Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji.

Podziel się z innymi

| |

Historia PiS-ana na nowo.

2022-08-02 09:21
Na stronie pisowskiej młodzieżówki ukazał się zakończony banderowskim pozdrowieniem apel, by pamiętać o wsparciu, jakiego udzielali Powstańcom Warszawskim Ukraińcy. To kolejna pisowska manipulacja po próbie zamiany lidera Solidarności w czasach komuny z Lecha Wałęsy na Lecha Kaczyńskiego. Kłopot w tym, że ja - stary dziaders - słuchający wtedy Radia Wolna Europa i Głosu Ameryki, nie przypominam sobie, by kiedykolwiek mówiono tam o Lechu Kaczyńskim, Jarosławie Kaczyńskim, Ryszardzie Terleckim, Beacie Szydło czy nawet Mateuszu Morawieckim. Mówiono o Lechu Wałęsie, Adamie Michniku, Januszu Onyszkiewiczu, Bogdanie Lisie, Władysławie Frasyniuku, Jacku Kuroniu czy Bronisławie Geremku. Dziwnym trafem nikt z nich nie był później członkiem jedynej prawdziwie polskiej i patriotycznej partii - Prawa i Sprawiedliwości. O Jarosławie Kaczyńskim nie pamiętała też Służba Bezpieczeństwa, która 13 grudnia aresztowała wszystkich przywódców Solidarności jednak Jarosław Kaczyński, jak sam wspomina w swojej książce, spał wtedy smacznie do południa i przez nikogo nie niepokojony poszedł sobie do kościoła.

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,24266298,13-grudnia-1981-kto-spal-kto-bal-sie-o-rodzicow-kto-czekal.html

Moja rodzina walczyła w Powstaniu. Dwie ciotki były sanitariuszkami, wujek w łączności Batalionu "Zośka". Dziadka - zawodowego przedwojennego żołnierza - Powstańcy nie przyjęli ze względu na brak broni i ciężkie rany jakie odniósł w Kampanii Wrześniowej. Żadne z nich nie opowiadało mi o bohaterskich Ukraińcach wspierających Polaków. Poszukiwanego po Powstaniu przez Gestapo dziadka uratował węgierski żołnierz, który ostrzegł go przed aresztowaniem. Dziadek nigdy o tym nie zapomniał i chciał adoptować dwójkę sierot po węgierskich powstańcach z 1956 roku. Komuniści jednak na to nie zezwolili.

O roli Ukraińców w Powstaniu Warszawskim przeczytamy w licznych opracowaniach dotyczących tego okresu:

Ukraińcy, chyba wszyscy z rosyjskiej Ukrainy, stanowili duży odsetek w oddziałach rosyjskich i kozackich tłumiących Powstanie. Byli w pułku RONA (Rosyjskiej Narodowej Armii Wyzwoleńczej), dowodzonym przez B. Kamińskiego. Ukraińcy stanowili również od 1943 r. uzupełnienie Pułku Specjalnego SS "Dirlewanger" dowodzonego przez Oskara Dirlewangera, przydzielonego do zgrupowania policyjnego Heinza Reinefartha, które zostało skierowane przez Heinricha Himmlera do stłumienia Powstania Warszawskiego. Od 15 września na Powiślu i Czerniakowie walczył Legion Wołyński (Niemcy nadali mu oficjalną nazwę 31. Schutzmannschafts-Bataillon der SD). Legion w sile ok. 400 ludzi walczył od 15 do 23 września 1944 na Czerniakowie z powstańcami zgrupowań "Kryska" i "Radosław". Walczył także z 9. Pułkiem Piechoty 3. DP im. Traugutta 1. Armii WP, który spieszył na pomoc powstańcom, a następnie brał udział w operacji "Sternschuppe" (27-30 września 1944 r.) przeciwko zgrupowaniu Armii Krajowej w Puszczy Kampinoskiej. Legionem Wołyńskim, którego żołnierze brali uprzednio udział w rzeziach Polaków na Wołyniu (w latach 1943-44), dowodził płk Petro Diaczenko, przedwojenny oficer kontraktowy Wojska Polskiego. Wielu żołnierzy z formacji rosyjskich dławiących Powstanie przyznawało się do tego, że są Ukraińcami. Byli to Ukraińcy, z formacji rosyjsko-kozackich, stacjonujący w byłej remizie strażackiej przy ul. Chłodnej, w budynkach byłej Szkoły Gazowej na ul. Gdańskiej oraz w budynkach byłej szkoły zawodowej na Bielanach. Ukraińska dywizja Waffen SS Galizien (Hałyczyna) nie brała udziału w dławieniu Powstania Warszawskiego. Jednak jest faktem, że 150-osobowa ukraińska kompania policyjna, stacjonująca przy alei Szucha, należała do SS Galizien.

https://www.rp.pl/historia/art3338721-ss-galizien-jedna-z-najbardziej-zbrodniczych-formacji-ii-wojny-swiatowej

Oprócz tego 10 ukraińskich podchorążych z 14. Dywizji Grenadierów SS "Galizien" szkolonych w poznańskiej szkole oficerskiej SS-Junkerschule Braunschweig w Posen-Treskau zostało w trybie alarmowym skierowanych do Kampfgruppe "Reinefarth", gdzie służyli za tłumaczy. Żołnierze ukraińscy zachowywali się wyjątkowo okrutnie, popełnili mnóstwo potwornych zbrodni szczególnie wobec ludności cywilnej. Przypisywano im w zasadzie wszystkie zbrodnie i niegodziwości dokonane przez żołnierzy słowiańskich służących w armii niemieckiej w czasie powstania. Z pewnością duży wpływ miały na to informacje o rzezi wołyńskiej dokonanej na ludności polskiej przez sąsiadów Ukraińców w latach 1943-1944. Ukraińcy brali również czynny udział w niszczeniu i grabieniu Warszawy po kapitulacji Powstania Warszawskiego w okresie październik 1944 - styczeń 1945 r.


Źródło: http://www.sppw1944.org/index.html?http://www.sppw1944.org/powstanie/cudzoziemcy_02.html

Oddziały ukraińskie brały też czynny udział w likwidacji zgrupowań Armii Krajowej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ukrai%C5%84ski_Legion_Samoobrony

Polityka nie powinna fałszować historii w imię partykularnych interesów czy politycznej poprawności. Powinniśmy iść naprzód szukając tego, co z Ukrainą nas łączy a nie dzieli, nie ukrywając jednak bolesnych kart z wspólnej przeszłości. Idąc zakłamaną drogą pisowskiej nowomowy z pasków TVP za kilka lat być może dowiemy się, że UPA na Wołyniu mordowała tylko wyborców Tuska.


Galeria


Komentarze

Oli @ 176.114.238.*

wysłany: 2022-08-02 10:28

Fajne. Kabaret też mega. Oglądajcie zanim usuną!

Lew Judy @ 37.47.184.*

wysłany: 2022-08-02 10:41

Ubecy bali się pewnie budzić Prezesa. Poczekali grzecznie, aż się wyśpi, wykupka i wyspowiada :>))))

grafo-AS @ 31.11.129.*

wysłany: 2022-08-02 10:51

Historia PiS-ana na nowo?

No niedobrze...

RPS:
"Na stronie pisowskiej młodzieżówki ukazał się zakończony banderowskim pozdrowieniem apel, by pamiętać o wsparciu, jakiego udzielali Powstańcom Warszawskim Ukraińcy."

Nie wierzę.
Może to drwina z naszych aktualnych "panów",
bo jak wiadomo, Polacy są sługami Ukraińców,
walczących z Putinem za ichnią i naszą wolność?

Nie chce mi się tam zaglądać.
Zdrowie nie pozwala.

Lech Wałęsa był liderem SOLIDARNOŚCI?
I nie miał nic wspólnego z SB.

Reszta w terminie późniejszem.

OPL @ 188.147.72.*

wysłany: 2022-08-02 11:09

Elegancko!

lzs @ 31.1.137.*

wysłany: 2022-08-02 13:26

Geniuszu to jak sluchales Wolnej Europy , to nic tam nie wspomnieli o Michniku jak bardzo kocha Jaruzelskiego, tak jak mowil u niego w domu na wodeczce.

[Rafał: Jaruzelski był abstynentem, nie pił "wódeczki".]

co tam @ 37.248.153.*

wysłany: 2022-08-02 14:54

nIE INTERNOWANIE WODZA ,TO ROPIEJĄCA DRZAZGA W ŻYCI ,JEGO.I TO CO DZIŚ WYCZYNIA ,TO DROGA DO REWOLUCJI ,OBY BEZKRWAWEJ ,I WRESZCIE, INTERNOWANIA ,,ZBAWCY 1 SORTU.i do tumanów pisiaczych ,prośba.Jężeli prokurator Piotrowicz ,członek PZPR ,WALCZYŁ Z Tą PARTIĄ ,TO DLACZEGO LECHU KONTAKTUJĄC SIĘ Z UB ,NIE WALCZYŁ Z KOMUNĄ>?

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-08-02 17:43

Gnida Putina wyzywa, czyli dalej, chociaż zdemaskowany jako Gnida Putina i szerzący Podziały i Skłócenie, swoją robotę pilnie wykonuje. Jego werwa to przejaw skuteczności „pedagogiki bezwstydu” prowadzonej przez „szczujnie” w ramach polityki obecnych władz.
Szczególnej werwy nabrał w temacie co było na nagraniach, które „siostrom kremlowskim” posłużyły do „rozpierduchy” zaufania do władz demokratycznie wybranych i systemowego niszczenia przez obecne władze mediów, sądownictwa i innych „resortów siłowych”. Osobiście g…. mnie obchodzi co i kto powiedział w jakiejś knajpie, jeżeli nie mówił do mnie.
Pan redaktor Piątek kiedyś bardzo dawno temu dowodził, że za tymi podsłuchami stały służby rosyjskie. Podsłuchane „juziolenie” (czyli pieprzenie głupot po pijaku przez polityków) stało się skutecznym narzędziem zarówno przejmowania władzy jak i DZIELENIA Polaków. Osobiście zmianę u steru władzy procesie demokratycznych wyborów uważam za DOBRO, zaś rozpanoszenie się kultury KŁAMSTW władzy uważam za ZŁO. Obecna władza technologię kłamstw w tym sztandarowych trzech czyli smoleńskiego, watowskiego i „Polska w ruinie” użyły zarówno do przejęcia jak i utrzymywania się przy władzy. Tolerancję obywateli na kłamstwa władzy poprzez użycie władz kościelnych podniesiono do takiego poziomu, że mamy powrót do KOMUNY i durne okopanie się obrońców obecnej władzy na stanowisku „rzeczywistości nie przyjmujemy do wiadomości” i ukochanego nieomylnego przywódcę kochamy bo kochamy.
Mamy okres zbliżających się wyborów i rzeczywistość spowodowana przez władzę, by określić plany wyborcze na przyszłość, powinna być opisana. Ocena ośmiu lat rządów powinna być rzetelnie dokonana. Ja dokonałem tej oceny. A więc teraz już jest źle i jeżeli tych rządzących pozostawimy przy władzy będzie gorzej. Rządzi rząd który szczuje Polaków na Polaków i kłamie by zakłamywać rzeczywistość. Ba, oni kłamią by zakłamywać historię, a to już jest przejaw tyranii. Historię można zakłamać tylko systemowo, bo zarówno pamięć blaknie jak i naoczni świadkowie umierają. Niemniej jednak opieranie się na kłamstwach nie prowadzi do dobrego. Zatem teraz w obliczu kampanii wyborczej nie wolno zapomnieć o kłamstwach smoleńskim, watowskim i „Polska w ruinie”.
Wielce Szanowny Pan AS – jedyna tutaj osoba do której można się zwracać, chowa głowę w piach i pisze o przekazanej informacji „ za trudna dla mnie.”. Należy zadać pytanie: Czy głosowanie na notorycznych kłamców i brak tu na blogu „posypania głowy popiołem” za ten nieroztropny czyn w obliczu natarczywości internauty pana Buńka jest łatwe dla Wielce Szanownego Pana?
Mamy teraz ofensywą kolejnych kłamstw by przykryć tamte. Jedną z technik jest metoda na „patriotę”. Skoro rocznica to warto przypomnieć „Obłęd 44”. Wtedy wrogowie czyli „kundle, gnidy i mendy Stalina” taka metodą mogli (wszak nikt nikomu niczego nie udowodnił) wywołać to powstanie. Na gorąco czyli w 1945 roku pan Stanisław Cat-Mackiewicz ocenił. „Dziś Polacy już jednogłośnie się zgodzili, że wywołanie powstania Warszawy było katastrofą narodową klasy pierwszej. Dziś każdy rozumie, że gdyby nasza stolica nie była bezcelowo zburzona i spalona, a jej mieszkańcy nie byli rozproszeni po całym świecie, mielibyśmy więcej możności działania w interesie przedłużania życia Polski i narodu polskiego. Ale przecież to powstanie warszawskie było tylko najjaskrawszym wyrazem całego systemu...
...W kraju pozostały resztki naszych sił w postaci olbrzymiego, niezrównanego, niemającego podobnego sobie na świecie patriotyzmu Polaków i nienawiści do okupanta. Były to siły, które mogliśmy użyć albo w interesie własnym, albo obcym. Użyliśmy je w interesie obcym. Rzuciliśmy je w bój w najgorszych warunkach, użyliśmy je w sposób, którego nie można nazwać wojną, a trzeba nazwać aktem narodowego samobójstwa.
„Lady Makbet myje ręce” (październik 1945)”
Powstają pytania: Czy patriota mając na uwadze „wyższe wartości”, może znieść epitet „idiota” gdy idzie pod prąd poglądów społeczeństwa wywołanych przez systemowe okłamywanie obywateli przez władzę ? Czy obowiązkiem patrioty jest słuchanie idioty, bo ten idiota chwilowo ma władzę (wszak w demokracji władza jest zawsze chwilowa) gdy ten idiota twierdzi o sobie, że jest patriota, czy może obowiązkiem patrioty jest demaskowanie będącego u władzy idioty?
Dylemat jak być patriotą, a nie idiotą jest zawsze aktualny.
Gnida Putina który zadeklarował „nie zamierzam z tobą, śmieciu - idioto, dyskutować.” pomimo tak kategorycznej deklaracji zapytał! Zadał pytania w duchu „ten co nie myśli jak władza nie jest patriotą!”. Pytania były retoryczne i chodziło tylko o to mógł wyzywać, bo przecież na tym blogu w tej sprawie moich wypowiedzi nie brakuje.
Dobre z tego jest to, że to Gnida Putina zamieścił informację , że EJ to projekt PO-PISu i już wydano 500 mln zł na tuczenie „tłustych kotów” obu nomenklatur.

Marian @ 31.11.128.*

wysłany: 2022-08-02 22:27

Kabaret zaje....sty!!! :) Płakałem ze śmiechu :) Aczkolwiek wątpie, że suweren zrozumie cokolwiek....

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-08-03 01:28

Gnida Putina który zadeklarował „nie zamierzam z tobą, śmieciu - idioto, dyskutować.” pomimo tak kategorycznej deklaracji zapytał! No i jak tu nie odpowiedzieć gdy pyta o „atom”. Gospodarz przedni skecz zamieścił gdzie pada termin „pożyteczny idiota” i akuratnie są przedstawione poglądy dominujących części społeczeństwa. Ponadto mamy temat wojenny: Godzina W, zbrojenia, Niemcy. Kiedyś napisałem: „ Tenże minister na chybcika, bo mamy dodrukowane złotówki kupuje Abramsy, Patrioty, F-y 35-te, Himarsy, itd. W zasadzie tylko pytać dlaczego tylko 300 tych Abramsów, dlaczego tylko 500 tych Himarsów. Skoro takie dobre to po 1000 szt powinni kupować. Przecież jak bez przetargów i w sposób tajemny to wtedy łapówki są większe. No i można robić Przekręty i Szwindle.”
Minister to przeczytał! Kupujemy 1000! Ale od Koreańczyków i na dodatek nawet samoloty. Eksperci się za głowę łapią albo pukają w czoło. Przypomnę zatem stary tekst: „W tej sprawie jako OBYWATEL oczekuję opinii innych polityków niż politycy partii rządzącej oraz opinii niezależnych ekspertów. Np. ponieważ jesteśmy w NATO to chciałbym usłyszeć opinie urzędników NATO na temat tych wzmożonych zakupów. Ponieważ kiedyś II RP w kanał z zakupami zbrojeniowymi rząd OBYWATELI wpuścił i kupiono samoloty, okręty podwodne, niszczyciele, itd. na kredyt, który ograniczył możliwości tworzenia niezbędnych zdolności obronnych gdy była REALNA potrzeba, to ja do takich huurra politycznych hucp podchodzę z rezerwą.” „Historia sprzed 1939 roku gdy kupiono za ciężkie pieniądze okręty służące do niczego i masę samolotów, które już wtedy gdy je kupowano były krytykowane powinna być teraz cytowana w mediach.”
„Aby móc realizować gigantyczne, sięgające kilkuset miliardów złotych zakupy zbrojeniowe, musimy wyłączyć z limitu konstytucyjnego zadłużenia 60 proc. PKB wydatki na obronność — oświadczył w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.”

O EJ też pisałem : „po co nam konstytucyjne ograniczenie 60%, zbrojenia i budowę EJ poza budżet, a politycy PIS i PO powinni się łapówkami od koncernów budujących EJ równo obdarować”. "Sie drukuje, sie kupuje, a rozsądnych sie flekuje, bo rozsądek i rzeczowe rozważania są wrogiem łapówek dostawania". „Dochodzi też jeszcze jedna kwestia. ZSRR zazbroił się na śmierć. Zatem zbrojeniami można też przegrać gdy są głupie! Niestety, na pytania co jest głupie i co jest mądre nie jest łatwo odpowiedzieć, ale warto pytać. Skoro gazety piszą, że to głupie, to jacyś eksperci tak uważają.”
Pisałem też taki tekst: „Zatem w związku z WOJNĄ zacytuję pana Tuska:
„Po pierwsze – zawiesić, wygasić wszystkie niepotrzebne, naprawdę głupie, wywołane przez nich konflikty w Europie. Po drugie – wrócić na szlak Zachodu, jeśli chodzi o politykę wewnętrzną. Nie naśladować Putina, nie naśladować tego typu reżimu jak putinowski w Moskwie, w polityce wewnętrznej. Być częścią Zachodu to być przewidywalnym, lojalnym uczestnikiem NATO i Unii Europejskiej, ale też być zachodnią demokracją – powiedział lider PO. Trzeci punkt planu Donalda Tuska to „zaniechanie wojny domowej" w Polsce. – I to jest apel do wszystkich. Demokracja na tym polega, że będziemy się spierać o bardzo dużo spraw, ale sprawy bezpieczeństwa i polityki zagranicznej dzisiaj muszą się stać przestrzenią wspólną” i proponuję trzymać się tych zasad.
Każdego ziejącego nienawiścią do UE i NATO (w tym krajów w nich zrzeszonych) będę nazywał „gnidą Putina” i zdrajcą naszej Racji Stanu robiącego „kaku” we własne gniazdo.
Wielce Szanownego Pana Wieńczysława informuję, że propozycja „nowej taksonomii” zawiera mnóstwo warunków do spełnienia i pan Sasin o tym wie ale dla ogłupienia putinistów ogłosił, że u nas w okolicy można testować nowe reaktory atomowe bo "człowiekom wolności" wolno i w okolicy "sami tacy o tym przekonani". Otóż nie Wielce Szanowny Panie Wieńczysławie. Są tacy którzy ŻĄDAJĄ danych liczbowych i pełnej JAWNOŚCI procedur.
Dla przypomnienia: Porozumienie Paryskie zawierające zobowiązanie do 40% redukcji podpisała pani Szydło zaś zobowiązanie redukcji o 55% podpisał pan Morawiecki. Każdą dyskusję na ten temat zamierzam rozpoczynać od tej INFORMACJI by Wielce Szanowni dyskutanci przyswoili fakt, iż to nie UE, a ONZ jest miejscem gdzie polityka klimatyczna jest uwspólnotowiona.”
Teraz odpowiadając na pytania Gnidy Putina w sprawie „atomu” informuję, że nowa „taksonomia” zawiera obowiązek stosowania certyfikowanego w Unii Europejskiej paliwa jądrowego, obowiązek posiadania certyfikowanego w Unii Europejskiej finalnego składowiska odpadów jądrowych u siebie lub w kraju Unii Europejskiej, założenia funduszu na utrzymanie tego składowiska i funduszu na likwidację budowanej Elektrowni Jądrowej wg standardów Unii Europejskiej, obowiązek upublicznienia wszelkich kosztów, obowiązek spełnienia wyśrubowanych wymagań bezpieczeństwa Europejskiej Agencji i jeszcze parę innych.
Gnida Putina ogłosił, że ponieważ na Zachód od nas jest taki kraj jak Niemcy i ten kraj jest w UE, a kiedyś dawno temu z nami wojnę prowadził to z Unii Europejskiej trzeba koniecznie wyjść. (Tak przynajmniej zrozumiałem ten bełkot.) Napisał też, że to przez Niemcy Putin napadł na Ukrainę. Paranoja i Schizofrenia!
Moim zdaniem poziom wiarygodności tych tez jest zbliżony do tezy kleryka irańskiego twierdzącego, że trzęsienia ziemi wywołują młode panie chodząc w sukienkach mini po ulicach Izraela. W Iranie nienawidzą Żydów z woli ukochanego przywódcy, a u nas mamy nienawidzić Niemców bo szczujnie kampanię nienawiści natężą. Fakt, że kilku młodzieńców niedawno race odpaliło w takim duchu na rynku w JG nie zmieni naszej rzeczywistości.
Wszyscy już wiemy, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Ci „wredni Niemcy” mają nam dać „mityczne reparacje”, a jak nie to „szczujnie” będą na Niemcy i Niemców szczuć bardziej niż teraz. Moim zdaniem Niemiecki rząd „olewa” i będzie dalej „olewać” takie dziecinne zaczepki.
Wracając do „atomu” to ostatnio prasa lokalna zamieściła tekst, że to w Legnicy już za chwilkę, w zasadzie zaraz po wygranych przez PIS wyborach, powstanie EJ składająca się z 10-ciu cudownych SMR i to takich jakie jeszcze nie istnieją. Jakież to piękne! Nikt takich nie ma, a my dzięki najukochańszemu i genialnemu przywódcy będziemy mieli.
Jak już napisałem ewentualne pieniądze na te „zabawki Sasina” mogłaby ta „zła UE” dać pod wspomnianymi warunkami. Niemniej jednak, moim zdaniem te warunki są zaporowe. Certyfikowanie paliwa i składowiska, które jeszcze nie istnieją musi poczekać co najmniej do momentu ich powstania. (wg planów SMR to w 2029r.) Zatem źródeł finansowania tej zabawy w eksperymenty nuklearne należy szukać w innym miejscu. No i pytanie do Gnidy Putina: Czy tam na Kremlu, podobnie jak dla Erdogana i Orbana coś się znajdzie?

grafo-AS @ 31.11.129.*

wysłany: 2022-08-03 07:43

Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2022-08-02 17:43:

"Wielce Szanowny Pan AS – jedyna tutaj osoba do której można się zwracać, chowa głowę w piach i pisze o przekazanej informacji „ za trudna dla mnie.”. Należy zadać pytanie: Czy głosowanie na notorycznych kłamców i brak tu na blogu „posypania głowy popiołem” za ten nieroztropny czyn w obliczu natarczywości internauty pana Buńka jest łatwe dla Wielce Szanownego Pana?"

Chowam głowę w piach.
Jak coś pierdyknie tak, że dotrze do mnie,
to przestanę.

Głosowałem na PiS
wierząc, że są uczciwi.
Teraz już widać jacy są.

"wywołanie powstania Warszawy było katastrofą narodową"

Co by było gdyby.
Co by było bez powstania.
Wyprorokuje ktoś?

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-08-03 21:03

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-08-03 01:28

Gnida Putina ogłosił, że ponieważ na Zachód od nas jest taki kraj jak Niemcy i ten kraj jest w UE, a kiedyś dawno temu z nami wojnę prowadził to z Unii Europejskiej trzeba koniecznie wyjść. (Tak przynajmniej zrozumiałem ten bełkot.) Napisał też, że to przez Niemcy Putin napadł na Ukrainę. Paranoja i Schizofrenia!"


Śmieć buniek, jak zwykle " dał głos":


Ponieważ szkoda mi śmieciu buniek na ciebie czasu, bo i tak ten twój pusty łeb niczego nie ogarnie, dlatego jeszcze raz:

No to odpowiedz mi debilu, śmieciu buniek, na mój wpis:

Żeby ci śmieciu buniek udowodnić,jakim beznadziejnym, bezczelnym i chamskim debilem jesteś, to ja, parafrazując twój kretyński wpis,

używając twojej " logiki" i chamskiego języka:

Tu warto zapytać pisującego tu śmiecia buńka: Czy to nie ty, synu k.rwy, chciałeś zabić w Łodzi Kaczyńskiego, tylko Cyba ciebie wyprzedził ?

I jeszcze pytanie w twoim debilnym stylu:

Czy to nie ty jesteś zainteresowany pieniędzmi, które miałeś, gdy byłeś z PO przy korycie i dlatego ujadasz, gdyż Polacy podziękowali

złodziejom z PO w demokratycznych wyborach już dwukrotnie?

Daj już sobie spokój z prowokowaniem mnie, bo nie zamierzam z tobą, śmieciu - idioto, dyskutować.

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-08-03 21:31

Panie Rafale, dwie sprawy.

Pierwsza, niech Pan będzie tak łaskawy i przekaże śmieciowi bunkowi, że to jest dla jego poziomu charakterystyczne, niezrozumienie

wynikające z kretynizmu i kłamstwo. wynikające z podłego charakteru syna kobiety lekkich obyczajów.

" Gnida Putina ogłosił, że ponieważ na Zachód od nas jest taki kraj jak Niemcy i ten kraj jest w UE, a kiedyś dawno temu z nami wojnę prowadził to z Unii Europejskiej trzeba koniecznie wyjść. (Tak przynajmniej zrozumiałem ten bełkot.) Napisał też, że to przez Niemcy Putin napadł na Ukrainę. Paranoja i Schizofrenia!

Proszę debilowi, śmieciowi buńkowi jeszcze raz wytłumaczyć, ŻE NIC TAKIEGO NIE NAPISAŁEM !!!

To były CYTATY, C Y T A T Y, z PODANIEM ŹRÓDEŁ !!!

Ten debil ma w zwyczaju cytować jakieś dziwne treści, nie podając źródeł!

I jeżeli chodzi o źródła, to dlaczego Pan tak chętnie linkuje tokfm czy Tokfm, to proszę o link do:

" Na stronie pisowskiej młodzieżówki ukazał się zakończony banderowskim pozdrowieniem apel, by pamiętać o wsparciu, jakiego udzielali Powstańcom Warszawskim Ukraińcy."

Nie żebym Panu nie wierzył, ale najwyższym stopniem mojego zaufania do Pana , jest ...sprawdzenie.

Bo jakoś dziwnie nie ufam w Pana " omówienia " i interpretacje, takie jakoś dziwnie merkantylne.

Merkantylne u Pana od zawsze, tylko teraz z przeciwnym " zwrotem".

PS Czy mógłby Pan skomentować oświadczenie posła Jońskiego, z Koalicji Obywatelskiej, że Powstanie Warszawskie wybuchło w roku

1988???

A rok później wprowadzono w Polsce stan wojenny!

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

" Poseł SLD Dariusz Joński stwierdził, że Powstanie Warszawskie wybuchło w 1988 roku, a stan wojenny wprowadzono rok później."

https://natemat.pl/8937,posel-jonski-powstanie-warszawskie-wybuchlo-w-1988-roku-tacy-poslowie-jakie-spoleczenstwo

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

To jest poziom śmiecia buńka.

" Puki" co!

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-08-03 22:19

1. https://wiez.pl/2022/08/01/powstanie-warszawskie-i-ukraincy-stereotypy-i-fakty/

2. " Warszawa nie ocalałaby, gdyby nie było w niej powstania. Zostałaby zamieniona w twierdzę, tak jak stało się to z Budapesztem. A tam zginęło ok. 40 tys. cywilów, dziesiątki tysięcy zmarło z głodu i chorób. Podczas oblężenia miasta przez Armię Czerwoną około 50 tys., a może nawet 200 tys. dziewcząt i kobiet (w wieku od 10 do 70 lat) zostało zgwałconych. A Budapeszt i jego mieszkańcy nie byli tak znienawidzeni (i przez Niemców, i przez Sowietów) jak Warszawa i warszawiacy. Zniszczeniu lub uszkodzeniu uległo 80 proc. budynków w Budapeszcie, w tym gmach Parlamentu. A po zdobyciu węgierskiej stolicy pozwolono sołdatom na kilkudniowe bezkarne mordy, gwałty, tortury, rabunek na niebywała skalę.

/ ... /

Jest coś głęboko nieuczciwego i niemoralnego w rozliczaniu Powstania Warszawskiego z punktu widzenia świadomości roku 2022 czy choćby 1990. Politycznym celem powstania było wyjście naprzeciw Sowietów w roli gospodarza polskiej stolicy, a więc także polskiego państwa (taki był polityczny cel akcji „Burza”). Nawet, gdy to się nie udało w Wilnie i Lwowie. Te miasta i otaczające je terytoria były zresztą już wtedy sprzedane Sowietom, a Warszawa w każdych okolicznościach pozostawała stolicą Polski."

https://wpolityce.pl/polityka/608918-pomysl-kolaboracji-z-niemcami-ma-wyprzec-walke-z-nimi


Na marginesie, Wrocław i Berlin też zostały twierdzami, podobnie jak Budapeszt.

I ...?

I nie było tam powstań, a zniszczone zostały.

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-08-03 22:38

[Rafał: Jaruzelski był abstynentem, nie pił "wódeczki".]

Ale Michnik nie był i nie jest abstynentem.

A u Jaruzelskiego był i ... wyznawał mu ( Jaruzelskiemu ) miłość.

" Przez 21 lat nagrania te nie ujrzały światła dziennego. Wideo z nocnego spotkania redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika i generała Wojciecha Jaruzelskiego zostało wyemitowane w "Magazynie śledczym Anity Gargas" na antenie TVP1. Michnik pochlebnie wypowiada się o Jaruzelskim, nazywając go "patriotą" i wyznając mu miłość, a to wszystko w 19. rocznicę wybuchu stanu wojennego. ".

W nocy z 12 na 13 grudnia 2000 roku Jaruzelskiemu w jego willi towarzyszyła ekipa Telewizji Polskiej realizująca film dokumentalny "Noc z generałem". Po północy do posiadłości przy ul. Ikara 5 w Warszawie przyszedł Adam Michnik - redaktor naczelny "Gazety Wyborczej".

Na nagraniu, które widzowie TVP1 mogli zobaczyć w "Magazynie śledczym Anity Gargas", widać, jak Adam Michnik wchodzi do domu generała, zdejmuje płaszcz i podchodzi do generała Jaruzelskiego, serdecznie się z nim witając, obejmując go i całując w policzek. - Ja musiałem to pokazać, że wreszcie ktoś ciebie kocha - powiedział Michnik do Jaruzelskiego w noc z 12 na 13 grudnia, tuż przed 19. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2865546,Ktos-ciebie-kocha-Niepublikowane-wczesniej-nagranie-spotkania-Michnika-z-Jaruzelskim

Internet pamięta i nawet Graś, przy śmietniku, tego nie usunie!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-08-03 23:27

Wielce Szanowny Pan AS napisał tak: „Głosowałem na PiS wierząc, że są uczciwi. Teraz już widać jacy są.” Wielce Szanowny Panie, tym wpisem nic Pan nie wyjaśnił. Przecież może Pan napisać „jacy są” wg Pana? W końcu to pisanie tutaj to zabawa grafomańska, w oparciu o nasze czyli moje i Pana odczucia. Ja piszę co myślę i co wiem. O Pańskich poglądach niewiele wiadomo, bo niejasno Pan je artykułuje. Zatem czy PIS to już dla Pana nie ludzie? Przecież jeden taki „kościółkowy” jak Pan wprost publicznie ogłosił taką opinię o innych! Moim zdaniem PIS to ludzie. Czy ludzie i wyborcy PIS to wg Pana idioci? W skeczu wcale tak źle się nie wyrażano o prominentach PIS. Działacze okazali się po prostu cwanymi tłustymi kotami, a zwolennicy oduraczonymi. Patrz Pan taki pan Horała! Gdy pan Tusk potwierdził, że rozliczy wydatki na „pastwisko” ten pan prawnik się zwinął i już nie będzie rozliczany za to pastwisko. Moim zdaniem dokumenty z przekrętami podpisują takie słupy co to później do Albanii i popielnika trafiają. (Mecenas Giertych obiecuje gościowi z popielnika bycie świadkiem koronnym, gdy z popiołów powstanie!!)
Z drugiej strony pan Tusk korzysta z doświadczeń PIS w dziedzinie wyborów wygrywania, bo przecież m.in. Wielce Szanownego Pana skutecznie oduraczono, że ten pan Tusk to potwór, zdrajca, kolaborant z Putinem, złodziej, malwersant, itd. Głos Wielce Szanowny Pan, ziejąc nienawiścią oddał. A jak doszli do władzy i wszystko prześwietlili i każdą karteczkę przeczytali i nawet Sejmową Komisję Powołali i goowno, a nie Akt Oskarżenia wyrychtowali. Na Nowaka to papiery z Ukrainy czyli potencjalnie od Putina! Czyli wszystko było ściema i kalumnie na PORZĄDNEGO Obywatela rzucano, by wybory wygrać. I wygrali! Wtedy zadziałało, bo faktycznie naród potrzebuje winnych gdy coś źle idzie. Ale w praktyce to były bezczelne KŁAMSTWA i czas tego dowiódł!
Teraz to dopiero złe czasy się szykują. Inflacja i recesja się rozkręcają i jak już pisałem Naród winnego potrzebuje, a za ten Akt bestialstwa fałszywych oskarżeń te 25% narodu, które stoi za PO jest zdrowo wk…ne i szuka zemsty. Ale podkreślają, że poprzez UCZCIWE sądy i prokuraturę. Co oznacza, ze dla nich te co teraz to niezbyt uczciwe są. Mają na to dowody. Pani redaktor Siedlecka dostała wyrok i rzecz opisała następująco: „Dziennikarz, opisując krytycznie działanie funkcjonariusza publicznego, popełnia przestępstwo pomówienia (art. 212 kk). Tak wynika z prawomocnego wyroku w mojej sprawie. Orzekał sędzia Paweł Mądry, delegowany z sądu rejonowego do okręgowego (w Siedlcach). Jeśli takie rozumowanie się przyjmie, to jedynymi materiałami dziennikarskimi nieniosącymi dla autora zagrożenia odpowiedzialnością karną będą materiały TVP czy tzw. mediów narodowych. Punktowanie głupich, niefachowych, nieodpowiedzialnych, karygodnych czy nieetycznych zachowań i decyzji ludzi władzy będzie równoznaczne z przestępstwem.”
Resztki przyzwoitych sędziów bronią się by takich wyroków jednak nie było: „Jest już pisemne uzasadnienie przełomowej decyzji Izby Karnej Sądu Najwyższego, która w minionym tygodniu uznała, że prezes lubelskiego Sądu Apelacyjnego Jerzy Daniluk, który awansował za obecnej władzy, nie spełnia kryteriów bezstronności, niezależności i niezawisłości. Dlatego Izba Karna uchyliła wyrok wydany z udziałem tego sędziego jako wadliwy, bo wydany przez sąd nienależycie obsadzony.”
Zatem zaczyna się na ostro. Zobacz Pan jak bezczelne służby rzeczywistość zakłamują. Prawie jak gdy na Lepera fabrykowano (przecież w tej sprawie fabrykowania był wyrok!) Pan Giertych co to zbiera dowody na Przekręty i Szwindle ostrzegał, że jego wtyki informują, że w służbach prowokację szykują, bo Prezes spotkania organizuje ze swoimi zwolennikami wożonymi autobusami nie wiadomo dlaczego w różnych miejscach skoro ludzie ci sami. Z tego powodu, że ludzie i pytania były te same i było nudno to miała być jakaś prowokacja. No i łup: „Męczennik Kaczyński atakowany jak ks. Jerzy Popiełuszko. Niezły odlot, tym bardziej jeśli była to prowokacja w duchu gejbombera. Nie dajmy się nabrać” – napisał na Twitterze były minister rządu PIS. „Skoro Kaczyński jest męczennikiem, to ja jako ten który przewidział jego męczeństwo, domagam się tytułu proroka” – oświadczył adwokat.
Donald Tusk - "Nie ma takiego spotkania w Polsce, gdzie ja się pojawiam, żeby działacze PiS kogoś nie nasłali. Stara metoda. Znam Kaczyńskiego od dziesiątek lat. Jeśli ma coś na sumieniu, a on ma dużo, to jego pierwszą metodą zawsze było oskarżyć swojego oponenta o to, co on robi", Tusk jeszcze dodał, że "każdy akt agresji, obrzucenie jajami kolumny samochodów z prezesem PiS, to prowokacja – oskarżanie oponenta o to, co sam robi, to stara metoda Jarosława Kaczyńskiego. Jestem osobą najbardziej zainteresowaną, żeby polska polityka była bez przemocy".
Przecież jak się jajkami rzuca do wiadomo, że to draństwo i kara musi być po złapaniu (no chyba, że ktoś z AWS – ci obrzucali bezkarnie!!!). Jak rzucali w Kwaśniewskiego to nie dość, że bohaterami dla prawaków zostali to i jeszcze posady dostali. Ale proces był i o to chodziło. Zatem ten rzucający też twarz i tekst uzasadnienia czynu w mediach powinien wygłosić by potencjalne korzyści polityczne skoro Policja go dorwała i Sąd ukarał. Bo to należy do rytuału jakorzucania. Skoro nie, tzn. że ustawka, z tym mandatem i ukrywaniem twarzy agenta i tyle.
W odpowiedzi na cytat Gnidy Putina z tekstem putineuroposła krasnoarmijskiego przedstawię cytat z wypowiedzi pani europoseł Danuty Hubner: „W dyskursie prawicowym o Unii Europejskiej istnieje silne przeciwstawienie pojęcia tzw. Europy ojczyzn wobec fantomu „federalizacji” Europy. Obydwa biorę w cudzysłów, bo funkcjonują w polskiej rzeczywistości jako pewne totemy, znaki tego, czy ktoś jest „prawdziwym” Polakiem, czy też Polakiem „gorszego sortu”. Pojęcie federalizacji służy tu jedynie napiętnowaniu politycznego przeciwnika. Jest narzędziem wykluczania z polskości politycznych adwersarzy czy konkurentów. I podobnie z Europą ojczyzn. Ci, którzy uznają się za jej zwolenników, już na starcie manipulują tym pojęciem. Od razu ustawiają sobie przeciwnika pod ścianą, celując doń z argumentu patriotycznego. A ja np. jako przekonana Europejka uznaję, że bycie Europejką doskonale współgra, tak jak dla wielu Polek i Polaków, z miłością do Polski. Bo Europa nikogo nie wydziedzicza z jego polskości, francuskości czy niemieckości ani też z tożsamości regionalnych. Wręcz zachęca, przez różne polityki i wsparcie finansowe, do pielęgnowania „ojczystej tożsamości” na wielu szczeblach. A w federalizmie chodzi o uwspólnotowienie pewnych kompetencji tak, abyśmy na tym małym skrawku świata zachowali swoją tożsamość europejską.”
Korzystając z okazji, że może Wielce Szanowny Pan tekst pani Danuty przeczyta, zapytam Wielce Szanownego Pana AS:
Jak się Wielce Szanowny Pan zapatruje na przyszłość UE i jak by było dla nas lepiej :Niemcy i Polska w UE czy rozpad UE i Niemcy oraz Polska jak przed wojną?
Czy Wielce Szanowny uważa, że zobowiązanie o ochronie klimatu, podpisane na forum ONZ przez panią premier Szydło i ratyfikowane przez Sejm należy dotrzymać czy też nie?
Czy gdyby Pan uważał, że trzeba tą umowę dotrzymać to wspomniane zobowiązanie należy dotrzymywać indywidualnie czy pracować razem z krajami UE?

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-08-03 23:49

Gnida Putina wychwalał rządzących, którzy spowodowali niepotrzebną śmierć 200 000 Polaków podczas Powstania Warszawskiego gdy II Wojna Światowa się kończyła i jednocześnie zaatakował pana Michnika i śp. pana generała Jaruzelskiego, którzy zrobili wiele by ofiar wśród ludności nie było gdy Zimna Wojna się kończyła.
My tu z Gnidą Putina w zasadzie za pan brat od lat i w związku z tym mam pytanie: Ile Putin za takie teksty judzące Polaków przeciwko innym Polakom Gnidzie płaci?
Czy naprawdę tak źle się zwolennicy obecnych władz czują, że nie mają w JG grobów ofiar walk kończących Zimną Wojnę, a szczególnie jakichś bohaterów czynów wielkich z lat 80-tych?

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-08-04 09:20

Żart czy prowokacja wobec ministra Ziobro? UJAWNIAMY ciąg dalszy esemesów, który całkowicie burzy przekaz o rzekomej aferze

Solidarna Polska jako partia polityczna i dynamiczne młode środowisko wraz ze swoim liderem Zbigniewem Ziobro od lat są na celowniku mediów III RP. Jednak najnowsza odsłona tej kampanii medialnej musi budzić zdecydowany sprzeciw, przypomina bowiem klasyczną operację esbecji/postesbecji.

Ale po kolei. Oto np. agorowa strona internetowa Gazeta.pl donosi:

Tysiąc zł za udział w spotkaniu z Ziobrą? Posłanka pokazała sms-y. Solidarna Polska dementuje.

Podobnie u innych nadawców. W świat płynie komunikat oparty na rzekomych esemesach mających ujawniać coś tajnego, co wyszło na jaw i ma kompromitować.

A naprawdę?

Aferę rozkręca posłanka Platformy Obywatelskiej Marta Wcisło, co samo w sobie powinno dziennikarzom nakazywać ostrożność - w końcu jest ona w formacji zajadle zwalczającej Solidarną Polskę.Takie screeny dostałam dzisiaj od mieszkańca Elbląga. Wystąpię z zapytaniem poselskim do Ministerstwa Sprawiedliwości, aby sprawdzić czy Minister Ziobro opłaca uczestników swoich spotkań politycznych z pieniądzy publicznych

— pisze w pośpiechu, bo z błędami, pani poseł. Przyzwoitość nakazywałaby może najpierw zapytać, a potem obwieszczać światu, ale kto by się tym w PO przejmował.Takie screeny dostałam dzisiaj od mieszkańca Elbląga. Wystąpię z zapytaniem poselskim do Ministerstwa Sprawiedliwości, aby sprawdzić czy Minister Ziobro opłaca uczestników swoich spotkań politycznych z pieniądzy publicznych

— pisze w pośpiechu, bo z błędami, pani poseł. Przyzwoitość nakazywałaby może najpierw zapytać, a potem obwieszczać światu, ale kto by się tym w PO przejmował.Nie będzie żadnych pieniędzy za w/w spotkanie. Ktoś rzucił hasło w formie żartu i zostało to źle odebrane.

Podkreślamy: to ciąg dalszy tej samej wymiany esemesów, którą pochwaliła się posłanka Wcisło. Dlaczego opublikowała tylko część przekazu, pomijając frazę o rzekomym „żarcie”?

Być może dlatego, że równocześnie z rozpowszechnieniem tego esemesa na cały świat przez panią Wcisło, ktoś przysłał na spotkanie z ministrem Ziobro nieznany nikomu mężczyznę, który domagał się wypłaty rzekomych pieniędzy.

Oczywiście, nic takiego nie miało miejsca, nikt nic nie wypłacał. Ani tym razem ani nigdy.

Jak potwierdzają nasze źródła w Ministerstwie Sprawiedliwości, nie ma żadnych prawnych możliwości takich wypłat, nikt nigdy niczego takiego nie robił, nie próbował.

Również w Solidarnej Polsce nigdy za uczestnictwo w spotkaniach nikomu nie płacono.

Nie robimy takich rzeczy z zasady. Jest to niewyobrażalne także dlatego, że nie mielibyśmy na to środków bo utrzymujemy się ze składek, a zresztą nie mamy nigdy problemów z frekwencją

— mówi nam ważny działacz tej partii.

O co zatem chodziło w tej operacji? Wyszła z tego klasyczna esbecka ustawka: esemes z nieprawdziwą treścią - niby żartem, powielenie przyciętej treści na całą Polskę, zjawiający się nagle podchmielony mężczyzna i oczywiście obecne na miejscu media.

Prawdy za grosz, za to zmyślona polityczna afera głośna na cały kraj.

Za zatem - żart czy jednak prowokacja? Kim jest osoba tak „żartująca”? Z kim jest związana?

Do tematu wrócimy.

https://wpolityce.pl/polityka/609222-ujawniamy-zart-czy-prowokacja-wobec-ministra-ziobro

Podaję ten tekst z kilku powodów.

Po pierwsze, postesbecja działa.

Po drugie," apolityczna " szczujnia spod znaku Agory działa w najlepsze.

Po trzecie, jest to tekst i " afera " na miarę " intelektu " śmiecia buńka.

Po czwarte, czy ten " podchmielony" jegomość , dopominający się o 1000 złotych, to nie był czasem śmieć buniek?

Bo " intelektualny potencjał" śmiecia buńka, nie wyklucza ani nieświadomego prowokatora, ani łatwowiernego frajera!

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

grafo-AS @ 31.11.129.*

wysłany: 2022-08-04 10:51

Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2022-08-03 23:27:

"Wielce Szanowny Pan AS napisał tak: „Głosowałem na PiS wierząc, że są uczciwi. Teraz już widać jacy są.” Wielce Szanowny Panie, tym wpisem nic Pan nie wyjaśnił."

Oj tam oj tam.
Koń jaki jest każdy widzi.

"Ja piszę co myślę i co wiem."

A ja myślę i piszę co chcę.
Ale czasem niewiele mogę.

" Zatem czy PIS to już dla Pana nie ludzie?"

Stworzeni na obraz i podobieństwo Boga.
No ale co potem to lustra krzyczą.

"Działacze okazali się po prostu cwanymi tłustymi kotami, a zwolennicy oduraczonymi."

Ja co złe, widziałem od początku.
No, chyba że ukrywali to.
Ale do czasu.
Kowidioza ich totalnie przekreśliła w moich oczach.

Nigdy nie wierzyłem w hasło:
"PiS - PO - jedno zło."

Ale teraz niech mi ktoś wskaże różnice.

"Zobacz Pan jak bezczelne służby rzeczywistość zakłamują."

Słucham tylko Wielguckiego i Gadowskiego.

Polityka,
z której strony się jej człek nie tyka,
jest takim samym bajorem.
Chyba od zawsze,
skoro kuchnię polityczną
przyrównywano do produkcji kiełbasy.
Brud i smród na dzień dobry.
Ja mówię: Wszyscy wy********ć!

"Korzystając z okazji, że może Wielce Szanowny Pan tekst pani Danuty przeczyta, zapytam Wielce Szanownego Pana AS:
Jak się Wielce Szanowny Pan zapatruje na przyszłość UE i jak by było dla nas lepiej :Niemcy i Polska w UE czy rozpad UE i Niemcy oraz Polska jak przed wojną?
Czy Wielce Szanowny uważa, że zobowiązanie o ochronie klimatu, podpisane na forum ONZ przez panią premier Szydło i ratyfikowane przez Sejm należy dotrzymać czy też nie?
Czy gdyby Pan uważał, że trzeba tą umowę dotrzymać to wspomniane zobowiązanie należy dotrzymywać indywidualnie czy pracować razem z krajami UE?"

Przeczytam, ale gdzie ten tekst pani Danuty?

przyszłość UE?
Szwab Polaka zje.

Klimat?
Na kuli ziemskiej powinien pozostać tylko klimat.
I jego ochroniarze.

A na poważnie:
Jak nauka powróci do bycia nauką, to pogadamy.
Słyszał Wielce Szanowny Pan Buniek o dziurze ozonowej?
Słyszał!

Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2022-08-03 23:49

"Gnida Putina..."
Nie znam kobiety!
Leśnie ruchadło, czy coś w podobie?

"...wychwalał rządzących, którzy spowodowali niepotrzebną śmierć 200 000 Polaków podczas Powstania Warszawskiego gdy II Wojna Światowa się kończyła..."

Ilu Polaków zabiła kowidioza bez pomocy Niemców?
N, może z niewielką pomocą przyjaciół.
Niemców, znaczy się. Choć nie tylko of course.

"...zaatakował pana Michnika i śp. pana generała Jaruzelskiego..."

Oj Tak! Świętej Pamięci!
Toż on przed śmiercią wyspowiadał się
i umarł jako gorliwy katolik!
Nic, tylko brać przykład!
Z tego jednego wydarzenia w życiu tego generała.

"My tu z Gnidą Putina w zasadzie za pan brat od lat..."

No nie!
Ja to robię slalom, jak idę przez trawnik.

Takie życie!
Bez slalomów ani rusz!

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-08-04 11:09

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-08-03 23:49

Gnida Putina wychwalał rządzących, którzy spowodowali niepotrzebną śmierć 200 000 Polaków podczas Powstania Warszawskiego gdy II Wojna Światowa się kończyła i jednocześnie zaatakował pana Michnika i śp. pana generała Jaruzelskiego, którzy zrobili wiele by ofiar wśród ludności nie było gdy Zimna Wojna się kończyła.
My tu z Gnidą Putina w zasadzie za pan brat od lat i w związku z tym mam pytanie: Ile Putin za takie teksty judzące Polaków przeciwko innym Polakom Gnidzie płaci?
Czy naprawdę tak źle się zwolennicy obecnych władz czują, że nie mają w JG grobów ofiar walk kończących Zimną Wojnę, a szczególnie jakichś bohaterów czynów wielkich z lat 80-tych?

Śmieć buniek, jak zwykle " dał głos":


Ponieważ szkoda mi śmieciu buniek na ciebie czasu, bo i tak ten twój pusty łeb niczego nie ogarnie, dlatego jeszcze raz:

No to odpowiedz mi debilu, śmieciu buniek, na mój wpis:

Żeby ci śmieciu buniek udowodnić,jakim beznadziejnym, bezczelnym i chamskim debilem jesteś, to ja, parafrazując twój kretyński wpis,

używając twojej " logiki" i chamskiego języka:

Tu warto zapytać pisującego tu śmiecia buńka: Czy to nie ty, synu k.rwy, chciałeś zabić w Łodzi Kaczyńskiego, tylko Cyba ciebie wyprzedził ?

I jeszcze pytanie w twoim debilnym stylu:

Czy to nie ty jesteś zainteresowany pieniędzmi, które miałeś, gdy byłeś z PO przy korycie i dlatego ujadasz, gdyż Polacy podziękowali

złodziejom z PO w demokratycznych wyborach już dwukrotnie?

Daj już sobie spokój z prowokowaniem mnie, bo nie zamierzam z tobą, śmieciu - idioto, dyskutować.

Widz @ 37.30.108.*

wysłany: 2022-08-04 11:45

Panie Rafale, czy mógłby Pan wyjaśnić, jeżeli Pan rozumie bełkot swojego " sojuznika", śmiecia buńka, o co chodzi tej czerwonej szmacie w

tym wpisie:

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-08-03 23:49

Gnida Putina wychwalał rządzących, którzy spowodowali niepotrzebną śmierć 200 000 Polaków podczas Powstania Warszawskiego gdy II Wojna Światowa się kończyła i jednocześnie zaatakował pana Michnika i śp. pana generała Jaruzelskiego, którzy zrobili wiele by ofiar wśród ludności nie było gdy Zimna Wojna się kończyła.
My tu z Gnidą Putina w zasadzie za pan brat od lat i w związku z tym mam pytanie: Ile Putin za takie teksty judzące Polaków przeciwko innym Polakom Gnidzie płaci?
Czy naprawdę tak źle się zwolennicy obecnych władz czują, że nie mają w JG grobów ofiar walk kończących Zimną Wojnę, a szczególnie jakichś bohaterów czynów wielkich z lat 80-tych?

Prośba do Pana, żeby Pan wytłumaczył temu kretynowi różnicę między cytowaniem a pisaniem swoich tekstów.

Ten debil nie kwestionuje żadnych podawanych w moich wpisach faktów, bo się nie da.

On tylko, imputuje mi ataki na jego, czerwonej szmaty, świętości, w postaci: " świętego" " Sąsiada " czyli RFN, świętego Michnika, śp.

Jaruzelskiego, świętego Tuska, świętego Sławka Nowaka, który w nogach mebli gotówkę trzymał.

Sławka Nowaka namierzyły służby antykorupcyjne Ukrainy i Polski a zasypał go, wskazując miedzy innymi schowki gotówki w nogach mebli,

przyjaciel i wspólnik w pozyskiwaniu łapówek i praniu pieniędzy, Jacek P. zwany przez śmiecia buńka , " Na Nowaka to papiery z Ukrainy czyli

potencjalnie od Putina", potencjalnym wspólnikiem lub czynownikiem Putina.

BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Ale ten bezmyślny kretyn, bez grama autokrytycyzmu, pisze taki pasztet, o sobie:

" W końcu to pisanie tutaj to zabawa grafomańska, w oparciu o nasze czyli moje i Pana odczucia. Ja piszę co myślę i co wiem. ".

Problem w tym, że ten jełop jedynie myśli, że myśli i uważa, że coś wie, bo wyszukuje w sieci przeżutą, lekkostrawną papkę medialną,

przeznaczoną do indoktrynowania lemingów i idiotów, takich , jak śmieć buniek.

A ten kretyn, z radością skończonego idioty, ogłasza nam na tym forum, że właśnie wynalazł kamień filozoficzny oraz koło.

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2022-08-04 13:45

grafo-AS @ 31.11.129.*

wysłany: 2022-08-04 10:51

/ ... /

Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2022-08-03 23:49

"Gnida Putina..."
Nie znam kobiety!
Leśnie ruchadło, czy coś w podobie?

I kto to napisał?

Miejska pierdoła, którą posądzono o pedałowanie " czy coś w podobie"?

Na rowerze oczywiście.

" "My tu z Gnidą Putina w zasadzie za pan brat od lat..."

No nie!
Ja to robię slalom, jak idę przez trawnik.

Takie życie!
Bez slalomów ani rusz!"

Takie żałosne typki, jak grafoman as, w czasie defilady na Placu Czerwonym, jako jedyni z 15 000 sołdatów, zawsze wdepną w gooowno.

Bo taka już jego " uroda".

Takiemu i slalomy nie pomogą, jak ktoś oferma.

grafo-AS @ 31.11.129.*

wysłany: 2022-08-04 20:33

Ach!
Jak ja bym skomentował
jakiś nowy wpis, jakiegoś nowego tu komentatora!
Ale cóż!
Pisze tu tylko Wielce Szanowny Pan Buniek!
I cokolwiek pisze, komentuję!
Tak jak umiem.

No takie moje moce przerobowe się marnują
to szok!

Panie Wieńczysławie!
Ratuj!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-08-04 22:31

Wielce Szanowny Panie AS odpowiedź „koń jaki jest każdy widzi” to nie odpowiedź. Rozumiem, że Pan pisuje „co chce”, a odpowiedzi na 99% moich pytań Wielce Szanownemu Panu się nie chce udzielić i nie udziela. Niemniej jednak nawet te 1% jest też mętne. Np. Co znaczy apel „Wszyscy wy********ć!”? Czy chodziło o lanie tego Wypierda? Czasami sam apel nie wystarczy. Trzeba uzasadnić! Tak po prostu wypada. Mus być przyzwoitym w czasach Podłości i Skundlenia.
W sprawie tekstu pani Danuty to przecież Wielce Szanowny Pan przeczytał, że nie istnieje coś takiego jak dylemat federalizacja czy Europa ojczyzn. To po prostu ściema. Zawsze są granice współpracy i zawsze są ustalane zasady współpracy. Obecny rząd złamał wiele umów i wielu polityków na Zachodzie obraził co najmniej tak mocno jak tutejsza Gnida Putina obraża nas. Tamci się nie przejmują i nie ustąpią „naszym” rządzącym , Ja się nie przejmuję wyzwiskami Gnidy Putina, a tylko Pan „robi slalom” i twierdzi ponadto, nie wiadomo z jakiego powodu, że „Szwab Polaka zje”. Może Pan tą myśl jakoś uzasadni?

Moim zdaniem wysyłanie młodzieńców naładowanych testosteronem z zapalonymi pochodniami z przesłaniem „bić szwaba!” przez kilka lat z rzędu na rynki naszych miast ma doprowadzić do tego, że po drugiej stronie pojawią się też tacy z zapalonymi pochodniami i z równie głupimi hasłami. Ucieszyć ma się Putin i Stalin byłby się ucieszył, bo wtedy Gnida Putina będzie mógł zaprosić czołgi tego Putina by nas „chroniły”. Tu przypomnę, że tak już było!

Gnida Putina zrejterował z tematu „atomu” i podniósł temat przejmowania Ochotniczych Straży Pożarnych przez PIS od PSL przy pomocy pieniędzy budżetowych. OSP to tysiące ludzi i kiedyś to był bastion PSL. Jako „wioskowy” w młodości zetknąłem się z OSP. Ze mną im nie „zatrybiło” ale mam szacunek dla tej instytucji. Na wsi kościół i remiza OSP to siła. Ludzie OSP mają w genach „ciągnąć do swojej remizy od kogo się da”. PIS dał wiele, bo ustawę zmienił i to tak, że wszystkie partie w Sejmie w końcu cynicznie zagłosowały, bo raptem „pieniądze z helikoptera” spadły. Teraz SP wykorzystując prywatny ministra zwanego zerem fundusz, chce strażaków OSP przekupić i PISowi wyborców odbić. Helikopter dalej kasę zrzuca! Zatem ta kasa o której pani poseł poinformowała to przejaw wojenki wewnętrznej w rządzie.
Dla mnie to Paranoja i Schizofrenia ale taka jest rzeczywistość . Na pytanie czy strażacy ochotnicy będą chodzili na spotkania z posłami SP w nadziei na sfinansowanie im sprzętu i remiz przez rządzących odpowiadam: Oczywiście, że będą ochotniczo chodzili. Niemniej jednak, każdy z nich jest świadomy o co chodzi. Gdy przyjdzie do rzucania głosów do urny wyborczej, gdyby PZPR (Pazerna Zjednoczona Prawica Rosja-wzorem) z jakiegoś powodu nie była razem to głosy jeszcze bardziej się podzielą na tych co będą musieli wybierać na PIS, na PSL, na SP. Wielu jednak strażaków ochotników w obliczu kryzysu finansów indywidualnych w wyniku nieudolnych rządów tegoż PZPR zagłosuje na inne partie. Tu Hołownia będzie miał łowy.
Z Raportu NIK: „Rażącymi przykładami braku monitorowania efektów wydatkowanych środków publicznych było wsparcie udzielone OSP (w łącznej kwocie 140 802,9 tys. zł)”
„Brak precyzyjnego, normatywnego określenia zadań Funduszu oraz stanowisko Dysponenta dotyczące możliwości dowolnego kształtowania jego kosztów pozostawały w rażącej sprzeczności z nadrzędną zasadą, wynikającą z art. 29 ufp, zgodnie z którą fundusze celowe służą wykonywaniu wyodrębnionych (konkretnych i wąsko określonych) zadań państwowych. Tymczasem, w przypadku Funduszu Sprawiedliwości, zamiast realizacji specyficznych (suplementarnych wobec budżetu państwa) funkcji, w badanym okresie, wspierano szeroką gamę działań wchodzących w zakres kompetencji innych organów państwa i finansowanych z różnych części budżetowych. ”
Zatem ten raport NIK jest wprost aktem oskarżenia gdy pan minister przestanie mieć parasol ochronny koalicji rządzącej. Moim zdaniem to skandal, że minister ma niby prawo za pieniądze budżetowe kupować po wsiach głosy na swoją partię.
Newsweek pisze: „Kiedy arcybiskup Marek Jędraszewski stał się jawnym kapelanem PiS-u, przestał być duszpasterzem wszystkich wiernych krakowskiej diecezji.
Jakie argumenty mam na potwierdzenie tak mocnej tezy? Otóż argumenty znajdują się w dokumencie synodu archidiecezji krakowskiej, który miał zostać opublikowany do 30 czerwca. Dokument nadal nie jest publiczny, gdyż jest niewygodny dla arcybiskupa Jędraszewskiego i jego kurialnej świty.”

grafo-AS @ 31.11.129.*

wysłany: 2022-08-05 05:19

Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2022-08-04 22:31:

"Wielce Szanowny Panie AS odpowiedź „koń jaki jest każdy widzi” to nie odpowiedź. Rozumiem, że Pan pisuje „co chce”, a odpowiedzi na 99% moich pytań Wielce Szanownemu Panu się nie chce udzielić i nie udziela."

99% nie udziela mi się?
Może i tak.

Z jakiego powodu?
Wstyd powiedzieć.
Nie daję rady dokładnie czytać Pańskich tekstów, Panie Buniek.
NIESTETY!
Większość treści przelatuję wzrokiem wyłapując AS-a,
albo to, co mi wpadnie w oko.
Nic na to nie poradzę.
Dopóki te teksty będą takie,
moja reakcja będzie taka.

Trzeba być przyzwoitym w czasach Podłości i Skundlenia.
I zachowywać się jak trzeba.

"...nie istnieje coś takiego jak dylemat federalizacja czy Europa ojczyzn. To po prostu ściema. Zawsze są granice współpracy i zawsze są ustalane zasady współpracy."

Nie znam się na polityce międzynarodowej bo i skąd.

"...tutejsza Gnida Putina obraża nas"

WAS?
Cóż. Nie znam kobiety.
A WY?
Trzymajcie się jakoś.
Ale nic nie doradzę.
Już doradzałem.

"...„Szwab Polaka zje”. Może Pan tą myśl jakoś uzasadni?"

A to "szwab" raz Polaków "jadł"?
Znajomość historii się kłania głęboko.

"...wysyłanie młodzieńców naładowanych testosteronem z zapalonymi pochodniami z przesłaniem „bić szwaba!” przez kilka lat z rzędu na rynki naszych miast..."

Co?

"Na wsi kościół i remiza OSP to siła."

I niech tak pozostanie.

Panie Buniek!
Ma Pan swojego człowieka
w najbliższym otoczeniu biskupa Jędraszewskiego?
No!
Imponujące!

No pasaran!

Widz @ 37.30.96.*

wysłany: 2022-08-05 07:07

Panie Rafale, jest coraz lepiej na tym Pana blogu.

Pozwolę sobie na cytaty z grafomana as-a:

1. Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2022-08-03 23:49

"Gnida Putina..."
Nie znam kobiety!
Leśnie ruchadło, czy coś w podobie?

2. "My tu z Gnidą Putina w zasadzie za pan brat od lat..."

No nie!
Ja to robię slalom, jak idę przez trawnik.

Takie życie!
Bez slalomów ani rusz!

I co ja mam takiemu " poecie", mendzącemu długo i bez sensu ( nawet śmieć buniek, też " poeta" nie rozumie tego jego nudnego bełkotu )

odpowiedzieć?

Że wiem, kto ukrywa się pod nickiem grafoman as?

Że jest to porypany wiejski głupek, już w dzieciństwie głupio - mądry?

Przecież to nie ja jestem winien, że to beznadziejny głupek, nie wiem więc dlaczego jest ten idiota taki agresywny.

To " leśne ruchadło" to jakaś kobieta z jego patologicznej rodziny?

Ja nie chodzę, tak jak baba o nicku grafoman as, slalomem.

Ponieważ obaj, grafoman as i śmieć buniek, zanieczyszczają sobą cały trawnik o nazwie JG 24, to ja nad nimi przeskakuję.

Zaznaczam tylko ten trawnik wpisami, tak na wszelki wypadek, żeby inni w nich nie wdepnęli.

Bo to smród i buty wyrzucić trzeba.

Oczyścić się nie da żadnym , nawet agresywnym, środkiem chemicznym, taaakie to g..no.

Panie Rafale, nie chce mi się dokonywać tradycyjnego wpisu do śmiecia buńka, ale pozwolę sobie zwrócić Pana uwagę na jeden aspekt jego

kretyńskich wpisów.

Otóż ten debil, który czuł się " zagrożony" " kozikiem" grafomana as-a i moim " papierosem palonym przez niego odbytnicą", sam nawołuje,

po raz kolejny, do bicia as-a.

Pisze bowiem, cytuję: " Czy chodziło o lanie tego Wypierda ?".

A przecież na tym forum, jest tylko, wg mojej wiedzy, tylko dwóch Wypierdów, śmieć buniek i grafoman as.

A przecież śmieć buniek, jest wprawdzie skończonym idiotą, ale chyba nie wzywał do bicia siebie?

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-08-05 17:09

Pan Wadim „Tyszkiewicz: Kaczyński chce reparacji wojennych. OK. Jaki bilans?
"Głupota nie boli, ale kosztuje". Trzeba będzie oddać w zamian za reparacje Niemcom tzw. Ziemie Odzyskane: Nową Sól, Wrocław, Szczecin, Zieloną Górę, Gorzów Wlkp., Świebodzin z Chrystusem, Jelenią Górę, Wałbrzych, Zgorzelec i Turów z elektrownią, Polkowice, Lubin i inne miasta i wsie, i całe zagłębie miedziowe warte setki miliardów?
Kaczyński lubi wojny. Lubi szczuć i siać nienawiść. Byli już uchodźcy, pasożyty i pierwotniaki, teraz słowo klucz do wygrania kolejnych wyborów brzmi: reparacje od Niemca.
Na Niemcach się nie skończy. Potem Kaczyński wystawi rachunek Szwedom za Potop Szwedzki, kiedy to Polska poniosła relatywnie największe straty w swojej 1000-letniej historii. Szwedzi palili, mordowali, gwałcili i rabowali. Spustoszyli Warszawę i Kraków. Czas na reparacje. Według poufnych informacji Kaczyński zażąda przekazania Polsce m.in. Ikei i Volvo.
Ale na poważnie, wracając do Niemiec: Niemiec wróg najgorszy. W senacie, każdego dnia posiedzenia, słowo niemiec (celowo z małej litery) przez senatorów i ministrów z PiS jest odmieniane przez wszystkie przypadki przy każdej okazji.
Prezes w swoich pretorianach zaszczepił nienawiść do naszego zachodniego sąsiada, z którym z trudem od dziesięcioleci my na Zachodzie Polski, budowaliśmy dobre relacje.
Nam są potrzebni przyjaciele, nie wrogowie. I nikt nie chce zapominać historii. Wprost przeciwnie, trzeba ją pielęgnować i przypominać, żeby tragedie minionych lat się nie powtórzyły. Ale nie wolno ciągle szczuć i napuszczać jednych na drugich. Komu to jest potrzebne? Tylko Kaczyńskiemu, żeby na nucie nienawiści budować poparcie potrzebne do utrzymania władzy za wszelką cenę.
Wracając do reparacji: po IV rozbiorze Polski w 1939 roku, po przegranej przez Polskę II Wojnie Światowej, Stalin zagrabił tereny wschodniej Polski, gdzie się i ja urodziłem.
Teraz Kaczyński wypowie wojnę Rosji i Putinowi, żądając zwrotu Kresów Wschodnich, ale też Lwowa od Ukrainy, Wilna od Litwinów czy Brześcia od Łukaszenki?
"Idź na całość, idź na całość, idź na całość..."- zakrzyknie suweren, wierząc w boskość niezwyciężonego i nieomylnego przywódcy? I Kaczyński zażąda reparacji od Rosji, za mordy i gwałty, za grabieże, za Kresy? A jak nie dostanie, to wypowie wojnę Putinowi? Dlaczego tego nie robi? Tchórzostwo czy polityka nastawiona na otumanionego propagandą suwerena? Zrezygnował nawet już z wraku Tupolewa.
A ja co mam robić? Mój dom jest na zachodzie Polski, 70 km do granicy z Niemcami, która nie jest "murem podzielona" (Kult). Tu jest teraz moja Ojczyzna. Tam zostały prochy moich przodków. Tu leżą kości Niemców. To była ich Ojczyzna od setek lat.
Pogodziliśmy się z tym, zakopaliśmy topory wojenne, po co ruszać te kości?
Mój dom został zbudowany w 1933 roku. Można jeszcze odszukać ślady po poprzednich niemieckich właścicielach, którzy tam się rodzili, mieszkali, kochali i umierali. To była ich ziemia i ich dom. Przez lata dom wyremontowałem, tam się wychowała moja córka, żona posadziła w ogrodzie piękne kwiaty, w okna zagląda jarzębina czerwona.
Co teraz? Powrót na wschód, gdzie przed wojną synonimem powiewu cywilizacji była sławojka?
Kaczyński chce reparacji wojennych. OK. Jaki bilans? Co nam zabrał Stalin, a co my zabraliśmy Niemcom?
Po wojnie wiele niemieckich miast na zachodzie było zniszczonych: Wrocław, Głogów, Kostrzyn nad Odrą. Ale też wiele nietkniętych.
W mojej rodzinnej dzisiaj Nowej Soli nie zburzono ani jednego budynku. W ramach reparacji wojennych Polska przejęła w Nowej Soli nietknięte dwa potężne zakłady przemysłowe. W tym największą w Europie fabrykę nici Gruschwitz założoną w 1816 roku przez ówczesnego majstra Johanna Dawida Gruschwitza, wtedy już działającej od XVI wieku manufaktury, w której na początku produkowano nici do żagli. W szczycie w tej fabryce pracowało blisko 5 tysięcy osób. To na gruzach tej fabryki, która upadła pod koniec lat 90-tych, premier Beata Szydło zorganizowała słynną konferencję prasową pod tytułem "Polska w ruinie.
Drugą przejętą przez Polskę bez żadnych zniszczeń fabryką, była założona przez Karla Heinricha Glaesera w 1827 roku, huta żelaza Krausewerk, w której w szczycie pracowało blisko 5000 osób, głównie mężczyzn. Fabryk i zakładów było więcej, ale po wojnie, w przejętych od Niemców bez jednego wystrzału fabrykach, w szczycie pracowało blisko 10 000 osób. Długo by o tym.
Moje miasto nazywało się Neusalz, dzisiaj nazywa się Nowa Sól.
Za granicą, za Odrą i Nysą, dzisiaj mieszkają nasi przyjaciele, nie wrogowie. Tę przyjaźń budowaliśmy i pielęgnowaliśmy przez wiele lat. Pamiętając trudną historię, Niemcy bardzo często wyciągali do nas pomocną dłoń. Nawiązaliśmy bardzo dobre relacje, żeby koszmar wojny już się nigdy nie powtórzył. Niemcy z nami, świadomi przeszłości, budowali przyszłość. Co teraz, kiedy Kaczyński rzuca rękawicę? Być dumnym z odwagi i bezkompromisowości najjaśniejszego przywódcy, czy powinny przeważać wstyd i zażenowanie? Upomnieć się o swoje? OK. Ale co z moim domem?
Kaczyński otworzył kolejną puszkę Pandory. Ten człowiek nie potrafi żyć bez konfliktu. Z reparacji będą nici, i to bynajmniej nie od Gruschwitza, pozostanie tylko wstyd i zażenowanie. I znów przez lata trzeba będzie odbudowywać relacje z sąsiadem, żeby choć za naszą zachodnią granicą był przyjaciel, nie wróg.
A jaki rachunek przyjdzie nam zapłacić? Niestabilność państwa spowoduje zatrzymanie, a w konsekwencji i odpływ zachodnich inwestycji, w tym niemieckich, które do tej pory w dużej mierze budowały fundamenty naszego wzrostu gospodarczego. Niemcy inwestowali w Polsce, w Nowej Soli i im, i nam się to po prostu opłacało. Z bezrobocia na poziomie 42 proc. w 2002 roku, dzisiaj między innym dzięki niemieckim inwestycjom, mamy niemal zerowe bezrobocie.
W Nowej Soli mamy fabryki z niemieckim kapitałem i niemiecką myślą techniczną: Gedia Poland, zatrudniająca 1800 osób, do tego Voit, Nord, Jost... razem ty kilka tysięcy miejsc pracy.
Inwestorzy, mając na uwadze takiego genialnego przywódcę u sterów Polski, w trosce o swoje inwestycje, będą je rozwijać, czy raczej zwijać, obawiając się ich nacjonalizacji przez Kaczyńskiego?
Już dzisiaj wskaźnik BIZ (bezpośrednie inwestycje zagraniczne), który jest w dużej mierze podstawą wzrostu gospodarczego, jest najniższy od kilkunastu lat. Jeszcze gospodarka działa, ale efekty dramatycznej polityki tego rządu przyjdą za jakiś czas, nie od razu zaboli, ale zaboli. I trzeba jak najszybciej odsunąć tego szaleńca od władzy, żeby rzeczywiście zapowiedź Szydło Polski w ruinie, nie stała się faktem.
Kaczyński chce władzy, nie reparacji. Jak mówi, że chce, to wiadomo, że mówi. Te słowa o reparacjach nie są kierowane do Niemiec, Szwecji czy Rosji. One są kierowane do nieświadomego geopolitycznie elektoratu wpatrzonego w szkiełko TVP.”

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2022-08-05 17:48

Na JG24 ukazał się taki tekst: „Masowa skala odwołań pociągów POLREGIO na obsługiwanych przez przewoźnika liniach kolejowych na Dolnym Śląsku stała się zatrważająco wysoka i uderza w pasażerów. Brak realizowania pasażerskich przewozów kolejowych przez POLREGIO, które finansowane są przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, istotnie zaburza funkcjonowanie transportu kolejowego w regionie, uniemożliwiając wielu Dolnoślązakom codzienną komunikację kolejową. Samorząd Województwa stanowczo zażądał, aby realizacja przewozów pasażerskich przez POLREGIO była natychmiast przywrócona, należycie wykonywana i odbywała się z dbałością o pasażerów.”
Normalnie odlot. Zbudowano za pieniądze UE i podatnika tory, a spółka akcyjna nie wysyła składów kolejowych by ludzi woziły. Można zgadywać dlaczego. Ja zgaduję, że pasażer na tych trasach występuje w małej ilości. Powstaje pytanie: Czy było o tym wiadomo gdy tory za ciężkie pieniądze naprawiali?
Szpitalowi naszemu podskoczyły długi i dyrektor podał się do dymisji. Czy pacjentów zabrakło? Może to być, bo u nas instytucji prywatnych co leczą i kasę za to z NFZ dostają co niemiara. Problem jednak w tym, że prywaciarze wszystkiego nie zapewnią gdy szpital wstrzyma przyjęcia. Moim zdaniem to jest problem systemowy i mamy przechlapane, bo kryzys finansowy nas czeka i wszyscy w zasadzie o tym wiedzą. Może Gospodarz o tym skrobnie tutaj?
Obie te sprawy łączy pieniądz z budżetu, a właściwie rozsądek przy jego wydawaniu. Jeżeli chodzi o tory to trwa budowa torów do Mysłakowic za ponad 20 mln zł. Moim zdaniem pasażer tam wystąpi w ilości śladowej. Ponadto w sprawie budżetu mamy np. „Przekop-przekręt”. Już wiadomo, że towar który tam przepłynie też będzie w ilości śladowej. Dlaczego? Bo w Elblągu nie ma portu. Tzn. jest ale tak mały, że coś co ma więcej niż 2 m zanurzenia nie wpłynie. Można pogłębić ale to kosztuje kolejne 900 mln zł i ich nie ma. Czyli kasa poszła, ktoś zarobił i zwróci się nie za 400 lat tylko za 500 lat. Oczywiście jachty będą pływać. Gdzie Wielce Szanowny Pan Bu3Las, który będzie bronił tej inwestycji do momentu zamknięcia naszego szpitala i jeszcze rok dłużej, bo to podobno Putina miało wystraszyć? Czyli Putina nie wystraszyło ale budżet zubożyło.
Pogłębiono tor do Szczecina i bardzo dobrze, ale okazuje się, że tor pogłębiony, ale port niezdolny do przyjmowania takich statków jakie mogłyby przypłynąć. No i znów forsa poszła ale nici z zysków.
Dlaczego o tym piszę? Bo była w Senacie dyskusja na temat CPK. Takich bzdur i pierdół co senatorzy PIS wygadywali to się nie dało słuchać. Rzecz wielka, a nawet ogromna i by zysk przyniosła trzeba wydać 500 mld złotych. Oczywiście dla takich panów jak Wielce Szanowni AS, Wieńczysław, Bu3Las, Minotaur, itd. to takie pieniądze to w zasadzie na waciki dla tak ogromnego i silnego państwa jak nasze. Ta inwestycja to cios w zęby Niemcom, Merkel, Szolcowi i tej pani co to Komisji przewodzi w tej złej unii co to w niej Niemcy ponoć tylko są. Czyli to CPK to nie po to by sens ekonomiczny tam był tylko po to by Niemców wystraszyć. A co jak im to tak obojętne jak Putinowi przekop?
Mamy 14 małych i większych lotnisk i pasażerski ruch odbywa się bez problemów. Samoloty wojskowe, bo tak ta durna dla durni propaganda uzasadnia ten skok na kasę, nie potrzebują takich jak to CPK lotnisk. W Senacie przemówił polityk, który kiedyś był z Prezesem po tej samej stronie. Pan Michał Kamiński obśmiał to CPK i przypomniał o przekręcie za 500 mln zł. Przypomniał, że dano bez żadnego powodu 500 mln zł tzw. Czartoryskim. Tak dano i już. Pełna prywata. Skandal. Proponuję wysłuchać przemówienia pana Michała.
A ponadto pani Magda Dobrzańska-Frasyńuk zamieściła taki wpis: „Jest wyrok w sprawie wypowiedzi Władka w TVN dotyczącej nieludzkiego traktowania uchodźców przez żołnierzy na granicy białoruskiej.
Pani sędzia klarownie wskazała w uzasadnieniu, iż Władysław Frasyniuk, publicznie szanowany obywatel, bohater czasów Solidarności, miał prawo i podstawy do swoich słów.
Miał prawo w imię obrony praw człowieka, podstawowych wartości i przyzwoitości.
Za wypowiedzenie jednego brzydkiego, według sądu, słowa, Władek został skazany na 3 tyś zł grzywny.
Grzywnę należy wpłacić na fundusz Ziobry.
Padła propozycja ze strony "winowajcy", Władysława Frasyniuka, iż mógłby oczywiście wpłacić, ale na konto uchodźców, traktowanych przez państwo polskie jak śmieci. Niestety, w obecnych czasach nawiązkę wpłacać można wyłącznie na fundusz rumianego ministra sprawiedliwości Ziobro.
Biorąc pod uwagę, iż brzydkie słowo było jednak wypowiedziane w obronie praw i godności ludzi, oraz, iż karę pieniężną należy wpłacić do rąk własnych Ziobry, będzie apelacja.”

Pan minister nazwał pana Frasyniuka, który przesiedział za komuny wiele lat za walkę o niepodległą Polskę „śmieciem”. No cóż dumny jestem, że też jestem tak nazywany przez Gnidę Putina. Chyba się zmówili bo i pani tzw. sędzia Pawłowicz też używa tego słowa.

Zatem drukują, forsę rozdają,
ludzi flekują i za bogów się mają.
A czas płynie i już widać ścianę,
walniemy mocno i odniesiemy ranę.
Ale naród zraniony nie upadnie,
zdrajców PISowskich pogonimy stadnie.
Dorwiemy też Gnidy i Mendy Putina
i za kraty trafią, bo to wszystko ich wina.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: