskowi ID …ci, których połączyła wspólna walka z Kaczorem i „ kaczyzmem”, zaczynają się skarżyć na „ kulturę „ dialogu”.

Zaczyna ten głupszy, z kompleksem małego członka i małego rozumku.

On chciał być inżynierem, ale nawet takiemu żarliwemu komuniście w

PRL, po SPdZ, nie dawali.

Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2021-11-15 19:33"

"Wielce Szanowny Panie Wieńczysławie – Wielebny Geju Dobrodzieju, na pewno nie zniżę się do poziomu Pomyj i Szamba by w dyskusji "jeden do jeden" używać wyzwisk."

I dalej walczy o kulturę, zaznaczam , niczym niesprowokowany:

- skoro decyzja jest tak ważna dla wszystkich obywateli to „pany” zdaniem „gorszego sortu” nie mają moralnego prawa ograbiać „gorszego sortu” z głosu ich przedstawicieli i dlatego kundle, mendy i gnidy Putina mając zadanie siania zamętu forsują, nawet siłowo konfliktogenne rozwiązania, bezczelnie kłamiąc i oszukując by rachunek krzywd w narodzie wzrastał;

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Kundelek o posturze ratlerka , cały czas obszczekuje mnie, bo myśli,

że jest dobermanem.

A to tylko śmieć.

Drugi, ten głupi, też walczy o „ kulturę”:

Jednak zacytuję, bo ten groteskowy, zdziecinniały staruszek, ślepy na jedno oko , nie widzi swoich i swojego nowego towarzysza walki z kaczyzmem , śmiecia

Buńka , ewidentnych debilizmów i ordynarnych kłamstw:

AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-15 21:58

"kundle, mendy i gnidy Putina"
niech skończą, jak na to zasługują kundle, mendy i gnidy Putina.

O jejku!
tu mogłoby być rozwiązanie zagadki!
O to:/ … /

Oraz:

Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2021-11-15 19:33"
0"Wielce Szanowny Panie Wieńczysławie – Wielebny Geju Dobrodzieju, na pewno nie zniżę się do poziomu Pomyj i Szamba by w dyskusji "jeden do jeden" używać wyzwisk."

No, tu jest jakaś nadzieja.
Nie zniżać się,
bo mydło leży i czeka.
Na prostego człowieka.

I znowu grafomańskie „ poectwo”.

„ Prostego człowieka”!

Jak to dumnie brzmi w ustach prostaka!


Ogarnij się chłopie.

Po raz kolejny zaapeluję do ciebie, skoro masz natręctwo pisania lub wymaga tego twoja psychoterapia, to spróbuj , przy tej okazji myśleć.

ie bój się, myślenie nie boli.

Tylko na początku będzie ciebie bolała głowa, nieprzywykła do takiego wysiłku, bo dotychczas to ci służy jedynie do noszenia czapek.

Może kiedyś zadasz sobie pytanie, komu oprócz ciebie i twojego

lekarza, są potrzebne twoje rozprawy filozoficzne o sławojkach, czy ta

„ Czy JA pisząc to jestem JA, a jeżeli nie , to … itd.”?

Zachowaj takie rewelacje dla siebie i lekarza, ewentualnie spuść je w

WC, a nie na blogach JG24.

Czy już wybrałeś swoją płeć, czy dalej będziesz , jak baba, skarżył się na wszystko i na wszystkich?

Czy kiedyś, złapany , jak zwykle, na ewidentnym fejku, wreszcie odpowiesz, dlaczego kłamałeś?

Albo powiesz: myliłem się, przepraszam!

No tak, ale do tego to trzeba mieć cojones a nie … to , co …

To jak , znalazłeś przepis prawa, który cię zmusza do szczepienia?

Ja wiem, że twoja psychika jest w temacie szczepień , jak galareta, bo

głowa twojej rodziny czyli żona, każe ci się szczepić a matka…. Matka

Kurka- wprost przeciwnie.

I ja ciebie tutaj rozumiem, bo ty, jak wielokrotnie tu nam opisywałeś w swoich autobiografiach, od kołyski jesteś kowadłem swojego losu.

I dlatego zwaliłeś swoje problemy psychiczne, związane ze szczepieniami, na Kaczora?

Słuchaj As-ie, nie stresuj się, możesz zacząć mnie wyzywać, tak jak twój przyjaciel Buniek, śmieć.

Ja dam sobie z wami radę, jestem dużym chłopcem.

A tobie z poziomu nic nie ubędzie.

Cały czas pukasz w dno Rowu Mariańskiego.

Od spodu.

Najwyżej będziesz pukał trochę głośniej !!!

PS. Pożegnam się twoim ostatnio tradycyjnym i upierdliwym:

Czuwaj.
Czuwaj.
Czuwaj.

Paw … puszczony … wolno …

I znowu : Czuwaj.
Czuwaj.
Czuwaj.

PS. Jeżeli mam ci odpuścić nachalne nękanie nas twoimi mądrotami, to przedstaw skan zaświadczenia lekarskiego, że musisz pisać często i głupio.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-16 19:46

wic:

"groteskowy, zdziecinniały staruszek, ślepy na jedno oko"

Ładne.

"twoje rozprawy filozoficzne o sławojkach"

Jednak kawałek o sławojkach wic wielokrotnie czyta.
Smaczne.

"Czy JA pisząc to jestem JA, a jeżeli nie"
O!
To też wielokrotnie.
I czyta i cytuje...
Szapoba!

"Czy już wybrałeś swoją płeć"

No... nie... chiba...baba... riba...
Jest 56...
Trudno mi to zjeść.

"Albo powiesz: myliłem się, przepraszam!"

O!
Znowu się doprasza...
Któren to jusz ras?
A *** ** * ****!

Czas na pieśń na cześć wica.
Do! Pieśni!
"Mogłaś moją być Kryzysową narzeczoną Razem ze mną pić To, co nam tu nawarzono Mogłaś moją być Przy zgłuszonym odbiorniku Aż po blady świt Słuchać nowin i uderzać w gaz Nie jeden raz Nie jeden raz Nie jeden raz Mogłaś być już na dnie A nie byłaś Nigdy nie dowiesz się Co straciłaś"

wicu! A jaka płeć?

"No tak, ale do tego to trzeba mieć cojones a nie"

A wic masz cojones?
To jak masz, to se pszepraszaj! Kogo chcesz!

"od kołyski jesteś kowadłem swojego losu."

A ty młotem.
Znaczy sama stal. I tszonek mientki.

"Słuchaj As-ie, nie stresuj się, możesz zacząć mnie wyzywać, tak jak twój przyjaciel Buniek, śmieć."

Chciałbyś.
Nie dla psa kiełbasa.

"Ja dam sobie z wami radę, jestem dużym chłopcem."

O jeju! No co ty!

"...skan zaświadczenia lekarskiego, że musisz pisać często i głupio."

A bes tego nie?

Obiecuję!
Będzie jeszcze głupiej.

Ufff....
List wica do AS'a
był bardzo długi.
Na następny czas.
No, chyba, że ktoś zablokuje nas.

Panie Gospodarzu!
Można bez wyzwisk i pustych pokrzykiwań
o głupocie AS'a?
No ale cóż.
wic, to wic
Czyli nic.

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-11-17 11:21

AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-16 19:46

Ple, ple, ple, ple …

/ … /

Ple, ple, ple, ple.“ *****” !

PS. A jednak, mimo wszystko, spróbuj kiedyś pomyśleć!!!

To naprawdę nie boli!!!

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-25 10:17

Zagląda tu ktoś
i czyta ostatni wpis:
Widz @ 37.30.96.* wysłany: 2021-11-17 11:21
Aha!
Ten AS to jakiś idiota jest.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: