Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji.

Podziel się z innymi

| |

Za mundurem naród sznurem.

2021-03-14 10:36
Bawi mnie, ale i trochę przeraża tandetny spektakl w wykonaniu polityków PiS. Chodzi o paradowanie w paramilitarnych strojach stylizowanych na mundury. Lubuje się w tym szczególnie Mateusz Morawiecki i jego przyboczny - Michał Dworczyk. Zielone, maskujące kurtki, wojskowe plecaki, flagi naszyte na rękawy. Nie jesteśmy na wojnie, nie było trzęsienia ziemi, ani w Sejm nie uderzył meteoryt. Po co więc ta szopka?

Podoba mi się patriotyzm w wersji amerykańskiej - szacunek dla prezydenta i demokracji, flaga na każdym domu. Ale politycy w mundurach nieodmiennie kojarzą mi się z Trzecią Rzeszą i innymi faszystowskimi państwami lat 30-tych. Kojarzą mi się też z facetem, którego szczerze nienawidzę - generałem Wojciechem Jaruzelskim - który, 13 grudnia 1981 roku w miejsce Teleranka zafundował mi Stan Wojenny. Bo miłość do munduru to nie tylko choroba prawicy, ale wszystkich dyktatorów. Władimir Putin i Kim Dzong Un również uwielbiają pozować w mundurach marynarza czy komandosa.

https://natemat.pl/238261,kim-jest-michal-dworczyk-posel-pis-ma-za-soba-ciekawa-przeszlosc

Jedną z systemowych zmian, jakie dokonały się po 89-tym roku, był cywilny nadzór nad armią i służbami. Politycy przestali mieć za plecami chłopaków w mundurach, którzy w dowolnym momencie mogli dokonać wojskowego puczu i przywrócić demokrację ludową. To przedstawiciele suwerena stali się dowódcami żołnierzy. Dziś politycy Prawa i Sprawiedliwości delikatnie sondują czy Polska na powrót mogłaby się stać krajem odzianych w mundury polityków i maszerujących z pochodniami bojówek.

https://archiwum2019.mon.gov.pl/d/zdjecia/media/2017/09/przysiega_zolnierzy_wot-4.jpg

Nie chcę takiego kraju. 19 lat żyłem w komunie, w której wszystko było ludowe, tak jak dziś jest narodowe. Nie chcę karania za poglądy, wyznawaną religię (lub jej brak) czy orientację seksualną. Prawo, uczciwość i szacunek dla tradycji w zupełności wystarczą jako ramy codziennej egzystencji. Mundur założony podczas pokoju czyni z ciebie pajaca, a nie patriotę. Bo patriotyzm to służba dla Polski, a nie gęba pełna pustych frazesów.


Komentarze

xy @ 37.30.26.*

wysłany: 2021-03-14 11:20

Panie Rafale, w tym szaleńczym antypisowskim, hunwejbinowskim zapale, strzrela Pan sobie w stopę, przez kolano.

" Bawi mnie, ale i trochę przeraża tandetny spektakl w wykonaniu polityków PiS. Chodzi o paradowanie w paramilitarnych strojach stylizowanych na mundury. Lubuje się w tym szczególnie Mateusz Morawiecki i jego przyboczny - Michał Dworczyk. Zielone, maskujące kurtki, wojskowe plecaki, flagi naszyte ne rękawy. Nie jesteśmy na wojnie, nie było trzęsienia ziemi, ani w Sejm nie uderzył meteoryt. Po co więc ta szopka?"

Mateusz Morawiecki z plecakiem?

Michał Dworczyk z wojskowym plecakiem?

Bawi mnie na jednocześnie przeraża Pana debilny antypisizm!!!

[Rafał: Drogi Panie. Obrazić mnie może jedynie osoba inteligentna, a Panu polecam obejrzeć sobie poniższe obrazki https://natemat.pl/238261,kim-jest-michal-dworczyk-posel-pis-ma-za-soba-ciekawa-przeszlosc, https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2099299,1,michal-dworczyk-kariera-czlowieka-premiera.read]

xy @ 37.30.26.*

wysłany: 2021-03-14 12:11

Czekam na link do zdjęć Morawieckiego i Dworczyka z plecakami WOJSKOWYMI.

Mi się ludzie, którzy bezpodstawnie uważają się za jedynie inteligentnych, ośmieszają się hunwejbinowską - stachanowską aktywnością w poszukiwaniu

goownoburzy, kojarzą z Pawko Morozowem i donoszeniem na rodzinę w CCCP i DDR.

Gdyby chociaż szły za tym " konfitury, jakieś istotne funkcje i stanowiska, zrozumiałbym.

Ale być takim marnym agitatorem, który " Cnotę stracił, rubla nie zarobił", to żałosne frajerstwo.

ŻAŁOSNE !!!

Człowiek koń @ 83.30.179.*

wysłany: 2021-03-14 12:23

A nie bawi ciebie to z jakim zapałem chwaliłes banderowski majdan i małego kulawego hitkera kałczyńskiego ryczacego tamże banderowskie "hetojam slava".

Liczę że spotkam ciebie i twoją żonę. Nie omieszkam jej zapytać co sądzi i twoich dobrych radach wycinania kobietom macicy i wyrzucaniu do kubła czy kibla.

[Rafał: A ty Czesiu nie przypadkiem nie byłeś poszukiwany przez służby za złamanie ciszy wyborczej i podawanie wyników Andrzeja Dudy w 2015 roku na Twitterze? Głośno o tym było - i twoje konto wymieniano, jako to poszukiwane. Czy to nie ty prosiłeś mnie, bym załatwił ci spotkanie z profesor Krystyną Pawłowicz podczas jej wizyty w Jeleniej Górze? Z pięknymi kwiatami dla niej przyszedłeś wtedy, o ile mnie pamięć nie myli... Skąd ta nagła zmiana poglądów? "Banderowski majdan" i "hitlerek" ci wtedy nie przeszkadzały?]

B+ @ 83.27.0.*

wysłany: 2021-03-14 12:39

Aż tak boli pana, że został wyrzucony z PiS? Stara prawda mówi, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok i w pana przypadku chyba się to sprawdza!? A tu na osłodę coś dla pana gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8119708,szczepienia-liderzy-polska-niemcy-unia-europejska-die-welt-michal-dworczyk-szacunek.html

[Rafał: Kilkanaście lat zasuwałem dla PiS więc jak człowieka wywalają SMS-em, bo dostał więcej głosów niż konkurent to raczej słabo. Ale to teraz powszechna praktyka w tej partii.
https://www.youtube.com/watch?v=ZRUobLJ64v8&t=3s]

pytanie @ 5.172.239.*

wysłany: 2021-03-14 14:16

CZYLI POPIERASZ BARANIE aNTAKA wariatka,KTÓRY CHCE USUNĄĆ GRÓB Generała z Powązek?

xy @ 37.30.16.*

wysłany: 2021-03-14 14:25

No to wszystko jasne:

" [Rafał: Kilkanaście lat zasuwałem dla PiS więc jak człowieka wywalają SMS-em, bo dostał więcej głosów niż konkurent to raczej słabo. Ale to teraz powszechna praktyka w tej partii."

Żadnego " pieprzenia o Chopinie", misji, o walce o najprawdziwszą prawdę.

Syndrom porzuconego kochanka!

Żenada i następny strzał we własną stopę, przez kolano!

PS. Jednak bycie profesjonalnym trollem też jest wymagające i nie każdy się nadaje.

panna ewa @ 5.173.252.*

wysłany: 2021-03-14 14:27

Jak cię bawi to się pośmiej. Nie musisz się rozwodzić nad tematem.Nudzi ci się, to weź się za jakąś pracę pożyteczną.

virtual searcher @ 5.253.206.*

wysłany: 2021-03-14 15:06

Pamiętam ten bazarek na Twitterze w 2015 roku. Ale tylko jedno konto poleciało z normalnym sondażem. To było konto pana Czesława D. - znanego jeleniogórskiego hejtera?

https://bezprawnik.pl/policja-bada-lamanie-ciszy-wyborczej-na-twitterze-czy-amatorzy-budyniu-i-bigosu-musza-sie-obawiac/

dr Marta @ 31.60.86.*

wysłany: 2021-03-14 15:18

Oni chcą pokazać jacy są skuteczni. Stąd te mundury i ciągła propaganda sukcesu - jak u Barei. Ale w sumie tylko się ośmieszają. 12 marca zakończono dopiero szczepienie grupy O. Ja dostałam Pfizera - Pan dostanie Astrę, po której Pan może dostanie zakrzepu, a może nie. Zabiegi planowe wstrzymano - pacjenci będą więc przyjmowani na oddziały z powikłaniami w stanie zagrażającym życiu. W praktyce służba zdrowia nie funkcjonuje.

xy @ 37.30.26.*

wysłany: 2021-03-14 17:58

dr Marta @ 31.60.86.* rzeczywiście są skuteczni, skoro mają w swoich szeregach Ursulę von der Leyen i niemiecką gazetę " Die Welt"

Obajtek kupił gazetę z panią Ursulą w pakiecie z regionalną prasą polskojęzyczną w Polsce?

Von der Leyen chwali Polskę

"Nieczęsto zdarza się, że członkowie Komisji Europejskiej znajdują słowa uznania dla Polski"– czytamy na "Die Welt". Podczas przemówienia w Parlamencie Europejskim 10 lutego przewodnicząca Komisji wskazała Polskę jako pozytywny przykład kampanii szczepień przeciwko COVID-19. Sytuacja w Polsce pokazuje, że kampania "naprawdę przyspieszyła" – powiedziała von der Leyen. Przewodnicząca Komisji Europejskiej podkreślała z uznaniem, że 94 proc. personelu medycznego i opieki w domach spokojnej starości, a także 80 proc. emerytów było już wtedy zaszczepionych – przypomina publicysta "Die Welt".

"W rzeczy samej żaden z głównych krajów UE nie szczepi się tak szybko jak Polska" – pisze. "Pod względem liczby szczepień, przy obecnych 10,8 dawkach na stu mieszkańców, Polska wciąż wyprzedza Hiszpanię, gdzie kampania szczepień również nabiera tempa".

"Polska wyraźnie też wyprzedza Niemcy, przy czym postępuje zupełnie inaczej niż jej zachodni sąsiad" – podkreśla niemiecki dziennikarz. "Rejestracja chętnych odbywa się na terenie całego kraju czterema kanałami, przez 24-godzinną infolinię, konto pacjenta, SMS-y lub cyfrowo. Wszystko jest kontrolowane z Warszawy. Kolejność szczepień jest również inna niż w większości krajów UE" – dodaje.
Polska lepsza od Niemiec

"W pierwszej kolejności szczepionki otrzymał personel medyczny, następnie (...) zaszczepiono emerytów i osoby przewlekle chore, a także - na tym wczesnym etapie dodano nauczycieli" – czytamy w piątkowym "Die Welt".

porada beakopertowa @ 78.88.139.*

wysłany: 2021-03-14 18:20

Tylko leczenie psychiatryczne jest w stanie panu pomóc w tej narastającej fobii !!!!

soclib @ 77.252.60.*

wysłany: 2021-03-15 10:59

>>18:20

panna ewa @ 5.173.252.*

wysłany: 2021-03-15 22:29

Czy ktoś może tego pana zablokować.? Proszę ..???

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: