Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji. Od 2017 roku abstynent.

Podziel się z innymi

| |

Tusk lepszy niż Morawiecki.

2023-11-03 09:56
Sondażownia SW Research opublikowała badanie pokazujące, że 42% Polaków uważa, że Donald Tusk byłby lepszym premierem niż Mateusz Morawiecki. Tego ostatniego popiera jedynie 28% badanych. To już kolejny sondaż pokazujący, że realne poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości stopniało do 25-28%.

PiS leci w dół.

2023-10-24 09:25
Ostatnie sondaże pokazują, że tylko 25% wyborców chce, by nowy rząd tworzyło Prawo i Sprawiedliwość. 56 % z nich chce, by uczyniła to opozycja. To ponad 10% spadek w stosunku do wyników wyborów. Oznacza to, że żelazny elektorat PiS, co wielokrotnie podkreślałem na tym blogu, wynosi 15-25%. Reszta to wyborcy głosujący na Prawo i Sprawiedliwość ze względu na socjalne transfery, którym tak naprawdę jest wszystko jedno kto rządzi...

Głosuj na PiS - masz pogrzeb gratis!!!

2023-10-13 09:19
Dostałem SMS zachęcający mnie do oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość. Zachętą ma być darmowy pochówek, który dostanę po wygranych przez Zjednoczoną Prawicę wyborach. Trochę to dziwne, bo przecież już mamy zasiłek pogrzebowy, który pokrywa jego koszty. No i ja nie jestem jeszcze w takim wieku żeby kusić mnie do wzięcia udziału w wyborach własnym pogrzebem. Ale widać muszę bardziej dbać o siebie, bo może rząd wie coś, czego ja jeszcze nie wiem? A tak na marginesie - w świetle tej funeralnej kampanii hasło "Polacy do urn" nabiera zupełnie innego znaczenia...

"Dziecko z in vitro jest zwierzęciem."

2023-10-12 10:28
Niedawno Rada Miejska Jeleniej Góry uchwaliła program dofinansowania zapłodnienia metodą in vitro. Temat jest niezwykle ważny, bo przyrost naturalny mamy ujemny, a rząd nie dofinansowuje tej metody. Na niepłodność cierpi blisko 1,5 miliona par, co stanowi ok 15-20 % par w wieku rozrodczym. Koszt in vitro sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych, co dla wielu małżeństw jest barierą nie do przeskoczenia. O ile nie zamierzamy wypełnić luki demograficznej imigrantami z Afryki, możliwość pomocy parom chcącym mieć dzieci w posiadaniu potomstwa wydaje się być kluczowa. Tymczasem zarówno rząd Prawa i Sprawiedliwości, jak i Kościół robią wszystko, by to się nie udało. Nazywają procedurę in vitro niegodziwością, a dzieci poczęte w ten sposób są stygmatyzowane: odmawia się im chrztu, nazywa zwierzętami, produktami, wmawia, że nie mają duszy. Pomimo, że w świetle polskiego prawa nie ma możliwości zabijania embrionów, a te nadprogramowe są zamrażane i oczekują na transfer.

"Ciebie zabić, to jak splunąć."

2023-10-09 09:14
12 października 2007 roku w studiu TVP spotkali się Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. Donald Tusk opowiedział wtedy historię, która mną wstrząsnęła, historię, która - jeżeli jest prawdziwa - pokazuje przerażający obraz prezesa PiS. I przerażający obraz państwa, jakim może stać się Polska, jeżeli tylko znajdzie się poza parasolem Unii Europejskiej, Zachodu i NATO.