Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji.

Podziel się z innymi

| |

Nie oglądaj TVN!

2021-07-08 10:56
PiS postanowił wziąć przykład z Białorusi, Węgier i Rosji i zamknąć telewizje, które nie zgadzają się z prowadzoną przez rząd polityką. Kolejny złożony nocą projekt ustawy - tym razem o radiofonii i telewizji - wymierzony jest w TVN, pozbawiając tę stację możliwości uzyskania koncesji. To kolejny ruch Prawa i Sprawiedliwości po pomyśle przejęcia przez PKN Orlen wydawnictwa Polska Press. Powoli zbliżamy się więc do chwili, gdy będziemy mieli tylko dwa programy telewizyjne: Program Pierwszy TVP i Program Drugi - Telewizję Trwam. Będzie więc wybór i nie będzie można narzekać na brak pluralizmu i demokracji. Grunt, że jest 500+, prawda?

Ameryka - kolebka demokracji - zawsze stała na straży wolności słowa. Można tam kupić Mein Kampf, Czerwoną Książeczkę Mao i dzieła zebrane Lenina. Można głosić najbardziej absurdalne poglądy i krytykować wszystko i wszystkich. Posądzać Joe Bidena, że jest anunnaki i Billa Gatesa o przynależność do Iluminatów Bawarskich. I tak to powinno wyglądać w normalnym kraju. Polska niestety od tej normalności coraz bardziej odstaje.

https://www.rpo.gov.pl/pl/raport_1/860

Sam od lat nie mam telewizora. Nie oglądam ani prymitywnej propagandy TVP, ani seriali na Netflixie. Czytam książki, a mojej córeczce opowiadam bajki. Usunąłem wszystkie social media z wyjątkiem tego bloga. Nie korzystam z komunikatorów. Dlaczego? - bo mam dość manipulacji, bootów, algorytmów profilujących podsuwających ci to, co chcesz zobaczyć i zmuszających cię do kompulsywnych zachowań, obsesyjnego lajkowania i przewijania stron. Czytam różne rzeczy: historię Kościoła, książki ekonomiczne, naukowe, rzadziej beletrystykę. Z częścią poglądów tam artykułowanych zupełnie się nie zgadzam. Ale chcę zrozumieć dlaczego inni uznają je za słuszne.

https://wyborcza.biz/biznes/7,177150,23182834,afera-cambridge-analytica-facebook-wybral-amerykanom.html?disableRedirects=true

20 lat swojego życia spędziłem w PRL słuchając prymitywnej, komunistycznej propagandy mówiącej, że puste półki w sklepach, bo CIA zrzuca nam na pola stonkę, Rosja to nasz największy przyjaciel, a polskich oficerów w Katyniu zabili Niemcy. Dziś słyszę, że to Tusk odpowiada za inflację, fatalny stan polskiej armii oraz że tamci też kradli. Z fajnej idei silnego państwa został nepotyzm pisowskich kacyków, wałki na respiratorach i kurs na dyktaturę. Bo ani Ronald Reagan, ani Margaret Thatcher, choć bardzo prawicowi, nie przypominali w niczym Łukaszenki, Orbana czy Putina. Nie deptali demokracji w swoich krajach, nie prześladowali opozycji. Byli elementami politycznej debaty - odwiecznego starcia pomiędzy prawicą i lewicą, pomiędzy indywidualnością i kolektywizmem, pomiędzy tradycją, a jej odrzuceniem.

Bardzo prawicowy i bardzo katolicki Tomasz Terlikowski napisał dziś na Twitterze: "Zawsze chciałem silnej konserwatywnej, medialnej nogi. w polskiej debacie. Nie chodziło jednak o to, by to nasi mieli wszystko, a tamci nie mieli, ale by było pluralistycznie, normalnie, by była możliwość pełnego wyboru, a nie o to, by administracyjnie i prawnie wybór ograniczać." PiS-owskim cenzorom przypomnę, że stacja, która nie dostanie koncesji może dostać ją w innym kraju i stamtąd nadawać. Tylko czy o to chodzi? By wszyscy stąd wyjechali?


Komentarze

Tito @ 176.114.238.*

wysłany: 2021-07-08 11:38

Wooow! Mocne.

mks @ 77.114.37.*

wysłany: 2021-07-08 12:07

Proponuje Ci Rafalku wyjechadz z teo chorego kraju jest wiele pieknych miesc na swiecie . Czekaja na Ciebie ruszaj

[Rafał: Komuniści podczas Stanu Wojennego tak samo radzili moim przyjaciołom z Solidarności. Widać niewiele się różnicie. Ps "Wyjechać" nie piszemy przez "dź".]

Widz @ 37.30.113.*

wysłany: 2021-07-08 12:30

Proponuję, żeby Pan jednak zaczął czytać nie tylko książki i przestał nam opowiadać bajki.

Wystarczy córce.

Niech Pan zacznie czytać coś oprócz SMS-ów z " przekazami dnia" nowej " matiuszki- partii".

Bo co ja czytam, miedzy innymi ?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji proponuje, aby przepisy o dekoncentracji znalazły się w nowelizacji ustawy o RTV. Pozwoli to załatwić sprawę szybciej i ciszej. Na celowniku znajdą się TVN i Polsat.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji proponuje, aby przepisy o dekoncentracji znalazły się w nowelizacji ustawy o RTV. Pozwoli to załatwić sprawę szybciej i ciszej. Na celowniku znajdą się TVN i Polsat.

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", przepisy uzbroją regulatora w bardzo skuteczne narzędzie ograniczające rozrost grup medialnych. Resort kultury już pracuje nad nowelizacją - ma ona uwspółcześnić przepisy powstałe prawie 30 lat temu. Dodanie kilku artykułów nie będzie więc problemem.
Taka dekoncentracja nie obejmie wprawdzie prasy ani internetu, bo tu władza KRRiT nie sięga, ale na jej celowniku znajdzie się np. TVN czy Polsat. Oprócz dużej liczby kanałów i cennych praw do transmisji sportowych każda z tych telewizji zbudowała swoją przewagę konkurencyjną na dodatkowych polach.
Firma Zygmunta Solorza dysponuje największą w kraju platformą telewizji płatnej (Cyfrowy Polsat), natomiast Grupa TVN zgromadziła największe na polskim rynku zasoby czasu reklamowego, sprzedając spoty w kanałach własnych i wielu stacjach należących do mniejszych nadawców.
informacji dziennika wynika, że w grę wchodzą dwa rodzaje sankcji. Radykalne rozwiązanie to odbieranie koncesji grupom medialnym uznanym za zbyt rozrośnięte. Łagodniejsze - odmowa przedłużenia koncesji na kolejny okres. Dziś 10-letnie koncesje na nadawanie radiowe lub telewizyjne są przedłużane automatycznie.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowelizacja-ustawy-o-rtv-tvn-do,205,0,2408141.html


Ooooooooooo, jaka koncentracja?

To ZAMACH NA WOLNOŚĆ ???

I czytam też, gdzie indziej, czyli w: https://www.rp.pl/Media-i-internet/180609373-Niemcy-maja-obcy-kapital-w-mediach-Dzienniki-wyjatkiem.html


Górna granica: liczba widzów

Każdy prywatny nadawca może w Niemczech posiadać dowolnie dużo kanałów telewizyjnych, ale koncern pokroju Mediaset Silvio Berlusconiego nie miałby prawa bytu. Niemiecka umowa państwowa ws. działalności transmisyjnej wprowadza bowiem ograniczenia odnośnie liczby widzów. Żaden z nadawców prywatnych nie może skupiać więcej niż 30 proc. ogólnej liczby widzów, a jeśli dodatkowo posiada prasę drukowaną, media internetowe czy stacje radiowe górną granicą jest 25 proc. – Nie rozróżniamy między niemieckim a zagranicznym kapitałem, limity są dla wszystkich te same – zaznacza Bernd Malzanini z Komisji ds. Koncentracji w Mediach (KEK), która sprawdza, czy firmy przez przyznanie koncesji lub kupno osiągną dominującą pozycję. Do tej pory dwa koncerny zbliżają się do tej górnej granicy: grupa RTL (ok. 23 proc. widzów) i ProSieben (ok. 19 proc.), ale KEK nie stwierdziła na razie zagrożenia dla różnorodności opinii.

Jakie limity widzów, przecież to ZAMACH NA WOLNOŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

Wieńczysław @ 5.173.250.*

wysłany: 2021-07-08 13:16

"bo mam dość manipulacji"

Ale sam chętnie Pan manipuluje, np. tworząc fałszywy obraz różnic między Polską, a USA. W USA wolność słowa i pluralizm były, ale się zmyły. Teraz panuje tam lewacka poprawność polityczna i to o czym Pan sam wspomniał: boty, algorytmy cenzurujące, fake newsy, trolle, a do tego cancel culture, która ruguje z przestrzeni publicznej wszystko, co nie jest tęczowe.

I niech Pan zapyta Niemców, czy nie mieliby nic przeciwko, aby największy prywatny koncern medialny wspierający określone partie znajdował się w polskich rękach. Wtedy Pan zobaczy skalę tolerancji i pluralizmu na Zachodzie.

[Rafał: Trump przy pomocy Cambridge Analitica wysyłał swoim potencjalnym wyborcom informacje, że jest za bądź przeciw - w zależności od tego czego oczekiwali. Proszę więc nie sprowadzać problemu do lewaków: "Gdy danych jest masa, a korelacje mocne, można wpływać na konkretnych ludzi w zindywidualizowany sposób. Do ludzi bojących się napływu migrantów można mówić o murze i pokazywać im kontekstowe wiadomości. Do zwolenników prawa do posiadania broni – kierować komunikaty o tym, jak Trump popiera ten przywilej. Do przeciwników establishmentu – mówić prostym, swojskim językiem. Dla każdego coś miłego – czyli tak jak działał w kampanii Trump. Słuchając go z boku, trudno było dociec, co naprawdę myśli, wyłowić prawidłowość. I właśnie o to chodziło – spójny przekaz nie miał znaczenia, kluczem było trafienie do pojedynczych ludzi pojedynczymi komunikatami."
https://wyborcza.biz/biznes/7,177150,23182834,afera-cambridge-analytica-facebook-wybral-amerykanom.html?disableRedirects=true
https://wyborcza.pl/7,75968,23162748,potwor-zwany-internetem.html]

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-07-08 17:37

No cóż wróciliśmy do lat 46-60,będą zakładać kołchoźniki .Czy to już dyktatura ?Dwudziestolatkowie napewno wyjadą ,starzy zostaną w najgorszej sytuacji są 40+ którzy już się dorobili .

z autopsji @ 78.88.139.*

wysłany: 2021-07-08 18:04

Pierdoły pan piszesz panie podżegaczu !!! Zaznajom się pan z tym czego ta stacja nie dopełniła zgodnie z prawem i warunkami koncesji !!! Można się dokładnie zapoznać na portalu koncesjodawcy !!!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-08 18:20

Współbiesiadnik Indywidualny Dobrze Zaopatrzony znów w obronie KORYTO+ napisał kolejne kłamstwo. Przecież TVN wydało oświadczenie cytujące zapisy proponowanej uchwały. Uzasadnienie zawsze brzmi rozsądnie ale znający się na rzeczy wiedzą o co chodzi. Każdy OSZUST pięknie uzasadnia swoją propozycję.
Tekst Współbiesiadnika to bełkot. Podobnie jak o tych papierosach w jego d.. no i koszeniu drzew skrzydłami samolotów. Jednak gdy pisał, że Pluskwy i Szczury wywołują problemy dla obywateli to chyba coś było z sensem. Dziwne, że ten tekst pojawił się w kontekście obecnej polityki?
Nowelizacja stanowi, że "Koncesja może być również udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna [...] od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego".
Zatem słowa „pod warunkiem” w Ustawie oznaczają wprost: TVN musi przestać nadawać bo nie dostanie koncesji.
W związku ze złożonym projektem ustawy, telewizja TVN wydała oświadczenie. "Dla TVN najważniejsi są widzowie i ich prawo do rzetelnej, sprawdzonej informacji. To w ich imieniu nasi dziennikarze zadają pytania i od ponad 20 lat patrzą na ręce każdej władzy" – czytamy.
"W nocy przedstawiono projekt ustawy, którym usiłuje nam się zamknąć usta, a widzów pozbawić prawa do wyboru. Pod pozorem walki z obcą propagandą próbuje się ograniczyć wolność mediów" - uważa redakcja.
"Nie ugniemy się pod żadnymi naciskami i pozostaniemy niezależni działając w imieniu naszych widzów" – zapowiedziano.

Widz @ 37.30.117.*

wysłany: 2021-07-08 19:57

Ponieważ szkoda mi czasu na takiego Bardzo Unikalnego Niespotykanie Idiotę Ewidentnie Kretyna czyli w skrócie Buńka, to raz jeszcze tekst,

którego ten Bardzo Unikalny ...Kretyn widocznie nie rozumie:

Widz @ 37.30.16.*

wysłany: 2021-06-21 12:18

Bardzo Unikalny Niespotykanie Idioto Ewidentny Kretynie czyli Buniek, wiem , że myślisz, iż jesteś dowcipny z tym upierdliwym powtarzaniem

rozwinięć PiS i Widz.

Jesteś tylko ŚMIESZNY a to nie to samo, co dowcipny !!!

Kilkudziesięciokrotnie zwracałem uwagę, że to słabe, ale ... upierdliwy Buniek nic innego nie potrafi.

PS. Możesz trzymać sobie tego papierosa w d..., tylko się nie zaciągaj.

Bo się Bardzo ...Kretynie POparzysz !!!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-08 23:59

Słabe to są prezentowane przez Współbiesiadnika argumenty, bo zwykle okazują się kłamstwami. Wyzwiska pod moim adresem takie jak: kretyn czy idiota, a teraz również zwykłe bandyckie groźby oznaczają tylko niski poziom intelektualny przedstawiciela obecnie rządzącej kliki.
Przecież nawet sam wielki Prezes informował, że nepotyzm i kolesiostwo to podstawa tej władzy. Zatem termin Współbiesiadnik jest na miejscu. To słowo do bloga JG też nie ja wniosłem. Miało obrażać innych!
W przedszkolu uczyli: „kto się przezywa to sam się tak nazywa”.
O co chodzi z tym papierosem? Co z tym ma wspólnego pewna część ciała?
Pan Rafał pisał o powrocie byłego naszego premiera do krajowej polityki, teraz o planowanej likwidacji wolnych mediów i iście komunistycznej cenzurze, zaś Współbiesiadnik tylko kłamstwa tu cytuje, ludzi wyzwiskami obraża i jeszcze jak bandyta straszy. Nie wstyd panu? Czy naprawdę „pedagogika bezwstydu” powoduje takie zaślepienie by tak nisko upaść?

jeżyk @ 5.173.251.*

wysłany: 2021-07-09 09:31

Piszesz o to o czym już wszyscy przeczytali.Lubisz jadzić. Po co ???

Marian @ 78.88.136.*

wysłany: 2021-07-09 09:47

Osobiście jestem lekko przerażony mieszaniem się pisu do niezależności mediów, bo stąd już tylko równia pochyła i zmierzanie do takich "demokracji" jak Białoruś, Korea Północna czy nawet Węgry, gdzie Orban właściwie zniszczył niezależne media. Takim pisowskim trollom jak widz czy wieńczysłąw mogę powiedzieć, że gdyby KO była u włądzy to też nie chciałbym likwidacji konkurencyjnych mediów bo konkurencja mediowa jest zdrowa w demokracji, patrzy władzy na ręce i dzięki niej też się rozwijają inne media bo trzeba się starać. Nie mniej jednak nawet jak PIS się wycofa (bo chyba nikt przy zdrowym umyśle nie sądzi, że to przejdzie) to już nieformalnie wpływa na media niezależne, bo pojawi się niezdrowy strach, bo trzeba zaplanować procesy personalne, bo strategia długoterminowa nie może być planowana w takiej sytuacji itp. , ręce precz od wolnych mediów!!!

Marcoone @ 188.146.165.*

wysłany: 2021-07-09 12:02

Niedawno zwolennicy PO z wielką werwą popierali akcję zbierania podpisów za likwidacją TVP Info. Jakoś wtedy nie słyszałem głosów, że to cenzura, ograniczanie wolności słowa, itd. To jak to z Wami jest? Wolność słowa tylko dla jednego poglądu?

Widz @ 37.30.103.*

wysłany: 2021-07-09 13:47

a jednak:

Ponieważ szkoda mi czasu na takiego Bardzo Unikalnego Niespotykanie Idiotę Ewidentnie Kretyna czyli w skrócie Buńka, to raz jeszcze tekst,

którego ten Bardzo Unikalny ...Kretyn widocznie nie rozumie:

Widz @ 37.30.16.*

wysłany: 2021-06-21 12:18

Bardzo Unikalny Niespotykanie Idioto Ewidentny Kretynie czyli Buniek, wiem , że myślisz, iż jesteś dowcipny z tym upierdliwym powtarzaniem

rozwinięć PiS i Widz.

Jesteś tylko ŚMIESZNY a to nie to samo, co dowcipny !!!

Kilkudziesięciokrotnie zwracałem uwagę, że to słabe, ale ... upierdliwy Buniek nic innego nie potrafi.

PS. Możesz trzymać sobie tego papierosa w d..., tylko się nie zaciągaj.

Widz @ 37.30.118.*

wysłany: 2021-07-09 14:27

I tylko dla porządku, bo B.U.N. Idiota. E. Kretyn pisze :

" Słabe to są prezentowane przez Współbiesiadnika argumenty, bo zwykle okazują się kłamstwami. Wyzwiska pod moim adresem takie jak: kretyn czy idiota, a teraz również zwykłe bandyckie groźby oznaczają tylko niski poziom intelektualny przedstawiciela obecnie rządzącej kliki.
Przecież nawet sam wielki Prezes informował, że nepotyzm i kolesiostwo to podstawa tej władzy. Zatem termin Współbiesiadnik jest na miejscu. To słowo do bloga JG też nie ja wniosłem. Miało obrażać innych! '

Moje są kłamstwa, jego " najprawdziwsza prawda".

Dlatego wklejam mój wpis< który wniosłem, " żeby obrażać innych.

To nie jest dla Buńka, nie ten poziom:

Słabe to są prezentowane przez Współbiesiadnika argumenty, bo zwykle okazują się kłamstwami. Wyzwiska pod moim adresem takie jak: kretyn czy idiota, a teraz również zwykłe bandyckie groźby oznaczają tylko niski poziom intelektualny przedstawiciela obecnie rządzącej kliki.
Przecież nawet sam wielki Prezes informował, że nepotyzm i kolesiostwo to podstawa tej władzy. Zatem termin Współbiesiadnik jest na miejscu. To słowo do bloga JG też nie ja wniosłem. Miało obrażać innych!

" Widz @ 37.30.17.*

wysłany: 2021-03-02 19:09

Tylko niech mi nikt nie mówi, że pan Buniek jest osamotniony w ... " bulu".

Po gwałconych krowach i pozbawianych wysiadywania kurach, przyszedł

czas na:

Szkodniki? A gdzie tam! W Strasburgu chcą określać szczury i pluskwy mianem... „współbiesiadników”
Radni Strasburga z koalicji ekologicznej chcą określić szczury i pluskwy nie jako szkodniki ale „współbiesiadnicy”, co ma zmienić nastawienie społeczne do gryzoni i robaków, które pojawiają w domach i mieszkaniach – informuje w poniedziałek regionalny dziennik "Dernieres Nouvelles d’Alsace".

Podczas spotkania Rady Miejskiej radni z koalicji ekologicznej, wypowiadając się na temat dobrostanu zwierząt, w tym szczurów i pluskiew, zaproponowali zmianę terminologii, aby mieszkańcy miasta nabrali „bardziej życzliwego podejścia” do tych stworzeń.

Część radnych reprezentujących opozycję, jak Rebecca Breitman, jest jednak przeciwna propozycji ekologów.

„Musimy zadać sobie pytanie, czy chcemy pomóc ludziom, którzy żyją ze szczurami i pluskwami w niezdrowych warunkach, czy powinniśmy prowadzić kampanię dla szczurów”

– napisała radna w komentarzu dla dziennika.

Szczury występują w wielu dzielnicach Strasburga. Są wszędzie w piwnicach i pojemnikach na śmieci – podkreśla dziennik "DNA".
https://niezalezna.pl/383167-szkodniki-a-gdzie-tam-chca-okreslac-szczury-i-pluskwy-mianem-wspolbiesiadnikow

Ciekawe, jak tam u pana Buńka z ... " współbiesiadnikami".

Bo w Polsce jacyś " faszyści sypią po piwnicach trutkę "

współbiesiadników.

Może pan Buniek zorganizuje NGO " Walka o życie szczu ... UPSS,

współbiesiadników "?

Granty i wsparcie medialne " postempowego" świata - murowane!"


BUNIEK - ŁŻESZ !!!

Jak zwykle i w " całokształcie" !!!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-09 21:22

Wyobraźnia Współbiesiadnika podsyła mu bardzo sugestywny obraz dotyczący jego wersji finału naszych blogowych sporów. Otóż on będzie w końcu miał fizyczną przewagę (teraz może tylko wypisywać wyzwiska) jako niekrępowany moralnością ludzką okrutny oprawca (prawdziwy człowiek wolności, któremu wreszcie wszystko wolno) ja zaś w dziwnej pozycji przypięty do miejsca kaźni z wypiętą w jego kierunku „pewną częścią ciała”. Otwarcie straszy mnie, że mnie tam poparzy.
Powstaje przy tym mnóstwo pytań i nasuwa się wiele hipotez.
Napisał (wielokrotnie się tym tekstem lubując) o mojej osobie w swojej wizji: ”Jesteś (TERAZ) tylko ŚMIESZNY a to nie to samo, co dowcipny !!!” W innej części: „Możesz trzymać sobie tego papierosa w d..., tylko się nie zaciągaj.” No i straszy: „się Bardzo ...Kretynie POparzysz !!”

Warto zastanowić się co autor tych cytatów miał na myśli i co z tego wynika?

Może ktoś mi pomoże tutaj?

Chce mnie torturować, co sugeruje użyty zwrot o przypalaniu by poparzyć. Ale, dlaczego tam? Słowo „dowcipny” w kontekście części ciała ma znaczenie. Wie, że jestem „starym facetem” i mam to co mam do torturowania i nie da się „dowcipnie”. Podkreśla, że to nie to samo ale tam się znajdzie papieros. Czy na pewno papieros? Czy jak się tam znajdzie to którym końcem? Czy autor tego tekstu ma doświadczenie we we wtykaniu tam papierosa by go trzymać. Przecież papieros może zgasnąć i wtedy nie parzy? Papierosa zwykle wkłada się do ust. Czy ten użyty papieros trafi do jego ust? Czy najpierw będzie intensywnie obwąchiwany? (Ci którzy wkładają papierosy do ust często je obwą****ą). Mnie na samą myśl o takim zachowaniu robi się niedobrze. Oczywiście nie ze strachu ale z obrzydzenia.
Ostatnio ujawniono, że u nas w Kraju 300 księży okrutnie te okolice ciał 400 dzieci, ale głównie chłopców paskudnie traktowało. Papież z tej okazji wywalił z roboty 9 (słownie DZIEWIĘCIU) biskupów. Może Współbiesiadnik też z tego środowiska i dla tego tak się rozmarza w temacie tej części ciała? Można by tak długo dywagować, bo znając bełkot Współbiesiadnika nie zakładam by nam wyjaśnił o co mu chodziło.
Kiedyś w dyskusji o „kłamstwie smoleńskim” zamilkł w temacie : Czy prawdą jest, że Putin był przebrany za skunksa i razem z Tuskiem, który to udając zająca stojącego z podniesionymi uszami i nasłu****ąc, namierzył tak ulubioną przez Współbiesiadnika część ciała tegoż skunksa na kurs samolotu i przez podniesienie jego ogona dał mu sygnał do zamachu i ten „pierdem” strącił samolot rządowy?

Można milczeć o tym, ale przecież ta teoria, wpisuje się w narrację obecnych władz, że „kanalie zabiły brata”. Jest Putin i jest Tusk! Ponadto, jest bardziej wiarygodna od tez tzw. „komisji M.”.

Przypomnę historię. Była komisja państwowa i stworzyła RAPORT. Raport stwierdził, że to była katastrofa. Wtedy obecne władze w oparciu o media „finansowane ze wschodu” uruchomiły „przemysł nienawiści” i ta nienawiść jest motorem działania takich osób jak Współbiesiadnik. Stara się swoimi wyzwiskami wzbudzić podobne uczucia u innych. Ten tekst o mojej d. też.
Nie należy mu ulegać, tylko spokojnie z nim rozmawiać i demaskować jego kłamstwa. Raport został odrzucony i powstały pojęcia „kłamstwo smoleńskie i „mafie watowskie” stając się FUNDAMENTEM doktryny konfliktu polsko-polskiego. Fundament padł ale nienawiść i wynikająca z tego zakłamana medialnie rzeczywistość trwa. Kłamstwa płyną wciąż strumieniem. O tamtych kłamstwach nie można milczeć. Skoro wtedy kłamali to i teraz to czynią!
Ciekawym jest przypadek Wielce Szanownego Pan Wieńczysława. Otóż on przyznał, że w Smoleńsku była katastrofa. Wie też, że żadne „mafie watowskie” nie istniały. Jednak szczera nienawiść do ludzi, którzy tworzyli historię Polski w latach poprzednich rządów, wzbudzona tymi kłamstwami w nim tkwi. Ten tekst o panu Nowaku o tym świadczy.
Inny przypadek to pan/pani Marcoone @ 188.146.165.* Broni partyjności TVP Info argumentami „cenzura, ograniczanie wolności słowa, itd.”
Warto w tym kontekście podać przykład. Na osiedlu „grupa trzymająca władzę” zbiera kasę na chodnik. Jednak pozwala po nim chodzić tylko „swoim”. Pozostali „płatnicy” muszą chodzić opłotkami, a nawet gdy już sobie wydepczą dobrą ścieżkę (patrz TVN) to wysyła się traktor by to zaorał.
Telewizja publiczna, skoro wymusza haracz finansowy od wszystkich, powinna utrzymywać powszechnie znane standardy dziennikarstwa. Gdy ich nie dotrzymuje to pada argument by ją zlikwidować. Argument: „Skoro my brniemy po błocie to i inni też powinni, będzie taniej.” brzmi logicznie. Ale moim zdaniem, oczywiście lepsza jest opcja: przywrócić Telewizję Publiczną.
Ale wtedy należałoby przestrzegać PRAWA. Jak wiadomo obecna władza nie lubi PRAWA. Dla nich wykładnią wszelkich praw jest Prezes, a nie Konstytucja.
Wiem, że Wielce Szanowny Pan Wieńczysław jest w stanie napisać piękny elaborat, że nie istnieją żadne standardy dziennikarskie tak jak i standardy praworządności. Niemniej jednak, uprzedzając wysiłki, informuję, że obecny premier podpisał dokument w którym napisano, że takie standardy są i gdy nie będą przestrzegane to będzie mniej pieniędzy.
I zasmażka ......

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-10 00:17

Nie! To niemożliwe! Kabaret? Film Bareji?
Wielce Szanowny Pan Radny, a nasz Gospodarz informuje, że były premier pan Tusk wraca ze Strasburga by walczyć z PIS. Ponadto informuje, że PIS chce wypędzić z Polski kapitał amerykański bo ponoć to WROGI dla nas kraj. A tu taki tekst obrońcy PISu: „W Strasburgu chcą określać Pluskwy i Szczury mianem... „współbiesiadników”. No i wyraz troski jakiejś tamtejszej radnej: „Musimy zadać sobie pytanie, czy chcemy pomóc ludziom, którzy żyją z Pluskwami i Szczurami w niezdrowych warunkach?”
Bareja by tego nie wymyślił.
No i pytanie: Co ja na to?
Odpowiadam: NIC!
Ale! Mam nową teorię za co był przebrany Putin gdy strącał samolot w Smoleńsku. Nie opiszę jej jednak teraz i dla urozmaicenia bloga naszego Wielce Szanownego Gospodarza zaproponuję, by i inni się dołączyli do zabawy tworzenia kolejnych idiotycznych teorii spiskowych. Wszak oficjalny Raport nie jest oficjalny, a nowy wciąż niegotowy.
Niby jest nad czym rozpaczać, bo ludzie zginęli ale nawet w czasach OKUPACJI i obozów śmierci powstawały takie (słabo pamiętam ten tekst) makabreski:
Po ulicach sobie deptam,
patrzę leży trup tu, trup tam.
Trupy całe, części trupa,
ręka, noga, nawet d**a.
Dziury w trupach jak u gąbki,
to od bombki…
Czasy mamy nieciekawe, ale na uśmiech nawet przez łzy warto chwilę poświęcić.

Widz @ 37.30.101.*

wysłany: 2021-07-10 09:02

WOW, ŁOŁ.

BUHAHAHAHAHAHAHAHA.

Jestem pod wrażeniem wiedzy Bardzo Unikalnego...Idioty E... Kretyna ( w skrócie : Buniek) w temacie torturowania papierosem w odbytnicy.

Nie tylko dowiedziałem się " jak ", ale też , że : " Chce mnie torturować, co sugeruje użyty zwrot o przypalaniu by poparzyć. "

BUHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA.

Na marginesie, skąd taka wiedza u naszego Bardzo U...N...Idioty E...Kretyna?

Baaa, tam jest nawet cała " papierosologia" !!!

Czyżby SB a nawet , sądząc po wieku deklarowanym UB, że o Gestapo nie wspomnę !!!

BUHAHAHAHAHAHA.

A teraz poważnie:

Ponieważ szkoda mi czasu na takiego Bardzo Unikalnego Niespotykanie Idiotę Ewidentnie Kretyna czyli w skrócie Buńka, to raz jeszcze tekst,

którego ten Bardzo Unikalny ...Kretyn widocznie nie rozumie:

Widz @ 37.30.16.*

wysłany: 2021-06-21 12:18

Bardzo Unikalny Niespotykanie Idioto Ewidentny Kretynie czyli Buniek, wiem , że myślisz, iż jesteś dowcipny z tym upierdliwym powtarzaniem

rozwinięć PiS i Widz.

Jesteś tylko ŚMIESZNY a to nie to samo, co dowcipny !!!

Kilkudziesięciokrotnie zwracałem uwagę, że to słabe, ale ... upierdliwy Buniek nic innego nie potrafi.

PS. Możesz trzymać sobie tego papierosa w d..., tylko się nie zaciągaj.

Widz @ 37.30.101.*

wysłany: 2021-07-10 09:15

Panie Rafale, czy nie jest Pan wdzięczny Tuskowi, że dzięki niemu, Panka córka nie wyjedzie za granicę i Pana nie zostawi w tym " tenkraju"?

Marcoone @ 78.88.144.*

wysłany: 2021-07-10 14:19

Jaki by ten przekaz nie był to jest inny niż to co prezentują media opozycyjne więc siłą rzeczy przykłada się on do zwiększenia pluralizmu na rynku medialnym - w sposób dziwny, ale w takiej nierównowadze informacyjnej w zasadzie jest to jedyne wyjście aby mógł przebić się inny pogląd niż TVN-owski i Gazetowyborczy (tutaj całe szczęście GW nie ma już takiej pozycji jak przed 10-15 laty). TVP prezentuje to w sposób prymitywny i za to w przyszłości zapłaci, bo takiego sposobu przekazu treści nie da się utrzymać na dłuższą metę - stanie się askuteczny, ale to już problem TVP i PiS-u.
Ja wiem, że Buńkowi marzy się powrót do czasów, gdy wszystkie stacje telewizyjne mówiły to samo (rząd działa mega, w UE jesteśmy prymusami i właśnie nas po raz kolejny po pleckach poklepali - a że ludzie tego jakoś tego nie czują w portfelach to widać wina tych ludzi - nie umieją wykorzystać sytuacji), a jeden redaktor (nie Wilk) to śpiewał Tuskowi 100 lat. Pamiętam, że sam Tusk był tym zażenowany bo widział że to za dużo wazeliny. Do czasów, gdy wszystkie telewizje (państwowa i prywatne) przemilczały fakt przesłuchania Prezydenta Komorowskiego przez prokuraturę.
Ależ Wy się boicie utraty monopolu na rynku medialnym - jeden klocek (TVP) wypadł z tej układanki i już nie da się wygrać wyborów demokratycznych :)

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-10 22:24

Oczywiście poziom Pomyj i Szamba Współbiesiadnika Indywidualnego Dobrze Zaopatrzonego poraża. Twierdzi, że młodzież uczył. Faktycznie z ortografią sobie radzi dobrze. Ale logiki w jego wypowiedziach nie sposób dostrzec. Może zacytuję, po lekkim liftingu fragment:
Współbiesiadniku Indywidualny Dobrze Zaopatrzony, wiem , że myślisz, iż jesteś dowcipny z tym upierdliwym powtarzaniem BUHAAHA ……. (i tak 100 razy)
Jesteś tylko ŚMIESZNY.
I papierosa w d…..
W jakimś kabarecie używali: „i zasmażka.” Moim zdaniem lepiej brzmi niż o tym papierosie w d.. Ponadto, GOSPODARZ może śmiało zakrzyknąć: „że ja się kiedyś z takimi debilami zadawałem”.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-10 23:24

Wpis Pana/Pani Marcoone@ 78.88.144.* świadczy, że chyba nie zrozumiał/zrozumiała mojego tekstu. Napiszę inaczej w formie pytania: Czy Pan/Pani zgadza się aby na Pan/Pani osiedlu „grupa trzymająca władzę” mogła przemocą wymuszać haracz na zakup i utrzymanie samochodu z pełną świadomością, że ten samochód będzie eksploatowany tylko przez członków i na korzyść tejże „grupy trzymającej władzę”?
W powyższym kontekście zapis: „TVP prezentuje to w sposób prymitywny i za to w przyszłości zapłaci, bo takiego sposobu przekazu treści nie da się utrzymać na dłuższą metę - stanie się askuteczny, ale to już problem TVP i PiS-u.” jest nielogiczny. Przecież to my płacimy!!! To są ogromne sumy!
Ponadto wypraszam sobie formę „Wy” jak bez używania zwrotów grzecznościowych: pan, pani. To jest blog Radnego i kultura wypowiedzi powinna obowiązywać. Chyba Pan/Pani nie chce by chamstwo zdominowało blogi JG24? Wyzwiska Współbiesiadnika naprawdę robią złą robotę i szkodzą możliwości wymiany poglądów przez obywateli oferowaną przez Gospodarza.
Informuję, że marzy mi się co innego niż przekazana sugestia...

widz @ 37.30.118.*

wysłany: 2021-07-11 09:36

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA.

Bardzo Unikalny Niespotykanie Idiota Ewidentnie Kretyn czyli Buniek istnieje.

Jego nie wymyślił żaden Bareja.

Nie miał aż takiej wyobraźni.

Buńka ktoś urodził.

Podejrzewam, iż, ponieważ było to dawno, że była to jednak kobieta.

Żal mi jej, ale skąd mogła wiedzieć.

PS. Panie Rafale," GOSPODARZU " !!!, jak się Pan teraz czuje, zadając się z takim Idiotą i Kretynem , jak ... Bardzo Unikalny ....

PS II. Najśmieszniej jest jednak, gdy idioci usiłują oceniać logikę. :)))))))))))))))))))

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2021-07-12 07:22

Zastanawiam się po której stronie byli by widz i wieńczysław 80 lat temu w Jedwabnym ,Myślenicach ,Kielcach ,Mielcu i w wielu wsiach, miasteczkach .

Dziś nie ma Żydów to znaleźli sobie swoich oby mieć upust nienawiści .
Tylko to jest dziwne że atakują wszelkie inności po przeciwnej stronie a hołubią swoich i wśród kleru.

Wczoraj prezydent grzmiał'nie dopuszczę "ja jako prezydent" do relokacji uchodźców,imigrantów.
Może by się zapoznał z raportem ://www.planeta.pl/Ciekawostki/Wyciekl-raport-IPCC.-Nadciaga-KONIEC-SWIATA-ziemia-bedzie-plonac-29-06-2021
Przybędzie nie kilkaset ,nie kilkanaście tysięcy a milion ludzi z obszarów gdzie temperatura przekroczy 50 stopni. Czeka nas wojna o WODĘ a także o żywność.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2021-07-12 16:09

Panie soclib@ 78.10.209.* nie ma nad czym się zastanawiać. Wielce Szanowny Pan Wieńczysław stałby z boku i jako mistrz walki na słowa zachęcał gorącym stosownym słowem zaś Współbiesiadnik BUHAHA ochoczo by się zabawiał. Nie wiem czy na ulicach by przypiekał żywym ogniem jego ulubioną część ciała ofiar ale pewnie gdzieś w zaciszu to ho, ho i to z okrzykiem BUHAHA.
Przecież wtedy odbieranie życia tym co nie chodzili do właściwego kościoła to była normalna rzecz gdy pęta cywilizacji zachodniej były przez sytuację polityczną luzowane.
W 1938 roku władze katolickie spaliły 150 cerkwi i zabiły tylko dwóch przedstawicieli duchowieństwa, ale w ramach niby stosownej odpowiedzi, wierni prawosławni po aprobacie przerażonych tym czynem duchownych okolicznych cerkwi, okrutnie się z katolikami zabawiali. Na Wołyniu znane były przypadki wystawiania na widok wianuszków dzieci pomordowanych i oplecionych wokół dużych drzew by zrobić stosowne wrażenie na katolikach.
W Jedwabnem i setkach innych miejsc w Polsce katolicy mordowali też okrutnie wyznawców znienawidzonej religii Mojżeszowej. Religia daje władzę więc rzecz w zakresie siły motywacji jest zrozumiała, gdy się chce zdobyć zarówno władzę jak i pieniądze/majątek, nie mając przy tym żadnych hamulców moralnych, którymi to przywódcy religijni, są w stanie, jak widać z przykładów historycznych, skutecznie sterować. Przez lata szczuto i prowadzono kłamliwą propagandę opartą o medialną siłę kościoła.
Rzecz bywa organizowana przez kapłanów i przykład Jedwabnego jest adekwatny dla tej tezy. Mamy zeznania z procesów i co ważniejsze w archiwach zdjęcia wykonane przez hitlerowców, którzy kilka, z tysięcy takich mordów, Polaków na Polakach innego wyznania, fotograficznie udokumentowali. Teraz też mamy kłamliwą propagandę i amoralnych przywódców religijnych na dodatek wspieranych przez władzę dla której kłamstwo i pazerność to normalka. Teraz też mamy Podjudzanie i Szczucie.
Organizacja, o której źródłach finansowania nie można pisać, organizuje seanse nienawiści do osób nie uznających nakazów promowanej przez nich religii i wozi ohydne zdjęcia na samochodach. Ci ludzie nie mają hamulców moralnych. Druga strona się hamuje i rozumie, że pokazywanie takich rzeczy publicznie to zło ale przecież gdy rozbite nosy, połamane ręce i siniaki zostaną zastąpione trupami porzuconymi w krzakach zabitymi przez nieznanych sprawców, to kto wie czy tysiące ludzi przerażonych czynami „tituszek biskupów”, nie wyjdzie z tymi zdjęciami, obrazującymi obcinanie głów łopatą, roztrzaskane głowy dzieci, itp.
Panie soclib@ 78.10.209.* może taki szpaler przed kościołem, ludzi z takim zdjęciami i napisami: „Czy chcecie takiego losu dla nas?” „Czy chcecie aby wasze dzieci tak zabijały nasze dzieci”, ostudziłby zapały ludzi kościoła wspierających marsze tych co podpalili MPIK i mieszkanie w Warszawie?
Kto wie, może to mniejsze zło jest sposobem na to, by do takich teraz rządzących Współbiesiadników i promujących „pedagogikę bezwstydu” przebić się jednak przekazem: „My się boimy we własnym kraju takiego losu i czy władzy nie jest jednak wstyd?”

Widz @ 37.30.119.*

wysłany: 2021-07-12 18:05

Naprawdę rozśmieszył mnie tekst antyklerykała soclib @ 78.10.209.*.

Jest zdolny, zdolny do wszystkiego.

Potrafi wmanewrować kleryków w każdą sprawę, nawet w przysłowiowe życie mrówek.

Intymne życie mrówek.

W komunie zwanej mrowiskiem.

Dlatego nie dziwi mnie, że i ja zostałem tym co " hołubi" " swoich i wśród kleru".

Wprawdzie ja zawsze powtarzałem, że brzydzą mnie i oczekuję dla nich kary, pedofile z duchowieństwa wszystkich wyznań, podobnie jak

nauczyciele, instruktorzy sportu, śpiewu, tańca, plastyki itd. instruktorzy harcerstwa, politycy i polityczki, itd. itp.

Wszyscy pedofile, wszystkich możliwych płci.

Podobnie, jak przekrętasy i złodzieje z kręgu duchowieństwa, polityki, tzw. działaczy społecznych.

No, ale soclib wie swoje.

Bo soclib nie ma nic lepszego do roboty i czyta, i szuka pałki na PiS, PAD-a i kler.

Może to być nawet ciekawostka z portalu planeta, ale o hiobowym wydźwięku:

" Przybędzie nie kilkaset ,nie kilkanaście tysięcy a milion ludzi z obszarów gdzie temperatura przekroczy 50 stopni".

" Milion przybędzie, jak temperatury przybędzie"!

Ho, ho, ho !

A co z tym :

https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/promoting-our-european-way-life/statistics-migration-europe_pl

W 2018 r. 2,2 mln imigrantów przybyło do UE

0,9 mln osób wyemigrowało z UE

Całkowita imigracja netto do UE: 1,3 mln osób.

MILION TRZYSTA TYSIĘCY NIE CZEKAŁO NA TEMPERATURĘ !!! ???

A teraz soclib powinien przeczytać i pomyśleć, o ile to możliwe:

Źródło : https://wpolityce.pl/swiat/558260-szwedzi-maja-dosyc-migrantow-kraj-niczym-w-stanie-wojny

Szwedzi mają dosyć migrantów, wojen gangów i gwałtów. „Niektóre części Szwecji są obecnie niczym kraj w stanie wojny”

Z opublikowanego w tym tygodniu sondażu wynika, że jeżeli wybory odbyłyby się teraz, ponad połowa Szwedów zagłosowałaby na nowy centroprawicowy sojusz konserwatystów i populistów.

Z opublikowanego w tym tygodniu sondażu wynika, że jeżeli wybory odbyłyby się teraz, ponad połowa Szwedów zagłosowałaby na nowy centroprawicowy sojusz konserwatystów i populistów.

Z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Demoskop wynika, że gdyby teraz doszło do wyborów ponad połowa Szwedów zagłosowałaby na centroprawicowy blok Umiarkowanych, Liberałów, Chrześcijańskich Demokratów i populistów.
poster

Poparcie dla szwedzkich Socjaldemokratów od czasu wyborów w 2018 roku sukcesywnie spada wraz ze wzrostem przestępczości imigrantów, liczby strzelanin i wojen gangów. Wielu bowiem łączy wzrost przestępczości z masową migracją. Wśród nich jest komisarz policji Erik Nord, który stwierdził:

Nie jest już sekretem, że większość problemów z gangami i zorganizowaną przestępczością wraz ze strzelaninami i eksplozjami jest powiązana z migracją do Szwecji, jaka miała miejsce w ostatnich dekadach.

Kiedy masz, tak jak ja, szansę obserwowania spraw na poziomie indywidualnym, widzisz wyraźnie, że każdy, kto strzela czy jest zastrzelony w wojnie gangów pochodzi z Bałkanów, Bliskiego Wschodu, północnej albo wschodniej Afryki

— dodał.

Åkesson: „Importowana przestępczość” zniszczyła kraj

W zdecydowanie ostrzejszych słowach wypowiedział się po zabójstwie policjanta w strefie no-go lider szwedzkich Demokratów Jimmie Åkesson, który wyraził opinię, że „importowana przestępczość” zniszczyła kraj.

Åkesson komentując tragiczną w skutkach strzelaninę w Biskopsgården w Gothenburg, w której zginął oficer policji, stwierdził, że „zorganizowana i w większej mierze importowana przestępczość świętuje swoje kolejne zwycięstwo nad Szwecją”.

W jego ocenie rządzący Socjaldemokraci są winni wzrostu brutalnej przestępczości ze względu na „kpiąco łagodne kary” dla przestępców.

To segregacja w rozdartej Szwecji karmi przestępczość gangów. Multikulturalizm i masowa imigracja sromotnie zawiodły. Podzieliły i zniszczyły nas kraj
— mówił.

Potrzeba lepszej polityki deportacyjnej

Wśród rozwiązań obecnych problemów, w tym w szczególności związanych przestępcami-obcokrajowcami, Åkesson wymienił lepszą politykę deportacyjną wskazując, że przybywanie z niestabilnego kraju nie stanowi powodu, aby kogoś nie deportować.

Jeżeli na przykład pozbawiłeś kogoś życia – sytuacja w kraju pochodzenia stanowi kompletnie nieinteresujący szczegół – powinieneś być tam odesłany, niezależnie od tego, jak jesteś temu niechętny

— przekonywał.

Nieco wcześniej Åkesson po publikacji raportu odnośnie do przestępstw z użyciem broni (Szwecja ma największy odsetek ofiar śmiertelnych strzelanin) oświadczył, że Szwecja jest niczym kraj w stanie wojny ze względu na „importowaną” przestępczość i bezrobocie, mówiąc:

Niektóre części Szwecji są obecnie niczym kraj w stanie wojny. Ulice i skwery zostały wydane w ręce przestępczych gangów. Strzelaniny, morderstwa i zemsta są dyktowane przez liderów klanów.

Jak donoszą media, kwestia deportacji migrantów-kryminalistów od lat stanowi kluczowy temat w Szwecji, bez względu na to, że aktywiści blokowali deportacje, lub sądy odmawiały usuwania skazanych migrantów-kryminalistów, jak było w przypadku jednej sprawy z zeszłego roku migranta, który ponad 100 razy zgwałcił dziecko, ale udało mu się uniknąć deportacji.

Ostatnio migranci znaleźli skuteczny sposób na unikanie odesłania do kraju pochodzenia, a mianowicie odmawiają poddania się testowi na koronawirusa. W maju 21-letni Afgańczyk skazany za gwałt na 14-letniej dziewczynce odmówił zrobienia testu na koronawirusa i dzięki temu udało mu się pozostać w Szwecji.

Wydaje się, że szwedzkie społeczeństwo ma już dość rządów socjaldemokratów i to właśnie dlatego zmienia polityczne preferencje.

Tam nie ma i nie było m.in. PAD-a, więc mają, to co mają.

A teraz moja konstatacja, równie" błyskotliwa", co soclibowe : " Zastanawiam się po której stronie byli by widz i wieńczysław 80 lat temu w

Jedwabnym ,Myślenicach ,Kielcach ,Mielcu i w wielu wsiach, miasteczkach ".

Ja się więc teraz zastanawiam, po czyjej stronie jest soclib, czy tego ponad 100 razy zgwałconego dziecka, czy tego IMIGRANTA, który to

dziecko gwałcił ?

Tej 14-to latki czy tego 21- letniego gwałciciela ???

I tak sobie myślę, że tych imigrantów, bo soclib nigdy gwałconych dzieci nie bronił!!!

Widz @ 37.30.101.*

wysłany: 2021-07-13 09:13

Ponieważ szkoda mi czasu na takiego Bardzo Unikalnego Niespotykanie Idiotę Ewidentnie Kretyna czyli w skrócie Buńka, to raz jeszcze tekst,

którego ten Bardzo Unikalny ...Kretyn widocznie nie rozumie:

Widz @ 37.30.16.*

wysłany: 2021-06-21 12:18

Bardzo Unikalny Niespotykanie Idioto Ewidentny Kretynie czyli Buniek, wiem , że myślisz, iż jesteś dowcipny z tym upierdliwym powtarzaniem

rozwinięć PiS i Widz.

Jesteś tylko ŚMIESZNY a to nie to samo, co dowcipny !!!

Kilkudziesięciokrotnie zwracałem uwagę, że to słabe, ale ... upierdliwy Buniek nic innego nie potrafi.

PS. Możesz trzymać sobie tego papierosa w d..., tylko się nie zaciągaj.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: