Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji.

Podziel się z innymi

| |

Niech umrą dzieci.

2021-11-16 10:40
Temperatura spada i niebawem dziesiątki uchodźców koczujących na polsko-białoruskiej granicy umrą z wychłodzenia. Tak jak umierają turyści w górach, gdy zagubieni spędzają noc lub dwie w lesie. Mokrzy, chorzy, kiepsko odżywieni, nieprzystosowani do zimnego klimatu. Problem dotknie szczególnie dzieci i stanie się wizerunkową skazą, która na lata wpisze się w obraz Polski na świecie.

Polska stała się celem wojny hybrydowej - dziwnej wojny wymyślonej dawno temu przez genialnego carskiego oficera Jewgienija Messnera. Wojny bez maszerujących armii, czołgów i bombowców na niebie. Jak prowadzić tę wojnę uczą się oficerowie w akademiach wojskowych na Wschodzie. My, Polacy poznajemy ją niestety nie z książek pułkownika Messnera, lecz na własnej skórze. Gdy tysiące ludzi z Bliskiego Wschodu przewożone jest samolotami do Mińska, informowane, że za Białoruską granicą są już Niemcy, że Unia Europejska walczy jak lew, by źli Polacy zgodzili się wreszcie przepuścić uchodźców, gdy po stronie białoruskiej dziennikarze światowych agencji pokazują codziennie humanitarny dramat, podczas gdy Polska zakazała mediom wstępu do strefy nadgranicznej - jest bardzo niedobrze.

https://wydarzenia.interia.pl/podlaskie/news-kryzys-na-granicy-rozmowy-z-migrantami-we-francuskim-dzienni,nId,5653281

Prąca do Polexitu Polska mogła łatwo pozbyć się problemu robiąc to, co zrobiły Węgry w obliczu podobnego kryzysu - podstawiając pociągi i autokary i przewożąc imigrantów pod austriacką granicę. Kurdowie w większości nie chcą zostać w Polsce. Chcą jechać do Niemiec, gdzie czekają na nich rodziny, praca i socjal. Kraje Zachodu nie stosują taktyki przepychania uchodźców przez granicę więc poza zdewastowanymi wagonami i autokarami straty byłyby stosunkowo niewielkie. W obliczu kryzysu stosunków z Unią Europejską skutkującym możliwością obcięcia pieniędzy potrzebnych do realizacji Polskiego Ładu, Polska chciała jednak pokazać się jako przedmurze chrześcijaństwa, ostatni bastion broniący pogranicza przez zalewem uchodźców. Na granicę wysłano czołgi, komandosów "Grom", Wojska Obrony Terytorialnej i Policję. Zapowiedziano budowę muru i wezwano do pomocy brytyjskie wojska inżynieryjne. Czy to coś da? Spadające sondaże PiS pokazują, że serial TVP o wojnie z Białorusią i Putinem się nie sprzedaje. Muru wzdłuż całej granicy postawić się nie da, bo nie ma na to środków, a nawet gdyby to imigranci ruszą na Zachód przez Ukrainę. Przerzut ludzi to dziś biznes lepszy niż narkotyki i zarówno po naszej, jak i tamtej stronie zawsze znajdą się osoby gotowe zaryzykować by zarobić kilkadziesiąt tysięcy za jeden kurs.

W sytuacji w jakiej się znajdujemy Polska bezwzględnie powinna poprosić o pomoc Frontex i NATO oraz dopuścić niezależnych dziennikarzy. Choćby po to, by mieć dowód, że przekroczenia granicy mają charakter zorganizowany i są elementem ataku na Polskę i Unię Europejską. Co jednak, gdy setki ludzi przedrą się przez zasieki? Strzelać do matek i dzieci? Wpuścić i latać za nimi po polu? Polska, jak zwykle, gdy zrządzą nią autokratyczni despoci została sama. Merkel nad naszymi głowami rozmawia z Łukaszenką, Biden z Ursulą von der Leyen, a Macron z Putinem. Z prezydentem-narciarzem, premierem-bankierem ani nawet szeregowym posłem z Żoliborza nie rozmawia nikt. Bo Polska nie jest już partnerem do jakichkolwiek rozmów. Tak samo było w 39 roku, gdy sanacyjni oficerowie przy kieliszku odgrażali się, że w dwa tygodnie rozbiją Hitlera. Jesienią architekci polskiej narodowej tragedii uciekli z podkulonymi ogonami za granicę zostawiając w okopach młodych żołnierzy - takich jak mój dziadek - by umierali się za Ojczyznę i honor tych, którzy honoru nie mieli.

https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/wsrod-osob-atakujacych-polska-granice-sa-bialoruscy-pogranicznicy/qshzn3c,79cfc278

Historia lubi się powtarzać i to byłby najgorszy scenariusz. W 2008 roku analitycy wojskowi wskazywali, że w przypadku konfliktu Rosjanie dotrą do Warszawy w 10-14 dni. Niedawno przeprowadzone manewry "Kraj" dowiodły, że zajmie im to już tylko 4-5 dni. W 2017 roku miały się odbyć wspólne polsko-amerykańskie ćwiczenia wojsk specjalnych. Okazało się jednak, że nie mamy śmigłowców, które byłyby w stanie dostarczyć naszych żołnierzy na pole walki nie tylko w nocy, ale choćby we mgle. Ale ćwiczenia odbyć się musiały, więc wedle słów ministra Antoniego Macierewicza, lotnisko w Szymanach zdobyły w brawurowym ataku na bagnety Wojska Obrony Terytorialnej (to nie żart). Czy ta farsa nie przypomina Państwu znanej z filmu Andrzeja Wajdy szarży polskiej kawalerii na niemieckie czołgi? I ktoś tę coraz bardziej niebezpieczną farsę powinien zatrzymać.

https://wiadomosci.wp.pl/podpulkownik-olborski-lukaszenke-moga-uspokoic-chinczycy-6704097144339424a

W celu obejrzenia proszę klikąć w "Obejrzyj w YouTube."


Komentarze

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-16 11:58

Teraz - 16.11.2021 rok.
Dzicz atakuje kamieniami.
Do ataku używa też płaczące dzieci.
Jaka jest odpowiedź 15 tysięcy
polskich żołnierzy, policjantów i straży granicznej?

Rafał Szymański:
"Temperatura spada
i niebawem dziesiątki uchodźców
koczujących na polsko-białoruskiej granicy
umrą z wychłodzenia."

Czemu tylko dziesiątki?
Przecież tam ich są setki, jeśli nie tysiące.

[Rafał: Oficjalne filmy na rządowych stronach pokazują, że rzucają kamieniami faceci w białoruskich mundurach pod czarnymi płaszczami... Prowokatorzy, znaczy.]

Adik @ 77.111.247.*

wysłany: 2021-11-16 12:29

Będą nas pokazywać jako morderców dzieci, tak jak już nas pokazują jako morderców żydów. Nie umiemy uczyć się na własnych błędach.

ewka @ 5.173.249.*

wysłany: 2021-11-16 14:19

Bardzo osłabienie...

lzs @ 31.1.134.*

wysłany: 2021-11-16 14:56

Geniuszu bo tak od teraz bede Cie nazywal. Na swiecie jest setki tysiecy glodujacych i umierajacych i nie powinienes sie wypowiadac w sprawach o ktorych nie masz zielonego pojecia to raz a dwa zajmij sie podwyzkami w miescie Jelenia Gora w koncu po to tam siedzisz. Milego dnia.

Wieńczysław @ 5.173.251.*

wysłany: 2021-11-16 15:16

Kolejny obrzydliwy, chamski, ordynarny, kretyński i antypolski tekst, pełen manipulacji i kłamstw, trudno podejrzewać, że wynikających tylko z głupoty. Kolejna, nomen omen, granica, przekroczona. Kolejny prezent dla Łukaszenki w jego wojnie informacyjnej. Za co Pan tak znienawidził Polskę? Czy za to, że samorząd terytorialny niedostatecznie docenił pańskie "talenty" czy za coś jeszcze?

do rozpuku @ 78.88.139.*

wysłany: 2021-11-16 15:25

Tylko kaftan !!!!!

Miko @ 31.60.49.*

wysłany: 2021-11-16 19:03

Rafał Szymański mówi to, co każdy rozgarnięty człowiek,śledzący wydarzenia w kraju i na świecie. Nie robi prezentu Łukaszence i przy okazji Putinowi ,bo takie prezenty robią członkowie naszego rządu. Beznadziejna dyplomacja, spóźnione decyzje dot. uszczelnienia granicy państwa, nie skorzystanie z Frontexu, brak polskich dziennikarzy w strefie przygranicznej i brak organizacji pozarządowych w strefie - nie na granicy żeby była jasnoiść. Na szczęście ogladam oprócz TVN inne stacje: Belarus24, Current Time(redakcja w Pradze finansowana przez senat USA) i stacje niemieckojęzyczne, więc mam zróżnicowany obraz tego, co dzieje się na granicy. Wyżej zabierający głos przesiąkli kaczystowską propagandą i nic już ich nie wyprowadzi z błędu.

Widz @ 37.30.97.*

wysłany: 2021-11-16 20:19

RPS :

O mnie
2010-09-01 17:37
Wywodzę się z domu o tradycjach patriotycznych. Dziadek, żołnierz Września, został ciężko ranny w obronie Warszawy, wuj walczył w Batalionie "Zośka", ciotki były sanitariuszkami w Powstaniu.

No tak, RPS = POP ?

Pełniący Obowiązki Patrioty?

Bartłomiej Sienkiewicz też z zacnej rodziny i też nie dorósł!

ŻENADA!!!

Tak to jest, gdy nienawiść z powodu złamanej przez samego siebie kariery oraz pogoń za załapaniem się na listy wyborcze PO, dewastują mózg!

To jest klasyczne jurgieltnictwo - wewnętrzne i zewnętrzne!!!

lzs @ 31.2.0.*

wysłany: 2021-11-16 20:48

Do Miko a Ty w ogole wiesz co to jest Frontex, bo chyba nie bardzo. To marionetki ktore maja ambicje byc jakas tam straza lub ochrona, tylko ze nie wiadomo, gdzie, czyli wszedzie i nigdzie. Ochrona granic zewnetrznych to nie Frontex, tylko Straz Graniczna RP. Polska Straz Graniczna szkoli ludzi z Frontexu bo nie maja pojecia co i jak. Kto Ci wypral glowe, nie wiem, ale ogarnij sie troche, abys nie osmieszal sie publicznie. I o jakiej pomocy z Frontexu mowisz. To nie jest organizacja w pelni odpowiedzialna za to co sie dzieje, i nie ma takich mozliwosci , aby pomoc. Gdybys choc troche zrobil sobie przerwe w ogladaniu TVN to bys wiedzial, ze ten Frontex byl w raz z ich szefem na granicy i upewnil sie ze Polacy doskonale sa zorganizowani. Tylko ze jak oni byli na granicy, to nagle TVN siedzial cicho i ani slowa o Frontexie , taka masz wiedze , jaka Ci w glowe wepchnie ta stacja i **** Gazeta.

Thompson @ 77.111.247.*

wysłany: 2021-11-16 20:56

Tak. Dziś patrioci to łyse chamy, które zagłuszają wystąpienia Powstańców Warszawskich. I czytając komentarze Widza - chyba chamy w ogóle...

Worm @ 83.30.102.*

wysłany: 2021-11-16 21:01

Rafał co Ty za głupoty wypisujesz i to za co? Za stanowisko zastępcy szefa rady i stołek w termach?

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-16 21:38

Migracje! Temat istnieje od tysięcy lat. Obcy w postaci imigrantów, uchodźców, uciekinierów, itd. zawsze przybywali. Zawsze nie chcieli nikogo pytać o zgodę. Zawsze chcieli po swojemu. Zawsze też byli tacy co chcieli tych przybywających i tacy co ich nie chcieli. Tak się kręci światek.
Jak powszechnie wiadomo ci co teraz na Tej granicy koczują to rzecz sztuczna i politycy rzecz wywołali i wszyscy chcą na tym kapitał polityczny ugrać. Ale, jest też w tym element naturalny i o tym też należy pamiętać. Zatem warto się zastanowić komu się opłaca zadyma na granicy? Putin korzysta, Łukaszenko korzysta, Kaczyński i Ziobro zachwyceni, ale innym też może rzecz się opłacać. Nasz Gospodarz nie chce być gorszy i też na tym chce skorzystać uwypuklając naturalny proces migracyjny, bo przecież jest to cywilizacyjnie i kulturowo akceptowalne już od czasów gdy Biblię pisano. Zaś obecnie rządzący łamiąc te elementarne zasady wystawiają się na krytykę opozycji.
Jak powszechnie wiadomo „ w świecie” żyje 27 milionów Polaków. Jakoś tam się dostali. Różnie pewnie bywało, ale To zobowiązuje do solidarności z migrantami!
W prawie międzynarodowym czyli konwencjach, które kraje – strony tych konwencji podpisały, rzecz jest mniej lub bardziej uregulowana. Teraz doszedł niby element masowości, ale Ja uważam, że niby, bo kiedyś, ze względu na dostępność zasobów bywało dużo gorzej.
Zatem nie migracja, ale polityka jest w tym co się dzieje istotna. Polityka może być zła albo dobra w zależności od „punktu siedzenia”. Nie posiadam krowy! Zatem oficjalnie głoszona przez jednego ministra przyczyna by łamać konwencje w moim przypadku odpada. Mam wrażenie, że hodowcą krów jest Wielce Szanowny Pan Wieńczysław skoro tak ostro tu na wpis pana radnego zareagował.
Czy administracja brukselska ma interes w tym kryzysie na granicy? Moim zdaniem, to i dla nich stanowi szansę. Pewnie eksperci znają jakieś recepty. Ba, jestem pewny, że nasz rząd je też zna.
„Europoseł Ryszard Legutko w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika ABC.es dwukrotnie oskarżył unijne instytucje o dążenie do obalenia rządu PiS. Zapewniał, że nasz kraj nie prosi o pomoc przy rozwiązaniu kryzysu granicznego z Białorusią. Problem polega na tym, że Unia Europejska niczego nie robi za darmo i nie chcemy, by mówiono nam: „Macie naszą pomoc, teraz musicie nas słuchać” – zaznaczał Legutko.”
Czy tzw. opozycja ma swoje pomysły? Oczywiście ma. Pan Tusk rozmawia i chwali się, że rozmawia z Tymi którzy mogą pomóc problem rozwiązać. Kiedyś przecież ten problem zniknie!
Czy ten problem, a właściwie jego rozwiązanie, przyniesie komuś korzyści polityczne? Jakie to będzie rozwiązanie? Kto się będzie chwalił, że to On kraj ocalił? Czy ocalenie będzie trwałe?
Czy może to być rozwiązanie typu Sobibór? Tysiące ofiar zakopanych w ziemi i zakaz kopania jak w Katyniu? Czy Łukaszenko, sam z siebie tych ludzi wycofa z granicy, kierowany odruchem serca, spowodowanym widokiem umierających kobiet i dzieci z zimna i wyczerpania przy świadomości, że połowę winy za męczeńską śmierć tych ofiar może, mając wolną rękę w dziedzinie kreowania przekazu medialnego, przerzucić na nasze władze? Czy Rosja zmusi Łukaszenkę do odstawienia turystów, którzy nie zostali wpuszczeni do krajów sąsiednich? Czy „Turyści” przy wielkiej medialnej burzy jednak powoli przenikną przez Polskę, a trupy będą znajdowane i prezentowane w mediach, co spowoduje odwrót tych co będą w stanie i ustanie dopływu nowych turystów i sprawa się zakończy? Czy UE skutecznie nałoży sankcje i podziała to jak interwencja Putina na Łukaszenkę? Czy Polskie władze zamkną całkowicie ruch towarów na granicy i Łukaszenko zostanie zmuszony przez Chiny do wycofania tych którzy granicę szturmują? Czy Polskie władze przyjmą tą śmiesznie małą liczbę ludzi, zamkną w obozach i większość, której azyl nie zostanie przyznany odeślą same? Czy Polskie władze uznają, że to nie jest śmiesznie mała liczba ludzi i dołączy do tych którzy chcą ten problem rozwiązywać przez alokację i tych którym azyl nie zostanie przyznany w żadnym z krajów unijnych odeśle się w ramach mechanizmów unijnych? Jakieś inne? Np. hodowcy krów i koni jednak uznają, że to czym straszy minister to nie jest nic złego i na polach, w oborach i stajniach dadzą zakwaterowanie by jest to dobry pomysł?
Jak widać nasuwa się mnóstwo pytań. Mam wrażenie, że Wielce Szanowni preferują Sobibór/Katyń ale jeżeli jakieś inne opcja preferują by władza wdrożyła, to mam nadzieję na interesujący tekst? Oczywiście z wyjaśnieniem DLACZEGO?
Pan radny słusznie zauważa, że rząd jednak brnie w jakieś kompromitujące nasz kraj rozwiązanie. Opcja „jednak przenikają i umierają, a trupy są znajdowane” jest jak najbardziej realna. Polityczne zyski dla rządzących, opozycji i polityków zagranicznych oczywiście są zauważalne. Cieszy się Łukaszenko, Putin i Kaczyński. No i oczywiście Ci którzy ten rząd popierają, bo faktycznie słupki poparcia niby rosną. Ale jak trwale to się okaże. Z tego wpisu widać, że nasz pan radny jednak się martwi i chyba przewiduje, że to „złoto wyborcze” dla obecnej władzy może okazać się wielkim g...

„powinniśmy jak najszybciej wytłumaczyć ludziom skalę zjawiska, z którym mamy do czynienia. To nie jest kryzys z 2015 r., to nie są setki tysięcy migrantów, które wtedy szły do Niemiec, to nie jest też kryzys, który Polska przeżywała w latach 90., kiedy prawie 100 tys. uchodźców z Czeczenii trafiło do Polski i miało tutaj legalizowany pobyt. Mówimy o skali, jak mówi Straż Graniczna, 2 do 4 tys., migrantów, którzy są po drugiej stronie granicy. Stadion Narodowy w Warszawie mieści 58 tys. ludzi - komentował Hołownia. Tak, jak dzisiaj stoimy "murem za polskim mundurem", powinniśmy też stać "murem za człowiekiem". To naprawdę nie przekracza możliwości polskiego państwa, 38-milionowego kraju - ocenił Hołownia. Wojna, którą dzisiaj chce wywołać Łukaszenka, to jest wojna w naszych głowach, w naszych sercach. On chce, żebyśmy się bali, żebyśmy się podzielili, żebyśmy zrezygnowali z wartości, z których byliśmy dumni - dodał.”

Widz @ 37.30.97.*

wysłany: 2021-11-16 21:40

Panie Rafale, ta Pana pisanina jest tak uwłaczająca Pana inteligencji, że sytuacja Pana miejsca na listach do następnych wyborów musi być moooocno niepewna.

Taka stanowcza pisanina, że powinniśmy to i tamto, to dziecinada.

Wszyscy się znamy na polityce, piłce nożnej i wojnach,opinie, w zależności od zawartości krwi w alkoholu, są bardziej stanowcze i profesjonalne.

Sugerowanie, że polskie władze nie robiły i nie robią nic, jest nieprzyzwoite.

Pomijam już fakt, że nie cała politykę się robi przed kamerami i nie wszystko od razu oraz nie wszystko musi być jawne, zwłaszcza w tej sferze

Polskie władze, nawet w sytuacji próby przełamania granicy, dalej są atakowane przez ... polską ? opozycję.

Celebrytki i celebryci, dla chleba i uniknięcia ostracyzmu środowiska, podobnie jak Pan, chcą przytulić wszystkich tych " inżynierów " i " lekarzy, którzy tylko dla

rozgrzewki rzucają w żołnierzy i policjantów, czym się da.

A Unia, jest taaaka skora do pomocy w kryzysie granicznym , nie uchodźczym jak ...

Skoro to takie proste wszystko, to dlaczego taki Tusk nie powstrzymał budowy Nord Stream I i II?

Dlaczego dopuścił do Brexitu?

Przecież miał wszędzie samych dobrych przyjaciół, którzy by mu nieba ...

Jestem tylko spokojny, że jak on zechce, to na jutro załatwi środki na Nowy Ład

Dzieci.

Już w na początku , XII wieku, jak mówił Maciej Stuhr, pod " Cedynią", używano dzieci w charakterze żywych tarcz.

Skąd Arabowie tak znają naszą cedyńską historię?

A czy dzieci ze swoimi opiekunami nie mogą przypadkiem podejść do czynnego przejścia granicznego, żeby dostać opiekę i może azyl?

Ktoś im nie pozwala?

Nie wierzę, to muszą być wymysły prowokatorów.

Ogólnie, infantylność Pana i niektórych innych tu wpisów, przypomina mi sytuację, gdy młoda Izraelka zarzuciła Polakom, że niedostatecznie pomagali Żydom w

czasie II WŚ.

Na pytanie dlaczego tak sądzi, " rezolutnie ' odparła, że ona nie słyszała, żeby Polacy demonstrowali w obronie Żydów przed siedzibami ...gestapo.

No, nie demonstrowali, to fakt.

A przecież gestapo było z cała pewnością otwarte na rozmowy w sprawie pomocy Żydom.

Tylko Polacy nie umieli się dogadać.
Panie Rafale, chyba za bardzo się Pan zbliża do żenujących, obrażających inteligencję , kompilacji z Soku z Boraka, oficjalnego, za przeproszeniem , organu PO,

der Onet oraz GWna.

A to jest przecież domena śmiecia Buńka, którego nieporadne kompilacje nabijają wyborców PiS -wi.

Jemu to jeszcze jakoś pasuje, bo to śmieć o IQ = 0, ale Panu, to ... chyba ... stanowczo raczej nie.

Widz @ 37.30.97.*

wysłany: 2021-11-16 21:49

Thompson @ 77.111.247.*, wysłany: 2021-11-16 20:56

Piszesz, że czytając , więc " potrafisz"?

Gratulacje!

Może i jestem chamem, ale na pewno nie idiotą, takim jak ty.

Zmień nicka na Kałasznikow, bo ci lepiej pasuje.

Thompson to pistolet amerykański a ty przecież russkij czeławiek.

B+ @ 83.23.250.*

wysłany: 2021-11-17 00:17

Jakieś kilka wpisów temu dno zostało osiągnięte, teraz wziął Pan szpadel, a może nawet wsiadł do koparki i każdym kolejny wpisem kopie coraz głębiej. Niedługo to będzie kopalnia odkrywkowa.

LPK @ 159.205.0.*

wysłany: 2021-11-17 09:43

Wielka Polska boi się kobiet. Wielka Polska boi się Żydów. Wielka Polska boi się LGBT. Wielka Polska boi się uchodźców. Wielka Polska boi się dzieci z lasu. Wielka Polska boi się empatii. Wielka Polska boi się tolerancji. Wielka Polska cierpi na paranoję.

DIABLO @ 212.160.172.*

wysłany: 2021-11-17 10:17

A co nas interesują ludzie którzy demolują granicę, a nasze dzieci głodują i kto się nimi interesuje?Żenua

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-11-17 11:15

Thompson @ 77.111.247.*, wysłany: 2021-11-16 20:56

Dlaczego nazwałem Pana/ Panią idiotą?

Dlaczego nie wybrałem dostępnych mi określeń: leming, cynik, hipokryta, agent wpływu, pięknoduch nazywany w języku rosyjskim - полезный идиот.

Po pierwsze, żadne z nich nie wyklucza innego, ale to tłumaczenie: " Tak. Dziś patrioci to łyse chamy, które zagłuszają wystąpienia Powstańców Warszawskich."

jest tak głupie, że rzuca na kolana.

Dlaczego niby, w sytuacji odbywania się dwóch równoległych imprez politycznych, LEGALNYCH, jedna miałaby się dobrowolnie zawieszać na czas czyjegoś

przemówienia?

I dlaczego właśnie mieliby to robić narodowcy a nie lewacy ?

Pani Wanda Traczyk-Stawska nie występowała na żadnej uroczystości związanej z Powstaniem Warszawskim, była prywatną osobą, którą Tusk zaprosił, znając jej

poglądy antypisowskie, żeby " robiła" za " ałtorytet " dowalający PiS-owi.

Pretekstem do jej wykorzystania był rzekomy Polexit, w który nikt nie wierzy, nawet na zachodzie.

Tylko krajowe lemingi wierzą, „ duzi chłopcy” od prania mózgów się cieszą, że mają tak nierozgarnięty elektorat.

Zabawne i jednocześnie smutne jest to, że tacy Thompsono - Kałasznikowy, jadą ostro z opiniami o ludziach i faktach niezależnie od faktów, jedynym kryterium

jest tylko to, czy jesteś za PiS, za prawicą czy za opozycją, za lewicą.

I dla niego sprawa jest prosta, jak to dla prostaka.

Ja jestem chamem , ale już Buniek - nie.

Strajk Kobiet z Lempart na czele, z hasłami typu ***** *** oraz wyp…dalać, to słuszny gniew kobiet i kulturalna, wręcz artystyczna, niczym Kurdej – Szatan , w

sumie, ekspresja.

Jeden głupek po prawej stronie, wszyscy są głupkami, Palikot, Jachira, Sterczewski – fajnopolacy, , happenerzy, podobnie jak ci, co gasili moczem znicze w 2010

przed Pałacem Prezydenckim.

Jak to jest, że stutysięczne tłumy „ faszystów „ wg. Verhostadt- ów, tych z zagranicy i z krajowego podwórka, nie powodują żadnych zadym, takich, jakie były za

PO, kiedy płonęły budki przy ambasadach „ naszych przyjaciół,, wozy transmisyjne tej od całej prawdy, całą dobę.

Dlaczego nikt nie zaprasza niemieckiej Antify i w dodatku gdzieś zniknęli zamaskowani jeszcze przed pandemią " miotacze" kamieni, którzy się chronili za

kordonami policji?

Dlaczego W-wa po przejściu kilkutysięcznego marszu kobiet ma na trasie zdewastowane, pomalowane lub z powybijanymi szybami, gabloty na przystankach,

zdewastowane napisami, typu ***** *** na fasadach kościołów i przypadkowych, niewinnych domów.

Przecież to nie Czyngis-chan , to ezoteryczne, nowoczesne kobiety + fajnopolacy, Europejczycy !!!

I można by tak długo, ale szkoda czasu , bo przekonywanie kogoś, zwłaszcza po lewej stronie jest tak produktywne, jak młócenie słomy.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-17 12:12

Dziś - 17.11.2021 rok:

"Kobiety w ciąży i płaczące niemowlęta"
po ataku na okrutników z drugiej strony, polane wodą,
ewakuują się z granicy polsko - białoruskiej
do radzieckich suszarek,
by zaatakować w innych miejscach,
czy może z powodu ustaleń Makreli z Makaronem polanych Putonem?

Dla szwagra pytam.

B+ @ 83.23.250.*

wysłany: 2021-11-17 12:40

Wybiera się pan przykładem celebrytów na wschodnią granice by bronić odziewać i dokarmiać "biednych uchodźców"? Złożył już pan wniosek o zgodę na przyjęcie jakiejś biednej matki z dzieckiem pod swój dach? Jeśli jeszcze nie to na co pan czeka!?

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-17 16:19

Daniel Passent na swoim blogu o zabawkach pod choinkę, wszak Boże Narodzenie już blisko.
A konkretnie zabawkach dla pewnego Jarusia ...
Daniel Passent:
"Do Bożego Narodzenia jeszcze kawał czasu, dzieci nie mogą już doczekać się prezentów. Tylko jedno z nich, Jarek Kaczyński, dostał ich już cały wór. Najlepszy, wymarzony prezent dla Jarka to mała wojenka sprokurowana przez Aleksandra Łukaszenkę z sąsiedniej Białorusi. Żadna zabawka, nawet japońska kolejka elektryczna, nie jest warta tyle co inwazja ołowianych żołnierzyków z rodzinami, gotowych na sprawiedliwą wojnę w obronie naszego kraju – ostoi chrześcijaństwa i zachodniej cywilizacji przed muzułmańską szarańczą, gnaną ze Wschodu, z Iraku, z Syrii, z całego świata arabskiego.
Przede wszystkim zabawa w wojnę pozwala odwrócić uwagę od innych gier i zabaw mniej wychowawczych, takich jak zabawa w sklep, w którym jest coraz drożej, zabawa w szpital, w którym dzieci leżą na podłodze, kosztowne rakiety i satelity, które można wystrzelić wysoko, aż pod sam sufit. Jak świat światem, najlepsza zawsze była gra w wojnę i zabawa w genialnego stratega.
Nigdy przedtem mały Jarek nie dostał tak wspaniałego prezentu jak teraz, kiedy Dziadkiem Mrozem jest Aleksander Łukaszenka. Teraz lgną do niego wszystkie dzieci i zabawki i żadne nie będzie głosowało przeciw."

Abc @ 77.254.228.*

wysłany: 2021-11-17 17:12

Nic głupszego w życiu nie czytałem.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-18 07:17

18.11.2021 rok godzina 7,17
Dziś rano w TVP Info
Żaryn o białoruskim śledztwie z granicy,
wskazującym, że polscy pogranicznicy
stosują NIEADEKWATNE środki do zachowań migrantów.

W telewizji pokazali:
rzucających kamieniami,
strzelających z procy,
tnących drut kolczasty,
używających bali drzewnych do sforsowania granicy.
Migrantów oczywiście.

Polska strona zastosowała NIEADEKWATNE (?) środki
w postaci tarcz z plexi, armatek wodnych, umundurowanych mężczyzn w hełmach.
Wozów - polewaczek było kilka.
Tarcz i sił ludzkich było za dużo?
Ktoś coś wie?

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-18 11:24

"Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2021-11-17 16:19
Daniel Passent na swoim blogu o zabawkach pod choinkę, wszak Boże Narodzenie już blisko.
A konkretnie zabawkach dla pewnego Jarusia ..."

Hospody! Pomyłuj!
Passent!
Господи помилуй!

B+ @ 83.23.250.*

wysłany: 2021-11-18 12:47

Gratuluję panu głosowania ZA kolejnymi podwyżkami podatków lokalnych podczas niedawnej sesji Rady Miasta. Brawo, oby tak dalej.

[Rafał: Gratuluję wywołania największej w Europie inflacji i obcięcia pieniędzy samorządom.]

pinky @ 178.16.118.*

wysłany: 2021-11-18 13:43

Szarża kawalerii na niemieckie czołgi to filmowa bujda, nie było takiego przypadku. Reszty nie czytam - BZDURY

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-18 20:52

Ale tu cisza?
Czytam, że złożył ministrowi wizytę jakiś komisarz, który twierdzi, że u nas prawo do wolnego od wpływu rządzących polityków sądu to już fikcja, bo na to wskazują stosowne analizy. Oczywiście jako Belg otrzymał wykład na temat zniszczeń wojennych, bo u nas teraz taka moda. Politycy opozycyjni zastanawiają się dlaczego tak nie jest witany minister węgierski, bo to jego nacja z Hitlerem ochoczo współpracowała, a nie nacja tegoż komisarza. Ale przecież kto wróg to teraz decydują biskupi i Prezes więc historia jest nieistotna w kreowaniu wrogów. Kto ma ambony i telewizję rządową to może wszystko ludziom wmówić. Podobno już jest czterech poważnych wrogów i ten Belg do nich należy, bo jego kraj jest w UE. Takie czasy.
Po co o tym piszę? Ano po to, by zasygnalizować problem prawny, który rozstrzygać się będzie pewnie latami. Stało się! „Odbędzie się pogrzeb Jezusa, syryjskiego chrześcijanina, który zmarł w
Polsce po wypchnięciu przez służby. Issa Jerjos. Miał 24 lata. Urodził się w Syrii, w mieście Hama, pierwszego stycznia 1997. Co o nim wiemy?
Wiemy, że był w szpitalu, a potem Straż Graniczna wypchnęła go na Białoruś.
Wiemy, że kolejny raz przekroczył granicę.
Wiemy, że ostatnią pinezkę wysłał swojej narzeczonej pod koniec września, z obszaru objętego stanem wyjątkowym.
Wiemy, że jego rodzice wysyłali jego zdjęcie, na którym w tle widoczny był wizerunek Matki Boskiej w błękitnym płaszczu.
Issa był chrześcijaninem.
Uciekł z Syrii, kraju zdestabilizowanego i pogrążonego w chaosie. W którym mniejszościom wyznaniowym i narodowym grozi prześladowanie.
Nie wiemy, kiedy dokładnie Issa umarł. Jego rozkładające się ciało dostrzegli policjanci ze śmigłowca 13 października 2021 roku na polu, na obrzeżach wsi Klimówka, niedaleko Kuźnicy.
W Polsce.
W kraju, w którym nie ma wojny i nikt nie umiera na ulicy z głodu.
W kraju, który sam określa się jako chrześcijański.
W kraju, w którym Issa mógł znaleźć schronienie przed prześladowaniem. Ale nie znalazł.
I w tym kraju zostanie pochowany.
Pogrzeb odbędzie się prawdopodobnie w białostockiej cerkwi.
Issa to po arabsku Jezus.”
Jak wiadomo meczet w okolicy ma też wielu żałobników. Cyt:„Bohoniki. Tu w poniedziałek i dziś pochowano dwóch zmarłych na granicy mężczyzn. Jeden z nich, to 19-letni Syryjczyk, który zginął przekraczając Bug. Dane drugiej osoby są nieznane. Pogrzeb zorganizowała wspólnota muzułmańska z Podlasia, w tym z Bohonik, gdzie muzułmanie żyją od XVII w. Jedna z mieszkanek wsi pytana o stosunek do osób, które przekraczają zieloną granicę: „Czynić dobro, zła unikać”.
Na zdjęciu: cmentarz (nad grobami modli się jeden z zagranicznych dziennikarzy) oraz meczet w Bohonikach.”
Mamy też oskarżenie wskazujące winnych tej znieczulicy: „Po trzech latach walki i intensywnych działań prawnych, mimo bojkotowania sprawy przez prokuraturę, właśnie skierowaliśmy do Sąd Rejonowego dla Warszawy Mokotowa akt oskarżenia przeciwko najważniejszym politykom PiS.
Uwaga, to nie jest proces cywilny! Chodzi o akt oskarżenia w postępowaniu karnym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw ściganych z urzędu, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.
Dwunastu osobom postawiono zarzuty z art. 256 kodeksu karnego w tym min:
- Krystynie Pawłowicz
- Beacie Kempie
- Joannie Lichockiej
- Patrykowi Jakiemu
- Beacie Mazurek
- Piotrowi Glińskiemu
- Pawłowi Szafernakerowi
- Mariuszowi Błaszczakowi i innym
Wszyscy oskarżeni są o to, że w bliżej nieokreślonym czasie, w październiku 2018 roku, w bliżej nieokreślonym miejscu, w celu rozpowszechnia produkowały lub rozpowszechniały nagranie spotu wyborczego partii Prawo i Sprawiedliwość pt. "Bezpieczny samorząd", zawierający treść nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych.
Na sali sądowej będzie wyżej wymienionych oskarżał Rafał Gaweł fundator Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa po wyemitowaniu przez PiS ksenofobicznego spotu wyborczego.
Następnie Rafał Gaweł wspierany przez nasz Ośrodek oraz adwokat Magdalenę Spisak skutecznie wielokrotnie odwoływał się od decyzji o umorzeniu śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w tej sprawie.
Po wyczerpaniu drogi odwoławczej i po uzyskaniu sądowego potwierdzenia prawa do występowania w tej sprawie w charakterze pokrzywdzonego - przed miesiącem Rafał Gaweł uzyskał prawo do wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia z którego skorzystał.”
Jak widać sprawa się zacznie w niemiłej atmosferze i można zakładać, że trafi w końcu do sądów za granicą. Mamy co prawda wyrok tzw. Trybunału w którym politycy rządzącej partii orzekli zgodnie z wolą Prezesa, że trybunały UE polityków rządzącej partii nie mają prawa osądzać, bo za każdym prawie razem osądzają nie tak jak rządzący chcą, ale przecież „różnie bywało”. Tu przypomnę polityków, którzy kiedyś tu rządzili i do 1945 roku twierdzili, że zwycięzców się nie sądzi i nie zakładali porażki!
Podobno mecenas Giertych zbiera papiery by przed ten trzeci Trybunał międzynarodowy polityków rządzącej partii postawić i to jest ten trybunał, o którym jeszcze nie orzeknięto.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-19 03:22

Gdy do głosu doszły media,
(a kiedy ich nie było, że wspomnę murzyńskie tam tam-y?)
prawda umarła.
Wczoraj ranni policjanci w "Alarmie" u Łęskiego mówili:
"Na granicy jest zupełnie inaczej, niż widać to na filmikach."
Ale gdy młodzieniec strzela z procy, czy pokazuje "fucka" Polakom
to na filmiku widać! I to są fakty!

Pomijając to, co widać i co mówią,
jest jeszcze coś.
Dla mnie - tragedia!
To COŚ,
to jest CHORY TEKST.
Czytam- i wymiękam.

Prawda zabita, w jej miejsce ktoś podstawił propagandę.

Nic nowego.
Wystarczy przypomnieć rozmowę szatana z Ewą w ogrodzie Eden.

do AS @ 176.114.238.*

wysłany: 2021-11-19 10:30

Mt. 25. 31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! 35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; 36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie". 37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". 41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! 42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; 43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie." 44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

W oryginalnej greckiej wersji Ewangelii według św. Mateusza wiersz 25,35 wnosi jeszcze jeden akcent pomagający nam zrozumieć, za kim stoi i gdzie na nas czeka Zbawiciel: byłem obcy (dosł. ksenos – obcy, nieobywatel, niepasujący do reszty grupy, nieoczekiwany), a wy przyjęliście mnie (dosł. synegagete – przygarnęliście mnie, goszcząc mnie między wami). To obcy ma być przyjęty i to ponad wszelką wątpliwość przyjęty gościnnie – tak aby zniknął podział na swojego i innego. Co ważne, w dalszym znaczeniu ksenos to również ten, kto daje gościnę, jak np. Gajus goszczący (ksenos) Pawła (Rz 16,23) (por.: ksenofobia). Źródło: Gość Niedzielny. Nowe przekłady Biblii zamiast "gość", "obcy" czy "przybysz" piszą "uchodźca", by odnieść kontekst do dzisiejszych realiów. To takie moje słowo na niedzielę do przemyślenia po sytym obiedzie w ciepłym salonie.

Widz @ 46.204.19.*

wysłany: 2021-11-19 11:32

AS, o vo chodz konkretnie wtym ostatnim tekście?
Jak dla mnie, to nie wiem o jaki ci " poeto" CHORY TEKST chodzi.
Dla mnie to jest twój tradycyjny bełkot.

B+ @ 83.23.250.*

wysłany: 2021-11-19 12:50

Prawie we wszystkich krajach UE jest najwyższa inflacja od ponad 20 lat. Czy według pana odpowiada za to Polski rząd? A podnoszenie podatków lokalnych nie będzie miało wpływu na dalszy wzrost inflacji? Podobno jest pan ekonomistą?

[Rafał: Powtarzamy przekaz dnia od pana Glapińskiego? ]

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-19 13:13

Szanowny bezksywkowy
do AS @ 176.114.238.* wysłany: 2021-11-19 10:30!

Katolik żeś?
Chrześcijanin?
Jakiejż denominacji?


Piszesz Waść:
"W oryginalnej greckiej wersji Ewangelii według św. Mateusza wiersz 25,35..."

Z jakiej to Biblii?
Kto wydał? Kiedy? Kto tłumaczył?

Piszesz:
"...pomagający nam zrozumieć, za kim stoi i gdzie na nas czeka Zbawiciel..."

Pomagasz mi zrozumieć?
A co ja?
Obiekt do nawracania?
Jakeś misjonarz, to najpierw muszę TOBIE uwierzyć!
Ktoś ty?
Nawiasem:
"Człowiek to tekst"
Cużeś ty tu pisał czy u pana JJ?
Nic?

Dalej dodajesz:
"To takie moje słowo na niedzielę do przemyślenia po sytym obiedzie w ciepłym salonie."

Nie mam salonu!
Ja w ogóle prosty chłop i dureń jestem!
Spytaj/przeczytaj Widza!

Jako prostak nie potrafię się domyślać,
co autor chciał przez to powiedzieć.
Wal prosto z mostu!
Byle prosto.

Wybierz se jakąś ksywkę jednak.
Bo "do AS" to zakrawa na anonim!
W ogóle napisz coś ciekawego.

Piątek rano, a Ty piszesz mi "słowo na niedzielę"
Kapłaneś? Zakonnik może?
Ja dopiero zaczynam pić!
Toć dziś piątek! łyk-endu początek!
Gdzie tam jeszcze do niedzieli!
Tylko nie używaj ksywy "Indyk"!
Bo to wiesz.
Nara!

Widz @ 46.204.19.*

wysłany: 2021-11-19 13:28

AS, o co ci chodz konkretnie w tym ostatnim tekście?
Jak dla mnie, to nie wiem o jaki ci " poeto" CHORY TEKST chodzi.
Dla mnie to jest twój tradycyjny bełkot.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-21 05:32

Wszystkie blogerowe śpiochy w mieście śpią?
Niech śpią!
Ale Panowie RPS i JJ?
No jak tak można!
Ojczyzna w potrzebie, larum grają, trąby bojowe grzmią,
a Wy co?
Dbać trzeba o Waszych PT KOMENTATORÓW!
Wychowywać ich, napominać, ganić, cenzurować troszku, wedle potrzeby;
a Wy co?
Jak już mówiłem.

Pobudka!

"Rusz się, Zenek, śnieg na dworze,
mówię: wstań, bo będzie gorzej!
Zenek, wstań, bo ci przyłożę!
Wstań, Zenek, wstań!
Nie czas, Zenek, na kochanie,
kiedy czas na odśnieżanie,
śnieg na dworze,
śnieg już w bramie.
Wstań, Zenek, wstań!"

Śnieg.
Czerń na granicy,
Makrela rozrabia jak pijany zając w kapuście,
a przecież to ona
z DDR-u, zaczynała karyjera we Freie Deutsche Junge,
a potem spikła się z niejakim Puto z Moskwy,
agentem STASI. I ona też "Stasia"!
To kto rządzi durną Bundes Republik Deutschland?
Mnie wychodzi NATO, że Puto.
Patrz Nordstreem2.

A Panowie śpią.
Dubranuc! (to też cytat)

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-21 09:12

Tekst.
Człowiek jest tekstem.
Ale.
Gdybyśmy umieli czytać.

"W ramach restrykcji związanych z pandemią
restauracje będą czynne do godziny 20.00."
Czyli co?
Po godzinie 20.00 wchodzi WIRUS?
Chyba w to wierzymy, skoro się do tego DOSTOSOWUJEMY.

Co w takim razie czytać, żeby umieć CZYTAĆ
i żeby nie dać się nabierać na ogólnoświatową ŚCIEMĘ?

Pytam poważnie.
Na jakich tekstach uczyć się mądrości?
Potrzebna mi jest lista.
Np Arystoteles - METAFIZYKA.
Ale chodzi mi też o kolejność czytania tekstów.
Żeby młody mógł sam się wykształcić w mądrości.
Zwariowałem?
Nie mniemam.


Fragment z tekstu z moimi wtrąceniami, do którego wstawiam linka poniżej:

"Agata Sucharska
20 listopada 2021, 21:38
ŚWIAT
2 minuty czytania
W Niemczech wprowadzane są ostrzejsze restrykcje w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Saksonia jest po Bawarii kolejnym krajem związkowym, który zdecydował się na zamknięcie obiektów rekreacyjnych i kulturalnych. W części kraju będzie obowiązywać też godzina policyjna o 22. (wirus wchodzi po godzinie 22.00? - AS)

Nowe obostrzenia w Saksonii

Jak poinformował portal NTV W związku z szybko rosnącą liczbą infekcji koronawirusem, Saksonia wprowadza duże ograniczenia sanitarne w sferze publicznej.
Chodzi o wszystkie obiekty kulturalne i rekreacyjne, m.in.:
biblioteki
bary
kluby
jarmarki bożonarodzeniowe
obiekty turystyczne
obiekty hotelarskie
szkoły tańca
festiwale
ośrodki kształcenia dla dorosłych
imprezy masowe
zorganizowane wycieczki autokarowe oraz pociągami
– Nowe przepisy wchodzą w życie od poniedziałku, będą obowiązywać do 12 grudnia. -
(Skąd wiedzą, ze wirus "odpuści" po 12 grudnia? - AS)
Wolność bez odpowiedzialności nazywa się egoizmem, (...) tu chodzi o solidarność. Nowe środki są absolutnie konieczne – mówił cytowany przez serwis premier Saksonii Michael Kretschmer. (Gada bzdury, a wszyscy w to wierzą? - AS)"


Tu link:

https://natemat.pl/384927,niemcy-nowe-obostrzenia-godzina-policyjna

Panowie!
Do dzieła!
Kto w Boga wierzy!

B+ @ 83.23.251.*

wysłany: 2021-11-21 11:44

youtube.com/watch?v=yodUvlxaxZo

do AS-a @ 185.220.101.*

wysłany: 2021-11-22 09:24

Pan się u pana Jakubca mocno udziela. Nie przeszkadzają Panu dwie teczki TW w IPN?
https://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=237955&q=jacek%20jakubiec%20jelenia%20g%C3%B3ra&page=1&url=[|typ=0]
https://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=237956&q=jacek%20jakubiec%20jelenia%20g%C3%B3ra&page=1&url=[|typ=0]
Informacja o współpracy nadal jest na stronie IPN...

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-11-22 10:02

AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-19 13:1

Ple, ple , ple , CHORY TEKST ...

" Ja w ogóle prosty chłop i dureń jestem!
Spytaj/przeczytaj Widza!"

Widz: POTWIERDZAM !!!

Ple, ple, ple, CHORY TEKST!!!

CZUWAJ.

CZUWAJ.

CZUWAJ.

/ ... /

CZUWAJ.

CZUWAJ.

CZUWAJ.

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-11-22 10:27

[Rafał: Gratuluję wywołania największej w Europie inflacji i obcięcia pieniędzy samorządom.]

Ja też zadam pytanie ; " Czy rzeczywiście jest Pan ekonomistą , czy politykierem?"

To może PiS nie tylko WYWOŁAŁ NAJWIĘKSZA INFLACJĘ W EUROPIE !!!, ale też COVID i związane z nim perturbacje społeczne i ekonomiczne.

PiS wywołał też wysoką inflację we wszystkich krajach świata?

A jak to zrobił?

Co na to Balcerowicz , Soros i Jeffrey Sachs???

Pewnie chcieliby wiedzieć, nie tylko oni, ale np. Putin też.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-22 12:35

"do AS-a @ 185.220.101.* wysłany: 2021-11-22 09:24
Pan się u pana Jakubca mocno udziela. Nie przeszkadzają Panu dwie teczki TW w IPN?"

Ja mam cztery.
Ale jak to eskimos, pod poprzednim nazwiskiem.
Teraz się inaczej nazywam i nikt mnie nie wykrył.

Zakładałem na ten przykład
Koło Towarzystwa Krzewienia Kultury Świeckiej w JG,
pochwalałem stan wojenny (powaga! Ale durniowi pułkownikowi zrzedła mina,
gdy okazało się, że jestem za, a nawet przed!),
w związku z tym nie zostałem internowany;
jako TW oczywiście.
Była zabawa!

A ty anonim jesteś!
Ze strachu oczywiście.

I DONOSICIEL jak widać.

I próbujesz publicznie szkodzić człowiekowi,
o którym niewiele wiesz.

Tu miejsce na wszelkie określenia,
którymi kapitan Wagner obdarował
wyjątkowego szuję, zupaka Von Nogaya.

Precz!

B+ @ 83.23.250.*

wysłany: 2021-11-22 15:05

Nie przekaz dnia tylko pytanie do podobno ekonomisty!? Zapytam więc jeszcze raz, podobno ekonomisty!? Czy podnoszenie podatków lokalnych będzie miało wpływ na wzrost inflacji?

[Rafał: Polska inflacja wynika z rządowej ekonomii popytowej - nakręcania konsumpcji poprzez transfery socjalne, sztucznego obniżania stóp procentowych i luzowania polityki monetarnej. Tym samym sposobem na jej powstrzymanie jest zdjęcie nadmiaru pustego pieniądza z rynku poprzez podniesienie stóp procentowych, a nie obniżanie podatków czy akcyzy na kilka miesięcy. Pomijam już, że winienie za inflację Rosji czy PO to już są jaja do kwadratu... Premier jako bankier oczywiście to wszystko wie, ale wierzy, że mówi do ciemnego ludu. Mówi?]

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-22 19:29

Niedawno kolega poprosił mnie o pomoc. Drabina aluminiowa z trzech segmentów nie sięgnęła rynny ale się udało i ręką rynnę z igliwia i liści oczyściłem. Pewnie Pan zapyta dlaczego o tym piszę. Otóż dobijam do siedemdziesiątki i jestem w stanie na drabinie chwilę popracować na wysokości 11 m. Teraz proszę sobie wyobrazić młodego nielegalnego imigranta lub imigrantkę którym ktoś podstawia drabinę by przez płot przeszedł. Samo przejście nie będzie o wiele dłużej trwało niż wtedy gdyby tego płotu tam nie było. Niemniej jednak gdyby ktoś pilnował by do płotu z drabiną się nie zbliżać, to faktycznie płot zatrzyma wszystkich, którzy bez drabiny by chcieli tą przeszkodę forsować.
Czyli płot-mur posłuży Łukaszence do tego by ludzie od niego nie uciekali. Podobnie było z murem berlińskim. Pytanie tylko dlaczego budowa tej infrastruktury dla dyktatora Łukaszenki ma się odbyć kosztem naszych szpitali, wodociągów, dróg, szkół, a przede wszystkim przedsiębiorców i itd. Moim zdaniem to głupota i to głupota wyborców, a nie rządzących bo ci przy okazji Przekręty i Szwindle zrobią i zarobią.
Teraz „nasi” biorą takiego uchodźcę za ręce i nogi i go przez te druty przerzucą nawet gdyby w ciąży był. A co gdy tam będzie ten płot i nie będzie drabiny?

B+ @ 83.23.250.*

wysłany: 2021-11-22 19:47

gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8297165,polska-gospodarka-pandemia.html

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-22 23:23

"CNN w ostrych słowach opisało kryzys na granicy Polski z Białorusią. Amerykański serwis informacyjny napisał o tysiącach migrantów, którzy utknęli przy granicy z naszym krajem w ciężkich warunkach pogodowych. Sytuacja ta ma być korzystna dla polskiego rządu, ponieważ odwraca ona uwagę od problemów, z którymi boryka się w tej chwili PiS.
Jak pisze CNN, pozycja Prawa i Sprawiedliwości w parlamencie się osłabia. Ponadto trwa konflikt z Komisją Europejską, a napięcie zwiększyła jeszcze śmierć ciężarnej Izabeli z Pszczyny. Coraz większym kłopotem rządu jest także rosnąca inflacja, która przysparza problemów finansowych wielu Polakom. Jak pokazują sondaże, poparcie dla rządu w ciągu ostatnich tygodni spadło.
Na obecnym społeczno-politycznym tle konflikt, który rozgrywa się teraz na wschodniej granicy kraju z Białorusią, może być zatem postrzegany jako pomocne odwrócenie uwagi od problemów rządu.
- Ten kryzys migracyjny jest całkiem przydatny z punktu widzenia krajowej agendy politycznej dla partii, bo ta w tej chwili ma kłopoty"

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-23 19:32

Panie Rafale wpis o płocie był adresowany do Wielce Szanownego innego Gospodarza ale cenzura! Dziękuję, że Pan zamieścił, może to komuś da powód do myślenia.
Bardzo się dziwię, że Pan nie podejmuje polemiki z panem Leszczykiem w sprawie inflacji.
Czytam o opadzie Pomyj i Szczyn deszczyku
a to mowa o blogerze Leszczyku
że ktoś kłamstwem dodaje sobie szyku
a to mowa o blogerze Leszczyku
uczy ludzi, że pan Łużniak to znaczy inflacja
moim zdaniem to chamska insynuacja
ludzi zatroskanych na swym blogu wyzywać proponuje
by nie badać co rząd przeciw Narodowi knuje.
Moim zdaniem, patrioci nie powinni się bać pana Leszczyka
tylko rzeczowo i merytorycznie obśmiewać tego polityka
skoro bezczelnie ludzi nazywa PRYMITYWEM
twierdząc, że chamstwo i kłamstwo jest dobrym polityka aktywem
należy OBYWATELOM wyjaśniać, że to zło i czym ludzi podział grozi
bo wyzwiska i kłamstwa do kraju teraz Putina ludek ze wschodu zwozi
i do tego używa Podłych i Skundlonych ludzi
i tym samym przeszłości złe demony budzi.

Poczytałem i ja o inflacji. Temat złożony ale znany od tysięcy lat. Inflacja jest wtedy gdy pieniędzy na rynku jest więcej niż wymaga obrót gospodarczy wykorzystujący ten pieniądz. Cena rośnie gdy ktoś towar kupuje. W JG przetargi na przebudowy ulic musiały być powtarzane bo budowlańcy roboty mieli w okolicy. Dlaczego? Bo okoliczne samorządy dostały kasę. Skąd u nich kasa? Bo dostały! Dodrukowano i pieniądze (swoim) rozdano. Oczywiście ceny wzrosły i to się nazywa inflacja. Gdyby nie drukowano ceny by nie wzrosły. Gdyby nie drukowano PIS przegrałby wybory. Problem w tym, że nie wszystkim dają!

„Obawa o to, czy wystarczy pieniędzy na jedzenie to codzienna zmora około dwóch mln Polaków. Aż tylu z nas żyje poniżej granicy skrajnego ubóstwa, czyli w warunkach stałego zagrożenia dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Za mniej niż 20 zł dziennie. W ostatnim roku liczba ta znacząco wzrosła. Szlachetna Paczka po raz kolejny przygotowała Raport o biedzie w Polsce.”

Rządzący drukują, pożyczają i liczą na UE.

„Polska zwróciła się o 24 mld euro bezzwrotnych dotacji i 12 mld w formie kredytów, zaś Węgry chcą dotacji w wysokości ok. 7 mld euro. "Właściwie oba kraje chciały jeszcze w tym roku otrzymać 13 proc. wnioskowanych kwot w formie prefinansowania. Komisja zablokowała jednak wypłaty" – pisze "Spiegel". I dodaje, że dowiedział się ze źródeł w KE, iż "jest niemal pewne, że Węgry i Polska nie dostaną już tych szybkich pieniędzy".

W interesie Polek i Polaków występują instytucje, które mają świadomość niszczenia dobrobytu obywateli i walczą z systemowym tworzeniem korupcji i nepotyzmu, a tym samym niszczeniem też demokracji.
"Na 10 gęsto zadrukowanych stronach Komisja podsumowuje zarzuty przeciwko Polsce. Chodzi przede wszystkim o to, że podkopana została niezawisłość sądownictwa" – pisze "Spiegel".
W sprawie Węgier dyrektor generalny ds. budżetu Jan Koopman "potrzebował 11 stron” i skoncentrował się przede wszystkim na "korupcji i nepotyzmie, a także niezdolności sądów, by skutecznie z tym walczyć".
Jest inflacja i można poczytać dlaczego jest inflacja i można poczytać co kto radzi. Pan Dziambor mówi ”Dodrukowywanie pieniędzy właśnie spowodowało to, że mamy najwyższą inflację w Europie” i radzi „jedynym sposobem, żeby wyhamować inflację i wzmacniać złotego jest radykalna obniżka podatków”.
Panie Rafale absolutnie nie rozumiem jego rady ale z diagnozą przyczyną się absolutnie zgadzam.

Inne dodatkowe przyczyny przedstawia pan premier „W trakcie państwowych »uroczystości« słyszymy o naszych sojusznikach »precz z Unią«, »precz z USA« w chwili, gdy obcy reżim testuje nasze bezpieczeństwo. Tylko o Rosji nie wykrzykują” - napisał Marek Belka. „Panowie Duda i Morawiecki, lżycie właśnie polski interes narodowy legitymizując ten cyrk.”
„Pisowskie władze nie »stoją murem za polskim mundurem«. Polski mundur wysłały dziś na marsz z ekstremistami i fanatykami. Polski mundur eskortuje dziś, na pisowskie zlecenie, nie tylko krzykacza zagłuszającego Powstańców Warszawskich, ale i włoskich faszystów, którzy niedawno podpalili Rzym.”
„w kontekście osłabienia złotego nie można skupiać się jedynie na czynnikach czysto ekonomicznych, a spojrzeć też na ogólne nastroje i opinię Polski na arenie międzynarodowej. – To ta cała gadanina o polexicie, wyraźnie antyunijna polityka tego rządu, no i jeszcze na dokładkę te wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej, to wszystko sprawia, że wokół Polski jest niedobra atmosfera i jeśli ktoś ma zamiar inwestować w Polsce, to się z tym powstrzymuje”
„jeżeli ktoś w tej chwili posiada różne aktywa finansowe, to „powoli, ale stopniowo ich się pozbywa”.
Prowadzący pytał więc, co zrobić, by zatrzymać „tych, którzy z Polski uciekają, a uciekając, osłabiają złotego”.
Należałoby w zasadzie zmienić rząd – odparł krótko pan premier Belka.
Z tym zdaniem, Ja się absolutnie zgadzam!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-23 22:33

Każdy czyta co chce ale dzięki panu Rafałowi można napisać co się w necie przeczytało.
„Rząd od 01.01.2022 wprowadza (obowiązkową) rejestrację ciąż. Wszelkie podmioty lecznicze będą wprowadzać do Systemu Informacji Medycznej info o pacjentkach z ciążami.”
Czekamy na portal www.kablującyginekolog.cc
„Jan Tomasz Gross: To, co wydarzyło się 11 listopada, to część większej całości. Pisowski reżim czerpie energię z pogardy dla innych. To ona stanowi główny element rzeczywistości konstruowanej przez tę władzę, poczynając od pogardy dla przeciwników politycznych, przez pogardę dla LGBT, kobiet, elit, aż po pogardę dla uchodźców i Żydów. Te wszystkie warianty nienawiści mieszczą się w tej samej konwencji, którą PiS przeznacza dla własnego twardego elektoratu, a której fundamentem jest antysemityzm, bo zarówno ten reżim, jak i jego wyborcy są mocno osadzeni w endecko-ONR-owskiej tradycji.”
"Ubolewam, że jeden z kluczowych polityków PiS, używając słów obraźliwych, prowadzi dyskusję publiczną. Ja uważam, że to jest kwestia kultury, a kulturę nabywa się z biegiem lat, w trakcie wychowania. W przypadku tego polityka na wychowanie jest chyba za późno. A jeżeli jego emocje sięgają zenitu i ich wyznacznikiem jest to, że musi używać słów obraźliwych, to trzeba ubolewać, że taki człowiek jest ministrem obrony narodowej – odparł prezes fundacji Stratpoints, doradca Polski 2050 dodając, że "nie ma zamiaru wdawać się polemikę" z ministrem Błaszczakiem."
Pan premier powiedział: „Trzecim elementem jest kryzys energetyczny wywołany przez bardzo wysokie ceny ETS”.
Twardy elektorat taki tekst łyknie i wątpiących w kompetencje tego rządu zwyzywa, bo ETS dla nich to nowość. Zatem zanim zwyzywają informuję: ETS jest po to by zapewnić środki na rozwój energetyki KRAJOWEJ, a nie nabijać kabzę ludziom władzy . Przez 10 lat rządów PISu te pieniądze są MALWERSOWANE.
„Rząd Mateusza Morawieckiego pozostaje jedynym rządem w UE, który nie tylko nie ma planu odejścia od węgla, ale nawet nie rozpoczął nad nim prac. Nowa minister klimatu Anna Moskwa zadeklarowała w trakcie szczytu klimatycznego w Glasgow, że Polska odejdzie od węgla do 2049 r.”
Opłaty ETS wtedy to wyniosą tyle co budżet?
„Do psucia Polski oni zawsze mają większość. Jakoś dziwnym trafem Ziobro, czy Kowalski z nimi głosują (…) Przespali ten okres. Co robili w lipcu czy sierpniu, kiedy w innych krajach opracowywano strategię na czwartą falę? W lipcu podejmowali uchwałę antynepotyzmową, żeby wyrzucać ze spółek skarbu państwa tych pisiewiczów, którzy się tam dostali. Potem wyrzucali z rządu Gowina. Czy ktoś mówił o pandemii? - pytał retorycznie Borys Budka.”

„Lira turecka traciła we wtorek rano aż 5 proc. wobec dolara. Kurs przebił 12 lir za 1 USD. W ciągu miesiąca lira osłabła wobec amerykańskiej waluty aż o 20 proc., a od początku roku o 38 proc. Bezpośrednim impulsem do panicznej wyprzedaży liry były poniedziałkowe wypowiedzi prezydenta Turcji Recepa Erdogana. Stwierdził on, że jego kraj odszedł od polityki „wysokich kosztów pożyczek” i „silnej liry”, a za priorytet uznał wyższy eksport, inwestycje oraz kreację miejsc pracy. Mówił również, że „konkurencyjna lira” (czyli słaba waluta) pomoże osiągnąć ten cel.”
Zatem już wiemy co za kilka miesięcy nasi rządzący powiedzą jak się wycofają z walki z inflacją.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-24 05:54

Było spotkanie w hotelu Merkurym
na temat pandemii cenzury.

Jestem zdumiony
kulturą i merytoryką KOMENTARZY
pod artykułem na Jelonce,
relacjonującym to spotkanie.

https://www.jelonka.com/duze-zainteresowanie-pandemia-cenzury-101241


Tu widzę, pan RPS też cenzuruje,
na pewno dwa wpisy Widza.
Podejrzewam, że skasował Widzowi wyzwiska na temat AS-a.
Jaki tego efekt?
Że widać, co Widz ma do powiedzenia
i czego AS nie musi komentować,
choć powoli stawało się to dla AS-a samą przyjemnością.
Jednakowoż uważam, że takie przyjemności trzeba tępić.

Jeszcze na to
zerknąć warto:

https://tarnogorski.info/prezydent-siemianowic-slaskich-obudzcie-sie-wylaczcie-telewizory-to-jest-ten-moment/

[Rafał: Wpisy Widza nie były usunięte.]

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-11-24 09:53

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-24 05:54

PLE, PLE, PLE ...

Tu widzę, pan RPS też cenzuruje,
na pewno dwa wpisy Widza.
Podejrzewam, że skasował Widzowi wyzwiska na temat AS-a.
Jaki tego efekt?
Że widać, co Widz ma do powiedzenia
i czego AS nie musi komentować,
choć powoli stawało się to dla AS-a samą przyjemnością.
Jednakowoż uważam, że takie przyjemności trzeba tępić.

PLE, PLE, PLE ...

PS I. https://stylzycia.polki.pl/psychologia,mania-przesladowcza-przyczyny-objawy-jak-pomoc-wywiad,10430109,artykul.html

Mania prześladowcza – przyczyny, objawy, jak pomóc? [WYWIAD]

Mania prześladowcza to zaburzenie psychiczne, której przyczyny nie są jednoznaczne. Powoduje powstawanie urojeń i nieustanną wzmożoną czujność. Jak się ją leczy?
/ ... /

PS II . Tak piszą " dziennikarze", po ... po ... studiach ( ?):

" ... zaczynała karyjera we Freie Deutsche Junge, >>>> ma być : Wolna Młodzież Niemiecka (Freie Deutsche Jugend, FDJ) – komunistyczna organizacja

młodzieżowa Socjalistycznej Partii Jedności Niemiec w Niemieckiej Republice Demokratycznej. >>>> JUGEND !!!

" To kto rządzi durną Bundes Republik Deutschland?"

A kto Bundesrepublik Deutscland ? >>>> pisane RAZEM >>> pisane RAZEM ???

" Patrz Nordstreem2" >>>> Gazociąg Północny (ros. Северный поток, Siewiernyj potok) – oficjalna nazwa Nord Stream ...

Już litościwym milczeniem pominę takie wypryski " intelektu" i " dowcipu ", jak : Makrela, Puto, NATO, Stasia.

To jest pukanie w dno Rowu Mariańskiego.

Od spodu!!!

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-24 10:43

"[Rafał: Wpisy Widza nie były usunięte.]"

O!
To kultura zatriumfowała!

Mój osobisty "recenzent" (A co! Stać mnie!)
przedostatni mój wpis podsumował:
"To jest pukanie w dno Rowu Mariańskiego."

Jaki to musi być batyskaf!
Jak już mówiłem, stać mnie!

Ale nuda!

"Recenzent"
tylko czyta AS-a,
tylko cytuje AS-a,
tylko komentuje AS-a.

No kto tak ma?
Zając Poziomka!
To ja!

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-24 15:51

Widzu!
Dobrze!
zanim zacznę czytać artykuł przez ciebie AS-owi polecony pt
"Mania prześladowcza – przyczyny, objawy, jak pomóc?"

Jeśli AS ma manię prześladowczą,
i nic, tylko Widza
czyta,
cytuje,
komentuje,
to jak AS-owi pomóc?
Poradzisz Widzu?

Błagam!

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-24 21:42

Panie Rafale.
Pan śpi?

No to po raz trzeci!

Twój wybór!
Jeśli:
"Mania prześladowcza to zaburzenie psychiczne, której przyczyny nie są jednoznaczne. Powoduje powstawanie urojeń i nieustanną wzmożoną czujność. Jak się ją leczy?",
to:
1. Cierpi na nią AS,
2. Cierpi na nią ktoś inny.

Komentatorzy!
Podzielcie się swym wrażeniem, na podstawie
wpisów AS-a i wpisów tego drugiego.

Dla ułatwienia dodam:
Tylko AS
czyta, cytuje i komentuje
jednego z tutejszych "komentatorów".

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-25 10:16

Zagląda tu ktoś
i czyta ostatni wpis:
Widz @ 37.30.96.* wysłany: 2021-11-24 09:53.
Aha!
Ten AS to jakiś idiota jest.

Widz @ 37.30.114.*

wysłany: 2021-11-25 20:52

AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-25 10:16

Widz @ 37.30.96.* wysłany: 2021-11-24 09:53.
Aha!
Ten AS to jakiś idiota jest.

POTWIERDZAM, idiotą jest ten AS!

I to upierdliwym.

Znowu biegunka słowna, inaczej rozwolnienie.

Cztery wpisy o niczym.

PUSTOSŁOWI|E, jak zwykle w " Zeszytach terapii psychiatrycznej".

PS. Stolec dzisiaj się udał ?

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-26 03:59

Widz @ 37.30.114.* wysłany: 2021-11-25 20:52

To samo co zwykle.
Widz NIC od siebie,
WSZYSTKO o AS-ie.

Gdy zamilknie AS,
Widz też zamilknie?

Taka misja?

To jak nowotwór.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-26 07:53

Panie Rafale.
Jeszcze na temat.
Jeleniogórskie blogowisko od dawna jest martwe.
Ostatni poległ Kucharski, czy jak mu tam.
Jeden wpis Leszczyka wiosny nie czyni.
U pana Jacka wymiana komentarzy zamiera.
Cenny głos Wieńczysława coraz rzadszy.
Jeszcze czasem Buniek coś z siebie wydobędzie.

Poza tym Widz, który nic, tylko pisze o AS-ie.
Nowotwór próbujący zeżreć AS-a.
Gdy zeżre, to wiadomo.

AS?
Kto czyta, ten wie.

A więc martwica.
Jaka jej przyczyna?

[Rafał: Może nudno piszemy, a może naród się znudził i w dobrobycie ino się nurza?...]

Widz @ 37.30.97.*

wysłany: 2021-11-26 10:31

Napiszę do AS-a, raz jeszcze.

Człowieku, że tak uprzejmie powiem, czy ci nie jest zwyczajnie wstyd, że piszesz ciągle piramidalne bzdury, formie manierycznego, egzaltowanego bełkotu?

Przecież ty nigdy nie odpowiedziałeś na konkretne zarzuty do wypisywanych przez ciebie debilizmów!

Tylko cały czas żałosne jęki baby z magla, jaki to jesteś prześladowany!

" Poza tym Widz, który nic, tylko pisze o AS-ie.
Nowotwór próbujący zeżreć AS-a.
Gdy zeżre, to wiadomo."

Czy ty nie zrozumiesz nigdy, że takie rzeczy, które ty wrzucasz na blogi JG24, to normalni ludzie załatwiają w WC, ewentualnie a sławojce, nie kompromitując się i

jednocześnie nie irytując innych swoim infantylnym grafomaństwem?

Jakie ty szkoły kończyłeś, że jesteś na bakier z tyloma sprawami/

Litościwie nie wspomnę o " Freie Deutsche JUNGE", o Bundes Republik ..., czy NordstrEEM, bo w swoim przekonaniu, zupełnie bezpodstawnym, że jesteś

człowiekiem kulturalnym, wykształconym, w swojej bezmyślności i braku dystansu do swoich mizernych w rzeczywistości, możliwości, pewnie się dowiem, że

niemiecka marynarka wojenna, to .. .Kiksmarine.

A ja się tylko czepiam, bo lubię prześladować geniusza AS-a.

Ile trzeba mieć klas podstawówki, żeby pisać takie głupoty, zupełnie pozbawione logiki?

AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-22 12:35

"do AS-a @ 185.220.101.* wysłany: 2021-11-22 09:24

" A ty anonim jesteś!
Ze strachu oczywiście.

I DONOSICIEL jak widać."

I KTO TO NAPISAŁ ?

ZNANY Z IMIENIA i NAZWISKA czy bezimienny męczydoopa o nicku AS?

Dalej, porównaj swoje górnolotne wypociny:

" Panowie!
Do dzieła!
Kto w Boga wierzy!"

I tez twoje:

" Zakładałem na ten przykład
Koło Towarzystwa Krzewienia Kultury Świeckiej w JG, ..."

A może to nie było TKKŚ ?

Tylko TPPR i " Puto " ciebie by pochwalił ?

Po " mszyczce".

Nie pochlebiaj sobie, że tylko tobą się zajmuję, ale piszesz tak debilne teksty, że zęby bolą i ... trudno wytrzymać.

Nie mam wcale, nadziei, że to coś da, bo jesteś, jak Jachira ... taki sam mądry oraz tak samo pozbawiony poczucia wstydu i obciachu!

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-26 11:21

"[Rafał: Może nudno piszemy, a może naród się znudził i w dobrobycie ino się nurza?...]"

Może tak być.
Jeśli to wystarczy...

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-26 16:33

Widz @ 37.30.97.* wysłany: 2021-11-26 10:31

"lubię prześladować geniusza AS-a"

AS- GENIUSZ:
Eeeee tam!
Widz na pewno umie napisać cokolwiek
i nie musi czytać, cytować i wiecznie komentować AS'a - GENIUSZA.
AS - GENIUSZ.

ps
Póki co - novy otfór.
A z niego się wylewa.
"Z gorejącej się piersi wylewa..."
No, mniejsza.

Zadanie dla tzw vicka. Czy vacka:
Wypunktój fszystkie błendy ortodentyczne f dym dekcie powyżej.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-26 18:57

No to teraz
pozostaje już tylko czekać,
aż Widz napisze coś interesującego,
bez czytania, cytowania i komentowania AS-a.
Bo ile można?
Jakby tak zliczyć...

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-27 08:25

Wszystkie nasze są!
Szczególnie te, na granicy polsko - białoruskiej.

Od wielu dni na TVP Info widać obrazki,
jak nocą lampami stroboskopowymi i laserami
świecą po oczach polskich pograniczników.
Kto? Dzieci? Taaa...
Nocne ataki z Białorusi na Polskę
odbywają się punktowo i słuszna ich strategia!
Tyle tylko, że informacja/propaganda w TVP Info
nie pokazuje widzom, (hłe! hłe! hłe! "Mellechowicz"!)
w jaki sposób polscy pogranicznicy odpierają te ataki.
W telewizji relacjonują, że
"przez granicę (przez zasieki z koncentriny?)
wdarła się grupa około stu pięćdziesięciu migrantów,
następnie została wyparta przez polskie wojsko
i zmuszona do powrotu na stronę białoruską."

W świetle laserów i stroboskopów.

Czym chronią oczy obrońcy polskich granic?
Mają mocniejsze od białoruskich stroboskopy i lasery?
I ci nasi obrońcy tak walą laserami po oczach tym
"dzieciom z Michałowa"?
I patrzą z kamiennym sercem,
jak te "dzieci umierają?

Ktoś gdzieś napisał:
"Niech umrą dzieci!"
To potworne!
Jak tak można!
To już było!
Nasze dzieci jako żywe tarcze
na machinach oblężniczych spod Głogowa!
Dzieci jako żywe tarcze na sowieckich czołgach!
To już było.
Trzeba o tym mówić! I pisać!

AS, 27.11.2021 rok, godzina 08:25

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-27 11:30

Moim zdaniem padło pytanie: Po co pisać na tym blogu, skoro nikogo nie interesuje przedmiot wyrażanej troski, nikt na pytania nie odpowiada w duchu podobnego zatroskania na poruszany temat i nawet zamiast uczciwej dyskusji lub debaty można być szpetnie zwyzywanym?
Jeżeli chodzi o moją opinię w tak postawionej sprawie, to dla mnie nie ma znaczenia czy znajdę tu zrozumienie dla prezentowanych tematów - moim zdaniem powszechnej troski. Mam podejście dziennikarza, ale pracującego dla własnej satysfakcji. Piszę i zamieszczam by bloga ożywić, bo doceniam sam fakt, że Gospodarze prowadzą blog. Dlatego też apeluje do innych by też pisali.
Forma artystyczna Wielce Szanownego Pana AS mi się często nie podoba, bo nie jestem w stanie wyłapać sensu Jego wypowiedzi. Bardzo też żałuję, że On jako promotor „pedagogiki bezwstydu” nie wstydzi się tego, że pisze głupoty i pytany, niczego nie czuje się w obowiązku wyjaśniać. Może tą formę „literacką” należy nazwać „pisarstwem sławojkowym”?
W sprawie wzajemnego Plucia i Szczucia na innych to ten blog w postaci wpisów Gnidy Putina jest doskonałym przykładem, że jest to problem i że jest to świadome działanie Podłych i Skundlonych.
No, a gdzie inni? Bu3las i Wieńczysław zamilkli. Czyżby „korona”?
Postawy antyszczepionkowca promowanej przez Wielce Szanownego Pana AS absolutnie nie rozumiem. Mi to przypomina „styropianową brzozę” promowaną przez „kundli, mendy i gnidy Putina”. Niby blog jest po to by pogadać, ale z tym ciężko jest?
Ponadto informuję: „Adwokaci Jacek Dubois, Roman Giertych i Mikołaj Pietrzak gromadzą dowody, aby postawić Zbigniewa Ziobrę i Bogdana Święczkowskiego przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze. Zgłosiło się już ponad tysiąc osób, wobec których władza stosowała niezgodne z prawem środki. Byli przetrzymywani w policyjnych "kotłach", zatrzymywani bez uzasadnienia i wywożeni radiowozami daleko od swoich miejsc zamieszkania. Gdy zaskarżali czynności policji do sądów, te potwierdzały bezprawność działań funkcjonariuszy, ale prokuratura nic z tym nie robiła.

-Międzynarodowy Trybunał Karny nie zajmuje się postępowaniami przeciwko państwom, lecz przeciw konkretnym urzędnikom, którzy popełnili zbrodnie ścigane zgodnie z ustaleniami traktatu rzymskiego.
- Jacek Dubois: -"Od sześciu lat uczestniczę w procesach politycznych lub przyglądam się im. Widzę, że wszystkie mają wspólny mianownik - wymierzone są przeciwko osobom, które myślą inaczej niż obecna władza. W ten sposób pozbawiane wolności były osoby reprezentujące różne grupy, m.in. ekolodzy, uczestnicy protestów w obronie praw obywatelskich, praworządności, marszów antyfaszystowskich, przedsiębiorcy".

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-27 11:46

Jak wiadomo osoba o której napisał businessinsider ma wyrok za kłamanie w kampanii wyborczej. Oczywiście jest dalej twórcą opinii publicznej. Powstaje pytanie: Czy zakłamana opinia publiczna jest dobra dla przyszłości Państwa i Narodu?
Mateusz Morawiecki: "Chcieliśmy obniżyć VAT na żywność do zera, ale Komisja Europejska się nie zgodziła."
Urzędnik Komisji Europejskiej:
"Polski rząd nigdy nie prosił o wprowadzenie zerowej stawki VAT na żywność."

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-27 13:38

Wielce Szanownego Pana AS, jako przedstawiciela antyszczepionkowców, proszę o opinię w sprawie: „Nowy Targ: lekarze grożą, że nie przyjdą do pracy, jeśli szpital zwiększy bazę covidową!
Szpital w Nowym Targu w ciągu ostatnich dwóch tygodni zawiesił planowe przyjęcia i uruchomił dwa oddziały covidowe. Wielu chorych będzie musiało czekać na uzyskanie pomocy do końca czwartej fali epidemii koronawirusa.”

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-28 21:55

Prymityw Leszczyk, powrócił do blogowania, ale widać, że mu weny brakuje i raczej będzie chciał się skupiać na wklejaniu „przekazów dnia”, gdy już ruszy ta kampania wyborcza (o gotowości do której tak mało elegancka zaprzecza), niż na tworzeniu, z potrzeby serca, interesujących treści lokalnego dziennikarstwa prywatnego. Gdyby chciał coś pisać, to by pisał. Gdyby ciekawie umiał, to też by to robił, skoro bloga ma. Ja i Wielce Szanowny Pan AS piszemy od niego więcej. Gnida Putina wyzwisk i kłamstw jest w stanie więcej tu wyemitować niż ten Prymityw (sam zaproponował taką ksywkę).
Gospodarz twierdzi, że my nudnie piszemy. Może faktycznie mało trenujemy. Mi brakuje czasu i tylko raz na tydzień mogę dwie godzinki na klikanie wygospodarować. Gdzie Wieńczysław? Tak barwnie pisanych kłamstw i bzdur jak On to czyni nikt inny nie jest w stanie wnieść do tutejszej blogosfery.
W związku z tym zbliżaniem lub też jeszcze jednak nie, tejże kampanii, nasuwa się mnóstwo pytań. Czy te „tarcze” wielomiliardowe są w stanie oprócz potężnej inflacji rzeczywiście wygenerować dysponentom tych funduszy poparcie, które mimo rządowej Propagandy i Szkalowaniu opozycji spada?
Ten „nowy wał” zwany też „polskim jadem” budzi mnóstwo negatywnych emocji i wcale nie generuje stosownej, do ogłoszenia przedterminowych wyborów, fali poparcia dla rządzących. Czy jego wprowadzenie rzeczywiście coś na wiosnę zmieni?
Cyt: „To, co się w tej chwili dzieje, że my mamy miesiąc praktycznie do początku roku i my nie mamy pojęcia kompletnie, jak będziemy funkcjonować... To nie chodzi wyłącznie o przedsiębiorców, ale też o pracowników, o tych wszystkich, którzy otrzymują jakiekolwiek wynagrodzenia, muszą za coś płacić, i siedzimy i zastanawiamy się, jaka będzie interpretacja (przepisów – red) – mówiła w TVN Bochniarz. Na koniec dodała jeszcze: – Jestem przekonana, że dwa tygodnie po 1 stycznia zacznie się już przygotowywanie nowelizacji (Polskiego Ładu – red.)”
Trudno nie zgodzić się z opinią pani Bochniarz, bo:
Nowelizacja kolejnej już nowelizacji
to podstawa panującej od lat „kaczokracji”.
Niech nam z oczu jednak nie znika
widoczna w oczach wyborców panika.
Tarcze miały i mają generować poparcie
ale oczywiście generują inflację uparcie,
a „nowy wał”, jak mawiają ekonomiści
spowoduje, że sen wariata się ziści
i zabraknie, bo zima idzie, nawet liści
do przykrycia obrazów zniszczeń i ruiny
jakie powodują Przekręciarze i Szumowiny.
Papiery drukują i spowodowane katastrofy pudrują
służbę zdrowia i wszystko co rządowe skrycie dewastują
Mejzie i Kłeczkowi miliony z budżetu za chamstwo fundują
ale przecież służby i nie tylko tajemne, totalnie kompromitują.
Czy tego chciałeś wyborco Kaczora?
Czy nie przeraża cię obrazu klęski zmora?

Upadek tzw. służb czyli np.: Mejza ministrem, powszechne fałszywe „certyfikaty kowidowe”, przekręty na szkoleniach unijnych, no i śledzenie Pegasusem za ciężkie miliony pani prokurator, której minister dyspozytor środków po prostu nie lubi. Prywata i Szwindle.

Zatem mamy upadek służb, a właściwie ich podporządkowanie jednej partii. Policji i wojska niestety też, bo ekspertów wojskowych, komentujących sprawy wagi racji stanu już w mediach się nie widuje. Obywatela przed władzą, która może sfałszować wybory nikt zatem nie będzie bronił, nawet gdy opozycja nie uzna wyników wyborów. Uczciwie wyborów, mimo miliardowych wydatków na media-szczujnie i kupienia ambon kosztem wiarygodności tych co na tych ambonach głoszą, prawdopodobnie, w obliczu tych katastrof, które rządzący spowodowali w różnych ocenianych zwykle przez wyborców dziedzinach, wygrać się za dwa lata nie da, bo przecież będzie gorzej. Każdy rząd, który hamował inflację (Grabski, Balcerowicz) tracił poparcie. Populiści nie są w stanie tego dokonać. Z drugiej strony, rzecz jest możliwa gdy wszystkie siły polityczne będą za tym, by inflację zdusić. Ale przecież ten rząd nie jest w stanie z kimkolwiek się dogadać. Musiałby przywrócić praworządność. Zatem to Putin może być ratunkiem! Putin może eskalując coś tam, podobnie jak Łukaszenko migrantami, wzmocnić notowania obecnego naszego rządu, ale moim zdaniem, wszystkiego co Polaków spotyka na „koronę” i tych dwóch satrapów ze wschodu zrzucić się nie da. Dlatego też obecna władza, chce mieć do dyspozycji wariant B i nie odpuszcza w zakresie właśnie praworządności, bo tu leży klucz do uznania wyników wyborów. Łukaszenka przecież nie wygrał uczciwie wyborów i rządzi. Dlaczego obecna władza ma nie myśleć podobnie? Zatem umownie Brukseli obecna władza w tej sprawie nie może odpuścić, zaś Bruksela z tego samego powodu nie odpuści też.

„Co się dzieje – oprócz tego, że na półkach sklepowych ceny ciągle rosną, a pieniądze w naszych portfelach tracą na wartości – gdy inflacja wymyka się spod kontroli? Pracownicy naciskają na podwyżki, a przedsiębiorcy funkcjonując w spirali coraz większej niepewności i rosnących cen, rezygnują lub odkładają w czasie swoje plany inwestycyjne, ograniczając produkcję, co skutkuje spowolnieniem rozwoju gospodarczego. Lokaty bankowe przestają mieć sens. Stąd obserwujemy tak silny rynek inwestorów, szukających bezpiecznych miejsc, gdzie mogą ulokować swoje środki.”

Rzetelna informacja, profesjonalne dziennikarstwo? Może lata temu w gmachu TVP Woronicza 17 o tym słyszano, ale teraz rzeczywistość nie pozostawia cienia wątpliwości. Chamstwo i Kłamstwo. Dziennikarze wstydzą się tam pracować, to wynajmuje się za 6,5 mln zł człowieka absolutnie bez krzty profesjonalizmu dziennikarskiego by udawał dziennikarza. Wstyd. Pomyje i Szambo! Wyższa Szkoła siania Nienawiści.
Misją opozycji jest informowanie o błędach i patologiach władzy oraz przedstawianie opcji poprawy sytuacji, ale gdy nie ma jak tego robić, to nie ma co tracić czasu w takich mediach i twarzą firmować podłość. Zatem słuszne było oburzenie zaproszonego Posła i wyjście ze studia, ale problemem nie jest chamstwo i kłamstwo podłych ludzi mających teraz władzę, tylko milcząca akceptacja widzów tej szczujni dla pogardy okazywanej prawdzie i przyzwoitości.

Powstaje pytanie, szczególnie do gorącego orędownika obecnych rządów i piszącego tu swoje bardzo niejasne teksty czyli Wielce Szanownego Pana AS: Czy Mejza jako wizytówka rządu i Kłeczek jako wizytówka tępej propagandy inaczej „Gęby polityki pana Kaczyńskiego” Panu odpowiadają i czy oczekuje Pan więcej osób propagujących taki wizerunek wybranych przez Pana władz centralnych? Czy gdyby dziś były wybory, to znów by Pan tak zagłosował jak ostatnio?

Gnidę Putina uprasza się o inny (bo stare czytelnikom się znudziły) zestaw wyzwisk!!!

mix @ 83.26.122.*

wysłany: 2021-11-28 22:30

Człowieku czy ty powielasz propagandę Łukaszenki ? Czy lewactwo w Polsce już całkiem zatraciło rozum? Wasza ekipa dawno by wpuściła tysiące nielegalnych migrantów i wmawialibyście nam że taka jest racja stanu.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-28 22:56

Panie Buniek.
Przeczytałem wszystko.
Ale co mam odpisać?
Nie wiem.
No to nic nie odpisuję.
Bardzo mi przykro.
Dawniej mówiono:
"Dogadał się, jak gęś z prosięciem."
Żeby nie było:
Ja mogę robić za prosię.
Pozdrawiam!
AS

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-28 23:13

Zanim usnę. Obejrzałem program „handlarza chińszczyzną” czyli „ strefa …”. Lepiej nie pisać słowa, które aż ciśnie się by w miejscu kropek wstawić. „Handlarz” znęcał się nad panią poseł z jakiejś lewicy. Nie dał jej się wypowiedzieć. Przecież to jest pani POSEŁ! Ma immunitet i na nią głosowało tysiące ludzi. Napluł im wszystkim w twarz. Udało jej się jednak kilka mądrych zdań powiedzieć. O granicy nie pozwolono jej mówić, o inflacji ze dwa słówka wydukała. Więcej takiego jadu i ludzie z poczucia przyzwoitości odwrócą się od władzy! Tak nie wolno nikim pomiatać! Szczytem zakłamania było to co mówiono o Komisji Europejskiej. Czy pan Wojciechowski (członek tejże, to słyszał?) tam w tej Brukseli to tylko do brania eurasków jest?
Wielce Szanowny Panie AS czy Pan takie rzeczy ogląda?
Gnida Putina proszony o wyzwiska! Więcej Jadu!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-28 23:26

No i jeszcze informuję, że w Internecie znalazłem taki tekst:
„PRZESŁALIŚMY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO 4 WNIOSKI O UCHYLENIE IMMUNITETU
Informujemy, że w związku z zainicjowanym przez nas procesem karnym dotyczącym propagowania rasizmu i nienawiści etnicznej i wyznaniowej - przesłaliśmy dzisiaj cztery wnioski o uchylenie immunitetu czterem posłom Parlamentu Europejskiego.
Wnioski te dotyczą:
- Beaty Kempy
- Patryka Jakiego
- Beaty Mazurek
- Tomasza Poręby
Przesłanie wniosków o odebranie immunitetów stało się możliwe dzięki temu, że Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa przed kilkoma dniami zarejestrował pod sygnaturą XIV K 878/21 nasz akt oskarżenia przeciwko 12 osobom związanym z partią Prawo i Sprawiedliwość.”
Resztę tekstu już wcześniej zamieściłem, ale z niewiadomych powodów, komentarzy czytelnicy nie napisali? Moim zdaniem sprawa ciekawa, bo na forum PE będą padały gorzkie słowa. Cieszy się Putin i Stalin by się cieszył.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-29 05:15

Panie Rafale.
Puści Pan to?
To spojrzenie socjologa (Piotr Wielgucki/Matka Kurka) na strach,
jaki rządzi światem już prawie dwa lata.
To dotyczy też dzieci i może je zabijać. Jak nas wszystkich.

"I śmieszno i straszno z tymi wariantami, pomieszanymi z mutacjami

Matka Kurka -28 listopada 20211

Po Internecie krąży taka tabelka z ważną pieczątką, a w niej znajduje się lista nazw kolejnych mutacji, co rzekomo pokrywa się z bieżącą wersją medialną. Nie kupuje tej listy i nikomu nie polecam, bo dla mnie to garnki za 3000 zł, które nie przypalają pomidorowej albo kołdry z owczej wełny za 5000 zł. W mętnej wodzie wiadomo co pływa i to środowisko nienaturalne jest doskonałym żerowiskiem dla twórców „nowej normalności” i rzekomych krytyków, którzy mają tak chore repety na leczenie, jak sama choroba. Dlatego też w ogóle nie pochylam się nad tymi sensacjami, niemniej faktem pozostaje, że pojawił się następny wariant i nie przeżył doby.

Ostatnim znaczącym wynalazkiem była „delta”, bardzo szybko przemianowana na ‘wariant brytyjski”. Przyczyną zmiany były widły i siekiery hinduskich mieszkańców slumsów, którzy pogonili lekarzy. Od tamtego momentu o Indiach i pomorze nikt nie słyszy, chociaż żyje tam ponad miliard ludzi i jeden derwisz bez maseczki może zabić całe miasto. Wczoraj narodził się „Omikron” i wiele wskazuje, że nie pożyje sobie dłużej niż motylek. Co w tej najnowszej komedii jest najbardziej pocieszne i pocieszające? Wyraźne zagubienie, to już zaczyna przypominać ostatnie kadry z serialu „Mama Madzi z Sosnowca”. Jeszcze by się chciało, ale nie ma na czym ciągnąć, bo w baku zostały tylko opary. Krótki żywot „Mu” i jeszcze krótszy „Nu”, wskazują wyraźnie, że powrót na szczyt pomorowej emocji nie jest możliwy, w każdym razie nie w ramach tego samego projektu. Kontrargumentem dla tej analizy jest powszechny zamordyzm na świecie i co do samego zamordyzmu się zgodzę, jednak mam zupełnie inne spojrzenie na przyczyny i skutki. Jak się ludzie napatrzą, na przykład na prezydenta Czech Zemana odgrodzonego od reszty nie tylko maseczką, ale i szklanym parawanem, to powstaną podziały w społeczeństwie. Część „kierujących się nauką”, kupi tę inscenizację, reszta się ubawi.

Cała tajemnica tkwi w proporcjach, im więcej kupi tym gorzej, im więcej się ubawi, tym lepiej. Pytanie!? Jaki mamy stan „na dzień dzisiejszy”, jakby powiedział poseł PSL albo działacz PZPN? Prawdę powiedziawszy o konkretnych liczbach niewiele wiem, ale samą zmianę proporcji widać gołym okiem. Ludzie się zaczynają śmiać z wariantów, jak z polityków i to oznacza wyrok przy urnie. Polityka zabija gazeta, ludzki śmiech i zeznanie podatkowe, z pomorem co najmniej dwie pierwsze przyczyny też pokazały swoją moc. Nudą zaczyna wiać i to zarówno w samym temacie, jak i w powtarzalności propagandowych schematów. Mnie się to jednoznacznie kojarzy z lekcją wychowawczą w szkole podstawowej. Pani wychowawczyni przestrzegała nas, że jak będziemy sobie głupio żartować, że się pali, to za pierwszym razem ktoś się nabierze, ale jak się będzie naprawdę palić, to nikt się nie pojawi. Pierwsza część analogii jest dość oczywista i nie powinna wzbudzać większych emocji. Druga wprowadza trochę niepokoju i to jest słuszny niepokój.

„Wariantowy” i „mutacyjny” obłęd doprowadził do takiego stanu, że dziś nikt nie ma ochoty chorować na „zwykłe” zapalanie oskrzeli, zapalenie płuc, anginę, czy zupełnie „obciachową” grypę. Wszystko, co się da jest wiązane z najmodniejszym wirusem, który nakręca ludzi do takiego stopnia, że każde kichnięcie, nie wspominając o temperaturze 38,2 C, kojarzą z ostatnimi chwilami swojego życia. Trzeba przyznać, że akurat tę i jeszcze parę innych części prostackiej manipulacji przygotowano z rozmachem i zabójczą skutecznością. Stan psychiczny wielu ludzi ociera się o respirator, chociaż w normalnych warunkach, czyli jakieś dwa lata temu, nie daliby się zaciągnąć do szpitala ze stwierdzonym zapaleniem płuc, nie wspominając o saturacji poniżej normy. I śmieszno i straszno z tymi wariantami, pomieszanymi z mutacjami. Jeśli cała ta paranoja trafia na ludzi o słabej psychice, to jedno kichnięcie może ich zabić, co nie ma nic wspólnego z układem oddechowym i immunologicznym, tylko z depresją „pandemiczną” napędzaną medialną pogonią za „nowościami”."

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-29 05:22

Pod najnowszym wpisem blogera Piotra Wielguckiego
są jak zwykle komentarze.
Nietuzinkowe.
Oto jeden z nich:
"klamar
28 listopada 2021 At 22:28
Problem w tym, że jednak średnio 50-60% ludzi w tak zwanych “cywilizowanych krajach” zaakceptowała tą covidową paranoję. Widać w tym morderczą rolę propagandy i masowych środków przekazu. Skoro nawet Szwajcarzy dzisiaj znaczącą większością (ponad 60%) poparli w referendum segregację covidową, to znaczy że jest już bardzo źle. Bez referendów można oszacować, że podobny procent zaakceptuje taki stan rzeczy we Włoszech, we Francji, w Niemczech, Portugalii, Austrii, na Słowacji, na Litwie i gdzie tam jeszcze. To, co się dzieje w Australii i Nowej Zelandii to też już jest gorzej, niż w komunizmie. A protesty, owszem, są. Ale władze mają te protesty bardzo głęboko” i robią swoje. Obłęd covidowy pokazał niestety jedno bardzo złe zjawisko. Otóż w skali masowej tak zwane “rządy demokratyczne” bezceremonialnie łamią fundamentalne zasady demokracji i prawa (np. szwajcarska segregacja covidowa narusza około 10 zasad zapisanych w Szwajcarskiej Konstytucji). I co? I nic. Rządy je sobie bezceremonialnie łamią, a ogłupieni propagandą “obywatele” bezmyślnie temu przyklaskują. To jest prawdziwa tragedia. Polska na szczęście (jak na razie) stawia temu opór, a Polacy mają cały ten covid tam, gdzie jego miejsce. Polska jednak coraz bardziej staje się osamotnioną “wyspą” w europejskim oceanie paranoi. Jak długo Polacy wytrwają? Jak długo polski rząd wytrzyma tą presję? Niestety, nie umiem być optymistą."

"Kładę przed tobą życie i śmierć! Wybieraj!"
Jak mówi Pismo.

Podobnie z prawdą i kłamstwem.
Dziś przede wszystkim kłamstwem medialnym.
Ulegniemy, czy zwyciężymy?

Widz @ 37.30.112.*

wysłany: 2021-11-29 08:33

AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-26 16:33

Zadanie dla tzw vicka. Czy vacka:
Wypunktój fszystkie błendy ortodentyczne f dym dekcie powyżej.

Odpowiedź dla tzw. AS-a lub qtAS-a:

Poznać głupiego po tzw. dowcipie jego!!!

Cep jest przy tobie skomplikowaną maszyną !!!

Widz @ 37.30.112.*

wysłany: 2021-11-29 08:53

I jeszcze raz do ciebie, śmieciu Buniek.

Śmieciu , odpadzie pozostawiony przez twoją matkę lekkiego prowadzenia i hordy żołdaków sowieckich i niemieckich, znowu zaczynasz swoje " błyskotliwe' popisy

z " Gnidami Putina ", kundli , mendy i gnidy Putina" oraz " Podłych i Skundlonych "?

Specjalnie nie komentuję twoich śmieciarskich kompilacji z der Onet, GW, Lisweeka , TVN 24 czy błędów ortograficznych, bo uznałem że z gooownem nie będę się

...

Ale gooowno jest tylko gooownem, nie zna zasad przyzwoitości, nie ma żadnych zahamowań ... dlatego gooowno o nicku Buniek, próbuje zabłysnąć ... w swojej

odmianie " literatury sławojkowej".

Jesteś zwykłym śmieciem,tylko bardziej cuchnącym.

PS. Kiedy wreszcie śmieciu " inżynierze analfabeto" opanujesz prawidłową pisownię " Pan " i " pan"?

Sprawdź na Wikipedii, co to jest " interpunkcja", bo ona była już w piątej klasie a ty skończyłeś " studia" w czwartej.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-29 14:32

Widz @ 37.30.112.* wysłany: 2021-11-29 08:33:

"Odpowiedź dla tzw. AS-a lub qtAS-a:
Poznać głupiego po tzw. dowcipie jego!!!
Cep jest przy tobie skomplikowaną maszyną !!!"


Widz @ 37.30.112.* wysłany: 2021-11-29 08:53"

"...śmieciu Buniek.
Śmieciu , odpadzie pozostawiony przez twoją matkę lekkiego prowadzenia i hordy żołdaków sowieckich i niemieckich....
...z gooownem nie będę się...
Ale gooowno jest tylko gooownem, nie zna zasad przyzwoitości, nie ma żadnych zahamowań ... dlatego gooowno o nicku Buniek...
Jesteś zwykłym śmieciem,tylko bardziej cuchnącym...
...śmieciu " inżynierze analfabeto"..."

Co na to RPS?
Nie bój nic!
Zabawa trwa?
Jak tak...to tak!

Widz:
"gooowno jest tylko gooownem,
nie zna zasad przyzwoitości,
nie ma żadnych zahamowań"

Widz @ 37.30.116.*

wysłany: 2021-11-29 14:33

A to przesłanie do qtAS-a, który z przyczyn psychiatrycznych wziął się za modyfikowanie, jak zwykle u niedorozwojów, " dowcipne" , mojego nicka:

https://niezalezna.pl/humor/8093-na-facebooka

I , jak zwykle zresztą, nasz męczydoopa o nicku AS , lub qtAS, nic nie wie, żeby odpowiedzieć.

On tylko, jak to puste pudło rezonansowe MK , wkleja dwa mętne teksty " specjalistów od wszystkiego" w tym epidemii i szczepień, czyli MK ( socjologa ) i "

klamara".

Wkleja to "człowiek - legenda " jeleniogórskiej, jak to on pisze " blogosfery", który uważa najwyraźniej, że gdyby nie jego debilizmy łamane przez kretynizmy, to...

pewnie by , ale on, niczym Atlas, trzyma ...

Wkleja to " Alfons i Omega" wszelakiej działalności, poeta, tancerz, śpiewak, pacjent psychiatryczny, nauczyciel, działacz kulturalny i polityczny.

A także gorliwy, praktykujący katolik, zakładający równolegle ... koło Towarzystwa Krzewienia Kultury Świeckiej ( sic)!

Oraz " odważny " internetowy anonim, który jednocześnie dezawuuje wpis innego anonima, oskarżając go o ... tchórzostwo!

Czy to przypadkiem nie jest schizofrenia?*

* Schizofrenia (stgr. σχίζειν, schizein, „rozszczepić” i stgr. φρήν, φρεν-, phrēn, phren-, „umysł”) – zaburzenie psychiczne zaliczane do grupy psychoz, czyli stanów charakteryzujących się zmienionym chorobowo, nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem i oceną rzeczywistości. Osoby będące w stanie psychozy mają poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby, otoczenia i relacji z innymi, a nawet mogą nie być do niej zdolni. Schizofrenia ma bardzo zmienny przebieg i różne jej objawy mogą dominować w zależności od osoby

Widz @ 37.30.116.*

wysłany: 2021-11-29 14:47

Zwrócę uwagę wszystkich, że nasz śmierdzący śmieć Buniek, też jest " psychiczny ' i podobnie dotknięty schizofrenią.

Pisze ten śmieć, czopek Putina i podpaska Merkel:

" Przecież to jest pani POSEŁ! Ma immunitet i na nią głosowało tysiące ludzi. Napluł im wszystkim w twarz.".

Pisze to śmieć, który od kilku lat wyzywa PiS od " Podłych i Skundlonych".

A co ty śmieciu robisz?

Tylko dlatego, śmieciu lemingowaty, że twoje platfonsy przegrywają???

Czy przypadkiem śmieciu , nie wygrali dwukrotnie DEMOKRATYCZNYCH WYBORÓW ?????????????????????????????????????????????

Posłowie PiS - u to nie są posłowie, śmieciu???

Na nich nie głosowali ludzie, tysiące ludzi???

Wiesz śmieciu, co oznacza demokratyczny wybór władzy???

Po co jest władza a poco opozycja, śmieciu???

Poszukaj dobrego psychiatry lub bierz przepisane ci już leki w zapisanych dawkach!!!

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2021-11-30 11:29

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHa.

AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-29 14:32

Widz @ 37.30.112.* wysłany: 2021-11-29 08:33:

/ ... /


A jednak ... schizofrenia, nie tylko czysta głupota.

Nasz " wykształcony" i ... oczywiście ... " kulturalny", jest uniwersalnie oburzony na mnie za: qtAS-a ( ? ), głupiego (?), cep (?),(który jest skomplikowaną

maszyną w porównaniu do ...), później, śmiecia (?), goowna (?), odpadu (?) itp.

Ale nasza " podpora blogosfery jeleniogórskiej ", zupełnie nie wiąże tego z jego " dowciapnym " rozwinięciem mojego nicka w kierunku " vacka " i bezczelnym,

prowokacyjnym zadaniem dla mnie do wypunktowania jego debilnego gaworzenia: " Wypunktój fszystkie błendy ortodentyczne f dym dekcie powyżej.".

Nie wiąże też śmieci , odpadów i gooowna z NIESPROWOKOWANYMI ZACZEPKAMI ŚMIECIA BUŃKA w rodzaju: Gnida Putina ", kundli , mendy i gnidy Putina"

oraz " Podli i Skundleni ".

Nie reaguje nawet, kiedy tenże, nowy sojusznik " Wielce Czcigodny Pan AS", na dramatyczne wezwanie AS -a czy q AS-a o recenzję jego " tfurczości" ocenia ją,

jako niezrozumiały dla niego( czyli bełkot), nazywając go " pisarstwem sławojkowym".

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Jeden " poeta sławojkowy" nie " rozumi " drugiego " sławojkowego"?

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

A co na to ten q ....?

" Ja mogę robić za prosię.
Pozdrawiam!
AS "

Czy to nie jest konstrukcja cepa?

Czy to nie jest schizofrenia?*

Jeszcze raz, na wszelki wypadek:

* Schizofrenia (stgr. σχίζειν, schizein, „rozszczepić” i stgr. φρήν, φρεν-, phrēn, phren-, „umysł”) – zaburzenie psychiczne zaliczane do grupy psychoz, czyli stanów charakteryzujących się zmienionym chorobowo, nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem i oceną rzeczywistości. Osoby będące w stanie psychozy mają poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby, otoczenia i relacji z innymi, a nawet mogą nie być do niej zdolni. Schizofrenia ma bardzo zmienny przebieg i różne jej objawy mogą dominować w zależności od osoby.

I JESZCZE RAZ:

Osoby będące w stanie psychozy mają poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby, otoczenia i relacji z innymi, a nawet mogą nie być do niej zdolni.

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-11-30 12:14

Wkaz "uczciwych ludzi" ;;//twitter.com/KrzyLuft/status/1465459114327347203

A bagienko się rozrasta!

Panie Rafale po tym blogu nie ma Pan szans na dalszą karierę politycznę i wybr na radnego .

Apel; może są wśród czytających byli pracownicy na kontraktach w Libiivzy Iraku ,prośba o pomoc ludziom co państwo Polskie skrzywdzilo wraz z opentanym Buschem ;https://www.orlastraz.org/.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-30 12:25

Widz @ 37.30.116.* wysłany: 2021-11-29 14:33:

"do qtAS-a, który z przyczyn psychiatrycznych

męczydoopa o nicku AS , lub qtAS

puste pudło rezonansowe MK

debilizmy łamane przez kretynizmy

" Alfons i Omega" wszelakiej działalności, poeta, tancerz, śpiewak, pacjent psychiatryczny, nauczyciel, działacz kulturalny i polityczny.

Czy to przypadkiem nie jest schizofrenia?"


Widz @ 37.30.116.* wysłany: 2021-11-29 14:47:

"śmierdzący śmieć Buniek, też jest " psychiczny ' i podobnie dotknięty schizofrenią.

śmieć, czopek Putina i podpaska Merkel

śmieciu lemingowaty

Poszukaj dobrego psychiatry lub bierz przepisane ci już leki w zapisanych dawkach!!!"


Ciąg dalszy nastąpi.
AS

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-30 14:25

Widz @ 37.30.96.* wysłany: 2021-11-30 11:29:

"cep śmiecia goowna odpadu ŚMIECIA BUŃKA
Osoby będące w stanie psychozy mają poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby"

cdn

do As'a @ 77.111.247.*

wysłany: 2021-11-30 16:23

Płaczesz, bo dojeżdża Cię Widz-Pisowiec, ale walić w Pana Radnego mogłeś chamsko i bez skrupułów. Nawet jak był jeszcze w PiS. Trzeba było nie mrugać oczkiem do Konfederacji to by Cię Widz po pupce całował.

Widz @ 37.30.114.*

wysłany: 2021-11-30 17:45

Do: " do As'a @ 77.111.247.*"

Z całym szacunkiem, ale PUDŁO w tych konkluzjach.

Nie jestem Widz - Pisowiec, tylko pozbawiony wyboru realista.

W tej chwili nie ma dla Polski alternatywy innej, niż PiS, nawet uwzględniając ich błędy!

Oni chcą przynajmniej coś dla Polski zrobić, nawet mimo swoich błędów i przeciwności w postaci wściekłej, zdradzieckiej opozycji totalnej i ofensywy lewactwa i

dyktatu UE a właściwie Niemiec w UE.

Po drugie Widz by nie całował ...

Nie chciałby być nawet przez AS - w pupkę całowany.

Widz woli z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć !

Już chyba ponad dekadę temu, pojechałem po infantylnym grafomanie stylizowanym wierszem o moim żeglowaniu po błękitnym bezmiarze oceanu, nurkowaniu

w nim i usłyszeniu głosu AS-a wydobywającego się z mułu na dnie.

Jego labilne poglądy czy ich brak, irytująca infantylność w wierzeniach i widzeniu świata, całkowita jachirowatość w talentach i samoocenie AS-a, tylko

wzmacniały moją ocenę.

Wprawdzie śmieć Buniek jest na tym samym poziomie intelektualnym, ale przynajmniej jest mniej irytujący, niż " głupio mądry" " geniusz AS".

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-11-30 19:59

Pan soclib popełnił wpis, ale moim zdaniem strasznie nijaki. Orzekł, że Gospodarz z powodu tego, że bloga prowadzi nie ma szans wygrać wyborów, ale korzystając z tego bloga, zwrócił się z apelem. Ta druga część Jego wpisu świadczy, że docenia fakt istnienia bloga, zaś pierwsza jest tego zaprzeczeniem. Trochę to nielogiczne, ale …?
Po zastanowieniu stwierdzam, że „coś w tym szkodzeniu sobie przez polityków prowadzeniem bloga jest”. Wielu tutejszych polityków bloga miało i wyborów nie wygrali. Niemniej jednak, moim zdaniem blog jeżeli uczciwie prowadzony pomaga wygrać wybory. Przykładem jest np. pani poseł Jachira. Osobowość, inteligencja, dowcip, mądrość, uroda i dlatego właśnie wideoblog, pomógł jej wygrać wybory. Oczywiście głosów szukała wśród elektoratu rozsądnych i przyzwoitych obywateli. Musiała sama swoje racje prezentować i merytorycznie uzasadniać. Prywatny blog pozwolił jej się wypromować.
Niestety, polityka to gra zespołowa i wygrywają profesjonaliści. Partie by przetrwać stosują różne strategie. Teraz mamy powrót do złej (moim zdaniem, podobnie jak przed wiekami, grożą nam z tego powodu wojny) przeszłości grania religią w polityce i skutki widać. Kościół Katolicki w Polsce odzyskał rolę jaką w średniowieczu pełnił w Europie. Promuje zupełnie inne wartości (patrz język używany na tym blogu przez zwolenników obecnych władz) i wygrywają ludzie którzy zobowiązują się do „załatwiania kasy (patrz sprawa „Oj Dyrektora” w TK) dla tej instytucji i przymykania oczu na występki ludzi tej instytucji”. . Ponadto, najlepiej jest pod płaszczykiem obrony wiary i z wykorzystaniem tramtadracji obrzucić oponenta, który inne wartości promuje wyzwiskami z wysokości ambony. Chamstwo kandydata jest dla wyborcy kościółkowego oznaką racji. Przecież skoro otwarcie wyzywa i kłamie, a dalej ma taki polityk poparcie z ambon, to te wyzwiska i kłamstwa dla ludzi kościółkowych wcale nie są wyzwiskami i kłamstwami. U tych ludzi wyłącza się tryb samodzielnego rozpoznawania zła i dobra. Kiedyś zwróciłem się do Wielce Szanownego Pana AS by przeczytał Katechizm. Zostałem poinformowany, że treść Katechizmu podlega interpretacji tylko przez osoby sukienkowe i to co jest tam napisane dla Niego nie ma żadnego znaczenia. Nawet tu Wielce Szanowny Pan AS ciągle powołuje się na cytaty z Pisma aby robić wrażenie. Twierdzi, np. że o Asie to już Pismo mówi, zatem jego mętne wynurzenia to prawda objawiona? Ubaw był gdy cytował bez rozumienia tego co cytuje z księgi Mt. Wyznał wtedy kredo :”Jakeś misjonarz, to najpierw muszę TOBIE uwierzyć!”. Reklama kandydata, a właściwie religijny nakaz głosowania pada z ambon i przeciwstawić się merytorycznie takiej kampanii oszczerstw i kłamstw nie sposób. Zatem to Kościół Katolicki odpowiada teraz za jakość rządów w Polsce, ale jak zwykle za zło uczynione przez te rządy odpowiedzialności nie chce ponosić. Zabory!!! Wołyń!!!
Po co to napisałem? Otóż moim zdaniem, panie soclib, nasz Gospodarz liczy na to, że jakaś inna część hierarchów w Kościele zaistnieje i dobre słowo w intencji Jego ewentualnego wyboru z ambon padnie, bo już coraz więcej ludzi kościółkowych wie, że obecny wybór to jednak całkowita porażka. Zatem promuje, dzięki temu blogowi ten inny obraz wiodącej instytucji i gdyby pan startował, to nasz Gospodarz z ambon otrzyma poparcie, a pan nie.
Panie soclib zamiast krytykować Gospodarza niech nam pan coś ciekawego napisze, by ten blog wspierać. Wyzwiskami Gnidy Putina i bełkotem Wielce Szanownego Pana AS proszę się nie przejmować. Gnidzie za to płacą (i gdy Polska z UE wyjdzie to na audiencję u Putina takich zaproszą), a Wielce Szanowny Pan AS to grafoman, ale da się Go polubić, bo „grafomani to fajne chłopaki”.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-11-30 22:36

"do As'a @ 77.111.247.* wysłany: 2021-11-30 16:23
Płaczesz, bo dojeżdża Cię Widz-Pisowiec, ale walić w Pana Radnego mogłeś chamsko i bez skrupułów. Nawet jak był jeszcze w PiS. Trzeba było nie mrugać oczkiem do Konfederacji to by Cię Widz po pupce całował."

CO?

Widz:
"Wprawdzie śmieć Buniek jest na tym samym poziomie intelektualnym, ale przynajmniej jest mniej irytujący, niż " głupio mądry" " geniusz AS"."
cdn

Buniek:
"Kiedyś zwróciłem się do Wielce Szanownego Pana AS by przeczytał Katechizm.

bełkotem Wielce Szanownego Pana AS proszę się nie przejmować.

Wielce Szanowny Pan AS to grafoman, ale da się Go polubić, bo „grafomani to fajne chłopaki”."

Tyle u Buńka wyczytałem.

Widz wiadomo - cdn,

a do As'a?
Jeszcze raz:
"walić w Pana Radnego mogłeś chamsko i bez skrupułów. Nawet jak był jeszcze w PiS"
To doAs do AS-a.

Jak tak... to tak!

Lektura zaliczona.

Co by nie mówić,
wszyscy trzej mają rację.
W stu procentach.

Widz @ 37.30.114.*

wysłany: 2021-12-01 16:33

AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-30 22:36

Tradycyjnie, jak zwykle, kilka cytatów metodą " kopiuj- wklej" i następnie " komentarze" mające sugerować, że za nimi stoi " coś":

" CO?; cdn ; Tyle u Buńka wyczytałem.; Widz wiadomo - cdn ; jak tak... to tak! ; Lektura zaliczona.".

Co za tym stoi - nie wiem, jestem jednak pewien na 110%, że nie jest to nic na kształt myśli, bo znam możliwości delikwenta ...

Panie Rafale, czy nie jest Pan dumny, że Pana były kolega partyjny " ubogaca", niczym imigranci Niemki, Pana blog i nas ...niestety?

Jak widzę jego ADHD blogowe, to od razu przypomina mi się prezes Ochódzki i tekst:

. Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu ''Tęcza''. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i

jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki!

Ale w sumie nie no tym chciałem, chociaż jego ostatnie , powtarzane niczym Czuwaj, AS w podpisie, " cdn" brzmią złowieszczo, bo on będzie dalej ...

Głównym powodem, która mi przyświeca w tym wpisie, jest radość , że mogę być spokojny o Pana dalszą karierę polityczną.

Nie może być inaczej, skoro pozyskał Pan doradcę politycznego w postaci śmiecia o nicku Buniek.

Ja osobiście widzę, że ten Igor Ostachowicz, który uważany jest za " twórcę medialnego" Tuska, to przy nim ... Pikuś!

Co prawda, sam Igor, bez zespołu w postaciach Mutti i Grasia, by nie dał rady, ale nie wątpię, że śmieć Buniek radę da.

Nurtuje mnie tylko pytanie, na którą ścieżkę kariery się Pan zdecyduje?

Nasz śmieć napisał, podkreślam, PO ZASTANOWIENIU : " Po zastanowieniu stwierdzam, że „coś w tym szkodzeniu sobie przez polityków prowadzeniem bloga jest”. Wielu tutejszych polityków bloga miało i wyborów nie wygrali. Niemniej jednak, moim zdaniem blog jeżeli uczciwie prowadzony pomaga wygrać wybory. Przykładem jest np. pani poseł Jachira. Osobowość, inteligencja, dowcip, mądrość, uroda i dlatego właśnie wideoblog, pomógł jej wygrać wybory.

Czy Pan chciałby się mierzyć z tym ideałem Jachirą, czy skromnie Pan zauważy , że się jednak różnicie, bo ... Pan nie ma ....wideobloga, tylko zwykły?

I " pcią", bo zakładam, że nie jest Pan jeszcze na etapie, że płeć jest tylko " kwestią umowną' ?

Nie wiem czy pójdzie Pan drugą ścieżką, zaproponowaną przez śmiecia Buńka, tzn. przez protekcję/ zaprzedanie się KK i klerowi lub budowanie wewnątrz swojego

" kościoła" ?

Powinien Pan, jako chyba ekonomista, oszacować koszty i czas realizacji, ewentualnie poprosić o pomoc Balcerowicza.

Powodzenia.

PS Proszę spróbować nauczyć swojego doradcę, kiedy się pisze z dużej a kiedy z małej litery np. kiedy " Pan", kiedy " pan".

Interpunkcję niech Pan sobie odpuści, to ... nie da się !!!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-12-01 16:45

Szanowny panie Gospodarzu. Inflacja to był motyw przewodni niejednego pańskiego wpisu. Może Pan skomentuje rozmowę dwóch premierów? Pan Belka napisał: „Kilkanaście minut rozmowy pana premiera w telewizji rządowej i trudno znaleźć choćby zdanie, które nie jest przeinaczeniem, półprawdą lub zwykłą ściemą. Ten człowiek, albo nie ma pojęcia o gospodarce, albo wszystkich Polaków ma za idiotów. Państwo sami wybiorą, co gorsze?”

„W rozmowie z Danutą Holecką premier stwierdził, że inflacja przyszła do nas zza granicy poprzez wysokie ceny gazu, uprawnień do emisji CO2, a także ze względu na pandemię. – My odpowiadamy na nią naszymi działaniami krajowymi. Na gaz obniżamy ceny w taki sposób, i VAT, i wszystko, żeby w kieszeni rodziny, która np. ogrzewa dom gazem, zostało w kwartale ok. 140-150 zł – tłumaczył szef rządu.
– Ja się nie dziwię, że ludzie dzisiaj bardzo się niepokoją o inflację, bo jak patrzą na poprzednie rządy Platformy, PSL czy SLD, to żadnych pakietów antyinflacyjnych nie było. My jesteśmy pierwszym rządem, który robi naprawdę bardzo poważny pakiet antyinflacyjny i on polega na tym, że obniżamy bardzo wiele podatków, po to żeby więcej pieniędzy zostało w kieszeni obywateli – powiedział w „Gościu Wiadomości” w TVP Info Mateusz Morawiecki.”

„Te słowa także nie pozostały bez komentarza Marka Belki. „Panie Mateuszu, proszę przestać mierzyć poziom intelektualny Polaków swoją miarą. Poprzednie rządy nie musiały mieć pakietów antyinflacyjnych z prostego powodu - ostatni raz taką inflację mieliśmy ponad 20 lat temu! Doradzał pan wtedy w jednym banku. Pamięta pan?”
Pan Sikorski, (były minister ON) zapytał czy PMM nie żąda przeprosi za to, że nie było inflacji. Widocznie też zauważył, że „pedagogika bezwstydu” wyborcom obecnych władz zrobiła coś z postrzeganiem zła i dobra, że uważają inflację za ogromny sukces rządzących porównywalny z pochowaniem na cmentarzach kilkunastu uchodźców i rozpoczęciem budowy muru dla satrapy Łukaszenki, itd...

Widz @ 37.30.114.*

wysłany: 2021-12-01 16:51

„ Cała prawda, całą dobę „ " ideowców":

Michnik wiecznie z nami

„Gazeta Wyborcza” jest dziś tylko cieniem swojej potęgi sprzed lat. Z poziomu prawdziwego rozgrywającego, równoprawnego gracza w polskiej polityce, spadła do roli standardowego biuletynu partyjnego PO. Co więcej, nie jest już najważniejszym dystrybutorem propagandy Platformy.
Z drugiej strony, nie wolno nie docenić zła, jakie stworzyła, na dekady formatując umysły naszych rodaków. Tutaj jej szkodliwość jest znacząco większa niż nawet molocha pokroju TVN. „GW” niestety zdołała zmienić część polskiego społeczeństwa na swoje podobieństwo. Ci zaś reprodukują tę patologię dalej. To zaś, jak przerażającym, głęboko zakłamanym tworem jest „GW”, widać bardzo wyraźnie. Niedawno media obiegła pełna egzaltacji odezwa dwóch redaktorów naczelnych wspomnianej gazety. Użyli chyba wszelkich możliwych epitetów, którymi normalnie obrzucają PiS, tylko tym razem skierowali je… na swoich szefów, czyli zarząd Agory. Dowiedzieliśmy się więc, że są to ludzie podli i mali. Faszyści. Z szafy został nawet wyciągnięty Michnik, który zaczął się rozwodzić nad kryształową uczciwością redaktorów „GW” oraz używać argumentu, że to, co robi zarząd, jest powtórką Marca ’68. Poza tym standard – podłość, obrzydliwość, hańba, zniszczenie europejskiego dorobku etc., etc. Nic nowego. Szybko się jednak okazało, jaki jest prawdziwy powód tego wzmożenie. Otóż obaj redaktorzy chcieli rocznej odprawy i zwiększenia pensji. Oczywiście tylko dla siebie. Zarząd zaś, zwłaszcza w obliczu kryzysu związanego z covid, odmówił. To jak w pigułce pokazuje prawdziwą twarz „GW”. Brutalnych, prymitywnych dorobkiewiczów, gotowych, dla własnego zysku wytrzeć sobie gębę każdym hasłem i wartością, a przy okazji nakręcić bolszewicką kampanię nienawiści wobec swojego przeciwnika. To jest prawdziwe dziedzictwo „GW”, w ten sposób trwale zmieniła ona część społeczeństwa. Ta hipokryzja, pustka ideologiczna, nienawiść i cynizm – to jest wiecznie z nami obecny duch Michnika, mimo faktu, że on sam jest już tylko rekwizytem wyciąganym z szafy, gdy jego koledzy chcą zarobić. I niestety, chyba ten duch z nami już zostanie.

Dawid Wildstein | Niezalezna.PL


No tak, „ Cała prawda, całą dobę „ " ideowców".

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-12-02 08:30

Jak to leciało?

Wspólnota Węgla i Stali.

Ktoś pamięta?

EWG.
Ktoś pamięta?
Europejską Wspólnotę Gospodarczą?

Co mamy?
Unię Europejską!

Jak to leciało?
"Wstąpmy do UE bo to nam zapewni bezpieczeństwo gospodarcze,
uchroni nas od wojny i co tam jeszcze."

Wstąpiliśmy do UE.
Mamy bezpieczeństwo gospodarcze?
Mamy powszechny pokój i szczęśliwość?
Nie mamy.

Co mamy?
Łukaszenkę, Putina, Bidena i Trzecią Rzeszę w rozwoju.
Dynamicznym rozwoju.

Takie michałki jak LGBT, wychowanie nowego człowieka,
(stary, poczciwy komunizm przewraca się w grobie)
nowa "normalność", światowy reset, to małe piwo.

Chcą nam zabrać wszystko:
Chrześcijaństwo, kulturę, naukę, logikę, medycynę i przyzwoitość zwykłego człowieka.

Co dają?
Trzecią dawkę "nieśmiertelnego eliksiru",
a nie cofną się przed zmuszeniem do wzięcia następnych aż do...
No właśnie. Ile jeszcze? Tych dawek nieśmiertelności?

Pozwolą nam być uzbrojonymi?
Tu ciekawa wypowiedź:
https://instytutstaszica.org/2021/11/26/a-wiec-wojna/

Co można zrobić?

Panie Rafale.
A gdyby pozwolić na automatyczne wrzucanie tu, u Pana, komentarzy tak,
jak to jest u Leszczyka?
To powinno ożywić wymianę myśli pomiędzy komentatorami
i może jeleniogórskie blogowisko
z kretesem nie sczeźnie?

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-12-02 13:13

"Widz @ 37.30.114.* wysłany: 2021-12-01 16:33:
śmieć Buniek"

Tyle.

Widz @ 37.30.116.*

wysłany: 2021-12-02 15:29

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-12-02 13:13

"Widz @ 37.30.114.* wysłany: 2021-12-01 16:33:
śmieć Buniek"

Tyle.

To może czas, dla ciebie , qtAS-ie na:

Buniek @ 176.111.153.*, wysłany: 2021-11-28 21:55

Pomyje i Szambo!
Przekręciarze i Szumowiny.
Gnidę Putina uprasza się o inny (bo stare czytelnikom się znudziły) zestaw wyzwisk!!!

itd. itp.

A tego nie napisałeś , qtAS-ie:

AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2021-11-26 16:33

Zadanie dla tzw vicka. Czy vacka:
Wypunktój fszystkie błendy ortodentyczne f dym dekcie powyżej

Jeszcze raz, na wszelki wypadek:

* Schizofrenia (stgr. σχίζειν, schizein, „rozszczepić” i stgr. φρήν, φρεν-, phrēn, phren-, „umysł”) – zaburzenie psychiczne zaliczane do grupy psychoz, czyli stanów charakteryzujących się zmienionym chorobowo, nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem i oceną rzeczywistości. Osoby będące w stanie psychozy mają poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby, otoczenia i relacji z innymi, a nawet mogą nie być do niej zdolni. Schizofrenia ma bardzo zmienny przebieg i różne jej objawy mogą dominować w zależności od osoby.

I JESZCZE RAZ, QtAS-ie:

Osoby będące w stanie psychozy mają poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby, otoczenia i relacji z innymi, a nawet mogą nie być do niej zdolni.

AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2021-12-03 05:11

Na temat wpisu
Widz @ 37.30.116.* wysłany: 2021-12-02 15:29

Co na to AS?

NIC.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: