Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji. Od 2017 roku abstynent.

Podziel się z innymi

| |

Tusk lepszy niż Morawiecki.

2023-11-03 09:56
Sondażownia SW Research opublikowała badanie pokazujące, że 42% Polaków uważa, że Donald Tusk byłby lepszym premierem niż Mateusz Morawiecki. Tego ostatniego popiera jedynie 28% badanych. To już kolejny sondaż pokazujący, że realne poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości stopniało do 25-28%.

@rafalpszymanski

#morawiecki #tusk #morawieckimusiodejść #mateuszmorawiecki #donaldtusk #wybory2023 #wybory #rząd #rządypisu #rzad #rzadypisu #rzadytotalitarne #platformaobywatelska #po #pis #prawoisprawiedliwosc #prawoisprawiedliwość #lepper #andrzejlepper #prawoiniesprawiedliwość

♬ dźwięk oryginalny - Rafał Piotr Szymański

Komentarze

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-03 10:11

"42% Polaków uważa,
że Donald Tusk byłby lepszym premierem
niż Mateusz Morawiecki."

PO, czy sprzed uciecki?
Do Merkelowej ofkors.

58% Polaków uważa,
że Mateusz Morawiecki byłby lepszym premierem
niż Donald Tusk.

Czy nie?

Lepszy doradca Tuska,
czy Tusk potrzebujący doradcy?
"Oj! Ty taki biedny! Szukasz pracy!
Będziesz mi doradzał."

Bez Tiktoka bo nie oglądam!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2023-11-03 11:15

Tyle wpisów Wielce Szanownego Pana AS pod rząd! Co prawda nie wiem jaki temat do wymiany poglądów Wielce Szanowny prezentuje, ale z racji tego, że pisze, to warto zareagować i też napisać. Padły istotne liczby i warto "zacytować cytat", który nam sprezentował Wielce Szanowny Pan AS. „W wyborach głosowało 21 mln 984 tys. 555 Polaków. Na partię Kaczyńskiego zagłosowało 7 640 485. Przeciw pisowi głos oddało 14 milionów 344 tysięcy 070 Polaków."

Zatem były wybory i wynik znany, ale Wielce Szanowny Pan Wieńczysław podkreślił z radością, że obecna kompradorska ekipa dalej może wciąż bezkarnie nas okradać podpisując kontrakt na „cuś” co przecież tylko służy jako wydmuszka do zarabiania przez Grupę Trzymającą Władzę grubej kasy na łapówkach. Dostaje dolę czy może z innego powodu chwali Wielce Szanowny tą dewastację Budżetu Państwa? Przekręt i Szwindel tam widzę i tyle. Czy będzie tu dalej zachwalanie – oduraczanie tym CPK?

To CPK nie ma przecież żadnego ekonomicznego uzasadnienia. W Polsce lotnisk przecież nie brakuje, by budować. Ostatnio otwarto Radom i już ten port ma problem z klientami. Nawet LOT ostatnio się z wycofuje mimo, że 800 000 000 zł wydano na ten też nierozważny cel. Ten CPK to Radom do N-tej.
Ludzie po prostu latają z pobliskich lotnisk i chcą latać tanio. My Jeleniogórzanie latamy z Wrocławia, Katowic, Krakowa, a nawet z czeskiej Pragi. Ja nie potrzebuję do szczęścia likwidacji lotniska we Wrocławiu. Przecież bez likwidacji obecnych lotnisk CPK nie będzie miał klientów. Ktoś jednak do tego dąży! Warto pytać kto. Warto znać tych wrogów Polski i Polaków z nazwiska.

Wybory PIS przegrał, bo anty-PIS dostał więcej głosów. Ale PIS to tacy jak tutejsza Gnida Putina, Wielce Szanowny Pan Wieńczysław i miliony oduraczonych takich jak Wielce Szanowny Pan AS. Rozumiem, że Gnida Putina oraz Wielce Szanowny Pan Wieńczysław z przyczyn finansowych i pewnie ideologicznych, bo chcieliby Polski w ZBIR i chcieliby upadku państwa Polskiego ale szkoda takich jak Wielce Szanowny Pan AS.

Jak widać po wyniku wyborów Polacy dostrzegli zagrożenie pełzającej Putinizacji i Skomuszania. Mają też dość Pogardy i Szyderstw wobec Polaków. Poza tym mimo wielu lat totalnego oduraczania z ambon i innych szczujni nawet ci, którzy wstępnie ulegli oduraczeniu chcą zmiany. Czy ta zmiana jednak nastąpi wcale nie jest takie pewne. Przecież całego elektoratu PISu nie da się łatwo przekonać, że jest oduraczony. Dla nich wciąż to „bla, bla morze”, CPK czy też ten Przekop albo i nawet Ostrołęką to fetysze. Mają ich przecież sporo.

Warto się zastanowić dlaczego PIS wtedy wygrał i dlaczego teraz przegrał - przynajmniej na liczbę głosujących. Wspomnę o pismach pana Tocqueville.

PIS wygrał, bo przejął ambony i inne zależne od sukienkowych szczujnie plujące na demokrację i UE. Przy czym oczywiście wymyślono słynne 500+. Tocqueville informował że „Demokracja kończy się wtedy gdy rządzący wdrożą plan, by obywateli przekabacić na poddanych za ich własne pieniądze”. Po upadku Komuny zapomniano o edukacji obywateli. Na nieszczęście Polski sukienkowi oduraczacze przejęli większość obszaru medialnego, bo z wdzięczności za walkę z Komuną ludzie zaufali sukienkowym. Tocqueville ostrzegał, że „zagrożenie stanowi tyrania większości”, a przecież kościółkowi to większość.
Jest jeszcze „element agenturalny”. 10 000 księży pracowało jako kapusie za Komuny. Nikt tego nie rozliczył. Papiery wywieziono do Moskwy i …. . Gdy jak mówił śp. biskup Pieronek „pieniądze ze wschodu” (patrz Nowiny z czasów gdy nas odwiedził) zaczęły tworzyć media wrogie Polsce to do takich sukienkowców na które komprymaty były dostępne dotarli. Wtedy się zaczęła z ambon ofensywa pedagogiki bezwstydu i ofensywa wulgarności. Nawet Ja tu na blogu zacząłem być nazywany „śmieciem”. Zabolało! Stwierdziłem, że tak może wyzywać i obrażać - mnie Polaka i Patriotę - tylko prawdziwa Gnida Putina. Pewnie w PISie tacy ludzie to normalność. Ale to nie jest normalne i nie wierzę, że tacy to większość. Niemniej jednak, takie traktowanie innych Polaków to jest ZDRADA! Należy do polityki Podzielić i Skłócić. Warto zapytać w czyim interesie?
Z ambon zamiast słów Ewangelii popłynął hejt. Tak PIS wygrał wybory.

Przez wiele lat po Komunie rozwijaliśmy się i demokracja jako źródło rozwoju zakorzeniała się w kraju, ale nie wśród ludu kościółkowego! PIS wygrał z ambon, bo zaproponował rewolucję. Wg Tocqueville „rewolucja wybucha nie w momencie najgłębszego kryzysu, ale kiedy sytuacja poprawia się wolniej niż oczekuje tego społeczeństwo.” Wmówiono wyborcom, że pieniędzy nie brakuje i wielkie projekty Ojca Narodu i Ukochanego Przywódcy takie jak Przekop czy bla, bla morze oraz CPK się magicznie ziszczą jak miliardy się wyda. Ba, miliardy rozdawano po uważaniu. Obsypani mieli być wyborcy. W praktyce z braku tej kasy dodrukowano i ruszyła inflacja. Tuż przed wyborami by zdławić inflację zaczęto pożyczać. Dług ruszył błyskawicznie w górę.
Tocqueville, informował też, że „Jednostka może się... chronić dzięki wolności stowarzyszeń i wolności słowa. Stowarzyszenia i wolna prasa służą, wyrażaniu opinii mniejszości i przekonywaniu większości do zmiany postaw. Prasa gwarantuje wolność, ponieważ jest pośrednikiem, który z łatwością może zdemaskować działania polityczne; utrzymuje wspólnotę, ponieważ ma moc polegającą na przekazaniu jednej myśli, którą może zaszczepić w tysiącach umysłów; oraz umożliwia działanie wspólne, czyli ułatwia komunikowanie się i planowanie na odległość”.

PIS na szczęście nie był wszystkich w stanie oduraczyć, bo przetrwały wolne media, ale dzięki USA i UE, a nie naszej narodowej mądrości. Coś niecoś nawet do oduraczonych od czasu do czasu docierało.

Niby ma nastąpić zmiana rządu ale sytuacja Kraju jest tragiczna. 35% dalej oduraczonych. Podziały tak głębokie jak tu na blogu. Katofaszyści dumnie ogłaszają, że chcą odbierać ludziom obywatelstwo i te 35% oduraczonych to dumnie akceptuje. Paranoja i Schizofrenia.
Przecież wiadomo że „Celem propagandzistów jest uczynienie, że jakaś grupa ludzi zapomina, że inna grupa to też ludzie”. Czytając wyzwiska ludzi PISu takich jak tutejsza Gnida Putina wiem, że oni łyknęli tą propagandę.
Do tych ludzi, patrz nasz Wielce Szanowny Pan Wieńczysław dociera np. przekaz o CPK jako leku na całe zło świata i że kasy jest w bród dzięki świetlanym rządom.
A tymczasem: „z wyliczeń wynika, że prawdziwy deficyt budżetu państwa planowany na przyszły rok to nie 165 mld zł, ale 277 mld zł, czyli aż 112 mld zł więcej. Zdaniem ekspertów "ostatnie lata w sposób rażący łamią zasady, ramy i granice, które organy publicznie powinny uwzględniać podczas planowania, a potem uchwalania i realizowania budżetu.
Jak zaznaczają, dochody z tytułu VAT rosną w tym roku dużo wolniej, niż wskazywałyby na to tendencje makroekonomiczne oraz wdrożone zmiany systemowe, tj. przywrócenie stawek VAT na paliwa, gaz i energię.
Według nich nawet przy tym optymistycznym założeniu, dochody z VAT w całym 2023 r. szacowane są na kwotę 249,2 mld zł wobec 272,9 mld zł założonych w nowelizacji budżetu. To w ich opinii oznacza ubytek rzędu 23,7 mld zł wobec planu budżetowego i 10,4 mld zł wobec planowanego wykonania w ostatniej prognozie MF do ustawy budżetowej na 2024 r.
Analitycy zakładają również problemy z PIT i CIT. "W projekcie budżetu państwa na rok 2024 zaplanowano dochody budżetu państwa w wysokości 684,5 mld zł. Po aktualizacji wyniosą zatem one 652,9 mld zł, tj. o 31,7 mld zł mniej, tj. 0,9 proc. PKB" - wyliczają.
Gorzej mają wyglądać wydatki. Według PiS mają one wynieść 849,3 mld zł. Jednak zdaniem ekonomistów - po urealnieniu (z uwzględnieniem szacowanych wydatków funduszy ulokowanych w BGK) - wyniosłyby aż 929,7 mld zł.”
PMI dla polskiego przemysłu wyniósł w październiku 44,5 pkt - wynika z analizy firmy S&P Global. To już osiemnasty miesiąc z rzędu, gdy z sektora płynie wyraźny sygnał - jest coraz gorzej."
"Warunki prowadzenia działalności gospodarczej nadal gwałtownie się pogarszały" - czytamy w raporcie. Dyrektor ekonomiczny S&P Trevor Balchin wskazuje też na spadek liczby nowych zamówień. Jest najsilniejszy w historii badania.”
Mafie Vatowskie szaleją!!! Jednocześnie gościu znany powszechnie jako Pinokio: „Kolejny rząd otrzyma w spadku budżet w dobrej kondycji - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku.”
Dla wyznawców Prezesa Ukochanego Przywódcy prawda brzmi tak: „Dzięki naszej przemyślanej polityce finansowej budżet państwa jest w bardzo dobrej kondycji, są zabezpieczone środki na wszystkie programy społeczne i inwestycyjne - powiedział PAP wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Przez lata słyszeliśmy, że +pieniędzy nie ma i nie będzie+, a dzisiaj ta doktryna Donalda Tuska wraca na nowo" – dodał.”
Sumując ten wpis sytuacja wygląda moim zdaniem tragicznie. Zgodnie z opiniami głoszonymi przez ekspertów już rok temu ten antyPolski rząd zadłużył nas w rok wyborczy potężnie. Prawie na maksa. Wszystko by wygrać wybory. Niby podatek inflacyjny mógłby ratować budżet ale zaprzestano dodrukowywanie tak szalejące po pandemii by wygrać wybory. Apetyty rozbuchane, a forsy nie ma. PMI świadczy o tym, że gospodarka „się zwija” z racji braku inwestycji przez lata. Inwestycji nie było, bo kupowano elektorat bzdurnymi wydatkami, jak widać po PMI nietrafionymi.
Nowy rząd będzie miał potężny problem. PISowskie regiony dostały miliardy, a teraz wszyscy mamy to spłacać. Dobrobyt ostatnich lat, ale przecież głównie dla tych co dostali, został sfinansowany ograbianiem pro-rozwojowych procesów inwestycyjnych, dodrukiem pustego pieniądza i długiem. Naturalnie muszą nastąpić korekty i środki popłyną tam gdzie ich brakowało przez lata gdy rządził PIS. Zatem wybuchną protesty związane z odcinaniem od koryta. Ale te protesty, to nie będą protestami KODu czy innych proPolskich i demokratycznych sił. Tamte demonstracje w sile 200-300 tys lub nawet miliona przechodziły przez stolicę spokojnie. To będzie destrukcyjna siła wspierana autorytetem sukienkowych proPutinowców. Ci ludzie są zdemoralizowani do szpiku kości. Dla nich niszczenie podstaw państwa Polskiego to droga do zapewniania sobie bezkarności w obliczu oskarżeń o rozkradanie i hedonistyczny tryb życia (w tym gejowskie bezkarne gwałty młodocianych z użyciem tabletek gwałtu) na koszt podatnika.
Martwię się!

babcia Pimpusiowa @ 31.11.128.*

wysłany: 2023-11-03 11:50

Tusk ???!!! Parszywa ryża antypolska menda !!!!

Wieńczysław @ 188.33.225.*

wysłany: 2023-11-03 12:53

To tylko pokazuje, jak bardzo zaniedbana jest w Polsce kwestia systemu edukacji. Świadomość obywatelska i patriotyczna kolejnych pokoleń jest coraz gorsza.

lzs @ 37.109.148.*

wysłany: 2023-11-03 17:27

Rotacyjny Tusk, rotacyjny Marszalek, rotacyjny rzad. Za duzo tam u was fachowcow rotacyjnych a za malo stolkow , tam gdzie kucharek szesc tam nie ma co jesc drogi Rafalku.

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-04 05:26

Sławomir Nowak vel „Zegarek”,
były szef gabinetu Donalda Tuska
i były minister transportu, w czasie przesłuchania
przed komisją śledczą do spraw „Amber Gold”,
gdy był pytany o cokolwiek związanego z przekrętami,
odpowiadał z reguły następującą frazą:
"Nie odnajduję tego w swej pamięci."

A czy nasz nowy premier in spe rotacyjny, Donald Tusk,
odnajdzie Nowaka w swej pamięci?
Toż z Nowaka minister transportu gotowy!
A nawet minister finansów państwowych!
Na przekrętach zna się jak nikt,
więc nie da nas wyrolować żadnym mafiom vatowskm!
Piękny rząd nam się szykuje!
Cieszmy się więc póki czas!
Bo na płacz nigdy nie będzie za późno!
Precz z kaczystanem!
To hasło dla nowej rotacyjnej rzeczywistości!
To mówiłem ja! Jarząbek! Trener Nowaka Sławomira!
Zawsze byłem przeciw PiS!
Bo roboty szukam.

A tymczasem cisza powyborcza trwa i trwa mać!
W sensie, że programu wspólnego rządzenia nie ma
i tak jak i piniendzy, nie ma i nie będzie...?

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-04 10:26

W ramach ciszy powyborczej
ustalane są w koalicji premiera Donalda Tuska
ewentualne nazwiska z lewicy komunistycznej
na stanowiska ministrów oświaty i kultury.
Nierotacyjne!
Nie mogą to być staruszkowie typu Leszek Miller
czy Włodzimierz Le... tfu! Cimoszewicz.
Muszą to być młodzi lewicowcy
jak na ten przykład Czarzasty, czy jego młodsze koleżanki,
ideowi specjaliści, specjalistki i specjaliszcza
od QWERTY+, monopłciowości, przedszkolnych drag queens,
parad nagości, aborcyjności, dymu w kościołach itd.
Kultura musi być! Internacjonalistyczna!
Bez zaścianka typu Mickiewicz, Słowacki czy Norwid!
Że o Biblii nie wspomnę.
Mohery do ciurm!

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-04 15:09

W ramach ciszy powyborczej przypomnijmy

Pytania referendalne
Pytanie 1:
Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
Odpowiedzi TAK! udzieliło około 60% Polaków.
Pytanie 2:
Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
Odpowiedzi TAK! udzieliło około 60% Polaków.
Pytanie 3:
Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
Odpowiedzi TAK! udzieliło około 60% Polaków.
Pytanie 4:
Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?
Odpowiedzi TAK! udzieliło około 60% Polaków.

No chociażby na tej bazie
rząd Donalda Tuska z koalicjantami
powinien nie mieć żadnych kłopotów
w tworzeniu umowy koalicyjnej.

Podpowiadam, bo nudno się robi.

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-05 05:48

Koniec powyborczej ciszy!
Donald Tusk i Waldemar Pawlak
policzyli głosy.
Tak jak wtedy. Za prezydenta Wałęsy.
Około 14 milionów głosów przeciw, około 7 milionów za PiS-em.
Jest siła w narodzie!
Staliśmy nad przepaścią?
Dosyć tego! Robimy krok do przodu!
Jest inne wyjście?

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-05 10:24

Rotacyjność
Hołownia przed Czarzastym zła?
Bo to marszałek sejmu?
A Witek zamiast Kuchcińskiego? Marszałek sejmu.
A Morawiecki zamiast Szydło? Premier rządu.
Tylko pamięć może nas uratować.

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-06 08:13

Co nowego?
Muzułmanie, Arabowie i Afrykanie opanowali Europę,
co widać na ulicach europejskich miast.
Wielkie manifestacje przeciw Izraelowi i europejskim Żydom.
Wszystko przez tych Palestyńczyków ze strefy Gazy.
Tylko w Polsce nadzieja.
Polska przyjmie prześladowanych Żydów z całej Europy?
Dadzą Polacy swoje mieszkania
żydowskim uciekinierom z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii?
Toż to się godzi jak najbardziej, a Polacy mają w tym wprawę!
Mamy jeszcze wiele do oddania naszym prześladowanym
poniekąd starszym braciom w wierze.
Ratujmy kogo się da.
Kogo w następnej kolejności?

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-06 08:43

Nareszcie ktoś pisze.
Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2023-11-03 11:15:

"Tyle wpisów Wielce Szanownego Pana AS pod rząd!"

No.
A co?
CPK nie ma przecież żadnego ekonomicznego uzasadnienia. W Polsce lotnisk przecież nie brakuje"

No i jest w Berlinie, to po co u nas?

"Wybory PIS przegrał, bo anty-PIS dostał więcej głosów."

W sumie tak.
Ale czy ***** *** to wystarczający program?

"szkoda takich jak Wielce Szanowny Pan AS."

Oj! Szkoda!

"Jak widać po wyniku wyborów Polacy dostrzegli zagrożenie pełzającej Putinizacji i Skomuszania. Mają też dość Pogardy i Szyderstw wobec Polaków."

A czego Polacy mogą się spodziewać po ekipie Tuska i Kołodziejczaka?

"nawet ci, którzy wstępnie ulegli oduraczeniu chcą zmiany."

Wiedzą jakiej? Czy tylko ***** ***?

"PIS wygrał, bo przejął ambony i inne zależne od sukienkowych szczujnie plujące na demokrację i UE."

Te brednie to pisał Tocqueville?

"Tocqueville informował że „Demokracja kończy się wtedy gdy rządzący wdrożą plan, by obywateli przekabacić na poddanych za ich własne pieniądze”."

Lepsze było:
"Piniendzy nie ma i nie beńdzie...!"
Czy też słynnego szefa MON "Jak nie ma, to nie ma" Siemoniaka?

"Tocqueville ostrzegał, że „zagrożenie stanowi tyrania większości”"

A kto ma teraz większość? Nie Tusk?
Już miał.
I do Merkelowej zwiał. Pijakom podawać płaszcze.
Szatniarz.
Z chłopa król?
Z malarza kominów też dobry.

"10 000 księży pracowało jako kapusie za Komuny."

Napisz pan w końcu książkę.
Mając tyle materiałów od esbeków...

"tak może wyzywać i obrażać - mnie Polaka i Patriotę - tylko prawdziwa Gnida Putina."

Pan nazywasz siebie "Polak i Patriota"?
Jak widać można.
PIS na szczęście nie był wszystkich w stanie oduraczyć, bo przetrwały wolne media"

TVN24 jak rozumiem.

"Niby ma nastąpić zmiana rządu ale sytuacja Kraju jest tragiczna"

Pan nie wierzy Tuskowi? Nie wierzę!

Na poważnie:
Rotacja! Tylko rotacja może nas uratować.

"

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-06 08:53

Z ostatniej chwili!

"Rozpad układu Kaczyńskiego jest coraz bliższy? Nie jest to wykluczone.

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu może dojść do wielu niespodzianek. Jedną z najbardziej zaskakujących będzie rozpad klubu PiS. Powstało tam co najmniej sześć grup posłów – buntowników, którzy mają dość Kaczyńskiego. Łącznie grupa ta liczy około 32 osoby i prowadzi rozmowy o utworzeniu własnych kół, klubów a niektórzy liczą na przejście do partii demokratycznych. Wśród tych osób są bardzo głośne nazwiska. To efekt porażki wyborach.

Z oczywistych względów nie możemy ujawnić kto zgłosił się do opozycji, ale Kaczyński będzie bardzo zaskoczony. Motywacje do rozmów są różne: rozczarowanie, chęć ucieczki od odpowiedzialności, pieniądze – jak to w życiu. Niektórzy oferują przekazanie ciekawych informacji z wewnątrz. Najliczniejsza grupa skupiona jest wokół jednego z byłych ministrów."

Mastalerek:
"Prezydent Andrzej Duda podjął już decyzję
w sprawie tzw. pierwszego kroku".
Wieczorem orędzie głowy państwa!

https://wpolityce.pl/polityka/669579-mastalerek-prezydent-podjal-decyzje-ws-pierwszego-kroku

Koniec ciszy powyborczej!
Napięcie rośnie!
Nareszcie!

Wieńczysław @ 188.33.202.*

wysłany: 2023-11-06 14:08

Coś dla Pana AS:
https://youtu.be/OhKEUfSuRws?si=lBgxG5Dbkidfyq5t

Widz @ 37.30.16.*

wysłany: 2023-11-06 19:59

Buniek @ 176.111.153.* wysłany: 2023-11-03 11:15


Czytając wyzwiska ludzi PISu takich jak tutejsza Gnida Putina wiem, że oni łyknęli tą propagandę.

Nawet Ja tu na blogu zacząłem być nazywany „śmieciem”. Zabolało! Stwierdziłem, że tak może wyzywać i obrażać - mnie Polaka i Patriotę - tylko prawdziwa Gnida Putina.

BUHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Jednak jesteś upierdliwy śmieciu,naprawdę zdrowo pojotbany.

Śmieć buniek jako Polak i Patriota?

BUHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-06 20:12

Już po orędziu prezydenta RP.
Marek Sawicki Marszałkiem Seniorem.
Morawiecki na premiera.
Koalicja PiS-u z PSL-em?
Nie wiem.
Broń nas Panie Boże przed rządami kodziarstwa.
A PiS?
Co dobrego zrobił, łatwo sobie uświadomić.
A za co należą się PiS-owi baty?
Już oni wiedzą za co.
A jeśli nie wiedzą? To są łajdakami. I nie ma dla nich litości.
Czystki! Tylko czystki w PiS-ie!

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-07 05:55

Po orędziu prezydenta
komentarze:

"Wytłumaczcie mi ten cyrk!!! Totalni wygrali wybory obiecując zatrzymanie projektów PiS-u. Wg najnowszych badań zdecydowania wiekszość wyborców chce kontynuacji CPK i programów gospodarczych PiS-u i 300tyś polskiej armii uzbrojonej po zęby !!! Skąd ten rozjazd??? z „uczciwości ” wyborów?

Wejść w nowy rok z uchwalonym pisowskim budżetem lub niech nie uchwalą i nowe wybory, bo te były SKRAJNIE NIEUCZCIWE I OSZUKAŃCZE.

Polacy wolą służącego Niemcom Tuska."

https://wpolityce.pl/polityka/669692-politycy-i-publicysci-komentuja-decyzje-prezydenta

Żyjemy w ciekawych czasach.

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-07 11:42

Wieńczysław @ 188.33.202.* wysłany: 2023-11-06 14:08:

"Coś dla Pana AS:
https://youtu.be/OhKEUfSuRws?si=lBgxG5Dbkidfyq5t"

Господи помилуй!

Buniek @ 176.111.153.*

wysłany: 2023-11-07 12:40

Ale super wpis Wielce Szanownego Pana AS do przerobienia! Ja napiszę tak:
„Wolacy wolą służącego Putinowi Morawieckiego (Putin i S-ka).
https://…….
Żyjemy w ciekawych czasach.”
Inne komentarze:
„Kto depcze Naród zostanie przez Naród zdeptany.”

„I choćby przyszło tysiąc kretynów
A każdy by miał stu głupich synów
I wszyscy zrobili by coś takiego
Że już się nie da nic głupszego
Stanął by Andrzej w pełnej krasie
I udowodnił , że jednak da się.”

Art.  158.  [Wotum nieufności wobec Rady Ministrów]
1. Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na Prezesa Rady Ministrów. Jeżeli uchwała została przyjęta przez Sejm, Prezydent Rzeczypospolitej przyjmuje dymisję Rady Ministrów i powołuje wybranego przez Sejm nowego Prezesa Rady Ministrów, a na jego wniosek pozostałych członków Rady Ministrów oraz odbiera od nich przysięgę.
2. Wniosek o podjęcie uchwały, o której mowa w ust. 1, może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia. Powtórny wniosek może być zgłoszony nie wcześniej niż po upływie 3 miesięcy od dnia zgłoszenia poprzedniego wniosku. Powtórny wniosek może być zgłoszony przed upływem 3 miesięcy, jeżeli wystąpi z nim co najmniej 115 posłów.

Ale będzie jazda. Rzeczywiście ciekawe czasy. Nowy „Mieszałek” może zamieszać. Obecny Premier złoży dymisję, a 248 posłów na pierwszym posiedzeniu wskaże pana Tuska na premiera. Po siedmiu dniach zbierze się Sejm i „uchwała została przyjęta przez Sejm, Prezydent Rzeczypospolitej przyjmuje dymisję Rady Ministrów i powołuje wybranego przez Sejm nowego Prezesa Rady Ministrów, a na jego wniosek pozostałych członków Rady Ministrów oraz odbiera od nich przysięgę”.
A Dlaczego niby nie?
Jak się bawić to na całego….

grafo-AS @ 89.151.35.*

wysłany: 2023-11-07 19:44

Co będzie?
Kosiniak premierem, Hołownia marszałkiem,
PiS rządzi w koalicji,
a trzynastoletnia dziewczynka,
która liczyła na to, że będzie za rządów Tuska
studiować prawo, bo za PiSu nic nie jest możliwe,
wyprowadza na ulice miliony niezadowolonych.

A może tak:
Tusk rządzi, a naród z podkulonym ogonem.
Co w trakcie?
Wybory samorządowe, do parlamentu europejskiego i prezydenckie.

A jedenastego listopada?
Święto, po którym trzynastego nowy sejm,
a tam cyrk.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: