Rafał Piotr Szymański

Blog

Kilka słów o mnie

Ekonomista, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

Wychowany w tradycji patriotycznej. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Urodzony jeleniogórzanin, mieszkaniec Zabobrza. Żonaty, tata Konstancji. Od 2017 roku abstynent.

Podziel się z innymi

| |

Afera wizowa zatopi PiS?

2023-09-18 08:51
Czy afera wizowa zatopi PiS? Powinna, bo to afera większa niż afera Rywina, na której wywróciło się niezatapialne SLD i nigdy już się po tym nie podniosło. Kłopot jest tego rodzaju, że zmienił się elektorat. Już nie program jest ważny, nie uczciwość, wierność zasadom, wiara czy inne nieistotne głupoty, ale K-A-S-A... Kto da więcej, kto więcej obieca - wygrywa. Złodziej, pedofil, rozwodnik, bigamista - nieważne. Grunt, że daje więcej niż inni. A jak nie da - nic to - wszak wybory to darmowy los na loterii.

PiS sprowadza imigrantów.

2023-09-15 09:11
15 października Polacy w referendum odpowiedzą na pytanie zadanie przez premiera Mateusza Morawieckiego: Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską? Wydaje się, że w świetle informacji na temat działalności Ministerstwa Spraw Zagranicznych i ministra Wawrzyka, powinniśmy na to wszyscy odpowiedzieć TAK. 25-45 tysięcy dolarów, które płacono za przerzut jednego imigranta powinno pozostać bowiem w rękach polskich - w rękach polityków PiS i ludzi z nimi powiązanych :)))

PiS leci na Marsa.

2023-08-31 10:07
Dziś rano usłyszałem w radiu reklamę Centralnego Portu Komunikacyjnego: Podróżuj szybko i wygodnie. Prosto do celu. Bardzo chciałbym tak podrózować tyle, że Portu nie ma, a powstać ma najwcześniej w 2027 roku... W 2017 r. rząd Pis zdecydował: budujemy Centralny Port Komunikacyjny. Uchwalono koncepcję w randze uchwały, powołano pełnomocnika rządu ds. CPK, rok później spółkę celową. Budowa CPK stała się sztandarowym i największym projektem infrastrukturalnym Zjednoczonej Prawicy, zakładającym nie tylko budowę lotniska, al...

Tamci też kradli.

2023-08-24 09:59
Prof. Przemysław Sadura z Katedry Socjologii Polityki na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Sławomir Sierakowski od kilku lat badają wyborców PiS i publikują na ten temat cykliczne raporty. Okazuje się, że na wysoki wynik Prawa i Sprawiedliwości nie składa się fanatyczny elektorat i "panowie spod budki z piwem" - jak głosi obiegowa opinia. Prawda okazuje się zupełnie inna...

Rząd sprzedaje krew honorowych krwiodawców.

2023-08-21 08:19
Fakt podaje, że Ministerstwo Zdrowia sprzedaje firmom farmaceutycznym krew oddawaną przez honorowych krwiodawców. W zasadzie nie sprzedaje, ale "wydaje za opłatą". W zeszłym roku Ministerstwo "wydało" krwi za 191 milionów złotych. Praktyka ta trwa od kilku lat, co dziwi o tyle, że wciąż czytamy o apelach, że krwi brakuje i organizuje się się jej zbiórki. Również w Jeleniej Górze.