Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Członek Rady Nieruchomości Noskowskiego I-X. Od urodzenia mieszkaniec Zabobrza.

Podziel się z innymi

| |

Cenzura wraca.

2020-05-17 18:10
Odejście Marka Niedźwiedzkiego z radiowej Trójki dopełniło dzieła zniszczenia tej stacji. Wcześniej zostali wyrzuceni lub odeszli tak znani i lubiani jak Wojciech Mann, Anna Gacek, Marcin Kydryński, Wojciech Waglewski, Jan Chojnacki, Jurek Owsiak, Artur Orzech, Joanna Kołaczkowska, Kuba Badach, Hirek Wrona, Artur Andrus, Robert Kantereit, Michał Olszański, Piotr Kaczkowski, Mariusz Szczygieł, Piotr Metz, Agnieszka Obszańska, Piotr Stelmach, Michał Nogaś, Agnieszka Szydłowska, dr Tomasz Rożek, Dawid Podsiadło, Katarzyna Nosowska, Piżama Porno, Kazik Staszewski i Organek. Tym samym dobra i mądra stacja, która od była z nami od czasów PRL praktycznie przestała istnieć.

Prawo i Sprawiedliwość przedstawia siebie jako partię demokratyczną, europejską i nowoczesną. W praktyce klika lat rządów PiS cofnęło nas w mroczny czas PRL, kiedy Polacy za tanią wódkę, wczasy zakładowe i talon na trabanta ochoczo oklaskiwali opasłych towarzyszy próbujących ruszyć z posad bryłę świata. Towarzysze bryły świata nie ruszyli, cofnęli nas jednak cywilizacyjnie o 50 lat, a pokoleniu czasów stalinizmu zabrali młodość i wolność. Dziś PiS podąża tą samą ścieżką. Ceną za rozdawany na prawo i lewo socjal jest marionetkowe państwo bez rezerw finansowych, z rozpadającą się służbą zdrowia, prezydentem-podpisywaczem, premierem i ministrami niezdolnymi podjąć najprostszej decyzji bez zgody "szeregowego posła z Żoliborza". To nie już nie demokracja, lecz autorytaryzm powoli przechodzący w dyktaturę. Ludzie, jak za PRL, podśmiechują się cichcem z Wodza i jego ekipy, lecz wiedzą, że głośny śmiech robi się coraz bardziej ryzykowny.

Model niszczenia jednostek przez PiS jest prosty. Póki jesteś z nami wybaczymy ci wszystko: członkostwo w PZPR, teczkę w IPN, balansowanie na granicy prawa i przyzwoitości. Jeśli jednak zdecydujesz się mieć własne zdanie - stajesz się wrogiem. Tak było z prof. Zytą Gilowską - pisowską minister finansów i prof. Jadwigą Staniszkis, która przez lata wspierała PiS, dopóki nie dostrzegła mrocznego oblicza tej władzy. Dziś ofiarą cenzora po 35 latach pracy stał się Marek Niedźwiedzki. Chwilę po wyemitowaniu na antenie państwowego radia kawałka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" popularny Niedźwiedź okazał się być tajnym współpracownikiem o pseudonimie Bera, łapówkarzem i oszustem fałszującym wyniki Listy Przebojów Programu Trzeciego. Dokumentów na współpracę z bezpieką wprawdzie, jak twierdzi minister Janusz Kowalski, nie ma, ale ktoś taki nie powinien być wynagradzany z publicznych pieniędzy. Podobne zarzuty spotkały wcześniej Zytę Gilowską i Jadwigę Staniszkis.

Osobiście nie mam nic przeciwko Polsce opartej na wartościach: tradycji, kulturze, poszanowaniu dla osób wierzących. W imię nowoczesności i pogoni za Zachodem nie warto tego niszczyć. Ale musi być w Polsce miejsce dla intelektualnego fermentu, wolnej myśli i religijnej swobody. Musi być miejsce dla tych, którzy urodzili się inni niż my. Dlatego przeraża mnie głupota lizusów, którzy niszczą zasłużoną instytucję, by nie podpaść Wodzowi, który może nawet nigdy nie słyszał o Kaziku Staszewskim (nota bene facecie o prawicowych poglądach, sprzyjającym dotąd PiS). Nie pomoże na to pisowski przekaz dnia powtarzany przez posłów od Marcina Horały po ministra Piotra Glińskiego - że to prowokacja. Tuska zapewne.

Dziś jest mi po prostu smutno. Telewizji nie oglądam od lat więc szczęśliwie ominęło mnie propagandowe szambo, w które przemieniła się TVP. Lubię jednak Trójkę, choć nie zgadzam się z lewicowymi poglądami Wojciecha Manna i denerwuje mnie czołobitność Kuby Strzyczkowskiego wobec polityków PO. Nie przeszkadzało mi to jednak rozpoczynać piątkowego i niedzielnego poranka z Maniem i jego kąśliwym poczuciem humoru i słuchać Zapraszamy do Trójki. Będzie mi brakowało inteligencji Artura Andrusa, życiowej mądrości Wojtka Waglewskiego, a nawet wady wymowy Anny Gacek. Trójka bez Marka Niedźwiedzkiego i jego Listy Przebojów nigdy już nie będzie taka sama. Pozostaje mi tylko wierzyć, że Polska niczym Pola z piosenki Muńka Staszczyka w końcu się obudzi i wróci do normalności. Że będziemy ze sobą rozmawiać nie o Tusku i o Kaczyńskim, ale o naszych dzieciach, o miejscach w których byliśmy, o fajnej pracy, którą mamy. Że w końcu przestaniemy ciągle żyć krwią poległych, narodową zdradą i szukaniem winnych, a zaczniemy budować polską przyszłość. Nowoczesny, dostatni, bezpieczny i uczciwy kraj, z którego wszyscy będziemy dumni.
Komentarze

xy @ 31.60.78.*

wysłany: 2020-05-17 20:10

RPS: " Model niszczenia jednostek przez PiS jest prosty. Póki jesteś z nami wybaczymy ci wszystko: członkostwo w PZPR, teczkę w IPN, balansowanie na granicy prawa i przyzwoitości. Jeśli jednak zdecydujesz się mieć własne zdanie - stajesz się wrogiem"

Cytuje Pan najwyraźniej Neumanna, proninentnego działacza PO.

Tylko dlaczego ten Pana Neumann mówi o pPiS-ie, skoro dotyczyło to członka PO?

[Rafał: Szanowny Panie. Proszę mi wybaczyć, ale uważam, że stwierdzenie "nasi kradną, ale tamci kradli więcej" nie tłumaczy nikogo.]

Dobra zmiana @ 62.171.144.*

wysłany: 2020-05-17 23:18

Kazik był nasz, ale zdradził Naczelnika!
https://gwiazdy.wp.pl/zespol-kult-podzielony-politycznie-znalezli-sposob-zeby-sobie-z-tym-poradzic-6438874512685185a

https://natemat.pl/200331,kazik-puszcza-oko-do-elektoratu-pis-wole-kaczynskiego-mowi-w-chicago-przechodzi-kryzys-czy-to-tak-na-stale

piko @ 31.60.97.*

wysłany: 2020-05-18 00:01

To początek końca tej władzy. Pokazali kim są - przerażonymi kukiełkami.

xy @ 31.60.114.*

wysłany: 2020-05-18 07:10

[Rafał: Szanowny Panie. Proszę mi wybaczyć, ale uważam, że stwierdzenie "nasi kradną, ale tamci kradli więcej" nie tłumaczy nikogo.]

Zgoda, ale proszę mi pokazać, tak z nazwiskami, ilu " tamci" pozbyli się tych " kradnących" a ilu " ci"?

Jest różnica ?

Pan sam dał " ciała" w sieci i jest Pan " pozbyty".

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2020-05-18 10:31

Komuna trzyma mocno. Ale był okres, że trochę odpuściła. Jest nadzieja...

Marian @ 78.88.138.*

wysłany: 2020-05-18 12:34

Słuchałem listy przebojów Marka Niedźwieckiego od końca lat 80 gdzie królował np. Europe i the Final Countdown, a teraz mam nadzieję, że takie finałowe odliczanie mamy już tylko do końca władzy pislamistów....Najlepsze jest to , ze Kazik i Kult zawsze śpiewali politycznie, że przypomnę np. Generał Fereira, Arahja czy Wałęsa oddaj 100 milionów i nikt nigdy tego nie cenzurował...aż do teraz...Mam nadzieję, że podobnie jak dla mnie czara goryczy się przelała....Pozdrawiam Serdecznie

gienusze @ 83.30.127.*

wysłany: 2020-05-18 14:41

Gliński,Jojo i inni ,w sposób pobłażliwy ,zgnoili Kazika .bredzĄć ,że to wybryk małolata.i I lud boży w sile 40% ,to uzna za prawidłowe.Na Niedżwiedzkiego znaleźli debila ,który oskarża dziennikarza o machlojki ,.Czyli na metody Antonia ,w sprawie Smoleńska.A giebelsa szlag trafia ,że nie miał takich pomagierów.

kapuś @ 82.139.17.*

wysłany: 2020-05-18 15:37

Niedźwiedzki to były TW !!!!!

[Rafał: W IPN nie ma jego teczki.]

xy @ 31.60.107.*

wysłany: 2020-05-18 19:30

[Rafał: W IPN nie ma jego teczki.]

Teczki nie ma, jest tylko protokół zniszczenia tej teczki.

[Rafał: Z imieniem i nazwiskiem Marek Niedźwiedzki?]

xy @ 31.60.125.*

wysłany: 2020-05-18 19:52

[Rafał: Z imieniem i nazwiskiem Marek Niedźwiedzki?]

Z tego, co czytałem, teczka indywidualna nie była jedynym dokumentem w systemie bezpieki, która dokumentowała czyjąś działalność.

Były np. dokumentacje spotkań, innych kontaktów , raportów-donosów,pokwitowan itp. w innych rejestrach.

Tak twierdzą naukowcy zajmujący się tą tematyką i to nie tylko " pisowcy".

Oraz byli sbecy.

[Rafał: Sprawa zapewne znajdzie finał w sądzie. Z nadgorliwości dyrektora-cenzora zrobiły się zarzuty korupcji, fałszerstwa i współpracy z UB. Teraz to już bardzo gruby temat, zważywszy, że stację porzucili najlepsi dziennikarze, a muzycy nie pozwalają na puszczanie tam ich piosenek. Nie wiem kto doradza PiS-owi w tym kryzysie, ale głupio robi. Prościej było zwolnić dyrektora i przeprosić. Szczególnie, że za chwilę wybory.]

andrew@33.33.144.* @ 185.25.122.*

wysłany: 2020-05-19 10:27

Nikogo nie oskarżam, Trójki przestałem słuchać sporo lat temu choć się na niej wychowałem moim zdaniem za bardzo się skomercjalizowała a i Wojtek Mann nie ten sam co kiedyś, natomiast co do zarzutów wobec Marka Niedżwieckiego jedno jest pewne super fachowiec jeśli chodzi o muzykę ale każdy kto za komuny dzierżył jakieś większe lub mniejsze stanowisko musiał mieć coś za ""kołnierzem"".

ginusze @ 83.30.127.*

wysłany: 2020-05-19 15:36

Uczeni z IPN ,tak ich nazywa xy.A to sługi dojnej zmiany i facia ,który spał do południa gdy czł. Solidarności zdążyli esbecy zamknąć.Jak ogłoszą ,sługi ,dlaczego Kiszczak go nie internował ,stawiam xy koniak.

xy @ 31.60.116.*

wysłany: 2020-05-19 18:31

do: ginusze @ 83.30.127.*

https://tvn24.pl/polska/kiszczak-ujawnia-metody-sb-i-przeprasza-ra81030-3721299

Jego zdaniem Kiszczak wydał oświadczenie, bo stara się chronić źródła informacji swojego resortu. - Weryfikację tego, co pisze generał można by przeprowadzić na jakiejś grupie przypadków szczegółowych, czyli akt rozpracowań, względnie teczkach pracy TW. Jest to trudne, gdyż taka dokumentacja z lat po 1980 r. została w większości zniszczona w okresie, kiedy gen. Kiszczak był ministrem. Pozostały materiały zwykle już przetworzone w postaci notatek operacyjnych kierowanych do innych komórek SB itp. - mówi historyk.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Prof. Friszke nie jest pisowcem a GW nie jest organem PiS/

Zacne koniaki pijam w zacnym towarzystwie.

Żeby pisać, trzeba czytać.

I myśleć - giniuszu:

https://wyborcza.pl/1,75398,19749634,nieinternowanie-jaroslawa-kaczynskiego-dlaczego-sb-dala-mu.html

https://fakty.interia.pl/polska/news-co-robil-donald-tusk-13-grudnia-1981-r,nId,927346

[Rafał: O współpracy Prezesa nigdy nie słyszałem. Bardziej niepokoi mnie lista, którą znalazłem na Facebooku Korwina https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke/posts/10153289097457060/ ]

Luter @ 31.60.97.*

wysłany: 2020-05-19 21:55

Zawsze martwiłem się, że Mann któregoś dnia umrze i już nie usłyszę jego żartów. Dzięki pisiorom umarł za życia.

xy @ 31.60.66.*

wysłany: 2020-05-20 07:25

Dla wszystkich, których " świat" jest prosty i nieskomplikowany.

Którzy wszystko wiedzą i to - najlepiej.

W 1977 roku został funkcjonariuszem Departamentu III MSW. Jego zadaniem było zwalczanie opozycji. W ramach pracy operacyjnej rozpracowywał opozycjonistów PRL m.in. Jarosława Kaczyńskiego i Jacka Kuronia.

W 1990 r. Lesiak nie przeszedł weryfikacji SB, ale ostatecznie trafił do Urzędu Ochrony Państwa dzięki rekomendacji Jacka Kuronia u ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Krzysztofa Kozłowskiego.
Między 1992 a 1995 rokiem Lesiak nadzorował akcje mające na celu dezintegrację polskich partii przeciwnych polityce Lecha Wałęsy i rządu Hanny Suchockiej. Były to m.in. Porozumienie Centrum, stworzone przez braci Jarosława i Lecha Kaczyńskich, KPN i Ruch dla Rzeczypospolitej. Materiały zgromadzone przez zespół Lesiaka miały dokumentować niepożądane przez ówczesne władze działania partii politycznych.

"Szafa Lesiaka"

Sprawa tzw. szafy Lesiaka została ujawniona w 1999 roku przez ministra-koordynatora służb specjalnych w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza Zbigniewa Siemiątkowskiego. W tym samym roku, gdy ministrem sprawiedliwości była Hanna Suchocka, została ona umorzona.
Wątkiem zajęto się ponownie w 2005 r., gdy do władzy doszedł PiS. Dokumenty, które zawierała "szafa Lesiaka", pozostały tajne.

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Jan-Lesiak-nie-zyje.-Pulkownik-SB-znany-byl-ze-sprawy-tzw.-szafy-Lesiaka

[Rafał: Niestety Zbiór Zastrzeżony nadal pozostaje zastrzeżony pomimo, że PiS rządzi drugą kadencję. Dlaczego? Ktoś ważny z PiS ma teczkę?]

Konserwatysta @ 5.188.92.*

wysłany: 2020-05-20 12:34

Nawet publicyści stojący dotąd murem za PiS odwracają się od niego... Smutne do czego się doprowadziłaś - dobra zmiano...
https://www.rp.pl/Publicystyka/305179972-Lukasz-Warzecha-Osiem-rozczarowan-PiS-em.html

xy @ 31.60.74.*

wysłany: 2020-05-20 15:12

[Rafał: Niestety Zbiór Zastrzeżony nadal pozostaje zastrzeżony pomimo, że PiS rządzi drugą kadencję. Dlaczego? Ktoś ważny z PiS ma teczkę?]

No, jak dziecko lub nadgorliwy neofita.

To ja zapytam, dlaczego nie ujawniła tego Platforma, która rządziła PEŁNE !!! , DWIE!!!, kadencje?

Słyszał Pan coś o tzw. racji stanu?

Może byli tam ważni z PiS-u, może z PO, może z PSL, może z SLD.

Dlaczego Anglicy po upływie 50 lat, przedłużyli do bodaj 100 lat , utajnienie archiwów dotyczących tzw. katastrofy w Gibraltarze?

Też PiS to zrobił?

Dedykuję słowa Henry’ego Temple, ściśle przestrzegane:

" Anglia nie ma wiecznych wrogów ani wiecznych przyjaciół, ma tylko wieczne interesy".

A Pan co ?

Ciekawy tylko czy szuka dowolnego kija, żeby PiS-owi przywalić ???

[Rafał: Ja tam jestem prosty, uczciwy chłop. Dla mnie szpicel jest szpicel. Donosiłeś na przyjaciół, rodzinę, przełożonych - wypad z polityki i życia publicznego. A Pan widzę moralny relatywista...]

xy @ 31.60.67.*

wysłany: 2020-05-20 20:54

[Rafał: Ja tam jestem prosty, uczciwy chłop. Dla mnie szpicel jest szpicel. Donosiłeś na przyjaciół, rodzinę, przełożonych - wypad z polityki i życia publicznego. A Pan widzę moralny relatywista...]

Skoro o moralności, to czy Pan zrzekł się mandatu, skoro został Pan wybrany jako przedstawiciel PiS-u a obecnie jest Pan z tego PiS-u ...

Tylko niech Pan mi nie pisze, że ten wybór, to tylko wyłącznie wynik Pana przymiotów osobistych, wdzięku i bezpretensjonalności.

Aż taki naiwny " relatywista moralny" nie jestem.

[Rafał: Przypomnę, że to PiS zrezygnował ze mnie... Bardzo elegancko - SMS-owo.]

B+ @ 83.7.52.*

wysłany: 2020-05-22 16:12

youtube.com/watch?v=Ka1HhN8ciLk Nawet sam Kazik podchodzi do sprawy spokojnie i zdroworozsądkowo w przeciwieństwie to pańskich panikarskich bredni a'la opozycja totalna.

Kazik o PiS @ 193.9.112.*

wysłany: 2020-05-22 17:21

"Nie jest dobrze, żeby wszystkie ośrodki władzy znajdowały się w jednym ręku. Zagłosuję losowo. Bo wszyscy oni się nie nadają. Mam dysonans, żaden z kandydatów opozycji mi się nie podoba. Ale jest jeden sposób żeby wygrać - nie dopuścić Dudy do zwycięstwa w pierwszej rundzie. Jak nie pójdę, to znowu wszystkie ośrodki władzy będą w jednym ręku... W PiS-ie największych tumanów bronią do końca."

B+ @ 83.7.52.*

wysłany: 2020-05-22 18:29

Do Kazik o PiS Redaktor Mazurek pyta czy Kazik czuje że jego wolność jest zagrożona? Kazik odpowiada - "no jaka wolność zagrożona, no co, przestań, ja się nadal czuję wolnym człowiekiem..." Kazik- "...w PiSie największych tumanów bronią do końca... w inny partiach to nie było". Mazurek "oj było było, oj było było..."; "...gwarantuję ci, że były takie przypadki, że każdego się w polskiej polityce broni do końca i nie ma czegoś takiego jak kompromitacja".

Konrad @ 31.60.108.*

wysłany: 2020-05-22 21:10

Dziś jedyna prawica to Konfederacja. PiS to lewica przystrojona w narodowe szaty.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: