Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza.

Podziel się z innymi

| |

Podbij żonie oko.

2020-07-28 08:24
Rząd PiS uznał za słuszne wypowiedzieć Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej - dokument, który uznaje, iż kobiety i dziewczęta są narażone na poważne formy przemocy takie jak: przemoc domowa, molestowanie seksualne, gwałt, małżeństwo z przymusu, "przestępstwa w imię honoru", okaleczanie narządów płciowych oraz, że podczas konfliktów zbrojnych cywilnymi ofiarami są zwykle gwałcone kobiety. Tym samym Polska pokazuje swój sprzeciw wobec pomocy ofiarom gwałtów, wykorzystywania seksualnego i tworzenia systemu pomocy takim osobom. Nie chce zapewnić im wsparcia i ochrony prawnej, ani egzekwować zakazu zbliżania - co świetnie ilustruje niedawny gest Andrzeja Dudy uniewinniającego pedofila i pozwalającego mu zamieszkać z ofiarą. Polska nie chce, by lekarze i specjaliści zgłaszali przypadki gwałtów i molestowania. Nie chce, by zagwarantowane było prawo dochodzenia odszkodowania za wyrządzoną krzywdę. Nie chce walczyć ze stalkingiem, nierównym traktowaniem kobiet i mężczyzn przez pracodawców i dyskryminacją płacową.

Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej została podpisana przez Unię Europejską i 45 państw: Albanię, Andorę, Armenię, Austrię, Belgię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Czarnogórę, Chorwację, Cypr, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię, Francję, Grecję, Gruzję, Hiszpanię, Holandię, Irlandię, Islandię, Litwę, Liechtenstein, Luksemburg, Łotwę, Macedonię Północną, Maltę, Mołdawię, Monako, Niemcy, Norwegię, Polskę, Portugalię, Rumunię, San Marino, Serbię, Słowację, Słowenię, Szwajcarię, Szwecję, Turcję, Ukrainę, Węgry, Włochy i Wielką Brytanię. Konwencja weszła w życie 1 sierpnia 2014. Dokument został ratyfikowany i obowiązuje w 34 państwach. Są to: Albania, Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Luksemburg, Macedonia Północna, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Włochy i Polska.

Wypowiedzenie przez Polskę Konwencji Stambulskiej oznacza w praktyce ciche przyzwolenie na przemoc domową, gwałty małżeńskie i molestowanie dzieci. Oznacza zmowę milczenia wobec tego, co dzieje się za drzwiami alkowy. Oznacza też, że raczej nie doczekamy się wyroków dla księży-pedofilów, ani odszkodowań dla ich ofiar. Polska jasno daje sygnał, że podbite oko żony "bo zupa była za słona" lub zmuszanie do niechcianego seksu nie jest problemem. Przecież tak było zawsze, a odwieczną rolą kobiety są gary, rodzenie dzieci i pranie mężowi gaci. I nic nie zmienia fakt, że wiele z zapisów Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej regulują już przepisy polskiego prawa. Konwencje międzynarodowe są bowiem deklaracją pewnych wartości. Wartości wspólnych dla zachodniej cywilizacji, która dała ludziom demokrację, prawa obywatelskie i wolność - bezpośrednio wywodzące się od Jezusa Chrystusa nauczającego miłosierdzia, przebaczenia i troski o słabszych.

Dlaczego więc PiS chce podeptać tak oczywiste zdało by się wartości? Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris Karolina Pawłowska twierdzi, że "Konwencja Stambulska jest oparta w całości na założeniach ideologii gender, która wywodzi się ze skrajnego feminizmu. Perspektywa ta neguje znaczenie naturalnych różnic wynikających z biologii dla pełnienia różnych ról i posiadania różnych aspiracji przez kobiety i mężczyzn. Według ideologii gender kobiecość i męskość to społeczne konstrukty, które zostały nam narzucone i wynikają z dialektycznej walki płci. Jest to bezpośrednie nawiązanie do marksizmu, który zakładał istnienie walki klas. A gender to walka płci. Przyjęcie tych ideologicznych źródeł skutkuje bardzo konkretnymi konsekwencjami." Krótko mówiąc Ordo Iuris zaprzecza, że wycinanie dziewczynkom łechtaczek w krajach muzułmańskich, palenie wdów wraz z mężem w Indiach czy zakaz studiowania i udziału w wyborach Polek sto lat temu ma podłoże społeczne i wynika z tradycji, kultury oraz religii. Przypomnijmy, że wspaniała malarka Olga Boznańska musiała romansować z profesorem Akademii Sztuk Pięknych, by uczyć się malarstwa. Kobiet bowiem nie przyjmowano na studia. Polki zaś mogą głosować dopiero od 7 listopada 1918 roku kiedy to powstał rząd Ignacego Daszyńskiego. Dekret Naczelnika Państwa o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego stanowił, że "Wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel Państwa bez różnicy płci" (art. 1) oraz "Wybieralni do Sejmu są wszyscy obywatele/lki państwa posiadający czynne prawo wyborcze" (art. 70). Pierwszymi Polkami zasiadającymi w polskim parlamencie zostały Gabriela Balicka, Jadwiga Dziubińska, Irena Kosmowska, Maria Moczydłowska, Zofia Moraczewska, Anna Piasecka, Zofia Sokolnicka oraz Franciszka Wilczkowiakowa. Najwyraźniej wedle krytyków Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej Józef Piłsudski był marksistą i lewakiem, a pierwsze polskie posłanki feministkami wyznającymi ideologię gender.

Kobiety muszą być traktowane tak, jak mężczyźni. Ani lepiej, ani gorzej. Jako matki, żony, partnerki powinny cieszyć się szczególną estymą. Większość z nas wynosi szacunek wobec płci pięknej z domu: stajemy bez wahania w obronie bitej kobiety, przepuszczamy ją w drzwiach, ustępujemy miejsca i całujemy w rękę na znak szacunku. Kobiety sprawdzają się w biznesie czy polityce równie dobrze, jak mężczyźni. Dlatego też nie mogą być gorzej wynagradzane. Te zaś, które zdecydują się poświęcić wychowaniu dzieci rezygnując z kariery, powinny zaś mieć możliwość uzyskania wparcia od państwa. Takiej Polski oczekujemy chyba wszyscy. I ci od Kaczyńskiego, i ci od Tuska. Dlatego powinniśmy głośno protestować, gdy politycy jeden z najbardziej szarmanckich i rycerskich europejskich narodów chcą uczynić pośmiewiskiem i zrównać go z zacofanymi państwami Afryki, gdzie kobieta jest pozbawionym praw dobytkiem, jak krowa czy koza.

Pełna treść Konwencji Stambulskiej:

http://niebieskalinia.info/pliki/dokumenty/Wa%C5%BCne%20dokumenty/Konwencja%20o%20zapobieganiu%20i%20zwalczaniu%20przemocy%20wobec%20kobiet%20i%20przemocy%20domowej.pdf

Komentarze

zrzut kontrolowany @ 82.139.17.*

wysłany: 2020-07-28 11:48

A czytałeś to g*wno w języku angielskim ???? Jest inne niż w naszym !!!! I po co te brednie wypisujesz człowieczku ??????

[Rafał: Gender jest tłumaczone jako płeć. Jedyna różnica.]

Mortales @ 185.220.101.*

wysłany: 2020-07-28 12:10

Pisiory jak zwykle krytykują coś czego żaden z nich nie czytał. Powtarzają tylko przekaz dnia z TVP. Tak jak z tą "ideologią LGBT", którą niedouk-biskup pomylił z gender.

Becia @ 31.60.119.*

wysłany: 2020-07-28 12:38

Kościół niech się lepiej zajmie "lawendową mafią" i homoseksualistami we własnych szeregach.

B+ @ 83.7.57.*

wysłany: 2020-07-28 14:02

Powiem szczerze, że doczytałem tylko do końca trzeciego akapitu, bo dalej nie dałem rady. Takich głupot(najłagodniejsze określenie jakie znalazłem) jak w akapicie pierwszym i trzecim to już dawno nie czytałem.

KONSTRUKCJA CEPA. @ 83.30.206.*

wysłany: 2020-07-28 14:04

Nasz Ukochany WÓDZ ,nie spocznie ,aby wyprowadzić nas z UE.N arazie ma kłopot ,bo większość Polaków ,chce zostać w UE.Przypominam ,wiekszośc chciała też przyjmować uchodźców ,a po baTaliI kłamstwa i obłudy ,zmienił,a zdanie.WIększość stanęła okoniem wobec FRĄŃCISZKA I EPISKOPATU .T bardzo ważne.Bo atak pójdzie teraz, na zabranie środków unijnych za naruszanie prawa ,na konwencje ,tą którą wetuje Ziobro na rozkaz wodza ,i za inne herezje wyczyniane przez grzeszny zachód.To wszystko uczyni ,że lud boży nie zechce już być w UE.A dlaczego wodzu nie chce tej Unii .Bo przeszkadza mu wziąść nas za mordę ,na wzór tego co to, zlikwidował już ostatnie niezależne medium .DO TEGO POTRZEBNY TEŻ WŁASNY KOSCIÓŁ ,TAKI ANGIELSKI ,,aby można było brać słuby kościelne dla swoich ,odpusty wieczne i takie tam .Narazie Jacuć gra rolę Henryka VIII.ALLELUJA I DO PRZODU ,UKOCHANY WODZU.Twój geniusz będzie wieczny żywy.Amen.

mhm @ 78.8.115.*

wysłany: 2020-07-28 17:48

Wypowiedzenie i wprowadzenie jej nie zmieni nic. Polska dalej, wśród europejskich krajów, ma najniższy współczynnik przemocy wobec kobiet. Kary za przemoc związane są z kodeksem karnym. Jakoś nikt nie krzyczy o tym, że w Niemczech czy innym kraju europejskim jest przyzwolenie na okaleczanie narządów płciowych małych dziewczynek. Jako kobieta czuję się bezpiecznie w naszym kraju. Serio. A dlaczego? Faceci nie krzywdzą u nas kobit - owszem, jest patologia (w sumie w każdej płci), ale ogólnie Panowie w naszym kraju nie mają kultury lania i gwałcenia płci żeńskiej. W pracy zarabiam tyle ile facet i mam lepiej niż niejeden. Nie ja targam wody i inne ciężary, to oni za mnie noszą. Moja kariera nie jest niczym blokowana. Ba! Szefową jest kobieta. Na 5 prac, na których dotychczas przyszło mi pracować - w 4 szefostwo to kobiety. I mimo, że szanuję Twoje poglądy - to tutaj dajesz się ponieść: "chcą uczynić pośmiewiskiem i zrównać go z zacofanymi państwami Afryki, gdzie kobieta jest pozbawionym praw dobytkiem, jak krowa czy koza". To co powiesz o Francji i Niemczech, gdzie kobiety są zmuszane do obrzezania, wyjścia za mąż w wieku nieletnim, a do tego do przemocy jawnej? jak te Państwa nazwać? czemu tam można jawnie łamać wszelakie prawa w myśl tolerancji?

[Rafał: Znajomy lekarz robi cztery obdukcje po gwałtach tygodniowo. Wydaje mi się to sporo, jak na średniej wielkości miasto. A co do muzułańskich zwyczajów to klitoridektomia (częściowe lub całkowite usunięcie łechtaczki, nakłucie jej, nacięcie lub przypalenie), ekscyzja (wycięcie łechtaczki i warg sromowych mniejszych) czy najgorsza - infibulacja (usunięcie łechtaczki, warg sromowych i zaszycie wejścia do pochwy) to uważam je za potworne. I Konwencja Stambulska potępia te praktyki.]

mks @ 77.114.51.*

wysłany: 2020-07-28 19:45

Co ty chlopie bierzez ze takie glupoty wypisujesz

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2020-07-28 22:36

mhm @ 78.8.115.* to jakiś prowokator! Tak kobieta by nie napisała! Poza tym używanie kłamstw które dziś można tak łatwo obalić ośmiesza. Szkoda tylko, że w oczach jednego sortu. Podli i Skundleni uważają, że kłamać trzeba.
Zatem, kłamstwem jest zdanie: "w Niemczech czy innym kraju europejskim jest przyzwolenie na okaleczanie narządów płciowych małych dziewczynek." Wg.
https://www.dw.com/en/genital-mutilation-and-german-law/a-16006333
"The penalty handed down by the courts at the moment is the same as it was decades ago, it's never more than 10 years in prison," he explained. "It's regarded as grievous bodily harm and normally carries a penalty of three to four years for first time offenders, for the parents, that is. Those who perform the operation can expect about eight years."
"parliament is currently discussing stiffer penalties. Across the border in France, parents who expose their daughters to genital mutilation can be sent to prison for between 10 and 30 years."
Co oznacza, że w Niemczech kara w praktyce to 3-4 lata więzienia dla rodziców i osiem lat dla baby co dokonuje tego zabiegu. Jak widać w tekście, we Francji nie mniej niż 10 lat.
Panie Rafale FGM nie jest związany z Islamem. To zwyczaj Egipski, który ze względu na korzyści materialne dla matek wydawanych za mąż dziewczynek rozlał się przez wieki na obszar pólnocnej Afryki i w inne rejony.

www @ 83.26.242.*

wysłany: 2020-07-29 12:16

"Wypowiedzenie przez Polskę Konwencji Stambulskiej oznacza w praktyce przyzwolenie na przemoc domową, gwałty małżeńskie i molestowanie dzieci." - a nawet gwałciciele i okrutnicy dostaną jeszcze nagrody!
Weź Rafale przestań się kompromitować tą zajadłością do swoich byłych kolegów. Mamy jeszcze prawo w którym nie ma miejsca na zakazane zachowania i konwencja nie ma tu znaczenia. Polecam okłady z prysznica, co "felieton" to więcej głupot i zajadłości :(

Wieńczysław @ 5.173.241.*

wysłany: 2020-07-29 21:18

Po raz kolejny wspina się Pan na wyżyny humanitaryzmu i chrześcijańskiego miłosierdzia! Cieszę się, że mamy takich radnych: otwartych, o szerokich horyzontach, światłych i kochających bliźniego. Myślę, że Jelenia Góra to za małe poletko dla Pana, bo z takim szerokim spojrzeniem powinien Pan pełnić rolę króla świata - niczym wspomniany przez Pana Jezus Chrystus. On też miał podobne zamiary, aby zbawić ludzkość od grzechów i wszelkiego zamętu, czyli od rasizmu, ksenofobii, przemocy, niesprawiedliwego traktowania, homofobii itd. Niestety skończyło się to inkwizycją i "pedofilią wśród księży", niemniej jednak Pan może będzie miał więcej szczęścia.

Bardzo mi się jednak spodobało zawarte w Pańskim wpisie przywołanie etosu rycerskiego. Nie jestem jednak pewien, na ile rycerskie jest współczesne zaganianie kobiet do pracy. Tradycyjny honor rycerza nakazywał chyba, aby utrzymywać kobietę. No ale cóż, jakie czasy, tacy rycerze.

Bardzo trafne są też te ironiczne uwagi o tym, że "odwieczną rolą kobiety są gary, rodzenie dzieci i pranie mężowi gaci". Jak wiadomo, rodzenie dzieci powinno być przecież rolą mężczyzn, natomiast wyłączną rolą kobiet, do której mężczyzna nie powinien się wtrącać, jest tych dzieci zabijanie w ramach tzw. aborcji i innych "praw reprodukcyjnych" (a właściwie antyreprodukcyjnych).

A tymczasem, zbliża się kolejna rocznica Powstania Warszawskiego, więc mam nadzieję, że również szykuje nam Pan odpowiedni felieton. Wiadomo przecież, jaki był sens tej walki - otóż Powstańcy nie walczyli o to, by Polacy nie musieli być niewolnikami w niemieckich fabrykach, tylko walczyli o wolność, tj. o to, by np. osoby LGBT mogły cieszyć się pełnią praw, na równi z "osobami nieheteronormatywnymi". A więc ci, którzy dzisiaj sprzeciwiają się postulatom ruchu tworzonego przez ludzi LGBT (do których mam wielki szacunek, bo też mam wielu przyjaciół gejów i w pełni się z nimi solidaryzuję), muszą się poważnie zastanowić, czy aby nie są ideowymi spadkobiercami nazistów. Podobnie jak ci, którzy sprzeciwiają się konwencji stambulskiej (czekam niecierpliwie na konwencję moskiewską w sprawie LGBT), muszą się poważnie zastanowić, czy aby przez to nie popierają wycinania łechtaczek. Dziękuję Panu, że próbuje Pan to im uświadomić takimi artykułami - to jest nie do przecenienia.

[Rafał: Moja rodzina walczyła w Powstaniu, między innymi w Batalionie "Zośka". Proszę darować więc sobie te drwiny.]

Wieńczysław @ 5.173.240.*

wysłany: 2020-07-30 08:20

"Proszę darować więc sobie te drwiny"

To proszę te uwagi skierować do tych, którzy dzisiaj wynajdują 1, 2 albo 3 powstańców, ciągle tych samych i wykorzystują ich do lansowania takich absurdalnych tez o tym, że rzekomo walczyli o to, by geje nie byli prześladowani.

[Rafał: W Solidarności też byli różni ludzie - i lewica, i prawica. Podobnie w Powstaniu. Nawet Murzyn walczył w Śródmieściu - August Agbola Browne - "Ali".]

Liberał @ 109.70.100.*

wysłany: 2020-07-30 08:51

Dzisiaj "Prawdziwi Polacy" kazaliby Alemu wypier...ć do Afryki na palmę.

Wieńczysław @ 5.173.240.*

wysłany: 2020-07-30 08:56

Rany Boskie, Murzyn! Murzyn w Powstaniu! Kto to widział Panie żeby Murzyn w Powstaniu walczył! Zresztą to nie Murzyn, tylko Afropolak.

I pewnie geje też walczyli! Może tworzyli jakiś batalion LGBT?

Panie radny, to Pan sobie raczy kpić, jaka lewica i prawica była w powstaniu? To, że w KG AK były spory, to nie zmienia faktu, że wszyscy powstańcy walczyli tak samo i przeciw Niemcom. A homoseksualizm był wtedy uważany za patologię i traktowany co najmniej z politowaniem, więc dzisiejsza propaganda "wolnych mediów" o tym, że rzekomo powstańcy walczyli o wolność seksualną jest sk****stwem i to są właśnie drwiny z Powstania. Robi się w ten sposób młodym ludziom wodę z mózgu, wykrzywiając ówczesne realia, które nie miały absolutnie nic wspólnego z dzisiejszymi czasami zepsucia moralnego.

Nawiasem mówiąc, trzeba być niezłym cynikiem, żeby jednocześnie promować utwory niejakiej Marii Peszek "nie chciej Polsko mojej krwi" i lansować tezy o powstańcach jako prekursorach ruchu wyzwolenia seksualnego. Dno!

konstrukcja cepa @ 83.10.146.*

wysłany: 2020-07-30 12:13

Ten Winci ,,jeleniogórski ,albo cynik ,albo keszowiec.?Może Peszek pocałować w żyć.Mój ojciec był żołnierzem generała Andersa.I przypominam wińciemu ,że generał ,ocenił wywołanie powstania jako zbrodnię .A komu najbardziej zależało na wywołaniu? ,Ludobójcy Gruzinowi .który w Gruzji ma pomniki ,i jest czczony jak nasz prezydent Lech.Powstańcy są naszymi bohaterami narodowymi .W alczyli o wolność .A czy pan pAnie Rafale ,nie opuścił grupy ,szaleńców ,dlatego ,że jeden z nich podle traktował powstańców ,,będĄć szefem MON,. O ZNISZCZENIU WOJSKA ,SPRAWA NA INNY CZAS.I KARY.

Wieńczysław @ 5.173.241.*

wysłany: 2020-07-30 15:33

Dzień dobry Panie Rafale, ja mam takie pytanie, bo w jednym ze swoich felietonów pół roku temu napisał Pan tak, ja tutaj zacytuję:

"Zabicie przez Amerykanów irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, ciągłe atomowe prowokacje Korei Północnej, napinanie muskułów przez Chiny - to wszystko ogniska potencjalnego globalnego konfliktu."

i w związku z tym chciałem zapytać, jak Pan z perspektywy wczasu ocenia wpływ zabójstwa przez Amerykanów irańskiego generała Kasema Sulejmaniego na dalszy rozwój wydarzeń na świecie? Ten Pański wpis był zatytułowany "Świat na krawędzi wojny" i czy Pana zdaniem to wydarzenie spowodowało wojnę, czy nie? Oczywiście w międzyczasie była jeszcze pandemia i wybory prezydenckie w Polsce, których wynik daje jeszcze większe powody do obaw co do potencjalnego konfliktu zbrojnego, gdyż PiS lubi machać szabelką i prowokować konflikty, ale jestem ciekaw, jak Pan patrzy na te konkretne wydarzenia, które Pan wymienił.

[Rafał: Pandemia to nie czas na rozpoczęcie wojny. Chyba, że ta pandemia to nowego rodzaju wojna - jak sugeruje kilku ekspertów. Ale nie to jest ważne. Słyszałem, że Antoni Macierewicz znalazł ślady materiałów wybuchowych wewnątrz kadłuba... Lewackich i postkomunistycznych materiałów zresztą. Czyli jest zamach, są i sprawcy - lewacy i postkomuniści. https://www.rmf24.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-antoni-macierewicz-to-eksplozja-zniszczyla-tu-154m-w-smolens,nId,4630030]

Rafał przeproś za senatora Mroza @ 83.30.235.*

wysłany: 2020-07-30 19:13

... który nie stosował się do zasad noszenia maseczki i zachowywania dystansu społecznego.
Obywatelskim obowiązkiem musiałem zawiadamiać Komendanta Głównego Policji i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Wieńczysław @ 5.173.234.*

wysłany: 2020-08-09 11:09

Szanowny Panie Rafale, czy nie uważa Pan, że żyjemy w faszyzmie? Młoda kobieta, Margot, została wtrącona do męskiej celi, bo zaprotestowała przeciwko łamaniu praw człowieka. Mam nadzieję, że Pan opisze tę bulwersującą sprawę! Nie można być obojętnym. Chyba zna Pan słynny wiersz pastora Martina Niemoellera? Teraz biją i aresztują kobiety, potem będą aresztować mężczyzn, a na końcu nie będzie już nikogo. Protestujmy, póki można!

Wieńczysław @ 5.173.232.*

wysłany: 2020-08-10 21:28

Panie Rafale, dlaczego Pan milczy w sprawie Margot? Czy czeka Pan, aż kolejny człowiek LGBT popełni samobójstwo? Tutaj potrzeba zdecydowanych działań! Zachęcam do wpłacania datków na rzecz prześladowanej Margot:

https://zrzutka.pl/ex3vfh

B+ @ 83.7.56.*

wysłany: 2020-08-11 15:57

youtube.com/watch?v=oxGmZDB8u-M&t=214s Jak Pan myśli, ten nowy sport uprawiany przez tęczowych aktywistów ma szansę w przyszłości stać się dyscypliną olimpijską?

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: