Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Członek Rady Nieruchomości Noskowskiego I-X. Od urodzenia mieszkaniec Zabobrza.

Podziel się z innymi

| |

Narażą Polaków na śmierć?

2020-03-23 19:59
Można krytykować rząd PiS, zarzucać mu łamanie demokratycznych standardów, rozdawnictwo pieniędzy czy liczne ostatnio problemy z prawem, ale chyba nikt poważny nie podniósłby zarzutu świadomego narażenia Polaków na ryzyko utraty zdrowia czy życia. Tymczasem wygląda na to, że w imię zwycięstwa Andrzeja Dudy, my i nasze rodziny, zostaniemy narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. W chwili, gdy większość Polaków nie wychodzi z domu, a tysiące z nas traci właśnie pracę i dorobek całego życia, Jarosław Kaczyński nakazuje posłusznemu Andrzejowi Dudzie kontynuować kampanię wyborczą i 10 maja zameldować mu zwycięstwo.

Pomimo naszej narodowej cechy, jaką jest bunt przeciwko wszelkim nakazom i ograniczeniom, Polacy zrozumieli powagę sytuacji. Nie słuchają oszołomów mówiących, że COVID-19 to tylko taka grypa, bo na grypę w jednym kraju nie umiera ponad 800 osób na dobę. Pomimo, że restrykcje kosztują nas utratę pracy (osoby na śmieciówkach z dnia na dzień straciły źródło utrzymania), zmuszają do brania opieki na dzieci, a 90% gospodarki przestało funkcjonować, rozumiemy, że musimy przeczekać. Tylko poprzez ograniczenie kontaktów, ciągłe wykonywanie testów i wyławianie osób chorych można zatrzymać epidemię. I w takiej chwili, gdy być może wkraczamy w największy kryzys gospodarczy tego wieku, Naczelnik, Ukochany Przywódca, Prezes Wszystkich Prezesów, miłośnik kotów, wizjoner i geniusz - Jarosław Kaczyński - każe nam iść na wybory. Nie powinniśmy zbierać się w grupy, chodzić do sklepów, do kościoła, na spacery, odwiedzać babci, jeździć autobusem, chodzić do fryzjera, używać gotówki, naprawiać aut u mechanika, wszystkie urzędowe sprawy powinniśmy załatwiać drogą elektroniczną, ale powinniśmy pójść na wybory! Wejść do pomieszczeń, w których tysiące osób kaszle, dotyka tych samych długopisów, opiera się o te same blaty, podpisuje te same listy wyborców. Jakby tego było mało Jarosław Kaczyński w chęci pomocy swemu potulnemu pupilowi zamierza wysłać komisje wyborcze do naszych domów! Jeżeli jesteś na kwarantannie i masz 40 stopni gorączki - nie pękaj - i ty będziesz mógł zagłosować na Andrzeja Dudę!

Czy wyobrażacie sobie Państwo taką chodzącą po klatkach schodowych komisję wyborczą? Ubraną w maski, kombinezony i rękawice? Czy zmienią je przed kolejnym mieszkaniem czy może przyniosą koronawirusa od sąsiada do naszego domu? A urna? Wystarczy jedna zainfekowana karta wyborcza, by skazić całą urnę. To aż nadto, by zarazić członków wszystkich komisji wyborczych, przez których ręce przejdą w wyborczą noc karty do głosowania. W cywilizowanych krajach moglibyśmy zagłosować przez Internet. Każdy z nas ma przecież swoje sympatie i nie musimy poklepywać się z Biedroniem czy ściskać dłoni Bosaka, by wiedzieć jakie idee reprezentują. Kłopot w tym, że według badań wyborcy Andrzeja Dudy to w przewadze osoby z wykształceniem podstawowym i zawodowym, mieszkające na wsi i w małych miasteczkach. Dla pana Zenka siedzącego na ławce przed sklepem w Wilkowyjach zalogowanie się do systemu wyborczego może być niewykonalne. A wszyscy wiemy, że o zwycięstwie Kidawy lub Dudy może zadecydować kilka głosów. Dlatego właśnie władza postanowiła zaryzykować rozniesienie zarazy i śmierć wielu, szczególnie starszych osób, by tylko utrzymać się przy korycie. Cóż z tego, że 70% Polaków uważa to za szaleństwo? Cóż z tego, że doświadczenia ostatnich wyborów we Francji pokazują, że członkowie komisji wyborczych zarazili się SARS-CoV-2? Prezes nie widzi problemu! Na polityków i ich najbliższych czekają miejsca w rządowych klinikach. Tam nie zabraknie lekarzy, maseczek i respiratorów. Poleży się trochę w łóżeczku, strzeli sobie selfie na Facebooka i pośmieje z "ciemnego ludu", który zaryzykował swoje zdrowie i życie, by zapewnić kolejne pięć lat państwowej pensji marionetce Jarosława Kaczyńskiego. A do komisji wyborczych wsadzi się chwatów z Narodowych Sił Rezerwowych, bo przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie zgłosi się na ochotnika.

Od pierwszych częściowo wolnych wyborów w 1989 roku zawsze chodzę głosować. Nie zawsze mam na kogo, ale staram się szukać ludzi, których czyny udowadniają oddanie Polsce. W tym roku pierwszy raz nie pójdę na wybory. Nie wpuszczę też do domu komisji wyborczej. Zdrowie i życie mojej rodziny jest ważniejsze niż nieudaczny polityk udający prezydenta. A panu, panie Prezesie, powiem tylko tyle, że jeżeli zmusi pan Andrzeja Dudę do tego szaleństwa, kiedyś osądzi pana nie tylko historia, ale i sąd.


Komentarze

Truman @ 46.165.250.*

wysłany: 2020-03-23 20:58

Skończą za kratami, jak kiedyś to się skończy...

bbc @ 37.30.19.*

wysłany: 2020-03-23 21:08

Przecież PIS wie ,że w innym terminie Duda nie ma szans na reelekcję

[Rafał: Jeżeli rząd opanuje epidemię, Andrzej Duda może wygrać w pierwszej turze. Wyborcy podczas kryzysu zawsze wspierają silne rządy. Tyle, że znając stan polskiej służby zdrowia obawiam się, że nie obędzie się bez ofiar. Przespaliśmy czas, który mieliśmy na przygotowanie się na nadejście zarazy.]

Becia @ 31.60.123.*

wysłany: 2020-03-23 21:24

Gdzie jest senator Mróz???!!!

soclib @ 77.252.60.*

wysłany: 2020-03-23 22:07

Co można powiedzieć o ministrze zdrowia jako medyk fachowiec ale jak zrozumieć człowieka który wierzy i zawierza kraj >//www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-05-29/minister-zdrowia-zawierzyl-polska-sluzbe-zdrowia-matce-boskiej/

Czy nie lepiej by było aby Armia przejęła władzę?
Przecież takie siuś majtki z otoczenia Kaczyńskiego czy Macierewicza nie są zdolni do kierowania państwem.
Dużo złego uczynili biskupi i kler niższego szczebla .
Kto przeżyje to będzie miał spokój może 4,5 lat .Następny wirus zmiecie połowę ludności Świata.

[Rafał: Najwyraźniej tylko Matka Boska może pomóc naszej służbie zdrowia.]

pisior @ 82.139.17.*

wysłany: 2020-03-23 22:11

Wodzu prowadź !!!!!!

Grabarz @ 37.30.19.*

wysłany: 2020-03-23 22:29

Wodzu prowadź... na cmentarz!!!!!!

B+ @ 83.7.53.*

wysłany: 2020-03-23 23:28

"Przespaliśmy czas, który mieliśmy na przygotowanie się na nadejście zarazy". A reszta Europy/UE przygotowała się? Zastanawiał się Pan, pytał co robiły "władze" Unii Europejskiej, politycy tacy jak Ursula von der Leyen(przypomnę, że jeszcze niewiele ponad tydzień temu KE krytykowała m. in. Polskę i Czechy za zamykanie granic), Timmermans, Tusk, Sassoli? Co robili prezydenci, przemierzy i rządy takich państw jak Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Belgia itd.

Mosze @ 37.30.19.*

wysłany: 2020-03-24 07:06

Świetna ta urna z kotem! Ponury żart, ale bardzo trafny...

mOne @ 78.88.144.*

wysłany: 2020-03-24 07:27

Czytam i mam kłopot z uwierzeniem, że osoba zdawałoby się rozsądną, może dokonywać tak prostackich wpisów (piszę ogólnie także o poprzednich wpisach na blogu). Wpisów, które w zasadzie są powielaniem "przekazów dnia" z TVN, Onet i PO (w sumie to jedno i to samo źródło). Ale zaraz potem nachodzi mnie refleksja, że wszystko się zgadza. Każda "przechrzta" musi się przecież wykazać aby udowodnić, że wyzbyła się złych myśli. Zero refleksji.

bos @ 62.87.206.*

wysłany: 2020-03-24 07:57

Co to za dziwne wpisy, jakoby nie z tego świata, nowa czarna zaraza czy co?

jan3 @ 95.41.182.*

wysłany: 2020-03-24 12:39

Witamy panią Małgosię.Pani Małgosia jest przemęczona i myli inspirację z respiracją,nie ma głowy do ekonomii za to bardzo lubi skarżyć na Polskę w niemieckich gazetach.Pani Małgosia ma marzenie: chce zostać prezydentem Polski.Brawo!

Misio @ 37.47.131.*

wysłany: 2020-03-24 13:17

A co jeśli przełożą wyboru a teraz tylko tak gadają żeby nędzne dziennikarzyny miały co pisać a opozycja miała co gadać? I co w tedy? 😳

[Rafał: Może tak być. Tyle, że wtedy pokażą się jako władza niewiarygodna - zmieniająca co chwilę zdanie. W PiS-ie mottem jest raczej "ani kroku w tył" - tego bowiem oczekuje elektorat.]

B+ @ 83.7.53.*

wysłany: 2020-03-24 13:25

Włodarze Warszawy wprowadziły weekendowy rozkład jazdy w tygodniu co spowodowało znaczne zagęszczenie ludzi w tamtejszej komunikacji miejskiej. Może zaapeluje Pan do Prezydenta Trzaskowskiego i pozostałych włodarzy stolicy, żeby się opamiętali?!

soclib @ 77.252.60.*

wysłany: 2020-03-24 14:36

Czy nie ma odpowiedzialnego człowieka z "zimną głową" aby odsunąć szaleńca Kaczyńskiego od władzy?
W katastrofie TU154 zginęło 96 obywateli.
Po 10 maja ,po wyborach może być ofiar kilkaset,kilka tysięcy czy kilkanaście tysięcy?

Bez stworzenia obozów dla kwarantanny sytuacji nie opanuje się

Kura @ 37.30.29.*

wysłany: 2020-03-24 17:32

Żałosny wpis. Straciłem do Pana resztkę szacunku. Pan się zapozna z relacjami z Barcelony i z Bergamo, i zakończy działalność na blogu, bo się Pan skompromitował.

[Rafał: PiS-owska telewizja coś pisze o Bergamo. Rozumiem, że nie widzi pan powodów do obaw? https://www.tvp.info/47220810/kazda-rodzina-w-bergamo-bedzie-oplakiwac-bliskich-546-zgonow-w-lombardii]

B+ @ 83.7.53.*

wysłany: 2020-03-24 17:52

"Może tak być. Tyle, że wtedy pokażą się jako władza niewiarygodna...". Jak nie z prawej to z lewej, jak nie z góry to z dołu, jak nie prostym to sierpowym, jak nie kijem to pałką, aby tylko dowalić? Jak nie przesuną terminu wyborów teraz to źle, bo narażą Polaków na niebezpieczeństwo, a jeśli jednak przesuną np. zaraz po Wielkanocy to też będzie źle, bo okażą się niewiarygodni?

[Rafał: Oczywiście. Polityk, który najpierw mówi, że za wszelką cenę trzeba zrobić wybory, a potem stwierdza, że absolutnie, bo przecież się ludzie zarażą - nie jest wiarygodny. A Jarosław Kaczyński to nie Lecha Wałęsa, który co chwila zmienia poglądy. Skoro powiedział, że będą wybory - to nikt z PiS nie podskoczy. Dla Prezesa ludzie są tylko środkiem do realizacji celów.]

zBIGs @ 109.241.187.*

wysłany: 2020-03-24 18:05

Upieranie się dzisiaj przy wyborach jest chyba zmyłką, przesłaniającą problemy z pogłębiającą się niewydolnością Pis-państwa w czasie zarazy. Sam Szumowski mówił, że temat terminu wyborów podejmie po Wielkanocy.

B+ @ 83.7.53.*

wysłany: 2020-03-24 18:08

zdrowie.dziennik.pl/akualnosci/artykuly/6467218,zaremba-chwali-pis-koronawirus.html

[Rafał: Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Rząd spóźnił się ze swoimi działaniami, zlekceważył raport wywiadu, nie wziął udziału w europejskim przetargu na maseczki, ba nie zrobił nawet przetargu krajowego - i to są poważne błędy. Ale dobrze, że coś robi. W chwili obecnej nie naprawimy już służby zdrowia - było na to 5 lat, ale kasa poszła na elektorat i propagandę. PiS wie, że jeżeli epidemia potrwa dłużej, kryzys nas zmiecie, a wcześniej ludzie będą umierać na korytarzach przepełnionych szpitali. Dlatego powinniśmy wszyscy stosować się do zaleceń i modlić się, żeby to się szybko skończyło. Ale nie można ryzykować życia ludzi tylko po to, by Duda wygrał.]

turysta @ 78.8.102.*

wysłany: 2020-03-24 20:33

ten kto podejmnie decyzje o wyborach to ne tylko narazi wiele set a moze milionow ludzi na wiele tragedi osobistych ktorzy zarazajac sie moga stracic zycie ten jest szalencem i powinien byc oskarzony tak jak przestepca ktory swiadomie i z premedytacja dopuszcza sie przestepstwa.pisowcy opamietajcie sie a duda niech sie zastanowi ze kiedys za to odpowie.

soclib @ 77.252.60.*

wysłany: 2020-03-24 21:36

Błędów popełniono wiele ale największy to nie przystąpienie do strefy Euro .
Inflacja zeżre wszelkie oszczędności .

[Rafał: Po tej pandemii albo Unia się rozleci i władzę przejmą brunatni populiści, albo, jak mówi Donald Tusk, nastąpi większa integracja i zacieśnienie współpracy, by łatwiej i szybciej reagować w przyszłości.]

B+ @ 83.7.53.*

wysłany: 2020-03-24 22:23

"...albo, jak mówi Tusk, nastąpi większa integracja i zacieśnienie współpracy, by łatwiej i szybciej reagować w przyszłości". Już któryś raz pytam, a Pan jakoś odpowiedzieć nie chce, gdzie jest teraz ta Unia i co zrobiła, aby zapobiec temu do czego doszło? A co robił przez 5 lat Tusk na unijnym stanowisku? Nasz rząd zlekceważył raport wywiadu? A Bruksela to co zrobiła, nie lekceważyła ostrzeżeń?! I po raz kolejny przypomnę, że jeszcze trochę ponad tydzień temu, my i Czesi byliśmy krytykowani przez Komisję Europejską dlatego, że zamknęliśmy granice. Co do wzmianki socliba o Euro, to przecież nie kto inny jak sam Tusk obiecywał europejską walutę już w 2011 roku, nieprawdaż. A z drugiej strony większość ekonomistów twierdzi, że kryzys z 2008 roku udało nam się przejść w miarę łagodnie własnie dlatego, że mieliśmy własna walutę, a nie Euro.

[Rafał: Unia powinna stworzyć wspólne procedury działania w takich sytuacjach, rezerwę finansową dla przeciwdziałania skutkom oraz zbudować laboratoria analizujące współczesne zagrożenia epidemiologiczne. To tańsza opcja niż robić to w każdym kraju osobno.]

jery @ 5.173.248.*

wysłany: 2020-03-24 22:34

Przymusu nie ma.Każdy wie że wybory się nie odbędą.Pis tylko wkur...opozycję.

[Rafał: Oby.]

Państwo z tektury @ 31.60.109.*

wysłany: 2020-03-25 10:48

https://twitter.com/lukaszkrason/status/1242557573380952080?s=12

ns @ 91.225.158.*

wysłany: 2020-03-26 12:36

Panie Rafale dla Małgorzaty K konstytucja jest ważniejsza od od życia co Pan na to

BIEŻĄCA SPRAWA @ 91.225.158.*

wysłany: 2020-03-26 12:41

DLA PANI MAŁGORZATY K -B KONSTYTUCJA JEST WAŻNIEJSZA OD ŻYCIA

RAM @ 176.114.238.*

wysłany: 2020-03-26 21:13

RAfale napisales wypociny a z czyjej listy jestes w radzie miasta jak nie z z PISU ludzie z zabobrza mieli racje azeby nie glosowac a przeszedl do PO wstyd dla pana

[Rafał: Przypomnę, że to nie ja zrezygnowałem z PiS tylko PiS zrezygnował ze mnie. Widać partia woli radnych, którzy nie są jej członkami, a pojawili się dopiero, gdy PiS już rządził i miał coś ciekawego do rozdania. Ja ze swojej strony cieszę się, że znalazłem się w gronie tak znakomitych byłych PiS-owców jak Trzeci Bliźniak - Ludwik Dorn, eks-wiceprezes PiS - Paweł Zalewski, Minister Obrony Narodowej - Radosław Sikorski, Sekretarz Stanu - Michał Kamiński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kazimierz Ujazdowski, poseł Paweł Poncyliusz czy profesor Paweł Kowal. Widać można być nadal konserwatywnym politykiem i wierzyć w to, że Polska jest domem wszystkich Polaków niezależnie od poglądów. Kierunek, w którym zmierza nasz kraj czyli autorytaryzm na wzór Białorusi czy Rosji to nie jest model państwa jakiego oczekuję. Może to ja się zmieniłem, a może PiS pod wpływem pieniędzy i władzy stał się gorszy niż jego poprzednicy... Historia i wyborcy ocenią. Pozdrawiam i życzę zdrowia. PS - Członkiem PO nie jestem.]

no @ 83.30.125.*

wysłany: 2020-03-27 16:31

a teraz opoka wodza ,pani Basia.Wreszcie zrozumiała ,z kim ma do czynienia.A jest silna i młoda.Czy wspołczuć starcowi ,samotnemu ,bez przyszłości ,z bagażem czynów ,które w historii będą surowo oceniane?Nie ,ale aby nie współczuć sobie ,,należy zrobić wszystko ,aby paranoja ,opusciła wiejską .

B+ @ 83.7.55.*

wysłany: 2020-03-27 17:44

Gdzie jest Unia Europejska? Wspólne procedury? Czyli jeszcze więcej biurokracji? W sumie to nie pytałem czym w przyszłości powinna być Unia, tylko co do tej pory zrobiła, żeby zapobiec epidemii i co przez 5 lat robił Tusk na stanowisku "krula ełropy" oprócz uśmiechania się do kamer i inkasowania pokaźnej unijnej pensji. Zresztą, własnie jesteśmy świeżo po unijnym szczycie w sprawie epidemii i kryzysu gospodarczego na którym niczego nie uzgodniono. A przewodnicząca Komisji Europejskiej chyba nie wyciąga żadnych wniosków, bo domagała się złagodzenia kontroli granicznych. Unia, kolos na glinianych nogach przygniatany jeszcze dodatkowo do absurdu rozdętą urzędniczą biurokracją. To musi upaść pod własnym ciężarem.

B+ @ 83.7.55.*

wysłany: 2020-03-28 14:12

Jak się Panu podobał ten cyrk urządzony w Sejmie przez posłów PO/KO np. posła Zembaczyńskiego i to robienie sobie fotek, selfie w maskach przeciwpyłowych na twarzy, a następnie umieszczanie ich w mediach społecznościowych?! To są w ogóle poważni ludzie?

[Rafał: Od lat nie mam telewizora, nie korzystam też z mediów społecznościowych. Myślę, że na czas epidemii warto zakopać topór wojenny. Przede wszystkim trzeba ochronić zdrowie i życie Polaków, a potem odbudować gospodarkę - co będzie o wiele większym problemem, szczególnie w dobie globalnej recesji.]

Irmina Schadenfrau @ 31.60.109.*

wysłany: 2020-03-28 22:26

Ma Pan naśladowcę - znany, łódzki radny PiS też tak jak Pan wysiadł na przystanku demokracja.
https://wiadomosci.wp.pl/pis-zmienia-kodeks-wyborczy-radny-z-lodzi-rezygnuje-z-czlonkostwa-w-tej-partii-online-6493874701363329a

Porozumienie @ 185.156.174.*

wysłany: 2020-03-29 15:32

Nawet pisowski think tank wali w Kaczyńskiego https://wiadomosci.onet.pl/opinie/trudnowski-kaczynski-niszczy-wysilki-szumowskiego-i-morawieckiego/cg574xk

Wieniek @ 5.173.247.*

wysłany: 2020-03-29 22:40

Ciekawe jak to jest, że do sklepów chodzimy raz na 3 dni, mimo że jest tam większy tłok niż w lokalu wyborczym i spędzamy tam więcej czasu, dotykamy różnych rzeczy, ale wejście na 5 minut do lokalu z własnym długopisem i prowizorycznej choćby masce już grozi niemalże drugim Holocaustem, który jakoby Kaczor nam chce tutaj zgotować?

Oj Panie Radny, więcej rozumu, a mniej egzaltacji i propagandy.

[Rafał: Rozumiem, że członkowie francuskich komisji wyborczych zarazili się nie SARS-CoV-2, ale katarem? Tyle, że stan wielu z nich jest ciężki. Wie Pan ile jest spraw założonych rządowi Francji za narażenie zdrowia i życia obywateli? - ponad 600. Jeść wszyscy musimy. Wybory mogą śmiało poczekać do jesieni. Można też dopuścić głosowanie przez Internet - co byłoby najmądrzejszym rozwiązaniem i dziś i na przyszłość. https://bezprawnik.pl/wybory-we-francji-komisje-wyborcze-zachorowania/]

Wieńczysław @ 5.173.255.*

wysłany: 2020-03-29 22:47

Wygląda na to, że sytuacja już dojrzała do tego, aby zalegalizować wreszcie związki osób tej samej płci. To konieczny krok na drodze do normalności.

Wieniek @ 5.173.247.*

wysłany: 2020-03-30 13:31

To niemożliwe, by rząd Francji narażał życie swoich obywateli, ponieważ na jego czele stoi światły, liberalny demokrata rządzący za pomocą dekretów.

soclib @ 77.252.60.*

wysłany: 2020-03-31 03:03

Masz rację Wieńczyslawie ;nam zjadaczom razowego chleba też coś należy.. Zalegalizowane a nawet utrzymywane przez państwo zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie .To znaczy ONI są od Innego lepszego Boga?
Księża podwórkowi też korzystają z uciech życia . Troszeczkę podniesiono wiek z 12 na 15 cel uciech cielesnych.

Epidemia ,zaraza będzie miała wielkie rozmiary jeżeli nie wprowadzi się drastycznych środków kwarantanny.
Nie pomoże jazda kabrioletem szalonego klechy z monstrancjom po ulicach cieplic. To XII wiek.
Minister Szumowski może fachowiec ale cienias powinien ,jeżeli chce uratować życie Polaków ,powiedzieć do swych zwierzchników w partii i rządzie odpe,,,,,cie się ja tu rządzę .Tej wojny nie wygramy bo za duło wodzów. I w dodatku zwierzchnik zbzikował.Jest zapaść państwa i to wielka będzie ciężko wyjść z tej dziury bo nie mamy przyjaciół.

Wieniek @ 5.173.224.*

wysłany: 2020-03-31 15:33

Czy rozstrzelanie wszystkich księży jako sposób na walkę z epidemią zadowoliłoby socliba, czy może jakaś inna metoda?

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: