Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Członek Rady Nieruchomości Noskowskiego I-X. Od urodzenia mieszkaniec Zabobrza.

Podziel się z innymi

| |

O mnie

2010-09-01 17:37
Zawsze podążałem za swoją pasją. Ciekawy świata, pragnąłem spróbować wszystkiego, co mnie fascynowało. Byłem felietonistą Nowin Jeleniogórskich, prezenterem radiowym, przedsiębiorcą, członkiem Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, z-cą dyrektora Muzeum Karkonoskiego, product managerem w branży IT, pracownikiem Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ "Solidarność". Zarządzałem hotelami i ośrodkami szkoleniowo-wypoczynkowymi, zasiadałem w radach nadzorczych firm sektora górnictwa i energetyki.

Wywodzę się z domu o tradycjach patriotycznych. Dziadek, żołnierz Września, został ciężko ranny w obronie Warszawy, wuj walczył w Batalionie "Zośka", ciotki były sanitariuszkami w Powstaniu.

Moja rodzina przyjechała do Jeleniej Góry w 1946 roku, a dziadek - Zbigniew Gostkowski - był 17 rzemieślnikiem zarejestrowanym na Ziemiach Odzyskanych. Wiele lat prowadził pracownię czapek przy ul. M. Konopnickiej 9. W tej rodzinnej firmie i ja stawiałem swoje pierwsze zawodowe kroki.

Świetnie rozumiem problem bezrobocia - sam niemal trzy lata bezskutecznie poszukiwałem pracy. Znam twarde krzesła Powiatowego Urzędu Pracy i kolejki pod drzwiami. Dlatego wiem, jak ważne jest tworzenie atrakcyjnych warunków dla inwestorów i przedsiębiorców, by chcieli tutaj lokować kapitał, tutaj zakładać swoje firmy i tutaj płacić podatki.

Przeszedłem długą i krętą drogę. Popełniłem wiele błędów, za które biorę pełną odpowiedzialność. Doświadczenia życiowe zmieniły mnie. Dojrzałem i inaczej patrzę na świat. Staram się pomoc ludziom rozwiązać problemy, z którymi sami nie mogą sobie poradzić. Aktywnie wspieram środowiska osób niepełnosprawnych. Zostałem za tę działalność odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi.

...I jeszcze na koniec słówko wyjaśnienia. Drugiego imienia - "Piotr" nie używam ze snobizmu. Jest to skutek posiadania popularnego nazwiska. Chodziłem bowiem w szkole podstawowej do klasy z drugim Rafałem Szymańskim, urodzonym w tym samym roku, co ja, też mieszkającym na Zabobrzu w dodatku na tej samej ulicy (jego nazywano "Rafałkiem"). Do dziś jest to źródłem wielu pomyłek, zamieszania w urzędach i dokumentach. Dlatego od 1989 r. zacząłem, dla odróżnienia, podpisywać się Rafał Piotr Szymański.