Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji. Od 2017 roku abstynent.

Podziel się z innymi

| |

Afera wizowa zatopi PiS?

2023-09-18 08:51
Czy afera wizowa zatopi PiS? Powinna, bo to afera większa niż afera Rywina, na której wywróciło się niezatapialne SLD i nigdy już się po tym nie podniosło. Kłopot jest tego rodzaju, że zmienił się elektorat. Już nie program jest ważny, nie uczciwość, wierność zasadom, wiara czy inne nieistotne głupoty, ale K-A-S-A... Kto da więcej, kto więcej obieca - wygrywa. Złodziej, pedofil, rozwodnik, bigamista - nieważne. Grunt, że daje więcej niż inni. A jak nie da - nic to - wszak wybory to darmowy los na loterii.

https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-parlamentarne-2023/news-najnowszy-sondaz-o-aferze-wizowej-czy-zaszkodzi-pis,nId,7032704

@rafalpszymanski

#aferawizowa #aferawizowapis #visapoland #prawoisprawiedliwosc #prawoisprawiedliwość #mzs #ministerstwosprawzagranicznych #rząd #rzadpis #rządypisu #migranci #uchodźcy #uchodzcy #islam #bollywood #handelludzmi #prawoiniesprawiedliwość #wybory2023 #wybory #kampaniawyborcza #kampaniawyborcza2023

♬ dźwięk oryginalny - Rafał Piotr Szymański

Komentarze

Wieńczysław @ 188.33.203.*

wysłany: 2023-09-18 09:34

W aferze Rywina chodziło o to, że władza planowała oligarchizację kraju, totalną monopolizację mediów, a łapówka opiewała na 60 mln zł. Tutaj mamy do czynienia z ok. 200 nieprawidłowo wydanymi wizami, przy czym imigracja do Polski ogółem to ok. 2 mln osób i jak dotąd żadnych zamachów ani zamieszek nie uświadczyliśmy, poza drobnymi w tej skali przestępstwami. Dlaczego? Ano dlatego, że PiS selekcjonuje tych, których przyjmuje. Natomiast nie zgadzamy się na przymusową relokację, bo wówczas to nie my decydowalibyśmy o tym, kogo przyjmujemy.

Pozostaje pytanie, co skłania PO do poparcia idiotycznego i niebezpiecznego mechanizmu relokacji. Co im za to obiecano i ile kasy już wzięli, a ile zamierzają wziąć?

[Rafał: Skalę problemu wykaże dopiero rzetelne, mam nadzieję, śledztwo prokuratury. Ale nawet 200 wiz x 25 000 $ = 5 000 000 $. Sporo, a liczę tę niższą wartość podanej przez Onet łapówki.]

grafo-AS @ 31.11.129.*

wysłany: 2023-09-18 09:51

Tik Tok?
Nie! Dziękuję!

Pan Gospodarz:

"Czy afera wizowa zatopi PiS? Powinna, bo to afera większa niż afera Rywina, na której wywróciło się niezatapialne SLD i nigdy już się po tym nie podniosło. Kłopot jest tego rodzaju, że zmienił się elektorat. Już nie program jest ważny, nie uczciwość, wierność zasadom, wiara czy inne nieistotne głupoty, ale K-A-S-A... Kto da więcej, kto więcej obieca - wygrywa. Złodziej, pedofil, rozwodnik, bigamista - nie ważne. Grunt, że daje więcej niż inni. A jak nie da - nic to - wszak to darmowy los na loterii.

Afera wizowa zatopi PiS.

"Złodziej, pedofil, rozwodnik, bigamista - nie ważne. Grunt, że daje więcej niż inni."

Nieważne? Nie! Ważne! Nie ważne.

Poza tym:
Nie oceniam.
Miłosierdzie przede wszystkim.

[Rafał: Racja, poprawione.]

Wieńczysław @ 188.33.203.*

wysłany: 2023-09-18 11:58

"Sporo, a liczę tę niższą wartość podanej przez Onet łapówki."

Dobrze, ale to nie zmienia ogólnego obrazu:
- PiS tak prowadzi politykę imigracyjną, że potrzeby pracodawców są zaspokojone i zrównoważone z interesami polskich pracowników, a skala przestępstw popełnianych przez imigrantów jest niewielka
- PO - zgodnie z dekleracjami łobuzów z tej parti - prowadziłoby politykę imigracyjną w taki sposób, że mielibyśmy o wiele większą falę imigracji, raz zza wschodniej granicy, bo w imię "humanitaryzmu" wpuszczono by turystów od Łukaszenki, a dwa - wpuszczono by co najmniej kilkadziesiąt tysięcy agresywnych Murzynów, głównie islamistow na podstawie unijnej relokacji. Czyli oprócz ludzi przyjmowanych (również za łapówki, bo ten proceder miał miejsce równiez za rządów Sikorskiego) do pracy mielibyśmy dwie potężne fale imigracji, praktycznie niemożliwe do skontrolowania pod kątem bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że "pieniędzy na podwyżki dla funkcjonariuszy", zwanych też przez Frasyniuka "śmieciami" nie byłoby, a więc wielce prawdopodobna byłaby fala odejść ze straży granicznej i wojska.

Czy widzi Pan jakieś luki w moim rozumowaniu? Czy wierzy Pan w to, że Tusk wybudowałby płot, wzmocnił służby i sprzeciwiłby się szalonym pomysłom Brukseli?

grafo-AS @ 31.11.129.*

wysłany: 2023-09-18 16:10

Aktualne:
W Lubece śniadzi kopią w głowę leżącego białego.
W Stuttgarcie ciemnoskórzy zaatakowali policję.
Które to województwo w naszej ojczyźnie?

Wieńczysław @ 188.33.203.*

wysłany: 2023-09-19 09:44

https://www.youtube.com/live/IrXE5bnwY-8?si=Xo88-kDLcVlVB8DI

Demokracja liberalna w pełnej krasie!

Dziennikarz Michał Rachoń na konferencji Tuska chce mu spokojnie zadać parę pytań, na które ten notorycznie nie chce odpowiedzieć. Tusk zamiast odpowiedzieć, wysyła swoich goryli w postaci Kołodziejczaka i innych, by osaczyli Rachonia i trzymali go na dystans od Tuska. Tusk obraża Rachonia mówiąc, że jest "nieestetyczny" i ma problemy medyczne, a także grozi mu odpowiedzialnością karną. Gdy Tusk dojdzie do władzy, wszyscy krytycznie nastawieni dziennikarze tacy jak Rachoń zostaną aresztowani.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: