Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji.

Podziel się z innymi

| |

Jelenia Góra ponad podziałami.

2010-09-07 17:38
Prezydent Gdańska, śp. Paweł Adamowicz powiedział kiedyś: "Czasem człowiek zmienia poglądy. Moje, kiedyś bardzo konserwatywne, także się zmieniają, ale niezależnie czy jesteśmy konserwatystami, czy liberałami, a może socjalistami, powinniśmy pamiętać o szacunku dla drugiego człowieka i prawie do wyrażania swoich poglądów i przekonań."

Różnimy się od siebie, mamy odmienne poglądy, inne doświadczenia. Łączy nas jednak miłość do Jeleniej Góry. Urodziliśmy się w niej, wyjechaliśmy ale wróciliśmy, przyjechaliśmy tu i postanowiliśmy zostać. Wierzę, że pomimo wszystkiego, co nas dzieli możemy i powinniśmy rozmawiać. Bez hejtu, agresji i nienawiści. Kto bowiem może rozsądzić czy moje przekonania są lepsze niż twoje? W demokracji o tym, kto ma rację rozstrzygają wybory, ale wola większości nie jest przecież dowodem na słuszność danej tezy.

Ciągła walka jest destruktywna, szczególnie w samorządzie, gdzie codziennie zmagamy się z bieżącymi problemami. Do naprawienia dziury w drodze nie potrzebujemy Kaczyńskiego czy Tuska. Potrzebujemy środków i decyzji, by ją załatać. Podobnie jest z szybkim połączeniem z Wrocławiem, inwestycjami czy strategią rozwoju. Współdziałanie jest szansą, rywalizacja przeszkodą. Dlatego powinniśmy rozmawiać ponad podziałami, wzajemnie się przekonywać. Polityka oparta o niekończący się spór prowadzi donikąd.

Mam nadzieję, że tej blog stanie się miejscem rzeczowej, merytorycznej dyskusji.

Komentarze

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: