Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji.

Podziel się z innymi

| |

Malowany ambasador.

2022-05-10 10:14
Rosyjski ambasador Siergiej Andriejew w poniedziałek wraz z delegacją chciał złożyć kwiaty pod Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. Ukraińscy demonstranci uniemożliwili dyplomacie złożenie kwiatów i oblali go czerwoną farbą. 9 maja Rosja obchodzi Dzień Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Dzień później niż reszta świata, bo Sowieci nie załapali się na podpisanie kapitulacji i musiano wszystko powtórzyć. Dla Rosjan Dzień Zwycięstwa to najważniejsze święto narodowe w roku.

Nasze stosunki z Federacją Rosyjską są, delikatnie mówiąc, nie najlepsze. Polska aktywnie wspiera Ukrainę, a Rosjanie zakręcają nam gaz i odgrażają się, że jesteśmy następni w kolejce. To nie jest czas na wzajemne uprzejmości. Tym niemniej dopuszczenie ukraińskich demonstrantów do ambasadora i pozwolenie na oblanie go farbą podczas składania kwiatów to obraz stanu polskich służb. Za taki incydent w normalnym państwie poleciałaby głowa komendanta Policji odpowiedzialnego za zabezpieczenie imprezy. Bo co by było, gdyby dyplomata został oblany kwasem, dźgnięty nożem czy zastrzelony?

PiS nie widzi jednak problemu. Jego rzecznik - Radosław Fogiel - powiedział, że "nikt o zdrowych zmysłach nie stanie po stronie rosyjskiego ambasadora, który chciał splunąć Polakom w twarz czcząc radzieckich żołnierzy". Cóż, teraz zapewne nikt nie stanie po stronie zaatakowanego przez "nieznanych sprawców" polskiego ambasadora w Moskwie czy polskiej delegacji w Katyniu.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-fogiel-nikt-o-zdrowych-zmyslach-nie-stanie-po-stronie-ambasa,nId,6013308

Jedynym głosem rozsądku w rządzie jest głos szefa dyplomacji Zbigniewa Raua, który powiedział: "Wydarzenie, które miało miejsce dzisiaj podczas składania wieńców przez Ambasadora Federacji Rosyjskiej na Cmentarzu Poległych Żołnierzy Sowieckich było godnym ubolewania incydentem, który nie powinien mieć miejsca". Minister podkreślił także, że "dyplomaci cieszą się szczególną ochroną, bez względu na politykę, którą prowadzą ich rządy".

https://dorzeczy.pl/opinie/298657/polskie-msz-potepia-atak-na-rosyjskiego-ambasadora.html

Daleki jestem od przyjaznych gestów względem Rosji. Tym niemniej zapewnienie bezpieczeństwa akredytowanym w Polsce dyplomatom należy do obowiązków państwa. A pisowskie państwo nie dość, że sobie z tym nie radzi, to jeszcze nie widzi problemu, gdy dochodzi do ataku na osoby chronione immunitetem. Oczywistą oczywistością było, że ambasador napotka demonstrantów i Policja powinna otoczyć go kordonem. A przecież umie to robić, bo wszyscy pamiętamy jak zabezpieczano dom Prezesa, gdy wybierały się tam wkurzone kobiety. Nie chcę bawić się w teorie spiskowe, ale może rządowi właśnie chodzi o eskalację konfliktu? Bo przecież Jarosław Kaczyński już ma dowody, że brata zabił mu Putin z pomocą Tuska więc może pora złożyć Polskę na ołtarzu całopalnym swojej wendety?

https://wiadomosci.wp.pl/sluzby-nie-zdaly-egzaminu-gen-rapacki-uderza-w-rzad-i-policje-politycy-pis-bagatelizuja-sprawe-6767338307804064a

Komentarze

Jola @ 176.114.238.*

wysłany: 2022-05-10 10:52

Z ochroną zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza też sobie to państwo nie poradziło.

J23 @ 31.60.69.*

wysłany: 2022-05-10 11:58

Prowokacja.

Marcoone @ 37.30.104.*

wysłany: 2022-05-10 15:16

Jolu ... nie brnij w ten temat. To niedobra jest o tym mówić, bo z ochroną swojej imprezy to sobie kolega Owsiak, a raczej ludzie odpowiedzialni za organizację finału w Gdańsku, nie poradzili. I Prezydent Gdańska niestety za owa niefrasobliwość organizatorów zapłacił cenę najwyższą.

A wpis gospodarza bloga jak zwykle ostatnio z d...y. Ale rozumiem, trzeba się starać to może dadzą jakieś miejsce biorące w wyborach. Wiadomo, że element napływowy musi się starać bardziej.

basta !!! @ 78.88.139.*

wysłany: 2022-05-10 19:59

Tego kacapskiego gnoja wywalić na zbity pysk z Polski !!!!

Widz @ 37.30.100.*

wysłany: 2022-05-10 20:15

RPS:

" Bo przecież Jarosław Kaczyński już ma dowody, że brata zabił mu Putin z pomocą Tuska więc może pora złożyć Polskę na ołtarzu całopalnym swojej wendety?"

Panie Rafale, czy u Pana wszystko w porządku?

Nie ma Pan gorączki?

Ile ma Pan temperatury?

To co z Pana zacytowałem, to Pana osobiste patologiczne przypuszczenia?

Ma Pan na to jakieś dowody?

A może to są wiadomości ze źródła, celnie wskazanego przez Marcoone @ 37.30.104.*???

Można powiedzieć, że ostatnio bardzo często korzysta Pan z tego źródła.

Czy to jest Pana osobiste źródło, na którym Pan ...siedzi?

Widz @ 37.30.100.*

wysłany: 2022-05-10 20:30

RPS:

" A pisowskie państwo nie dość, że sobie z tym nie radzi, to jeszcze nie widzi problemu, gdy dochodzi do ataku na osoby chronione immunitetem.".


A jakie, czyje to było państwo, gdy spalono budkę strażnika rosyjskiej ambasady w 2013 roku?

Czyżby swój?

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/872142,rozmowa-bienkowska-wojtunik-o-spaleniu-budki-przed-ambasada-rosji-wideo.html


A teraz niech Pan sięgnie głęboka do tego swojego źródła i z tej d... opisze nam udział w tym incydencie Kaczyńskiego do spółki z Macierewiczem.

Sie Pan nie boi, Pan to potrafi!

Fakty @ 37.248.152.*

wysłany: 2022-05-11 11:29

TO DLA MŁODYCH.Aliańci podzielili Europę ,zostawiajĄć nas w łapach ludobójcy..lUDOBÓJCA ZDECHŁ ,I POTEM ,BYLIŚMY NAJWESELSZYM I W MIARĘ WOLNYM ,BARAKIEM W JEGO OBOZIE.;.W YZWOLIŁO NAS ,ALBO ZNIEwoliło ,niepotrzebne skreslić ,600000 ,pogibłych czerwonoarmistów.Ja ich widziałem ,i to oni ,w ostatniej chwili ,uratowali,umierająćego z głodu ,dając kartoszkęi ,,smarżoną na łoju i gorzki czaj ,przed śmiercią ,.gDYBY ZOSTAŁ ADOLF ,DRUGI LUDOBÓJCA ,ZOSTAŁBYM NIEWOLNIKIEM .Aha.Koniew ,uratował Kraków przed zagładą ,to pomnik wyrzucili z miasta.I taka uwaga.Nawoływanie Niemców ,aby się zbroili ,to błąd czy głupota.tĘPAKI NIE KUMAJA ,ŻE za Nysą MOŻE URODZIĆ SIĘ DRUGI ADOLF ,I SUIEGNIE PO NASZE MIASTO .A ZACHÓD BęDZIE PODSYŁAŁ NAM BROŃ ,,,GDY WYEMIGRUJEMY DO Czech?

Borevitch @ 195.170.5.*

wysłany: 2022-05-11 17:34

rafał , może czas do uczciwej pracy już iść .., a nie takie bzdury pisać.

Ps .
ławrowa powinni zamknąć już w czasie negocjacji 10 marca w Antalyi , z szefem ukraińskiej dyplomacji Dmytrem Kułebą.

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-11 20:39

Wrzucam tu komentarz
spod ostatniego wpisu Piotra Wielguckiego
na jego blogu Kontrowersje.
Rodzaj proroctwa. Bzdury?
Oby tak było.

Ufol
11 maja 2022 W 18:44
Tak tajna ta pisowska nasiadówka partyjna, że wszyscy o niej debatują. Te orły intelektu porażają swoją “błyskotliwością”. Nad czym dziś debatują?
Poza tematami podrzuconymi przez Szanownego Egona;
Może nad tym, jak, możliwie wiarygodnie, zrzucić z siebie władzę?
(Wicie, rozumicie, my już nie rządzim, no to nie do nas z pretensjami.)
Co się tyczy Ukrainy;
Rosjanie odwalają tam brudną robotę, czyli denazyfikują ten kraj. Powinniśmy ich, po wielkiemu cichu, wspierać w tym, jakże zbożnym dziele. Niestety zdecydowaną większość naszego społeczeństwa stanowi motłoch, którego płytkość emocjonalna i poziom realnej percepcji świata, w tym polityki, po prostu przeraża. Nie wspominam już o erudycji tzw. mas, czy posiadania idei wyższych, takich jak, np. troska o przyszłe pokolenia Polaków, bo o tym nie ma mowy. Stąd powszechne umiłowanie banderowców i zaproszenie ich do Polski, jako pokrzywdzonych wcielonych aniołów.
Podziękują nam za tą wspaniałomyślność, czyt. bezdenną głupotę.
Zrobią to, gdy nadarzy się okazja, wypróbowanymi wołyńskimi metodami.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-11 21:29

Na NJ24 jest fajny artykuł (Rzeczpospolita hejterska) nt. hejtu. Jak wiadomo gdy obecnie rządzący doszli do władzy to powołali Ministerstwo Hejtu by Gorszy Sort flekować. Co na temat hejtu napisano w tym artykule:
„Kiedyś ktoś, kto chciał dokuczyć, obrazić miał do dyspozycji rozsiewanie plotek, wycinanie z gazet literek i układanie i wysyłanie anonimów. Dzisiaj siada przed monitorem wchodzi na media społecznościowe, portale i bez większych kłopotów rozdaje ciosy na lewo i prawo. Kwestia technologii. Znamienne, że wpisy pełne nienawiści, niechęci, dyskredytujące innych znajdujemy nawet pod informacjami neutralnymi, np. dotyczące pogody. Hejter ma do tego poczucie bezkarności, bo kryje się pod nickami, występuje anonimowo. Osobna sprawą jest, że ta anonimowość to mit, bo organa ścigania mają narzędzia, aby ustalić autorów wpisów. Demokratyzacja życia pozwala każdemu mieć wysokie aspiracje, a potem być zawiedzionym. Każdy może czuć się ważny i uznać, że zna się na wszystkim – medycynie, wychowaniu, gospodarce, ekologii itd. itp. Stąd łatwość oceniania, nieprzebierania w słowach – w imię prawdy, wolności wypowiedzi. Nie ma przy tym hamulców typu, co wypada, a co nie. O zważaniu na odczucia innych, takt, nikt nawet nie myśli. Im mocniej, tym lepiej.
– Ten styl z internetu, brak zahamowań w ferowaniu skrajnych ocen, obrażaniu na podstawie wątłej wiedzy, niedopuszczalne uproszczenia i manipulacje zdają się przenikać do życia społecznego w ogóle. Tak wyglądają przecież debaty, programy publicystyczne, wystąpienia w parlamencie.
– Tak. To system, który się sam napędza, a duży udział mają w tym media. One promują ostry język, bo to oznacza oglądalność. Uczestnicy życia społecznego przyjmują te reguły i zaostrzają sposób wypowiedzi.”

Warto się zastanowić czy obywatele mogą się bronić przed PROFESJONALNYMI czyli pracującymi za pieniądze hejterami i jak to należy czynić. Tu na tym blogu takim rządowym hejterem jest osoba, którą ja nazywam zboczoną i podłą Gnidą Putina. Na wiele ciekawostek, o których ja chciałbym tu sobie poklikać reagował szpetnymi wyzwiskami w stosunku do mojej osoby. Kilka miesięcy temu zamieściłem tekst z wyliczeniem historii WIELOKROTNEGO obrażania osoby i postanowiłem uznać tego osobnika za Gnidę Putina, który dostał zadanie siania chaosu i blokowania wymiany poglądów zwykłych obywateli. Zatem w celach informacyjnych uzyskał taką właśnie ksywkę. Ba, radośnie reaguje na taką!
Korzystając z okazji napiszę co myślę o spaleniu budki pod rosyjską ambasadą. Jak chyba powszechnie wiadomo tzw. środowiska narodowe robią zadymy w sensie dosłownym i chodzą na nie petardami i świecami. Podpalili „Tęczę”, podpalili jakieś mieszkanie, podpalili Empik ale tą budkę rzucając tymi petardami nie mogli podpalić, bo to zrobił Minister byłego rządu. Skąd taki wniosek? Ano tak napisali dziennikarze jednej z gazet. Oni tak mogli napisać, bo mieli bełkot rozmowy nagranej w restauracji. Sprawa trafiła do prokuratury i było śledztwo. Ciągali ludzi i ciągali i NIC nie udowodniono. Ba, uczestnicy tego bełkotu w knajpie akuratnie w mediach wyjaśnili co mówili i dlaczego. Śledztwo umorzono i tyle.
Dla normalnych ludzi sprawa jasna. Ale nie dla Gnid Putina. Mają oduraczać i skłócać w myśl zasady Podzielić i Skłócić. To można wyciągnąć i pisać bzdury, że rzucanie zapalonymi świecami dymnymi i petardami jest bezpieczne zaś pożary wywołują ministrowie. Idąc tym tropem myślenia, bo sezon pożarów blisko, powinniśmy by temu zapobiec wywalić szybko kilku ministrów. No i nawet ja się zgadzam. W pierwszej kolejności tego co UKRADŁ nam 1 miliard złotych ze składek krajów unijnych.

Jak wiadomo to ten minister odpowiada za tych prokuratorów. Może się okazać, że nie marne 26 razy tych ludzi wezwie na przesłuchanie prokurator. Grozi im co najmniej tyle razy ile w procentach wynosi inflacja w Turcji. Tam już dobiło 70%! A u nas jutro wybiorą "jaszcząba inflacji" i zanosi się na dogonienie tego wyniku.
Niemniej jednak stoję po stronie Premiera który mówi, że inflację trzeba zmniejszyć i że on to robi. Problem w tym, że nie tylko ja widzę pana z baaaardzo długim nosem.
Zatem wpis zboczonej i podłej Gnidy Putina w pełni wypełnia definicję: „brak zahamowań w ferowaniu skrajnych ocen, obrażanie na podstawie wątłej wiedzy, niedopuszczalne uproszczenia i manipulacje”.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-11 21:36

Wielce Szanowny i mi wrogi Panie ASu
nie damy się debilowi wygnać do lasu
Bo to, że my ideologicznie wrodzy
nie oznacza, że w człowieczeństwo ubodzy
opieka nad teściową i zwykła geografia
no i łączy nas też niedbała ortografia.
Jesteśmy w stanie tu sobie klikać tak miło
żeby nasze klikanie nawet bydle wypędziło.
I dodam jeszcze Szanowny Wielce Panie ASu
nie należy się bać głupich ćwoków i kutaaasów.

Widz @ 37.30.104.*

wysłany: 2022-05-12 11:04

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Buniek @ 176.111.153.*,
wysłany: 2022-05-11 21:36

Wielce Szanowny i mi wrogi Panie ASu

/ .../

nie należy się bać głupich ćwoków i kutaaasów.


G... no w nagrodę " poecie",

co kleci " wiersze " w klozecie.


Zbuduje następną lepiankę masajską dla siebie i Ukraińców.

Śmieć.

Widz @ 37.30.104.*

wysłany: 2022-05-12 11:10

Buniek @ 176.111.153.*, wysłany: 2022-05-11 21:29

" Warto się zastanowić czy obywatele mogą się bronić przed PROFESJONALNYMI czyli pracującymi za pieniądze hejterami i jak to należy czynić. Tu na tym blogu takim rządowym hejterem jest osoba, którą ja nazywam zboczoną i podłą Gnidą Putina. Na wiele ciekawostek, o których ja chciałbym tu sobie poklikać reagował szpetnymi wyzwiskami w stosunku do mojej osoby. Kilka miesięcy temu zamieściłem tekst z wyliczeniem historii WIELOKROTNEGO obrażania osoby i postanowiłem uznać tego osobnika za Gnidę Putina, który dostał zadanie siania chaosu i blokowania wymiany poglądów zwykłych obywateli. Zatem w celach informacyjnych uzyskał taką właśnie ksywkę. Ba, radośnie reaguje na taką!"

BUHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA, buniek, śmieciu, lep dalej rodzinną lepiankę masajską.


Po raz kolejny, buniek, śmieciu, złamasie kutany:


Ponieważ śmieć buniek dalej " dowartościowuje" swoje podłe wykształcenie , IQ i równie ...rewski charakter, przezwiskami typu " Gnida Putina" czy ( uwaga -

dowcip!!!), " Porąbanym i Szemranym", to ja, " Nie chcem, ale muszem".

Otóż oświadczam wszem i wobec, symetrycznie do śmiecia buńka, że " Wszystkich, którzy nie podzielają wyłącznie moich poglądów oraz nie chcą budować zgody

narodowej na wyłącznie moich warunkach, uważam za gnidy, mendy, kundle oraz wszy, czyraki odbytu, krętki kiły, śmieci komunalne.


Śmieciu żałosny, ponieważ nie sądzę, żeby do twojego śmieciowego, pustego łba, trafiły jakieś bardziej wysublimowane argumenty, to spróbuję

dotrzeć w jedyny sposób, który może być czytelny dla takiego prymitywnego śmiecia, jak ty, śmieciu Buńku:

Poproszę więc ciebie śmieciu, w krótkich, żołnierskich słowach: " Sp ...dalaj" !!!

PO DRUGIE:

To kolejne wezwanie do ciebie buniek, śmieciu komunalno - komunistyczny.

Żebyś się " oddalił" i dał mi spokój, śmieciu.

Żałosny putinowski trollu.

PO TRZECIE

Mark mi odradza:

Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Mark Twain.

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-12 20:09

Buniek:
"Jesteśmy w stanie tu sobie klikać tak miło
żeby nasze klikanie nawet bydle wypędziło.
I dodam jeszcze Szanowny Wielce Panie ASu
nie należy się bać głupich ćwoków i kutaaasów."

Oj!
Obawiam się, że nie wypędzi!

Nie należy się bać?
Ja nie mam skóry hipopotama.
Dlatego G. Putina omijam szerokim łukiem.
Dla zdrowia.

Tak mi się zgrafomaniło:

Wyleciał ptaszek z Łobzowa!
AS-a dla kutaaasa!
AS-a dla kutaaasa!
Wyleciał ptaszek z Łobzowa!

Widz @ 37.30.104.*

wysłany: 2022-05-13 12:59

grafo-AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2022-05-12 20:09

Żałosne, prosto spod pustego " chełma"

Czy ja mam się zniżyć do poziomu ... grafomana asa i jego " poectwa - kalectwa"?

Mam zapukać tak jak on w dno od spodu?

Spróbuję.

ASa tadarASa, ASa tadarASa

A wszyscy w Łobzowie,

mają ASa,

Za kutaaasa.

Z tego też wynika,

że nie liczy się to,

że ktoś inny uważa go ,

za tylko nędznego,

malutkiego kutaaaasika.

Łoj dana , łoj dana, łoj dana, łoj dana ...

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-13 17:05

Panowie!
Poczytajcie:

https://www.kontrowersje.net/rosja-ameryka-i-ukrainski-poligon/

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-13 22:32

Wielce Szanowny Panie ASu informuję, że Ja nie zamierzam klikać na takie dla MNIE podejrzane stronki. Podany link to mniej więcej taki szmatławiec jak „niezależna”. Jeżeli jest tam jakaś treść, którą chce Wielce Szanowny tu promować to proszę o cytat i obronę wybranej treści własnymi słowami. Może zmienię zdanie…
Granicę rosyjsko - ukraińską znam z mapy. Jeżeli ruskie wojska przekroczyły tą granicę i są w Ukrainie i zabijają ludzi, to jest to moim zdaniem, niczym nie sprowokowana agresja putinowskiej Rosji. USA i UE w tym Polska nic w tej sprawie nie zawinili. W obawie, że i do NAS te hordy oduraczonych i chcących wspomóc pewnych biskupów w walce z "tęczową zarazą" i Gejropą przyjdą i będą zabijać trzeba Ukraińcom pomagać. W tym zakresie Ja wspieram to co głosi TEN rząd (ale nie wierzę we wszystko co się mówi w rządowych mediach).
Wielce Szanowny Panie ASu: „Każda wojna toczy się o jakieś prezentowane dobro: Pokój, Sprawiedliwość, Wolność…. Wojnie zawsze towarzyszą wzniosłe wartości. W ten sposób zaspakajamy potrzebę legitymizacji samej wojny. Wojna potrzebuje aksjologicznej legitymizacji w sposób naturalny. Agresorzy i obrońcy muszą wiedzieć, dlaczego i po co walczą, zabijają i bronią się. O to zawsze postarają się odpowiednie służby. Temu celowi służy zwykle propaganda wojenna.”
Kłamczyści prowadzą wojnę z Polakami chcącymi żyć w demokratycznym kraju należącym do UE i NATO. Ich cel to zmiana postrzegania tego co Polacy osiągnęli po 1989 roku. Tu przypomnę, że osiągnęliśmy zgodę narodową wokół tych wartości, które stanowią podstawę istnienia obu tych organizacji. Przy czym NATO to narzędzia wspólnej polityki, zaś UE definiuje wartości. Teraz wiele z tych wartości jest niszczonych. LGBT to raptem „zaraza”! Prawa człowieka są niszczone na granicy z Białorusią. Propaganda oduracza, że to nie ludzie umierają na tej granicy i umierający nie mają praw. Dla osób znanych, których autorytet mógłby odduraczyć i uświadamiać o konieczności dbania o wizerunek Polski i Polaków za granicą są planowane procesy pokazowe prowadzone przez PISowskich sędziów. Wstyd i Hańba!!!
Cyt: „Dla mnie to dowód na opresyjne działanie państwa i próba zamknięcia ust ludziom, którzy są krytyczni wobec tego co robi obecna władza. Polska pod rządami PiS zmienia się w państwo opresyjne, które nie ma nic wspólnego z demokracją - mówi i wyjaśnia. Zareagowałem gdy zobaczyłem jak postępuje się z ludźmi na granicy. Bo bez względu na wszystko ludzi trzeba traktować godnie, nie patrząc na to kim są i skąd są. Pani rzecznik mówiąc o sytuacji, która była na granicy reprezentuje władzę i ja się do tego odniosłem, bo poruszyły mnie sceny, które zobaczyłem - mówi nam Piotr Zelt i dodaje. Ten akt oskarżenia to dla mnie rodzaj zastraszanie ludzi, by bali się mówić co myślą i co czują - stwierdził aktor.”
Oskarżono wielu celebrytów i to nie będzie jedyny proces. Szczujnie sieją spustoszenie w moralności i ludzie o słabszych kręgosłupach moralnych czynią zło akceptując zło. Pedagogika bezwstydu zmienia ludzi i warto pytać co im za wyrzeczenie się człowieczeństwa obecny rząd oferuje. Pytam?
Walka jest prowadzona podstępnie z wykorzystaniem retoryki propagandy wojennej czyli kłamstw „na bezczela”. Bezwstydnie i z pełną świadomością, że to są kłamstwa. Ale, ponieważ jest wojna to trzeba kłamać. Paranoja i Schizofrenia! Przecież tutejsza Gnida Putina zwana przez Wielce Szanownego Pana ASu G. Putina wie, że obecny raport podkomisji to wielkie kłamstwo i służy tylko by Podzielić i Skłócić. Nasi Kaczyści-kłamczyści używają identycznej retoryki jak putiniści w Rosji. Tam też kłamstwa to normalność i szczujnie rządowe też. Jednak to co tam się dzieje jest dla nas „prognostykiem”.
Dla Polek i Polaków nie zgadzających się na kłamczyzm-kaczyzm-putinizm ważnym jest: „budowa silnych instytucji i społeczeństwa obywatelskiego, oraz dbanie o dobro wspólne, w tym o dobro i trwanie UE oraz NATO.
Dla kłamczystów jest ważnym by spory tożsamościowe narastały. Ale w praktyce, te spory to zasłona dla brudnych interesów i dla dbania o bezpieczeństwo tychże przejęcie/utrzymanie władzy. Taka władza staje się Patologiczna i Skorumpowana i robi wszystko, tzn. likwiduje wszelkie mechanizmy demokratycznej kontroli obywateli nad poczynaniami władz w celu utrzymania się przy korycie. Sytuacja taka prowadzi nawet do wojen (patrz wojna w Ukrainie, bo przecież mieszkańcy Rosji widzieli, że Ukraińcom żyło się coraz lepiej po wdrażanych reformach).
Dlatego też, w interesie trwania UE i w interesie większości obywateli, którzy chcą utrzymania demokracji w Polsce jest obrona praworządności. Zostało to potwierdzone głosowaniem w PE i nie jest to głos przeciwko Polsce jak kłamliwie twierdzi obecna władza.
W tym temacie mamy wydarzenie, które warto odnotować na tym blogu: Rzecznik rządu ogłosił, że rząd się dogadał z Komisją Europejską. Zaś „Rzeczniczka Komisji Europejskiej, Veerle Nuyts, stwierdziła, że plan musi przyczyniać się do skutecznego rozwiązywania wszystkich lub znacznej części wyzwań określonych w zaleceniach dla poszczególnych krajów. W przypadku Polski obejmuje to niezawisłość sądownictwa. Z tego powodu, jak przewodnicząca KE, wielokrotnie wyjaśniała, polski plan musi zawierać zobowiązania do likwidacji Izby Dyscyplinarnej, reformy systemu dyscyplinarnego, przywrócenia do pracy sędziów zwolnionych niezgodnie z prawem – powiedziała Veerle Nuyts.
Tak więc nawet jeśli plan zostanie zaakceptowany, a Bruksela uzna, że obiecane przez Polskę reformy nie są wdrażane lub nie obejmują pełnego zakresu koniecznych zmian, o pieniądzach będzie można zapomnieć. Rzecznik rządu jest jednak pewien, że Komisja Europejska nie zablokuje środków.”
W związku z tym powstaje pytanie: Co jest w dokumencie umowy i jak te zapisy interpretują jej strony? Jak wiadomo partie koalicji rządowej mogą interpretować różnie.
Ponieważ kasa popłynie „na kredyt” (bo przecież nic w prawie nie zmieniono tylko obiecano, że się zmieni) i wiemy, że zwykle umowa o prolongacie kredytu zawiera dodatkowe odsetki oraz pamiętamy tamte odsetki od KPO, którymi przecież był zapis w traktatach o konieczności przestrzegania praworządności, to warto pytać: Co teraz Komisja Europejska dodała i na co rząd się zgodził ?

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-14 06:21

Buniek:
"Wielce Szanowny Panie ASu informuję, że Ja nie zamierzam klikać na takie dla MNIE podejrzane stronki."

To wpis Jacka. K. Matysiaka
na blogu tego "jełopa" (copy: Wieńczysław) Matki Kurki,
Czyli Piotra Wielguckiego.
Wielgucki musi go bardzo wysoko cenić
skoro pozwala mu publikować u siebie.

Natomiast na stronie Blogi MagnaPolonia
są wszystkie chyba wpisy Jacka K. Matysiaka
Tu:
https://blog.magnapolonia.org/author/jacek-k-matysiak/

Buniek:
"Podany link to mniej więcej taki szmatławiec jak „niezależna”."

Jeśli 'niezależna" to portal Sakiewicza od Gazety Polskiej,
to ostatnio redaktor otrzymał ksywę "Ssakoewicz".
Od ssania kasy ze spółek skarbu państwa.

Buniek:
"Jeżeli jest tam jakaś treść, którą chce Wielce Szanowny tu promować to proszę o cytat i obronę wybranej treści własnymi słowami."

Słusznie!
Tak będę robił, w miarę moich możliwości,
które topnieją jednakowoż.

Buniek:
"Jeżeli ruskie wojska przekroczyły tą granicę i są w Ukrainie i zabijają ludzi, to jest to moim zdaniem, niczym nie sprowokowana agresja putinowskiej Rosji. USA i UE w tym Polska nic w tej sprawie nie zawinili. W obawie, że i do NAS te hordy oduraczonych i chcących wspomóc pewnych biskupów w walce z "tęczową zarazą" i Gejropą przyjdą i będą zabijać trzeba Ukraińcom pomagać. W tym zakresie Ja wspieram to co głosi TEN rząd (ale nie wierzę we wszystko co się mówi w rządowych mediach)."

Tu prawie ze wszystkim się zgadzam.
Ten "prawie" to szczegół,
więc nie będę dzielił włosa na czworo.

„Każda wojna toczy się o jakieś prezentowane dobro: Pokój, Sprawiedliwość, Wolność…. Wojnie zawsze towarzyszą wzniosłe wartości. W ten sposób zaspakajamy potrzebę legitymizacji samej wojny. Wojna potrzebuje aksjologicznej legitymizacji w sposób naturalny. Agresorzy i obrońcy muszą wiedzieć, dlaczego i po co walczą, zabijają i bronią się. O to zawsze postarają się odpowiednie służby. Temu celowi służy zwykle propaganda wojenna.”

Tak.
A Źródło cytatu? Panie Buńku?

To na rzaie tyle.
Później dokończę tekst pana Buńka bo długi
a ja idę nabrać mocy.

A poza tym Kartagina...
czyli trujących diagnostów nie czytam.
nauczyłem się ładnie omijać.
czego i Państwu życzę.

Widz @ 37.30.104.*

wysłany: 2022-05-14 07:44

Grafoman As napisał do śmiecia buńka:

" A poza tym nie pisze się: "Wielce Szanownemu Panu AS"
tylko "Panu AS-u".

Śmieć Buniek " zrozumiał " i napisał:

" Wielce Szanowny Panie ASu ..."

oraz

" Przecież tutejsza Gnida Putina zwana przez Wielce Szanownego Pana ASu G. Putina ..."

Niech ktoś mnie przekona, że śmieć buniek ma mózg.

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

A ponadto:

Ponieważ śmieć buniek dalej " dowartościowuje" swoje podłe wykształcenie , IQ i równie ...rewski charakter, przezwiskami typu " Gnida Putina" czy ( uwaga -

dowcip!!!), " Porąbanym i Szemranym", to ja, " Nie chcem, ale muszem".

Otóż oświadczam wszem i wobec, symetrycznie do śmiecia buńka, że " Wszystkich, którzy nie podzielają wyłącznie moich poglądów oraz nie chcą budować zgody

narodowej na wyłącznie moich warunkach, uważam za gnidy, mendy, kundle oraz wszy, czyraki odbytu, krętki kiły, śmieci komunalne.


Śmieciu żałosny, ponieważ nie sądzę, żeby do twojego śmieciowego, pustego łba, trafiły jakieś bardziej wysublimowane argumenty, to spróbuję

dotrzeć w jedyny sposób, który może być czytelny dla takiego prymitywnego śmiecia, jak ty, śmieciu Buńku:

Poproszę więc ciebie śmieciu, w krótkich, żołnierskich słowach: " Sp ...dalaj" !!!

PO DRUGIE:

To kolejne wezwanie do ciebie buniek, śmieciu komunalno - komunistyczny.

Żebyś się " oddalił" i dał mi spokój, śmieciu.

Żałosny putinowski trollu.

PO TRZECIE

Mark mi odradza:

Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Wieńczysław @ 188.33.232.*

wysłany: 2022-05-14 16:11

1. Rzecznikiem rządu jest Piotr Mueller, a nie Radosław Fogiel.
2. Nazwisko ministra spraw zagranicznych jest odmienialne.
3. W strajkach pod domem Prezesa Kaczyńskiego nie uczestniczyły wkurzone kobiety, tylko wkur...ne baby.
4. Sprawczynią opisywanego przez Pana incydentu była właśnie taka ukraińska wersja Marty Lempart, lewicowa "aktywistka", Iryna Zemlyana. Wcześniej już zdarzało się jej uczestniczyć w kontrowersyjnych akcjach, zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce, m.in. polegających na blokowaniu tirów na granicy polsko-białoruskiej. Wiadomo także, że współpracuje ona z fundacją Otwarty Dialog Bartosza Kramka, która zasłynęła w udziale w tzw. próbie "puczu" pod koniec 2016r. i która wzywała do destabilizacji państwa w celu obalenia rządu PiS. Jest to fundacja o podejrzanych, najpewniej rosyjskich źródłach finansowania, która w żadnym razie nie powinna prowadzić działalności na terenie Polski i powinna znajdować się na celowniku służb kontrwywiadowczych. Dlatego też zgadzam się z Panem, że do tego incydentu w ogóle nie powinno dojść, bo niezależnie od tego, że Rosjanie (celowo piszę wielką literą, ponieważ to co robią Rosjanie na Ukrainie, robią właśnie oni - ci wielcy Rosjanie od Tołstoja i Dostojewskiego, a nie jacyś "rosjanie" z tajgi, co najwyżej ręce tych drugich użyte są przez Rosjan) traktują nieraz zagranicznych dyplomatów w sposób barbarzyński, organizując np. pobicia przez nieznanych sprawców, to my nie powinniśmy dopuszczać do takich zdarzeń, nie ze względu na to, że tak zależy nam na bezpieczeństwie rosyjskich dyplomatów, lecz dlatego, że nikomu to nie przynosi korzyści, ani nam, ani Ukraińcom. Jest to kolejny powód, dla którego należy sądzić, że cała ta sytuacja została zaplanowana i przeprowadzona przez stronę rosyjską. Ambasador ani nie wydawał się zaskoczony, ani przestraszony, a raczej zadowolony. Dlatego zgadzam się, że Policja powinna była zabezpieczyć tę wizytę. Problem w tym, że gdyby tak się stało, to doszłoby do niejakiej konfrontacji polskich służb z wściekłym tłumem ukraińskim i wtedy napisałby Pan felieton o tym, że proputinowski PiS nienawidzi Ukraińców tak jak nienawidzi kobiet (co i tak Pan zasugerował) i że chroni tyłek rosyjskiego ambasadora (w jego przypadku nieistotne, że chodziło o twarz - trudno odróżnić). Może właśnie o to chodziło w całej tej operacji. Tak więc za dużo bardziej prawodpodobną uważam teorię nie o tym, że prorosyjski Kaczyński chce eskalować konflikt z Rosją, by za cenę zniszczenia polskiego państwa (bo przecież NATO nam nie pomoże) zemścić się za śmierć brata (to wszystko jest logiczne, bo przezcież to właśnie Kaczyński chciał tej śmierci by mieć pretekst do wojny z Rosją, której nienawidzi, bo jest rusofobem), lecz taką oto, że to przeciwnicy PiS-u, który prowadzi politykę proatlantycką i antyrosyjską, chcą skompromitować polskie państwo, wykorzystując do tego znaczną część niechętnej PiS-owi opinii publicznej. Do czego Pan się niestety przyłącza w zemście za to, że przegrał Pan rywalizację intelektualną z senatorem Mrozem w łonie tego ugrupowania.

[Rafał: Fogiel to zastępca rzecznika https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Rados%C5%82aw_Fogiel]

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-14 21:18

Wieńczysław do RPS-a:
"przegrał Pan rywalizację intelektualną z senatorem Mrozem w łonie tego ugrupowania."

Jest gdzieś takie nagranie?

Wieńczysław @ 188.33.224.*

wysłany: 2022-05-14 23:47

"Panowie!
Poczytajcie:

https://www.kontrowersje.net/rosja-ameryka-i-ukrainski-poligon/"

Szanowny Panie AS. Wydaje mi się, że czytanie bloga Matki Kurki nie jest jednak najlepszym pomysłem. Też kiedyś myślałem, że to błyskotliwy, niezależny publicysta. W sprawie WOŚP nadal uważam, że ma rację.

Tak to jednak już jest w życiu, że ktoś może mieć rację w jednej sprawie, w drugiej częściowo ją mieć, a w innej nie mieć jej w ogóle. Tak właśnie jest z Matką Kurką. Świat jest niezwykle złożony i skomplikowany i snucie jakichś analogii, że np. WOŚP, pandemia i wojna na Ukrainie to zjawiska porównywalne ze sobą, nie ma kompletnie sensu. Mam wrażenie, że Matka Kurka cały czas "jedzie" na jakimś swoim jednym schemacie, który sprowadza się do tego, że wszystko, co widzimy, to jedna wielka ściema. WOŚP to ściema, epidemia to ściema i wojna to też ściema. Towarzyszącym elementem tego schematu jest to, że pewne oczywiste niedomagania "systemu" Matka Kurka pokazuje jako przejaw jakiegoś wielkiego spisku czy ogromnej porażki rządzących tudzież wszechświatowej elity rządzących. Na przykład fakt, że z powodu błędnej organizacji systemu ochrony zdrowia na czas pandemii wielu ludzi zmarło z powodu nieotrzymania odpowiedniej pomocy Matka Kurka interpretuje jako dowód na to, że minister zdrowia jest masowym mordercą. Jestem jednak pewien, że gdyby ministrem zdrowia był Matka Kurka to z powodu lekceważenia epidemii zmarłoby jeszcze więcej osób. Mogę się zgodzić, że nie wszystko jest w porządku z tym, jak się przedstawia tę pandemię w mediach - teraz rzekomo nagle zniknęła, jednakowoż ani to nie jest jakaś ogólna ściema, ani Matka Kurka nie jest żadnym geniuszem, który by ten problem ogarnął lepiej niż ministrowie Szumowski i Niedzielski, którzy - jak stwierdza wielu lekarzy - okazali się jednymi z najlepszych ministrów zdrowia po 1989r.

Tak więc myślę, że stosowanie cały czas tego schematu prędzej czy później zgubi Matkę Kurkę. Prawdziwie niezależny i inteligentny obserwator życia publicznego zawsze musi mieć też odrobinę autokrytycyzmu, a nie tylko próbować odgrywać rolę papieża dla wszelkiej maści podobnych jemu "outsiderów", by nie wyrazić się mocniej.

W sprawie wojny już nawet nie chcę czytać i oglądać tego, co Matka Kurka ma do powiedzenia. Tylko na początku widziałem jakieś fragmentaryczne wypowiedzi, które były na tyle obrzydliwe, że nie chcę sięgać po więcej. Jakieś sugestie, że wojna to teatr, przedstawienie, że rosyjskie zbrodnie to taka sama inscenizacja jak zmarli pacjenci w Bergamo, są po prostu kłamstwem. I po raz kolejny oczywistości, takie jak to, że wojna na Ukrainie jest wojną proxy USA z Rosją, są ukazywane jako powód tego, by specjalnie się tą wojną nie przejmować i nie ekscytować. Dlaczego Matka Kurka nie weźmie pod uwagę, że jedno, czyli zaangażowanie mocarstw anglosaskich w tej wojnie, nie wyklucza drugiego, czyli tego, że to powstanie narodowe Ukraińców przeciwko Rosji jest kluczowym czynnikiem rozstrzygającym przebieg wojny? Wcale nie zawsze jesteśmy tylko pionkami na szachownicy.

Ze swojej strony mogę polecić normalnych ekspertów, takich jak np. Marek Budzisz, Jacek Bartosiak, Krzysztof Wojczal, Jarosław Wolski, Maciej Szopa i eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich.

Widz @ 37.30.104.*

wysłany: 2022-05-15 09:49

Dał głos ratlerek, który chciałby być rottweilerem, co najmniej:


A poza tym Kartagina...
czyli trujących diagnostów nie czytam.
nauczyłem się ładnie omijać.
czego i Państwu życzę.

BUHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

A co słychać ty nasz Kato Starszy ( gdybym był na POziomie dowcipu grafomana lub śmiecia, to mógłbym dowcipnie napisać Kuto Starszy BUHAHAHAHAHAHA),

w rodzinnym Łobzowie?

Dalej wszyscy w Łobzowie tak myślą o tobie?

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Wyrazy współczucia wszystkim z Państwa, którzy czytają wydaliny medialne grafomana.

Ein Stein do AS @ 31.60.90.*

wysłany: 2022-05-15 23:28

Obawiam się, że Szymański mógłby zacytować Prezesa i odpowiedzieć Mrozowi: "Mówiąc najkrócej moja ocena kwalifikacji intelektualnych i innych pana senatora jest oceną bardzo surową." :>))))))

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-15 23:38

Portal Polityka zamieścił taki tekst: „W gminie Ostrowice najciekawsze jest to, że już jej nie ma. A jeszcze ciekawiej zrobiło się, kiedy Sąd Okręgowy w Koszalinie wystawił za to nieistnienie rachunek. Wysoki, bo aż po siedem lat bezwzględnego więzienia dla byłego wójta i pani skarbnik, z którą rzekomo miał świadomie topić gminę w długach. Rzekomo, bo wyrok jest nieprawomocny. Ale historia jak najbardziej prawdziwa. I bardzo pouczająca, bo wójt pyta, że skoro jemu za marne kilka milionów długów przysolili siedem lat, to ile powinni dostać ci, przez których Polska płaci prawie 7 mln zł dziennie kar do UE?”
Tu dochodzimy do odpowiedzi dlaczego obecni rządzący w Warszawie wymusili oszustwem mianowanie swoich sędziów i prokuratorów, a opozycja i instytucje UE alarmują i informują wyborców. Wójt Ostrowic nie miał prokuratora i sędziego i dostał wyrok ale oczywiście długi ktoś spłacić musi. Zatem w interesie spłacających długi jest pilnowanie by nie powstawały i dlatego sposób mianowania sędziów i prokuratorów musi ulec zmianie.
Glapa to klapa!!!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-16 00:13

Podła i zboczona Gnida Putina
gdy np. ortografia się tu nie spina
wyśmiewa, drwi i rzuca wyzwiska
i pisze buhaha i nienawiść tu wciska,
a reszta, chce spokojnej wymiany
opinii, co mamy z Podłej Zmiany
czy bardzo boli, ten niby Ład Polski
co go wprowadził dziad żoliborski
i PC wice zwany nie Glapa, a klapa
co z inflacją walczy jak fajtłapa
bo wszyscy wiedzą, że dodrukuje,
a rząd rozda swoim, bo tak robią psuje,
a ponadto tak sobie tu rozmawiamy
czy w sądach sprawiedliwość mamy,
bo teraz to moda raptem jest taka
że prokurator i sędzia to jednej partii paka
i nawet gdyby kto złodzieja w rządzie
za rękę złapał i reakcji szukał w sądzie
to klika łeb sprawie szybko ukręci
i pewnie kasę państwową zachachmęci.
Ktoś zapyta, a dowód, że tak Pan tu pisze?
Odpowiedz jest prosta, wszędzie to słyszę!
I fundusze na KPO wciąż są wstrzymane
czyli naruszenie praworządności są znane.
Na koniec odpowiedź się Gnidzie należy
bo mi, wypowiedzi kulturze na blogu zależy.
Pyta się Gnida, dlaczego zamiast AS ja piszę ASu?
Dla rymu bydlaku i by dotarło do takich kutaaasów.

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-16 06:01

Panie Wieńczysławie.
Właśnie MK gości na swoich kontrowersjach
Jacka. K. Matysiaka.
Czytam!

Co do nakreślenia sylwetki Piotra Wielguckiego,
to oczywiście może tak być jak Pan pisze,
ale co do mnie,
to zacytuję Dostojewskiego:
"Gdyby PRAWDA była inna niż Chrystus,
to i tak wybrałbym Chrystusa.
Oczywiście MK to żaden prorok,
ale NA RAZIE pilnie śledzę jego aktywność w Internecie.

Bardzo dziękuję za polecenie mi tych panów:
Marek Budzisz, Jacek Bartosiak, Krzysztof Wojczal, Jarosław Wolski, Maciej Szopa i eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich.
Skorzystam,
choć kudy mi tam do poziomu intelektualnego
szanownego Pana Wieńczysława.
Mogę tylko sobie życzyć,
by Pan gościł tutaj częściej ze swoimi tekstami.

A poza tym Kar...
trucizny mojego osobistego diagnosty
skutecznie omijam.
Czego i Państwu życzę.

Co do "Ein Stein do AS"
w temacie pana senatora Mroza,
to nasuwa się pytanie,
co z tą demokracją
i dlaczego ludność wybiera jahiry czy inne budki,
po stronie PiS-u takoż.
Jak nie ma wyboru to co wybrać?
Senatora?
Z chłopa król?
Czasami tak musi być bo z braku laku dobre kaku.
Jak mawiał mój teściu komunista.

Jednakowoż co można zarzucić panu senatoru Mrozu
to nie wiem,
bo nie śledzę, ale chyba robi co może.
Jest oddany jedynie senatorowaniu, więc...

Pseudonim @ 95.48.25.*

wysłany: 2022-05-16 07:45

R. Fogiel to, zdaje się, zastępca rzecznika, ale PiS, a nie rządu: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Rados%C5%82aw_Fogiel

[Rafał: Słusznie.]

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-05-16 12:00

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA , co za jełop

Panie Rafale, czy Pan widzi jakiś rym w tym zdaniu: " Wielce Szanowny Panie ASu informuję, że Ja nie zamierzam klikać na takie dla MNIE podejrzane stronki".

I dlaczego śmieć - jełop pisze o sobie " Ja", " Mnie", jednocześnie do Pana potrafi analfabeta napisać " pan"?


Ile on ma jeszcze pod " chełmem " tego g - " lepiszcza" do lepienia słomy z butów i sieczki z głowy do budowy lepianek masajskich dla Ukraińców?

Ślizga się ten śmieć - menda Putina, zarabia na wywołanej przez jego idola, Putna, wojnie, inkasując od rządu polskiego, publiczne pieniądze za udostępnienie

Ukraińcom rodzinnej lepianki.

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Dwóch mocno odstających od wzorców zdrowych psychicznie, " wierszokletów": grafoman i śmieć buniek.

Panie Rafale, czy to mikro ZOO czy już Tworki?

Co na to dr. Wojtyła?

PS Ponieważ śmieć buniek dalej " dowartościowuje" swoje podłe wykształcenie , IQ i równie ...rewski charakter, przezwiskami typu " Gnida Putina" czy ( uwaga -

dowcip!!!), " Porąbanym i Szemranym", to ja, " Nie chcem, ale muszem".

Otóż oświadczam wszem i wobec, symetrycznie do śmiecia buńka, że " Wszystkich, którzy nie podzielają wyłącznie moich poglądów oraz nie chcą budować zgody

narodowej na wyłącznie moich warunkach, uważam za gnidy, mendy, kundle oraz wszy, czyraki odbytu, krętki kiły, śmieci komunalne.

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-05-16 12:31

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Zna niby Kartaginę, cytuje Dostojewskiego, ale język polski ... leży ...

No to trochę języka polskiego dla analfabetów:

" Bardzo dziękuję za polecenie mi tych panów:
Marek Budzisz, Jacek Bartosiak, Krzysztof Wojczal, Jarosław Wolski, Maciej Szopa i eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich.
Skorzystam,
choć kudy mi tam do poziomu intelektualnego
szanownego Pana Wieńczysława.
Mogę tylko sobie życzyć,
by Pan gościł tutaj częściej ze swoimi tekstami."

1. Nazwiska są odmienne, czyli dziękuje się za polecenie panów: Marka Budzisza, Jacka Bartosiaka , itd .

2. W zdaniu

" Skorzystam,
choć kudy mi tam do poziomu intelektualnego
szanownego Pana Wieńczysława.",

nie ma żadnego uzasadnienia dla napisania " Pan " z dużej litery!

Z dużej litery piszemy Pan , wtedy, kiedy zwracamy się do tego kogoś bezpośrednio!

Tak , jak w zdaniu :

" Mogę tylko sobie życzyć,
by Pan gościł tutaj częściej ze swoimi tekstami.",

gdzie przypadkowo jest poprawnie.Śmieciu Buńku, ty wuju ... do rymu, słowo As, to, w języku polskim, rzeczownik , który odmienia się, w języku polskim, przez przypadki!

Tak się odmienia:

Przypadek Liczba pojedyncza Liczba mnoga

Mianownik (kto? co?): as asy

Dopełniacz (kogo? czego?): asa asów

Celownik (komu? czemu?): asowi asom

Biernik (kogo? co?): as asy

Narzędnik (z kim? z czym?): asem asami

Miejscownik (o kim? o czym?): asie asach

Wołacz (hej!): asie asy


Nie dziękujcie Koziołki Matołki.

I tak wiem, że straciłem trochę czasu, bo przecież i tak niczego nie zrozumiecie.

Nie te " gabaryty" umysłowe.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-16 19:45

Wielce Szanowny Pan Wieńczysław napisał tak: „zgadzam się, że Policja powinna była zabezpieczyć tę wizytę. Problem w tym, że gdyby tak się stało, to doszłoby do niejakiej (chyba miało być nie byle jakiej?) konfrontacji polskich służb z wściekłym tłumem ukraińskim i wtedy napisałby Pan felieton o tym, że proputinowski PiS nienawidzi Ukraińców tak jak nienawidzi kobiet ... i że chroni tyłek rosyjskiego ambasadora …..” No! Panie Wielce Szanowny ależ Pan doładował. O ile ja do naszego Pana Gospodarza zawsze z szacunkiem o tyle teraz mnie Pan zaskoczył. Twierdzi Wielce Szanowny, że bardzo ważny minister, który gdy tylko wyrok dostał, bo sfabrykował dowody przeciwko innemu ministrowi to od razu pan D. gdy tylko prezydentem został to pędem wyrok anihilował, tak się naszego Gospodarza tekstu wystraszył, że odwołał Policję, która z pewnością by sobie radę dała z kilkoma paniami z Ukrainy, bo przecież nawet z tak zachwalaną panią Lempart radę sobie dała?
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią. Dlaczego? Bo nasz Gospodarz wcale tak ostro nie pisze o obecnych rządach jak Wielce Szanowny sugeruje i wcale się Go tak strasznie nie boją. Kiedyś pisał żeby inflacji nie robić, a rząd zrobił. Czyli rząd się Go nie boi!
„Sąd Rejonowy w Kwidzynie orzekł, że Prokuratura Krajowa niezasadnie odmówiła śledztwa wobec prezesa sądu w Olsztynie Macieja Nawackiego - informuje portal oko.press. Chodzi o orzeczenia TSUE dotyczące Izby Dyscyplinarnej z kwietnia 2020 roku i lipca 2021 roku, w których unijny Trybunał uznał ją za nielegalną i zawiesił jej działalność.”
„Sąd Apelacyjny w Łodzi podtrzymał orzeczenie nakazujące Telewizji Polskiej przeproszenie sędziego Piotra Gąciarka i zapłacenie mu 40 tys. zł zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych w reportażu wyemitowanym w maju 2018 roku w „Alarmie!”.
Najciekawszy tekst zamieścił pan Roman Giertych na swojej stronie fejsbuka: „Słupy Morawieckiego.
Zgodnie z wyjaśnieniami jednego z kelnerów z afery podsłuchowej nagrał on Mateusza Morawieckiego jak ustalał z biznesmenem zmianę jednego słupa kupującego nieruchomości na drugiego (poprzedni się przestraszył). Taśma z tą rozmową nigdy jednak nie została opublikowana. W posiadaniu tych taśm byli dziennikarze blisko związani z PiS. To oni roznosili taśmy po redakcjach. Tej jakoś nigdy nie przynieśli. W tym samym czasie Mateusz Morawiecki przeżył metamorfozę. Z doradcy Tuska przekształcił się w najwierniejszego wykonawcę woli Kaczyńskiego. Uwierzył w geniusz prezesa PiS i trwa w tym zachwycie.
Dzisiaj Gazeta Wyborcza opublikowała tekst, który podaje, że w czasie, gdy Morawiecki był prezesem WBK S.A. grupa biznesmenów z Wrocławia kupowała nieruchomości od tego banku. Nie wiadomo tylko czy nieruchomości były wcześniej kupowane przez bank, czy zabierane za niespłacone kredyty. Na dodatek bank po zakupieniu tych nieruchomości wynajmował je od nich. Można powiedzieć: żyć nie umierać! Kupujemy nieruchomość od kogoś, który podpisuje umowę na długoletnie wynajmowanie. Wyborcza tego nie podaje, ale może jeszcze nieruchomości kupowane były na kredyt w WBK?
Najciekawsze jest jednak to, że ta grupa biznesmenów według ustaleń gazety, to znajomi pani Morawieckiej. Tym znajomym pani premierowa odsprzedała swoją działkę za 15 milionów. Co za koincydencja!
Podsumujmy: kelner usłyszał jak Morawiecki zmienia słupy do kupowania z banku nieruchomości, a Gazeta Wyborcza ustaliła, że zarządzany przez niego bank sprzedawał nieruchomości różnym jego znajomym, którzy podpisywali z nim jako prezesem długoletnie umowy najmu na świeżo sprzedanych nieruchomościach, a później wykupili prywatną działkę jego żony.
GRUBO! Śledztwo należałoby toczyć w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 296, 286, 299 i 258 kodeksu karnego. Gdyby się potwierdziły podejrzenia, to sprawcom grozi wyrok w okolicach 8-9 lat.
Właściciel taśmy jest właścicielem życia i śmierci pana Morawieckiego. To czyni z premiera niewolniczo posłusznego wykonawcę woli posiadacza taśmy. Nie jest on żadnym samodzielnym politykiem. Ciekawe kto może mieć taśmę, prawda Jarku? Roman Giertych”
Dlaczego to kieruję na bloga? Bo to są dowody na to, że obecna prokuratura jest bezwzględna dla polityków opozycji, a swoich nie rusza. Tygodnik Polityka napisał tak: „Minęło siedem lat, odkąd kadencję skończył pierwszy i ostatni w III RP niezależny prokurator Andrzej Seremet. Prokuraturę przejął z powrotem rząd, i przejął bezwzględnie. Jej głównym zadaniem jest obrona interesów władzy. Uniezależnienie prokuratury w czasach władzy PO-PSL było reakcją na poprzednie rządy PiS, w trakcie których uczyniono ją instrumentem sprawowania władzy. Na jej czele stał, jak dzisiaj, Zbigniew Ziobro, który po okresie rządów Kaczyńskiego przez kilka lat musiał tłumaczyć się przed sejmowymi komisjami śledczymi i prokuraturami w całym kraju z zarzutów nadużywania władzy. Teraz nie musi się ich obawiać: nie może nadużyć władzy, bo władzę ma nieograniczoną. Sam ją sobie przyznał, pisząc nowe prawo o prokuraturze.”
Gnidę Putina proszę o nowy zestaw wyzwisk.

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-05-17 10:54

Śmiec buniek:

" Gnidę Putina proszę o nowy zestaw wyzwisk.'


Próżnoś repliki się spodziewał.

Nie dam ci prztyczka ani klapsa.

Nie powiem nawet pies cię je6ał,

bo to mezalians byłby dla psa.

Śmieciulu.

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-05-17 11:57

Panie Rafale, mimo iż Pan, podobnie jak ja ( z małej litery " ja ", " Pan " z dużej :) ), nie chce być Syzyfem i choćby trochę przywołać do normalności Pana

nowych sojuzników, tj. grafomana i śmiecia, to jednak ...

Śmieć buniek, cały czas stara się dowieść nam, z powodzeniem zresztą, że nie tylko jednokomórkowce są pozbawione rozumu.

Pisze ta ameba, z pretensjami, że nikt ( oprócz grafomana ), nie chce reagować na jego " rewelacje " i z nim ... " dyskutować :)".

Pisze więc nasza śmiecio - ameba, że są portale , na które " porządny " " członek" nie klika, bo ... dalej śmiecia argumentacja: ple, ple, ple.

Jednocześnie śmiecio - ameba uznaje, że coś, co spłodziło GWno, ma walor ... dowodu i bredzi:

" Dlaczego to kieruję na bloga? Bo to są dowody na to ...".

Wszystko, co śmieciowi nie pasuje z powodu braku chociaż jednej komórki mózgowej, to PiSowska propaganda, kłamstwo, popieranie Putina,

ale byle wydaliny, interesowne, GWna lub " omdlałego Romka", to krynica prawdy absolutnej.

I takie coś , taki śmieć domaga się dialogu, szacunku dla siebie i swoich poglądów.

Sam nie toleruje innych i zaczyna swoje bezmyślne kopiuj -wklej od obrażania.

Demokrata, urwał nać !!!

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Ten drugi, to psychofan Matki Kurki.

Przyjmuje nawet do wiadomości, że jego guru, Matka Kurka to jełop, ale on i tak go wielbi i wybrałby go zawsze, nieomal niczym Chrystusa.

Mimo, że Matka Kurka to jełop.

Grafoman to rzadki przypadek mimikry, niespotykany w przyrodzie.

We dwójkę zawsze raźniej, w tej dwójce jest ...siła???

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-17 15:37

Gdy Komisja Europejska walcząc z wprowadzaniem w Polsce putinizmu nakazuje przywrócenie praworządności i nakłada nawet kary (już prawie miliard) w obronie praw Polek i Polaków to rządzący olewają bo oduraczonych przez kłamstwa w szczujniach im wciąż nie brakuje. Gdy natomiast dziennikarze alarmują, że włażąc Putinowi w d.. nasz rząd pozwala na transport lotniczy ruskiego wzbogaconego uranu czyli paliwa do EJ (zwykle zawiera też pluton, a to jeszcze gorsza trucizna) nad naszymi głowami to rządzący kłamią, że ich Komisja Europejska do tego zmusza.
„Polska wcale nie odwróciła się od Rosji? Rząd PiS nie tylko nie przeszkadza Władimirowi Putinowi w interesach, ale je wręcz wspiera? Onet ujawnia wielki przekręt partii rządzącej. Politycy kłamali w żywe oczy.”… „W kwietniu aż cztery razy doszło do niespodziewanego zdarzenia - na polskim niebie pojawił się rosyjski samolot, pełen zbiorników z paliwem atomowym. Maszyna wykonywała lot z Rosji do Węgier, mimo zamkniętej dla nich przestrzeni powietrznej. Jak to możliwe? Rząd tłumaczył, że Kreml otrzymał specjalne zgody, o które ubiegała się sama Unia Europejska. I że loty te nie są objęte unijnymi sankcjami.”...„Komisja Europejska występowała o zgodę na zorganizowanie tych przelotów, ….- zarzekał się minister Andrzej Adamczyk w Sejmie. Problem w tym, że nie mówił prawdy. PiS kłamie.”
Czy podła i zboczona Gnida Putina, jako wyjątkowo ograniczona intelektualnie jednostka, potrafiąca tylko cytować mądre podręczniki i wyzwiska coś w tej sprawie ma do napisania?

Widz @ 37.30.104.*

wysłany: 2022-05-17 20:48

Czy podła i zboczona Gnida Putina, jako wyjątkowo ograniczona intelektualnie jednostka, potrafiąca tylko cytować mądre podręczniki i wyzwiska coś w tej sprawie ma do napisania?

Śmieciu buniek, Mark Twain mi odradza:


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

Dla innych śmieciopodobnych:

" Rosyjskie samoloty z paliwem dla Węgier nad Polską

Polska zgodziła się, by Rosjanie przewozili nad naszym terytorium paliwo do rozbudowywanej przez nich elektrowni atomowej na Węgrzech – pisze Onet.


W związku z zamknięciem unijnej przestrzeni powietrznej w ramach nałożonych na Rosję sankcji, Węgry wystąpiły do Polski o zgodę na przelot nad naszym terytorium samolotów z paliwem dla elektrowni atomowej w Paks, rozbudowywanej przez Rosatom.

Przelot rosyjskich samolotów w sytuacji nałożonych sankcji jest możliwy w wyjątkowych przypadkach i tylko za zgodą państw, przez których przestrzeń powietrzną mają się odbyć.

Przeloty miały się odbywać 5, 10, 19 i 24 kwietnia, realizowały je samoloty linii lotniczych "Wołga-Dniepr".

"Przewóz ma charakter wyjątkowy i jest niezwykle ważny dla utrzymania bezpiecznej pracy elektrowni jądrowej oraz dla utrzymania bezpieczeństwo dostaw dla węgierskiego konsumenta" - brzmiało uzasadnienie węgierskiego MSZ, cytowane przez Onet.

Prosząc o zgodę Węgry zauważyły też, że Polka wcześniej zgodziła się na transport paliwa z Rosji do Słowacji, a sama Słowacja także zgodziła się na przewóz paliwa dla Węgier przez swoją przestrzeń powietrzną.

Zgodę na przelot zarekomendował polski Urząd Lotnictwa, a pozytywnie odniósł się do niej wiceminister MSZ Paweł Jabłoński.

Sprawą zainteresował się poseł KO Michał Szczerba, który zauważa, że podczas gdy premier Morawiecki nieustannie wzywa do zaostrzania sankcji wobec Rosji, zgoda na przelot dotyczy państwa, które sankcjom się sprzeciwia i nie zgadza się też na transport broni dla Ukrainy przez swoje terytorium.

Na skierowane w tej sprawie zapytanie Szczerby Urząd Lotnictwa Cywilnego odpowiedział, że przeloty są zgodne z prawem, zastrzeżeń do nich nie ma ani Komisja Europejska, ani Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego.W związku z zamknięciem unijnej przestrzeni powietrznej w ramach nałożonych na Rosję sankcji, Węgry wystąpiły do Polski o zgodę na przelot nad naszym terytorium samolotów z paliwem dla elektrowni atomowej w Paks, rozbudowywanej przez Rosatom.
Reklama

Przelot rosyjskich samolotów w sytuacji nałożonych sankcji jest możliwy w wyjątkowych przypadkach i tylko za zgodą państw, przez których przestrzeń powietrzną mają się odbyć.

Przeloty miały się odbywać 5, 10, 19 i 24 kwietnia, realizowały je samoloty linii lotniczych "Wołga-Dniepr".

"Przewóz ma charakter wyjątkowy i jest niezwykle ważny dla utrzymania bezpiecznej pracy elektrowni jądrowej oraz dla utrzymania bezpieczeństwo dostaw dla węgierskiego konsumenta" - brzmiało uzasadnienie węgierskiego MSZ, cytowane przez Onet.

Prosząc o zgodę Węgry zauważyły też, że Polka wcześniej zgodziła się na transport paliwa z Rosji do Słowacji, a sama Słowacja także zgodziła się na przewóz paliwa dla Węgier przez swoją przestrzeń powietrzną.
Reklama
Czytaj więcej
Premier Mateusz Morawiecki
Polityka
Czy Polska zapłaci Rosji za gaz w rublach? Morawiecki: Czekamy na interpretację KE

- Czekamy na interpretację Komisji Europejskiej, czy taka płatność będzie łamała sankcje, czy nie - powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany, czy Polska będzie płaciła za rosyjski gaz w rublach, czego domaga się Rosja.

Zgodę na przelot zarekomendował polski Urząd Lotnictwa, a pozytywnie odniósł się do niej wiceminister MSZ Paweł Jabłoński.

Sprawą zainteresował się poseł KO Michał Szczerba, który zauważa, że podczas gdy premier Morawiecki nieustannie wzywa do zaostrzania sankcji wobec Rosji, zgoda na przelot dotyczy państwa, które sankcjom się sprzeciwia i nie zgadza się też na transport broni dla Ukrainy przez swoje terytorium.

Na skierowane w tej sprawie zapytanie Szczerby Urząd Lotnictwa Cywilnego odpowiedział, że przeloty są zgodne z prawem, zastrzeżeń do nich nie ma ani Komisja Europejska, ani Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego.
Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny
KUP TERAZ

Jak jednak zauważa Onet, o ile Słowacja jest zwolenniczka sankcji na Rosję i przekazała swoją broń Ukrainie, o tyle Węgry, zamykając swoje niebo dla transportów dla Ukrainy, zmusza państwa ją dostarczające do nadkładania drogi, tak jak się to stało kilka tygodni temu z tureckim samolotem.

Ponadto węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó ocenił niedawno, że fakt, iż Rosja ostrzelała Lwów, był wynikiem dostaw zachodniej broni dla Ukrainy.

Onet skierował do polskiego MSZ pytanie o przesłanki, jakimi kierował się resort wydając zgodę na przelot rosyjskich maszyn.

"Wszystkie decyzje o udzieleniu zgód na loty do krajów, których dotyczą pytania, zostały podjęte ze względów bezpieczeństwa. Z tych względów MSZ nie może udzielić bardziej szczegółowych informacji" — brzmi odpowiedź biura prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zacytowałem CAŁY artykuł ze źródła bynajmniej nie pisowskiego:

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art36134661-rosyjskie-samoloty-z-paliwem-dla-wegier-nad-polska

Jak to się ma do tekstu skądsiś wytrzaśniętego przez śmiecia buńka?

Dokładnie tak, jak picie w Szczawnicy do szcz...nia w piwnicy.

O inteligencji i obiektywizmie tego śmiecia to ...szkoda gadać!!!

Widz @ 37.30.104.*

wysłany: 2022-05-17 21:26

PS wersja moja, jest , jak picie w Szczawnicy do śmieciowego buńkowego, szcz...nia w piwnicy.

Ciąg dalszy dla śmieciopodobnych, " zatroskanych " o " praworządność", o " Polskę " itd. itp.

Nawet w TOK FM czytam:

/ ... /

Onet informuje, że biuro prasowe ULC podkreśliło z kolei jedynie, że unijni urzędnicy "nie zgłaszali zastrzeżeń" do wydawanych zgód na transporty z Rosji na Węgry przez Polskę.

Serwisowi udało się jednak nieoficjalnie porozmawiać z urzędnikiem Komisji Europejskiej, który zdradził kulisy kontaktów z polskim rządem w tej sprawie. "Doszło do nieformalnego kontaktu między właściwymi organami krajowymi a komisją, aby pomóc organom krajowym ocenić, czy takie loty mogą być objęte odstępstwem przewidzianym w art. 3d.3 (rozporządzenia ws. sankcji wobec Rosji - red.) i czy państwa członkowskie mogłyby je zgodnie z prawem autoryzować. Zezwolenia były jak zawsze wydawane przez państwa członkowskie" - czytamy.

Rozmówca Onetu nie potwierdził, by KE prosiła polski rząd o zgodę. Jak przekazał portal, dowodu na to nie było także w dokumentach, które w trakcie kontroli poselskiej w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego uzyskał Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,28460866,rosyjskie-paliwo-jadrowe-nad-polska-dziennikarze-ujawnili-manipulacje.html

Był nieformalny kontakt?

Przyznaje to nawet urzędnik UE, która nie lubi Polski!

Więc jak wyglądają ostatecznie takie antypolskie wpisy śmiecia buńka, kacapskiego trolla:

" Gdy Komisja Europejska walcząc z wprowadzaniem w Polsce putinizmu nakazuje przywrócenie praworządności i nakłada nawet kary (już prawie miliard) w obronie praw Polek i ..."

Bredzi, zamiast posprzątać lepiankę wynajętą Ukraińcom.

Za coś bierze kasę z naszych podatków, więc niech coś zrobi, co mam nadzieję potrafi.

PS II przepraszam za cytaty w poprzednim wpisie, ale nie zauważyłem, że zaznaczyło mi się i wkleiło więcej, niż zamierzałem.

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-18 04:04

Buniek:
"Zgodnie z wyjaśnieniami jednego z kelnerów z afery podsłuchowej nagrał on Mateusza Morawieckiego jak ustalał z biznesmenem zmianę jednego słupa kupującego nieruchomości na drugiego (poprzedni się przestraszył). Taśma z tą rozmową nigdy jednak nie została opublikowana. W posiadaniu tych taśm byli dziennikarze blisko związani z PiS. To oni roznosili taśmy po redakcjach. Tej jakoś nigdy nie przynieśli. W tym samym czasie Mateusz Morawiecki przeżył metamorfozę. Z doradcy Tuska przekształcił się w najwierniejszego wykonawcę woli Kaczyńskiego. Uwierzył w geniusz prezesa PiS i trwa w tym zachwycie."

Ciekawe rzeczy można w Pana wpisach przeczytać.
To szczególnie:
"...Mateusz Morawiecki przeżył metamorfozę. Z doradcy Tuska przekształcił się w najwierniejszego wykonawcę woli Kaczyńskiego. Uwierzył w geniusz prezesa PiS i trwa w tym zachwycie."

Dziwić się, że ludzie wyrzucili telewizory z chałup
i mają w d...e politykę.
Jeśli "polityka" to zawsze t samo...
Czyli:
Wydymają naród w ten sposób, czy w inny,
co za różnica?
A na to wyszło,
po zamianie Beaty na Morawieckiego.


"Właściciel taśmy jest właścicielem życia i śmierci pana Morawieckiego."

Jakoś mi nie żal pana premiera.

A poza tym diagnosta... itd.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-18 19:57

Są tacy PiS-owscy ministrowie, którzy niewiele wiedzą, niewiele umieją, swoją rację istnienia w polityce budują na tym, że trzeba atakować Platformę, Donalda Tuska - powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO, komentując wypowiedzi Łukasza Schreibera, szefa stałego komitetu Rady Ministrów.
Na portalu TOKFM ukazał się tekst: "Para poszła w gwizdek". Prawnik o kryzysie w wymiarze sprawiedliwości i "zastąpieniu jednej patologii drugą"
„W 2021 r. Polacy czekali na wyrok w wielu sprawach blisko dwukrotnie dłużej niż jeszcze dekadę temu - wynika z danych resortu sprawiedliwości. - Nikt się nie zajął elementarną pracą w sądownictwie powszechnym czy gospodarczym chociażby. Będzie więc tyko gorzej - komentuje w TOK FM Jarosław Gwizdak, prawnik i członek zarządu Instytutu Prawa i Społeczeństwa.
Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało dane o średnim czasie trwania postępowań sądowych w 2021 r. Z dokumentów wynika, że ten sięgnął już 7,1 miesiąca. To najgorszy wynik od 2011 r. Dla porównania w 2020 r. było to niespełna 7 miesięcy, a w 2015 r. (Zbigniew Ziobro został wtedy ministrem sprawiedliwości) jedynie 4,2 miesiąca.”
Wielce podła i zboczona Gnida Putina która zwykle kopiuje i wkleja teksty dotyczące interpunkcji i gramatyki przerzucił się na reklamy w stylu „Roczny dostęp … kup teraz”. Nic tylko napisać :„BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA”.
Dlaczego? Bo musiał zacytować cały (ale nie ten z którego ja cytowałem tekst). Po co? By zaśmiecać!

Nic ten bełkot nie zmienił. Wiadomo, że urzędnicy UE nie prosili naszego rządu o to by ruskie samoloty po naszym niebie mogły odpady radioaktywne z elektrowni atomowej przewozić .Wiadomo też, że minister kłamał, że ktoś z Komisji Europejskiej prosił. Wiemy też, że niczego więcej się nie dowiemy, bo sprawy EJ są zawsze tajemne. Zaś szczególnie tajemne są „przesłanki, jakimi kierował się resort wydając zgodę na przelot rosyjskich maszyn.” Tylko po co to wyzwiska? Mnie to nie rusza.

Z mojej strony wyjaśniam, że Gnida Putina to nie wyzwisko tylko informacja. O tym, że podła to wiadomo, a o tym, że ta osoba jest zboczona, bo marzy by mi grzebać boleśnie poniżej pasa, to też informacja.

Wielce Szanowny Panie AS ta wspomniana Beata, a właściwie jej poczynania to wielka tragedia dla Polski. Złamanie Konstytucji i zatrzymanie budowy wiatraków to chyba największe jej przewinienia.

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-18 21:08

Panie Rafale.
Od kilku dni wędruję intensywnie po mieście.
Mnóstwo grupek zwracających się do mnie per:
"Kierowniku! Kopsniesz szluga?"
Mnóstwo wytatuowanej, z lekka agresywnej młodzieży,
Pod wpływem CZEGO?
Policji brak.

Rząd RP dba.
O kogo?

Wieńczysław @ 188.33.240.*

wysłany: 2022-05-18 22:09

"Mnóstwo wytatuowanej, z lekka agresywnej młodzieży"

Panie AS. Udzielam Panu instrukcji, jak należy oceniać młodzież. Otóż tatuaże i zachowanie, kultura osobista, nie mają znaczenia. Kryteria oceny są następujące:

1. Jeżeli jest to młodzież, która sprzeciwia się PiS-owi, choćby w postaci hasła "***** ***", tzn. że jest to wspaniała młodzież, odważna, świadoma obywatelsko, rozumiejąca, czym jest demokracja, państwo i wolność.
2. Jeżeli natomiast jest to młodzież, która popiera PiS lub nawet tylko biernie się przygląda temu, co ta partia robi, tzn. że jest to ****żeria, kompletnie nieodpowiedzialna, poddana wpływom Rydzyka, otumaniona i przesiąknięta faszystowskim myśleniem, należąca do straconego pokolenia.

Wieńczysław @ 188.33.240.*

wysłany: 2022-05-18 22:19

Putin ograł Zachód. Ależ z niego spryciarz! Jestem pełen podziwu. Zachód jest na kolanach. Putin się tylko śmieje, a na Kremlu strzelają korki od szampana. Politycy w rajtuzach nie mogą się pozbierać, a Putin tylko pali cygaro i w zaciszu swego gabinetu rozgrywa swoją wielką partię szachów. Defilada 9 maja w Dniu Zwycięstwa - ależ imponująca! Ależ rozmach! NATO jest w rozsypce, nic nie wskórają, gdy ten arcymistrz geopolityki wyda rozkaz do ataku. Jesteśmy bezbronni! Najlepiej się poddajmy zawczasu. A przede wszystkim nie prowokujmy, nie machajmy szabelką. Cichutko sobie przykucnijmy w kąciku i czekajmy, co się stanie. Inni za nas zdecydują, a co ma być, to będzie. Wszak jeśli Putin ograł Zachód, to tym bardziej nas ogra, a w zasadzie już ograł, biorąc pod uwagę prorosyjskość PiS-u. PiS sprowadza do Polski jak najwięcej żołnierzy NATO, którzy szczekają u bram Rosji i prowokują ją do adekwatnej odpowiedzi, a na tym właśnie jej zależy. Tak więc PiS tańczy, jak mu Putin zagra.
Wszystko stracone, znikąd nadziei.

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-19 05:49

Buniek:
"Wielce Szanowny Panie AS ta wspomniana Beata, a właściwie jej poczynania to wielka tragedia dla Polski. Złamanie Konstytucji i zatrzymanie budowy wiatraków to chyba największe jej przewinienia."

Hm...

"zatrzymanie budowy wiatraków"?

Że u nas była jakaś produkcja wiatraków?
Że przestano tworzyć farmy wiatrowe?
Wiatr, zamiast węgla, jako źródło produkcji energii elektrycznej?

A ja bym zaproponował trawę,
jako źródło energii odnawialnej oczywiście:
Krowy jedzą trawę,
produkują metan, czysty ekologicznie gaz,
spalamy metan i mamy prąd.
Wielkość pogłowia i normy wypasu pozostają do ustalenia.
No i sposoby wyłapania gazu.

A poza tym...
nic na działkach się nie dzieje.

Widz @ 37.30.104.*

wysłany: 2022-05-19 10:46

Panie Rafale.

Śmieć buniek dał " głos":

" Z mojej strony wyjaśniam, że Gnida Putina to nie wyzwisko tylko informacja. O tym, że podła to wiadomo, a o tym, że ta osoba jest zboczona, bo marzy by mi grzebać boleśnie poniżej pasa, to też informacja.".

Właściwie to nie wiem, jak na to, kolejny zresztą raz , zareagować.

Bo, że to nie jest nawet denny " żart" śmiecia, tylko poważny defekt mózgu, może świadczyć fakt, iż obawia się on ponadto " kobiety ze scyzorykiem" czyli

grafomana as-a, który napisał kiedyś coś o " otwierającym mu się w kieszeni koziku " gdy czyta śmiecia buńka.

A kacapski śmieć buniek, jak to ruski, nie zna polskich powiedzeń i odbiera to bezpośrednio jako groźbę.

Taki jest żałosny efekt oszczędzania przez Putina na szkoleniu tego nienachalnie inteligentnego prymitywa.

Wychodzi mi na to, że wymaga on pomocy psychiatry i seksuologa.

Te śmiecia uwagi o grzebaniu mu w odbytnicy, mogą świadczyć o tym, że ma duże potrzeby seksualne, a jego mąż/ kochanek nie zaspakajają go i nie czuje się

w tych związkach spełniony jako " kobieta".

Panie Rafale, czy Pan przypadkiem rozumie o co " się rozchodzi" w tym wpisie grafomana:

grafo-AS @ 82.139.16.*, wysłany: 2022-05-18 21:08

Panie Rafale.
Od kilku dni wędruję intensywnie po mieście ...

Zakładam, że Pan wie, bo przecież razem ' męczyliście się " w tym PiSie.

Chyba, że Pan wtedy go unikał, żeby nie być narażonym na indywidualne, pretensjonalne " trucie d...y".

Po serii żenujących wątków osobistych, ze " sławojką" na " czole ", o prześladowaniach w domu, szkole, przedszkolu oraz w pracy i karierze artystycznej,

był okres " tfurczości " " zaangażowanej społecznie", tj. posty o Ukraince z dziećmi, rozlewającej napój w butiku jego znajomej, następnej Ukraince, która

niedwuznacznie i bezczelnie " dawała do zrozumienia", że ekspedientka powinna uczyć się języka ukraińskiego, post o dwóch, na oko 19 letnich Ukraińcach, na

oko 178 cm wzrostu i na drugie oko, wadze 89,5 kg, przyszedł czas na ... wytatuowaną młodzież w grupach?

Czy Pan coś rozumie, Panie Rafale, bo wpis był do Pana skierowany?

Ja też intensywnie wędruję po mieście, nie spotykam jednak żadnych

" Mnóstwo grupek zwracających się do mnie per:
"Kierowniku! Kopsniesz szluga?"

Grafoman as,to pechowiec czy ofiara losu, skoro to tylko jego spotyka?

Co to znaczy : " Mnóstwo wytatuowanej, z lekka agresywnej młodzieży,"

Jak lekko agresywna jest ta młodzież, co robi, że nie jest nieagresywna?

Teraz Staś Pytalski przechodzi do alarmistycznych pytań:

Pod wpływem CZEGO?
Policji brak.

Rząd RP dba.
O kogo?

Policji brak?

A do czego ta policja?

Czy ta młodzież popełniła jakieś przestępstwo?

Jeżeli tak, to czy grafoman wezwał policję?

A dlaczego policja, nie wystarczy Straż Miejska, jeżeli nastąpiło naruszenie porządku?


I co ma do tego rząd i w jaki sposób " dba"?

No właśnie : o kogo dba?

Zapłacił ten rząd młodzieży za tatuaże, nauczył ich palić papierosy?

" Dbanie" ma polegać na tym że ich z miejsc publicznych nie przegania rządowa policja?

I nie wsadzają ich do więzienia, bo przecież wtedy rząd by dbał o " zwykłego uczciwego obywatela", grafomana as-a?

Kolejne bzdety, w bełkotliwej, " poeckiej " formie.

Widz @ 37.30.104.*

wysłany: 2022-05-19 11:07

Wieńczysław @ 188.33.240.*, wysłany: 2022-05-18 22:19

Putin ograł Zachód. Ależ z niego spryciarz! Jestem pełen podziwu. / ... /

Panie Wieńczysławie, " pojadę" buńkiem: " I ty, Brutusie, przeciw mnie? " :).

Idę się napić z rozpaczy:).

10/10 !

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-19 19:32

Wieńczysław:
"Panie AS. Udzielam Panu instrukcji, jak należy oceniać młodzież. Otóż tatuaże i zachowanie, kultura osobista, nie mają znaczenia."

Wychodzę dziś z kościółka
po mszy wieczornej
w jednej z podjeleniogórskich wioszczyn.
Dziewczynka najwyżej lat 13,
Całe ręce gołe, mocno wytatuowane.
W wardze srebrna kulka.

Nie jest dobrze.

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-20 05:50

Komentarz spod ostatniego wpisu "jełopa" (copy: Wieńczysław):

"Co tak naprawdę powiedział Morawiecki:
Andrzej Falicz
20 maja 2022 W 02:18
Po raz kolejny “cytaty” z Morawieckiego i “kelnerskich” podsluchow…o misce ryzu i obnizaniu oczekiwan przez wojne.
Czy ktos przeczytal cala wypowiedz, ktora dotyczy polityki prowadzonej przez Merkel… a nie planow Morawieckiego?
Zaloze sie o duza sume, ze nagrania wiekszosc zna z wersji GW-na…
Chodzilo o rozpuszczona i zyczeniowa eurokomune anie o Polske. Zachodnim euro-nieroba wydaje sie, ze mozna odchodzic na emeryture w wieku 50 lat i pracowac 4 dni w tygodniu najlepiej w organizacji walki o prawa LGBT i spedzac 3 miesiace w roku na Majorce…wszystko podlane wypitym politrem “Gray Goose” ( niezla…) pod rakowe szyjki w sosie chantembiau lee kum kee – Morawiecki jako Europejczyk… cala napita geba przemawial do wpatrzonych w niego z podziwem jelopow pseudo-libernych z Platformy. Mowil to co oni od niego oczekiwali… bo milo sie napic w zgodnym towarzystwie.
Zacytuje:
“…Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo **** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która – wiesz – tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. (…) To co robi Merkelowa… Ona (Merkel !) działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa, czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapierdalaja za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała…jeżeli my, ludzie, we the people, w Niemczech… czy… czy w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, (ani slowa o Polsc3e bo to by nie mialo zadnego sensu…) zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania, bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapierdalać i rowy **** kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć, emerytury.”
Andrzej Falicz
20 maja 2022 W 02:25
Inaczej mowiac Morawiecki stwierdzil:
“Niech sie te zachodnioeuropejskie **** nieroby zabiora do roboty bo im sie w ****h poprzewracalo…inaczej wszystko pojdzie w ****”
a nie, ze w Polsce trzeba za miske ryzu zapierdalac …
bo gdzie jak gdzie ale w Polsce w porownaniu do “zachodu” zasuwa sie az milo. ( Polak pracuje średnio 1806 godzin rocznie, podczas gdy Niemiec 1386 godzin, czyli średnio aż o 420 godzin mniej, wynika z danych OECD za 2019 rok. i za 4 razy mniej…).
Inaczej mowiac – Morawiecki mial swieta racje."

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2022-05-20 09:16

Czekam na relacje z "naborzeństwa religii smoleńskiej w niedzielę bo sam głowny "kaplon" Antoni zamach przyjeżdża.
Eidzę że Senator Mróz to samobojca polityczny .
Oby nie obwiescił że Macierewicz będzie kandydatem n aprezudenta oprócz takich tuzów jak Witek ,Szydo, Jaki, może Obajtek.
Miałem iść ale lekarz mi zabronił .

Widz @ 37.30.100.*

wysłany: 2022-05-20 14:31

BHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

soclib @ 78.10.209.*,wysłany: 2022-05-20 09:16

Czekam na relacje z "naborzeństwa religii smoleńskiej w niedzielę bo sam głowny "kaplon" Antoni zamach przyjeżdża.

" O Borze, piekło zamarzło" !

Soclib czeka na " naborzeństwo" !!!

" Puki" co czeka.

PS soclib, jak napiszesz np. " naborzeństwo" i ci się wyświetli czerwone podkreślenie , to zapytaj wujka Google'a, jak napisać to po polsku!

" Morze" w ten " sposup opanójecie ortografię" ???

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-20 16:26

Wielce Szanowny Pan AS użył Pan słowa ekologia w stosunku do metanu. Gaz to gaz, a
„Ekologia najogólniej jest nauką o porządku i nieporządku w przyrodzie oraz o konsekwencjach wynikających z tego porządku i nieporządku dla istnienia biosfery i człowieka.” Zatem ekologia tylko informuje co się zmieni „w przyrodzie” gdy jakiegoś gazu w atmosferze przybędzie lub ubędzie.
Faktycznie biogazownie służą do produkcji metanu ale zwykle jako produkt finalny sprzedają prąd do sieci energetycznej. Oczywiście są i takie co metan. Sprzedaż prądu jest wygodna dla rolnika bo zamiast się martwić jak sprzedać plon ma po prostu podłączenie do sieci energetycznej i licznik. W sytuacji gdy ceny prądu zależą od pory dnia czy roku to albo gaz gromadzi w zbiorniku i uruchamia agregat prądotwórczy gdy prąd najdroższy lub też gromadzi biomasę by w zimie prąd produkować. Swego czasu zwolennikiem takiego rozwiązania był pan premier Pawlak. On uważał, że w każdej gminie powinna powstać biogazownia. Niestety nastał, przy pańskiej wydatnej pomocy rząd, który Odnawialne Źródła Energii, jako że zarabialiby na nich zwykli obywatele skutecznie niszczy. Przekierowano ogromne środki na pierdoły typu „budowa przekopu”, budowa „wież w Ostrołęce” (po to by je rozebrać) i masę innych pomników kaczyzmu. Oczywiście jako, że energia jest potrzebna kupujemy za granicą i oczywiście dotychczas najwięcej w Rosji od Putina. Tu warto zwrócić uwagę o ile wzrosły zakupy w ostatnich miesiącach (o czym poinformował pan Tusk).
Wspominał Pan o energii z wiatraków w kontekście mojej informacji, że to Beata S. by od Rosji więcej energii kupować i wykazał się Pan Szanowny niewiedzą stawiając znaki zapytania. Zatem proponuję spojrzeć na wykres na Wikipedii: „ https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Poland-wind-power-capacity.svg”
Zobaczy Pan, że produkcja wzrastała co roku i tam na Kremlu zareagowali i wykres się spłaszczył.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-20 16:29

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" (Julian Tuwim) ...
To oczywiście było do Gnidy Putina, bo reklamy zamieszcza zamiast milczeć i przyznawać, że ministrowie obecnych rządów to kłamcy. Czy ktoś jeszcze pamięta o kłamstwach watowskim i smoleńskim? Przecież Gnida nigdy nie przyznał, że brzozy pod Smoleńskiem to normalne, a nie ze styropianu drzewa i że z tragedii wrogie Polsce i Polakom siły, zrobiły narzędzie służące do Podzielenia i Skłócenia obywateli. Dziś już wiemy kto kłamał i jakieś wnioski obywatele powinni wyciągnąć.
Pan Mazguła zamieścił taki wpis: „Dziś politycy sprzedają Polskę przy błyskach fleszy. PiS-owski rząd "podłej zmiany" i „polskiego jadu” łamie wszelkie demokratyczne zasady państwa prawa i kpi z naszej historii.
Kaczyński dzieli polską krew, która była przelewana na wszystkich frontach walki o niepodległość ojczyzny. Kpi się z honoru żołnierza. Jednocześnie zapowiada ofensywę nauki historii w treści rozumianych wybiórczo. Katyń zastąpiony został Smoleńskiem, a morderstwa Burego wzorem krzewienia narodowej wiary.
Tymczasem wojna puka do naszych granic, a oni nie mobilizują narodu, oni zawłaszczyli armię, policję, służby państwowe i dzielą, budują Putinowski wzorzec władzy bezkarnej i absolutnej. Dalej nieodpowiedzialnie szczują na siebie Polaków, a zagrożenie traktują jak usprawiedliwienie dla inflacji, zadłużenia, drożyzny, złodziejstwa i kłamstwa.
Polityków w zasadzie nawet nie ma, bo jak w 1939 roku, są jedynie napuszeni krętacze i cwaniaki. Czym głupszy fanatyk, tym bliżej bezkarnej władzy.
Wszystkim żołnierzom, którzy walczyli z bronią w ręku za wolną ojczyznę - przesyłam wyrazy mojego głębokiego szacunku, a politykom, dzielących Polaków - wyrazy oburzenia i pogardy. Czas się obudzić, Polsko! Adam Mazguła
Oczywiście piszący tutaj zapytają: a kto taki ten Mazguła? Ja zaś zapytam: Czy to ważne? Pisze, więc jakieś myśli, i wyrazy zatroskania przekazuje. Można na to zwracać uwagę albo nie, ale fakty są takie jak pisze. Ministrowie okłamują i brniemy w las kłamstw. Ponieważ kiedyś już tak zabrnęliśmy, to warto ostrzegać i informować. Pan Mazguła to robi.
Mamy wzmożenie wojenne. Za poprzedniej komuny walczyliśmy z „imperializmem” i wrogami różnorodnymi zapominając o prawach człowieka i obywatela. Teraz też. O tamtym systemie pisarz Sołżenicyn (a więc ekspert w sprawie czegoś co się teraz roboczo nazywa putinizm,a w naszej wersji kaczyzm) napisał „stan wojny służy jako wymówka do wprowadzania tyranii”.
Gnida Putina mógł zawrócić z drogi ogłaszania wszem i wobec, że jest zboczeńcem ale po raz kolejny zamiast uznać, że poniżej pasa to np. jako menda-pasożyt mógłby krew ofiary pić (jak obecnie rządzący kasę z budżetu – bezkarnie, bo prokurator ich) lub jako osioł grzebnąć w kostkę dla zabawy, ale nie! Wciąż wybiera ulubioną przez zboczeńców część ciała. Aż się chce pisać: Uwaga Zboczeniec!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-20 18:46

Kiedyś Wielce Szanowny Pan AS zapytał skąd cytat? Miałem odpowiedzieć i znalazłem. Ale! Ponadto znalazłem ciekawy tekst o propagandzie i kłamstwach. Rzecz ważna bo teraz Propaganda i Szmatławienie porządnych ludzi to normalka. Autor podkreślił rzecz oczywistą i znaną od tysięcy lat. Teraz nawet pan premier Tusk o tym przypomniał. Zatem odpowiadam i cytaty zamieszczam.
Wielce Szanowny Panie AS wspomniany cytat pochodzi z onet.pl i znalazłem ten akapit w tekście o Mołdawii. Pisałem, że jest prowadzona wojna, na razie głównie propagandowa przeciwko demokracji, praworządności i UE, a tym samym przeciwko Polkom i Polakom dla których to są istotne wartości. Wojna propagandowa, bo kłamstwa rządzących są powszechne. Dlaczego istotnym jest opieranie się takiej propagandzie? Bo doświadczenie historyczne uczy, że w tej sprawie nie ma żartów i dlatego „nie lekceważmy siły nawet najgłupszej propagandy, prawda sama się nie obroni.” (to też z onet.pl)
Zaś ostatni pan premier Polaków powiedział tak: „Nie chciałbym, żebyśmy upodobnili się w jakikolwiek sposób do TVP Info, do Kaczyńskiego, do PiS-u, do Jacka Kurskiego. (...) To nie jest tak, że można pokonać kłamstwo lepiej kłamiąc. Uważam, że prawda jest silniejsza od kłamstwa pod jednym oczywistym warunkiem i tutaj chciałbym żebyśmy porzucili inny naiwny slogan - prawda sama się nie obroni - powiedział Tusk."
Ze smutkiem zauważam brak aktywności Wielce Szanownego Pana Wieńczysława. Te wpisy jakieś takie szydercze i nijakie… ? Może coś o bezpieczeństwie przewozu odpadów nuklearnych ruskimi samolotami?
Panie Soclib nie idź pan tam. Pobiją pana. Tam tylko wyznawcy mogą się czuć bezpiecznie. Kiedyś pisałem o tym co się stało gdy nasz były radny poszedł zobaczyć posła PIS. Mało go nie pobili. Putin też tak rządzi. Bije, a nawet zabija każdego, który zapyta: Dlaczego tak, a nie inaczej, np. tak jak rzecz przedstawia …. ? To pytanie do prelegenta może brzmieć jedynie w formie: "Dlaczego wszy, czyraki odbytu, krętki kiły, śmieci komunalne" (a więc tacy co mają inne poglądy i co ujawnił Gnida Putina. tak właśnie by pana nazywali podczas bicia) jeszcze nie są pozbawieni jakichkolwiek praw?

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2022-05-20 19:25

Co to się porobiło? Pan Mecenas opowiada bajki;https://www.youtube.com/watch?v=eLTU38yCV7E

Wieńczysław @ 188.33.232.*

wysłany: 2022-05-20 19:31

Panie Szymański, kiedy napisze Pan felieton na temat wspaniałej inwestycji naszego magistratu, jaką jest wymiana kostki brukowej na 1 maja? Ile to kosztowało i czy było to potrzebne? Tak narzekacie na inflację, za którą demagogicznie obwiniacie rząd, a sami przepalacie publiczną kasę! Czy jako analityk spraw światowych zechciałby Pan na chwilę pochylić się nad gospodarnością swoich przyjaciół z Ratusza? Czy to zbyt błahe dla Pana i może uważa Pan, że niewdzięczny lud powinien tylko cieszyć się i przyklaskiwać?

Czy wam przyjdzie do głowy, że w trudnych czasach należy oszczędzać, a nie wywalać pieniądze w bruk?

[Rafał: To świetna inicjatywa radnej Bożeny Wachowicz-Makieły, którą od trzech kadencji bezskutecznie próbowała ją zrealizować. Proszę pogadać z niepełnosprawnym na wózku lub matką z dzieckiem, jak jedzie się po tych wybojach. O szpilkach eleganckich kobiet nie wspomnę... Większość miast ma trotuary ułożone ze szlifowanej kostki, Jelenia Góra do nich nie należy.]

Wiaczesław @ 188.33.232.*

wysłany: 2022-05-20 19:43

"Dziewczynka najwyżej lat 13,
Całe ręce gołe, mocno wytatuowane.
W wardze srebrna kulka"

Pan chce decydować, jak młodzi ludzie mają się ubierać?! No wie Pan, Pan to chyba jakimś pisowcem jest!

Każdy ma prawo ubierać się jak chce, byleby nie jadł mięsa, bo planeta umiera. Młodym ludziom należy zapewnić pomoc psychiatryczną, gdyż w czasie rządów PiS i z powodu tych rządów wśród młodzieży panuje epidemia depresji. Ale PiS żałuje na to pieniędzy, a zamiast tego wydaje na Rydzyka!

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-21 19:34

Kondycja polskich elit politycznych
i dlaczego upał.

Wczoraj na koncercie Mosi Kaś
co śpiewała
Piejo kury piejo, ni majo koguta,
przed, powitano miejscowe jelita.
Wszystkie się zgłosiły i ukłoniły oprócz.
Trzy dzwonki zabrzmiały, drzwi zamknięto
I włazi jedna jedyna spóźniona łajza.
Kto?
pan ropuch!
Cały utyty jakby nic nie robił, tylko żarł.
Oklasków nie było.
Kurrrtyna!
I kisiel.

Wieńczysław @ 188.33.232.*

wysłany: 2022-05-21 21:48

Wątpię, żeby przejazd wózkiem inwalidzkim po pierwszomajowych kocich łbach wiązał się z trudnościami poważniejszymi niż te, które i tak doświadczają niepełnosprawni. Tym bardziej dotyczy to matek z wózkami dziecięcymi. Ostatnio przechodziłem po "odnowionym" deptaku i dużej różnicy nie zauważyłem - nierówności i tak są, tylko kostki nieco większe. Może trzeba było wyszlifować te, które już były ułożone, a nie kłaść nowe? Ile kosztowała ta "inwestycja"? W wiadomościach TV Dami widziałem, że jakoś nie spotkała się ona z entuzjazmem mieszkańców.

[Rafał: Też uważam, że kostka powinna być spasowana i szlifowana.]

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-21 23:27

Wielce Szanowny Panie AS polecam tekst:”dodatki-covidowe-czyli-górka-pieniędzy-na-którą-nikt-nie-patrzył/” na portalu wiadomości.wp.pl. Zanim zacytuję co tam napisano, przypomnę podstawową wiedzę jaką OBYWATEL powinien znać: „Rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy”. To czym obdziela pochodzi z podatków. „Inflacja jest podatkiem”. Rząd dodrukowuje i rozdaje po uważaniu. Jednak Konstytucja stawia STRAŻNIKA, któremu nakazuje pilnowanie by pieniędzy było co najwyżej 2-3% więcej niż towarów i usług. Teraz tym strażnikiem jest tzw. „glapa” czyli klapa i nikt nie pilnuje wydatków rządu. Czyli Konstytucja jest łamana. Niedawno w JG był pan profesor Jerzy Hausner i akuratnie wyjaśnił od czego są Rada Polityki Pieniężnej i Prezes. Wtedy gdy pan profesor był w tej radzie to Minister Finansów się żalił, że mu nie dodrukowują i nie ma pieniędzy. Teraz to albo nie ma ministra albo drukują na potęgę. Pan prof. Noga w telewizja Polsat poinformował, że jest już 240 mld zł za dużo i inflacja z tego powodu jest i rośnie. Wspomniany tekst dotyczy wydania po uważaniu ale głównie po to by Podzielić i Skłócić oraz Podłym i Skundlonym dać zarobić 10,3 mld zł.

„Dziś wiele bowiem wskazuje na to, że tak naprawdę nikt nie kontrolował tego, w jaki sposób wydano 10,3 mld zł. Urzędnicy twierdzą, że weryfikacja była zadaniem dyrektorów placówek. Dyrektorzy odbijają piłeczkę i mówią, że przy tak niejasnych przepisach i braku chęci urzędników do współpracy nie poczuwają się do żadnej odpowiedzialności.
10 mld zł to kwota pozwalająca na zorganizowanie ponad 140 wyborów kopertowych (choć tamte się nie odbyły). Ministerstwo Zdrowia mogłoby kupić bezużyteczne maseczki od 2 tys. instruktorów narciarstwa. A Ministerstwo Obrony Narodowej mogłoby kupić ponad 100 supernowoczesnych czołgów Abrams, ewentualnie niemal 150 czołgów Leopard 2A7. Można by też – według wyliczeń rzecznika rządu Piotra Muellera – wybudować ponad 1750 szkół.
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży mógłby z kolei za tę kwotę działać przez kolejnych 10 tys. lat.”
„zasady wypłacania wynagrodzeń w jednym szpitalu były diametralnie różne od reguł obowiązujących w szpitalu leżącym 20 km dalej?”
„Dziś wiele bowiem wskazuje na to, że tak naprawdę nikt nie kontrolował tego, w jaki sposób wydano 10,3 mld zł.”
„kilkanaście osób dostało po niemal 8 tys. zł za spędzenie 30 minut na oddziale covidowym. Jeden z lekarzy, który pracował w trzech placówkach jednocześnie, pobrał dodatek w każdej z nich - łącznie niemal 38 tys. zł miesięcznie. W jednym ze szpitali zaś były 52 osoby personelu medycznego na jednego pacjenta. To efekt fatalnej konstrukcji przepisów i braku jakiejkolwiek weryfikacji - przyznają w rozmowach z nami lekarze (rozmawialiśmy z dziewięcioma). Dyrektorzy placówek, którzy mieli wskazać komu i ile się należy, najzwyczajniej w świecie nie wiedzieli, według jakich zasad powinni wypłacać środki.
Podstawowy błąd to niejasne kryteria. Przyznawaniu dodatków covidowych od samego początku towarzyszył chaos. Niejasne zasady powodowały różne interpretacje, na co samorząd lekarski wielokrotnie zwracał uwagę - wskazuje Renata Jeziółkowska z Naczelnej Izby Lekarskiej.
Doktor Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie, mówi zaś wprost: - Ministerstwo Zdrowia i NFZ uporczywie odmawiały precyzyjnej odpowiedzi, która by nam pozwoliła określić kryteria przyznawania dodatków covidowych. Wiele krwi zostało napsute.”
„Renata Jeziółkowska wskazuje, że z perspektywy środowiska lekarskiego niejasne zasady wypłat skutkowały poczuciem niesprawiedliwości i podziałami - pojawiały się konflikty wewnątrz środowiska i w placówkach medycznych. Wielu lekarzy nie zostało wynagrodzonych za swoją pracę z pacjentami covidowymi, wielu lekarzy od kilku miesięcy czeka nadal na wypłatę przyznanych środków. Zdarzało się też, że środki w ramach dodatków covidowych dla danego lekarza były nieadekwatnie wysokie - mówi Jeziółkowska.”
Informuję Wielce Szanownego Pana Wieńczysława, że Radni JG nie są władni dodrukować pieniędzy, a więc nie mają absolutnie żadnego wpływu na inflację. Mogą podnosić inne podatki ale nie inflację. To nie ten szczebel.
Gnidę Putina który namawia by zmienić tekst pana Socliba informuję, że pan Soclib napisał o jakimś borze by uniknąć obrażania uczuć religijnych. Teraz znów takie czasy jak za czasów przed rządami Wałęsy i za źle dobrane słowo kiedyś w sprawie Socjalizmu, a teraz Religii to jak śpiewał zespół Lady Punk „prokurator wytłumaczy ci to”. „Komuna trzyma mocno!!!”. Jedna gazeta opisuje :„Pięć lat temu 24-letni chłopak wszedł w czapce do przedsionka kościoła w Kotlinie Kłodzkiej. Od tego czasu prokurator chce doprowadzić do jego skazania. Właśnie złożył kolejną apelację w sprawie o obrazę uczuć religijnych. I mija się w niej z faktami.”
Sądy umarzają, a Biskup przyciska prokuratorów (to już chyba kilku!!) jak kiedyś Sekretarz KW i „Prokurator jednak nie odpuścił i złożył kasację wyroku, którą Sąd Najwyższy odrzucił. Gdy jednak sprawa się skończyła, przed Sądem Rejonowym w Kłodzku rozpoczął się kolejny proces, w którym Bartosz Horbowski został oskarżony o to samo zdarzenie, ale tym razem o obrazę uczuć religijnych.”

Wieńczysław @ 188.33.232.*

wysłany: 2022-05-21 23:34

"a więc tacy co mają inne poglądy"

Wy zawsze jak odstawiacie putinadę, to udajecie ofiary atakowane tylko ze względu na poglądy. To wasza stała taktyka, by uzasadnić przemoc.

Jaruzelski jak ogłaszał stan wojenny też mówił o tym, że Solidarność podniosła rękę wcale nie na komunistów, którzy od kilkudziesięciu lat niewolą naród w imieniu Moskwy, lecz właśnie ludzi, którzy po prostu mają inne poglądy. Cytuję:

"Wczoraj wieczorem wiele budynków publicznych było okupowanych. Padają wezwania do fizycznej rozprawy z "czerwonymi", z ludźmi o odmiennych poglądach."

Wy nic złego nigdy nie robicie, tylko macie "odmienne poglądy".

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-21 23:50

W sprawie tatuaży i kolczyków gdzie popadnie rozumiem uczucia Wielce Szanownego Pana AS. Nie widzę żadnego sensu w takim traktowaniu swojego ciała przez ludzi. Co ciekawe po jednym tatuażu takim ludziom przychodzi ochota na następny. Gdy tatuaż zostanie spaprany to się coś dodaje i zwykle jest gorzej. Rozmawiałem z młodym chłopakiem i z dziewczyną (oboje przed trzydziestką) na ten temat i twardo radziłem by się wycofali z tych dość sporych wydatków. Nic nie zrozumiałem z wyjaśnień „dlaczego to robią”. To były osoby, które się nigdy nie spotkały i jedynie przypadek pozwolił mi na rozmowę z nimi na ten temat. To jest chyba związane z problemami psychicznymi i tylko salony tatuażu na tym zarabiają. Miałem wrażenie, że ci młodzi ludzie niezbyt lubią siebie i ktoś im wmówił, że to w jakiś sposób poprawi im samopoczucie.

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-22 05:29

Wiaczesław @ 188.33.232.* wysłany: 2022-05-20 19:43:

"...PiS żałuje na to pieniędzy, a zamiast tego wydaje na Rydzyka!"

Na to.
Na wszystko!
Liczy się tylko Rydzyk i jego mafia!

Wiaczesław!
Ty to normalnie geniusz jesteś!
Ciebie to na pamięć w szkołach powinni uczyć!
Za mało tu piszesz niestety.

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-22 05:47

Buniek do AS=a:

"kłamstwa rządzących są powszechne"

Tyz prowda!

„nie lekceważmy siły nawet najgłupszej propagandy, prawda sama się nie obroni.”

Cysto prowda!

"To nie jest tak, że można pokonać kłamstwo lepiej kłamiąc. Uważam, że prawda jest silniejsza od kłamstwa pod jednym oczywistym warunkiem i tutaj chciałbym żebyśmy porzucili inny naiwny slogan - prawda sama się nie obroni - powiedział Tusk."

Jezu.
Jakże Polacy nie doceniają tego wybitnego męża stanu!

Ale co prowda, to prowda!

A w ogóle to niech nas Ręka Boska broni
bo znikąd ratunku.

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" (Julian Tuwim)

To wim!

"Pan Mazguła zamieścił taki wpis:..."

Zaiste!
Autorytet to wielki
I z jaką kulturą!
Szczególnie w stanie wojennym!

Panie Buniek.
Trzymasz pan poziom.

Buniek:

"Wielce Szanowny Pan AS użył Pan słowa ekologia w stosunku do metanu"

Wolność.
Kocham i rozumiem.
Wolności.
Oddać nie umiem...

Bo nic więcej nie mam.
Koniec.

Jak wcześniej wielokrotnie wspominałem,
wszelkie gie omijam z dala.
Z sukcesami!
Czego i Państwu życzę.

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-05-22 08:29

Bunia, czyżby ciebie twój kochanek i mąż nie

zadawalali?

Zatrudnij się w bur...elu.

Nie wiem, jak warunki fizyczzne, ale charakter

masz odpowiedni - ****i.

BUHAHAHAHAHAH

Śmieciu.

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-05-22 17:10

Śmicia bunię teraz pominę, bo to śmiecio -

jełop, w dodatku obciążony obską na seks

swoją odbytnicą.

Wszyscy to wiedzą i widzą.

Ale co. " rozchodzi z postem grafomana

koncercie i.... panu ropuchu,, ktory był utyty.

Grafoman, jak każda przekupa i plotkara, oce ia

tylko po wyglądzie.

W dodatku, jak każdej babie, nawet bez

scyzoryka, wydaje się, że wszyscy muszą

oglądać te same bzdety a la 13latka

Ja nie oglądałem tego

koncertu, na co mi więc twój bełkot.

Pląsanie w kisielu!

Widz @ 37.30.100.*

wysłany: 2022-05-22 18:52

Śmiecia bunię teraz pominę, bo to śmiecio -

jełop, w dodatku obciążony obsesją na seks

swoją odbytnicą.

Wszyscy to wiedzą i widzą.

Ale o co. " rozchodzi się z postem grafomana

o koncercie i.... panu ropuchu,, ktory był utyty.

Grafoman, jak każda przekupa i plotkara,

ocenia tylko po wyglądzie.

W dodatku, jak każdej babie, nawet bez

scyzoryka, wydaje się, że wszyscy muszą

oglądać te same bzdety a la 13latka

Ja nie oglądałem tego

koncertu, na co mi więc twój bełkot???

Pląsanie w kisielu!

soclib @ 78.10.209.*

wysłany: 2022-05-22 19:06

>Widzu < pomimo szkół jesteś piślackim ciemniakiem ,nie rozumiesz drwin .
"Mnóstwo grupek zwracających się do mnie per:
"Kierowniku! Kopsniesz szluga?" Czy tak też nie działa kłamliwy Morawiecki?;https://www.youtube.com/watch?v=5VWhRzP65OQ.
Po spacerze na giełdzie ,jednak Jelenia piśleje.

Widz @ 37.30.100.*

wysłany: 2022-05-23 19:13

A gdyby były wątpliwości, dlaczego mnie ta opwieść z dziwnym moralem lotto, to gdzie jest napisane, żo to był polityk? . Jest kuźwa jakiś kraj, gdzie wszyscy plolitycy są, bez wyjątku idealni?
Na podstawie jednego oceniać całą klasę, dobre sobie.
Ale skroro swoje chore poglądy upubliczniasz, to livz się z ripostą.
A gdybym ja uznał, że jeden idiota reprezentuje śpiewaków w Polsce?
Ogarnij się, bo piszesz, jak ruski troll.

PS Przepraszam za loternictwo, ale mam tylko smartfon i... grube paluchy.

Wiaczesław @ 188.33.248.*

wysłany: 2022-05-23 20:45

"W sprawie tatuaży i kolczyków gdzie popadnie rozumiem uczucia Wielce Szanownego Pana AS."

Kolejny pisowiec i dziaders tłumaczy ludziom, jak mają żyć!
Ludzie mają prawo wyrażać siebie, także poprzez tatuaże i nikt nie ma prawa tego oceniać!

Widz @ 37.30.100.*

wysłany: 2022-05-23 20:51

soclib, sieroto, po twoich dotychczasowych dokonaniach ortgraficznych, zaczynasz ściemę, jak Tusk o 500+ lub swojej rusofobii.
Jak chcesz ironicznie, to musisz to niestety napisać dużymi literami¡!!!!!!!

PS Czy to nie ty pisałeś ostatnio o " artykóle"
"inteligentny dowcipnisiu" bez szkoły???

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-23 21:36

Wieńczysław:
"Ostatnio przechodziłem po "odnowionym" deptaku
i dużej różnicy nie zauważyłem"

Potwierdzam.
Odległości między wyszlifowaną kostką biegnącą
dość wąskim pasem środkowym nie dają w dalszym ciągu
ŻADNYCH szans paniom w szpilkach.
A boczne chodniki?
Zostały takie jak były.
Robota dla kasy tylko?
W życiu bym nie podejrzewał.

"[Rafał: Też uważam, że kostka powinna być spasowana i szlifowana.]"

Ja też.
Tylko co z tego?
NIC.

Buniek:
"„Rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy”"

Jawohl pharashol!
Poza tym jak zwykle.

Buniek:
"W sprawie tatuaży i kolczyków [...]
To jest chyba związane z problemami psychicznymi [...]
ci młodzi ludzie niezbyt lubią siebie i ktoś im wmówił,
że to w jakiś sposób poprawi im samopoczucie."

Zapewne.
Sprawa dla psychiatrów?

Poza tym vic,
czyli NIC.

ale chyba soclib go czyta bo
">Widzu < pomimo szkół jesteś piślackim ciemniakiem ,nie rozumiesz drwin .
"Mnóstwo grupek zwracających się do mnie per:
"Kierowniku! Kopsniesz szluga?""

to jakaś próba rozmowy z diagnostą.
Nie czytam.
Czego i Państwu życzę.

No, chyba że ktoś zacytuje coś wartościowego
przeczytanego u diagnosty.

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-05-23 22:41

Żałosny grafomanie, skoro nie czytasz, to pewnie mnie w maglu obgadujecie.
Tylko co, kazali ci mnie zacytować, a ty jak znalazłeś ten fragment bez czytania???

BUHAHAHAHAHAHA

soclib @ 5.174.40.*

wysłany: 2022-05-24 13:18

Widz ma duże czy grube palce?
Jednak jarozbaw z dyrektorem inkasentem planowali połączenie Polski z sojuszem ewentualnie taki sam system.Powiem tak,nie żal umierać jak gnidy zniszczyli kraj i ludzi .Jedno co mnie cieszy to upadek kościoła.
Jeszcze żeby padła tvkurski.
Jeszcze przed śmiercią aby Dudę spotkało nieszczęście ,taką kara Boska.

8* @ 5.173.224.*

wysłany: 2022-05-24 17:45

Pochwal się co powiedział twój koleś ciepły senator po ujawnieniu przez poufnarozmowa.com informacji o jego udziale wraz z SS-manem Dworczykiem w próbie korupcji politycznej.

8* @ 5.173.224.*

wysłany: 2022-05-24 17:47

A może popelnisz w tej sprawie tekst?

Widz @ 37.30.100.*

wysłany: 2022-05-24 21:41

Panie Rafale, chyba ktoś o tajemniczym nicku 8*, Pana nie lubi.
Poradzę Panu w jego stylu: **'*** go!

PS Przepraszam, ale nie lubię buraków.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-24 23:32

Moim zdaniem Wielce Szanowny Pan Wieńczysław przegina i nam tu chamówę urządza. Ledwie wspomniałem, że „komuna trzyma” i już do wszystkich jak za dawnych lat towarzysz Wieńczysław na „wy”. Do Gospodarza „Czy wam przyjdzie do głowy”, do mnie „Wy zawsze jak..”, „Wy nic…”. Wielce Szanowny Panie Wieńczysławie wypraszam sobie. Taki język i takie traktowanie ludzi, jako albo niby towarzyszy komunistycznych albo po po prostu z góry (do gorszego sortu) bo ma się prokuratora i sędziego moim zdaniem to na blogu tylko obrażanie czyli po prostu chamówa. Jeżeli ma Wielce Szanowny Pan coś fajnego do opisania to bardzo proszę (bo faktycznie ładnie Wielce Szanowny Pan potrafi języka używać) ale jeżeli schodzi Wielce Szanowny Pan na Poziom Gnidy Putina, który tu pisuje lejąc Pomyje i Szambo robi by obrażać i chwalić się, że teraz zboczeńcy górą to apeluję o rozsądek. Tak się nie godzi!
Wielce Szanowny Panie Wieńczysławie pisanie o tym co się dzieje i jak źle może być jest potrzebne. Ocena ewentualnej przesady w takich tekstach też. Wielce Szanowny często przesadza. Kiedyś tu nas Wielce Szanowny Pan poinformował, że kilka kościołów zostało spalonych i gdyby np. lokalny polityk chciał użyć ich ambon do propagandy partyjnej to nie mógłby. A tu zobacz Pan. Kościoły są i propaganda też.
Odnosząc się do chamstwa to prawie codziennie mamy zalew z tzw. szczujni. Chyba przedwczoraj pan poseł Ozdoba odezwał się chamsko i kontrolujący szczujniomistrz – wuwuzela tradycyjnie blokujący oszołomionych chamstwem przyzwoitych posłów zagłuszył ich wypowiedzi. Zatem poseł, który ma prawo być chamski, powiedział o ludziach partii opozycyjnych, że są „małym pieskiem biegającym po europejskich salonach pani Angeli Merkel”. Mnie takie niszczenie telewizji publicznej jako obywatela boli. Czekam na moment gdy opozycyjni posłowie odpowiedzą pięknym za nadobne. Gdybym ja tam był, od razu na „małego pieska” zareagowałbym „wielką świnią”. W końcu czy pies czy świnia to zwierzę, a małe czy duże, co to za różnica. Czyja ta świnia to wiadomo, bo w kontrze do pani Merkel powiedziałbym świnia Putina.
Na „ruskiego trolla” i „śmiecia” reaguję zboczeńcem i Gnidą Putina, nawet gdy jestem świadom, że Gnida Putina się z tego oczywiście ucieszy, bo ten cwaniak (panie Soclib to nie nie jest „piślacki ciemniak”) kasuje teraz „srebrniki” za to, że pisuje by zaśmiecać dyskusje obywateli. Ale trzeba jego metody demaskować i wyśmiewać. Zamieszczał cytaty z pana Buńka, reklamy, a teraz to po kilka raz ten sam wpis zamieszcza. Czyli „prawda gdy jasno przedstawiona broni się sama”, bo chyba go przytkało. Gdy ktoś czyta nasze wypowiedzi, to przeczyta też merytoryczną część mojej relacji o tym jak ja postrzegam rzeczywistość.
Zatem można świni powiedzieć, że jest świnią, a jeżeli jest jeszcze ulizana, się nie myje i spasiona to nawet trzeba. Może taki język otrzeźwi rządzących i zawróci ich z tej drogi w kierunku przepaści? Może sam fakt, że zło nazywa się otwarcie złem obudzi też porządnych ale oduraczonych podłymi kłamstwami władzy, głoszonymi z ambon i w szczujniach. W końcu do tej przepaści nas wszystkich prowadzą i trzeba reagować, bo jest to w interesie tych oduraczonych też.
Wielce Szanowny Pan AS szuka wszędzie autorytetów narzuconych z ambony. Wątpi, że jakiś pan Mazguła może mieć rację, bo nie jest promowany z ambon. Zatem proponuję kierowanie się rozsądkiem i wyczulenie na ordynarne kłamstwa. Kto kłamał i kłamie o Smoleńsku?
Jestem w stanie wyguglać wiele przykładów wykreowanych przez ambony postaci historycznych, które przyczyniły się do śmierci wielu ludzi. Tu po raz setny przypomnę palenie cerkwi na Wołyniu. Komu to było potrzebne? Przecież garstka świadomych obywateli Polski wtedy też reagowała ale oczywiście siła Prokuratorów i Sądów w rękach biskupów i zblatowanych z nimi partyjniaków ich zmogła. Czy teraz też mamy ulegać widząc zagrożenia?
Teraz ambony w naszym lokalnym kościele po raz kolejny zostały użyte do głoszenia tego co obecnie rządzący używają od lat do Podjudzania i Szczucia. Tu korzystając z okazji opisze co widziałem na jednaj z wiejskich tablic ogłoszeń. Wielki napis „Wścieklizna” i pod spodem zdjęcie naszego lokalnego polityka i jeszcze innego co z korzystając ambon, swoją prawdę o pękających parówkach i ubabrany ziemią z rozkopanych czyichś grobów głosi. (Gnida Putina proszony o wykład nt. Wpływu rozkopywania cudzych grobów na samopoczucie zboczeńca.) No innej tablica pod słowem „Wścieklizna” było przerażające zdjęcie lisa szczerzącego kły i stąd wiem, że ktoś tak nakleił plakaty.
Powrócę też do sprawy tatuaży. Wielce Szanowny Panie AS, nie powinien się Pan dziwić ludziom z problemami psychicznymi, że sobie ból zadają i się trwale okaleczają i oszpecają tatuażami. Moim zdaniem jest to taka sama forma poprawiania sobie chwilowo nastroju jak głosowanie i popieranie polityków, którzy kłamią i obiecują gruszki na wierzbie. Chwilowo, bo nawet w chwili głosowania mając świadomość, że kłamią taki wyborca czuje się lepiej.
Niedawno Wielce Szanowny Pan AS chwalił się ile mu żona podwyżki emerytury uszykowała. W związku z powyższym mam pytania: Czy inflacja, już czy jeszcze nie, tą podwyżkę dogoniła? Kto jest winny inflacji? Czy inflacja jest podatkiem?
Na kłamstwa trzeba reagować. W Polsacie Np. „Krzysztof Bosak poseł Konfederacji zarzucił przedstawicielowi partii rządzącej, że wprowadza w błąd opinię publiczną. W żadnym z sześciu pakietów sankcyjnych nie ma zakazu rozliczeń za gaz z Rosją w rublach. Unia Europejska od początku zostawiła taką możliwość rozliczania finansowego –stwierdził polityk. –Proszę nie dezinformować co do faktów. Nie macie wpływu na to, co robi Unia Europejska. Nie macie żadnego kija, którym moglibyście Unię Europejską dyscyplinować. To Unia Europejska dyscyplinuje wasz rząd – komentował.”
Wielce Szanowny Panie AS nie polecam poglądów pana z Konfederacji ale polecam samodzielne myślenie i kłamstwo nazywanie kłamstwem, a chamstwo chamstwem.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-24 23:48

Uuups... zabrakło interesujących cytatów: „Zaledwie 20 proc. polskich przedsiębiorców wierzy w niezależność sądów, co jest najgorszym wynikiem w całej UE. A przed nami sądne dni nad wymiarem sprawiedliwości.”
„Jednym z głównym narzędzi rządzących jest spychologia. Przed wojną w Ukrainie za drożynę w Polsce odpowiadać miała Unia Europejska, a teraz winna inflacji ma być Rosja. Za wysokie raty kredytowe odpowiadają zaś banki. Można mnożyć przypadki, w których przedstawiciele obozu władzy znajdują winnego wszędzie, tylko nie u siebie. Zawsze też pozostaje „wina Tuska”. TVP zagra archiwalnymi obrazikami, wytnie fragment wypowiedzi pozbawiony kontekstu i przedstawi jako ilustrację aktualnego stanowiska szefa PO. A jeśli Donald Tusk czegoś złego nie zrobił, to przecież chciał, jak w przypadku sprzedaży Lotosu Rosjanom za rządów PO-PSL. Co z tego, że nie sprzedał, ważne że Rosjanie chcieli kupić – wina Tuska.”
„Podobnie jest z tzw. reformą wymiaru sprawiedliwości. Komisja Europejska opublikowała coroczną tablicę wyników prac sądów w 27 państwach Unii Europejskiej. Polska zajmuje ostatnie miejsce.”
„Co na to rządzący? To nie nasza wina! Janusz Kowalski, usta Zbigniewa Ziobry z Solidarnej Polski, pisząc o fiasku wymiaru sprawiedliwości, oskarża… Komisję Europejską, która „od lat blokuje reformę sądownictwa w Polsce”.”
„Jarosławowi Kaczyńskiemu ze Zbigniewem Ziobrą w jednym rządzie jest źle, ale bez Ziobry będzie mu jeszcze gorzej. Jeśli Kaczyński chciałby pozbyć się koalicjanta, to opinia społeczna szybko poznałaby wiele nowych informacji na temat otoczenia premiera, tak samo o majątku jego rodziny. Prezes PiS jest szachu i na łasce ministra sprawiedliwości, a zarazem prokuratora generalnego. Ten toksyczny związek musi trwać.”
Zatem Wielce Szanowny Panie AS „Czy po siedmiu latach trwania u władzy „zjednoczonej prawicy” ktoś logicznie myślący da kolejną szansę partii Jarosława Kaczyńskiego?”

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-25 00:28

Wielce Szanowny Panie Wieńczysławie czy mógłby Pan podjąć się obrony naszego pana premiera znanego z długiego nosa i złośliwego języka. W sytuacji gdy jesteśmy pozbawieni ruskiego gazu i jednym z potencjalnych źródeł tego gazu są Norwegowie to pan premier używa tegoż języka. Tu przypomnę, że z 24 mld przepustowości Europipe 2, BalticPipe podłączony do tego rurociągu będzie opłacalny gdy dostanie 10 mld. Jak na razie wiadomo, że jest 1.1 mld w kontrakcie. Z tej „dychy” chyba Duńczycy też dla siebie coś wezmą? Czy Niemcy zrezygnują ze swojej działki i dlaczego miałyby to robić? Na razie mają jeszcze NS1 ale tam też może być krucho, bo ich pani Minister Spraw Zagranicznych powiedziała oficjalnie (w TVPIS tego nie pokażą), że granice Ukrainy są tam gdzie ustalono gdy Ukraina powstała, a więc Krym i cała reszta są Ukrainą, a nie Rosją i Niemcy nie uznają roszczeń Putina.
Tu dodam, że pan premier Pawlak upiera się, że taniej byłoby te 1.1 mld kupować od Norwegów przez niemiecki rurociąg niż budować z Duńczykami i oddawać im strefę ekonomiczną. Zaś premier Miller też akuratnie wyjaśnił dlaczego biznes budowy rurociągu ekonomicznie się nie spinał (czy wtedy UE by się dołożyła?) i też chodziło o wolumeny i inwestora.
Wielce Szanowny Panie AS czy byłby Pan uprzejmy jednak skomentować linkowany wykres (chodzi o wiatraki)?

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-25 14:06

Koment spod przedostatniego felietonu "jełopa":

"Ufol
24 maja 2022 W 16:05
Nieświętej pamięci Władysław Bartoszewski celnie określił pisowców;
(dyplomatołki)
Jakże trafne określenie. Partia, nasza obecna siła przewodnia, zdołała skłócić Polskę ze wszystkimi potencjalnymi partnerami. O sojuszach możemy zapomnieć przy końskiej dawce politycznej schizofrenii. Jak inaczej nazwać to, co wyprawiają pisowcy?
1. Nadzieję pokładają w Usraelu gdzie uchwalono ustawę 447, czyt. piąty rozbiór Polski, oraz 943, czyli powszechną narrację
w amerykańskim
szkolnictwie wszystkich szczebli, o polskich nazistach.
2. Chcą wyrzucić kolejne dziesiątki miliardów w błoto. Tzn. kupić zupełnie nam nieprzydatne czołgi Abrams. To mniej więcej tak, jak gdyby tonącemu przywiązać do szyi kamień młyński.
3. Jesteśmy uzależnieni, niczym ćpun w ostatnim stadium nałogu, od tzw. pieniędzy z UE, a równocześnie pis z Brukselą próbuje się spierać. Trafnie ostatnio nazwał pisowców prof. Mirosław Piotrowski:
“Ferajna bezrefleksyjnych dyletantów.”
https://www.youtube.com/watch?v=IXunPtwLEhs
Piotrowski zna sporo sekretów pisu, w końcu był europosłem z ramienia tej partii, chociaż nigdy do niej nie należał, jednak mógł zawrzeć wiele, nazwijmy to, znajomości w komitecie centralnym. Zwłaszcza biorąc pod uwagę poziom intelektualny aparatczyków, którzy stanowią powielenie prezesa;
nieuka, chama i, najdelikatniej pisząc, kreatury. Erudyta i poliglota typu Piotrowskiego, nawet, jeżeli to nieco śliski typ, w moim przekonaniu, mówi sporo prawdy o swoich dawnych kolegach. Mocno się poróżnili, dzięki temu wiemy, m.in to, że pisowcy ujawnienia jakiś faktów autentycznie się obawiają. Kolejne wydarzenia jedynie upewniają mnie w hipotezie, jak to nazywają ścierwomedia, spiskowej;
Sądzę, iż władza już się na coś, niezwykle złego dla Polaków, zgodziła i teraz trwa proces, nazwijmy to, oswajania nas z nową, fatalną rzeczywistością.
4. Wciąż powraca tłumaczenie pt. koszty epidemii kowida.
Po pierwsze nie było żadnej epidemii. To fałszerstwo, od początku całego zajoba. Pis powinien zignorować kretyniadę, tj. nie wprowadzać lockdownów, nauki zdalnej, noszenia szmat na twarzy i całej reszty tego obłędu. Postąpił odwrotnie, ponieważ obecna władza jest nie tylko bandą zdrajców. To najgłupsi rządzący Polską w jej całej, ponad tysiącletniej historii.
5. Powyższe wyjaśnia również bezwarunkowe poparcie dla Ukrainy, oraz obrzydliwe odczłowieczanie Rosjan. Według ****yjnej propagandy są oni dosłownie podludźmi. Uważam za niemal pewne, iż haki na wielu pisowców znajdują się na taśmach z afery podkarpackiej. Materiały kompromitujące na debili w rodzaju Błaszczaka, Kuchcińskiego, czy kogo tam szantażują, potrafi zdobyć nawet bezpieka z Ukrainy. Nomen omen burdelu Europy, jak rzeczowo i wciąż aktualnie, określił Ukrainę Roman Dmowski.
6. Pis zniszczył Polskę finansowo i to na pokolenia. Trudno zarzucić Stanisławowi Krajskiemu sympatię dla demoliberalnej platformy. Tym bardziej wypada mi się z nim zgodzić. Platforma mówiła prawdę, gdy jej wierchuszka wprost przyznała, że pieniędzy w Polsce brak. Przyszedł pis i jakimś cudem się znalazły. Klucz do tej tajemnicy nazywa się kreatywna księgowość. Nastała dobra zmiana i zaczęli nas zadłużać bez opamiętania. Obecnie wpadliśmy w spiralę zadłużenia, tzn. rośnie ono coraz prędzej. Nie da się wytwarzać czegoś z niczego. Po prostu wróci na naszą ziemię nędza, o której z wielką radością opowiadał przyszły premier u Sowy. Mateusz Morawiecki ucieszył się nadchodzącą biedą Polaków tak bardzo, że nie zauważył nawet botanicznej osobliwości. Ryż u nas nie wyrośnie. Pozostaje się zdać na kasze:
gryczaną, lub jęczmienną. Od święta może być polana olejem, a codzienna z postem. Nowa dieta cud autorstwa delegata banksterów na Ukropolin.
7. Pis zaprzepaścił tysiącletnie dziedzictwo Polaków-rycerzy. S****ł nieodwracalnie nasz cywilizacyjny dorobek i poświęcenie niezliczonych bohaterów. Przypomnijcie sobie Państwo chociażby konferencję antyirańską, na której Usraelici dali nam jasno do zrozumienia, iż haracz Żydom Polska musi zapłacić i ta decyzja nie podlega negocjacjom. Trwa proces rozbrajania resztek wojska polskiego zwany w mediach przesyłaniem broni na Ukrainę. Pisowcy przez 7 lat swoich rządów nie zrobili nic, aby ułatwić Polakom dostęp do broni palnej. Dla nich obywatel to niewolnik, który ma na władzę tyrać i, w razie czego, być bezbronny.
Idą trudne czasy liczone w dziesiątkach lat. Pis reaguje na ten fakt przewidywalnie. Tzn. prostacką cenzurą. Np. zamyka niezależne media obywatelskie takie jak wrealu24. Cóż za paradoks. Youtube stał się ostoją, w przypadku tej stacji, bo inaczej już by ich abw zamknęło. Służba owa bowiem, unika walki z obcą agenturą, natomiast gnębi autentycznych patriotów m.in Jacka Międlara. Spadamy w dziejową przepaść i nie wiemy nawet jak bardzo jest głęboka."

To tak dlia poddierżanija razgawora.

Ruska onuca @ 83.4.220.*

wysłany: 2022-05-25 17:12

Problem Polski z Ukrainą polega na tym że kraje Europy zachodniej uważają Ukrainę za rosyjską strefę wpływów i nie mają zamiaru nic w tej materii zmieniać. Przygarnęli Polskę i Węgry i pomimo oczywistych korzyści ekonomicznych mają tylko ból głowy (Czechy od pradziejów były częścią cesarstwa i Rzeszy więc to inna historia) i być może tego żałują. Dla Paryża i Berlina (i vice versa) partnerem jest Moskwa. My jak zwykle "za waszą i naszą wolność" - patrzcie na Czechów - odszczeknęli się Moskwie (wydalenie pseudodyplomatów, odmowa spotkania z węgierskim min obrony, dostawy broni na Ukrainę - ale cicho trzymają się unijnej spódnicy bo wiedzą że tylko pod nią mogą żyć w cywilizowany sposób. Czy Niemcy i Francja pozwoliłyby napaść Rosji na Polskę przed 24 lutego? Moja opinia brzmi nie - po 1989 podzielili się z Rosjanami strefami wpływów i trzymali się umów. Teraz wywrócono stolik i czeka nas nowe rozdanie: być może Federalna Europa z przyboczną strefą wolnego handlu - o dziwo tym razem wybór może należeć bezpośrednio do nas. Po 1989 strefa zgniotu przesunęła się na wschód (a raczej nas Stalin wyciągnął z tej strefy w 1945 przesuwając nas na zachód) - nie wracajmy do niej - jakkolwiek kunktatorsko to zabrzmi.

8* @ 5.173.232.*

wysłany: 2022-05-25 17:15

Dobra decyzja Niemiec. Siemtje Möller, sekretarz stanu w niemieckim Federalnym Ministerstwie Obrony powiedziała, że Niemcy nie dostarczą Ukrainie czołgów Leopard 1 oraz bojowych wozów piechoty Marder – podaje Zespół Badań i Analiz Militarnych, powołując się na wypowiedź polityk w telewizji ZDF. Wszyscy powinni zaprzestać dostarczania broni na Ukrainę. Wzorem najwspanialszego kraju na świecie - Izraela. Unia głosami kilku kluczowych przywódców zaczyna mówić o zaprzestaniu dostarczania broni na ukrainę i nakłonieniu tego upadłego kraju do zaakceptowania roszczeń Rosji. Dla dobra światowej gospodarki należy wznowić biznes z Rosją.

Wincej sankcji jełopy. @ 83.4.220.*

wysłany: 2022-05-25 19:18

W ten kraju polityczne wszy i karaluchy pisbolszewii ryjąc w sprawie sankcji wobec rosji dobijają wolską gospodarkę. Huta Szkła Gloss w wielkopolskim Poniecu jest rodzinnym przedsiębiorstwem. To zarazem jedna z ostatnich rodzimych hut działających na polskim rynku. Po tegorocznych podwyżkach gazu, narzuconych jej przez PGNiG, zakład jest w dramatycznej sytuacji. - Jesteśmy zmuszeni do ogłoszenia bankructwa. Tylko w styczniu zapłaciliśmy blisko 2 mln zł więcej za gaz, niż płaciliśmy wcześniej. Dla nas to morderstwo mówi w rozmowie z money.pl, prezes wielkopolskiego przedsiębiorstwa.

grafo-AS @ 82.139.16.*

wysłany: 2022-05-25 21:21

Buniek:
"Zatem Wielce Szanowny Panie AS „Czy po siedmiu latach trwania u władzy „zjednoczonej prawicy” ktoś logicznie myślący da kolejną szansę partii Jarosława Kaczyńskiego?”"

Prognoza jest taka,
że PiS będzie jeszcze długo rządził.
I pan ropuch.
Brrrrr...

Ale co?
Tusek i Lisek?
Łoj.

8* @ 83.4.220.*

wysłany: 2022-05-25 21:34

Moi izraelscy znajomi z Haify nie kryją radości że antysemicki nazistowski pułk kultywujący banderowskie tradycje "Azow" został na zawsze zdenazifikowany przez Putina. Izrael nie wspiera nazioli antysemitów.

8* @ 83.4.220.*

wysłany: 2022-05-25 21:40

I jeszcze jedno. W Izraelu pewnikiem jest informacja że polacy będą płacić roszczenie za pozostawione mienie Żydów nazywane "bezspadkowym". W związku z tak zwaną wojną na wschodzie ukrainy sprawa uległa niesłychanemu przyspieszeniu. Toczą się też dyskusje w sprawie zwrotu bezwarunkowego, zrabowanego braciom Żydom ich majątku, w związku z wysiedleniami w 1968 roku i później.

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-05-25 21:54

Obo, jednak ruble z Moskwy płyną, bo widać wzmożenie ruskich trolli.
Śmieć buniek wydalił z siebie wiadomym otworem, który tak hołubi, 3 ( słownie: trzy),
bełkotliwe, tym razem nie wierszem, atypisowskie, agitki.
Ale nie tylko on dostał rozkaz wmożenia pracy
w zakresie topornej politagitki.
Pojawili się tutaj j*****y 8* i wincyj..., którzy dokładnie z tymi tekstami i podobnymi, pracują ciężko, jak tow. Stachanow i do niedawna grafoman as oraz obecnie śmieć buniek.

Cały świat, jego przyszłość teraz zależy od nich, ich ciężkiej pracy oraz intelektu.

BUHAHAHAHAHA

8* @ 83.4.220.*

wysłany: 2022-05-25 22:07

Nazistowscy "zolnierze' Pulku Azow najpierw zostali wykorzystani przez USA do obalenia demokracji na Ukrainie w 2014 r. co wywolalo wojne domowa na UKrainie, podczas ktorej zamordowali kilkanascie tysiecy Ukraincow z rosyjskimi korzeniami.

Detale tu:

‘Ukraine on Fire’ (2016)
h ttps://twitter.com/rumblevideo/status/1501647278154600452?s=20&t=-_0KBrEBi_pm9TeGC1cHWg
+
How US Has Empowered and Armed Neo-Nazis in Ukraine - Antiwar.com Original
h ttps://original.antiwar.com/mbenjamin/2022/03/09/how-us-has-empowered-and-armed-neo-nazis-in-ukraine/
+
How Ukraine’s Jewish president Zelensky made peace with neo-Nazi paramilitaries on front lines of war with Russia
h ttps://thegrayzone.com/2022/03/04/nazis-ukrainian-war-russia/

Pozniej zostali wykorzystani przez Zelenskiego, ktory sprzedal Ukraine Amerykanom i dzis realizuje ich polityke wykorzystywania Ukraincow jako miesa armatniego Amerykanow, bo to daje mozliwosc zarobic miliardy kompleksowi militarno-przemyslowemu USA.

I zdaje sie sam na tym nie traci, gdyz nim zostal prezydentem Ukrainy mial na koncie $5 mln, a dzis ma $150 mln.

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-05-26 10:30

Zaraz ruski troll 8* powinien tu wrzucić tekst o Juriju Łużniaku, bo jest on wklejany, podobnie, jak te już tutaj, w każdym możliwym miejscu na Jelonce.
Żeby zarobić tego rubelka, to trzeba si3 natyrać!!!

Wieńczysław @ 188.33.241.*

wysłany: 2022-05-26 19:28

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złożył zapytanie ofertowe na zakup 500 wyrzutni rakiet HIMARS produkcji amerykańskiej firmy Lockheed Martin. Uprzejmie proszę Wielce Czcigodnego Pana ZBIRuńka o wytłumaczenie, dlaczego taka inwestycja byłaby nieopłacalna i niekorzystna dla polskich zdolności obronnych i dlaczego lepiej kupić od Niemców starą zapleśniałą broń z poenerdowskich magazynów.

Wieńczysław @ 188.33.241.*

wysłany: 2022-05-26 19:59

https://youtu.be/AUFOqfZNI6E

Z pozdrowieniami dla ruskiego tałatajstwa, które wypełzło na forum.

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-26 23:45

Czyżby do naszej grupy kilku stałych komentatorów pan/pani Ruska onuca @ 83.4.220.* chciał/chciała dołączyć? Uprzedzam, że tu nie jest łatwo. „Roast” trwa non stop i nikt nie pęka. Największym chamem i kłamcą z pewnością jest Gnida Putina, ale powalczyć o ten tytuł może każdy. Z Gnidą ciężko, bo ma płacone „srebrnikami” za pisanie, ale reszta to amatorzy. Ja walczę jak mogę z kłamstwem i chamstwem ale sam jako amator nie daję rady. Ostatnio Wielce Szanowny Pan AS czasem ma przebłysk, że coś nie halo ale wtedy zamiast konkretnie to niejasny bełkot zamieszcza. Wielce Szanowny Pan Wieńczysław jak chce to może błyszczeć przykładem zarówno kultury jak i intelektu ale czasem mu odwala i ….
Pan Soclib rzadko się udziela i podobnie jak Wielce Szanowny Pan AS preferuje bełkotliwie, a szkoda?
Zatem nasz nowy HansKlos czy Ruska onuca jak na razie popisał się jedynie hasłami i linkami. Moim zdaniem te hasła, tzn. nasze „zajawki” dla innych są absolutnie niezrozumiałe. Ja nic z tego bełkotu nie zrozumiałem. To jak inny język. Nie rozumiem Gnidy, a Gnida mnie, Nie rozumiem Wielce Szanownych Panów AS i Wieńczysława, a Oni nie chcą mnie zrozumieć. Potrzeba masę tekstu by wyjaśnić o co chodzi. Stali bywalcy już się rozumieją w sensie „nie ma szans na zrozumienie”. Ja nie mogę zrozumieć jak Gnida Putina mógł się tak zeszmacić i upaść moralnie na poziom Pomyj i Szamba, a ja dla niego jestem po prostu śmieciem i jako, że zboczeniec ma zboczone pomysły to ciągle powraca do…. .
Zatem Wielce Szanowna/Szanowny „onuco” proponuję linki tylko informacyjnie ale treść pisana krótko i z tezą. Sprawa wojny w Ukrainie jest śmiertelnie poważna. Ja i Wielce Szanowny Pan Wieńczysław tu poinformowaliśmy, że pomagamy Ukrainie i Ukraińcom (dowolnej narodowości?) i nawet chcemy by broń naszej armii była tam wysyłana. Gnida Putina jest w tej sprawie zdecydowanie przeciw i za to, że moja rodzina przyjęła pod dach ukraińską rodzinę nazywa nasze mieszkanie masajską lepianką dla Ukraińców. Poza tym mnie za oficjalne popieranie oficjalnej polityki rządu, który z kolei za używanie kłamstw, propagandy, drukowanie pieniędzy niszczenie praworządności i łamanie Konstytucji mi się osobiście nie podoba, ale w sprawie Ukrainy na to co oficjalnie głosi, ma moje poparcie, to na polecenie jego kremlowskich mocodawców Gnida Putina nazywa: śmieć, ameba, jełop, jednokomórkowiec i wiele innych np. wszy, czyraki odbytu, krętki kiły, śmieci komunalne nic nie znaczących słów. Ogólnie pisuje tu by ludzi skłócać i jasnej tezy nie potrafi sklecić ale kłamstwa to u niego normalka. Np. twierdzi, że brzozy w Rosji to z papieru szydełkiem są robione i samolot który by do takiego lasu na grzyby poleciał to krzywdy sobie nie zrobi i skrzydełka nie oberwie. Paranoja i Schizofrenia.
Zatem Wielce Szanowna/Szanowny Pan/Pani onuco jakie jest Pana/Pani w tej sprawie zdanie? Wybór jest prosty albo z Ukraińcami przeciw ruskim albo z ruskimi przeciw Ukraińcom. To jeszcze dodam, że pojęcie ruski to nie to samo co Rosjanin. Rosjanie mieszkają w wielkim kraju, który jest zasobny w surowce i jest ogromnym rynkiem istotnym dla nas wszystkich i ten kraj nazywa się Rosja. Nie wiemy jak ta wojna się skończy ale jakaś Rosja będzie i Rosjanie też. Zatem w interesie Putina i ruskich jest umieszczonych w Polsce kundli, mend i gnid Putina używać tak by Rosjanie uważali nas Polaków za śmiertelnych wrogów Rosji i Rosjan. W naszym czyli Polski i Polaków interesie wcale nie jest zniszczenie Rosji i Rosjan. W naszym interesie jest też by Ukraina i Ukraińcy mieli swój kraj. Putin i jego gnidy twierdzą, że obie te rzeczy się wykluczają i całe masy naszej klasy politycznej też tak publicznie głoszą, grając w orkiestrze Putina. My wiemy z historii, że wcale nie musi istnieć spór terytorialny władz Moskwy i Kijowa. Można się dogadać. Polska ostatnio oddała kilka tysięcy km2 Duńczykom i u nas nikt nawet nie mruknął. I słusznie. Zatem naszą racją stanu jest przekonywanie Rosjan, że niepodległa Ukraina im nie zagraża i że my jako UE i NATO im też nie zagrażamy i że powinni się oni dogadać i my z nimi też. W tej sprawie to wydaje mi się, że tu tylko ja mam taką opinię? Czy ktoś mnie poprze? Może Soclib?
Kiedyś Wielce Szanowny Wieńczysław polecił jakiegoś bełkotliwego eksperta, który wyjaśniał dlaczego trzeba tak myśleć jak Putin chce. Dzieci nabyły książkę i mi ją sprezentowały. Dla mnie to CYRYLICA! Można myśleć inaczej.
Wielce Szanowny Pan AS i wspomniana Pani/Pan onuca chyba rozumieją co to jest „ustawę 447, czyt. piąty rozbiór Polski, oraz 943,” Dla mnie te cyferki NIC nie znaczą. To jakiś bełkot. Może jakiś tekst na ten temat?
Ukraina to kraj przekrętów, szwindli i korupcji ale pomimo, że odbiega od naszych standardów jest z pewnością krajem raczkującej demokracji, ale przecież Polska się wycofuje teraz z demokracji i Przekręty i Szwindle i u nas normalka. Zatem potępianie słowami „obalenia demokracji na Ukrainie w 2014 r. co wywołało wojnę domowa na Ukrainie, podczas której zamordowali kilkanaście tysięcy Ukraińców” jest totalnym kłamstwem i to głoszonym w interesie ruskich i Putina. Tam nie ma wojny domowej. Tam ruscy zabijają ludzi nie według klucza narodowościowego tylko kto za Putinem, a kto przeciw. Przecież w JG jest 2000 Ukraińców i można z nimi pogadać na ten temat. Oni wiedzą jak jest w Rosji i wiedzą jak jest w UE czyli w Polsce. Jeżeli chodzi o awantury polityczne to i u nas tego nie brakuje. W naszym interesie jest pokazywanie Ukrainie i Ukraińcom dobrych wzorców. Niestety, te miliony uchodźców mogą oglądać gorszące sceny robione przez naszą klasę polityczną. Szczególnie niebezpieczne jest w takiej chwili historycznej rozwalanie UE i NATO. Zawsze jest coś za coś i zawsze jest potrzebna analiza koszt-efekt. Boję się kundli, mend i gnid Putina, które kłamstwami rozbijają jedność Polaków, jedność UE i jedność NATO. Jest masa spraw spornych ale zawsze może powstać wizja wspólnej przyszłości, która godzi i spory wygasza. Wystarczy pogadać.
Gnida Putina proszona o kolejną porcję inwektyw, bo na normalną wymianę.....
Nowy grafoman proszony o dłuuuugi tekst. No i oczywiście Wielce Szanowny Pan Wieńczysław też!
Wielce Szanowny Panie AS mniej bełkotu!!!!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-05-27 00:00

Wielce Szanowny Panie AS ja zamieściłem tekst pana Giertycha na temat robienia Przekrętów i Szwindli metodą na słupa i o ewentualnym szantażu, a Pan jakieś „juziolenie” po pijaku. Informacja „Polak pracuje średnio 1806 godzin rocznie, podczas gdy Niemiec 1386 godzin, czyli średnio aż o 420 godzin mniej, wynika z danych OECD za 2019 rok. i za 4 razy mniej…). Inaczej mowiac – Morawiecki mial swieta racje." Jest dla mnie absolutnie niezrozumiała. Do tego mogę dodać, że pan Sasin poinformował też, że już niedługo będzie się w Polsce tyle zarabiało co w Niemczech, a tam średnia to prawie 20 000 naszych zł. W tej sprawie może mieć rację ale ja się tego boję, bo to wcale nie oznacza, że będzie można za te pieniądze kupić tyle samo co może kupić ten statystyczny Niemiec.
W jakiej sprawie pan Morawiecki miał rację?

Wieńczysław @ 188.33.241.*

wysłany: 2022-05-27 08:30

"Obo, jednak ruble z Moskwy płyną, bo widać wzmożenie ruskich trolli."

ZBiRuniek na pewno rubelkami nie wzgardzi.

8* @ 83.4.216.*

wysłany: 2022-05-27 10:20

"Ukraina powinna zgodzić się na oddanie części swojego terytorium, aby osiągnąć porozumienie pokojowe z Rosją i natychmiast zakończyć trwającą od trzech miesięcy wojnę." Zgadzam się z tą tezą H.Kissingera.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: