Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji.

Podziel się z innymi

| |

"Solidarność" spuszczona przez premiera.

2021-06-09 14:36
Dzisiejsza demonstracja związków zawodowych w obronie górnictwa nie została przyjęta przez premiera. Przewodniczący Piotr Duda zastał zamknięte drzwi i petycję związkowców... położył na wycieraczce. Nie przypominam sobie, by działo się tak kiedykolwiek wcześniej. Mateusz Morawiecki, który chciał, by Polacy zapier...i za miskę ryżu pokazał dziś kim naprawdę jest - farbowanym lisem, któremu "Solidarność" była potrzebna tylko po to, by dopchać się do koryta.

Górników z "Solidarności" wsparły inne centrale związkowe: OPZZ, Solidarność 80, Federacja Związków Zawodowych oraz koledzy z innych branż, m.in. motoryzacji, transportu, przemysłu stalowego i hutnictwa. Łącznie kilkanaście tysięcy wkurzonych pracowników. Świadczy to o tym, że problem łamania praw pracowniczych w spółkach Skarbu Państwa, PGE, Tauronie, państwowych bankach oraz kpina z zakazu handlu w niedzielę poprzez tworzenie ustawodawstwa pozwalającego na obchodzenie prawa (placówki pocztowe w sklepach) jest dostrzegany niezależnie od sympatii politycznych.

Rząd odtrąbił już sukces w związku z nakazem natychmiastowego zamknięcia Kopalni "Turów", tymczasem rząd Czech zdecydowanie dementuje te wypowiedzi i domaga się od Polski 5 milionów euro dziennie odszkodowania za niewykonanie decyzji TSUE. A Turów to nie jest grom z jasnego nieba. Od dwóch lat Czesi próbowali coś w tej sprawie zrobić, ale Polska spuszczała ich na drzewo. W lutym był w Warszawie czeski minister spraw zagranicznych i chciał o Turowie rozmawiać - rozmów jednak nie podjęto.

Znam osobiście związkowców z Sekretariatu Górnictwa i Energetyki. To najmocniejsza sekcja w "Solidarności". Jeżeli rząd decyduje się na starcie z nimi i pozwala sobie na tak jawne lekceważenie przewodniczącego Piotra Dudy - to gorzko tego pożałuje. Górnicy nie boją się niczego i niejeden prezes popuścił przez nich w swe markowe portki. Trzymam kciuki za związkowców, mam nadzieję, że wy i wasze rodziny nie zostaniecie bez pracy i środków do życia.
Komentarze

Mieeetek @ 176.114.238.*

wysłany: 2021-06-09 15:31

To już wiemy czemu radni pis nie głosowali za stanowiskiem w sprawie kopalni Turów...

lzs @ 37.7.222.*

wysłany: 2021-06-09 15:59

Jak to poprzedni prezydent mowil . Niech wezmie pozyczke zmieni prace a bedzie dobrze

mks @ 31.0.27.*

wysłany: 2021-06-09 19:29

Zmienic prace wziac pozyczke tak jak poprzedni prezydent proponowal za waszych dobrych czasow

Wieńczysław @ 5.173.237.*

wysłany: 2021-06-09 21:14

Pan to jest mistrzem cynizmu i populizmu. Gdyby premier przyjął i zaakceptował postulaty strajkujących związkowców, wtedy Pan napisałby już inny "felieton", ale równie pełny oburzenia: że Morawiecki chodzi na pasku związków zawodowych, że ulega ich naciskom, że w ten sposób nigdy nie przeprowadzimy koniecznej transformacji energetycznej i że Planeta umiera przez to, no i koniecznie wspomniałby Pan o tym, że Margaret Thatcher.. i tak dalej, i tak dalej... a ilustracją byłby już jakiś łzawy filmik o tym, jak dzieciaczki z podstawówki zatroskane o Planetę protestują w ramach "strajku klimatycznego"..

Bo jak wiadomo Pan jest gospodarczym liberałem i jednocześnie zwolennikiem odejścia od węgla, chyba że trzeba przyłożyć PiS-owi, wtedy na powrót Pan staje się socjalistą i patriotą wspierającym polskie górnictwo..

Nie wiem tylko po co Pan się tak trudzi, sądzę, że Pański blog nie ma aż tak dużego zasięgu, by Pańskie usilne starania, by pogrążyć PiS nawet kosztem własnego poniżenia, okazały się skuteczne..

[Rafał: Ten blog ma zasięg o wiele większy niż media społecznościowe większości lokalnych polityków. A PiS-u nie trzeba pogrążać. Sam czyni do najlepiej rękoma swoich "kryształów".]

Roman @ 37.120.223.*

wysłany: 2021-06-09 22:34

PiS lansuje tezę, że polski patriota powinien być socjalistą, co chodzi do Kościoła. Tymczasem, Panie Wieńczysławie, prawicą są klasyczni liberałowie, konserwatyści, monarchiści i inne ruchy oparte o tradycję, własność i leseferyzm. W ten nurt wpisuje się Pan Rafał. Tymczasem połączenie socjalizmu, upaństwowienia środków produkcji, regulacji cen, centralizacji i patriotyzmu to faszyzm i narodowy socjalizm. PiS niebezpiecznie dryfuje w tym właśnie kierunku - na razie gospodarczo.

beata @ 31.60.96.*

wysłany: 2021-06-09 22:40

PiS lansuje też tezę, że bracia Kaczyńscy to wielkie legendy opozycji. Tymczasem w tamtych mrocznych czasach nikt o nich nie słyszał, bo wypłynęli dopiero przy Wałęsie, jak już było bezpiecznie.

Wieńczysław @ 5.173.237.*

wysłany: 2021-06-09 23:28

"W ten nurt wpisuje się Pan Rafał."

Słabo zna Pan twórczość Pana Rafała. Pan Rafał jest gotów wpisać się w każdy nurt, byleby tylko uderzyć w swoich byłych kamratów z PiS-u. Przy okazji robi idiotów ze swoich czytelników, z których wielu chętnie podchwytuje dowolną bzdurę przez niego napisaną.

co tam @ 31.0.127.*

wysłany: 2021-06-10 12:46

wiciu robi za kase ,wode z mózgu ,u oszukanych i przekupionuch.Biedaki ,zrozumieja swój błąd ,jak ceny poszybują w góre ,jak wyobrażnia Pinokia.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-06-10 15:26

Wielce Szanowny Panie Wieńczysławie, czytuję od lat wpisy naszego radnego i chętnie mu się wpisuję by tego bloga uatrakcyjniać. W związku z powyższym, proszę by Pan odszedł od „brudnej chamskiej pisowskiej” polityki ataków personalnych. To, że nam rozmowy między obywatelami tak zeszmacono to wina tej partii. Dlatego też w naszym lokalnym interesie jest dbanie, by Wielce Szanowny radny, bloga pielęgnował, i o swoje, i nasze wpisy dbał.
Politykiem się bywa lub jest się politykiem. Polityk to taka osoba, która mimo upływu lat jest ciągle na stanowisku „decydenta”. Wolałbym mądrych polityków, którzy tylko bywają na takim stanowisku i coś dobrego dla kraju lub okolicy robią, bo wiedzą co robią, ale niestety naród „chcący pana” zawsze wybiera tych samych z racji „bo już tak jest”. Bywa tak, że wybrany „za mordę chwyci” i każdego co go nie chwali w mordę wali.
Zatem nasz pan radny jest radnym i chyba ma duże szanse być radnym dalej, bez walenia w mordę. To jest rzecz godna pochwały w obecnych czasach!
Skoro uznał, że ludziom chamskie, albo raczej „komunistyczne” metody pisowskie zdobywania i utrzymywanie się przy władzy zaczynają doskwierać to moim zdaniem ma rację. Mierzi go kłamstwo i przemoc instytucjonalna i tego nie ukrywa. Inną sprawą jest na ile kartek wyborczych taka ocena może w praktyce już teraz liczyć. Piszę kartek, bo jak wiadomo liczba wyborców w pewnych okolicznościach nie ma znaczenia, bo jak „mawiał klasyk” : „ważne kto głosy liczy”.
To ostatnie zdanie napisałem w kontekście skierowania do prokuratury przez NIK doniesienia, że były przekręty przy ostatnich wyborach, a i teraz mamy donos, że są, ale jak już jest to teraz oczywistym :”donos na nos” w ustroju zwanym „komuną” z racji przemocy instytucjonalnej przestaje mieć znaczenie.
Niemniej jednak, okoliczności są inne niż kiedyś i pewne donosy mogą mieć znaczenie. Podam przykład. Otóż pan profesor Belka napisał: „Na razie było tak: po kilku latach zastrzeżeń środowiskowych, zgłaszanych wobec kopalni Turów przez Czechów, po trzech miesiącach od złożenia przez nich skargi do TSUE i po niemal trzech tygodniach od ogłoszenia przez Trybunał niekorzystnej dla nas decyzji, polski rząd zapowiada nagle dzisiaj (środa, 9 czerwca - red.), że powoła w tej sprawie zespół negocjacyjny. To co rząd robił do dzisiaj? We wtorek minęły dwa tygodnie odkąd polski premier ogłosił, że Czechy wycofają swoją skargę z TSUE. Do dziś to nie nastąpiło, za to od poniedziałku Czesi domagają się od nas 5 mln euro za każdy dzień niedostosowania się do decyzji Trybunału. A cierpią na tym wszystkim nie tylko dobre relacje między obydwoma krajami i ich obywatelami, ale przede wszystkim - zagrożone jest blisko 5 tys. miejsc pracy w całym kompleksie Turów, przyszłość dziesiątków tysięcy mieszkańców tego regionu i bezpieczeństwo energetyczne milionów Polek i Polaków”.
Skoro temat o górnictwie i energetyce pan radny zaserwował to przypomnę, że 20% to już było ZA DUŻO! Program wyborczy PiS 2014 W trzecim punkcie, drugiej części programu wyborczego PiS z roku 2014, zatytułowanym „Gospodarka i rozwój” zawarte są plany tego ugrupowania dotyczące energetyki. Możemy przeczytać tam m.in., że: „Największym utrudnieniem w dziedzinie produkcji energii elektrycznej jest prowadzona przez Unię Europejską polityka klimatyczna, nakładająca obowiązki w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla. Antywęglowe lobby chce podnieść ustalone na poziomie 20% cele redukcyjne. Zwiększenie zobowiązań stwarza ryzyko obniżenia PKB, wzrostu bezrobocia, zaburzenia wytwarzania energii elektrycznej”. Na stronie 90 programu wyborczego wymieniono również pięć strategicznych celów polityki energetycznej, choć szczególnie istotne są dla nas pierwsze dwa: Renegocjacja skrajnie niekorzystnego dla Polski paktu klimatyczno-energetycznego, podpisanego przez premiera Tuska w 2008 roku w Brukseli.”
Po wygranych wyborach, w dużej mierze dzięki wyborcom, którzy uwierzyli w te bzdury, podjęto KONKRETNE decyzje o KONKRETNYM wymiarze finansowym na podstawie tego Programu.
„Proces budowy Ostrołęki C ruszył w okresie rządów PO-PSL. W 2008 roku spółka Energa SA po raz pierwszy rozpoczęła przygotowania do inwestycji. Po czterech latach zdecydowała się jednak porzucić te plany ze względu na spodziewaną nieopłacalność. W 2014 roku doszło w Ostrołęce do wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS, który w oświadczeniu wzywał ówczesny rząd PO-PSL m.in. do zbudowania elektrowni zasilanej węglem z polskich kopalni. Klub PiS deklarował, że będzie działał na rzecz powrotu do budowy elektrowni w Ostrołęce. Warto również zaznaczyć, że poruszona została wtedy także kwestia renegocjacji z UE pakietu energetyczno-klimatycznego, niedopuszczenia do zaostrzenia ograniczeń emisji CO2 do roku 2030 oraz rezygnacji z innych przepisów, które „dyskryminują polski węgiel w Unii Europejskiej”. Jedna firma australijska chce dać donos do kolejnego „sądu”, że i ich na węglu oszukano i też chce „miliardów”.
Jak wiadomo programem narodowym jest teraz 55% do 2030 roku i już tylko taki jeden „Kowalski”, który krzyczał „VETO albo śmierdź” zauważa publicznie, że śmierdzi. Ale trzeba przyznać, że większości wyborców ten fakt wcale nie przeszkadza. Oj tam, oj tam, oszukali by wygrać wybory to oszukali. Teraz jest dobrze, bo znów coś obiecują. Co prawda są tacy co na Nowy Ład mówią Nowy Wał ale wciąż widać jak kasa płynie, a skąd i jak to się dzieje, wyborców obecnej władzy nie interesuje.
W tym kontekście, dla mnie to wyjście górników na ulicę to w obecnych czasach takie groteskowe jest. Dla większości, która pracuje i często bardzo boi się, że pracę straci to ci panowie górnicy z ich żądaniami są z innej bajki. Selektywna sprawiedliwość błyszczy i poczucie krzywdy zapada w pamięć. Przysłowiowa Babcia Kasia za takie spacery to już by miałaby połamane ręce (bo i tak bywało!!!). Co to jest ta SOLIDARNOŚĆ?

xy @ 37.30.19.*

wysłany: 2021-06-10 20:17

" Inną sprawą jest na ile kartek wyborczych taka ocena może w praktyce już teraz liczyć. Piszę kartek, bo jak wiadomo liczba wyborców w pewnych okolicznościach nie ma znaczenia, bo jak „mawiał klasyk” : „ważne kto głosy liczy”.
To ostatnie zdanie napisałem w kontekście skierowania do prokuratury przez NIK doniesienia, że były przekręty przy ostatnich wyborach, a i teraz mamy donos, że są, ale jak już jest to teraz oczywistym :”donos na nos” w ustroju zwanym „komuną” z racji przemocy instytucjonalnej przestaje mieć znaczenie."

I znowu klasyczny bełkot.

Skierowane do prokuratury " doniesienia NIK " dotyczyły NIEODBYTYCH WYBORÓW, więc jak się to ma do zdania :

" Piszę kartek, bo jak wiadomo liczba wyborców w pewnych okolicznościach nie ma znaczenia, bo jak „mawiał klasyk” : „ważne kto głosy

liczy”.

Na czym polega Pana problem , Panie Buniek ?

Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, brak umiejętności jasnego formułowania tzw. " myśli" czy najbardziej prawdopodobne, to

dążenie za wszelką ceną, zwłaszcza Pańskiej śmieszności, żeby PiS-owi dowalić ???

Właściwie to wszystko razem jest wysoce prawdopodobne.

Jesteście z panem RPS-em siebie godni.

Czekam, aż pan RPS ogłosi Pana swoim przyjacielem " ideowym", zgodnie z regułą:

" Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem".

Później będzie Putin.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-06-11 20:37

Szanowny panie XY dla mnie pańskie pytanie nie tylko jest śmieszne ale rzeczywiście może być traktowane jako bełkot. No chyba, że pan to jakoś wyjaśni? Zapytał pan: Na czym polega Pana problem , Panie Buniek ?
Tak to mógłby zapytać lekarz albo mechanik w warsztacie. Lekarz jednak zapytał by: Co Panu dolega? Zaś mechanik : jaki ma Pan problem z tym samochodem?
Wszyscy tu piszący pod nickiem jesteśmy grafomanami i rzeczywiście czasem bełkot. Ale w tym jest sens, bo możemy prezentować swoje poglądy, spostrzeżenia i w ten sposób wykazać troskę o jakieś sprawy i pomóc naszemu Gospodarzowi – radnemu czyli politykowi w ich identyfikacji. To jest metoda „burzy mózgów”. Pan zaś chamstwem psuje zabawę podobnie jak Wielce Szanowny Pan Wieńczysław. Zastrasza potencjalnych komentatorów-uczestników tej zabawy.
Zarzucił mi pan „Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem” oraz „brak umiejętności jasnego formułowania myśli". Te zarzuty to przejaw chamstwa, bo zarzuty dotyczą mojej osoby, a nie spraw. Pana radnego moja osoba nie interesuje. On pisuje o sprawach i ja staram się też. Wypraszam sobie!
W sprawie NIEODBYTYCH wyborów pan doskonale wie, że miały znamiona fałszerstwa i dlatego pan Gowin, świadom sondaży skutecznie interweniował.
Swego czasu pan radny podnosił alarm, że będzie inflacja. No i jest. Pewnie pan XY napisze, że inflacja w USA też 5%. Jednak tam to ich problem, a u nas jest potężna presja inflacyjna, która spada na obecnie rządzących. Przejawem te marsze górników, ale inni też już szykują się na koniec pandemii. Za poprzedniej komuny tamci ulegli takiej presji i mieliśmy nawet 650% rocznie. Powstaje pytanie: Czy będą w stanie przestać dodrukowywać w obecnym tempie? Opcja pożyczania konstytucyjnie już jest zablokowana i bez zgody opozycji będzie trudno. Z dwojga złego wolę by rząd i opozycja się dogadali.
Zatem wracając do bełkotliwego języka pana XY informuję, że problemy tu poruszane są problemami wspólnymi. Poprzednim moim wpisem wykazałem, że obecny rząd OSZUKAŁ wielu ludzi energetyki i górnictwa zaś pan radny napisał, że nawet wyszli na ulicę. Moim zdaniem ich wyjście na ulicę i protesty były groteskowe, bo zarówno zaistniał tragizm jak i śmieszność. Tragizm polega na faktycznych zagrożeniach dla NAS zaś śmieszność, że protestowali przeciwko umownej Brukseli, podczas gdy to obecny rząd przyjął 55%.
Gdyby nie było tego WIELKIEGO oszustwa bylibyśmy w zdecydowanie lepszej sytuacji! Ba, żeby jednego! Kłamstwo Smoleńskie, Kłamstwo Vatowskie, niby mafie paliwowe, itd… Dla mnie przyczyną obecnego dobrobytu są inwestycje poprzednich ekip rządowych, a teraz inwestycje przyhamowały, a więc czekają nas chude lata i dlatego pan radny ma rację pisząc: „ PiS-u nie trzeba pogrążać. Sam czyni do najlepiej”.
Na koniec dodam informację: „Projekt ustawy odległościowej dot. liberalizacji zasady 10H powinien trafić do parlamentu we wrześniu lub październiku - oceniła wiceszefowa MRPiT Anna Kornecka. Podkreśliła, że dziś nie ma tańszego i efektywniejszego źródła niż energetyka wiatrowa na lądzie.” Paranoja i Schizofrenia.
Zniszczyli, a teraz oficjalnie piszą: „nie ma tańszego i efektywniejszego źródła niż energetyka wiatrowa na lądzie.”
Sądząc po pańskich komentarzach, tych kłamstw pan nie zauważa. Czy nie uległ pan „pedagogice bezwstydu? Kłamstwa rządzących panu nie przeszkadzają?

xy @ 37.30.18.*

wysłany: 2021-06-12 07:01

Nie, panie Buniek ( celowo z małej litery ), chamska i debilna, to jest pana ( celowo z małej ...) ...pisanina.

Ja pisałem w poprzednim poście per Panie Buniek z dużej, mimo żeś pan tylko pan ( celowo małej ) chamski i bełkotliwie piszesz pan

( celowo z małej) debilizmy.

I na tym kończę z panem ( celowo z małej), bo na chamów szkoda mi więcej czasu.

PS.

Dla wszystkich :

https://wpolityce.pl/swiat/554510-niemcy-otwieraja-nowa-elektrownie-na-wegiel

Są równi i równiejsi w Europie? Niemcy otwierają nową elektrownię na węgiel. "Rządowa komisja ekspercka była przeciwna"
W Zagłębiu Ruhry działalność rozpoczęła elektrownia Datteln 4, które otwarcie opóźniło się o 9 lat.

Niemieckie elektrownie węglowe są ekologiczne !

Dlaczego ?

Bo ...są niemieckie !!!

Wieńczysław @ 5.173.237.*

wysłany: 2021-06-12 23:32

Buniek, ty ordynarny putinowski trollu, nie mam zamiaru czytać twoich kretyńskich wypocin, zacytuję tylko jeden, najbardziej obrzydliwy fragment:

"Podam przykład morderstwa pana Adamowicza, który zginął z rąk potencjalnego mordercy odsiadującego karę w więzieniu i namiętnie oglądającego telewizję państwową, która Podjudzała i Szczuła na polityków opozycji. Wystarczyłoby by nie szczuto i pan prezydent by żył. "

Buniek, dam ci dobrą radę: weź rozbieg 20 metrów i z całej siły p****j tym swoim pustym łbem o ścianę. OK? To może zorientujesz się wtedy, co ty napisałeś. Dlaczego szczujesz na TVP, która o Adamowiczu mówiła to, co inne media? Skąd ty wiesz, co oglądał i to rzekomo "namiętnie" jego zabójca w więzieniu?

Może odpowiedz sobie na pytanie, co oglądał niejaki Ryszard Cyba, były działacz PO, który sam zadeklarował swoją chęć zabicia Kaczyńskiego? No, jakie kanały oglądał? TVN24? To TVN24 jest teraz winne śmierci działacza PiS-u Marka Rosiaka?

Albo przedstaw dowody na to, że Stefan W. "namiętnie" oglądał "telewizję państwową", albo przeproś za te kłamstwa!

I zobacz, kto tak naprawdę "szczuł" na Adamowicza:

https://pbs.twimg.com/media/E3tgZopWEAEOFmE?format=jpg&name=900x900

Robiły to media PO-wskie z niemieckim kapitałem. Czy je też będziesz oskarżał o to, że przyczyniły się do śmierci prezydenta Gdańska?! Zastanów się co ty piszesz.

Na Adamowicza "szczuli" też jego koledzy partyjni, z niejakim Neumannem na czele, który twierdził, że Adamowicz ma "mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach".

A to przecież taki krystalicznie uczciwy człowiek był, jak można było go tak obrażać?!

Buniek, jeszcze raz: przeproś natychmiast za kłamstwa i pisanie bzdur.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-06-13 18:33

No, no, panie XY! Ten tekst zdemaskował nam Widza czyli inaczej Współbiesiadnika Indywidualnego Dobrze Zaopatrzonego. Po co pan zmienia ksywkę? Tamta była też dobra. Czyżby dlatego, że jako Widz nie był pan w stanie opisać za co był przebrany Putin gdy ponoć samolot strącił pod Smoleńskiem?
Deklaruje pan, że kończy pan dyskusję, w szczególności z tezami które ja prezentuje tu na blogach jg24. My grafomani tak łatwo nie ustępujemy. Jeszcze nie raz kłamstwo jakieś lub wyzwiska pan nam tu zaprezentuje w sprawie, którą mnie zainteresuje. Co najwyżej zmieni pan ksywkę. Ale, to niczego nie zmieni. Widz jaki jest każdy wie.
Co do Datteln 4 to informuję, że projekt zastępuje 4 cztery inne (Datteln 1-3 and Shamrock (Herne)). Ponadto, sprawa jest stara bo wg https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-05-30/otwarcie-nowej-elektrowni-weglowej-w-niemczech/
rzecz działa się ponad rok temu i z obecnymi protestami naszych górników i energetyków, którzy tak naprawdę protestowali przeciwko nieudolności naszego rządu, w sprawie dogadania się z mieszkańcami Czech, dotkniętymi szkodami górniczymi, nie ma absolutnie nic wspólnego. Niemiecki rząd płaci za szkody lokalnym mieszkańcom.
W naszym wspólnym interesie jest by rząd sprawę Turowa rozwiązał jak należy. Mieszkańcom i pracownikom wobec deklaracji 55% należy się uczciwa prezentacja planu „sprawiedliwej transformacji” z udziałem funduszy europejskich dla tamtego i naszego regionu. Chowanie głowy w piasek niczego nie zmieni. Łamanie prawa europejskiego temu rządowi się nie uda. Albo nas wyprowadzi z UE albo podda się orzeczeniom TSUE. Na razie należy naciskać rząd by spuszczono z tonu i z Czechami się dogadano. Pisanie durnych artykułów w SWOICH gazetach dla SWOICH Widzów nie zmieni rzeczywistości.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-06-13 20:52

Wielce Szanowny Pan Wieńczysław się z jakiegoś powodu zapomniał i wpadł w ton promotora podłości i szujostwa czyli pana Widza. Nie zamierzam iść tą drogą i proponuję Panu powrót do cywilizacji. Wypraszam sobie i informuję, że na Ty z Panem nie zamierzam przechodzić. Na pytanie: „Dlaczego szczujesz na TVP, która o Adamowiczu mówiła to, co inne media? Skąd ty wiesz, co oglądał i to rzekomo "namiętnie" jego zabójca w więzieniu?” odpowiem cytatem z https://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/zabojstwo-prezydenta-adamowicza-najwazniejsze-watki-w-sledztwie/
„Według drugiego zespołu biegłych, atakując Adamowicza Stefan W. kierował się fobią wobec Platformy Obywatelskiej. Przypisywał politykom tej partii stworzenie "układu gdańskiego", czyli nieformalnej sieci powiązań, umożliwiających kontrolę nad miastem i regionem. Deklarował się jako zwolennik PiS. Zdaniem biegłych, był to indywidualny zamach terrorystyczny. Nie stwierdzono, by Stefan W. cierpiał na schizofrenię.
Można przypuszczać, że gdyby Stefan W. zasiadł na ławie oskarżonych i powtórzył to wszystko przed sądem, zrobiłoby się naprawdę gorąco. Sympatycy PiS bagatelizowaliby te zeznania, twierdząc, że wygłasza je szaleniec, a takich przecież nie brakuje wśród sympatyków różnych partii. Z pewnością przez wszystkie przypadki byłoby tu odmieniane zabójstwo Marka Rosiaka.
Z kolei dla przeciwników obecnej władzy byłaby to przysłowiowa woda na młyn i dowód, że zero-jedynkowa narracja PiS-u jest wyjątkowo szkodliwa i może popchnąć niektórych ludzi do strasznych czynów. Już wczoraj prezydent Sopotu Jacek Karnowski stwierdził na konferencji, że na ławie oskarżonych powinno zasiąść więcej osób, m.in. ludzie z telewizji publicznej, którzy wobec prezydenta Adamowicza "siali nienawiść". Podczas procesu Stefana W. takich wypowiedzi mogłoby być znacznie więcej.
W śledztwie są też inne wątki. Nie wiadomo na przykład, czy i z kim Stefan W. mógł planować zabójstwo prezydenta. W swoim dziennikarskim śledztwie właśnie ten wątek badała Katarzyna Włodkowska z "Gazety Wyborczej". Gdańska prokuratura potwierdziła, że prowadzi przesłuchania świadków również i w tej sprawie. Dziennikarze mogą jednak od miesięcy usłyszeć, że na ten moment śledczy nie mają nic oficjalnego do przekazania.”
W swojej opinii, która tak wzburzyła Wielce Szanownego Pana Wieńczysława kierowałem się nie tylko głosem dziennikarzy ale i znanego polityka, zatem powtórzę: „prezydent Sopotu Jacek Karnowski stwierdził na konferencji, że na ławie oskarżonych powinno zasiąść więcej osób, m.in. ludzie z telewizji publicznej, którzy wobec prezydenta Adamowicza "siali nienawiść".”
Na apel Wielce Szanownego Pana Wieńczysława: „przeproś natychmiast za kłamstwa i pisanie bzdur”, odpowiem : „ja nie kłamię , a czy to są bzdury możemy napisać po procesie i to tylko wtedy gdy pan Karnowski będzie usatysfakcjonowany tam złożonymi wyjaśnieniami.”

Wieńczysław @ 5.173.237.*

wysłany: 2021-06-13 23:10

"na Ty z Panem nie zamierzam przechodzić."

No i dobrze, bo to ja z tobą przechodzę na ty, a nie ty ze mną.

Co ty mi tu cytujesz jakieś PO-wskie portale?

"Według drugiego zespołu biegłych"

A według pierwszego? Wymień nazwiska członków obu zespołów. Na pewno są to zupełnie bezstronni eksperci. Z góry, znając realia IIIRP, mogę przypuścić, jak to wyglądało: sąd powołał "biegłych", którzy "ustalili" - bardziej między sobą, niż w rozmowie ze Stefanem W. - co on powinien zeznać, żeby to wyglądało tak, jak w artykule.

Akurat tak się dziwnie wydarzyło, że Stefan W. po 5 latach odsiadki wyszedł z mamra, zabił prezydenta z PO, a w zeznaniach mówi o "układzie gdańskim", czyli posługuje się terminologią publicystyczną. Oczywiście mamy rozumieć, że zaczerpnął ją z TVP Info.

Skoro samo mówienie o układzie gdańskim generuje takie niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia, to ciekawe, dlaczego dziennikarze Michał Majewski i Sylwester Latkowski nie zamordowali Adamowicza? Przecież to oni pisali artykuły i książki na ten temat. Może dlatego, że istnienie układu gdańskiego jest prawdą, a Stefan W. jest po prostu szaleńcem?

To, że morderca powołuje się na jakieś informacje, to w żaden sposób nie wpływa na to, czy te informacje są prawdziwe, czy nie. O istnieniu układu gdańskiego i o aferach Adamowicza mówili wszyscy, PO-owskie media również. Sama PO go przecież wypchnęła za burtę.

Jest taka subtelna różnica, że nakręcanie nienawiści do PiS-u polega głównie na rozpowszechnianiu kłamstw i absurdalnych zarzutów typu: PiS niszczy gospodarkę, PiS prześladuje osoby LGBT, PiS wyprowadza Polskę z Unii, PiS przyjaźni się z Putinem, PiS dzieli Polaków, a krytyka PO polega na rozpowszechnIaniu informacji PRAWDZIWYCH, takich jak właśnie ta o istnieniu układu gdańskiego czy o mieszkaniach Adamowicza. Czujesz różnicę? Co innego jest podawać informacje niewygodne, ale prawdziwe, jak to robi TVP Info oraz inne media, a co innego pleść bzdury właśnie tylko w celu nakręcania nienawiści i zohydzania przeciwnika politycznego, jak to robili w przeszłości nazistowski "Der Sturmer", a dzisiaj - "Sok z buraka" finansowany przez Giertycha przy wsparciu polityków PO.

Zobacz Buniek, jak ty bezmyślnie postępujesz. Próbujesz coś udowodnić, więc bierzesz do ręki pierwsze lepsze informacje, które niby mają potwierdzać twoją tezę, ładujesz jakiś przydługi cytat i cieszysz się, że pokonałeś swojego dyskutanta, mimo że niczego wcale nie udowodniłeś, a tylko się pogrążyłeś i dałeś dowód swojej bezmyślności, bo nijak nie zweryfikowałeś kontekstu podawanych przez ciebie informacji i nie próbowałeś zestawić ich z innymi faktami, po prostu nie przeanalizowałeś sytuacji, jaka miała miejsca, a nawet cię to nie interesowało, bo jedyne co cię interesuje - to pluć na PiS.

Wieńczysław @ 5.173.237.*

wysłany: 2021-06-14 00:18

A tymczasem w Rzeszowie wygrał właśnie taki "buniek", wygadujący takież właśnie buńkowe kocopały. Jego fizjonomia doskonale koresponduje z jego wypowiedziami. Delikatnie mówiąc, jest człowiekiem pozbawionym charyzmy i odpowiedniego poziomu intelektualnego. Buńki się jednak cieszą, bo one lubią, jak wygrywają tacy buńkowi kandydaci.

Widz @ 37.30.6.*

wysłany: 2021-06-14 09:47

Mimo,iż nie jestem psychiatrą ani mechanikiem, potwierdzam diagnozę:

Na czym polega pana* problem , panie * Buniek ?

Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, brak umiejętności jasnego formułowania tzw. " myśli" czy najbardziej prawdopodobne, to

dążenie za wszelką ceną, zwłaszcza pańskiej*śmieszności, żeby PiS-owi dowalić ???

Właściwie to wszystko razem jest wysoce prawdopodobne.

Z prawdopodobieństwem około 110 %.

* - celowo z małej litery

PS. Nick zmieniłem tylko na tym jednym blogu, bo pan RPS ignorował moje posty po swojej zmianie barw politycznych.

Nie publikował mnie jako Widza, zwłaszcza jak dowodziłem, że zostanie przez " nowych przyjaciół" wykorzystany jak guma do żucia.

Albo, nie daj Boże, jak papier toaletowy.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: